RADIO-PROGRAMMA KERKNIEUWS Hoofdprijzen Staatsloterij SPORT K-N.V.B. af. Zeeland. Woensdag 24 Maart. HILVERSUM I (301 M.) '7 nieuws; 7.15 gym®.; 7.30 orgel spel; 7.45 woord voor de dag; 8 nieuws; 8.15 gewijde muziek; 8.30 Chopin; 9 voo,r de jonge zieken; 9.30 symphoinisoh morgencoineert10.30 morgendienst; 11 pianorecital; 11.30 lidht klassiek concert; 12 vocaal kwartet; 12.30 weeroverzioht12.33 orkestwerken; 12.55 Pirot. Interker kelijk thuisfront; 1 nieuws; 1.15 sangh en spel; 1.55 viool en plano; 2.10 Metropol© orkest; 2.30 cause rie; 3 jeugdconcert; 3.45 vooir de kleuters; 4 Musette-klankem; 4.15 vooir lonze jongens en meisjes; 5.30 maatschappelijk werk; 5.35 de vijf Zapahara's; 5.50 piano6 koren en. korpsen; 6.30 Ned. strijdkrachten; 7 nieuws; 7.15 Leger des Heilskwar tier; 7.30 actueel geluid; 7.45 ^gel- se les; 8 nieuws; 8.05 programma- prqloag; 8.15 Debussy-liederefn; 8,45 kamerorkest; 950 zesde lijdensoysr- denking; 10 Busch strijkorkest; 10.30 nieuws; 10.45 avoindoverdenking11 viool .en piano.; 11.30—12 werken van Wagnör. HILVERSUM II (415 m.) 7 nieuws; 7.15 gram.; 8 nieuwls; 8.15 licihte morgqnklanken8.50 voor de huisvrouw9 gram.; 9.30 water standen; 9.35 Mozart-programma; ^,10 morgenwijding; 10.20 onze keu ken; 10.35 gram.; 10.45 voordracht 11 populair nan-stop-programma12 orkest Carcassola; 12.30 weer praatje 12.33 vooir ibet platteland; 12.38 or gelspel; 1 nieuws; 1.15 kalender; I,20 accordeon-orkest; 1,50 E.T.A- trta; 2 gesproken portretten; 2.15 jieugdcotooert; 3 hoorspel; 3.30 de Roodborstjes3.45 de Regenboog; 4.45 vragen staat vrij; 4.45 het stond in da krant; 5.15 populaire plaatjes; 5.45 ondier ide tropenzon; 6 nieuws; 6.15 Vara-varia6.20 pianospel; 6.30 gram(.; 7 lezing; 7-15 nieuws uit Indië7.30 voior.de jeugd 7.40 jieugdniieuws7.45 lezen in de bijhal; 8 nieuws; 8.05 idingen van .de dag; 8.15 Tango-rumba-orkiest9,10 hoorspel; 10.05 ensemble; 10.35koor zang; 10.45 Vraaggesprek; 11 nieuws II.15 wereldkampioenschap schaken 11.30—12 populaire platen. zaken, lezing, voordracht, zang en spel elkaar afwisselen. Na de pauze voerde het „Jongeren- verbond" (17 tot 30 jaar) op, het "lekenspel in 4 taferelen, door R Ootna: „Wie zijn leven zal willen verliezen". Deze mooie levenstragedie niet zeer sterk karakterspel. was wel een zware opgaaf voor de spelers en speelsters. De goede wil, evenals de rolvastheid was goed merkbaar. Moge het doel van deze avond dat toch wel in de eerste plaats moet zijn het versterken der gemeenschapszin en de geestelijke verdieping, daad werkelijk nader zijn gebracht. NOORDGOUWE. De afd. Noord- gouwe vain het Groene Kruis hield Donderdag 18 Maart in café Bot- tink een vergadering, ouder voor zitterschap vam Dr. Eidik, die me dedeelt dat Nood Herstel Zeeland Ide afd. twee ligtemtan schonk, die in idaink zijm aanvaard. Vervolgens wordt mededeling gedaan over de combinatie Dreisehor—Nooirdgouwe. Er is geheel overeenstemming be reikt. Voor de zuster zal Dreisehor 5/9, Noordgouwe 4/9 bijdragen. De totaal kosten ziijn geraamd op f 3000. Uit het verslag van' ide penning meester blijkt dat het batig saldo steeg van f 63,46 tot f 345,29. Voor 1948 wordt geschat, idait de 260 aan gesloten huisgezinnen totaal plm. f 800 aan contributie zullen betalen. De begroting voor 1948 wijst in uit gaaf f 1600 aan. Inkomsten ge raamd f 1250. Begrotingstekort alzo f 350. Verhoging van subsidies kan hier uitkomst brengen. De contri butie wordt vastgesteld op f 3. Het salaris van de bode-magazijnhouder op f 75. De gezamenlijke verenigin gen van Dreisehor en Nooridgoiuwe hebben tot wijkzuster benoemd zus ter Rijnders te Hasselte. Aange drongen wordt dat in gebruik ge nomen verplegings-artikelun, direct nadat deze niet meer nodig zijn, worden teruggebracht- Hierpp zal nauw worden gelet. Hierna sluiting. In de afgelopen week gaf de Korfbalvereniging „Die GjOuwe" al hier een tweede uitvoering in dut seizoen. Beide avonden waren niet overmatig idruk hezoiöht, maar de gezellige sfeer tijdens en |na het toneelstuk was hieraan omgekeerd evenredig- Ih zijn openingswaard bracht de voorzitter o.rn. naar vo ren, idat ide tijd van voorbereiding zeer beperkt was geweest. Het op- ge voerde stuk kon jop zichzelf niet halen bij1 het goede en goed ge speelde van de vorige uitvoering. Ondanks idit alles werd, de klucht tot een goed einde gebracht. In de pauze hield dhr. Coomans een voor dracht ien zong hij een liedje op Josephien, welke beide bij het pu bliek in de smaak vielen. Na be ëindiging van het officiële gedeelte volgden ©en paar zeer geanimeerde dansuurtjies. DREISCHOR. Vrijdagavond j.l. werd in het gymnastieklokaal der O.L. School ide jaarlijkse ouder avond1 gehouden. De voorzitter van de oudercom missie de heer C. J. Braai, opende met een kort woord deze bijeen komst en heette alle aanwezigen hartelijk welkom. Het hoofd der school, de heer Brandes, hierna het woord verkrij gende, gaf een uitvoerig overzicht van de wijziging van de leerplicht wet, in bet bijzonder wat betreft het ongeoorloofd verzuim. Ook deelde hij mede, dat de onderwij zeres per 1 April a.s., in verband met benoeming elders, ide school zal verlaten en dat het inog niet •vaststond, dat in haar plaats een andere onderwijzeres zal worden benoemd,, omdat het aantal leer lingen onder het vereiste aantal was, doch dat door het gemeente bestuur ernstige pogingen werden ondernomen het onheil van een twee-mans school te voorkomen. De heer van Oeveren declameerde vooir de aanwezigen proza en poëzie Wethouder Kiaasse sprak namens het gemeentebestuur een woord van dank aan de oudercommissie voor hun activiteit en bedankte het on derwijzend personeel voor hun moei lijke arbeid die zij met zoveel en thousiasme, liefde en nauwgezetheid volbracht. Tijdens de pauze werd gelegenheid gegeven het werk der leerlingen te bezichtigen, hetwelk daartoe op overzichtelijke wijze in het lokaal van meester van Oeveren was uitgestald. Na de pauze nam de heer Bran des weer het woord en zeide ver nomen te hebben, dat er ernstige ontstemming heerste omdat tijdens de ziekte van juffrouw van der Doe de leerlingen op straat liepen en niet waren ondergebracht onder de andere leerkrachten. Ter verdedi ging voerde hij hierbij aam, dat hij thuis thans twee zieken heeft op te passen, daair er geeri hulp is te krijgen, waardoor de gehele hui selijke leiding ook op zijn schouders rustte, zodat het hem niet mogelijk is, ook op school nog een dubbele taak te verrichten. Desgevraagd bad niemand der aanwezigen hierop iets te zeggen en namen alle genoegen met deze uitlegging. Als laatste werd door de heer Birandes een film vertoond over de rijstbouw in Indonesië. Een uitvoe rige toelichting maakte deze film tot een leerzaam geheel. Voor het door de Ver. voor Han,delsexamens op praetische gronds'ag afgenomen examen prae tisch boekhouden, slaagde o.m. onze dorpsgenoot L. A. de Bakker. BRUINISSE. In het mossielkwe- kersbedrijf is het thans weer druk. Niet miet de verzending van mosse len,, maar met het verzaaiem. Het mosselzaad, dat op die zaadpereelên is gegroeid tot halfwas mossel of groter moet nu inaar een ander per ceel om het groeiproces te doen voltooien tot loonsumptiemossel. Dit geeft natuurlijk de nodige bedrijvig heid, doich bovendien heeft per 1 April e.k. ©en grote verhuizing plaats. Op die datum gaat de nieu we pacht ,im, volgens de vorig jaar plaats gehad hebbende toewijzing der mosselpercelen op de Grevelin- gem die in ide plaats is gekomen van de grote verpachtingen, waar van ide laatste in 1914 werd gehou den. Hoewel velen, dezelfde perce len, toegewezen kregen, die zij reeds meer idam 30 jaar bezaten, moest» anderen het hunne afstaan of rui len met ©en ander. Dit geeft dit j aar aan het verzaaiem een extra cachet. Wie geregeld de yeilingsbe- richten naziet, zal ongetwijfeld ge troffen zijn door de fantastisch ho ge uienprij'zen, die in de af gel op weken werden genoteerd. En ook de hier schaarse wijlnpeen deden bet best. Het uitgesorteerd© plantgoed, dat bij bet uitplanten van uien voor uienzaad anders dikwijls als waar deloos wondt weggeworpen, kwam nu zelfs aan bijna 40 cent per k.g., terwijl ook nog uien werden geveild voor 49 ©ent. Een gevolg is, dat nu overat veel uien worden gezaaid. Reeds nu worden uien in voorkoop gekocht, doch ,de prijs is aan oe normale kant. Want bet is niet te zeggen of de ui ook in bet komende jaar in bet buitenland weer die willige markt zal vinden als ito dit seizoen. Het is vooral Frankrijk ge weest, die ©r bet zijne toe beeft bijgedragen om de uienprijzen te doen oplopen en naar idit land; gin gen in ide vorige maand nog bijna 10 millioen k.g. De Scandinavische landen en Engeland volgden op de tweede en derdie plaats. De export naar Tsjeclho Slowakijie nam belang rijk in betekenis af. Er worden thans mosselen aan de mosselhandelaren afgeleverd idlooir moisselkwekers uit Wiieringan. Dit heeft tot gevolg, dat de export van Zeeuwse mosselen daardoor vermin dert, zodat van hier slechts onge veer 1000 tonnen mosselen werden afgeleverd. Aangevoerd werden plm. 700 tonnen mosselzaad uit de Wiadi- demzee. STAVENIS,SE. Donderdag 18 Maart werd in de bewaarschool door de NIWIN een avond gehouden met het doel een geldinzameling, om de jongens een avond te geven als zij uit Indië thuis komen. De burgemeester heette namens het comité allen hartelijk welkom, verzocht het le en 6e couplet van het Wilhelmus te zingen en enige minuten stilte in acht te nemen bij het herdenken van het overlijden van soldaat H. de Vos. Hierna ver toonde dhr. W. Comelisse een N.I. W.I.N.-fiim,van de jongens ove;r zee en hun leven daar. In ide pauze vond een verloting plaats, waarbij 4 mooie prijzen be schikbaar gesteld waren, o.a. een eetservies, een spiegel, e©n plant en twee taarten, waarvan de op brengst f151.38 was. De ZangVer. Nieuw Leven" bracht enige lie deren ten gehore, welke met aan dacht beluisterd werden. Tot slot dankte ide burgemeester allen har telijk voor de opkomst, de Zangver., het Niwin-eomité, dhr. Corne'isse en alle medewerkenden gin hoopte dat dit aan ide jongens vermeld zou worden. Ger. Kerk. Bedankt voor Nijme gen: Ds. M. Heuzeveldt te Slikker veer (vroeger te Niieuwerberk). Twee prijzen van f 1000: 54129, 18741. Vier prijzen van f 400 8580, 13908, 14135, 14884. In ©en ider kerken in ide residen tie heeft gistermorgen id© plechtig© uitvaart plaats gehad van oiud-rm- nister Dr. Huismans. Naar Ekudhoi- ven overgebracht, werd bet stoffe lijk overschot bijgezet in bet St.- Catbarinaklooster. In Milaan beeft een menigte van 30.000 mensen een fellle anti-com munistische betoging gebonden. In ide Amerikaanse zone vtaln Duitsland lis weer ©en geldzuiveriing toegepast. 1 Een wervelstorm heeft deze week grote schade aangericht in bet regentschap Cheribon. Door de hevige windvlagen, die ongeveer een uur aanhielden, werd een per soon gedood en enkele anderen gewond. 24Ó' huizen werden vernield en 52 andere huizen liepen lichte schade op. Ruim 1600 personen werden dakloos. Van bestuurszijde 'is aan de getroffen bevolking rijst uitgedeeld. Ook de teerste ooievaar is weer in het land! Lage Zwaluw© schijlnt dit jaar ide primeur te hebben. Vrij dag op dezelfde datum als vorig jaar is yader ooievaar op het oude nest neergestreken. Talrijke, dorpen in Illinois eni Missouri zijn door een orkaan te- teisterd. 39 personen zijn om het leven giekomen, meer dan 300 gei- wond. De schade wordt op mifr lioenein dollars geschat. Hulpbrigar des zijn gezonden om de duizen den daklozen, uit de nood te hel pen. Dr. Werner Hennemahn, de Christen-Democratische vice-voorzit ter van de landdag van Saksen- Anhalt, die uit de Sowjet-zóne is gevlucht, is te Stuttgart aangeko men. 1 Tussen Engeland en Japan, is een Vliegdienst met watervliegtuigen ge opend. De röute loopt over Cairo, Calcutta, Bangkok, Hongkong- De tocht duurt zeven dagen. De leider der Deense communis ten, Axel Lansen, heeft verklaard1, vele brieven te ontvangen van De nen, die dreigen hem dood te schie ten of op te hangen, omdat hij een; 'communistische coup zou voorbe reiden. Hij verklaarde de Russen 'gaarne als handelsdelegatie te zien komen, doch niet als vijanden. 2e klasse D. ZonnemaireII—Dreisehor 1 0—8 Burgh IZierikzee I 52 Beide ploegen verschijnen niet in hun sterkste opstelling. De Burghe- naren blaken van geestdrift en spelen beter dan in menige competitie-wed strijd. Voor de rust geven zij voort durend de toon aan en zijn thans ook productief, vooral Bakker Jr. is in het veld en vtior het doel uitstekend op dreef en scoort 2 prachtige doel punten, Steur en Kloet passeren Hage voor de rust eveneens, zodat de ruststand met 40 aanbreekt. De voorhoede der gasten komt er totaal niet aan te pas. Na de rust gaat het spel gelijk op en neer, het duurt evenwel 30 min. eer de gasten de eer redden 4-1. Bakker Jr. passeert Hage nog een maal 5—1, waarna Blok, doelman Heijt, die behoorlijk voldeed, met een strak schot het nakijken geeft 52. Hoewel het in de Zierikzee ge lederen niet altijd overliep van een vurig enthousiasme, kwamen de zwak bezette plaatsen voldoende aan het licht De Burgh-overwinning was volkomen verdiend.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1948 | | pagina 3