rheumin STAD EN PROVINCIE Ingezonden mededeling Niet alleen 't chagrijn van de pijn Verlof van rijkspersoneel Met betrekking toit het verlof vam rijkspersoneel (heeft de raad vam ministers tot de volgende gedrags lijn beslotenIn tegenstelling tot de tot heden gevolgde gewoonte zal in het vervolg op de verjaar dagen vain Prinses Juliana en Prins Bernhard geen vrijaf meer worden verleend. De Zaterdag zal bij de berekening van verlofdagen uniform als een bede dag worden aange merkt. Voorts ligt het in het voor nemen van het kabinet een wij ziging te bevorderen van airt. 23 van het algemeen rijksambtenaren reglement met het doel dit artikel in die zien aan te vullen, dat bij een diensttijd vain meer dam 30 jaren het bij evengenoemd artikel toegekende jaarlijkse verlof met 2 dagen woirdt verhoogd met diien verstande, 'dat het maximum van 24 dagen gehandhaafd blijft. Het wegtransport In een vergadering te Amsterdam, waar ruim 500 beroepsvervoerders uit het gehele land aanwezig waren, is opgericht de Nederlandse Organi satie voioir het beroepsgoederenver- voer-Wegtransporten, waarin het gehele Nederlandse particuliere be roepsvervoer zal worden verenigd. Deze organisatie treedt binnen kort in de plaats van .de vakgroep goederenvervoer langs de weg, waarbij bet in de bedoeling ligt, dat ook de commerciële verbanden van het beroepsivervaer in die N.O.B.-Wegtransport zullen wordien opgenomen. De zwarte handel in textiel Als gevolg van het grondige on derzoek, dat de prijsoonitröledienst in de perste helft van 1947 bij de textielindustrie en handel heeft in gesteld zijn tot op heden reeds een kleine 150 bedrijven, die zich aan prijsovertreding hadden schuldig ge maakt bij de tuchtrechter voor de prijzen ter verantwoording geroe pen. Zij moeten tezamen ruim 21/4 millioen gulden voor hun zonden offeren. Het totale overtredingsbedrag, dat de p'rijseontröledienst voor;'deze laatste groep heeft berekend, be loopt ongeveer f 2.630.000. Waar is Truus? Het schijnt nu wel vast te staan, dat de soldaten aan boord van de „Volendam" niet verrast zullen worden .door het plotseling verschij nen va,n Truus van Geneigben. Na de datum van inscheping is zij bij haar ouders geweest en heeft zij nog een gesprek gehad met de pastoor van Tungelrooy. Ook is zij door enkele vriendinnen gezien, zij is dus niet aan boord. Maar waar js zij dain wel? Niemand heeft daa/r nog een antwoord op' kunnen geven en de legerautoriteiten, die de oor sprong van de geruchten willen op sporen, hebben nu de maréchaussée opdracht gegeven de verblijfplaats van Truus óp te sporen. Oplichter gearresteerd De 53-jarige J. Rietberg uit Den Haag werd door de Tilburgse po litie aangehouden als verdacht van verduistering en oplichting. Deze gaf zich in verschillende plaatsen van Brabant en Gelderland uit voor een belangrijk industriëel. Hij koos de beste hotels uit, waar hij grote verteringen maakte. Plotseling ver trok hij dan met de Noorderzon.. In een gemeente speelde hij het zelfs klaar om een particulier voor f18.000 op te lichten. Behulpzame schilder In een winkel op het Singel te Amsterdam schoot een 33-jarige schilder uit zijn slof door een 56- jarige vrouw, die een zware bbod- schappentas droeg aan te bieden deze voor haar te dragen. Hij be geleidde de vrouw, die ontroerd Uw rheumatisiche pijnen met alle gevolgen slopen voortdurend aan Uw hele gestel. Daarom moet ge U er tegen te weer stellen. Met Kruschen Salts. Duizenden deden dat vóór, U .en zij zijn trots op de heilzame resultaten die Kruschen gaf. Iedere morgen de kleine dosis Kruschen maakt een ander mens van U. De aansporende werking van Kruschen doet Uw bloed snel ler stromen; de schadelijke zuren, die zich anders gaan vastzetten, worden medegenomen en verwijderd langs natuurlijke weg. Dat is het .geheim van Kruschen .en daarom is het nok voior U de remedie om weer helemaal de oude te worden, fief en fit .en vrij1 van pijn. Vraag Kruschen Salts bij' Uw Apotheker of Drogist- was door zoveel vriendelijkheid, tot bioven aan de trap van haar woning. Daar gaf hij haar een klap op het achterhoofd en ging er met de tas inhoudende o.a. een bedrag van handerdinegentig gulden, vandoor. De politie heeft de behulpzame schilder later in een café iop de Nieuwendijk aangehouden. Wijzigingbonaanwijzingbrood Vah 4 Juli1 af zullen b onnen wor den aangewezen voor 200, 400 en 8O0 gram bropd. Deze bonnen zul len voor één weèk geldig zijn. Dj aanduiding „brood;" zal weer op de bonnen staan- De bonnen van alle kaarten zullen zoveel mogelijk dezelfde nummers dragen. Nieuwe komeet i De heer Keuskamp te Hardenberg, heeft op een 's nachts opgenomen foto van de Noordelijke sterrenhe mel een komeet ontdekt, .die zo helder was, dat zij met het blote oog waarneembaar moet zijn ge weest. Zij had een staart van circa drie graden lengte. Elnige dagen later bleek de komeet sterk in hel derheid te zijn afgenomen. Haar positie is nu bij rechte beklimming zeven uut nu minuten, declinatie 631/2 graad, in het sterrebeeld ide Giraffe. ZIERIKZEE. De heer F. Schui'lirag verlaat 18 Maart a.s. 'de Dienst We deropbouw Boerderijen, waarbij hij vanaf de vestiging van deze dienst in Zierikzee in 1945 is werkzaam ge weest. Zijn taak wordt overgenomen idooT de heer J. J. Bergsma. De we kelijkse zitdagen van genoemde dienst in het „Huis van Nassau" komen te vervallen, voor belang hebbenden is contact daarmede nu alleen mogelijk via het adres Bier kade li, Middelburg, Tel. 2229 of via de heer Bergsma, di.e geregeld Schou wem-Duivel and' bezoekt. Naar eerst thans is bekend geworden, blijkt de heer W. Anker, werktuigkundige aan boord van d.e „Nassau", wiens overlijden op het eiland Morotai enige tijd geleden werd gemeld, het slachtoffer te zijn geworden van een ruzie met enkele Australische piloten, die op het eiland waren gestati-onneerd. De correspondent van Ameta te Mel bourne meldt, dat het hoofdkwartier vam de Australische luchtmacht heeft bekend gemaakt, dat een Aus tralische vlieger van 'de R.A.F. is gearresteerd, verdacht van doodslag van de heer W. A. te Zierikzee. Te Batavia vernam Aneta van be voegde zjjde, dat A. Newman, die te Morotai gestatiomneerd was met oen zestal anderen, in een ruzie de Nederlandse werktuigkundige van het schip „Nassau", W, Anker, do delijk verwondde- Reads zijn ambtenaren van de Australische justitie op Morotai aan gekomen, ter behandeling van de zaak. Bij onderlinge afspraak is het vooronderzoek overgelaten aan het Nederlandse parket. Een bestuurslid van het zee bad „Het Stelletje" vertelde, hoe de moed hem in de schoenen was gezonken, 'bij het zien van do-wer kelijk ergerlijke ravage, die de jeugd in de pas gebouwde beton nen badhokjes heeft aangericht: Wij. hebben, oins hiervan overtuigd .en voor .een somber© bui was in derdaad! alle aanleiding. Er is lange tij.d gesukkeld om die outillage van „Het Stelletje" in oirde te krijgen. Daartoe werden betonnen badeabi- mes gebouwd, voorzien van een eter- ni'ten (dak. Dit dak is moedwillig vernield. Er is op verschillende pxaatsen. met een buks 'doorheen geschoten, terwijl met een granaat- huls grote gaten zijn aangebracht. Enigerlei vorm van toezicht is aan dit verlaten dijkgedeelte, vooral in de winter, uiteraard niet mogelijk, zodat de gebouwtjes aan die goed willendheid van het publiek zijn overgelaten. Met grote nadruk mo gen wij er dain ook op aandringen, dat de ouders hun kinderen in deze contreien niet de vrije handlaten. Tot nu toe was „Het Stelletje", graadmeter van de vernielzucht der jeugd. Moge het in ide toekomst anders worden. Vooir het te Utrecht gehouden examen voor leraar-coupeur Dames- en Kindereoinfectie slaagde o.a,. de heer O. L. van Geesbergen alhier. DUIVENDIJKE. Het plaatselijk Comité Stichting Tentoonstelling ,,'de Nederlandse Vrouw "1898—1948" is thans alhier als volgt samenge steld: D. Nieborg—RingnaldaK. van der Bijl—Kik; M. Hoogenboom; W. C. N. van Oeverenvan Dienst; M. Padmos en A. Verwest—Pleijt. Binnenkort' hopen enige jonge da mes een rondgang door de gemeen te te maken teneinde handtekenin gen en gelden te verzamelen1. Het aantal kiezers in deze ge meente bedraagt. 278. BRUINTSSE. „Kerk dm film", hebben die twee iets met elkander te maken Een aantal lezers zal ongetwijfeld deze vraag met neen beantwoorden, daarmee tevens blijk gevende dat men doof .en blind is voor de stromingen, zoals die zich in onze moderne tijd openbaren. Want de film is voor duizenden .en duizenden, ook op ihet~platte- land, hèt middel geworden waar bij men verstrooiing zoekt. Ook de jeugd, die nog niet van die kerk vervreemd is, weet de weg naar de film, vandaar dat ook de kerk op dat terrein een taak heeft, n.l. om te zorgen dat films van goed gehalte worden geboden, waardoor men naast amusement ook iets geeft waarmee de geest wordt ver rijkt. Ook onze gemeente heeft thans een comité, dat er voqr zor gen wil, de jeugd van tijd. tot tij.d iets goeds te bieden. Een comité waarin verschillende stromingen en kerkelijke gezindten vertegenwoor digd zijn, bestaande uit de heren Ds. Marsman, Grolleman, van der Maas, van Immerzeel, van de Woestijne, dokter Quaak en Kik. Het eerste experiment dat dit co mité ondernam was de vertoning van enige films Zaterdagmiddag en Zaterdagavond in het Ned. Herv. Ver. Gebouw. Dit experiment mag zeker geslaagd heten, wanneer men in aanmerking neemt, dat het in derdaad een experiment, een proef neming betreft. In de film „Alleen 1 jp de Wereld" werd werkelijk iets goeds geboden, terwijl een praen- tige natuurfilm in teohnicolor ook iets gaf, dat.niet dagelijks te zien is. Moge het comité voortgaan op de ingeslagen weg en nog menig maal, hetzij door film 'of o,p andere manier het culturele peil van ons RADIOPROGRAMMA Donderdag 18 Maart. HILVERSUM I (301 M.) 7 nieuws; 7.15 gymm.; 7.30 morgem- gebed; 7.45 liederen van Fauré; 8 nieuws; 8.15 pluk de dag; 9 voor de vrouw; 9.05 ochtendicomcert; 10 piano; 10.15 morgendienst; 10.45 Etn- gelse kerkkoren; 11 de Zonnebloem; 11.45 koor en orkest; 12.03 orkest Klaas van Beeck; 12.30 weeroiver- zicht; 12.33 vervolg 12.03; 12.55 Zon newijzer; 1 nieuws; 1.25 hobo en piano; 1.45 hors d'oeuvre; 2 ensem ble „Donauklanken"2.30 gram.; 2.40 causerie voor de vtr;ouw; 3 Tsje chische componisten; 3.30 Neder landse istrijkkwartetten; 4- bijbelle zing; 4.45 piano; 5 radio jeugdjour naal; 5.30 kamerorkest; 6.15 C.N.V.- kwartier; 6.30 Ned. strijdkrachten; 7 nieuws; 7.15 lezing; 7.30 Gkr. werkgeversbond; 7.45 Nederland vraagt verkeersvliegers; 8 nieuws; 8.05 programma-proloog; 8.15 stu- diojsteravond; 9.30 familie-compe titie; 10 met band en plaat; 10.15 de vaart der volken; 10.30 nieuws; 10.45 avondoiverdenking; 11 Mando- linata; 11.30—12 sloitaeooord. HILVERSUM II (415 M.) 7 nieuws; 7.15 gram.; 7.30 ochtend- rhythme; 7.50 dagopening; 8 nieuws 8.15 gram.; 8.45 gram.; 9.15 morgen- genwijding; 9.30 waterstanden; 935 arbeidsvitaminen; 10.30 v,an vrouw toit vrouw; 10.35 gram.; 10.50 voor. de kleuters; 11 orgelconcert; 11.45 uit de wereldpers; 12 B.B.C.-theater- orkest; 12.30 weerpraatje; 12.33 in 't spionnetje; 12.38 piano; 1 nieuws; 1.15 Metropole-orkest; 1.45 gram.; 2 voor de vrouw; 2,20 kamermuziek; 3 voor zieken en gezonden; 4 tussen vier en vijf; 5 AVRO-kaleidoscoop; 5.20 welk dier deze week; 5.30 ope rette-duetten; 5.50 wij slaan op de tong-tong; 6 niemys; 6.15 spoirt- praatje; 6.30 The Romancers; 7 het klokje van zevein; 7.05 heer bommel; 7.15 piano; 7.30 radio volksmuziek- schoel; 8 nieuws; 8.05 echo van de dag; 8.15 radio philh. orkest; 9.20 ochtendblad; 10.20 orgel; 10-45 causerie; 11'nieuws; 11.15 wereld kampioenschap schaken; 11.30 radio dansorkest; 11.55—12.00 melodieus terusten. doeltreffend en goed verdrqqgbonr plattelandsleven omhoog traohtein te brengen. STAVENISSE. Vrijdag 12 Maart werd een feestavond gegeven door mej. de Wed. Potappel en de heer J. C. Goedegebuure, ter gelegenheid van het feit, dat zij het door hen gedurende tal van jaren geëxploi teerd hotel gaan verlaten. De fees telijke bijeenkomst werd geopend door de voorzitter der Muziekver eniging O.B.K., de heer C. v. Bewe ren. Mej.Potappel, die 20 jaar lief en leed in de zaak heeft gedeeld', werd daarop in de bloemetjes gezet. De voorzitter van O.B.K. feliciteer de de feestelingen hartelijk, welke felicitatie met een „Lang zullen zij leven" werd onderstreept. Hierna werden enkele films vertoond, waar op de secretaris van de toneelver eniging S.V.O. het woord voerde, n.a v. een door deze vereniging op gevoerd toneelstukje. De verloting van een kruik jenever, ten bate van de Indische militairen, bracht een bedrag van f29 op. Met een pittig muzievstukje werd de gezellige bijeenkomst besloten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1948 | | pagina 2