GESLOTEN Dr. SCHERPHUIS Woensdag 10 Maart R. APPELS Azn De gehele dag GESLOTEN M* LEGEMAATE Culturele Vereniging N00RDG0UWE Jac. van Elsacker wend hiernaar geluisterd etn zij, die (dit opvoerden, hebben zich prach tig van hun taak gekweten. De heer Klink sprak hierna een slotwoord jen na het zingen van tde Avond zang sloot deze idiit welgeslaagde jaarfeest. Zaterdagmiddag werd' alhier de film ,,De Witte Engel" vertoond1. Hoewel het uur ongunstig was, weerhield het velen niet deze film te zien en was de school, voor dit doel beschikbaar gesteld, geheel ge vuld. Nadat eerst een tekenfilmpje was gedraaid, volgde een aindier© over Indië, waaruit wij wiel de overtuiging kregen, hoe nodig onze jongens daar zijn en welk teen prachtig werk er wordt gedaan door het Roode Kruis. Hierna werd de „Witte Engel" .op het doek 'gebracht. Florence Nigh tingale hoort van de vréselijke el lende gedurende de Krimoorlog 18541855 en voelt zich gedron gen zichzelf te geven voor bet werk der barmhartigheid onder de soldaten. Zij organiseert een ver- plegingisdienist en door haar werk worden duizenden gewonden van een anders wissen dood gered. Met grote aandacht werd deze spannende film gevolgd. De heer Heule, voorziter van de afdeling Roode Kruis alhier, was zeker de tolk van allen, toen; hij een dank woord sprak en nogmaals- wees op het werk van het Roede Kruis, dat nog steeds niet overbodig is. antieke klok". Met grote aandacht BRUINISSE. Zuilenbasalt is een artikel dat voor het onderhoud icn ide verdediging van pnze dijekn noodzakelijk is. Het komt voorna melijk uit Duitsland en was na de bevrijding nog uiterst moeilijk te krijgen. Door W. van den Berg te Bruinisse kon echter een partij van 1300 'ton worden aangekocht, be stemd voor het waterschap Schou wen, ide polders Gouweveer en Zel- ke en de polder Dreisohor. •—Nu de Kerkvoogdij 100 nieuwe klapstoelen heeft aangekocht, is het weer mogelijk geworden het Ned. Herv. Verenigingsgebouw behoor lijk met stoelen te vullen, zodat met het nog aanwezige oude materiaal ieder weer een zitplaats kan vinden wanneer in het Gebouw een verga dering gehouden wordt. De levering van 2000 ton ba- saltsteenslag en gressteanslag en 500 ton gnassplit voor ide wegen van het waterschap Schouwen werd opgedragen aan W. van den Berg te Bruinisse. De eerste week van de maand Maart zette, wiat ide mosselhand d betreft goed ih. De handel met Frankrijk kon weer worden hervat, wat aan ide verzending uitstekend was te merken, daar het kwantum idat door de kwekers te Bruinisse aan de handelaars werd geleverd;, dat in de drukste tijd van het jaar evenaarde. Er wierden plm. 6150 tonnen afgeleverd. Geien aanvoer van mosselzaad. Voor een uitverkochte zaal werd door ide Nederlandse Blinden- bobd alhier iin het Ned. Herv. Ver- gebouw een kunst- en filmavond ge geven. Deze avond werd geopend Idoor Ds. Marsman, die,in zijin ope ningswoord zijn blijdschap erover uitsprak, dat deze avond blijkens het programma er een beloofde te worden van goed gehalte, avonden Zoals op Onze plattelangsgemeen- ten er te weinig worden gehouden. Inderdaad bleek uit het verloop' van Ide avond dat werkelijk iets goeds geboden werd, want de heer Joop Slegtenhorst piano en mej. Gusta van der Heijden lieten de muziek liefhebbers genieten van Schubert, Beethoven en Job. S. Badh, op een waarlijk bewonderenswaardige wij ze. De propagandist van de Bond, de heer Joh. van den Bierg, zette het doel en streven van de Bond uiteen. De film „Wakende ogen" gaf een beeld van de opleiding en het nut ider geleidehonden. De heer van iden Berg toomde daarna dat hij zijn goede naam als declamator nog steeds alle eeir aandoet, door het voordragen van een schets van Heijiermans en gedichten van Ada- ma van Scbedtema, terwijl hij ook als conferencier een goed figuur sloeg. Ook werden nog enige mu zieknummers ten beste gegeven, zo dat Ds. Marsman in zijn dankwoord aain het publiek, maar meer nog aan ide blinde kunstenaars, kon ge wagen van een .avond die op zner hoog peil had gestaan. Ook de heer van den Berg sprak een dank woord, waarin hij „Nu met Hope" niet vergat, die door het verloten van een taart haar medeleven had getoond. Doer ienige nagekomen giften steeg de te Dordrecht gehouden collecte ih de Ned. Herv. Kerken voor dei wederopbouw van Ned. Herv. Kerk en pastorie te Bruinisse tot bijna f 23Ü0. Dit laatste bericht is tevens dienende toit rectificatie, daar onlangs in de Nieuwsbode deze collecte f 2000 te laag was jopge- geven. ST.-PHJILIPSLAND. Vorige week vergaderde in „De Druiventros" de aifd St.-PIhilipsland van het Groene Kruis, waarin dir. Menger bijzonder welkom wérd geheten. Zuster Moes kops moest van hier vertrekken we gens familiie-omstandiigheden. In haar plaats werd zuster Bouw ens aangesteld, die zich echter niet voor vast Wilde verbinden. De Herv. Kerk, Oud Ger. Kerk en Ger- Gent. hebben 25 et. per lid per jaar toe gezegd ter tegemoetkoming in de algemene onkosten. Het ledental be droeg in 1946 en 1947 resp. 497 en 587 leden. De kas nagezien door de heren P. Mol, P. de Raat en L. Quist werd in orde bevonden. Op een gestelde vraag betreffende het onderzoek van kinderen door de schoolarts, deelde de voorzitter me lde, dat dit onderzoek dooir de ge meente was ter hand genomen, welke dus ook de onkosten moet dragen. Wat de zuigelingenzorg be treft werden 446 kinderen opgege ven. Eens per 14 dagen worden 20 kinderen nagezien. STAVENISSE. Vrijdag 5 Maart hield de Oranjevereniging haar 2e jaarvergadering in café A. Hendrik- se. Aanwezig 16 van ide 67 leden. Voorzitter dhr. C. van Beveren. De rekening liet aan inkomsten zien f 897,71, aan uitgaven f 573,71, zo dat een batig saldo geboekt werd van f 324. Tot commissieleden voor het nazien der hoeken wierdien be noemd de heren J. Goedegebuure, J. Meijaard en Joh. Moerland Mz. De wmd seer., A. van 't Veer, las de richtijnen voor de te houden 4 Mei-herdemki:ng alsmede de te houden feesten met het a.s. 50- jarig jubileum onzer vorstin. Aan de demobilisatie-commissie werd door de ver. f 15 beschikbaar ge steld voor de gevallenen. Op het gemeentehuis zal een plaat worden opgehangen voor de jongens uit onze gemeente. Met algemenie stem men werd dhr. A. Ouwehand als bestuurslid gekozen. Met algemene stemmen werd besloten om 16 April nog een' avond te houden voor dé leden in café Goedegebuure met medewerking vain O.B.K. Daarop volgde sluiting der vergadering. ST.-ANNALANID. In de maand Fe bruari Wierden in deze gemeente 44 vergunningen voor huisslachting uitgereikt. Dezer dagen herdachten W. de Groen, schaapherder en J. Hage, landhouwersknecht, het feit, dat zij 20 jaar in trouwe nEemst waren hij dhr. C. J. J. Kooiman en J. M- van Hoeve. 'Op die dag werden zij door de familie Kooiman gefelica- houd overhandigd, terwijl het ge hele personeel 's avonds werd uit teer d en hun een envelop met in- genodigd iop de boerderij om dit feit te vieren. De verkoping van idhr. J. P. Kodde lop Woensdag j.l. was bui tengewoon druk bezocht. Vele goe deren gingen voor goed© prijzen van de hand. De twee paarden le verden resp. f 980 ©n f 960 op. Het Kerkbestuur der Herv, Gem'. wekt ieder op om pakjes naar onze jongens in Indië te stu ren en vraagt voor inzameling gel den m bonnen, enz. te bezorgen bij A. J. Kurvibk. KERKNIEUWS Ghr. Ger. Kerk. Het beroep naar Zierikzee van* Ds. M. v. d. Klis te Ouderkerk a. d. Amstel is nog niet uitgebracht en het (gelanceerde be richt voorbarig. Oud. Ger. Kerk. Bedankt voor Bruinisse: Ds. Mieras te Krim pen aan ide IJsel. PREDIKBEURTEN Woensdag 10 Maart (Biddag) Ned. Herv. Kerk. ELKEiRZEE: 10 en 2.30 uur Ds. van Tuil. OOS- TERLAND: 10 en 3 uur Ds. v. d. Broeck. ZONNEMAIRE: 7 uur Ds. Tonsbeek. BRUINISSE: 9.30 en 3.30 uur Ds. Marsman. Geref. Kerk. ZIERIKZEE: 8.45 u. Ds. Grevinig; 6 uur Ds. Biremmer. BR'HAVEN: 11 uur in en 3 uur achter de kerk Ds. J. B. v. Meche- len te Roosendaal. ZONNEMAIRE: 10 uur Dhr. Aalbersberg; 2.30 Ds. Bremmer. NIEUWERKERK: 10 en 2 uur Ds. A. W. Sohaafsma. OOSr TERLAND: 10 en 2 30 uur Dr.-C- N Impeta te Dinteloord. BRUINISSE: 11 uur Ds. Bremmer; 5 uur Dhr. Aalbersberg. A.J-POLDER: 10 en 2.30 u. Ds. H. J. Arntzen, Hoirsch Rijndijk. Chr. Geref. Kerk. ZIERIKZEE: 10.30 en 3.30uur Ds. J. P. Geels van 's-Gravenhage-Oost. Geref. Gem. NIEUWERKERK: 10. 2.30 en 6 uur Ds. Aangeenb'rug te Dordrecht. HAAMSTEDE: 2 30 en 7 uur stud. Dieleman. BRUINISSE: 1 en 6.30 Ds. Ligtenberg. OOSTER- LAND: 10, 2.30 en 6 uur Ds. M. V. d. Ketterij te Vlaardingen. Oud-Geref. Kerk. BRUINISSE: 9.30 en 3.30 leesdienst. OOSTER- LAND: 9.30, 2 en 6 uur Ds. M. A. Mieras te Krimpen a. d. IJsel. SPORT Zierikzee II—Zonnemaire I 5—1 Zierikzee mist Krello, voor wie Berrevoets invalt. Zonnemaire is volledig en neemt in de le minuut de leiding (0—1). Verton maakt ge lijk (1—1) en kort achter elkaar geven v. Aken en Verton Zierikzee een 3—1 voorsprong. Met deze stand breekt de rust aan. Na de rust is Zonnemaire onge lukkig met een schot tégen de lat. Indenbosch en de Jonge geraken handgemeen, weshalve de scheids rechter beide het veld uitstuurt. Zierikzee doelpunt weer door Ver ton (41), terwijl kort voor het einde van Aken 5—1 maakt. Het was geen onaardige wedstrijd De uitslag is iets geflatteerd. Bij Zierikzee speelde Reinen een beste partij, ook Willemse, Goedegebuure en 'Verloo waren op dreef. De Vin was beter achter dan voor. Doelman v. d. Werve was zeker voldoende, idoch waagt wel eens te veel. Bij Zonnemaire waren Flohil, Berman v. d. Berge en spil v. Nieuwen- huijzen in vorm. van de rechtshalf kunnen de rood-gelen ook nog ple zier hebben. Scheidsrechter v. d. Ende had het niet gemakkelijk, daar er voor een vriendschappelijke wedstrijd vrij hard gespeeld werd, idoch hij sloeg er zich aardig door heen, hoewel het spel hem wel eens te vlug ging. Hoofdprijzen Staatsloterij Trekking van 8 Maart. f 25000: 3684; f 1500: 1176, 21483; f 1000: 11301; f 400: 13363,, 16012. Hiermede vervullen wij de treurige plicht U kennis te geven, dat na een kort stondig lijden is overleden, onze veelgeliefde echtgenote en moeder, mej. A. H. STEUR, geb. BLOM, in de leeftijd van bijna 40 jaar. Zwaar valt ons dit verlies. Haamstede, 7 Maait 1948 J. W. STEUR GRETA Hiermede vervullen wij de treurige plicht U kennis te geven, dat na een kort stondig lijden is overleden, onze veelgeliefde dochter, zusterbehuwdzuster en tante. mej. A. H. STEUR, geb. BLOM, in de leeftijd van bijna 40 jaar Haamstede, 7 Maart 1948 Uit aller naam Wed. J. BLOM Hiermede vervullen wij de treurige plicht U kennis te geven, dat na een kort stondig lijden is overleden, onze veelgeliefde schoon dochter, zuster, behuwd zuster en tante, A. H. STEUR, geb. BLOM, in de leeftijd van bijna 40 jaar. Burgh, 7 Maart 1948 Uit aller naam: Fam. R. STEUR Heden overleed plotseling, in de hope des eeuwigen levens, onze onvergetelijke geliefde broeder en behuwd- broeder, ADRIAAN BAKKER Cz. in de gezegende ouderdom van bijna 87 jaar. Haamstede, 7 Maait 1948 T. Bakker Cd. Naaldwijk, P. M. Bouman—Bakker Haarlem, B. Bakker Santpoort. B. BakkerSollevelt Zenuwarts Spreekuur in het Wijkgebouw Vrijdag 12 Maart, van 9-12 uur Textielhandel Zierikzee. Telefoon 296 Woensdag 10 Maart BIDDAG in kruidenierswaren, Zierikzee De Voordracht-Kunstenaar treedt op Donderdagavond half acht op in Café Botting. Allen welkom, allen verwacht Het Bestuur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1948 | | pagina 3