RH KI Ml Giitmengster en haar handlanger stonden terecht STAD EN PROVINCIE Ingezonden Mededeeling ZIJ DIE VIELEN RADIO PROGRAMMA Verleden jaar April heeft de 31- jarige mevr. E. L. L,-K- haar echt genoot vermoord, door een hoeveel heid! Rodent in zijn pap te mengen. De man was op 1 April uit mili taire dienst teruggekeerd en maast ■uit de weg worden geruimd, opdat zij haar verhouding met een zekere U- rustig koin voortzetten. Beiden Verschenen zij voor die Amsterdam se rechtbank, want U. had: zijn medewerking aan de moord gege ven.. De officier van justitie eiste vijftien jaar gevangenisstraf tegen ieder van hen1. De vrouw (had volgens de getui gen veel minnaars, maar stand het meest onder invoed vain U. Zij hal aa:n verscheidene getuigen gevraagd of zij haar man wilden doden. Op advies van U. kocht zij tem slotte een pakje Rodent. U. hadi eerst ©en ander vergif gekocht, maar dat was groen van kleur m dus iin de pap zichtbaar. Met |lrie theelepeltjes kon mevr. L.-K. de pap giftig genoeg maken ai haar man met onfeilbare zekerheid de dood in jagen. In zijn requisitoir sprak de offi cier van justitie, over een obscuur drama, waarin twee mensen welbe wust ien overwogen in rustig ©ver leg een overbodige echtgenoot uit de weg hebben geruimd. Alleen om dat de geliefden vrij spel wilden hebben, deinsden zij er niet voor terug iemand op vreselijke wijze te vermoorden. Koude kip - gebraden" kip Te Vrij'hoeve-Capelle (Noord-Br.) meende de heer H. dat hij zijn kippen tijdens idle vorstperiode een verwarmd verblijf moest aanbieden. Hij plaatste daarom een petroleum kacheltje in het kippenhok als cen trale verwarming. Het iwlerd er inderdaad warm, heet zelfs, wiant (na enige tijd viel 'het kacheltje om1. In een minimum van tijd rook het in tde omgeving naar gebraden kip. Toen bet vuur zich uitbreidde, klonken er hevige knallen. Een door een verzamelaar opgeslagen hoe heid patronen en ander oorlogs tuig bleek niet tegen het vuur be stand. Links en rechts in de om geving kwamen de glasscherven rin kelend o,p straat neer. Het duurde enigs tijd voor de rust te Vrijt hceve-Capelle was «Weergekeerd. ZIERIKZEE. Dinsdagavond 24 Fe bruari j.l. kwamen de leden van 'de Christelijke Boeren- en Tuindiersi- bond, te Zierikzee en omgeving op nieuw in vergadering bijeen in het „Huis van Nassau". Na een leven dige bespreking werd de plaatselij ke vereniging, Zierikzee en Omstre ken1, definitief opgericht. Tot be stuursleden werden gekozen de he ren: S- J. bij de Vaate, voorzitter, L. D. Padmos, J. P- Kloet Pz,, J. D. Kloet M.Oz., M. J. Schouls. Dit bestuur zal vt»or de as. zomer en winter een werkprogramma opstel len. De te voeren propaganda-acti© 'werd; breedvoerig besproken. Het opgenomen contact met Kerkera- den en andere vooraanstaande per sonen, heeft tot verblijdende resul taten geleid,. Het werk zal intensief worden voortgezet, waarbij per soonlijk bezoek aan leden en niet- leden een eerste plaats inneemt. De vergadering stond onder leiding van het bestuur der Gewestelijke afdeling te Zierikzee. 1 BURGH. In de grote zaal' van hotel „Het Wapen van Burgh'' hield de afd. Burgh-Haamstede van de Natona'.e Bond het Mobilisatiekruis Woensdagavond 25 Febr. haar jaar lijkse feestavond, welke onder leb ding stond van de heer L. C. v. d. Velde. In zijn openingswoord sprak de voorzitter er zijn teleur stelling over uit, dat de Bands- HOOFDPIJN KIESPIJN GRIEP? doeltreffend en 'goed verdraagtiaai1. voorzitter, luit.-generaal H. A. Cra mer, door ziekte verhinderd was aanwezig te zijn. Een bizomder woord van welkom richtte hij1 tot de ere-voorzit ter der afd., Jhr. R. Röell, die mede aanwezig wlas. Ver der deelde hij mee, dat door een reglementswijziging het mogelijk was gewlorden, dat ziij die vorig jaar ate adspirantleden konden toe treden, nu definitief lid konden worden. Hierna wierden, door 'welwillende medewerking van de heer W. Bom te Haamstede, 'enkele plaatselijke filmpjes vertoond, die zeer in de smaak vielen. Na de peuze, waarin loten verkocht werden ter bestrij ding ider onkosten, werden een tweetal films gedraaid, welke gra tis beschikbaar waren gesteld door United States Information Service. In de pauze, waarin ook thee wierid aangeboden, werd door de voor zitter het Mobilisatiekruis uitge reikt aan tdhr. M. dan Engelsman Nadat aan het eind van de avond de uitslag der verloting bekend was gemaakt, sloot de voorzitter Idleze zeer geslaagde avond. De regering maakt bekend idat tot haar leedwezen in de afgelopen week de navolgende verliezen zijn gerapporteerd: KONINKLIJKE LANDMACHT: J. J. Hartman uit Amster dam, J. Westdijk uit Goede- reede. BROUWERSHAVEN. Ten ©inde enigszins tegemoet te komen aan de thans heersende woningnood en ter voorkoming van het nemen van maatregelen van verplichte inwo ning, roepen burgemeester en wet houders die ingezetenen op, die ruimte in hun woning beschikbaar hebben welke door anderen kan worden bewoond, en deze daar voor vrijwillig beschikbaar willen stellen. Er zal dan met hun wensen zoveel mogelijk rekening worden gehouden. De opgave moet geschie den ten Stadhuize. De kiezerslijst dezer gemeente omvat 784 kiezers. Naar wij vernemen is de klok van het Waaggebouw thans gevon den. Deze is evenwel zwaar be schadigd. Er is thans een procédé gevonden om zwaar beschadigde klokken te lassen. Dit procédé zal voor deze klok worden toegepast. De heer P. de Moor Cz. heeft ontslag verzocht als lid van de Commissie van Advies ex. art. 8 van de Woonruimtewet 1947. Als zijn plaatsvervanger zal optreden de heer C. van Wouwe, die destijds door de gemeenteraad ate zodanig is benoemd. Voor de afd. Brouwershaven van de Ned. Landarbeiders Bond werd Donderdagavond in hotel Rin- ge'.berg een filmavond gegeven. Het programma bestond uit een spreek- film van E. Kupers, voorzitter van het N.V.V., een muziekfilm en als hoofdfilm ,„Soutfa Riding". ZONNEMAIRE. Vrijdag 20 Febr. kwamen de leden van de Christe- lijihe Boeren- en Tuindersband in een lokaal van de Bijzondere school in een vergadering bijeen. Drs. J. J, Knibbe, Provinciaal secretaris van de Chr. Boeren- en Tuinders bond te Goes, besprak de pensioiensverzeke- ring voor die land- 'en tuinbouw1, •waarop1 een leerzame gedachtenwiis- seüng volgde. Verder werd in be ginsel besloten tot het oprichten van een plaatselijke afdeling, terwijl een voorlopig bestuur van 3 per sonen 'werd gevormd1. Besloten werd na verloop van tijd ©en definitief bestuur te vormen ,en een werk programma op te stellen. Die ver gadering stond onder leiding van het Bestuur der Gewestelijke afde ling te Zierikzee. DREISCHOR. Donderdagavond j.ü. hield de Landarbeidersböind alhier een algemene vergadering ter be spreking van de her- en omscholing •tot bouwvakarbeider. Als eerste spreker trad ,op dhr. P. Klein, voior- z,tter van de bouwvakarbeiders van id© afd. Zierikzee. Spr. wees pp het grote tekort aan woningen in ons land, het gebrek aan goede bouwvakarbeiders en het grote overschot aan landarbeiders wat zal ontstaan door de steeds meer toenemende mechanisatie van ide landbouw. Vele arbeiders, die in Duitsland tewerkgesteld zijn ge weest, hebben geen beroep kunnen leren en zijn thans deels werk zaam als 1 os-arbeider en deels bij de D.U.W. ingeschakeld. Bij even tuele tegenslag zullen deze arbei ders het eerst werkloos iworden. Daarom wordt hen nu ide gelegen heid geboden zich te laten om scholen tot goede bouwvakarbei ders, waaraan zo dringend gebrek is. Al® tweede spreker wlaes dhr. Bimchorst van het Streekbureau voor de Wederopbouw te Zierikzee ook op de noodzakelijkheid van deze omscholing en lichtte de technische zijde nader toe. De op leiding voor metselaar zal 4 maan den iduren en voor timmerman 9 maanden. Gereedschap1 wordt ver strekt door ide Rijks werkplaats!. Aan kostwinners van 22 jaar en ouder wordt f 28 vergoeding per week betaald, terwijl ide sociale voor-1 ziening gelijk is als in het vrije bedrijf, dus ook kindertoeslag uit betaald wordt. Drie arbeiders ga ven zich op voor de omscholing. Steeds worden nog giften ont vangen voor de herbeplanting van de begraafplaats. Thans weer een gift van f 10 van een, milde geefster buiten de gemeente. Nu giften bin nen komen uit andere gemeenten; hoopt het bestuur van de herbe planting binnenkort een opbrengst te kunnen melden van f 1000. Uit betrouwbare bron vernemen wij dat aan die gever die de duizend gul den volmaakt, ©en stoffelijke her innering zal worden aangeboden. NIEUWERKERK. Ondanks de koude was het aantal aanwezigen iop het Kerfcconeert in die Ned1. Hierv. Kerk iop Woensdag goed. Het was een buitengewoon goed geslaagde avond,. Het gebeurt niet zo vaak, dat op ons dorp erkende kunste naars 'Optreden. Martin BoogaaTd bracht als baszanger een aantal lie deren tan gehore, begeleid door ide organist Cornells Kes, die ook en kele malen een orgelsolo deed1 tie ren. Klaas Pijlman droeg op on berispelijke wijze enkele gedichten voor. Van één en ander is zeer genoten. Ook het Kerkelijk' Zangkoor ondier leiding van de heer S. W. Bflpk kwam goed, voor de dag. Met over gave werd gezongen. Sinds het Kerkconcert van het vorige jaar heeft het koor merkbare vorderin gen gemaakt. Dis. Westerüiof had aan het slot de aangename taak, om de bewondering en de dank van de aanwezigen te vertolken. BRUINISSE. Ook hier werd Don derdagavond iin „Het Centrum" een vergadering gehouden, waar ge- Dinsdag 2- Maart. HILVERSUM I (301 M.) 7 niieuwis; 7.15 gyrnn.; 7.30 morgen gebed,; 7.45 Lyrische suite; 8 mieuwls 8.15 pluk de dag; 9 lichtbaken; 9.30 kwartet; 10 voor die kleuters; 10.15 Tsjechische opera's; 10.40 gedich ten; 10.50 Noord; 'en Zuid; llüO als de ziele luistert; 11-40 gram.; 12.03 'Om en om; 12,30 wieeroverzidht 12.33 Metropole-orkest; 12.55 zon newijzer; 1 nieuws; 1.25 vervolg 12.331.5,0 causerie; 2 gram.; 2.30 Ondier ons; 3 piano-kwartet; 3.30 maat; 4 die Zonnebloem; 4.30 ziekenlojf; 5 jna schooltijd,; 5.15 grote toondichters; '5.45 Ind. radiogesch.- biqek; 5.53 Flitsen uit Oost-Indonesië 6 volksliederenkwartet; 6.20 sport- praatje; 6.30 Ned,, strijdkrachten; 7 nieuwls; 7.15 orgel-muziek; 7.30 jon ge mensen vragen; 7.45 Niw|in- nteuWls; 7.50 rubriek voor de weder opbouw); 8 nieuwls; 8.05 de gewone man; 8.12 collegium musicum; 8.30 in Jezus' lij dien; 9.30 orgel; >9.40 cantate; 10.07 actualiteiten; 10.15 ayondigebed; 10.30 nieuwls; 10.45 radio philh. orkest; 11.20 wereld kampioenschap schaken; 11.35—12 vervolg 10.45. HILVERSUM II (415 m.) 7 nieuwls; 7.15 London Palladium orkest; 7.50 dagopening; 8 nieuwls; 8.15 aubade; 8.45 Linzer-symphonie; 9.15 morgenwijding; 9.30 waterstan den; 9-35 arbeidsvitaminen; 10.30 voor de vrouwe, 10.35 Victor Silves ter; 10.50 voor de kleuters; 11 or gel ien zang; 11.45 causerie; 12 de papavers; 12.30 weerpraatje; 12.38 ions platteland; 12.43 gram.; 1 nieuwis; 1.15 orgel ien zang; 1.45 du- (etjias; 2 met naald ien schaar; 2.30 radio-matinee; 4.40 de schoolbel; 5 d,at kun, jij1 ook; 5.30 ^Vaudeville strijkorkest; 6 nieuws; 6.15 piano; 6.30 radio filmkrant; 7 fhiet klokje van zeven...; 7.05 voor de jeugd; 7.15 kamermuziek; 7.45 voor de •wer kend,e vrouw1; 8 nieuwls; 8.05 echo van die dag; 8.15 bonte trein; 9.30 contact; 10.15 buitenlands week overzicht; 10.30 beroemde liederen- reeksen; 11 nieuws; 11.1512 gram. sproken werd over de op te rich ten Rijkswerkplaats voor her- en omscholing van ongeschoolde ar beiders voor de bouwvakken. Ter vergadering waren mede aanwezig burgemeester van den Berg en wet houder van Vessem. De leiding be rustte bij ide heer C. Hoek uit Zierikzee. De heren Marijs en Boot gaven ide nodige toelichting, die ook reeds op andere plaatsen uit voerig behandeld is. De heer Joh. Bal Az. stelde na de pauze ver schillende vragen, die voldoend© werden beantwoord en die mede tot verduidelijking van bet behan delde omderwerrp meewerkten. Er gaven zich vijf arbeiders op, cJbch uit de gesprekken bleek dat meer deren nog wel zullen volgen. THOLEN. Vorige week had in de Landbouwhuishoudsehool alhier de eindles plaats van de 8-maande- nisse; L. Karhout, L. Quist. M. de mevr. Klompe werden de diploma's uitgereikt, te weten aan de dames K. Bergers, Tholen; D. Geuze. Scher- penisse; C. Hoek en S. v. Splunter, St.-Maartensdijk; L. Stoel, Stave- nisse; L. Kairhout, L. Quist. M. de Rijke, L. Ridderhof, D. Duine, R. Hage en mevr. M. v. Vossen-de Wilde, Oud-Vossemeer. De lessen werden gegeven door mej. Bogerd. Na opening door de voorz. de heer G. Jansen, van de Ouder avond Chr. school op Geref. grond slag, ging ouderling Lindhout voor in gebed. Na een toespraak door de voorz., werd het werk der leer lingen bezichtigd. Ds. v. Leeuwen werd een woord van Welkom toegeroepen, waarna deze het woord richtte tot allen, ot Gods zegen toewenste en het personeel getrouwheid in bun

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1948 | | pagina 2