10 en 3 uur Ds. van Swigclhemi. 10 en 2.30 Ds. Greving. OOSTER- LAND: 10 en 2 30 uur leesdienst. VOOR DE JEUGD Gemeenteraad Renesse Vergadering van de Gemeente raad op Woensdag 25 Februari. Voorzitter burgemeester W. H. Scholder. De voorzitter releveerde in zijn openingsrede de gebeurtenissen in bet afgelopen jaar en gaf een overzicht van, de verschillende raadsbesluiten, die in 1947 in bet belang der gemeente zijn genomen. De voorzitter wenst de raadsleden (en hun gezinnen alle goedstoe in 1948. De iheer W. van Klooster, le wethouder, dankt de voorzitter voor zijn welgemeende 'woorden en wenst hem en zijn gezin, namens de Ra aid wederkerig het beste toe in 1948 De voorzitter reikt aan mej. Wed. L. de Feiter een oorkonde uit, alls blijk van waardering voor de vele diensten de gemeente .ais conciërge bewezen. Van het betreffende ministerie is bericht ontvangen, dat verbetering pont verbinding veer Zijpe-A.J.-Pol- der aanstaande is. In een schrijven deelt de R.T.M. mede, dat voortrei nen zuilen rijden op drukke boot diensten, welke treinen alleen te Zierikzee, Brouwershaven, Renesse,. Haammstede—Burgh zullen stoppen. De raad besluit een bijdrage te verlenen ingevolge ingekomen ver zoek aan de Ver. tot bevordering van het Chr. Middelbaar .en Hoger Onderwijs in Zeeland. De gemeente Renesse wordt lid van de Proiv. Z. Brandweerband voor f6 per jaar. Bij het sneeuwruimen zullen geen D.U.W.-arbeiders ingeschakeld wor den). Uniforme vuilnisemmers zullen ■niet aangeschaft worden, aangezien zuilks afhankelijk wordt gesteld van aanschaf nieuwe vuilniswjagen, het geen te duur wordt. De legesverordening wordt gewij zigd. Dit geldt alleen op leges in zake bouwvergunningen. Een stuk bouwland, gelegen in Dirkj es-wiek- ken, wordt verpacht aan ide heer H. de Feiter Szn. Vartge :teld wordt eer kohier Woon- forensenbelasUng. Hierbij w-ö-dt opgemerkt, dat ide oude verordening dienaangaande nog steeds van kracht is, jui;st voor de jongste oorlog is het tarief gewijzigd. De begroting over 1948 van het Burgerlijk Armbestuur wordt goed gekeurd. Over 1947 wordt de sub sidie aan B.A. verhoogd met f 2000. De gemeenterebening over 1945 wordt aangeboden. Een commissie, bestaande uit de raadsleden West- hove, Dalebout. Hogerland, zullen deze met de ontvanger nader be- zien. Nadat ide dis triefcs opzic'h ter, dhr. Rozenboom ter vergadering versche den is, brengt de heer v. Klooster een plan naar voren, om de duin overgang einde Laan, zeezijde, wel ke in slechte toestand verkeert, niet meer als zodanig in de toekomst te gebruiken, doch een nieuwe duin overgang aan te brengen, die niet loodrecht naar beineden loopt, doch in-schuine richting, welke 70 meter ten Westen van de bestaande trap fop het strar.d uitkomt. Aangezien de oude overgang verre van ideaal' is zou dit een aanzienlijke verbetering zijn. In principe gaat de raad, met de stem van de heer de Roo tegen, aocoord met het plan-van Klooster. De bespreking over het bouwplan 1948 heeft tot resultaat, dat de raad met alg. stemmen besluit om het principiële besluit van 3947 om te zetten in een definitief be sluit, zodat besloten wordt volgens bouwplan 1948 te doen bouwen 10 woningwetwoningen en 10 midden- standswcningen. Bij de rondvraag brengt de heer de Roo ter sprake, de door B. en W. verleende concessie om' kam- peërhuisjes aan de Moolweg te bouwen. De heer de Roo deelt mede, dat bij de geheime bespreking over het uitbreidingsplan gesproken is over een terrein, waar ieder een optrekje {of bijv. een aanhangwagen kan doen neerzetten. Evenals de heer de Roo zijn ook de raadsleden Westhoeve. Dalebout, Hogerland het er over eens, dat de ontwikkeling in deze, zoals deze zich heeft voorgedaan', niet in de geheime vergadering vol doende tot uiting is gekomen. Voorts zegt de heer de Roo, dat de Plantal. Dienst er helemaal niet In- gekend is. De raad is er onbe wust ingevlogen. Dhr. Stevense, die destijds niet aanwezig w'ais, betreurt dat de bespreking van het uitbrei dingsplan in geheime verg. bespro ken is. Het genomen besluit van B. en W. keurt hij ten sterkste af. B. en W. moeten zo publiek moge- dijk zijin. Een en ander heeft op hem' een beroerden indruk gemaakt. B. en W. zijn met deze zaak om de tuin geleid, aldus de heer Stevense. Het antwoord van B. en W. kan men als volgt formuleren: Het college van B. en W. is er zich niet voldoende van bewust geweest, welke consequenties aan die verle ning van de vergunning vastzaten. Op een desbetreffende vraag wordt de heer Hogerland medegedeeld, dat het wegdek van de Oude, Mo lenweg binnenkort geheel opge knapt wordt. De heer Westhoeve zou gaarne zien, aangezien er een voetbalclub is opgericht dat het voetballen op Zondag wordt verboden, hetgeen; de heren Dalebomt en Krijger on dersteunen. 1 De heer Daüebout zegt, dat door Verplaatsing van ide Zondag naar de Zaterdag ook een andere catego rie, die Zondags om prine. redenen niet voetballen, dan de sport kun nen beoefenen. De heer Hogerland zegt, dat -op dit eiland' velen Zaterdagsmiddagis werken, vooral in eigen bedrijf. In verband met het reizen is de Zater dagmiddag niet voldoende. Destijds heeft hij getracht een Zaterdagmid- Idagver. op te richten, doch daar Was geen animo voor. Bovendien is het voetbal'terrein verplaatst naar het badcentrum, waar nu éénmaal Zomers toch een levendige drukte heerst en op behoorlijke afstand van de kom. Weth. van Klooster heeft, geen bezwaren tegen het Zondagsvoiet- fcal, dat hier geen grote afmetingen aanneemt. Hierna sluiting. PREDIKBEURTEN Zondag 29 Februari Ned. Herv. Kerk. ZIERIKZEE: Kleine Kerk: 10 uur Ds. Knijff,- (bed. H,. Doop; 7 uur Ds. Kalmijn uit DreisChor. Ver.-gebouw: 10 uur Ds. v. d. Poel. KERKWERVë: 2 30 uur Ds. v. d. Grift. SEROOSKERKE: 10 uur 'Ds. v. d. Grift. BURGH: 10 uur Ds. Enklaar. HAAMSTEDE: 10 uur Ds. Tonsbeek (H. Doop). 7 uur de heer Bolijn. RENESSfE,: 7 uur Ds. Cramer. Evan gelisatie: 10 uur de 'heer Bolijin. NOORDWELLE: 10 uur Ds. Cramer. ELKERZjEE: 10 uur Ds. van Tuil. BROUWERSHAVEN: 10 uur Ds. ten Cate. ZONNEMAIRE: 2,30 uur Ds. Tonsbeek. NOORDGOUWE: 7 uur Ds. ten Cate. DREISCHOR: 10 uur Ds. Kalmijn. OUWERKERK: 10 uur Ds. Marsman. NIEUWERK;ERK10 (an 6 uur Ds. Westerhof; OOSTER LAND: 10 en 6 uur Ds. van den Broeck. SIRJANSLAND: 10 uur Dr. •Jacobs. BRUINISSE: 1,30 en 6.30 Ds. Marsman. ST.-PHILIPSLAND9.30 en 2.30 uur Ds. de Liindt. Evang- Luth. Kerk. ZIERIKZEE: 10 uur D.a E'. Monsees te Edam. Geref. Kerk. ZIERIKZEE: 8.45 en 6 uur Ds. Greving. HAAMSTEDE: SCHARENDIJKE: 10 en 2.30 Disj. J. Bi. Vogelaar te Loosduinen. BROUWERSHAVEN: 9,30 en 2.30 Ds. Kouwenihovan. 11 uur iin en 3 uur achter de kerk, de heer A. Vingerling te Goes. ZONNEMAIRE: BRUINISSE: 9 30 en 3.30 Ds. Brem- mer. Chr. Geref. Kerk. ZIERIKZEE: 10.30 en 3.30 leesdiienst. Geref. Gemeente. ZIERIKZEE St.-Domusstr. 10, 2 en 6 uur lees- kerk. OOSTERLAND: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. ST.-PHILIPSLAND: driemaal leesdienst. BRUINISSE: 11 en 5 uur leesdienst, Oud-Gereform. Kerk. ZIER.KZEE: L. Nobelstraat: 10, 2 e|n 6 uur lees dienst. OOSTERLAND: 9.30, 2 en 6 uur leesdienst. BRUINISSE: 1.30 en 6.30 leesdienst. ST.-PHILIPSLAND: driemaal leesdienst. Leger des Heils. ZIERIKZEE: 10 uur Heiiligingsdienst. 3.30 uur Verblijdingssamenkomst; 7.30 uur Verlossingssamenkomst. P.T.T, Post voor troepenschepen Pie opvarenden' van de „Zuider kruis", tan d;ie van de „Volendam!" kurmen in Port Said, -en direct bij aankomst ip Batavia post ontvan gen. Hiertoe moeten die stukken uiterlijk; 1 jen 16 Maart ter ppst be zorgd, zijn. SPORT Simultaan Damwedstrijd Maandagavond speelde bij P. D. Verstrate de heer Sinke uit Goes simultaan tegen 17 borden, 10 uit Ziierikzae en 7 uit Nieuwerkerk, 15 spelers; hebben de vlag moeten strijken, slechts 2 hebben remise kunnen behalen, n.l. de beren Hage uit Ziierikzae en Brouwer uit Nieu- wierkerk. Daarna heeft de hear Sinke nog 2 blindipartijen gespeeld, fwiaar hij er 1 van won en 1 verloor. Ook iin deze blinde partijen toonde hiji ons ver de meerdere te zijte, BILJARTEN V.O.E. Zaterdagmiddag en Zondag fina le-wedstrijden klasse C, distr. Schou wen en Duivela-nd, in het clublokaal Duivelandis Koffiehuis. Beste jongens en meisjes. Ben kopje- ais een knikkertje; Een lijfje als eqn bikkeltje En pootjes als een ooievaar. Piet van der Panne te S. vraagt wat dat is en de oplossing zet hij hieronder. Maar ik vraag hem en verder alle merels: wat is de 4de regöl? Die hooirt er, denk ik, vast jen zeker bij, Maar ik weet hem niet! J. v. Zuidland te O. vraagt of hij 1M van de Merelclub mag, war den ©n hoeveel het kost. Je bent al lid van onze club, Jan (on ben je geen Jan)Ieder, dl© met ons meedoet, door wat in te sturen!een raadsel, een oplossing, een verhaaltje, een gedichtje, liefst zel'f gemaakt, dus niet uit een boekje overgeschreven, is lid van die Merelclub. En het kost niets Jan. Een penningmeester hebben we niet nodig! Je hebt zelfs kans ééns in de 3 maanden een boek te winnen, door het prijsraadsel op te lossen. Een reuze club! Ook Bram v. d. W. te K. is hartelijk welkom! A. K. te O. Je gedichtje bevalt me. - Jezuit het binnenkort in ons hoekje kunnen zién. „Door A. K.", maar dan voluit, zetten we er bij. Dat mag toch?' Aidlri v. d. Painne te S. is ziek geweest, maar nu gelukkig weer beter. Dank voor je briefje! Ik zet je inaam voluit, anders krijgen, je nog ruzie in Sehaerendieke. Er zijn zoveel P's. Oplossing van het raadsel: •SuBfJnnA U03 4' De M erel club, p/a Zierikzeese Nieuwsbode Zierikzee. INGEZONDEN STUKKEN Bruiinisse, 24 Febr. 1948. Geachte Redactie. Wilt U zo vriendelijk zijn ont lOndierstaand stukje als „Ingezonden" in UW veelgelezen Dagblad, op te nemen naar aanleiding van een var slag vain de Ouderavond der O. L« school te BruinLsse, verschenen in U'w' blad, van 23 Febr. 1948- Laait .ik beginnen met bet tan zeerste toe te juichen, dat een Hoofd alle krachten inzet om zijn school te doen bloeien. Maar men moet voorzichtig -wor den als men persoonlijke meningen voor de jui'ste gaat ihouden. Mij, is er tenminste niets van bekend,, dat men van Onze zijde tot liquidatie van die' O. L- school zou besloten hebben. Ik zou ook niet weten, hoe 'wij als buitenstaanders dit tot stand, zouden kunnen brengen. Maar als het Hoofd, van „bewuste maatregelen" spreekt, dan zal hij dat Wiel weten. Wat die „klaintenjaciht" aangaat, ik ben er mij niet van 'bewust, d,at oo.ilt iets dergelijks tussen ons be sproken ils. Temeer niet, daar de keuze dier school ihet grote voor recht en redht der ouders ife, Waarip zelfs Hoofden niet de beslissing hebben. Maar het ils zaak, dat de ouders zich als Christenen, zonder gevoelige achtergronden," afvragen,. Wiat zij iln zo'n geval moeten doen. Maar laat ik eens veronderstellen, -diat zo iie'ts onmogelijks 'wiel afge sproken 'wias, dian moet ik tot du 'COinclusiiie komen, dat er van Open bare zijdie van af is geweken. Ik Wi'l geen namen inioeimen, maar kan het Wel. Als men dit Wil weten;, kain men bij- mij terecht en bij a:3 bewuste parspmen navraag doen. Ik kwam hij iemand, (niet om klanten te ja-gen, dat kan bedoelde persoon getuigen), die zei mij-: „Ik héb een leerling voor U, ze zijn. van de andere school al tweemaal gewiees-t, maiar ik heb besloten ze naar Uw school te sturen." Nog ©en geval. Een vader kwam. zijn kilnd, aangeven. Het kind is officieel op onze school ingeschre ven,- maar vardiween in 'de Open bare School. Ik zon dus over die „klantenjadht:'"' maar zw'ij-gein. Hopend nu één en and-er recht gezet te hebben, diank ik U, geachte redactie, nogmaals voor de verleen de plaatsruimte. -"-1 Hoogachtend, M. VAN DER MAAS, H. Chr. School, Bruiiniss-a. Burgerlijke Stand Zierikzee Gebaren: 21 Febr. Cornelia Eli zabeth, 'di. v. W. van de Panne en I- A. Knetsdhmann; 22. Laurens Cor- rens Cornelis Herman, z. v. C- P. van der Werve -en J. P. Schnuls;. 25i. Joost, z. v. C. A. Uil en J. A, Van Vossen; 24. Comelis Johannes, z. v. J. Verton eri L. Berrevoets. Gehuwd,: 24 Febr. J. A. Dratobe. 28 j., j,.m. en A. M. C. Houijzer, 2'5 j„ j.d,.; 25. J. Snijders, 23 j., jam en J. Saman, 21 j., j.d. Overleden: 22 Febr. A. J. Moeli- ser, 73 j. Tsjechisch© comïté's van actie, zetten -de zuivering met alle kracht voort- Honderden ambtenaren zijn ontslagen. Tal van kranten werden verboden. Bij andere persorganen zijn die oude journalisten door com munisten vervangen. De Tsjechische arbeiders is me degedeeld, dat zij harder zullen moeten gaan -werken, om -die dootr de crisis verloren gegane -werkuren in te halen. Een vijfjarenplan wordt voorbereid. De gewezen partij-vooTzitter dier Tsjechische sociaal democraten, FLerliinger, is thans weer die grote man in Praag. Hij wordt zelfs ge noemd, als opvolger van president Benesj. .1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1948 | | pagina 6