Eieren 2 cent goedkoper De per 22 September 1947 voor d,e winter 1947—1948 ingestelde kip- •eneierenprijs vaiu f 2.28 per kilo» gram voor de producent is inge trokken. Met ingang van Maandag is de richtprijs van kippeneieren; bij aflevering door de producent cCnt wederom vastgesteld ;op de oude prijs van f 1.96 per kilogram. De m ax'.mum-consumenenprijzen zullen met Ingang vajn 1 Maart met 2 cent per ei worden verlaagd, ze- dat deze clan bedragen voor de klassen 1 tot en met 6 resp. Ie, 15, 14, 13, 12 en 11 cent per ei. De handelaren zullen de eieren, welke zij na 15 Februari van de nroducent betrekken, vooropig niet magen afleveren. De marges voor de detaillisten en grossiers in kip peneieren zullen met ingang va» l Maart enigszins hoger worden, vast gesteld dan de vorige zomer het geval was, zodat de handelaren de eieren aan de grossiers ten hoogste zullen moge» verkopen voor de vol gende prijzen: klasse 1 f 1410,klas se 2 f 13,10, klasse! 3 f 12.10, klasse 4 f 11.10, klasse 5 f 10.10, klasse 6, f 9.10 per 100. stuks. De maximum verkoopprijzen aain de detaillist be dragen voor de eieren, die voor la gere prijs zij» aangekocht voorde klassen 1 tot en met 6 resp^f 1460 f 13.60, f 12.60, f 11.60, flOfiO 19.60 per 100 stuks. Concertgebouw orkest naar Amerika Op het ogenblik worden in de Ver. Staten onderhandelingen ge voerd over een tournee va» het Amste üamre Concertgebouworkest door de Ver. Staten en Canada ia de herfst van 1949. De tournee nou 4 a 5 weken duren. Alle con certen zouden door Ed. van Beiinum worden gedirigeerd. Het orkest moet iedere veertien dagen onge veer 13 concerten geven tegen ge middeld 350 dollar. De salarissen worden gegarandeerd door degenen tiie in de diverse steden de concer ten organiseren. Rijdt niet met onbekenden mee Te Venlo sprak de bestuurder, van een auto >s avonds twee meisjes van zeventien en veertien jaar aan 'en zei, dat Zij niet meer zo laat op straat mochten lopen. Een in de auto zittende jongeman met een uniformpet op gaf zich uit voor politie-agent en sommeerde de meisjes mee maar het bureau te gaan. De kinderen merkten echter, dat de auto de verkeerde kant op reed. Zij probeerden door lawaai te maken de aandacht van voorbij gangers te trekken, maar dit lukte hun niet. De mannen toonden aan de meisjes armbanden 'en andere sierraden, idle Zij zonden krijgen, wanneer zij mee naar Belgie zonden gaan De meisjes weigerden, Waarop de auto in de Maasbreese hossein stilhield. Hier moest het oudste meisje uitstappen, terwijl de jonge man haar dwong om met hem' mee te gaan. Het jongste kind bleef on der bewaring vajn de oudere man in de auto achter. Door geschreeuw trachtten de meisjes hulp in hun' hachelijke situatie te krijgen en zij hadden geluk, toen er drie fietsers naderden. De mannen sprongen in (de auto en reden weg, de meisjes achter latend. De KM A. blijft in Breda De Koninklijke Militair Academie zal te Breda gevestigd blijven. Men weet. dat de legerautoriteiten van plan waren dit instituut naar elders te verplaatsen omdat de terreinen en gebouwen van de academie te Breda niet langer voor hun doel geschikt werden geacht. Het gemeentebestuur van Breda bleek echter bereid offers te brengen voor het behoud van de academie. Voor uitbreiding van de excercltle- en sportterreinen zal een gedeelte van bet Valkenburgpark worden afgestaan en het kasteel Breda zal onder rijksleiding worden verbouwd. Met het slopen van de aangrenzende gebouwen is men reeds begonnen. Het contract tussen het ministerie van oorlog en het ge meentebestuur van Breda moet nog getekend en in de gemeenteraad van Breda behandeld worden. Deson danks wordt het wel zeker geacht, dat de K.M.A. voor Breda behouden zal blijven. Mededader van de moord op A. M. de Jong gegrepen De ontsnapte S.S.-er, Ton van Gog, die samen met de gedetineerde S S.-er B. D. Bernhard in October 1943 op laaghartige wijze de popu laire schrijver A. M. de Jong ver moordde, is in Spanje gearresteerd. Zijn uitlevering is door de Neder landse regering gevraagd. Na zijn ontsnapping uit het interneringskamp aan de Da Costastraat op 7 October 1945, was van Gog spoorloos ver dwenen. Verschillende opsporings instanties zochten tevergeefs naar zijn verblijfplaats, totdat een verslag gever van „Het Vrije Volk" op 5 Februari van het vorige jaar een geheimzinnige telefonische tip kreeg, dat Van Gog in Spanje was onder gedoken. De verslaggever gaf de tip door aan de Inlichtingendienst der Amsterdamse politie, die er tenslotte na langdurig recherchewerk in slaagde de moordenaar op te sporen Een officieel verzoek tot uitleve ring is inmiddels door de Nederlandse regering ingediend. Kanaalverbinding Bergen-op- ZoomHollandsch Diep Volgens het te Gent verschijnende dagblad „Het Volk" zou op de jongste Beneluxconferentie te Luxem burg ook de kanaalverbinding tussen Antwerpen en de Moerdijk terloops ter sprake zijn gebracht. Echter zou er volgens het blad niet nader over gesproken zijn, daar de Nederlanders al besloten zouden hebben een kanaal Bergen op Zoom—Hollandsch Diep aan te leggen. RECHTZAKEN Rechtbank te Middelburg De 39-jarige melkhamdelaar J. A. v. ld. S. te Zierikzee werd tea laste gelegd, dat hij op! 28 Oct. 1947 te Zierikzee een zich in een weide bevindend rund, toebehorende aan S. van der Wekken, heeft wegge nomen. Op 29 Oct. 1947 werd bij de politie" te Zierikzee door de land bouwer S. v. d. Wekken aangifte gedaan van vermissing vain een hem1 toebehorende drachtige vaars uit ©en weide te Zierikzee. Vermeed werd dat dit rund 'was gestolen. Op 1 Nov. deelde aangever mede dat het rund terecht was. Op 13 Dec. 1947 werd het de politie be kend, 'dat bedoeld rund echter in derdaad was ontvreemd en frau duleus geslacht was. Aangever hier over gehoord 'deelde mede, dat hij pp 1 Nov. van W. M. en A. M had vernomen dat zijn vaars was gestolen en dat deze geslacht was door J. Z. M. Zij verzochten hem echter 'hieraan geen ruchtbaarheid te geven en beloofden hem gehele schadeloosstelling, welke hem ook werd gegeven door betaling van, f 5.50.Bij het hierop ingesteld onderzoek bleek, dat op 28 Oct. een rund frauduleus was geslacht door J. Z. M., waarbij D. de J. behulpzaam was gewleest. J. Z. M. verklaarde dat op 23 Oct. ver dachte v. d. S. bij hem was geko men met het verzoek voor hem een kalf te willen slachten, welk kalf hij volgens zijn zeggen had geruild tegen een veulen'. Nadat zij het over het slachtloon waren eens geworden, bij welke be spreking D. de J- tegenwoordig was, stemde M. er in toe dat kalf in zijn keuken te slachten, waarop verdachte vertrok om het beestje te halen. Toen verdachte wat lang wegbleef, is M. eens gaan zien waar hij bleef en trof hem toen aan ,iin een schuur 'doch inpiaats van een kalf was hij in het bezit van een vaars. Verdachte zei wat geld te hebben bijbetaald en ver zocht hem nu die vaars voor hem te willen slachten. Hierop is de vaars door hen beiden naar de woning van M. gebracht en daar in de keuken frauduleus geslacht. Het vlees werd in stukken gesne den verborgen, waarna later een gedeelte naar de woning van kerd. is gebracht. De huid is de andere 'dag door D. d, J. verkocht aan een huidenzouter. Eind Dec. is door de politie in bijzijn van de aangever v. d. W. de huid te Amsterdam opgespoord en 'door aangever her kend als 'afkomstig van zijn ver miste vaars. Verdachte ontkent alle ischuld aan deze zaak. Door een viertal getuigen 'zijn voor verdachte bezwarende feiten naar voren gebracht. De officier van Justitie achtte het bewijs gele verd. Het is een zeer ernstig feit. gis 1 jaa;r en; 6 maanden gevange nisstraf met aftrek voorarrest. Mr. Kuipers is van mening, dat' er enorm veel tegenstrijdigheden in de verklaringen van de. getuigen zijn. Volgens pleiter zal op deze verklaringen geen veroordeling kun nen volgen. Verdachte het laatste woord krijgend, blijft er bij het rund niet te hebben gestolen en zegt geheel onschuldig te zijn aan deze zaak. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE. Donderdagavond 12 dezer, kwamen de leden van de Christelijke Boeren- en Tuindiers- Boind- uit Zierikzee .en omgeving in het „Huis van Nassau" in vergade ring bijeen. De voorzitter, de heer A. M. den Boer Wz., opiend'e deze vergadering met gebed waarna hij die aanwezigen welkom heette. Spir. zette uiteen dat deze vergadering was bijeengeroepen om tot uitbouw van 'die C.B.T5J3. te geraken ©n een plaatselijke afdeling op te richten. Na uitvoerige besprekingen wdrd een program van actie opgesteld en tot oprichting van een plaatse lijke afdeling overgegaan. Als voor lopig bestuur werden gekozen d© heren J. D(. Kloet M.Oz., L. D. Pad- mes en S. J. hij de Vaate. Na earn kort dankwoord van de voorzitter sloot deze de bijeenkomst, waarna die heer bij de Vaate voorging id dankgebed. Vorige "week reed de chauffeur van die Shell-tankwagan J. V. door die Niohelpooirt de stad in. Hij be merkte dat zijin motor in brand stond. Daar hij Wiist dat er in de garage van de autobusondernemer van Oeveren een schuimblus'appa- raat aanwezig was, reed hij daar heen en Wist hij de garage nog te bereiken. Die daar aanwezige chauf feur N. M- was de brand spoedig meester, Waardoor een groot on heil werd, voorkomen, want de tank wagen was geheel gevuld, met gas oline. Geslaagd; voor het Praktijkdi ploma Boekhouden van de Nederl. Associatie voor Praktijk-examens de damesE- v- id. Berge, Bruinisse, C. Jonker, Haamstede en W. J. de Kok te Zierikzee; en de heren: P. Biliuis, A. Blommaert en Alfr. L. van Geesbergen, allen te Zierikzee en opgeleid door Mej- M- J. A. Fermin. MORIAANSHOOFD. Woensdag avond j.L werd alhier een vergade ring gehouden van de Melkcontröle- vereniging. Uit een zestal sollici tanten werd de heer E. O. Kaltofen uit Zierikzee tot controleur be noemd. Het ledenaantal nam met zes nieuwe leden toe, zodat de vereniging thans 14 leden telt. Ge- RADIO PROGRAMMA Woensdag 18 Februari. Ie verjaardag Prinses Marijke HILVERSUM I (301 M.) 7 'nieuws; 7.15 gymn.; 7.30 oranje- klanken; 7.45 voord voor de dag; 8 nieuws; 8.15 gewijde muziek; 8.30 iichtooiaCert; 9 voor de jonge zieken 9.30' symphoeisch morgencoocert; 10.30 morgendienst; 11.00 Joseph Haydn; 11.25 hoorspel; 12 cello en piano; 12.30 weeroverzicht; 12.33 Metropo'.e-orkest; 1 nieuws; 1.15 pianomuziek; 1.45 cembalo-gezel schap; 2.15 afscheidsker. dien t voor naar India vertrekkende militairen- 3.30 jeugdconoert; 4.15 knapenkoor; 4.45 voor jongens en meisjes; 5.30 maatschappelijk" werk; 5.35 piainor tiuoi; 6 koren en korpsen; 6 30 Ned strijdkrachten; 7 nieuws; 7.15 Leger des Heiiskwartier; 7.30 actueel ge luid; 7.45 Engelse les; 8 nieuws; 8 05 programma-proloog8.15 viool; 8.20 concertgebouworkest; 9.30 lij- densoverdienking; 10 Engelse liede ren; 10.30 nieuws; 10.45 avond- overdenking; 11 viool; 11.35—12 sloitacooord:. HILVERSUM II (415 m.) 7 nieuws; 7.15 gram.; 8 nieuws; 8.10 lichte morgenklanken; 8.50 voor Üe huisvrouwg 9 gram.; 9 30 water standen; 9.35 gram.; 10 morgenwij ding; 10.20 onze keuken; 10.35 gr 10.45 voordracht; 11 populair pro gramma; 12 orkest Carlo Carcais- scfja; 12.30 weerpraa'tje; 12.33 voor het platteland; 12.38 orgel; 1.00 niéuws; 1.15 kalender; 1.20 The Ramblers; 2 gesproken portretten; 2.15 jeugdooneert; 3 hoorspel: vo,or de jeugd; 3.30 Roodborstjes; 3.45 die regenboog; 4.15 vragen staat vrij; 4.45 het stoind in de krant; 5.15 de Troubédours5.45 jeugd beweging in Suriname; 6 nieuws; 6.15 Vara-varia; 6.20 E.TA-trio; 7 gram.; 7.15 nieuws uit Indië; 7.30 voor de jeugd1; 7.40 jeugdnieuws; 7.45 lezen in de bijbel; 8 nieuws; 8.05 dingen van de dag; 8.15 om roeporkest; 9.10 schuldig of on schuldig; 9.15 uit Nederlands ver leden; 10.05 tango-rumba-orkest; 10.45 van boek tot boek; 11 nieuws; 11.15 zang en orgel'; 11.30—12 Ame rikaanse muziek. tracht zal worden met 1 Maart a.s. te beginnen met de controlewerk zaamheden. 1 HAAMSTEDE. De Ver. van Oud- leerlingen „Pomona" hield Zater dagmiddag in Hotel Bom een leden vergadering. Voorzitter de heer H. P. Verton. Na de notulen volgde het jaar verslag, waaruit bleek, dat de werk zaamheden zich in stijgende lijn bewegen, terwijl ook bet aantal le den en donateurs steeds toeneemt en oip het eind van het jaar 104 bedroeg. De rekening wees aan een goed slot van f 33.71. Tot bestuurs leden werden herkozen: J. C. de Feiter, Burgh en A. Horst, Renesse. Hierna werd het zomerprogram- ma besproken en besloten naar aanleiding van1 de lezing van Ir. Bos van de vorige avond te trachten een Magnesiumproefveld aan te leggen waarbij, (gebruik zal' Worden ge maakt van magnesiumsulfaat. Ook zullen proeven met Borium geno men worden. Verder zullen proe ven genomen worden met gtoenbe- mestingsgewassen. Deze zomer zal een tweedaagse excursie gemaakt worden naar de Betuwe, Wagenm- gen, het proefbedrijf van de N.TO. bij Vleuten. Ook zullen pogingen aangewend Worden in de a.s. zomer de excursie's in de omgeving weer op gang te brengen. Tot slot deelde bet hoofd van de Tuinbouwschool iets mee omtrent nieuwe perpectie- ven bij de bestrijding van schurft en momilia in 'de vruchtbomen, terwijl hij ook nog een korte uiteenzetting gaf van de versterkende werking van sommige stoffen bij de bestrij-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1948 | | pagina 2