Openb. Vergadering RIJNSBURGER UIENZAAD 100°/o genot BIJ ONS CONCERTZAAL BIOSCOOP Filmvoorstelling Contractteelt H.H. Geitenhouders LANDBOUW en VEETEELT Kunstmest Coöp. Veilingsveren. Z'zee ADVERTENTIES Boeren- en Tuindersbond Balmasqué M.-C. „SPARTA" drachtige Geiten KEES SNIJDERS M. J. LODEWIJK Aflevering Amateurtabak Wie niet adverteert, wordt vergeten M- J- LODEWIJK KEES SNIJDERS twee nette Meisjes Arbeider gevraagd SUCCESJ'ES Te koop: Abonneert U op dit blad RECHTSZAKEN Zitting Politierechter te Tholen Als eerste kwam voor de groene tafel L- v. d. B„ koopman te Sta ve nis se, welke ten laste 'was ge legd, dat hij oip 19 Maart 1947 had verzanden naar Rotterdam pl.m. 1 kg. tater, id. vet en margarine, Welke ihij' zonder bon af wlilde le veren aan 2ijn zoons te Rotterdam. Eis f30 s. 10 d. Uitspr. f25 of 10 d. A. G., nachtwaker te Thoilen, had op 2 Januari 1947 6 kg. suiker en tabak e'n cigaretten te Bergen op Zoom gekocht zonder bon en vend, voerde aan, dat hij 2 blon- hen van Zijn moeder, 2 valn zijin zus en 2 suikertoomnen van iiemand had geruild voor een oude jas. De rechter zeide niets te geloven van de mooie verhalen van verld. temeer daar hij recidivist was. Eis 3 v/. gev. Uitspraak f 1Q0 of 40 d C. M., smid te Poortvliet stond terecht, omdat hij een varken Zon der vergunning slachtte en nog een exemplaar op hok had Zonder ver gunning,. Ejs 2 w. :gev. voarwl. met proeftijd1 2 jaar ent f200 of 50 id. met teruggave opbrengst iln beslag genomen varken. Omdat vend, een blanco strafre gister heeft, was de uitspraak 2 w. voorwt met proeftijd 2 j. en 75 of 15 d. N. G„, echtg. van J. K. te Stave- nisse was ten laste gelegd, dat te haren huize fn beslag was geno men 114 strengen katoen etn 44 knotten wol. Omdat het etiket op de wol uitwees, dat een en ander uit België kwam en idaar de man van vend, als een zwarte piet be kend staat, was de eis f 100 of 20 id. Uitspr. f75 of 15 d. H. S„ slager te St.-Annalamd, 'was verdacht een aantal valse bonlnen voor vlees op het distributiekantoor te hebben ingeleverd. Verd. zei, dat hij de topplakvellen afleverde bij de blokleider, waarna deze ze bij de distribuitie inleverde. Hij- kan indet begrijpen, hoe er valse bannem op de vellen kwamen. Dtaar opzet piet bewezen is, doch de overtre ding wel, Mas de eis f75 of 25 jd. en de uitspr. f50 of 15 d. Daarna stonden terecht vader en Zoon E. te Tholen. Zij -hadden het vorig jaar van de firma Oerlernans van Aken aangenomen de looids op de haven vöor hem te slopen. Na 't slopen was een partij hout verdwe nen. Na verhoor van de beide fir manten O. en v. A. bleek, dat zij permissie van hen hadden: enige planken enz. te gebruiken, doch hadden hiervan een te ruim1 gebruik gemaakt. Beide getuigen zeiden, dat hier een misverstand in het spel is en diefstal is buitengesloten. Nadat mr. v, d. Hoeven voor verd was opgetreden, Wias eis en uitspr. geen schuld aanwezig en dus vrij gesproken. A. K, mosselihandelaar te Tholen was verd. zich een bedrag van f 1700 te hebben toegeëgeind van: de door hem verkochte Tholen 50, welke gelden hij in bruikleen had van BI. te Yerseke. Nadat mr. v d. Hoeven er op had gewezen, dat de opzet tot verduistering niet aan wezig kan worden geacht, daar ver dachte van dit geld de reparatie aan zijn motor had betaald en zijn andere schip de Thoilen 51 aan zijn schuldeiser had afgestaan, was de ©is 3 .maanden, Uitspr. 6 w. gev. L. M. v. I. te St -Annaland, had in 1946 twee ijzeren kettingstren- gen, zich toegeëigend, eigendom van zijn buurman. Eis f 40 of 20 d. Uitspraak idiem. Toen kwamen op het matje drie jongelui, n.l. de 18-j. C. J. uit Tho ilen:, de 19-j. J. N. I. en de 20-j. J. N. B, uit Poortvliet, welke op 15 Nov. bij P. Q. alhier 11 pakjes cigaretten hadden weggenomen. Daar J. 'en N. een blanco straf register hadden, wias de eis voor beiden 2 m. voorw. met proeftijd van 3 j. en onder toezichtstelling en ieder f25.— of 10 d. Uitstraak en ieder f 25.of 10 d. Uitspraak niet zo mager af, daar hij: nog een voorwaardelijke straf te goed had. Eis 6 maanden, waarvan 2 (oinvoiorw. en 4 m. voorw1. met proef tijd 3 jaar en onder toezichtstel ling. Uitspr. idem. J. N. te St.-Maartensdijk had in een overspannen bui tijdens een ral! in het café van SI. te St.-Maar tensdijk de politie beledigd. Daar verd. een verklaring van ide psy chiater overlegde, was de eis f30. De rechter sprak hem vrij. P. B., vr, van J. B. te Ouid- Vossemeer,, had mej. J. v. d. Z aldaar toegevoegd, dat zij een dief en oplichtster was, -welke dit na tuurlijk niet inam. Verd. een klein goied bespraakt vrouwtje, voerde aan dat zij 15 kinderen had. (Een groite zegen, aldus de rechter) en dat mej. v. d. Z. ook haar had beledigd, f25 of 10 d. vroeg de officier en de uitspraak was f15 (Otf 10 idagen. C. O., te Poortvliet, had het in een dronken bui op 13 Dec. 1947 te kwaad gehad met de politie en verzet gepleegd. Verd. toonde wed berouw. Mederekenenide dat hij noig voior moet komen wegens dronken schap en straatrumoer, was de eis 2 w. voorwt gev. en de uitspraak f40 of 20 dagen. K. D. te Tholen had vorig jaar twee oude telefoonpalen van de P.T.T., welke in zijn sloot lagen:, meegenomen voor brandhout. Eis f 40 of 20 d. Uitspr. f 30 of 15 d. D. S„ 42 j., P. B 3D j. en P. C B., 33 j., allen mossels chippers te Tho len, kwamen voor de rechter, om dat zij zich vorig jaar 28 planken en 12 battings van ide Staat hadden toegeëigend. Vierd. zeiden, dat zij deze planken hadden opgevist en opgeborgen in de loods, om' ter later bergloon voor te kunnen ontvangen E,is voor elk f50 of 20 d. Uitspr. f30 of 15 d. Bij verstek werd veroordeeld J. O. koopman te Tholen, welke L. T. beledigd had. Eis en uitspraak f25 of 10 dagen. Landbioiuwlers van wi© het teelt- plan 1948, in gunstige zin, zeef belangrijk afwijkt van het teelt- plan 194 6 kunnen inioig voor een aanvullende stikstof toewijzing ia aanmerking koimen. Aanvragen moeten schriftelijk Worden ingediend voor 15 Maart 1948 londter opgave van het volledige teeltplan 1948 blij de Prov. Voadseloontmiissaris voor Zeeland, Grote Markt 28 Goes, Afd:. Kunstmest. Veiling van 6 Februari. Spruiten f 6—34, Witlof f 16—26, Prei f 3236, Kroten f 3, Boere- koiol f 22—23, Gioudireinet f 86—38, St. Remy f 41, alles per 100 kg. Knoilsieldierij' f 10, Bloemkool f 32. Bos Selderij f 12, alles per 100' stuks en blos. Uienveiliing van 5 Februari. Gewlone Uien f 21,02, DrielilngeiL f 19,98, Pitckiels f 19,99, alles per 100 kg. De Koninklijke Nederlandse gist en spiritusfabriek te Delft vervaar digt nu reeds dertig tot veertig pot. van de in Nederland gebruikte penicilline. Binnenkort zal de pro ductie worden verhoogd» wlainineer de fabriek de beschikking over meer machines zal hebben. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons dochtertje en znsje JANNA PIETERNELLA (Janny) J. C. van Duivendijk L. van Duivendijk —Hanse Hans Zietikzee, 7 Februari 1948 Tijdelijk St.-Cornella Liefdehuis. Voor de vele blijken van belangstelling, ondervonden bij de terugkeer uit Indië van onze zoon en broeder L. J. van Dongen, korporaal der mariniers O.V.W., zeggen wij u allen hartelijk dank. Familie H. J. van Dongen. St.-Joostmeet. Christelijke Afdeling Haamstede op Woensdagavond 11 Febr. 1948 te halfacht in Hotel Bom Spreker: DRS J. J. KNIBBE over „Pensioensverzekering voor de Land' en Tuinbouw" Leden en belangstellenden worden opgewekt deze inte ressante vergadering bij te wonen Het Bestuur Café-Pension, Badplaats Zee land. Koopprijs met pand f 25.000.—. nodig f 10,000,— Inl. Nieuwveld, Stadhouders- weg 130, Tel. 46491, R'dam. Bestelling costuums uiterlijk tot Dinsdagavond. Prijs per stuk f 5,—. Breestraat C 299. Uitsluitend voor leden en donateurs. Belanghebbenden, welke in het jaar 1944 VLAS hebben gecon tracteerd bij de Fa Goosens te IJzendijke worden verzocht om a.s. Donderdag 12 Februari, 12 uur, voor een bespreking te komen in de voorzaal van het „Huis van Nassau". J. P. KLOET en C. HANSE, Zietikzee Door het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is het faillissement van wijlen C. de Jonge, overleden teDreischor op 6 Februari 1941 geëindigd. Zierikzee, 7 Februari 1948. De Curator. Mr. W. Nieuwenhuijsen. Te koop gevraagd en te koop aangeboden: slachtgeiten, alle soorten kippen eenden, ganzen, hanen, enz. Nog steeds het adres voor de hoogste prijzen is Erkend Groothandelaar Verrenieuwstr. 124, Zierikzee en alle soorten KLAVERZADEN NIEUWERKERK Loodgieterszaak Dordrecht, rijk bestaan. Prijs f 10.000. Inlicht. Nieuwveld, Stadhoudersweg 120, Tel. 46491, Rotterdam Te koop: Een 2- en 1-pers. ledikant met bed, een dames mantel, m. 42 (z. g. a. n.) een partijtje prima spijkers als nieuw. Tevens té koop gevraagd alle opruimingen, lampen, ijzer enz. aan de hoogste prijs. De erkende handelaren C. J. Kristalijn en Jac, Rossen, Hofferstraat. Zietikzee. P.S. Schrijf briefkaart en wij komen u vrijblijvend bezoeken. kunnen wij U garanderen als ge Uw TOESTEL laat REPAREREN Fa W. J. Weltevreden Erkende Philips Radio Service Appelmarkt D 363. Zierikzee-Telefoon 199 Groentezaak Delft, rijk bestaan Koopprijs f 15.000,Inl. Nieuwveld, Stadhoudersweg 120, Tel. 46491, Rotterdam De Firma P. L. SEGERS 6 ZONEN, Tabaksfabrieken te Roosendaal, zullen Donderdag 12 Februari a.s., bij den heer V. Geluk, tuinder te Capelle, uwe tabak komen afleveren, van 1 uur tot 3 uur n.m. Gelieve de tabak op tijd te doen afhalen, inleveringsbewijs mede brengen s.v.p. en tevens tabaksbladeren inleveren voor P. L. Segers Zonen. De inzamelaar, V. GELUK HEDENAVOND 8 UUR Eenmaal per week naar de film 1 alle soorten BONEN en ZADEN Vraagt inlichtingen Nieuwerkerk - Telef. 54 Uw adres voor JONGE BOKJES en GEITJES is: Pluimveehandel - Zierikzee Vermist omgeving Moriaans- hoofd2 SCHAPEN. Bestaande uit 1 ram en 1 fok- ooi. Inlichtingen zeer gaarne bij W. Meerdink Zonen, Zierikzee, telef. 391. Erkende paarden-, rundvee-, schapen- en varkenshandel. In klein, Chr. doktersgezin te Utrecht worden per 1 Maart of later gevraagd, voor dag en nacht, van goede getuigschriften voor zien. Brieven ouder no. 55, bureau van dit blad. Wil heer, die Vrijdag Kaphand- schoenen In de tram Zijpe vond, deze in eigen belang retourneren aan Nieuwstraat 85. Brouwershaven. Met Mei een door L. v. d. Linde. Dreischor. Woning met electrisch licht bij de hofstede. (14 regels) f 1,p. stuk 75 verplantbare beukebomen geschikt voor windscherm, bij J. C. Boot. Duinrand, Haam stede. 9 prima postduiven. J. P. de Regt, Schuddebeurs, 10 kilo stamprincesse bonen en Wagenaartjes. Agent Verton, Duivendijke. *- Een paar z. g. a. n. dames schoenen, m. 36. Te bevragen agent C. J. Verton, Duiven dijke.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1948 | | pagina 4