Ingezonden Mededeeling Benen als een barometer en steeds maar rauw weer op til Internationaal inbreker aangehouden Sedert twee jaar wierden apar- tementen en flatgebouwen in Brus sel voortdurend onveilig gemaakt door een dief, die blijk' gaf van een buitengewone durf en behendigheid. Hij had de gewoonte zich bij de woningen, die hij op het oog hadi met een bloemstuk te vervoegen- Wanneer hij had aangebeld en het bleek dat de bewoners thuis waren, vertelde 'hij, dat hij dit bloemstuk aan iemand moest afgeven, doch dat hij zich blijkbaar in het mum mer vergist had. Waren de bewo ners evenwel afwezig, dam kwam zijn inbrekerstuig te voorschijn en legde hij beslag op alles wat hij' van zijn gading achtte. Herhaalde lijk werd- de inbreker betrapt door eigenaars, die onverwachts naar huis lieerden. Bit bracht hem even wel1 nooit in verlegenheid. Met gro te behendigheid wist hij steeds via 'de daken der omliggende gebou wen te ontsnappen. Be Brusselse politie is er na langdurig onder zoek eindelijk in geslaagd- deze in breker te arresteren. Hij blijkt een Spanjaard te zijn. Huisslachting leidt tot ravage Ben paard, slachten kan zelfs voor een slager een hele toer zijn. In elk geval lukte het de slager Leegf water te Dan Helder een dezer dagen hiet al te best. Be bedoeling was het dier iin de slachtplaats bij het huis miet een kogel te doden, maar door een onverwachte bewe ging van het paard, raakte de kogel niet iin die hersenpan, maar tussen de ogen. Boor de hevige pijn ruikte het paard; zich los en holde de wo ning van de slager binnen. Baar trapte het een groot deel van Ibet meubilair kort en klein, liep door de keuken en tradhtte via de aan recht en de keukenramen de bui tenplaats te bereiken, onderwijl alles vernielend, 'wiat op z'ijm Weg kwam. Toen het dier half' uit het raam hing kon het door de achter volgende slager met een schot ge dood Worden. Fietsen vrij,? Iin de loop van Februari zijn ien- bele beslissingen te verwachten over die vraag of' een aantal arti kelen vrij van distributie zal 'wlorden gegeven. Ondier meer zal dan wor den beslist over de ;rij',w'lelen. Bit in verband met de binnenlandse productie, die hoew'el nog on voldoende om aain de vraag te vol doen de 'laatste maanden aan zienlijk 'is gestegen. Dat die zoi ver guisde bonk) ze Franse fietsen, waar van de regering er indertijd hon derdduizend kocht, voor velen toch een uitkomst zijn geweest, wordt wel bewezen door ihet feit, dat er nog sledhts ongeveer .acht duizend niet in de handel zijn gebracht. Radio's blijven schaars Volgens eeh mededeling van lie Nederlandse Vereniging van raiiio- detailhamdelaren, gedaan in overleg met die vereniging van fabrikanten en importeurs, zal in die loop van 1948 geen evenwicht worden be reikt tussen vraag en aanbod op de markt van radiotoiestellen. Aan een groot aantal aanvragen om een toestel zal dus niet voldaan kun nen worden. Rovend lifter Bi] een autobotsing is deze -week te Zoetermieer de Haagse dieren arts dr. Roodzanid verongelukt- Ach teraf is gebleken, dat de dokter d.opr een lifter van Zijn portefeuille is beroofd, en van zijn plaats ge drongen. Toen de dokter tradhtte het stuuT 'weer in handen te krij gen reed de auto met grote snel heid, tegen een betonnen muur. Te genover de politie heeft de lifter, eea 19-jarige jongeman, een vol ledige beken-lenss afgelegd. Rhieumatiscbe pijnen in armen en benen, neen in alle ledematen nu hier, dan daar zijn in ons voch tig wispelturig klimaat voor velen onfeilbare voorbodien van verande ring van weer.-Wapen U tegen die slopendie pijnen. Neem Krusdhen Salts. De aansporende werking van Kru sdhen iop Uw bloedzuiverende or ganen drijft de pijmverwekkemde schadelijke zuren ,op de vludht en neemt zo die oorzaak weg van die steeds Weerkerende plaag, die Uw hele gestel ondermijnt. Tob niet langer dioor, vraag vandaag Kru sdhen bij Uw Apotheker of Drogist en neem van morgen af regelmatig die kleine dagelijkse dosis in Uw eerste kopje thee. NIEUWE WESTWAL Sovjet-Rusland bouwt een fortengordel langs de Oder- Neisse grens tussen Duitsland en Polen. Deze vestingliinie op ide „Poolse" oever wordt on der leiding van Russische in genieurs gebouwd door ge vangenen ui't de concentratie kampen in de Sovjetzdne. Na voltooiing van het werk wor den Zij naar de S.U. gede porteerd. Als Duitser ervaren deze ongelukkigen de waar heid: Zo men doet, zo men ontmoet. Die tijd zal de Sov jets leren, dat men op' elke door slavenafbeders gebouw de Wesitwal het bordje kan hangen Niet tegenaan leunen! RECHTZAKEN Directeur R.T.M. veroordeeld De 70-jarige ir. A- J. Kuiper', directeur van -de R.T.M.die heeft terechtgestaan omdat hij in Sep tember 1944 die namen van enige machinisten dier R.T.|M. diie 'weiger den te rijden, !had doorgegeven aan het Gewestelijk Arbeidsbureau en die toezicht houdende Duitsers op het station D|.Pl-, is door die Rotter damse kamer van het Bijzonder Ge rechtshof veroordeeld tot f -5000 boete, subs. 3 maanden hechtenis. De veroordeelde i;s het recht van cassatie verleend,. TRIBUNAAL TE ZIERIKZEE Het Tribunaal deedi Dinsdagmor gen uitspraak in die zaak contra M. J. ten Haaf, voorheen te Zierik- zee, thans te Leeuwiedorp. Verbeurdverklaring van het ver mogen, zich uitstrekkendie en be perkt tot ieen bedrag van f' 3000, Ontzetting van het recht om open bare ambten te bekleden alsmede van het recht van kiezen en ver kiesbaarheid bij krachtens 'wettelijk voorschrift uitgeschreven verkie zingen. LANDBOUW en VEETEELT Vlees, melk en gewassen Het laatste maandschrift van het Centraal Bureau voor de Statistiek bevat allerlei belangrijk nieuws in zake de landbouw. De vleesproduc tie bedroeg in het oogstjaar 179.7 millioen kg. tegen gemiddeld 378.4 milliosn kg. in 1935/39. Een terug gang dus van i50 pet. Tengevolge van het gebrek aan veevoeder liep de hoeveelheid melk, door de vee houders geleverd aan de fabrieken, in d,e maanden Augustus, Septem ber en October 1947, vergeleken met diezelfde maanden van 1946, terug met 83 mill. kg. (van 851.5 op 768.66 mill, kg.) of met 9 pet, De .gemiddelde opbrengsten van de akkerbouwgewassen per h.a. in 1935/39 op 100 stellende, waren de indexcijfers van de opbrengsten in de volgende jaren voor ons land als volgt: 1939 113, '1940 97, 1941 88, 1942 86, 1943 85, 1945 59, 1946 84 ein 1947 85. Die teruggang in 1947 (15 pet. beneden het voor oorlogse peil) vond, eveneens zijn oorzaak iin de abnormale droogte. t Nederlandse Landstand Het Zeeuws Landbouwblad wist enige tijd geleden mede te delen:, dat de liquidatie van de LaindstanlÖ haar einde naderde en wel: zoda nig, dat de Z.L.M. een groot ge deelte van het geroofde vermogjen terug zou krijgen. Het orgaan van ide Grom. Mij. van Lamdb. schrijft nu, dat het Beheersinstituut te Den Haag alle gemaakte afspraken ne geert en terug wenst te tasten op een voorstel, dat ruim ©en jaar geleden als basis van onderhande ling heeft gediend. Het blad vreest, dat opnieuw moet worden begon nen. In het Roergebied, zullen onmid dellijk eomlmissiies van onderzoek Worden ingesteld', die bevoiegd zul len zijn tot het doorzoeken van' boerderijen torn na te gaan, of de boeren geen voedsel hebben ach tergehouden, aldus heeft de minis ter-president van Noordrijn-West- falen bekend gemaakt. Ook iin Oostenrijk zijn „verdwij ningen." aa'n de orde van de dag- Zondag werden in het grensgebied tussen ide Amerikaanse en Russische bezettingszones 'twee Oostenrijkers gearresteerd idoor ide Sowjet-Rus- sisChe autoriteiten. Het jacht „Solbris", aan boord waarvan zich de negen Noorse Quislings bevinden, is in Pepnam- bucoi (Brazilië) aangekomen, geës corteerd door de torpedojager, die het heeft aangehouden. Samuel Hochstettler, de 75-jarige „dictator" van een landelijke reli gieuze sect© in Indiana (V.S.) is tot 6 maanden dwangarbeid veroor deeld, daar hij zijn 41-jarige doch ter Lucy 10 jaar Lang met een touw aan bed heeft vastgekluistend pmdat zij weigerde lid te worden van zijn secte. Te Goes zal op Hemelvaartsdag een nationale pijpersdag wonden gehouden, waaraan 200 pijpercorp sen zullen deelnemen met circa 2000 tamboers, pijpers en hoornblazers. In de afgelopen twee maanden zijn er in Berlijn 1042 personen „verdwenen". Onder de vermiste personen bevinden zich 329 kinde ren. In totaal zijn er in de hoofd stad van het voormalige derde Rijk 6455 mensen spoorloos verdwenen. RADIO-PROGRAMMA Donderdag 29 Januari. HILVERSUM I (301 M.) 7 nieuws; 7.15 gymin.; 7.30 morgen gebed; 7.45 fluit en piano; 8nieuws]' 8.15 pluk de dagi; 9 voor de vrouw; 9.05 ochtend-concert10 Leger des Heife-kwa.rtier; 1-0.15 morgendienst; 10.45 gram.; 11 de Zonnebloem:; 11.45 orgel; 12.03 piano; 12.30 weer,overzicht; 12.33 lunchconcert 12.55 Zonnewijzer; 1 nieuws; 1.15 Kaïth. inieuws; 1.20 welk boek?; 1.25 gram.; 1.45 hors d'oeuvre; 2strijk orkest; 2.40 voor de vrouwf; 8 gram 3.15 strijkkwartet; 3.45 pianosoli; 4 Bijbellezing; 4.45 Ravel-programma 5 radio jeugd-journaal; 5.30 het mo derne Franse lied; 6 Divertimento:; 6.15 land- en tuinbouw; 6 30 rege- ringsuitzending; 7 nieuws; 7.15 gr.; 7.30 actueel geluid; 7.45 regerings uitzending; 8 nieuws; 8.05 program ma-proloog; 8.15 studio-steravond; 9.30 de vaart der volken; 9.50 met band en p'laat; 10.30 nieuws; 10 45 avonidoverdankiiig11—12 avond concert. HILVERSUM II (415 m.) 7 nieuws; 7.15 gram.; 7.30 och- tendrhythme; 7.50 dagopening; 8 00 -nieuws8.15 gram.; 8.45 strijkkwar tet; 9.15 morgenwijding; 9.30 water standen; 9.35 arbeidsvitaminen10 30 van vrouw tot vrouw; 10.35 oello; 10.50 voor de kleuters; 11 vrouwen en ide «mroep; 11.20 grain.; 12 Ne grospirituals; 12.30 weerpiraatje; 12.33 iin 't spionnetje; 12 38 The Skymasters; 1 nieuws; 1.15 Vau deville-strijkorkest; 2 idte vrouw biin- inen en buiten haar huis; 2.20 solis ten-concert; 3 voor zieken en ge zonden; 4 u kunt bet geloven of niet; 4.05 reprices; 5 AVRO-kalei- d-oiscoop; 5.20 welk dier deze week; 5.30 de speeldoos; 5.50 negerin gs- uitzending; 6 nieuws; 6.15 sp,ont praat je; 6.30 oinder Hollandse vlag; 7 het klokje van zeven7.;05 Tom Poes; 7.15 gram.; 7.30 radio- vblksmuziekschaol; 8 nieuws; 8.05 echo van de dag; 8.15 kamerorkest 9.15 hoorspel; 9.30piano; 9.45 hoor spel; 10.15 Metropole-orkest; 10 40 lezing; 11 nieuws; 11.15—12 gram Een Frans vliegtuig is te Ro- mainville, een voorstad van Parijs, op een timmermanswerkplaats neer gestort. Van de twaalf inzittenden allen pilotan of leerling-piloten zijjn er zeven o-m het leven gekomen. De anderen werden, ernstig gewond. y- De Poolse regering heeft bij ver schillende Nederlandse werven een order geplaatst voor de bouw van 22 sleepboten, zo wordt in seheep- vaartkringen te Warschau verno men. De Republikeinse regering heeft de Staat Oost Indonesië erkend als deel van de Verenigde Staten van Indonesië Te Batavia werd na de plechtigheid geklonken door f. Latuharhari. vertegenwoordiger van de Republiek en Anak Agoeng. minister-president van Oost-Indonesië.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1948 | | pagina 2