PHILIPS WÊÏÏSMe Aanbod van koning George Koning George vain Engel and, heeft het Britse parlement medegedeeld!, id,at hij bereid is gedurende twee jaar tna !hun [huwelijk die kosten voor het lOindierhoud van prihses Elizabeth len luitenaint Plhilip Mountbatten uit eigen middelen te betalen, mm op het ogenblik gaan last te laden op die schouders van het volk, dat mat zulke grote economisch© moeilijk heden te kampen heeft. Prinses Elizabeth zelf heeft mede gedeeld, dat zij 20 van die 25 japon- men ien andere kleding, die als hu welijksgift van het Nawi-Yiorkse in stituut van kledingontwerpers heeft ontvangen, a;ain twintig Britse brui den, die op 19, 20 of 21 November in het huwelijk treden, zal geveh. Marshall over Ruhr-kwestie George Marshall, de minister van buitenlandse zaken der V.S.. heeft te Chicago verklaard, dat hij zou aandringen io,p volledige beveiliging dier reserves en industriële krachten van het Ruhr-gebiedi, lapdat de voortbrengselen gebruikt znudeh kunnen worden voor het welzijn der) gehele Europese gemeenschap. Voorts zou hij aandringen op de in stelling van een voorlopig centraal bestuur in een federaal Duitsland. Een en andier hoopte hij voior te| stellen, 'wanneer men die volgendie Wieek in Londen tot het lontwerpien van ieen Duits vredesverdrag tracht te geraken. Marshall 'betichtte die Sowjet-Uini© ervan dé „tegenwoordige onbevre digende toestand in Europa" tot in het 'oneindige te willen doen voort bestaan. Sindis de vrede, aldus Mars- hall, heeft die Sow'jet-Uinie een hou ding aangenomen, die bij' ;ons volk Wrok moest verwekken. Oude en nieuwe concentratie kampen in Duitsland Dir. Kurt Schumacher, leider der Duitse sociaal-democraten in de Westelijke zones, heeft' te Stock holm tijdens een persconferentie verklaard,, dat de Sowjet-autoiritei- ten in haar zöme van Duitsland) .jnieuWe concentratiekampen ope nen 'en oude vullen". „Wij Weten van inegen van dergelijke kampen. Zij zijm gevuld; met arbeiders die naar de So'wjet-Uinie zullen worden overgebracht, N.azi's en politieke te genstanders, in vele gevallen spi- eiaal-diemoieraten". i Sdhumadher brengt Op1 uitnodiging van de Zweedse sociaal-democrati sche partij een bezoek aan Zw'edien, Hij kantte zich tegen verdeling van Duitsland,, indien de conferentie ider Grote Vier te Londen mislukt. De Belgische koningskwestie Waar in góed-ingelichte kringen; verluidt, zou- de Belgische regie-' ring noig voor het einde van dit jaar tot een oplossing van de ko ningskwestie wensen te geraken. Slechts weinigen is het hierbij even wel duidelijk, welke 'houding de regering hierbij zal aannemen en tot welke besluiten zij' zal komen. In „La Nation Bel'ge" van, enig,e dagen geleden heeft graaf Louis de Lichterveide, de bekende ge schiedschrijver van de Belgische monarchie, ter gelegenheid van het naamfeest van de koning een arti kel geschreven, waarin hij er op aandringt de kinderen, van koning Leopold naar België te doen terug keren. Een dergelijke daad, zou oip geen enkele oplossing van de ko ningskwestie vooruit lopen, doch zou deze integendeel helpen vergemak kelijken. Indien er oorzaken moch ten zijn, die koning Leopold moch ten beletten zijn prerogatieven, te hernemen, zo zouden de nieuwe elementen der dynastie hierdoor niet geschaad moigen worden in hun op voeding en vervreemd geraken van het land, dat zij later zullen leiden. In dit verband wordt er ook op gewezen, dat prins Boudewijn vol gend jaar 18 jaar o,ud zal zijn em dan het recht zal hebben in de Senaat zitting te nemen,. Dat het de Belgische leidende persoonlijkheden ernst is met het zoeken naar een spoedige oplossing, blijkt wel uit het feit, dat Paul van Zeeland, die voorzitter is van het nationaal congres voor de op lossing van 'de koningskwestie, voor een veertiental dagen uit Indonesië naar België -zal komen. Geschenk van ons Prinselijk Paar Bet huwelijksgeschenk van olns Prinselijk Paar aan prinses Eliza beth van Engeland, ©n lui't., Philip Mountbatten bestaat uit vier bijzet tafeltjes van paliisandisrhout.. Men kan deze tafeltjes onder elkaar schuiven, zodat deze, indien ze niet gébruikt wiondienweinig plaats in nemen. Op verzoek van het Prinse lijk Paar heeft prinses Elizabeth de tafeltjes zelf op tekening uit gekozen. Het ontwierp Werd ge maakt dooir 'de jonge Haagse bin nenhuis architect Mutters. De beste, merendeels reeds oudere vaklieden van de firma Mutters hebben en hun kunde en kradht aan gegeven. Messen en revolvers Te Weert is bet dezer idagera 's avonds toit een 'ernstige vecht-* partij gekomen, waarbij de a,an het gevecht deelnemende mannen eh Vrouwen van messen en revolvers gebruik maakten. Een der vrouwen kreeg een schotwonde, een der mannen bekwam een messteek. Zij; moesten 'naar het ziekenhuis worden, overgebracht. De Weertse politie stelt een onderzoek in. Leraren M O krijgen salarisverhoging Na het algemeen debat in de Tweede Kamer heeft minister Beel medegedeeld, dat onderzocht wordt of en hoe die militairen, in Indonesië het volgend jaar aan de verkiezin gen kunnen, deelnemen. De leraren kunnen rekenen op een belangrijke salarisverbetering. Ook wanneer er zich bij het over leg moeilijkheden zullen voordoen, zal de regering zich toch niet van haar plannen laten afbrengen. De Kamer zal' met bekwame spoed horen wat beslist zal wor den over de voorstudies inzake een algemene Grondwetsherziening. Die politionele actie heeft nut gehad. Voorts is de mogelijkheid gescha pen,, 'dat via de Commissie vanl Drie een goed resultaat zal worden bereikt. Dr. Beel deelde verder mede, dat de regering overweegt een nood voorziening te maken, waardoor zelfstandigen kinderbijslag zullen kunnen krijgen met behulp van de omzetbelasting. Prof. Lieftimck kon mr. Vonk geen antwoord geven op de vragen hoe groeit nu precies de totale schuld van Indië aan Nederland is. Daar voor zou een studie van enkele maanden nodig zijn. De minister verwacht dat de hulp op grond van het plan-Marshall tijdig 'en in voldoende mate zal komen. Kordaat winkelmeisje Door het kordate optraden van jeen 23-jarige winkeljuffrpuW kon Dinsdagmorgen in een grote juwe- lienszaak ,op het Koningsplein te Amsterdam' een '27-jarige Franse hotelbediende, die pas een w'eek in oins land, w'as, .overmeesterd Wor den, toen deze er met een platina, ring van 25000 gulden vandoor wil de gaan. Het meisje rende van ach ter de toonbank en ging voor'de deur liggen, zodat de dief niet vluchten kon. Op haar gegil snelde een, collega toe, die de alarminstal latie inschakel die, waardoor de deur automatisch gesloten werd,. Een paar rechercheurs, die konden wor den gewaarschuwd, rekenden even later die winkeldief in. Ingezonden Mededeeling genot van electrisch scheten als geen ander. En hij veroorlooft zich, om deze raad uit te sprekengeef als Sinterklaascadeau een Philips „PHILISHAVE" Staal baard Electrisch droogscheerapparaat Ambtenaren vroegen „steekpenningen" De Corruptie-afdeling van de, Haag se justitie beeft na een uitgebreid onderzoek twee ambtenaren van, de afdeling Opsporing' Motorvoertui gen van het Bureau Oorlogsbuit te Amsterdam gearresteerd onder verdenking van ernstige knoeierijen. De ambtenaren hebben misbruik gemaakt van hun functie door ten, onrechte auto's en motorrijwielen in beslag te nemen en deze later weer terug te geven, eik tegen betaling) van ongeveer 500 gulden, waarmee zij voorwendden hoge ambtenaren! van het departement te moieteni om kopen. Vee-auto gekraakt Woensdagmorgen is een 6-tonis truck met oplegger, waairin vee Werd vervoerd., op de onbewaakte spoorwegovergang bij, Purmerlani odder de .gemeente Ilpendam. door 'de aldaar in volle vaairt passeeren- de boottrein uit Amsterdam naar Bnkhuizen, gegrepen em bij'na 60 meter meegesleurd. Twee in die op legger aanwezige koeien werden op slag gedood. De twee Lni de 'Cabine van de wagen zittende veehouders alsmede de chauffeur, bekwamen slechts Onbetekenend letsel. De lo"- eomotief werd zo Zwaar bescha digd, 'dat een andere de trein naar Enkhuizen moest brengen. De textieldistributie Zoals gemeld' heeft het bestuur van het N.V.V. een telegram ge zonden aan de minister van eco nomische zaken, naar aanleid,ing van geruchten over leem in over weging genomen opheffing der ge hele textieldistributie. Het ministerie van economische zaken 'deelt thans mede, dat vaini een beslissing inzake het vrijko men van die distributie van textisl- goederen geen sprake is en voor lopig geen sprake zal zijn. Het is begrijpelijk, aldus zegt de medede ling van het genoemde ministerie lom., dat, zo lang er goederen ge distribueerd 'worden, de overheid zich van tijd, tot tijd moet afvra gen, of deze distributies nog langer RADIO-PROGRAMMA Zaterdag 22 November. HILVERSUM I (301 M.) 7 nieuws; 7.15 gymin,7.30 gram.-; 8 nieuws; 8.15 orgel; 8.,35 lichte morgenklanken; 9.30 gram. 10 morgenwijding; 10,20 radiofeuille ton; 10 35 oud,-Engelse melodieën; 10.50 gram.; 11 voor de arbeiders' in die continubedrijven; 12 tango- rumba-orkest 12.30 w'eerp raatje; 12.33 Virtuoso-trio,; 1 Ned,, strijd krachten; 1.30 Miller-sextet'; 2 als een bonte vogel vlucht; 2.15 harmo nie-orkesten; 3 lezing1; 3.15 men vraagt....; 4 reportage; 4.15 bin nen zondier kloppen; 4.45 ioim en na bij die twintig; 5.15 volksconcert; 6 nieuws6.15 spiortpraatje6.30 Ned,,, strijdkrachten; 7 cello en piano; 7.30 V.P.R.O.; 7 4(ï jeugdnieuwis7.45 voion de Nederlanders in Duitsland; 8 nieuws; 8.05 V.A.R.A.-varia8.08din gen van de dag; 8.15 en nu,.|o[ke; 9.15 socialistische commentaar; 9.30 Weekend,-ojrkest10 hoorspel; 10.35 the Ramblers; 11 inieuwls; llj.18 [hobbyhoek11.30—12 gram. HILVERSUM II (415 m.) 7 nieuws; 7.15 gram.; 7.30 morgen gebed; 7.45 Beethoven-programma; 8 nieuws; 8.15 pluk de dag; 9 gram 9.30 waterstanden; 9.35 piano; 10 voor de kleuters; 10.15 gram.; 11 de Zonnebloem; 11.45 orgel; 1203 zang en piano; 12.30 weeroverzicht; 12.33 orkest zonder naam; 12 55 Zonnewijzer; 1 nieuws; 1.15 welk boek?; 1.20 vervolg 12.33; 1.30 piano 1.40 filmkwartier; 1.50 gram.; 2 de toneelkijker; 2.10 gram.; 2.20 En gelse les; 2.40 gram.; 3 jongelui!; 3.15 jongeren concert; 3.45 KRO- kioisk; 4 accordeon en zang; 4.20 causerie; 4.30 muzikale causerie; 5 de Wigwam; 6 volksliederenkwar- tet; 6.15 journalistiek weekover- zicht; 6.30 Lord Jumpatit; 7nieuws 7.15 Kath. 'nieuws; 7.20 gram.; 7.45 banden die binden; 7.55 gram.; 8 nieuws; 8.05 actualiteiten; 8.12 volle neef; 8.30 lichtbaken; 9 ein morgein! is het Zondag; 9.40 koorzang; 10 Frans© dansen,; 10.10 weekend, sere nade; 10.40 de vain Rooyens; 1100 nieuws; 11.15—12 Utrechts stede lijk orkest. verantwoordi zijn. Indien dit het geval' is, dient voorts te worden nagegaan, ;of 'er eventueel in het bestaande distributie-systeem een Wijziging moet Worden aangebracht, ytt die aard der zaak 'wordt momen teel eveneens bestudeerd in hoe verre de textiel-distributie in haar huidige vorm gehandhaafd moet blijven. I Stamkaartcijfer voor schoenenbonnen Eens in de acht weken zal in het vervolg ©en stamkaartnumm'eir worden aangewezen voor het ver krijgen van sChoenenbomnen. Hier door kan men voortaan de bonnen tegelijk met de levensmiddelenkaar ten afhalen. Tot 'nu toe werd eens in de zes weken een stamkaartnummer aan gewezen. Om dit mad'eel te ontgaan, zal men „anderhalf" cijfer aanwij zen. De nieuwe maatregel zal reeds Maandag aanstaande, de dag waar op d© letters A hun nieuwe bon kaarten moeten halen, ingaan. NIWIN actie voor de gewonde en zieke militairen De Nationale Inspianning Welzijns- verzorging Indië (NIWIN) heeft met de in haar gecoördineerde vereni gingen, als Katholiek Thuisfront, Pret. Interkerkelijk Thuisfront en Band Nederland-Indië besloten tot een landelijke actie voor de ver zorging en ontspanning van de in hospitalen en zieken verb lij ven op genomen militairen in Ind.ië. De NIWIN heeft reeds f 25.000 be schikbaar gesteld, ter ondersteuning ien uitbreiding van de reeds in In dië bestaande activiteit op dit ge bied,. i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1947 | | pagina 4