11 23 STEMMING VERGADERING C.J.M.V. „Samuël" 0. J. M. V.-avond ADVERTENTIES BRUINISSE H.H. dehoreitelers ge laatste wortelen M, L. VAN AST A* A. VIS K.N.O. - Nieuwerkerk Onze le Uitvoering Waar staat uw advertentie SUCCESJES Gemeenteraad Stavenisse Dinsdag 11 November kwam de gemeenteraad; j|n spoedeisende ver- gadieriing bijeen. Voorzitter burge meester L. A. Verburg. Aaji'wiezig alle leden. Die ycnoirzitter opent die vergade ring en stelt voor, die erf/pacht op1 die aan te kopen Woning van die! Erven Wed. A. Tuijnmain, Zijnde plm. f' 26,— .af te kopen, 'wat met 6—1 stemmen werd; aangekomen. Hierna komt het enige agenda punt aan die oirde, Wj. benoeming! Hbofdi aan idie Openbare Lagere School. Hiervoor is die volgende yoioir dracht opgemaakt: 1. Jiolh. Gi- dieoinse, Yerseke; 2. A. C. Laf lebier, 's-Gravenlhage. Die keer vain Beveren jwiais bet met die yoidrdraCht van twiae pierr- soinen niet eens. Hij is van miqniiing. diat de keer Laflebier i'n geen geval komt, terwijl op die voordracht min stens drie pierspnieln haddien voor moeten komen. De voorzitter deelt in het vloof- stel met die yoordracht als boven genoemd. mede, dat, teneinde be spoediging van de opheffing sdieirt bestaande vacature van hopfld aak die O.L.S- te krijgen, B. en Wl. beter meendien te hamdielen, Idoor de voordracht met opschuiving dep volgorde, wegens bedanken' van dhr. Valkhof' te handhaven. Itn .over leg met.de Inspecteur van het L.O., werd; echter besloten, eerst een op- roiep te plaatsen1. Waar de sollici tanten niet geschikter voorkwa men dian de voordracht ien idhr.j Gideonsie ions volledig vertrouwen Snbioezemdie, Iiaek het ions tensiottel heter, de voordracht te handhaven, Wiji Wieten allen, hoe het met de school gesteld! ik, Er ;is hier maar( één school. In die gemeente is geen vraag naar Christelijk pndierwiijs, Wiaar Wieth. v.di. Slikke en ik prin cipiële voorstanders van zijn. Wij, hébben echter gevoeld!, wanneer in die richting gewerkt zou Worden, ier Wellicht 2 scholen zouden ont staan, die geen van beide levens vatbaarheid, hébben. Bij het onder houd, met dhr. Gideonse, heeft deze —ons de stellige verzekering gége- ven, ook niet in die richting -xte zullen sturen, en hij in zijn stand punt met betrekking tot die ver schillende kerkgenootschappen ©en loyale houding wenst aan te nemen, Dhr. van Beveren betreurt het geen keus te hebben. Hij is van) mening, dat de raadsleden maar te slikken hebben, wat zij voorge kauwd krijgen. Na stemming blijkt de heer Joh,' Gidieonse met 6 stemmen benioémd te zijn, tegen 1 blamqo. Hierna sluiting. SPORT VOETBAL. Zierikzee 7— Yerseke I 4~2 Zierikzee verschijnt volledig, Yer seke heeft di? doelverdediger van het 3e elftal einder, de lat en een invaller ,yoor ide linksbinnen. De leiding berust b;iji dhr. v. d- Plasse De gasten winnen de opgooi en spelen' het eerst met de zoin mee. do,ch het meest tegen de vrij straffe wind. Na 'de aftrap gaat het spel afwisselend op en ineer, met Zie rikzee iets meer in ide aanval, wat zich uit in enkele hoekschop pen, die evenwel niets opleveren. Het plaatsen is aan weerszijden slecht, terwijl er ook te hoog ge speeld wordt en de bal vaak uit gaat. De gasten zitten over het algemeen beter op de hal dan Zie rikzee en ten Haaf en Hage moeten enkele malen ingrijpen. Yerseke neemt uit een snelle aan val' de leiding, als de Zierikzee- verdediging 'Overspeeld wordt, de bal' tegen ide paal wordt geschoten, waarna de linksbuiten inschiet (0-1). Even daarna is de gelijkmaker er, als ide rechtsback grandioos mist en de goed doorlopende Rossen onhoudbaar scoort (1—1). Hage, die last krijgt van een tegen RKFG opgelopen blessure, laat zich dan vervangen door Pairoux. Zierikzee zet enkele goede aanvallen op, maar zonder succes, doordat Idfe linksback en doelman zich kranig weren en het schieten onzuiver is. Öok de gasten schieten slecht en enkele hoekschoppen worden slecht geplaatst. Zierikzee neemt ide leiding, als de rechtsback weer mist en van Aken hard laag inschiet (2—1), Op enigszins gelukkige wijze scoort Yerseke de gelijkmaker, als Pairoux ver uitgelopen is en Dogger hard terugspeelt, waarna, de bal in bet ledige doel belandt (2—2). Koster werkt zich dan mooi door de ver dediging heen, maar zijn voorzet wordt weggewerkt en Pairoux moet bij een Yerseke-aanval de bal uit zijn doel trappen. Met gelijke stand breekt ide rust aan. Na ide rust worden beide ver dedigingen direct goed aan de tand gevoéld', maar de doielverdedigers geven niet thuis. Een kogel van; Koster slaat de Yerseke-doelman tot hoekschop' en een voorzet van Blok wondt weggewerkt. Zierikzee her neemt ide leiding, als van Aken' Uit een voorzet van rechts zich goed' vrijspeelt en de doelman geen kans geeft (3—2). De gasten' geven het 'evenwel niet op en zijn er soms goed doorheen, maar ten Haaf in ide Zierikzee- verdadiging staat als een rots in de branding en ook Pairoux ver richt goed: werk, o.m. door uit een hard' schot -de bal goed uit zijn doel te slaan. Zijn collega doet hetzelfde na een hoog schot van v. d'. Westen, Rossen i:s niet for tuinlijk met een mooie omhaal, waaruit ide bal net naast gaat. Op fortuinlijke wijze komt Zierikzee aan 'haar 4e doelpunt, als de rechtsback veel' te hard terugspeelt ien het leder onbereikbaar voor ide doelman in 'het net vliegt (4—2). Pairoux redt 'dan aji uitlopende en Rosisen; heeft weer pech ate hij! alles voor- bijspeelt doch de bal no,g naast het ledige doel rolt. Als dé doel man een voorzet uit zijin doel slaat, ontstaat een doelworsteling, waaruit de bal net wordt weggewerkt. Yer seke werkt ook hard' voor een doel punt en Pairoux kaïn uit een voor zet van rechts opi 't nippertje red- id'eb. Ten Haaf redt dan 3 keer achtereen en een mooie kopbal van dé linksbuiten had beter lot ver diend. Beide elftallen zetten dan nog enkgle aanvallen op, maar .gescoord' wordt er niet meer en als dei. scheidsrechter het einde aankondigt van deze matige wedstrijd, heeft Zierikzee verdiend gewonnen, hoe wel er a.s. Zondag beter gespeeld zal moeten worden om tegen RCS succes te hebben. Bijl Zierikzee wa ren ten Haaf, Volkeri en Koster te besten, bij Yerseke de rechtshalf, linksback en de vleugelspelers. De Scheidsrechter leidde, op enkele buitenspelgevallem na, goed'. De Zierikzee-reserves behaalden een mooie overwinning op hun naaste concurrenten en staan er nu goed voor. Met de rust hadden zij' reeds een 4O-voorsprong, wel ke zijin erna tot 6—0 opvoerden. Het laatste doelpunt kopte de links back in eigen doel. Tenslotte wis ten de gasten de eer te redden. BRIDGEDRIVE. In die loneven grOep bij 'die gehon- diern Bridgedrive behaalden de héren H„ E. J. Holty ion J. Holty met 1241/,. pint. die eerste prijs. t Anna Pauker, die niebw benoem de Roemeense minister van buiten landse zaken heeft 'besloten 'Om 165' functionarissen, 'werkzaam op haar departement, te ontslaan. Het kabi net heeft het besluit goed,gekeurd'. Veertien grote veilingen, die sa men 90 procent van die groenten- productie in Noord-Hpllandl verte genwoordigen, hebbien besloten een aantal winkels ,in de grote steden' deze Winter van goedkope groenten te voor zien. In de nacht van Zaterdag op Zondag is een Belgische personen auto met vijf' inzittenden in het Eindlhovense kanaal gereden. Twiee van die passagiers, Belgische ptfficiie- ren, zijn verdronken. Bij een overval 0p het Russische repatriëringskamp in Beau Regard; nabij Parijs, heeft die Franse politie Zaterdag vier personen en ©en hoe veelheid Wiapens uit het kamp meie genomen. In de nacht van Zaterdag op Zpndiag, omstreeks half' één, is de twintig-jarige jongeman M. Dol mans uit Borgharen op het voetpad langs het Julianakanaal tussen Borg haren en Itteren vermoord. Die da der, de pingéhuwidie 48-jarige H. uit Ulestraten bij Maastricht is inmid dels gearresteerd. He zoveelste Franse kabinet is afgetreden. Ramadier had' met Paul Renaudi, die in 1940 premier Was, een onderhoud.. Leon Blum en Ra- madiier zouden event, deel van het nieuwe kabinet kunnen uitmakten. 3000 motorrijders namen Zondag deel aan de Nationale Sterrit tem bate van het Dammonumént te Am sterdam. Te 'drie uur Waren die deel nemers id© icjontrójepostén gepasseerd Met blijdschap en dankbaar heid geven wij kennis van de geboorte van onze zoon Johannes Theodoor Leendert (Hans) C. J. PAPEVELD E. PAPEVELD-SCHOT Zierikzee, 16 Nov. 1947 °s Heer Lauwendorp D 583 Tijdelijk Cornelia Stichting Kamer 24. Geboren RYNTJE HEND RIKA J. M. GOEMANS. J. J. GOEMANS- van Langeraad. Zonnematte, 17 Nov. 1947. Verloofd MARIE STOUTJESDIJK en ARIE KLOET Renesse, Laan B 288 Burgh, Ring B 84 20 Nov. 1947 Onze hartelijke dank, ook namens wederzijdse ouders, voor de vele blijken van be langstelling, voor en bij ons huwelijk ondervonden. H. v. d. ZANDE. B. v. d. ZANDE- v. d. BIJL. „Buitenzorg", Nieuwerkerk Heden overleed, 14 Nov. 1947, nog onverwachts, mijn geliefde schoonzuster en tante. Wed. M. VAN DER VELDE, geboren Dieleman, in de gezegende ouderdom van 82 jaar en 7 maanden. Brouwershaven, Nov. 1947 Uit aller naam Wed. Anth. Duinhouwer- van der Velde W. SNIJDERS en A. SNIJDERS—van Kuijk zeggen U langs deze weg hartelijk dank voor de zeer vele blijken van belangstelling voor en bij hun huwelijk onder vonden. Zierikzee, 14 Nov. 1947 Voor de zeer vele blijken van belangstelling, op 10 Novem ber ondervonden, betuigen wij, mede namens onze kinderen, onze hartelijke dank. B. GROENLEER W. L. GROENLEER— v. d. Schelde Haamstede, 18 Nov. 1947 Te koop gevraagd: Een complete wastafel. Adres agent J. P. v. d. Velde, Brouwershaven. gemachtigden Kiescollege Orthodoxen, gaat allen stemmen Vouw het briefje dat U op het stembureau krijgt gewoon op en gooit het in de bus, dan hebt U de candidaten van de Ver. Rechtsz. Hervormden ge stemd. ALGEMENE van Landbouwbelang op 20 November a.s., des avonds 7 uur, in Hotel Storm. Agenda Bespreking Verg. Coöp. Aankoopvereniging Voorkomende zaken HET BESTUUR. Tevens inlevering van de Bestelbiljetten, U wordt beleefd verzocht te leveren voor of op 25 November a.s. aan de Fabriek. N.V. Cichorelfabriek „SINAT" KAPELLE. Bezoekt onze voor jong en oud in het Hervormd Verenigings gebouw 't Vrije, op Woensdag 26 November a.s., aanvang 8 uur. Entrée 75 cent Telefonisch aangesloten onder nummer Ring, Noordgouwe Telefonisch aange sloten onder nummer Noordgouwe is op Woensdag 19 Nov. Aanvang half 8, ook Vrijdag aanvang half 8. I Het staat als een paal boven water Frans Mays Uw slager nü en later 11 Speciaal adres voor bonvrije worstsoorten Haagse leverworst Fijne tongenworst Zure zult Bakbloedworst Slagerij FRANS MAYS Telef. 290, Zierikzee (1—4 regels) f 1,— p. stuk Te koop Een luidspreker, een barometer en twee schilderijen. Poststraat 289, Nieuwerkerk. 1 kinderledikant (compleet), 1 wieg, 1 kinderstoel, alles in prima staat. Te bevragen bij Firma P. Ochtman, Zierikzee. Bintje, pootgoed A 28/35. J. v. Klinken,'Ouwerkerk.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1947 | | pagina 3