groot Voorleesboek Huisslachtingen SELECTIE I WONING Strijkijzers 1948 Prinsessenkalendei' f 1,50 Distributiekring Zierikzee J* M. DEKKER Deze fraaie armband gouden Havenplein 315 Telef. 225 ZIERIKZEE 6 gem, bouwland of huurland Wasmachines J, KLOET Boékh. Fa Piet Ochtman Bietenrooiers gevraagd nette Dienstbode SUCCESJES De Belgische kabinetsraad beeft 2Ldh in principe aocoordi verklaard met die lelectrifioering van het (1500 km. lange) spoorwegnet. Hiermede os ieen bedrag van 14 milliard frames gemoeid,. KERKNIEUWS Chr. Geief. Kerk. Bedankt voor Zierikzee, ds M. Visser van Hoogeveen. DISTRIBUTIE VAN RIJWIELBANDEN Na-uitreiking Inschrijvingsbewijzen A-B De Directeur van de Distributie kring Zierikzee maakt bekend, dat in het tijdvak van 1 tot en met 15 October 1947 gedurende de bekende zittingsuren een na-uitreiking van Inschrijvingsbewijzen A-B zal worden gehouden voor hen, die na de be vrijding nog geen bonnen of inschrij vingsbewijzen voor rijwielbanden hebben ontvangen. SPORT Boulevardloop te Vlissingen De 12e Vlissingse Boulevardloop de derde na de oorlog is sportief zowel als organisatorisch een succes geworden en ook de belang stelling van de zijde van het publiek was bijzonder groot. Er werd gestart door 48 lopers, Belgen zowel als Nederlanders, van wie 23 als junioren en 25 ais senioren. En wat wel als een bijzonder kra nige prestatie mag worden genoteerd ondanks de sterke wind liepen alle lopers het parcouts volledig uit. Er waren geen uitvallers. Van de senioren werd A. Bilius te Zierikzee 10e. VOETBAL K.N.V.B. Nagekomen uitslag 21 September Reserve le klasse A Zeelandia II—Robur II 25 Schouwen I—Kruiningen I 1 1 Schouwen verschijnt in een ge wijzigde opstelling en wel metv. d, Cingel d, jac. Stoutjesdijk en Hillebrand a. Snijders. Feleüs en Schults m. Verloo, Peute, M. de Looze, A. de Looze en v. d, Wielen v. Kruiningen heeft 4 invallers. Schouwen wint de toss en kiest het eerst met de zon en de schuin over het veld staande wind mee te spelen Het begin is ietwat rommelig door veel uitbellen. Dan volgen enkele wederzijdse aanvallen, waarbij de rechtsbuiten der gasten na een voor zet van links alleen voor 't doel komt maar hopeloos mist. Even daar na komt het binnentrio voor v. d. Cingel maar het schot blijft weet uit en de doelman redt. Enkele schoten gaan naast en dan komt Schouwen weer eens opzetten maar backs en doelman grijpen goed in. Eenmaal redt de doelman op 't nip pertje na goed werk van Verloo. Weer missen de gasten twee kansen en v. d. Cingel redt mooi op een voorzet van links. Enkele hoekschoppen van de gasten leveren niets op. Schouwen neemt de leiding als Peute mooi doorbreekt doch lelijk wordt genomen waarop M. de Looze de toegestane vrije schop mooi in een doelpunt omzet (1—0). De doelman der gasten moet nog enkele malen in actie komen en met onveranderde stand breekt de rust aan. Na de rust staat bij Schouwen Peute linksbinnen. A. de Looze mid voor en M, de Looze rechts binnen. Een ver schot van Feleüs vangt de doelman goed maar dan is Kruiningen weer aan 't woord. Een hoekschop levert door buitenspel niets op. Beide ploegen wetken hard voor een doelpunt. Bij Schouwen is de linkervleugel er enkele malen door bij Kruiningen de rechter. De gasten maken gelijk uit een goede aanval waarbij de rechtsbinnen laag inschiet en v. d. Cingel te laat uitvalt (1-1). Feleus probeert het weer eens met een ver schot doch zonder resultaat en de Kruiningen-linksbinnen schiet over de lat. Een mooi genomen hoekschop voor Schouwen wordt Ineens weggewerkt. A. de Looze mist een mooie kans na goed aangeven en bij een gevaarlijke aanval der geelzwarten grijpt Stoutjesdijk goed in. Een slechte uittrap van de doel man dreigt gevaar op te leveren, maar de verdediging der gasten han delden. Schouwen zet met succes enige malen de buitenspelval open en v. d. Cingel plukt na een hoekschop de bal mooi ineens uit de lucht. Een vrije schop voor Schouwen levert niets op en uit een mooie voorzet van v. d. Wielen verknoeit Verloo een goede kans. De midvoor breekt mooi door, maar hij schiet te zacht en v. d. Cingel redt. Bij inlopen komen A. de Looze en de doelman onzacht te vallen doch dit loopt af. Beide elftallen zetten nog enkele aan vallen op, maar als scheidsrechter v. d. Weele, die over 't algemeen goed leidde, einde blaast zijn de puntjes gedeeld. De gasten waren, gemiddeld genomen iets sterker, doch zij schoten slecht. Hun kopwerk viel op en hun samenspel was ook beter verzorgd dan bij Schouwen. Bij de thuisclub zien we Feleus liever in de voorhoede dan in de middenlinie en een proef met Stoutjesdijk in de aanval zou ook te nemen zijn. Zonnemaire I—Luctor 1 3—2 De gasten, die voor de rust de felle wind in de rug hebben, weten reeds na 14 en 20 min. spelens te scoren 0—2. De roodgelen houden moedig vol tegen de wind. In hun spel schuilt een technische ondergrond. Steeds probeert men de bal zo goed mogelijk te plaatsen en laag over de grond. Steeds worden beide vleugel spelers om beurten in het spel be trokken en vooral van linksbuiten Fiohil dreigt steeds gevaar. Als middenvoor de Jonge op een voorzet van rechtsbuiten Geelhoed goed doorloopt, passeert hij de Luctor-doelman onhoudbaar 1—2. Met deze stand komt de rust. Het veldspel van Luctor is na de rust beter dan ervoor, maar met de wind in de rug zet de thuisclub alles op alles. Als de Luctor-backs te ver opdringen, start de Jonge op een hoge pass van spil Moelker precies op tijd en de gelijkmaker is er 2—2, Luctor komt opzetten, maar de roodgele backs Fiohil en Dalebout zijn zeer moeilijk te passeren en succes blijft uit. Bij een aanval der roodgelen maakt een Luctor-speler hands, maar daar de bal in het bezit van de thuisclub blijft, laat scheidsrechte! Brouwer zeer terecht doorspelen en de Jonge kanjert het derde doelpuot in de touwen 3—2. De laatste drie jaren hebben we slechts zelden op de Schouwse vel den zulke mooie doelpunten zien maken, als deze middag van de Zonnemaire-midvoor. Even daarna schiet de Jonge kei hard naast en kopt Berman een corner van Fiohil tegen de lat, waarna de gasten een eind-offensief inzetten, dat geen succes oplevert, zodat de roodgelen deze wedstrijd verdiend winnen. KORFBAL. Stormvogels IVelocitas I 02 Stormvogels I, kampioen 2 kl. Ar speelde Zaterdagmiddag tegen Velo citas I, no. laatst der le klasse. Velocitas speelde in een behoorlijk tempo en kreeg veel meer kansen, maar de thuisclub wist het tempo goed te volgen. Eerst ver in de 2e helft wist Geluk, een spelertje met toekomst, met 2 fraaie schoten Velocitas een 0 - 2 voorsprong te geven, waarmede het einde kwam. P.V. „Gevleugelde Vrienden" Zierikzee Wedvlucht vanaf Quiévrain op 2S. Sept. Aankomst le duif 10-18-21 u. Gelost 8 uur J. Vermeule 1. L. Simmers 2 3. Joh. v. d. Velde 4. Z. Meerdink 5. Deze vlucht is de laatste van dit seizoen. De verschillende kampioen schappen werden behaald als volgt: Oude duiven, P. Flikweert le. A, Blomtnaert 2e. en P. Flikweert 3e, kampioen. Jonge duiven, P. Flik weert le. 2e. en 3e. kampioen. Oude en jonge duiven, L. Simmers le. 2e en 3e. kampioen. Heden werden wij verblijd met de geboorte van onze dochter Live ra Leoba Caesarina J. J. Natte C. J. NatteZomer Noordwelle, 27 Sept. 1947. Tijdelijk ziekenhuis „St.-Jozef", Vlissingen Heden ontving ik de treurige tijding dat te Rot terdam is overleden, mijn geliefde zuster LENA QUAAK-v, d. LINDE in de ouderdom van 75 jaar. Zonnematte, 29 Sept. 1947. Wed. L. K. v. d. Have— v. d. Linde. Voor de vele blijken van belangstelling, ontvangen ter gelegenheid van mijn 90ste verjaardag, betuig ik langs deze weg mijn hartelijke dank. Noordwelle, 29 Sept. 1947. L. KWAAK. Ondergetekende beveelt zich wederom beleefd aan voor tegen verlaagde prijs. St.-Domusstraat D 264, ZIERIKZEE. Voor het selecteren van kippen kunt U zich opgeven vóór 4 October a.s. bij W. P. A. BROUWER. bezit juist die distinctie en dat eigen karakter welk zo zeer door de Hollandse dame gewenst wordt. Ze is dan ook speciaal voor haar ontworpen en zeer mooi en degelijk uitgevoerd Te pachten gevraagd: Aanbiedingen onder ietter N. A. aan boekh. fa. Plet Ochtman, Zierikzee Te koop: Een goed onderhouden te Zierikzee. 2 kamers, 3 slaap kamers en keuken. Adres: Bureau van dit blad. Binnenkort verwachten wij het van W. G. v. d. Hulst. 320 bladzijden. 72 oorspron kelijke verhalen met 160 illustraties tussen de tekst en 8 volpaginaplaten 4 kleurendruk, gebonden in artistieke band, met zeskleurige stofomslag. Zó'n prachtig kinderboek is in ons land wellicht nog nooit verschenen. Prijs Fl. 17,50. Oplage beperkt. Bestellingen worden geno teerd bij Boekhandel Fa PIET OCHTMAN, Lange Nobel- straat, Zierikzee. Weer aangekomen electrische levering compleeFmet garantie. Verder Was wringers, Stofzuigers en electrische Telefoon 40 - DREISCHOR. met duidelijke kalender en 12 mooie foto's van het Prin selijk gezin. Lange Nobelstraat, Zierikzee. Gebr. van de Zande, Nieuweikerk. Terstond gevraagd een voor dag of dag en nacht. Hoog loon en verval. Hötel Smalheer, J. TH. GILDEN, Zierikzee. (1—4 regels) f 1,— per stuk Te koop: Rijnsburger uienzaad, bij P„. J. Hanse, Bruinisse. Aardbeiplanten, bij A. Panne- koek, Scheepstimmerdijk A 501, Zierikzee. Witte leghorn hennen, broed 1946 (geselecteerd), tevens slachtkippen. Abr. de Bruine, Straatweg A 343, Oosterland, 2 bakwagens, breed beslag, een sproeimachine en een hoor- hark. Gebr. van de Zande, Nieuwerkeik. In goeden staat zijnd kantoor kacheltje. Te bevr. Groenleer, Burgb. Een bakfiets met nieuwe banden. Adr. Landman, West- straat 124, Haamstede, 1 p. zw. damesschoenen, m. 39 (nieuw) en 1 wollen stoffen damesjapon. Te bevr. Groen leer, Burgh. Wie ruilt 1 p. br. suède pumps, m. 39, nieuw, voor schoenen met platte hak, maat 38. Te bevr. bij Groenleer, Burgh,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1947 | | pagina 2