GESLOTEN GESLOTEN. Kinderbiscuits Kindermeel Bakmeel Bloem Fa J. v. d. VALK ELECTRO-TECHNISCH VAKONDERWIJS STAD EN PROVINCIE ONDERWIJS SPORT Medaille-uitreiking Avond-Vierdaagse Coöp. Veilingsvereen. Z'zee ADVBRTBNTIES Dr. SCHERPHUIS Uitreiking Medailles Avond-Vierdaagse 1 Firma SCHOENMAKER Smederij LOKKER, H.H. Vissers I Zijden en katoenen FUIKEN C. INGELSE Dagdienstbode Abonneert U op dit blad Tot nu toe is ons eiland nog geheel verstoken geweest van Elec- trotec'hnisch Vakonderwijs. Een goed' begin zou zijn een Elect romonteurs dagcursus aan de Ambachtsschool, toch door gebrek aan lesruimte enz. is dit nog niet direct te ver wezenlijken. Vele jongens, welke thans aan de Ambachtsschool een cursus voor smeden en bankwerken volgen, hebL ben daarna met het Electro-teöh- nisch vak meer of minder te maken en dan is het voor hen een groot gemis, dat zij in dit mooie vak geeln opleiding hebben genoten. Als ge volg biervan zijn veel onbekwamen in het installatiebedrijf werkzaam tot schade zowel van hen zelf als van het publiek, dat niet steeds verzekerd is hun installaties door een bekwaam Installateur met be kwaam personeel uitgevoerd of ge repareerd te krijgen;. De Vakgroep Electrotechnisch Am bacht, onderafdeling Schouwen-Dui- veland, voelde dit als een groot bezwaar en. heeft zich daarom met de directeur van de V.E.V. (Vereni ging tot bevordering van Electro technisch Vakonderwijs) te Amster dam in verbinding gesteld. Hierop heeft een bespreking plaats gehad, tussen bovengenoemde Di recteur, het Bestuur van de Vak groep, de Directeur der Ambachts school en de P.Z.E.M. Besloten is cursussen te orga niseren, welke voor de door de V.E.V. af te nemen examens op leiden'. x Er heeft zich hiertoe een comité gevormd, bestaande uit de herein: H. Minkema, Hoofd van de Tec'h- hiseha Dienst Noordgroep der P.Z. E.M., voorzitter; W. Hack, directeur van de Ambachtsschool Schouwen- Duiveland, cursusleider; J. C. Steu- tel Jr., installateur te Zierikzee, secretaris; J. A. Kosters, installa teur te Zierikzee, penningmeester; W. A. Lievehse, installateur te Nieuwerkerk; A. Quartel, installa teur te Noiordgouwe. Bij voldoende deelname zal be gonnen worden met de opleiding voor het examen Adspirant V.E-V.- cursist, deze cursus vangt 'dan.'begin October reeds aan. Aansluitend; hierop komen dan die cursussen vpor V.E.V. Sterkstroommonteur, Zwak stroom monteur en V.E.V. Electro- lechnisch Installateur. De minimum-leeftijd' tot toelating voor deze cursus Adspirant V.E.V. cursist is 17 jaar. Zij die dit jaar nog 17 jaar worden, kunnen ook worden toegelaten. Waar de voor deze cursussen in aanmerking kamende personen veel al reedis in öe praktijk werkzaam zijn, worden deze cursussen Zater dagsmiddags gehouden, waardoor ze door ieder zijn te volgen, ook voor hen die buiten Zierikzee iwoneh Niet alleen zij die in het instal latievak werkzaam zijn komen voor deze cursussen In aanmerking, doch ook P.Z.E.M.-personeel, P.T.f.-per- soneel ,en Automonteurs horen op deze cursussen thuis. Ook voor hen heeft het V.E.V.-diploma grote waarde. Het is van zeer groot be lang, dat b v. een automonteur een goed inzicht in de elect rieiteitsleer heeft, waardoor hij de electrische installatie van een auto beter be grijpt, wat hem bij het zoeken naar storingen in déze installaties zeer te pas komt en het onderhoud ook meer vakkundig geschiedt. Zij;, die van plan zijn zich later als installateur te vestigen, gelieven te bedenken, dat zij in de toekomst alleen hun erkenning als installateur kunnen verkrijgen als zij in het bezit zijn van het V.E-V. installa teurs-diploma. Om de waarde van en de eisen voor de V.E.V.-diploma's nader toe te lichten, heeft de heer Meijer, directeur van de V.E.V., zich bereid verklaard a.s. Vrijdagavond 26 Sept. om half acht, in het „Huis vain Nassau" een lezing te houden voor belanghebbenden en belangstellen- (den. Wij wekken alle Installateurs met huin personeel, automonteurs, ouders van jongens, welke voor deze cur sussen in aanmerking komen, lera ren en .onderwijzers en verder ieder die er ook maar iets belang bij kan hebben, Idiringemd op deze lezing bij te women. Het is niet alleen voor jeugdige personen, ook oude ren, welke hun vakkennis willen verbeteren, kunnen van deze cur sussen veel voordeel hebben. ZIERIKZEE. Diinisdagmoï'gen plm. 10.15 geraakte bij; het strotoladen aan die Niemwle Haven teem wagen met 12- jpaardiem van de landbouwer H. Boot uit Kapelle te /waiter bij' het achteruitrijden. De paarden koin- diem worden losgemaakt. D|e materi ele schade beperkte ziiich tot bet breken van een draaiboom- Die wé gen werd opgetakeld. Een en ander veroorzaakte een uur vertraging der werkzaamheden. BURGH. De aangekondigde muzi kale wandeling van de Harmonie „Witte van Heemstede", als mede- slaagdi. Na een rondgaing dO|or Zaterdagavond j.L, is uitstekend .ge- werking voor die NIWIN-actie bp Haamstede kwam de stoet naar Burgh, waardoor veel publiek op die been kwam- Die nog aanwezige lueh tiseho mmel en wierp ten t konden de liefhebbers van deze vermake lijkheden nauwelijks verwerken'. Van dieze gelegenheid werd gebruik gemaakt iom een collecte ondier idle aanwezigen te houden, die f 41,37 opbracht, terwijl de beide kermis exploitanten een bedirag van f 75 voor het NIWilN-oamité afstonden. Tot slot gaf die Harmonie nog een paair nummers in de tent, waarmee ook het seizoen van de coinioertani gesloten wend, die ooik deze zomer weer tot volle tevredenheid van het publiek in beidie gemeenten door V.V.V. zijn georganiseerd). OUWERKERK. Die gehouden col lecte voor die Kerstpakketten-actie dier NIWIN heeft f 283,19' '.opge bracht. Tie Rotterdam slaagde aan het Instituut „Pont" voor kantoorste- nograaf (130 lettergrepen per mi nuut) onze plaatsgenoot dhr. P. A. Dekker. SIRJANSLANDi. De heer J. Zan- dijk van hier, thans te Retranebe- m'ent slaagde voor het examen voor grenskommies. TjHÖLEN. Naair pins is medege deeld, hebben van de 180 leerlingen der O.L.'S. alhier, van de 180 inge ente leerlingen 35 positief gerea geerd op de proef van Piquet, on geveer 20 piet., ©en hoog percentage. Op 19 October a.s. hoopt de beroepen predikant der Ned. Herv. gemeente alhier, zijn intrede te idclén. Die aan Tjhoiolse Zijde gelegen terreinen zijn onbesmet verklaard voor de verwerking van mosselen, zodiat de mosselen, verwerkt op' dé ze p'eroelen, het certificaat ombe smet krijgen. De andiere die Id'it certificaat niet kunnen krijgen, zul len aan de Brabantse wal der Een dracht, hun bewerking moeten on dergaan. Voor het examen Waterbauwkin> dige aan 't Zeeuws Technisch Insti tuut te Goes slaagden ook de heren J. A. v. d. Velde te Noordgouwa ien P. Verstrate te Sint Philipsland;. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Htigestei|n (toez.) ds W. Vroeginde- weij te Poortvliet. Wij verwijzen naar een in dit nummer voorkomende advertentie van de Zierlkzeese Avondvierdaagse, waarin wordt medegedeeld, dat de uitreiking van de medailles der wandeltochten 1946 en 1947 morgen (Donderdag)- avond zal plaats vinden. Doordat de aflevering niet eerder kon plaats hebben, kon ook de uitreiking nog niet geschieden. BILJARTEN. Bij de op 4 en 5 Oct. a.s'. be; houden Biljart-wedstrijden om het kampioenschap v. Nederland, in het Parkhotel te Amsterd,am, waaraan plm. 160 biljarters deelnemen, wordt ook deelgenomen in klasse B door die Biljartvereniging „Coineordiila" te Zierikzee, met die heren A. Brand,, J. B. M. den Boer en F. Hanse en die Biljartvereniging „Vrienden Onder Elkaar" te Zierik zee in klasse D met die heren (A. C, Koster, P. Peute en J. Wi. Lieijdiek- kers Wz. Veiling van 22 Sept. Aardappelen f7.809; andijvie f35—40; priincesseboinen f90—119; stoksnijbonén f 102tomaten f 28— 36; druiven f88—96; Transparant de Cr. f 1122; Beurré Hardy f24 —32; Soilidat Laboureur f 16—32;' Bonne Louise f 2633; Conférence f 1927Herzogin ELsa f20—32; rode kool f 1718; groene kool f30 uien f 10—14kroten f 8alles per 100 kg. Kropsla f9; bospeen f9—16; me loenen f2140; alles per 100 stuks en bos. Petkof, die leider dier Bulgaarse Boerenpartij, is, ondanks alle po gingen van Amerika m Engeland, hem te redden, opgehangen- 80.000 gevallen vain t.b.c. zijn in Berlijn geconstateerd, w.oi. 16000 kinderen beneden de leeftljld van 15 jaar. Ook het aantal geslachts ziekten is erg toegenomen. Iin verschillend© -steden van Frankrijk plant die stakingsgolf ziichi - voort. Te Bethune Wij ven 200 kb- lenaken liggen. De staking in die meetbedrijven breidt zich uit, ter wijl de arbeiders van het arsenaal te Cherbourg besloten hebben bet werk neer te leggen. Vier Chinees-Mohammedaans© ge zinnen, die :in 1940 Chinees-1\urkfe- istan met ©en karavaan van 2.000 Mohammedanen verbeten voor 'een bedevaart naar Mekka, zijn te Cal cutta aangekomen, waar zij' zich willen vestigen. Zij zijln die enige leden van de expeditie, die de tocht van 7 jaar door oerwouden, berg streken en woestijnen hebben over leefd;. Het gezelschap bestaat uit 22 personen. De Zwitserse regering zal 20 millioen Zwitserse francs beschik baar stellen voor het internationale hulpverleningswerk. Reeds eerder heeft Zwitserland 525.000 pond ster ling aan het internationale kinder fonds der V-N. geschonken. Mr. van Kleffens, die Ned. am- bassad'eur jn de V.S., zal op 19 October te New York een plechtig heid bijwtonen, waarbij' een stuk grondi voor de oprichting van1 een gedenkteken voor de Joden, Idie 'zich in die ghetto-veldslag tegen de Na zi's te Warschau verdedigden ©n de 6 millioen tijdiems de (oorlog in Europa Omgebrachte Joden bestemd zal wordien. Het standbeeld zal op gericht wordien aan de Riverside Drive te Niew York. De actie der Republikeinen op midden-Java nam toe in de omge ving van Poeirwiokerta 7 Neder landse soldaten sneuvelden, 32 wer den gewond. j Geboren CATHARINA JOZINA dochter van D. J. Radewalt en E. Radewalt Meeuwlg. Nieuwerkerk, 20 Sept. 1947 Kerkstraat 111 Onze hartelijke dank voor de vele felicitaties, ontvangen bij ons 40-jarig huwelijksfeest. J. van Leeuwen J, van Leeuwen-de Wit Noordgouwe, 22 Sept. 1947 Hiermede zeggen wij u har telijk dank, ook namens weder zijdse j ouders, voor uw blijk van belangstelling voor en bij ons huwelijk ondervonden. J. M. Kloet Overbeeke P. A. Kloet Overbeeke v. d. Bijl Zierikzee, Havenpark 343 Voor de vele blijken van be langstelling ter gelegenheid van ons 40-jarig huwelijksfeest, zeggen wij, mede namens onze kinderen, hartelijk dank. M. WESDORP Hoofdopz. der Visserijpolitie M. J. WESDORP-Mallander en familie Zierikzee, Hoofdpoortstr. C 624 Zenuwarts Spreekuur in het Wijkgebouw Vrijdag 26 Sept., van 9—12 uur op DONDERDAG 25 SEPT., 7.30 uur, in „Concordia", aan allen die in 1946 en 1947 de tocht hebben volbracht. van 24 tot en met 26 Sept. Manufacturen, Zierikzee. te Ellemeet, Vrijdag 26 en Zaterdag 27 September Op Bloem-toewijzingen (los en verpakt) Grosslerderij in alle maten en andere art. voor de visserij in voorraad. Celleboershof 1, tel/2320, MIDDELBURG. Gevraagd een Aanb. agent STOUTJESDIJK. Nieuwerkerk.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1947 | | pagina 3