VAN BURGH TOT ZIJPE Middenstandscursus - Bruinisse Woon- en Winkelhuis LEVERTRAAN L. G. H. Steinmetz Labberton Modemagazijn „DE NIJVERHEID" ADVERTENTIES SCHOOLARTS V-O.T.W,C. Vrijdagmorgen 8,20 u. Het Huis met Tuin Een n in de maand Constandse, Br'haven SUCCESJES Abonneert U op dit blad Bakkerij VOGELAAR een nette Dagdienstbode Adverteert in dit streekblad flinke Bakkersknecht een net Meisje Agenten voor Schouwen-Duiveland RECHTSZAKEN Tuchtrechter Middelburg De koopman C. W. B, en de fouragehandelaar J. R. v. d. W. uit Brouwershaven hadden partijen graan— stroo tegen hogere prijzen dan toege staan was gekocht. De verkopers hadden het initiatief hiertoe genomen en de besch. waren door de concurrentie gedwongen geweest er op in te gaan. Ieder der firmanten kreeg een boete van f 35.- Mededelingen Voedselvoorziening Slachtseizoen voor zelfver zorg er s Met ingang van 1 October a s. worden de zelfverzorgers voor vlees in de gelegenheid gesteld tot het slachten van varkens en/of schapen voor eigen gebruikevenals in andere jaren zal het slachtseizoen per 31 Maart eindigen. Voor elke slachting is een schrif telijke machtiging vereist, die bij de Plaatselijke Bureauhouder moet wor den aangevraagd. Machtigingen tot het slachten van varkens moeten worden aangevraagd door middel van het aanvraagformulier, dat op de achterzijde van de aanhoudver- gunning is afgedrukt. Op de slachtmachtigingen komt een verklaring voor, die de zelfver- zorger door de huisslager moet laten ondertekenen. Men is verplicht de bedoelde machtiging binnen 3 x 24 uur na de slachting bij de Plaatselijke Bureau houder in te leveren. Rijkslandbouw-voorlichtingsdienst Inzaaien grasland Vele van de geïnundeerde gras landen moeten nog in of bijgezaaid worden. Alvorens tot in of bijzaaien over te gaan, verdient het aanbeveling het onkruid, zoals melde e. d„ zo kort mogelijk af te maaien en te verwijderen. De grondbewerking moet zo op pervlakkig mogelijk zijn, opdat het eventueel aanwezige gras gespaard blijft. De ervaring heeft geleerd, dat de beste tijd van inzaaien de twede helft van Augustus is. Door de ge weldige en langdurige is dit helaas niet mogelijk geweest. In verband daarmede adviseren wij u alsnog ten- spoedigste tot inzaaien over te gaan. Er is ongetwijfeld risico aan ver bonden, doch bij voorj aars inzaai is deze risico zeker niet minder groot. En indien het slaagt hebben we de kans, het volgend jaar reeds een behoorlijke weide te krijgen. Nadere inlichtingen worden u gaarne verstrekt door de assistent in uw omgeving. SPORT DAMMEN. De damclub Reuesse hield een ledenvergadering, waarin dhr v. d. Werf (aftredend) als voorzitter bij acclamatie werd gekozen. De vereniging die inmiddels ver sterkt is, door het toetreden van dhr Fr. Brandenburg, heeft voor dit seizoen grote plannen. Zo zal op Zaterdag 11 October dhr Fr. Bran denburg te Renesse zijn krachten beproeven in een simultaan-sèance waarvoor grote belangstelling bestaat zodat zeer zeker aan 30 borden ge speeld zal worden. Aan deze simul taan-sèance zal na verkregen toe stemming, een verloting georganiseerd worden, met prachtige waardevolle prijzen, een en ander ter versteviging van de uitgeputte kas. Concours Hippique te St-Maartensdijk Voor de tweede maal dit jaar werd Zaterdag op het eiland Tholen een concours-hippique gehouden. Ditmaal was het de landelijke rijvereniging „Prinses Maria Christina" te St- Maartensdijk die dit ruiterfeest or ganiseerde, met medewerking van de stichting „Gemeenschap" waarbij vrijwel alle verenigingen te St-Maar tensdijk zijn aangesloten. Na een speech van de voorzitter van de rijvereniging „Prinses Maria Christina" opende de burgemeester van St-Maartensdijk, de heer H. H. Schuller, dit eerste concours-hippique dat in deze plaats werd gehouden en legde er vooral de nadruk op, dat de sport niet alleen lichamelijk maar ook geestelijk de mens versterkt Voor het concours, dat uitstekend geslaagd genoemd mag worden, be stond zeer veel belangstelling. Tekort aan voorgangers in de Nederlandse kerken Toen vóór de oorlog het spook der werkloosheid in vele gezinnen en bedrijven rondwaarde, werd het op een slechte dag ook gesignaleerd binnen de ruimte der kerk. Had men voorheen als student in de theologie een redelijke kans om na beëin diging der studie door een ge meente als predikant te worden be roepen, in de crisisjaren stonden honderden candidaten naar het pre dikambt werkloos aan de markt. Gemeenten, welke een voorganger behoefden konden uit „ruime sor tering" een keus doen en hij, die het geluk had een beroep te ontvangen, mocht zich wel uitermate verheugen Menige werkloze candidaat kon, tegen geringe vergoeding, een hulpprediker schap waarnemen, doch lang niet iedereen slaagde daarin. Momenteel zijn de rollen omge keerd. Vooral de dorpsgemeenten weten mee te praten over het tekort aan voorgangersde plaatsen met een leegstaande pastorie zijn talrijk. In gemeenten met minder dan 4000 lidmaten, dus hoofdzakelijk kleine steden en dorpen, zijn in de Herv. Kerk momenteel 360 predikanten te weinig. Verdeeld over de provinciën luiden de getallenFriesland 68, Groningen 50, Drente 12, Overijssel 13, Gelder land 48, Utrecht 18, Noord-Holland 54, Zuid-Holland 45, Zeeland 16, Noord-Brabant met Limburg 36. De Gereformeerde kerken hebben in totaal 270 vacatures. Ook hier staat Friesland bovenaan en wel met een tekort van 52 predikanten. Men moet natuurlijk niet denken, dat al deze vacante plaatsen zonder geeste lijke verzorging zijn. Meermalen ver richten emeriti-predikanten, hulppre dikers, godsdienstonderwijzers, evan gelisten of zendelingen het werk van de dominee. In zeer veel gevallen heeft het kerkelijk werk te lijden door de afwezigheid van een predikant. Van alle andere kerken hebben doorgaans de orthodoxen het grootst gebrek aan voorgangers. Bij de vrij zinnige formaties staan de Doopsge zinden er het ongunstigst voorop hun 135 gemeenten tellen zij 105 leraars. Lord Mountbattetn, gouvenneur- generaal van India, heeft alle offi- cieren en onderofficieren vain het leger van India gemachtigd, met ids wapenen ,op te treden tegen iedereen, die zich schuldig aan het veroorzaken van ongeregeldheden maakt. Zelfs zal men de schuldigen mogen doodschieten. Twaalf mensen werden gedood, en 37 gewond toen een bende, ge wapend met automatische pistolen en met speren, een trein in het Oos ten van de Pendsjaab overviel. Er ontstond een gevecht tussen de, aan vallers en de militairen, die de trein, escorteerden. Het Britse kabinet heeft, naar Reuter meldt, besloten het mandaat over Palestina ter beschikking te stellen en de troepen ongeveer honderdduizend man terug te trekken, wanneer de U.N.O. hielt spoedig met een uitvoerbaar plan voor de dag komt. Jan Ma.ssa.ryk, de vertegenwoor diger van Tsjechoslowakije, heeft in de Assemblee der. V.N. t.o, v, het plan-Marshall, de zijde van, Rus land gekozen. In plaats van kaarten Johannes H. Bakker en Engelina IJzelenberg hebben de eer U hierbij kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrek king zal plaats hebben op 10 October a.s., des namiddags 3 uur, te Bruinisse. 23 September 1947 Zierikzee, Gat v. Westen C 512 Bruinisse, Steinstraat A 131 Heden overleed te Utrecht, Schutterstraat 3, onze beste zwager en oom AART VAN HAL, echtgenoot van M. van Mourik, in de leeftijd van 31 jaar. Uit aller naam, M. J. v, Mourik Gouweveer bij Zierikzee, 20 September 1947. voor Schouwen en Duivenland - Tholen en St-Philipsland. Nieuw adres Arts Appelmarkt D 364b Zierikzee, Telefoon 233 Vertrek excusie naar Kapelle Het Bestuur Vrijdag 26 September hoopt onze geliefde grootvader PIETER VAN ES, zijn 80ste geboortedag te herdenken. Noordgouwe, Ring A 44. Zijn dankbare kleinkinderen, Granger, Indiana (U.S.A.), Peter van Es John van Es Marianne van Es Marie van Es Tony van Es Corri van Es Dick van Es Paul van Es Haarlem, Bep Stui Renesse, Dicky de Felter Zierikzee, Marianne Manni Allen, die iets verschuldigd, zijn aan- te vorderen hebben van- of zaken onder hunne berusting hebben, behorende tot de nalatenschap van mevr. M. L. v. d. Boutvan Putte, gewoond hebbend te Zonne- maire en overleden 12 Sept. 1947, of die zich kunnen be roepen op door de erflaatster getekende borgtochten, wordt verzocht daarvan opgave of betaling te doen ten kantore van notaris P. Hearing te Zie rikzee, uiterlijk 30 September 1947 Uit de hand te koop Kerkstraat B 54, Bruinisse. Te bevragen bij L. de Waal, A 63, Bruinisse. Bij inschrijving te koop: te Zonnemaire aan de Zuid- weg A 62, bewoond geweest door mevrouw M. L. v. d. Bout—van Putte. Biljetten uiterlijk 30 Septem ber 1947 ten kantore van no taris P. Heering te Zierikzee. onmisbaar voor kinderen en volwassenen, die dit nodig hebben Wij hebben de beste kwaliteit in voorraad (14 regels) f 1,p. stuk Te koop: 10 hl. kriel, 155 kg. halve witte bonen. N. J. Viergever, Noordgouwe. Wegens plaatsgebrek, een in g. s. z. mah. schrijfbureau en een dito fauteuil. Te bevr, boekh. W. de Vries Rz„ Zzee Te koop aevrasgd: Hand- of trapnaaimachines. Bastiaanse, Korte St.-Janstraat telef. 232, Zierikzee. Door aanschaf AUTO zijn we nu in staat over het gehele eiland bestellingen af te leveren, ook op de meest afgelegen plaatsen. We staan dag en nacht gereed om U van dienst te zijn met al onze Artikelen. Telefoon 191 Aangifte zo spoedig mogelijk bij dhr. P. A. DE KONING, Oudestraat A 6, Bruinisse of bij dhr, W. DONKER, Zuidhoek, Zierikzee. DAM B 360 Gevraagd (wegens ziekte der tegenwoordige) Terstond gevraagd hoeft niet te bezorgen. Bakkerij BARTELSE, Fonteine C 355, Zzee. Te 's-Gravenhage wordt in gezin met twee kleine kinderen gevraagd. Goede verzorging. Br. mevr. H, Roozen-Muskens, Van Kijfhoeklaan 106, 's-Gravenhage. Ook wij maken uw plan voot herbeplanting in orde en voeren het deskundig uit. Vraagt vrij blijvend inlichtingen. P. VERTON - Renesse aangesl. bij het bedrijfschap v, boom- en sierteeltgewassen. Verzekeringsinstelling vraagt wegens uitbreiding Br. no. 212, bureau v. d. blad.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1947 | | pagina 2