RADIOPROGRAMMA UPS en DOWNS van de gelijkschakeling STAD EN PROVINCIE PT.T. Rijkspostspaarbank De Directeur van het postkantoor te Zierikzee maakt bekend, dat met ingang van 1 October a.s. tot nadere aankondiging geen boekjes voor rentebijschrijving aan de Directie der Rijkspostspaarbank mogen worden ingezonden. Kosteloze Koepokinenting en her-inenting Vrijdag 19 Sept. HILVERSUM I (301 m.) 7 nieuws; 7.15 gymn.; 7.30 morgen gebed; 7.45 gram.; 8 nieuws; 815 gram.; 10.15 bijbellezing; 10.40 gram 11 De Zonnebloem11.35 als de ziele luistert; 11.45 gram..; 12 03 zang en piano; 12.30 weeroverzicht; 12 33 stafmuziek; 12.55 de Zonne wijzer; 1 nieuws; 1.15 welk boek; 1.20 stafmuziek; 1.50 van man tot man; 2 gram.; 2.20 luisterspel; 3.15 gram.; 4.30 na schooltijd; 4.45 gr.; 5.45 causerie; 6 gram.; 6.30 Ned. strijdkrachten7 nieuws; 7.15 gr.; 7.25 Kath. jeugd; 7.40 gram.; 7.55 [hulpactie; 8 nieuWs; 8.05 actualitei ten; 8.12 volle neef; 8.20 opera; 10.10 de van Rooyens; 10.15 avond gebed; 10.30 nieuws; 10.50 dans- •orkest; 11.30—12 gram. HILVERSUM II (415 m.) '7 nieuws; 7.15 gymn,; 7.30 gram.; 8 nieuws; 8.15 gram.; 8.50 voor de huisvrouw; 9 gram.; 10 morgen- Wijding; 10.20 De Regenboog; 10.45 piano; 11.15 voor de vrouw; 11.30 orgel; 12 gram.; 12.30 weerpraatje; 12.32 sport; 12.37 dans orkest1 00 nieuws; 1.15 Bartho Decker; 1-45 gram.; 2 kookkunst; 220 gram.; 310 Boek en schouw; 3.30 gram.; 4.30 tus sen twaalf en zestien^; 5 gram.; 5.10 zang; 5.30 muzikale causerie; 6.00 nieuws; 6.20 pianoduo; 6.35 gram 7 praat verder; 7.15 P.T.T.-klank- beeld; 7.30 V.P.R.O.; 8 nieuws; 8 05 gram.; 8.30 ds. J. vain Dorp; 9 gr.; '9.30 weekoverzicht; 9.45 Stradiva,- Sextet; 10.15 swing en sweet; 10.40 VPRO; 10.45 a voind wijding; 11.00 nieuws; 11.15—12 gram. Een der uitwassen van iaën pivla- ïigens tot nu toe helaas moodizake- lijfc individualisnue, was die veelsoor tige verzameling vaten, kisten, do zen, emmers enz., waarin die Zie- rikzeese burgerij1 tiet huisvuil pleeg de te deponeren. Dpor ide band ge- nomien hebben de 'diverse huismoe ders nauwelijks stil gestaan, bij! i Ie bonsiekwenties dezer vaelsoortig- heidi, die erg waren, als gevolg van bet feit, dat het bevattingsvermo gen dezer geïmproviseerde afval- vaten, onvoldoende lem de construc tie zeer twijfelachtig Was. Het is teveel van die fantasie gevergd,, om lenig idee te hebben van die sensatie, die de vuilnisman ondergaat, als zijn opwaartse zwaai enigszins onjuist uitvalt en hij1 het assortiment van exquise afvalstoffen over het hoofd: krijgt. Over deze pi kante ervaringen zou het personeel van de reinigingsdienst evenwel boeiende verhalen kunnen medede len. Vooral bij' harde wind was de romantiek rond, de vuilniswagen heel intens, met veel geur, stof' en wat dies meer zij. Door die grote gelijkschakeling is intussen de vuilnismisère in ©en ge heel andier stadium gekomen. De progressiviteit van het gemeentebe stuur, hadi tot gevolg, dat duizenden gelijkgeschakeld© emmers, door eer zame burgers werden afgehaald,. Een nieuwe, brede, naar wij! hopien niet tè brede auto, rijdt nu voort aan door de straten. Een greep,, ©en diraaibeweging en... o wonder van techniek, in de duistere 'buik van de vuilnisauto vindt de leeg- storting plaats zonder stof, zonder geur, zander ergernis ien zonder veel moeite. Dat rijn verheugende „ups'" van de gelijkschakeling. De „downs" Vinden een levendige illustratie in die porfemonnaies, die f 5,— lichter werden. Maar „niets vooir niets", diat is de zakelijke kant van het comfort, de hygiëne en de d,ie zij clandestien leeggoioien in het Water of' pp verborgen plaatsen. Diat die sterke arm der gerechtig heid, hen vinde. Want voor f 5, zich onttrekken aan de plicht te genover die gemeenschap1, getuigt van een laakbaar individualisme, Waaraan onze stad, onze provincie, ons landi, al eerder ten onder dreig de te gaan. I 1 ZIERIKjZEE. I,n het pand, aan de Mol, wiaatiin tot vopr kort de H.A.R.K. 'was ondergebracht, wordt door de bond van Arbeiders Espe rantisten Zaterdag a.s. van 14—21 uur ©en tentoonstelling gehouden ter propagering van deze wlareld- O'mgangstaal. Zij, die belangstellen in het wierk van deze bond, radlen Wij! aam Zaterdag ,aan de Mol eens een kijkje te gaan nemen. HAAMSTEDE. De laatste Weken vooral wordt er aan ide centrale aanvoierplaats, waar tevens de cen trale sortering van fruit gevestigd is, onder hoge druk gewerkt. Door de verschillende fruittelers wo,rdt het fruit in groitere of kleinere par tijen, hetzij met vrachtauto, paard en wagen of bakfiets, aangevoerd. Onderwijl worden grote vracht auto's geladen met het kostelijke fruit, waarna het rechtstreeks naar de veiling iin Rotterdam getrans porteerd wiordt. Dagelijks wordt on geveer 17 a 18 duizend' kilo fruit verzonden, waarbij idan nog vaak 12000 kg. pruimen per dag vervoerd werden, toen de pruimenoogst in volle gang was. Deze laatste is nu ongeveer afgelopen. Het vervoer met vrachtauto's vol doet uitstekend, zodat alles met dit vervoermiddel getransporteerd werd en niet meer met de tram zoals voorheen. Met de vrachtauto is het fruit, wanneer het voor Zijpe-Anna Jacioba niet al te veel oponthoud veroorzaakt, in 31/2' a 4 uur op ide veiling, waarbij het fruit niet over geladen hoeft te worden. Daardoor lijdt het fruit absoluut niet. Vooral voor zacht fruit, zoals de pruimen is dit van groot belang. Ook wordt van het aangevoerde fruit, voor het verzonden wordt, ongeveer 3200 kg. per week gesorteerd, waarna, het, als 't aan ide veiling aangevoerd is, met de daar gesorteerde partijen collectief geveild wordt. De kwaliteit van bet fruit jis over het geheel genomen goed en w'at vooral opvalt is de mooie kleur vain het fruit, waaraan wellicht de vele uren zonneschijn het hun'pe hebben bijgedragen. Dat Idoior de droogte schade is geleden staat vast, doch deze valt idooreemge-1 nomen zeer mee. Alleen de pruimen hebben het in sommige bedrijven met de warmte te kwaad gekregen en lieten bet blad vallen. Wanneer dit wat vroeg gebeurde werden ide vruchten taai en bereikten niet hun volle wasdom. Doch zoals we reeds zeiden, dat was geen regel,. Ondanks ide schade, die door ide grote warmte -en de daarmee ge paard gaande droogte veroorzaakt is, kunnen we toch spreken van een record opbrengst voor onze omgeving, zoals; ook 'de leider van d© centrale sortering en van de aanvoer, de heer W. v. Sluijs, orns mededeelde. Tenslotte vermelden we nog, 'dat ook de prijzen van het fruit over het geheel genomen goed zijn, van de pruimen zijin ze zelfs hoog. Uit het bovenstaande moge blij ken, dat in het algemeen de som bere verwachtingen gelukkig niet zijn bewaarheid. Ten tijde van een onlangs gepubliceerd artikel, waren de vooruitzichten, bij aanhoudende droogte, inderdaad alleszins on gunstig. stekend voor deze cultuur lenen. Teneinde ina te gaan welke gro:nden het geschiktst zijn voor fruitteelt, is men dezer dagen begonnen met de boidemkartering van de gehele duinstreek, pinder leiding van Ir. S- F. Kuipers, waardoor het Idus mogelijk zal zijin in de toekomst fouten te voorkomen bij de aanleg van boomgaarden voor zover ide grond- betreft. OOSTERLAND. Bij ide begrafenis va;n het stoffelijk overschot va'n de heer S. Flikweert Ideed zich een ongeluk voor, dat gelukkig met enige materiële schade afliep. Toien de genodigden en, familie zich reeds op de dodenakker bevonden, ge raakte door het passeren vain een hooihark het rijtuig van de heer van der Wekken van Capelle, in een naast het kerkhof gelegen sloot. Door ide grote belangstelling van ide zijde van het publiek lag deze sloot vol rijwielen1. Drie idezer war den zwaar gehavend'. Indien politi oneel toezicht aanwezig was ge weest, was dit ongeluk misschien voorkomen kunhen worden, zome de ook het feit, dat vele kinderen, die de zestienjarige leeftijd nog niet hebben bereikt, de begraaf plaats opliepen, zich niet storende aan het waarschuwingsboirdje, dat zich, helaas slecht leesbaar, aan het hek bevindt, waarop vermeld staat, dat kinderen beneden 16 jaar, zon der geleide de begraafplaats niet mogen betreden. Enige dames uit deze gemeente hebben Maandag deelgenomen aan een, autobustocht naar Den Haag, aangeboden door „De Spar". En werden bezienswaardigheden be zichtigd, terwijl een uitgebreid diner werd aangeboden. Alles bij elkaar was het een mooi reisje en werd er volop genoten. Mededelingen Voedselvoorziening Veevoederverklaring aardappelen Vooralle ongeschikte partij'Cn consumptie-aardappelen in de maat 35 millimeter opwaarts moet door de teler een veevoederverkla- riing bij de D.BH. worden aange vraagd. Dergelijke partijlen mogen eerst, nadat een veevoederverkla- ring 'is uitgereikt, voor veevoeder worden aangewend. Voor partijen beneden 35 m.m. viierkantsmaat be hoeft geen veevoiederverklarimg t© wiorden aangevraagd1, aangezien hiervoor een algemene ontheffing van het veevoeder verbod is gegeven» De C.C.D. zal /iop die juiiste na leving van deze maatregel strenge controle uitoefenen. Bij het con stateren van overtredingen kan tot inbeslagneming w'ordien overgegaan. Nu de vredesverdragen met de voormalige bondgenoten van Duits land! van kracht zijn geworden, heeft de Britse regering weer ge zanten benoemd in Hongarije. Fin land, Bulgarije en Roemenië. 162 mensen hebben in de afge lopen maand te Berlijn zelfmoord gepleegd. In normale tijden was dit aantal bij een veel grotere be volking 25 a 30. De voormalige SS-Gruppenführer Josef Kisdh is door een militair gerechtshof ter dood veroordeeld. Hij' liet 40 Nederlandse en zes Britse parachutisten benevens een Amerikaan neerschieten. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee maken bekend, dat die ge- meente-;geneeskundii,ge, belast met die vaccinatie, lop ZATERDAG 20 September 1947, die® namiddags van 5 tot 6 uu|r, :in de b 10 d' ©kamer tied st adilhuiiZe gelegenheid zal geven tot de kosfeioize koepokinen ting en herinenting. De geneeskundige verzoekt met aandrang zorg te dragen, dat 'de beide bovenarmen 'der :in te enten kinderen en volwassenen goed ge wassen rijn. De aaind,aeht wordt er voorts op gevestigd, dat in verband met de ziekteverschijnselen van het cen traal zenuwgestel bij' kinderen, die kort tevoren tegen pokken waren ingeënt het gebleken is, diat kinde ren, die tot dusver Waren ingeënt opi ide leeftijd tussen 4 maanden en' 2 jaair, ijn het algemeen iwleinig hin der van de bewerking ondervon den. Men w'ordit verzocht het trouw boekje mede te brengen. Zierikzee, 16 September 1947. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, SCHUURBEQUE BOEIJE. Burg, F. NAEREBOUT, Seer. Oïïicieele bonnenlijst voor het tijdvak van 21 September tot en met 4 October a.s. Elk der volgende bonnen geeft recht op het kopen van: BONKAARTEN KA, KB, KC 709 (Serie M) M—05 diversen: 750 gram suiker boterhamstronisel enz. of 150Q gram jam, stroop enz. of 750 gram chocolade of suikerwerk. M—06 diversen: 250 gr. zachte zeep M—03 vlees 100 gram vlees BONKAARTEN KD, KE 709 (Serie M) M—13, M—14, Mf—15 diversen: 250 gram suiker, bptexhamstrooisef, enz. of 500 gram jam, stroop enz. of 250 'gram chocolade of suikerwerken M—16 diversen: 250 gr. zachte zeep M—17 reserve: 500 gram bloem of zelfr. bakmeel of kindermeel (alle soorten) of kinderbesc. M—18 reserve: 250 gr. zachte zeep BONKAARTEN MA, MD 710 (bijz. arb., a.s. moeders en zieketn) (Serie M) M—21 suiker: 250 gram suiker, bo- terhamstrooisel enz. of 500 gr. jam, stroop enz. iof 250 gram chocolade of suikerwerk. TABAK- EN VERSNAPERINGSKAARTEN ENZ. QA, QB, QC 707: M—31, M—32 Tabak 1 rants, ciga- retten of kerftabak. M—35 Tabak: 2 rants, cigaretten of kerftabak M—33 Versnaperingen: 200gr. cho colade of suikerwerk of 2001 gram suiker, boterhamstrooisel enz. of 400 gram jam, stropop enz. M—36 Versnaperingen: 100 gr. cho colade of suikerwerk of 100! gram suiker, boterhamstrooisel enz. of 200 gram jam, stroop enz. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 19 September wor den gebruikt. De niet-aangewezen bonnen van serie L kunnen worden vernietigd'. In Japan heeft een typhoon ge-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1947 | | pagina 3