De iaatste photo van het Prinselijk gezin, walke opname werd gemaakt door Prins Bernhard Laatste rustplaats in het vaderland Men zal thans overgaan tot het systematisch overbrengen otp over heidskosten vajn het stoffelijk 10,ver schot van Nederlanders, die in Duits- laind tengevolge van oorlogshande lingen of terneurm aatregelan zijn Overleden. Nederlanders, Idle zich vrijwillig maar Duitsland begaven ien sonvader- lanid'sliev enden vallen hier niet on der. Met de uitvoering zullen lenige jaren gemoeid zijn. Uitsluitend zul len worden overgebracht ide over schotten diergenen, wier identiteit volkomen vaststaat, die afzonder lijk begraven liggen en op Wier te rugkomst id© naaste verwanten, prijs stellen. I Men begint in de Russisch© zóne, daarna volgen de andere zones. De 'directie van de Nederlandse Spoorwegen beeft spontaan tot de tegenover de gevallen landgenoten bijzonder sympathieke daad beslo ten, de stoffelijke resten: op Ne derlands gebied kosteloos te ver voeren in daartoe eveneens koste loos geschikt te maken wagons. De landbouw verwacht een moeilijke winter De Stichting voor de Landbouw1 heeft aan de voorzitters der fracties van de Eerste en de .Tweede Kamer een brief gezonden, waarin deze opmerkt, dat het beleid van de minister van Landbouw in toene mend© mate bet vertrouwen van: de boeren verliest. Slechts vooir prijs vaststellingen van een enkel agra risch product werd een zekere mate van overeenstemming bereikt. De Stichting keert zich tegen tijd rovende administratieve maatrege len. tegen de wijze waarop de lasten verdeeld zijn, tegen het feit. dat de lopen der landarbeiders' la ger zijn 'dan die van overige groe pen arbeiders, tegen de te lage prijzen voor graan, iin bet Westen dies lands ook voor melk enz. De Stichting verwacht een moeilijke winter, omdat er als gevolg van de droogte [nu al geen gras meer is voor het vee en de verbouw van ruw voeder in vele strekép van het land mislukt is. De brief, die oindertekeind is door de berön H. D. Louwes en ir G. P. F, RoyaCkers, verklaart, 'dat men niet bet wapen van de staking wil han teren, maar dat de koers van de regering 'dient te veranderen. Ge beurt dat iniet, 'dan zal de landbouw1 die koers zelf veranderen, door medewerking te weigeren aan alles wat tenslotte de boeren dupeert. Zij die vielen De regering maakt tot 'haar leed- Wezen bekend, dat in de afgelopen wieek de navolgende verliezen zijn gerapporteerd: Koninklijke Marine: G. H- Verber- me ipt 's-Gravenhage; H. Heekeruit Maastricht; J. Ottevanger uit Am sterdam; G. J. Mensiink uit Tub- bergen; G. M. van de Kuit uit Ede (Gld.) Koninklijke Landmacht: A. W. Mouwen uit Oudenbosch; B-. Blet- terman uit 's-Gravenhage; L. Bijl uit Amsterdam; J. W. de Ruyter uit Bergen op Zoom; G. de Jong uit Cheshire (Engeland); J. C. Roos uit Eindhoven; A. van der Schains uit Sprang-Cap elle; T. J. Bonius uit Achtkarspelen; Z. V. van Laar uit Rotterdam; J. H. J. Loeffen uit Nistelrode; J. Snijders uit Poort vliet; A. Hazen uit Pijnacker; J. M. Leermakers uit Amsterdam; C. J. Maas uit Udenhout; G. Meyer uit 's-Gravenhage; M. P. Verdegaal uit Noord wijkerfiout; Th. L. G. Ver- vdurt uit Oostrum; D. J. Hettema uit Hengelo,; P. Verberne uit Am sterdam. Surinaamse sinaasappelen Dezer dagen .zijn de eerste par tijen sinaasappelen en citroenen uit Suriname to Nederland! aangeko- meni, De vraag ernaar wlas zeer [groot, niet het minst van diejhier te lande vertoevende vreemdelingen waardoor er boige prijzen werden [gemaakt. Deze Surinaamse sinaas appelen en citroenen zullen pver het algemeen een luxe product blij ven. Los van bovengenoemde invoer zal in de loop van het klomendia winterseizoen de invoer van sinaas appelen uit andere delen van de wereld vermoedelijk wieer begon nen worden. Het ligt in de bedoe ling de verkoop van 'deze vruchten weer evenals het vorige jaar op bon en tegen vastgestelde prij'zan te doen geschieden1. Zweefmolen ineengestort Tijdens ide jaarlijkse kermis te Alkmaar ontstond Zondagavond grote consternatie. Terwijl luid ruchtige muziek dooir de straten van de Kaasstad galmde, zakte de grote zweefmolen van de firma Brenner onder luid [geraas ineen Dit incident geschiedde tijdens het draaien. De volle schuitjes zweef den door het luchtruim. Wonderlijk genoeg werd echter geen 'der inzit tenden gewond, alleen één der em- ployé's moest met een dijbeen- breuk naar een ziekenhuis worden vervoerd. Vermoedelijk heeft hij ook inwendige kneuzingen opge lopen. Goedkopere wasbehandeling „Een behoorlijk© huishoudwas moet eenvoudig, goed en goedkoojp zijn. De kilogramprijis en het mi nimumbedrag, dat voor de was van een normaal huishouden mag wor den berekend1, mojgen ld© draag kracht van het gemiddelde gezin niet te boven gaan." Dit is het standpunt van het mi nisterie van Economische Zaken en het gaat het per ;28 Augustus in de praktijk brengen, idiopr van die da tum ide volgende prijzen officieel als maxima .to© te staaln. De kilogramprijis van de gewone huishoiudwas WDPdt_f 0,44, id.'w.z. 8 pet. lager; het tarief vopir de mir nimumhuishoudwas. van 6 kg. is te ruggebracht van f 2,28 op f 2,25; daarnaast is een tarief opgenomen voor de luxe was, waarbij die goe deren met de faanid wopdien gestre ken en waarvan de prijs per kg., f 0,60 mag bedragen. Boven het ge- Wioine Wiastarief mag voor persop- maak niets wiórdesn 'berekend. De SS-man Peter Otto, is door het Amerikaanse militaire Garechtsr hof te Dachau veroordeeld1 tot de dood door de strop, wegens mede plichtigheid aan de moordi op 38 Poolse intellectuelen in het con centratiekamp te Dachau. De negentiende Rally vain Monte Carlo, de eerste sedert 1939, zal va» 19 tot 26 Januari; gehouden worden. De startplaatsen' zijn to Monaco1,- Italië, Schotland, Portugal, Noor wegen,Zweden en Tjsjechoslotva- kije. De bekende Deense zwemster Jenny Kammersgaard zon gearres teerd zijn in verband met een door het aanhouden van ©en Deens vis ser ontdekt complot tot het doch ontsnappen naar Zweden van Duit se nazi's. De voorschriften van de bedrijf schappen voor suiker en voor zui vel laten niet toe, dat bij de berei ding van ijs melk gebruikt wordt. Dit verwerkingsverbod is het ge volg van het algemene tekort aa» melk.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1947 | | pagina 4