Muziekconcours te Zierik zee SPORT Verdubbeling K L M.-diensten Hoewel tossen Amsterdam en Lon den dagelijks zeven retourdiensten worden gevlogen, kunnen nog niet alle aanvragen om passage op deze luchtlijn Worden verwerkt, zodat dikwijls passagiers moeten worden afgewezen. Om hierin Verbetering te brengen heeft de K.L.M. beslo ten bepaalde diensten op deze lijn te verdubbelen. Dit brengt echter geen Wijziging in de tijden van de thans geldende dienstregeling. Joods» kinderen naar ons land De Stichting voor 500 kinderen te Amsterdam heeft bericht ontvan gen, dat de eerste groep van deze jeugdige oorlogsslachtoffertjes, die tot dusverre in de z.g. „Displaced Persons-Camps" verblijf hebben ge houden, op transport is gesteld naar ons land. Hiet zijn 40 Joodse kinderen, die na aankomst in ons land door de Stichting zullen Wor den overgenomen en ondergebracht zullen worden in haar tehuis te Barneveld. Liefdesdrama De 23-jarige gewezen S.S.-er G. Knopf uit Amersfoort, die na een jaar internering op vrije voeten was gesteld, heeft Donderdagavond de 19-jarlge Amersfoortse serveer ster mej. B. v. d. B. met een re volverschot van het leven beroofd. Mej. v. d. B. had een vriend schappelijke verhouding met K., maar zij had hem reeds herhaal delijk gezegd, deze verhouding te willen verbleken. Knopf bleef haar echter bezoeken, totdat tijdens een wandeling een twistgesprek ont stond, dat eindigde met twee re volverschoten, die het meisje dode lijk troffen. De dader vluchtte, maar keerde later naar het slachtoffer terug en bleef daar volkomen overstuur zitten totdat de politie hem arresteerde. „Sumatra" brengt palmolie Op 30 Juli komt het m.s. „Suma tra" van de stoomvaart-maatschappij „Nederland" in Amsterdam aan met o.a. een lading van 2000 ton palm olie aan boord, bestemd voor de Nederlandse regering. Voor het eerst komt een dergelijke hoeveel heid van dit o.m. vonr onze zeep industrie zo belangrijke product na de oorlog hier binnen. Positie van de „volksduitsers" De voorbereidingscommissie van de internationale vluchtelingenor ganisatie heeft met 'vijf tegen vier stemmen besloten, dat ook z.g. volksduitsers personen van Duit se afkomst, doch zander de Duitse nationaliteit recht hebben op de bescherming van de IRO (Intern. Refugee Organization), tenzij zij op ■grond van een andere bepaling van die bescherming zijn uitgesloten. Deze beslissing is voornamelijk van invloed op het lot van ongeveer 214.000 verplaatste ersonen in Oos tenrijk'1— hoofdzakelijk in de Britse zóne die thans worden onderhou den door de Oostenrijkse regering jen, naar verluidt, door Frankrijk gaarne als immigranten zouden worden toegelaten. Gevaarlijke onderneming De Haarlemse politie kwam bij' een controle op de'naleving van ar beidswetten in een Haarlemse ap- paratenfabriek tot de ontdekking, dat men zich daar onledig hield met het demonteren met behulp van hamer en beitel van projee- tielhulzen, waarin zich nog slag hoedjes bevonden. In dezelfde on derneming werd geconstateerd, dat jongens die nog onder de leer plicht vielen, tewerkgesteld waren onder omstandigheden, die spotten met de veiligheidsvoorschriften. Zij werkten in de onmiddellijke nabij heid van smeltovens, die niet, zoals is voorgeschreven, afgeschermd wa ren. De mijnopruimingsdienst. heeft in de fabriek een hoeveelheid in beslaggenomen gevaarlijke voor werpen weggehaald. De politie heeft bovendien proces-verbaal opge maakt tegen de directie. Wild-West in Deventer Bern politieagetnt hield vorige'wleek 's nachts opi de Zwolseweg te De venter 'een personenauto aan van .een taxibedrijf aldaar. Die chauf- feuse van het voertuig gaf plotse ling vol gas ien reed door. De po,- litie stelde na een succesrijke ach tervolging ieen onderzoek in en be vond dat in 'de taxi vier grote melk bussen met de voor menselijk ge bruik zeer gevaarlijke methyl-aleoi- hol Was vervoerd, die Wiais gestolen bij teen geneesmiddelenfabriek te Olst. De chauffeuse jen tWIee man nen, van wie er één een icmplojjé van de fabriek, zij® in arrest ge steld. Auto en alcohpl zijn in be slag genomen. Afschuwelijk drama Te Noordwijk (gemeente Marum) vond men de echtgenote van dhr. K. N. in een sloot met een gapende wonde in de halsook haar polsen waren doorgesneden. In de onmid- delijke nabijheid werd een groot slagersmes gevonden. De plaatselijke politie en doktoren werden gewaar schuwd, maar het slachtoffer over leed inmiddels. Het lijk is in beslag genomen voor het verrichten van sectie. Honden en ziekte van Weil De Sophia-vereniging tot bescher ming van dieren vestigt er de aan dacht op, dat zich gevallen hebben voorgedaan van ziekte van Weil bij honden tengevolge van het drinken van water uit de vijvers en parken. Houders van honden wordt daarom aangeraden hun dieren niet in de vijvers en graehten te laten zwem men of daaruit te laten drinken. Hoewel deze gevallen zich speciaal in Amsterdam voordeden, bestaat dit gevaar ook in andere plaatsen, vooral daar, waar zich veel ratten bevinden. Men zij dus gewaarschuwd Granaat ontplofte Bij graafwerk op het Linkerreduit te Viissingen had Donderdagmiddag een explosie plaats, vermoedelijk van een oude granaat. Vier arbeiders werden daarbij gewond, van wie 2 met ernstige wonden in het Sint Jozeph-Ziekenhuis opgenomen moes ten worden. Verliezen Nederlandse strijdkrachten Die regering maakt tot haar leedwezen bekend, dat in de afgelopen week de volgende verliezen zijn gerapporteerd: Koninklijke Marine (gedu rende het tijdvak 18 t/m 24 Juli)Sepg. mar. Joh. van Wateringen, Amsterdam; Mar. 3 de kl. z.m. W. Bruitnsma, Tzum (Fr,); Korp. der mar. Tj. Nauta, Broek onder Ak keren, Koninklijke Nederl. Land macht gedurende het tij'dvak 16 t/m 24 Juli): Serg. J. A- J. M. van Diooremalen, Til burg; Sold. H. L. Rupert, Ben- telo; Sold. H. C. A. Hesse- ling, Glanerbrug (Lonneker) lste It. A. G. v. Os, Utrecht; Serg. D. Koote, Middelhamis Serg. J. Schotanus, Gaaster- land (Fr.); Sold. H. Mens ink, Nieuw-Leuisen; 2ë luitenant Pk Bareman, Axel (Z.-VL); Korp, J. de Leeuw, Haarlem; Sold1. G. de Zoeten, 's Gravenhage; Sold. E. S. F. Beetsma, Kla- zienaveen; 2de It. W. C. M. Feijnen, Sprundel; H. A. Pe ters, Di d am (Gld.). In dubbel opzicht was het Zater dag voor Zierikzee een stralende dag, eerstens; door het buitenge wone zomerweer en verder door de bijzondere „muzikale omlijsting", die het concours aan deze dag verleende. Er is menig nootje ge kraakt, de corpsen hebben het „onderste uit hun instrumenten ge haald", de spelers hadden een zware dag, de jury een moeilijke taak. Het resultaat van maanden lang ingespannen oefenen, vond op het concours een waardige bekro ning, waaruit het succes van 'dit muziekfeest mede valt te verklaren. 'Is Morgens tegen 12 uur troffen de vertegenwoordigers van de elf muziekgezelschap-en elkaar op het gemeentehuis, waar de burgemees ter van Zierikzee, Jhr. Mr. J. Schuurbeque Boeije. namens het gemeentebestuur optrad als „chef de reception". In een toespraak Igaf deze uitdrukking aan zijn grote erkentelijkheid tegenover het voor bereidend comité, idat dank zij moei zaam/werk, idit coincours tot werke lijkheid kon maken. Het'was spr. een genoegen de ge zelschappen welkom te kunnen he ten binnen 'de „wallen van de ouide veste". Uiteraard brengt dit con cours leven en vertier in de stad. maar het bijzondere van het con cours'zal toch blijven, dat het beste van het eilandelijk muzikaal kunnen wordt gedemonstreerd, terwijl mid dels een eerlijke wedstrijd de waar dering voor elkaar zal toenemen. Tenslotte gaf spr. uitdrukking aan zijn vreugde over de toenemende bloei, waarin zich het plaatselijk muziekleven mag verheugen. Er be staat als van ouds tussen Zierikzee en;'de Muze, Weer een warme band'. In de hoop dat dit concours niet het laatste zou mogen zijn, wenste hij de deelnemende gezelschappen: succes en de in deze tijd zo nodige verkwikking en ontspanning van de geest, waartoe muziek in het alge meen zich wel in 't bijzonder leent. De heer G. C. Anker, voorzitter van de regelingscommissie, sprak er zijn voldoening over uit, dat „Kunst en "Eer" is toegetreden tot de Bond vain Muziekgezelschappen; op SchouWen-Duiveland, waardoor het concours hier kon worden ge organiseerd. Hij' bracht in de eer- Zoengeld wordt vergoed Aangezien door de Duitsers des tijds opgelegde zoengelden als voor uitbetaling op de vermogensaanwas- belasting en de vermogensheffing worden aangemerkt, heeft minister Lieftlnck thans bepaald, dat met toe passing van het besluit op de mate riële oorlogsschaden aan diegenen, die hier buiten vallen de door zoen geld geleden oorlogsschade volle'dig zal worden vergoed. Ook voor de gemeenten zal deze schade worden vergoed. RECHTSZAKEN J. P., oud-burgemeester van Sint- Maartensdijk, werd door het Goese tribunaal veroordeeld tot verbeurd verklaring van f 29.000 en radiotoestel Door het tribunaal te Zierikzee was verd. veroordeeld tot ontzetting Jechten en verbeurdverklaring van f 30.000 Secretaris gevonnist Tegen de 43-jarige M. H. B. te Nieuw- en St.-Joosland, die in zijn functie van secretaris der Prov. Commissie voor de culturele ver zorging van wederopbouwarbeiders een bedrag van f 9400.heeft ver duisterd, eiste de Officier van Jus titie bij de Arrondissementsrechtbank te Middelburg een gevangenisstraf van één jaar, waarvan acht maanden voorwaardelijk met aftrek, vier maan- ste plaats dank aan het gemeente bestuur en verder aan allen, die op enigerleii wijze aan de voorbereidin gen voor het concours hebben1 me degewerkt. Tenslotte voerde de heer S. W» Blok, voorzitter van de bond het woord, die de moeilijkheden memo reerde, waarmede alle gezelschap pen na de evacuatie hadden te kam pen. Dat na de muziekmiddag te Zierikzee verleden jaar, nu reeds dit officiële concours kaïn plaats vinden, is een bewijs, dat het met de gezelschappen de goede weg opgaat. Na deze officiële toespraken trokken de corpsen door de stad, en vormden op het Havenplein een reusachtig orkest, dat o.l.v. de di rigent, de heer Luijkenaar, geza menlijk de feestmars ten gehore bracht, 's Avonds werd dit geslaag de muziekfeest besloten met een concert door het fanfarecorps „Luctor et Emergo" te Renesse en het harmoniegezelschap „Kunst en Eer" te Zierikzee, hetgeen getuige de grote belangstelling, als een waardig slot mag worden be schouwd. De uitslag van het concours (in volgorde van optreden) is als (volgt: „Crescendo", Dreischor, 2e afdlj, 86 p., '2e prijs, zilv. medL van dhr. A. Rihbens„Nu met Hope", Brui- nisse, 3e afd., 77 pi., 3e prijsi, bron zen medaille van -dhr. A. v. d. Kreke; „Luctor et Emergoi", Re- nesse, le afd., 96 p., Ie prijs, zilv., med. van dhr. A. J. Steenidijk; „Witte van Haamstede", Haamstede, le afd., 102 p., le prijs, zilveren medaille van Mr. C. J. B. du Croo; „Apollo", Brouwershaven', le afd», 103 p., Ie prijs, Wisseltak (hoogste aantal punten), zilv. med. van die Burgemeester van Zierikzee; „Kunst ien Eer", Zierikzee, lie afd., 85 p., 2e pr., zilv. med. van dhr. F. Naere- bout; „NieuW Leven", Ouwerkerk, le afd., 84 pi., 2e pr., bronzen med. van de heer C. Koievoets; „Nut en Uitspanning", Z|onnemaire, 2e afd., 86 p., 2e prijs, zilv,. med. va® dhr. C. J. van Westen; „Oefening 'en Uitspanning", NieuWerkerk, 2e afd., 98 p., Ie prijs, zilv. med. va® dhr. R. Gerritsen; „Gon Amore", Noordgouwe, 2e afdl, 90 p., 2e pr», zilv. med. van dhr. Ri. P,„ Roger- heijde„Qosterlandsch Fanfare", Oosterland, 3e afd., 85 p„ 2e prijs, bronzen med. van dhr. J. C. Lunen- berg. den voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en onder toezichtstel- ling van het Genootschap. KORFBAL S.D.KJÏ- 25 Juli. 2e klasse B» Rust Roest II—Die Gouwe II 03 KORFBAL S.D-KiB|- le klasse. OWK I—Vieiocitas I 5—1 Rust Roest I—ROD'A I i 3—0 3e klasse R« SSS II—D|SS II 0—4 Wielrennen Nederland is door het Congres van de Internationale Wielren-unie te Parijs aangewezen om de wereld kampioenschappen 1948 te organi seren. KERKNIEUWS Nied. Herv. Kerk. Beroepen te Naardien: Ds. G. J. de Nie te Dord recht (vroeger te Brouwershave®)- MULO-examens Donderdag slaagden te Goes voor het Mulo-diploma: J. van Luijk en J. W. Timmerman, Zierikzee; J. de Jonge, Kerkweive. Afgewezen 5 candidaten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1947 | | pagina 3