GEMEENTERAAD ZIERIKZEE (Stat.) Verbetering kademuren Gtiti. Staten 'hebben toegezegd een voorstel tot verbetering der kade muren in overweging te zullen pe- jnen. B- en W. vragen machtiging om pianrrn tot verbetering voor te ber-eiden en uit te werken en deze, wat de financiën betreft, ter goedkeuring aan G. S. in ie zen den. Verbetering van de havemdijken (vervanging van de puioglooiïng door basalt of beton) en het o;nder profiel brengen van de dijken (to tale kosten f 350.000), achten B- en W. dog niet urgent. De kosten! voor1 de kademuren worden begroot op f 236000, voor de bescïioeiïngeul op f39000.— en de bes oh oei in g bij de gasfabriek (betondamw'and met vloied- en meerpalen) op f24000.— De -omvangrijke werkzaamheden, verbonden a,an het voorbereiden en uitwerken der plannen, kunnen niet door de Centrale Dienst wordejn verricht. B. en W. stellen voiörjj Qv^reenkoimstig het .aidvies van de directeur, een bedrag van f7000. te voteren, teneinde daarvan 2 tij delijke technische krachten, te kun nen aanstellen onder leiding van de heer Argeloi. Op een vraag van de heer v. dl Eyhde antwoordt de voorzitter, dat die toestand der kademuren en be schoeiingen heel ernstig is en bet Rijk slechts weinig bijdraagt en op een vraag van de lieer Brouwer; dat de provindie sléchts bijdraagt in het uitbaggeren van een iger deelte vian de haven. Wethouder Gerritsen m-erkt op, dat de iraald IB. en W. kan opdragen, stappen te ondernemen idait Ide provincie een bijdrage verleent. Al willen deze de f350.000 nog niet voteren, todti moet de ra,ad hierover een uit spraak doen, daar er op ide begro ting reeds een post ad f 50.000. voor is uitgetrokken. Wordt tte f 350.000 niet aangenomen, dah kan die post vervallen. Zjh.s. aan vaardt de raiad de voorstellen1 van B. en W., w'at o.m. inhoudt, dat in1 beginsel besloten is tot herstel dleir kademuren en het voorlopig handhaven van ide f 50.000.pp de begroting. Inzake het herstel van ide schoolgebouwen heeft de directeur van de Centrale Dienst Noord-Zeeland een uitvoerig rap port opgesteld. G. S. hebben toe gezegd voorstellen tot verbetering in overweging te Zullen nemen-. B- en W. stellen voor hen te machtigen tot h-et doen uitwerken van dé! ■nodige plannen tot verbetering en deze, voor wat de financiële Zijide betreft, ter goedkeuring aan G. S. in te zenden. T.a.v. de kosten van het uitwerken der plannen verwij zen zij1 naar hun voorstel bij' het vorige agendapunt. Uit het rapport blijkt o.a., dat de school in de Nieuwe Boogerdstraat niet te ver bouwen is, doch wel verbeterd kaïn worden. De kosten bedragen mini mum f 85.000,In ide eerstel 7 a 8 jaren zal wel geen- nieuw school gebouw gébouiwd kunnen worden. De directeur van ide C. D. Zou anders het schoolgebouw willen) doen slop-en, daar woonhuizen plaatsen en buiten de stad eed nieuwe'school doen optrekken. Deze zou pl.m. f 300.000kasten, ter wijl de verkoop van het bouwterrein c.s. f 20.000 zou opleveren. Het op knappen van school A zou f25.000 vorderen, zodat dan de totale kos ten plan. f305.000 zouden bedragen. De heer v. d. Doel vraagt of in de f85.000— ook de kosten voor ver waarloosd onderhoud zitten, wat de voorzitter bevestigend beantwoordt. De heer v. d. Doel keurt de houding van de gemeente in deze af, ook t.a.v. de morele verplichting tegen over de andere scholen. Weth. Gerritsen brengt in het midden, dat de grootste oorzaak gelegen is in het legeren vain mili tairen in ide school1. Ook ide heer den Boer verklaart de toestand vain school B. treurig te vinden, wtelke z.i. niet geheel te Wijten is aan de bezetting. Ook de omheining 'laat veel te wensen over. Daarom dringt ispr. er op aan dat Bi. en W. ernstig aandacht schenken a.ain het jaarlijkse onderhoud. Ver betering van de toestand is in 't belang van onderwijs en kinderen. Als binnen enkele jaren geen nieuwe school: kan komen, iaoht spr. de uitgave, ook die voor het pleiin aid f 15.000.niet verantwoord. De voorzitter beveelt het voorstel van B.i.en W. aan, dat z.hst. wordt aan genomen. Woningbouw Alvorens tot het laatste agenda punt Woningbouw" wordt overge gaan, gaat de raad geruime tijd in geheime zitting. Na heropening vraagt ide voorzit ter, -of de raad er zidh ijn begitóel mee kan verenigen, dat de gemeente Oostenrijkse woningen ;la.at neer zetten, ten .behoeve v.ari personen, die hiervoor interesse hebben. Weth. Gerritsen zou in deze nog geen beslissing willen nemen en aifw'achtón of er gegadigden voor zijn, wélke in enkele dager, zonden moeten beslissen. De heer Catshoek ziet ide taak der gemeente in deze meer bemiddelend, daar zij mensen in de gelegenheid stelt woningen te kopen en dus behoeft de raad hierover niet gehoord te wioirdenu Na nog enige bespreking verenigt ide raad zidh zjh.s. met bet voorstel dat de gemeente bemiddeling ver leent bij het .aankopen van Oosten rijkse wianingein. Omtrent de aanbesteding ider wo ningen aan het Slabberswerf uit de heer Raap z'ijin verwondering erover, dat de aanbesteding heeft plaats gevonden zonder dat de raai dit heeft besloten- Weth. Gerritsen antwoordt, dat 'de brief per abuis naar d'e aanjnemer is gegaan. De heer Raap stelt voo-r alsnog het besluit ,te inemen. De voorzitter igeeft toe dat de brief te vroeg 'is uitgegaan, maar was die m-emingl toegedaan, dat de ra-ad in de vo rige vergadering B. en W. machti ging had' verleend'. De heer v. d. Eynde meent, dat het -er toen om ging de eerste aannemers voorkeur bij- inschrij ving te verlenen. De voor zitter antwoordt op een vraag van de heer v. d. Zaïn-de, dat er meer inschrijvers; Waren dan de gebir. van1 Velthoven. Met alg. stemmen ,aah- vaiardt de raad het voorstel van B. en W. om de woningbouw te gunnen aan ide fa. G-ebr. van Velt hoven, tegen ide genoemde prijs. Het riool-probleem Bij de nu volgende rondvraag bespreekt de heer den Boer de moeilijkheden biji het bespuiten der volkstuintjes tegen ide Colorado kever en vraagt of dit niet bij ge meenteverordening kan worden ge regeld. De voorzitter meent vami niet, 'klaar het een zaak van het Rijk is, doch hij' zal het onderzoe ken. De heer Goudswaard vestigt er de aandacht op dat verscheidene rioleringen niet bestand- bleken te ziijh tegen d-oorspuiting en art. 10 der Politieverordening zegt dat de eigenaar van h-et betrokken perceel' het gehele werk moet betalen, ter wijl de uitwatering van andere per celen ook in dat riool komt. Spr. acht dit onbillijk en zou het be trokken artikel gewijzigd willen' zien in dien zin, dat de houders der percelen gezamenlijk de kosten dragen of dat de gemeente het herstel voor haar rekening neemt. De voorzitter zegt onderzoek toe. Het gehele rioiolproblee-m komt spoedig aan de orde. De heer v. d. Eynde zou de stenen op het plein 'vain school B verwijderd willen zien, vestigt de aandacht op verschillende straten waar veel ,grais in groeit, vraagt naar betere verdeling der beschikbare 'wopingruimte, het wo ningtekort, een lokaliteit voor de R.K. Verkensters, die werkzaamhe den der studiecommissie van de Centrale Dienst, het vrijkomen van Hotel'„Juliana" en de aanvrage voor een scheepswerf. De voorzitter zegt in de eerste gevallen onderzoek toe. De waning- telling 'is een regeringszaak en over idle resultaten m,ag nog niets bekend worden gemaakt, doch inzake de w'ojningvoiorzie'ning zijin B. en W. paraat en als zij1 konden doen wiat zij willen, zou het vraagstuk een! heel eind zijn opgelost; naar een lokaliteit voor de verkensters heb ben B. en W. reeds een onderzoek ingesteld. Het .rapport der studie commissie is te verwachten, waar schijnlijk volgende maand. De ba rakken voor de werklieden van ide Wederopbouw komen ook ispopdig klaar en B. en W. -én/of de raad kunnen aandrang uitoefenen dat Juliana" als hotel vrij komt, maar op het ogenblik is er nog niets aan te doen. Omtrent de scheepswerf is nog niets bekend. Viering 1100-jarig bestaan der stad De heer Raap -dringt aam op uit baggering van de sloten aan de Touwbaan. -De voorzitter antwoordt, dat idezie sloten in h-et gehele plan zijn opgenomen en spoedig aaln de orde zullen komen. De heer Brou wer vraagt naar de bomen op- de Sc'huithaven. De voorzitter zegt on derzoek door B- en W. toe. Verder vraagt de heer Brouwer hoever de plannen gevorderd z'ijin voior ide vie ring van Ihet 1100-jarig bestaan der stad. Weth. Gerritsen antwoordt,! dat B, en W. in ide eerstvolgende raadsvergadering een eoiinmliissie in het 'tev-en willen roepen, waarin alle lagen -der bevolking vertegenwoor digd z'ulllein'zijn. Het bestaande voor lopige kleine comité heeft reeds be sprekingen gevoerd met deskupidi- igen (o.a. met ide Iheren Cor valn' der Lugt Mellsert en Wim Abeleven) over het organiseren van een feest- 'Week enz. Gezien de grote kosten Zou ;ee'n garantie-comité in het lie ven geroepien moeten worden, waar in ook de gemeente kaïn deelnemen. De gehele bevolking moet evenwel medewerken en men ntoet vroeg beginnen met de reclame en de V-oorberei-dingen, i De heer Catshoek informeert naar het rapport der commissie v,an on derzoek inaar de zaak-BoIijn. D-e heer Raap Zegt, dat dit in dé volgende raadsvergadering -zal war den aangeboden. Handhaving Rijkseenheid" De heer v. d. Gaaist vraagt of voior het aanplakken van biljetten in de hal van het raadhuis vergun ning nodig is, of een iéder daar kaïn plakken en of de daar aange plakte biljetten van het Comité Handhaving Rijkseenheid" v,an al gemeen belang geacht mogen wor den. De voorzitter antwoordt, dat verschillende reelamebureaux tal rijke biljetten inzenden. Het hangt -er van af wiat de inhoud is. De heer v. d. Gaast acht biljetten van het Rode Kruis ejd. geen beziwaar maar die van genoemd comité' niet in 't ,aïgemeen belang. De heer Catshoek meent, dat ide gemeente een neutraal standpunt moet inne men- De voorzitter zegt een stand punt van een ander niet te zullen weren, waartegenover de heer v. d. Gaast -opmerkt, dat er dan geert grens is -en 'het hek van de dam is. De heer Catshoek ziet ide be trokken biljetten als een politieke uitspraak en acht het daarom ook niet juist -dat ze in ide hal opge hangen zijn. De heer v. d. Eynde ziet het comité als een vereniging die voor buitengewone nationale belangen ijvert en vindt het -droevig dat een dergelijke kwestie hier ter sprake is gebracht. De voorzitter ziet de hal; als een openbare aanplakplaats eerst wa;s Zij voor eigen publicaties RADIOPROGRAMMA Vrijdag 4 Juli. HILVERSUM I (301 M.) 7 nieuwfs; 7.16 gymn.; 7.30 gram:.; 7.4-5 Iwiij'diingswoord1; 8 Inieulwis; 8.15 Orgel; 8..B0 gram.; 10.30 -morgein- dienst; 11 Amati trio; 11.45 fam.- 'berichteti12 staf muziek'1 nieuws; 1.15 kamerkoor; 1.45 gran|.2 piano duo; 2.2-0 -causerie; 2.40 fagotkjw'ar- tet; '3 gram.; 3.50 declamatie; 4.20 strijkkwartet; 5 harp; 5.20 Orgel; 6 momdoliin-atai; 6.30 Nedl. strijldkra-ch- ftsen; '7 fn|ieiu|ws'; 7.15 Babel en Bijbel; 7.30 zaïng; 7.45 causerie; 8 nieuiwS; 8.15 Rurhaus concert; 9.10 medische -causerie'; 9.30 „Radiosa"; 9.50- vo caal kwartet; 10.30 nieuiws; 10.45 avond-overdenking; 11—12 gram. HILVERSUM II (415 M.) 7 nieu'ws; 7.15 gymin.; 7.30 gram.; 8 nieuwls; 8.1-5 gram.; 8.50 voor de huisvrouw; 10 morgenwijding; 10.20 -de Regenboog10,45 piano; 11.15 viooir de vroluiwi; 11.30 orgel; 12 gram.; 12.30 isport; 12.35 The Sky- masters; 1 miéufwls; 1-1-5 septet; 2 kookkunst2.20 kamerorkest; 3.10 voordracht3.30 gram.; 4.3-0 tussen twtaalf en zestien; 5 lacqopdeou; 5.30 iriu-zikafe -causerie; 6 hieu|wb; 6.20 E.T.A. trio; 6.30 The Ramblers; 7.15 -ex politieke gev.7.3:0 V.Pi.R.0. Cur- isuis; 8 miaufwls; 8.05 kwartet; 8.30 reprise; 0 gram.; 9.30 overzicht; 9.45 amateurs vóór!!.; 10,15 graml 10.40 avoindwSjding; 11 nieuws; 11.15 —12 gram. bestemd, doch .geleidelijk is het aali la! -biljetten toegenomen. W-eth. Gerritsen meent dia,t, als men het zo beschouwt dat aange plakte biljetten -de mening der ge meente weergeven, het zieker fout is geweest idiart genoemde b-iljettenl ld!aar zijn aangebracht. Bovendien' wijkt de iinhoud af van het stand1- punt der Rijksregering en moigen- zij dus nooit in e-en staidh-ujs -ophangen De beier. Catshoek vraagt o-f d'e bilj-etten -soms van bevriende zijde iden v-onirzrtter Zijn a-ain ge boden, w'at de v-oorzitter ontken nend beantwoordt. In het vervolg Zal spr. bijzondere aandacht a,an 'dergelijke zaken schenken. Daar niemand v-erder meer het woord verlangt, volgt sluiting Ider vergadering. I I Emir Adel Krim, de vroegere leider der Rif-kabylen, wiens plotselinge besluit om in Egypte verblijf te houden, onlangs internationaal op zien baarde, besteedi grote zorg aan zijn gezondheid. Hij heeft zijn intrek genomen in het Poead-ziekenhuis te Alexandra, waar hij door de beste doktoren in Egypte wordt verzorgd. Het grootste gedeelte van zijn tijd brengt hij in bed door. Zijn kinderen bezoeken hem dagelijks. Een ver pleegster reikt de Emir een glas water aan. World Press P.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1947 | | pagina 2