IJK EN HERIJK DER MATEN EN GEWICHTEN STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE. Zaterdag vergader den de besturen der varkenshou ders vereen igingen op Schouwen en Duivel and in het „Huis van Nassau" alhier, met het doel tot oprichting van een Federatie voor Schouwen- Duiyelamd van bovengenoemde ver- eenigingen. Alle aanwezigen traden tot de Federatie toe. Ook werd besloten om aan te sluiten bij de- Federatie van de provincie Zeeland. Uit elke vereeniging zal een persoon worden aangewezen om zitting te nemen in het bestuur voor deze omgeving. Het doel dezer vereeni ging is o.m. indien noodig pogingen in het werk te stellen, met de in stanties die de maatregelen inzake de varkenshouderij regelen en over ig te plegen om ver ingrijpende verordeningen te verzachten. Het voorloop ige correspondentie-adres is J. Houmes, 't Vrije A 200, Zie-, rikzee. 63 vereenigingen uit alle doe len van onze provincie zijn bij de Federatie aangesloten. BL'RGH. In Hotel ,,Het wapen van Burgh" hield „Het Groene Kruis" V rijdagavond een vergadering welke als steeds zeer matig bezocht was. Voorzitter Jhr. R. Röell. Blijkens de rekening over 'het boekjaar 1946 bedroegen de ont vangsten f3718,93, de uitg. f3463.08, goed slot f255,85, hetgeen aan het reservefonds werd toegevoegd. Naar aanleiding van de rekening, waarop de post voor het salaris van de wijkverpleegster lager was dan andere jaren, doordat een ge deelte van het jaar geen zuster aan wezig was, bracht de voorzitter hulde aan zuster v. Nieuwenhuizen te Scharendijke, voor haar spontane en belangelooze hulp. Verder werd gevraagd of de ziekenfondsen geen subsidie aan het „Groene Kruis" zouden kunnen ver- leenen, waarnaar de voorzitter zal informeeren. Uit het jaarverslag, waarin ook het verslag van de wijkverpleegster is opgenomen, bleek, dat de zuster van 1 Jan.1 Oct. had afgelegd 1921 bezoeken voor wijkverpleging. 341 voor T.B.C.-bestrijding en 165 voor zuigelingenzorg, in totaal 2427 bezoeken. Mevr. Boot-Fokker deelde namens de comm. van het materiaal mede, dat er 348 artikelen zijn uitgeleend. Verschillende artikelen waren niet best meer en dienen vervangen te worden. De voorzitter deelde mede dat er een nieuwe moderne ligtent bijkomt als een gift van verschil lende stichtingen. Geklaagd werd dat soms verschillende artikelen vuil worden terugbezorgd, hetgeen niet in orde is. Na discussie werd beslo ten hiertegen strenge maatregelen te nemen. De stichting Volksherstel stelt 1-persoonsj, spiraalmatrassen gratis beschikbaar, waarvan er en kele gevraagd zullen worden. Door de Stichting Scheldemonden zijn la kens beschikbaar gesteld. De dokter informeerde of de hoogtezon niet in orde gemaakt kan worden. Toe- gezegd wordt hiernaar te informee ren. doch er is nog weinig perspec tief in deze. De begrooting, die uitvoerig wordt besproken, wijst aan een bedrag van f4195 met een post van f71 voor onvoorziene uitgaven. Naar aanlei ding van deze begrooting ontstond ten uitgebreide discussie over con- tributieverhooging. Het bestuur is v„n meening, dat dit voor dit jaar nog niet noodig is. Wel hield de penningmeester een warm pleidooi voor toetreding van gezinsleden bo ven 18 jaar, die volgens art. 3 afzonderlijk lid moeten zijn, willen zij in aanmerking komen voor hulp. De contributie bedraagt voor een gezin minimum f2 en voor gezins leden boven 18 jaar fl.— Het aantal leden dat ongeveer 900 bedraagt, zou daardoor nog belang rijk kunnen stijgen. Op een vraag door een der aan wezigen deelde de voorzitter mede, dat aan de wijkverpleegster een zoodanig salaris zal worden be taald in overeenstemming met an dere soortgelijke betrekkingen. Tot bestuursleden werden bij ac clamatie herkozen de heeren: J. A. van Waveren, A. Visser en T. L. Jonker. Hierna deed de voorzitter enkele mededeelingen betreffende het toe komstige wijkgebouw, hetgeen mo gelijk worden zal door de toezeg ging van een gift van f9000 door de Stichting „Herstel Zeeland 1945". Voor de medewerking in deze werd burgemeester van Citters dank ge bracht. Het bestuur is reeds in onderhandeling over de aankoop van een huis, zoodat het wijkgebouw binnen afzienbaren tijd werkelijk heid zal zijn in onze gemeenten. De voorzitter bracht hulde aan de wijkverpleegster, die haar werk onder zoo moeilijke omstandigheden is begonnen, doch dit tot volle te vredenheid heeft gedaan. Tot slot hield het hoofd van de Tuinbouwschool een korte inleiding over: „De bestrijding der runder- tubercuiose en de volksgezondheid", waarvoor hij den dank der verga dering oogstte. Hierna sluiting. ST.-PHILIPSLAND. Loop der be volking over Maart. Geb.: Jan, z. v. L. Quist en D. C. Reijngoudt; Maria C., d. v. C. Gil jam en A. Mj- Mol; Eva Wi., d. v. J. J. Rotb ien| M. A. v. d. Velde. Huwelijken: H van Westen, 23 j. en L. JanssenS, 20 j.; J. H. Gil jam, 33 j., weduwnaar van J. J. A. van Vossen ien L. J. van Striem, 28 j. Overlijden: K. L. Feleus, 23 j. m. v. D. Laugh out. Ingekomen: J. M. Matthijssen en gezin van Roosendaal; N. Meijer van Rijnsburg. Vertrokken: H. C. Verhage en gezin naar Zoetermeer; P. van Westenbruigge en gezin naar Zierikzee; L. J. van Strien naar St.-AnnalendG. Hogchem naar Dirksland; E. J- Neele naar Zierik zee; J. A. Hollebrandse en gezin naar Waarde. THOLEN. Voor het eindexamen aan de Landbouwindustrieschool te Roosendaal, slaagden deze week onze stadgenooten D. v. Gorsel JahZ. en K. Geluk Az. Schipper Joh.s Schot heeft van de firma de Haas overgenomen de groote Weervisscherij „De Goud mijn" in het Bergschegat. De eerste vangsten aan haring zijn deze week aangevoerd. Vrijdag j.l. heeft de Thoolsehe Damclub een wedstrijd gespeeld te gen de Damclub 'te Krabbendijke. Na een openingswoord door den voorzitter van de ontvangende ver eeniging, vond de wedstrijd plaats. Tholen won met 20—10. Gemeenteraad Noordgouwe In de Woensdag gehouden vergade ring van den gemeenteraad deelde de voorzitter mede, dat overeenstemming Is bereikt met den eigenaar van de ln het uitbreidingsplan gelegen, voor woningbouw bestemde grond. De raad machtigt B. en W. tot aankoop over te gaan tegen een prijs van f3500 per H.A. De voorzitter brengt ter tafel het schetsplan voor de te bouwen woningen naar een ontwerp van Ir. Klokke. Na kennisname van de te bouwen typen wordt besloten dit plan te aanvaarden. B. cn W. dragen voor lid van het B. A. in de vacature Ganzeman voorno. 1 C. M. Janse, no. 2 C. Braber. Dhr. Rentier meent, dat de verant woordelijkheid voor den gang van zaken door alle bevolkingsgroepen dient te worden gedragen. De voor dracht houdt daarmede geen rekening. Hij stelt voor de voordracht aan het B. A. terug te zenden. De Raad be sluit. hoewel niemand iets tegen de personen heeft, de voordracht terug te zenden. B. en W. stellen voor tot behoud van den molen een subsidie te verleenen, daarmede te kennen gevend op Instandhouding prijs te stellen, waartoe wordt besloten. Aan L. Nuljens wordt over 1946 f 100 verbooging toegekend voor onderhoud straten, pleinen en plant soenen, plus ophalen huisvuil. In afwachting van den te benoemen gemeente-werkman zal een en ander in 1947 in uutloon worden uitgevoerd. Ged. Staten hebben nog geen per missie gegeven voor het aanstellen van een gem.-werkman. Bi) de rond vraag worden door alle leden diverse zaken naar voren gebracht, waaraan het College zijn aandacht zal schenken. De voorzitter deelt mede, dat dhr. L. GaDzeman wegens vertrek ontslag neemt als lid van den raad. Hl) dankt hem voor de prettige samen werking, voor zijn veelal nuttige adviezen en voor datgene wat hij in allerlei functies voor het publiek heeft gedaan. Hi) wenscbt hem met zijn gezin alle goeds toe. De heer Ganzeman zegt met ge noegen te zullen terugdenken aan de goede verhouding tusschen de leden van het gemeentebestuur. Hij hoopt dat het Noordgouwe en zijn Inwoners in alle opzichten wel ga. Waarna sluiting. „De Schelde" weer in dienst der R.T.M. De R.T.M. heeft met „De Schelde" die 15 maanden .in de haven van Dinteloord had gelegen en een even langen tijd op de werf, haar negen de herstelde schip na de bevrijding in de vaart gebracht. De „Minister Lely" hoopt men met Augustus ge reed te hebben. Voorts staat nog op stapel de nieuwe veerboot „Gre- veltagen", bestemd voor den veer dienst A.J.-Polder—Zijpe. Dit laatste schip krijgt ©en dek van 228 m®. aan één stuk, waarmede men het groote verkeer geheel kan verwer ken. Voor het kleinere vervoer hoopt men dan nog de beschikking te krijgen over twee kleine booten. De herstelde „Schelde", die 700 passagiers kan vervoeren, zal in voor- ien najaar worden gebruikt voor vervanging van de booten op de veerdiensten Zijpe-Numansdorp ^en Middelharnis-Hellevoetsluis. PTT. Postbladen voor militairen Daar het zeer omvangrijke brief verkeer met de militairen in Indo nesië (400.000 brieven per week) na het vertrek van de tweede divi sie nog aanzienlijk zal stijgen en er zich groote transportmoeilijkhe den voordoen, zijn er speciale post bladen ingevoerd die aan alle P.T.T. kantoren; a elf cent verkrijgbaar zijn Deze bladen bieden ongeveer de zelfde ruimte als een gewone brief doch wegen slechts de helft. Bij de verzending zal aan briefkaarten en deze postbladen de voorrang wor den verleend en bij gebruik van postbladen wordt elke vertraging voorkomen. Aan gewone veldpost- brieven zal niet meer die voorrang verleend worden als vroeger het geval was. ONDERWIJS Tot onderwijzeres aan de O.L. school A te Goes is benoemd mej. E. T. Hooijkamp te Haamstede. Hoofdprijzen Staatsloterij f25.000: 14314; f 1.500: 9963; f1000: 4303 4643 15615; f400: 12062 13152, 17316 20750; f200: 5045 5726 9352 20485; f100: 2483 8256 10803 11979 13481 14703 14779 15303 SPORT KORFBAL S.D.K.B. le klasse. Rapid© I—Velocitas I 7—0 Strandvogels I—Zwaluwetn I 0—1 Programma voor Zaterdag 19 April le klasse. Brouwershaven: RODA I—Vitesse I. Nieuwerkerk: DSS I—Die Gouwe I. Renesse: Strandvogels I—Rapid© I. Serooskerke:: Velocitas I—Zwalu wen I. 2e klasse A. Burgh: Rapide II—DOSKO I. Scharendijke: Zwaluwen II—Storm vogels I. 2e klasse B. Ouwerkerk: OWK I—SSS I. Sirjansland: DES I—DSS II. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee vestigen er nogmaals de aandacht op, dat in „Concordia" op 15, 16, 17, 18 en 21 April 1947 de her ij k der m a ten en gewich ten plaats vindt. Zierikzee, 15 AprE 1947. Burgemeester en Wethouders voornoemd, SCHUURBEQUE BOEIJE, Burg. F. NAEREBOUT, Secr. Charles Nordhoff, schrijver van romans van de Zuidzee-eilanden, is op zestigjarige leeftijd aan iaën hartverlamming te' Santa Barbara overleden- Nordhoff werd vooral bekend, toen zijn boek „Muiterij op de Bounty" verfEmd was met veel succes- De toestand van Koning Chris- tiaan van Denemarken is veel ern stiger geworden. Vier doktoren zouden bij' hem geroepen zijn. Peni cilline wordt toegediend. Ongeveer f6 millioen is noodig om de voormannen van de verzets beweging of hun nagelaten betrek kingen een pensioen van plan. f 1500 per jaar te verstrekken. Henri Spaak zal de komende vergadering van de UNO, waarop de Palestijnsche kwestie aan de orde komt, niet bijwonen, omdat hij Bel gië op het oogenblik moeilijk kan verlaten. De bezuinigingscommissie van de Fransche regeering onder leiding van Ramadier heeft met het ont slaan van 20.000 beambten van de ministeries van marine, oorlog, nati onale verdediging en binnenlandsche zaken haar taak om 50.000 ambte naren te ontslaan, volbracht. Milton Reynolds, een pennenfa- brikant uit Chicago, is gisteren op het vliegveld te Cairo geland, na de derde etappe van zijn vlucht rond de wereld te hebben afgelegd. Hij doet een poging in twee en een halve dag rond de wereld te vlie gen. De regeering van Formosa heeft de repatriëering bevolen van 3.500 Japanners die nog op het eiland verbleven, aangezien de regeering had geconstateerd, dat sommigen- van hen deel hebben genomen aan de kort geleden plaats gevonden hebbende opstanden. Prof. Weismann is volgens een bericht uit Jeruzalem erin geslaagd een kunsthars te fabriceeren dat beter is dan nylon. LANDBOUW en VEETEELT De boerderijen in den Noord-Oostpolder De directie van de Wieringermeer (Noord-Oostpolderwerken) bereidt, naar de minister van financiën op vragen van het Tweede Kamerlid den heer Van der Weyden ant-' woordt, de verpachting voor van de boerderijen in den Noord-Oostpol der. Het plan is 1670 landbouwbe-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1947 | | pagina 3