STAD EN PROVINCIE ELLEMEET. Zaterdagavond 5 April gaf de Korfbal ver. Stormvogels al hier een tooneeiuitvoering in het café v. d. Have. Gezien dat er on der de medespeienden verscheidene jonge krachten waren, die hun de buut op de planken maaikten, mag de uitvoering als zeer geslaagd be schouwd worden. Allen, zoowel da rn^ als heeren, waren zeer góed in hun rol en deden zonder uitzon dering hun uiterste best, zoodat flink genoten en veel gelachen is. De voorzitter, dhr. A. C. de Jonge, die na afloop van de uitvoering het publiek dankte voor de groote opkomst, deed ook een beroep om het sportleven, in het bijzonder Stormvgels, financieel en moreel te steunen. Hij dankte ook dhr. C. Deïst voor het wederom beschik baar stellen van zijn weide voor de clubi Weth. de Graaf dankte Stormvogels, bij afwezigheid van dan burgemeester, namens alle aan wezigen. Hij hoopte dat de ver. komend winterseizoen weer op de planken zou komen. Met een ge zellig bal, ander leiding van Kors- man's Band, werd de avond be sloten. OOSTERLAND. De afdeeling Oos- terland van den Bond van Oorlogs getroffenen hield Donderdagavond 3 April onder voorzitterschap van den heer W. Bakker, in de Confe rentiekamer een ledenvergadering. De voorzitter heette de aanwezigen welkom en gaf de secretaris,, de heer Lems, gelegenheid tot lezing der verslagen van de vergaderingen, gehouden te Roosendaal op 24 Febr. j.f. en de Federatievergadering, ge houden te Nijmegen op 15 Maart j.L Dhr. J. G. Boot las de rede voor, die de voorzitter der Federatie, de heer J. A. Koops, te Nijmegen ge houden heeft. In deze rede bleek duidelijk de billijkheid der eischen van de oorlogsgetroffenen en de vele problemen die dit vraagstuk met zich brengt. Het bestuur der afdeeling, dat in zijn geheel de vergadering te Nijmegen bijwoonde, verkreeg den indruk, dat er in de Federatie voor de getroffenen hard gewerkt wordt. Op deze vergade- werd door dhr. Schouten, hoofdbe stuurslid der Federatie, met eenige voorbeelden aangetoond, hoe de Wederopbouw*instanties werken. Spr. oefende felle critiek uit op de We deropbouw en pleitte voor over schakeling naar de gemeentebestu ren. Nadat op de vergadering nog eenige huishoudelijke zaken bespro ken waren, volgde de rondvraag' welke nog eenige vragen opleverde o.a. ten aanzien van de Huisraad- schadeboekjes. Het bestuur besloot in deze aangelegenheid een besbe- treffend onderzoek in te stellen voor de leden, die nog geen boekje hebben ontvangen. Nadat nog ge wezen werd op de noodzakelijk heid het ledenaantal te verhoogen en niet te zullen rusten, voordat in- plaats van 142 leden, alle inwoners van ons dorp als lid zijn ingeschre ven, sloot de voorzitter de verga dering. BRUINISSE. In de vanwege de School met den Bijbel alhier ge houden Ouderavond, sprak de heer van der Maas, hoofd der school, een openingswoord n.a.v. Matth. 6 25. Hij memoreerde daaTbij de groote moeilijkheden waaronder het anderwijs moest worden aangevan gen, zander personeel en zonder leermiddelen. Thans telt de school echter weer drie leerkrachten. On der leiding van mej. M. Jumelet vanRee werd daarna een Paasch- declamatorium ten gehoore gebracht waarvoor deze zeker een woord van lof toekomt, omdat de tijd van voorbereiding kort was, terwijl toch de uitvoering uiterst verzorgd was. Nadat in de pauze het werk der leerlingen was bezichtigd en druk gebruik was gemaakt van het stel len van vragen door do ouders be treffende de leerlingen, hield de heer van der Maas een referaat over de opvoeding der kinderen. De heer Krijger, voorzitter van het schoolbestuur, sprak zijn waardee ring uit over het gepresteerde en knoopte aan aan eeln citaat uit het referaat van den heer van der Maas „De straf moet de vergeving in zich dragen". Ds. Bremmer sloot met dankzegging. De Bruinisser visschersvloot werd vorige week -eenige mooie aan winsten rijker. De Bru 3, van de fa. Wed. A. Jumelet—Vijverberg k-ear- de van haar omzwervingen in Duitschland terug, na op de werf -en aan de machinefabriek grondig te zijn gerepareerd. De Bru 90 van de Gebr. -de Weel Stz, en de Bru 19 van de Gebr. de Keijzer keer den niet terug, want van -deze schepen is bekend dat zij verloren gingen. Andere schepen met het zelfde nummer kwamen hun plaat sen innemen. Vooral de Bru 19 is op het gebied van Zeeuwsche vis- schersvaartuigen „het neusje van d-e zalm". Voor rekening van het Loods wezen ten behoeve van d-e Rijks- betonning wordt aan -den kop van den Langen Dam aan het eind van de haven een materia-lenloads ge bauwd. THOLEN. Donderdag j.l. slaagde aan de Rijks Universiteit te Utrecht voor Tandarts, onze stadgenoot de heer Jac. A. de Korte Wzn. Donderdag is het eerste schip aangekomen met nieuwe onderdeelen der te bouwen bruggedeelten. Naar wij vernemen, zal het oude voetpad, uitgevoerd in beton, fietspad worden en aan de andere zijde een voetpad worden gementeerd. Tuchtrechtspraak te Tholen De Tuchtrechter, welke zitting hield te Tholen, sprak A. P. G. te Sint- Maartensdijk, welke verdacht werd 170 rantsoenen melk tekort te hebben, na den eisch van f 100, vrij. A. M. te Poortvliet wegens vergeten registratie van veestapel. Eisch f40. Uitspr. f 30. Idem wed. v. d. SD. te Poortvliet f 25 boete. A. C. de L. te Tholen wegens een te kort van 223 melkrantsoenen. Eisch f 100. Uitspr. f 60. L. A. V. te Poortvliet wegens af leveren zonder bon van tarwebloem. Eisch en boete f 150. Dezelfde we gens verkoopen van voedselbestel- bonnen. Eisch f750. Uitspr. f600. C. M. B. te Tholen wegens verkoop van gerst aan onbevoegden. Eisch f 250. Uitspr. f 75. M. J. M. en L. J. M. te St.-Maar- tensdijk voor vervoer graan zonder geleidebiljet. Eisch f 150. Uitspr. (75. C. M. E. v. I. te St.-Annaland we gens niet in orde zijn van administratie betreffende voorraden graan. Eisch f 200. Uitspr. idem. A. S. te Scherpenisse wegens niet in orde houden administratie melk- verkoop en verkoop van 1200 1. zonder bon. Eisch f 200. Uitspr. f 75. J. v. P. en M. K. v. N. wegens niet vermelden op dorschlijstje van 2400 plus 2670 kg. gerst. Eisch voor elk f200. Uitspr. f 125. J. C. K. te Oud-Vosmeer wegens slachten kaif. Eisch f 100.Uitspr. f 40,-. M. M. O. te Tholen wegens het houden van een varken zonder ver gunning. Eisch f 60Uitspr. f 25.-. J. v. d. V. te Tholen wegens ver koopen mengvoeder en 6000 kg. tarwebloem zonder bon. Eisch f 150.- pl. f1500.-. Ultspt. f 100 pi. f750.- C. M. L. V. te St.-Annaland had. daartoe niet gerechtigd. 11.8 kg in voorraad. Eisch f 50.Uitspr. idem C. M. L. V, te St-Filipsland wegens verkoop van 2400 kg. aafdappels buiten de voorschriften. Eisch f 15.- Vrijspraak. M. U. R. te Scherpenisse en J. C. v. R. te Zonnemaire en J. A. R. te Scherpenisse en J. J. H. te Sint- Maattensdijk wegens verkoop meng voederbon. Eisch M. U. R. f 300.- f 250.-. J. C. v. R. f 600.-. Uitspr. f 500.-. Bl) verstek J. A. R. f350 - Uitspr. f 300.Bij verstek J. J. H. f 250.-. Uitspr. f 200.-. M. U. R. te Scherpenisse wegens geen juiste administratie en verkoop andere voederbonnen. Eisch f 750.-. Uitspr. f 350. L. B. te Scherpenisse. J. P. te St.- Annaland en M. J. B. te Oud-Vos meer. verkoop uien zonder veiling. Ie twee eisch f 50.-. 3e verdachte f 30.-. Uitspr. elk f 35.-. L. S. te St.-Annaland wegens ver koop van 2 varkens zonder in ont vangst nemen van aankoopvergun ning. Eisch f 150. Uitspr. f 100. A. M. H. te Oosterland, D. P. S. te St.-Annaland, J. H. te Stavenisse en J. S. te Oostkapelle wegens ver koop mengvoederbonnen. Eisch f 600, f300. f300. f125. Uitspr. f 500. f 150, f 125. f 125. P. de V. te Oud-Vossemeer wegens niet in orde zijn administratie melk- verkoop en niet-verantwoordiDg van 874 1. melk. Eisqh f 250. Uitspr. f 100. D. L. te Poortvliet en J, G. te St.- Annaland wegens geen registratie veestapel. Eisch en Uitspr. f 60,— en f 40.—. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk. Ds R. Boschloo predikant te Eikerzee, nam Zondag afscheid van zijn gemeente n.a.v. 11 Kor. 12 7—9—12. Na de pre dikatie sprak Z.Eerw. de aanwezige predikanten,"""tie Kerkvoogdij, Kerke- raad. Gemeente. Consulent organist e.a. toe. Namens de classis werd Z.Eerw. toegesproken door ds. Pijn- acker Hordijk uit Zierikzee, namens den ring door ds. Tonsbeek van Zonnemaire en namens kerkeraad en gemeente door van ouderling Eenen- naam, op wiens verzoek den schei denden leerlaar toegezongen werd Ps 121 4. Ds Boschloo dankte tot sloot alle sprekers voor het ge sprokene. Geref. Kerk. Bedankt voor Sint- Laurens Ds W. C. P. den Boer te Den Bommel. Oud-Geref. Kerk. Donderdagavond 7 uur Ds W. Blaak v. St.-Philipsland. SPORT VOETBAL. 6 en 7 April K.N.V.B. District IV. Ie Klasse. B.V.V.—Helmondia afgek. 2e klasse A. DOSKO—Terneuzen afgek. T.S.C.-Goes afgek. Middelburg—Breskens 3-2 3e klasse E. Zierikzee 1—ODIO EMM IBurgh I District VI le klasse. BrabantiaEindhoven 0-1 Afdeeling Zeeland. Ie klasse A. EMM IIBurgh II afgek. J. Melse—Beaudoux 0—1 Heiseve'd—P. Roggeband 1—0 P. Roggeband -Heuseveldt 1—0 v. Diffelen—A. de Vries 1—0 A. v. d. Heijden-H. Roggeband 01 Burgerlijke Stand Zierikr.ee afgek. afgek. WANDELSPORT Wandeltochten door Schouwen De jaarlljksche wandeltochten door Schouwen zijn dit jaar vastgesteld op Zaterdag 10 en Zondag 11 Mei a.s. Vereenigingen. groepen en indivi- dueele tippelaars wekken we gaarne op nu reeds in training te gaan. op dat zij in goede conditie aan den start kunnen verschijnen. SCHAKEN. De Thoolsche Schaakclub hield Dinsdagavond 1 April te Tholen schaakwedstrijden, waarvan de uit slagen luiden als volgt: M. Quist—A. Dekker 0—1 A. Dekker—M. Quist 1—0 Geboren.' 28. Anton, z. van G. Potappel en E. A. Scholte; 29. Ma- rir.us Co rn el is, z. van L. Berman en D. van IJsseJdijk; 31. Adriaan Johannes, z. van M. M. Boot eni C. Bosschaart; 2 April. Benjamin Willem, z. van M. Moelker en J. E. Schot te Brouwershaven; 3.Maria Martina, d. van M. bij de Vaate en J. Eckhardt; 5. Jan, z. van A. Otte en P. C. van Bemden.. Overleden: 18. I. den Boer, 65 j., echtg. van J. Jonker, overleden te Utrecht; 28. E. van de Sande, 69 j., wedr. van A- P. Bakker; 1 April E. F. M.'den Boer, 72 j, wed. van H. van der Straate. Mededeelingen Voedselvoorziening Teruglevering van vee De Inspecteur voor Zeeland van den Rijksdienst voor Landbouwher- stel maakt bekend dat met ingang va|n 1 Juni 1947 op SchouwenDui vel and en op Tholen en St.-Philips- lana de teruglevering van vee in natura stopgezet zal worden. Gedupeerden die nog prijs stel len op restitutie in natura moeten iin verband hiermede hun desbe treffende aanvrage vóór 31 Mei a_s. bij hun D.B.H. indienen. De moordenaars van Matteotti, de Italiaansche socialistenleider, die 23 jaar geleden werd vermoord Wier den dezer dagen tot 30 jaar gevangenisstraf veroordeeld. Te Venray geraakte de 79-jarige wed. Creemers in brand, toen zij petroleum op het vuur goot. De vrouw verbrandde geheel. Voor zichtig met petroleum! In Brunswijk deden zich onge regeldheden voor, waarbij een per soon werd gedood en 12 gewond. Door het demonstreerende publiek werden 25 auto's beschadigd en 1 in brand gestoken- Duitsche en Britsche politie arresteerden 15 per sonen. Een Nederlandsche patrouille heeft Zondagmorgen het wrak ge vonden van de sedert 12 Maart op Java vermiste Dakota- Het wrak is grootendeels uitgebrand, zoodat alle hoop op overlevenden moet worden opgegeven. De voormalige Duitsche minister Herbert Backe, die te Neurenberg gevangen zat en als nationaal-socia- listisch leider terecht zou staan; heeft een einde aan zijn leven ge maakt. Twee drijvende bokken en 32 pompen, die zijn gebruikt bij de droogmaking van Walcheren, zullen naar Gainsborough aan de Trent to Engeland wqrden vervoerd, om daar den strijd aan te binden tegen 4e omvangrijke overstroomingen. Op den eersten Paaschdag vul de de bevolking van Athene reeds vroeg in den morgen de straten van de stad, waar de begrafenis stoet van koning George zou pas- seeren. Het stoffelijk overschot werd bijgezet in het familiemausoleum te Tatoi. De Braziliaansche regeering heeft zich bereid verklaard 1000 Duitsche en Oostenrijksche vluchtelingen in haar land op te nemen. Indien de vestiging der immigranten bevre digend verloopt, kan de mogelijk heid tot immigratie voor 5000 vluch telingen worden open ges leid. Het Deensche nieuwsbureau Rit- zau meldt, dat meer dan duizend Deensche fascisten na de capitula tie van Duitschland naar IJsland zijn gevlucht. Ook fascisten uit an dere landen zouden zich op IJsland schuil houden en pogen vandaar naar Zuid-Amerika te komen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1947 | | pagina 3