ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Koning George van Griekenland plotseling overleden GOEDEN VRIJDAG DONDERDAG 3 APRIL 1947 No. 15557 101e Jaargang ABONNEMENT Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling in Zierikzee f 2.75, daar buiten f 3,—. Losse nummers 10 ct. Verschijnt iederen werkdag Admin.: Schuithaven B 94. Tel. 32. Giro 137677 Redactie: Lange Nobélstraat A 171 Uitg.N.V. Drukkerij v/h_ Lakenman Ochtman Lange Nobélstraat A 171, Zierikzee ADVERTENTIËN 12 cent per m.m. Bij contract speciale prijzen. Succesjes maximum 15 m.m. (4 regels) f 1,— per stuk. ZIJN BROER PRINS PAUL VOLGT HEM OP GEORGE II VAN GRIEKENLAND f Koning George van Griekenland is Dinsdagmiddag te Athene aan een beroerte overleden. Zijn broer Prins Paul volgt hem op. Deze is reeds in een speciale kamerzitting beëedigd. De adjudant van Koning George trof den vorst stervende in zijn slaapvertrek aan. Een ijlings ont boden arts kon slechts den dood oanstateeren. De koning was Lij dend aan angina pectoris. Eerst r* - •wjrrr.y»;i-j£ FREDERIKA LOUISE VAN BRUNSWIJK thans Koningin van Griekenland PAUL VAN GRIEKENLAND de nieuwe monarch 11/2 uur na den dood van den ko ning werd de droeve mare aan het Grieksche volk bekend gemaakt. Koning George werd op 2.0 Juli 1890 geboren. In 1921 huwde hij met de oudste dochter van koning Ferdinand van Rumenië. Dit hu welijk, dat in 1935 werd ontbonden, bleef kinderloos. In 1922 volgde hij zijn vader Constantijn op. Als balling verliet hij zijn land, toen in 1924 de republikeinen aan de macht kwamen. Hij vertrok naar Engeland, totdat hij in Nov. '1935 wederom den troon der Hellenen besteeg. Zijn regeering was van korten duur, want in April 1941 werd hij door de Di'itsche invasie opnieuw ge dwongen zijn troon en land te verlaten. In September 1946 stemde tweederde deel van de Grieksche kiezers voor het herstel der mo narchie, zoodat Koning George op nieuw naar Athene trok. Het stof felijk overschot van den overleden monarch wordt Zondag te Tatoi ter aarde besteld. PRINS PAUL volgt zijn broer, wiens huwelijk kin derloos bleef, op. De nieuwe vorst der Hellenen is 45 jaar oud. Hij is gehuvyd met prinses Frederika Louise van Brunswijk en heeft 3 kinderen: prins Konstantijn, de 7 jaar oude kroonprins en de twee prinsesjes Sophia en Irene. Dreigende telefoonstaking in Amerika Ontwrichting van het verkeer zal het gevolg zijn De dreigende staking op 7 April van 287.000 employé's van de Ame- rikaansche telefoondiensten zal van alle stakingen, die de Ver. Staten den Ioatsten tijd hebben veront rust, de ernstigste rijn, tenzij men er in slaagt tot overeenstemming te komen. De telefoonmaatschappij en haar dochterondernemingen, samen het grootste nutsbedrijf ter wereld, heb ben een geschil met den bond van werknemers over de wijze van on derhandelen. De vakbond wil rechtstreeks met het bestuur onderhandelen over de tien contracteischen van den bond, waaronder loonsverhooging van 12 dollar per week, betaalde vacantie en een minimum pensioen van 100 dollar per maand. Dit alles zou voor geheel Amerika moeten gelden. De maatschappij wil via haar verschillende dochterondernemingen onderhandelen en de plaatselijke omstandigheden in aanmerking ne men. De regeering tracht de rol van bemiddelaarster te spelen en zoo spoedig mogelijk een oplossing te vinden, omdat haar oorlogsbevoegd heden, waardoor zij stakend/e in dustrieën in één slag tot staatsbe drijven kan maken, ras ten einde loopen. Amerika dankt kloosterbroeders In.de Drujiensohe duinen kwam in den herfst van 1944 een geaJieerd zweefvliegtuig terecht en terwijl de Duitsehers overal nog de grootste activiteit aan den dag legden, moes ten veertig gea.lieerae soldaten, die uit dit Vliegtuig stapten, voor de Duitsehers worden verborgen ge houden. Na eenige moeite geluKte dit. De Duitsehers vonden wei spoe dig Jiet zweefvliegtuig, maar nooit hebben zij de inzittenden kunnen opsporenterwijl ze onder een en hetzelfde dak met hen huisden. Het St. Norbertusklooster te Els- hout verleende n.l. ©ogenblikkelijk huisvesting aan de veertig zweef vliegers, die zorgvuldig en heime lijk verstopt moesten worden, want in [hetzelfde klooster waren de Duit sehers heer en meester. Broeder overste heeft voor beide partijen de grootste zorg gekoesterd, in zoo verre hij z'n best deed beide groe pen van elkaar verwijderd te hou den, waarin hij wonderwel geslaagd is. Ruim vier weken verbleven de geallieerden in 'het St. Norbertus- gesticht. Hoe gevaarlijk die toestand eigenlijk wel was, begrijpt men e enigszins, ais men weet, dat in de eetzaal der broeders de Duitsehers woonden, terwijl vlak boven hun hoofd op de eerste verdieping 40 Amerikanen moesten eten, slapen en werken. Dezer dagen hebben broeder over ste en broeder Kok te Ehshoiïl van generaal Eisenhouwer een prachtig uitgewerkte oorkonde ontvangen na mens president Truman en het Amerikaamsche volk, als groeten dank voor bewezen diensten. Nederlandsch centrum .in Canada Een Canadees van Nederland- scihe afkomst, de heer E. Plomp, die zich 37 jaar geleden, komende uit Nijverdal, te Calgary (Alberta) vestigde, heeft het initiatief geno men tot de oprichting van een „Nederlandsch centrum" ijl die plaats. Een comité werd gevormd, waarvan onder voorzitterschap van den heer Plomp, enkele Canadeesche Nederlanders* deel uitmaken. Door middel van een rentelooze obligatieleening zou een gebouw ge sticht worden, dat bedoeld is als „Social Meeting Point" voor Neder landers en oud-Nederlanders. De heer Plomp, vertegenwoordi ger voor Westelijk Canada der Al gemeen® Nederlandsche Vereeniging \oor Vreemdelingenverkeer, A.N.V.V te 's-Gravenhage, heeft aan deze instelling medegedeeld, dat fiet in de bedoeling ligt, in liet op te trek ken gebouw een „Information Hall" In te richten, welke dan als tee- ken van „good will" van Canadee sche zijde gratis aan de A.N.V.V. ten gebruike zal worden aangeboden. WEERBERICHT Verwachting tot den avond van 3 April: Zwaar bewolkt met enkele opklaringen, in den nacht em vroe gen ochtend hier en daar nevel' of mist, behoudens enkele versprei de buien in het Zuid-O os ten de# lands, vrij koud, zwakke wind tus- schen Noord en Oost- Nachtvorst in den komenden nacht ten N- van de groote rivieren. 3. Zon op 6.13, onder 19.15. Maan op 16.32, onder 6.—. Volle Maan 5 April 16.28. Hoogwater te Zierikzee over de maand April 3. 1.42 v.m. 14.21 n.m. Hoogwater te Bruinisse 15 min. later dan te Zierikzee. Laagwater Zierikzee 5.50, uur na hoogwater. Op Goeden Vrijdag 4 April zal de Nieuwsbode op den gewonen tijd worden uit gegeven. - Op Maandag, den 2cn Paaschdag, ver schijnt de Nieuwsbode niet f De Redactie De eerste Ned- vlag op bevrijd Europeesch grondgebied Op 14 April a.s. zal door den commandant zeemacht Nederland een uit historisch oogpunt bijzon dere vlag worden overhandigd aan den commandant van het Koninklijk Instituut voor Marine te Willems oord. Het betreft hier de eerste Nederlandsche vlag, die op bevrijd EuxopeesCh grondgebied werd ge plant. Dit geschiedde in den nacht van, 9 op 10 Juli 1943 bij de lan dingen op Sicilië door den Engel- schen, Commander Redshaw, die de vlag met dat doel gekregen had van kapitein Hettema, den gezag voerder van het Nederlandsche troe pentransportschip „Marnix van St. Aldegonde", dat bij deze landingen aanwezig was. Kapitein Hettema heeft de vlag na afloop van den oorlog teruggekre gen. Zij is door hem aangeboden, aan de adelborsten-opleiding in den Helder, waar zij als een historisch symbool een eereplaats zal krijgen. De Hollandsche nieuwe Naar wij van bevoegde zijde ver nemen is als datum, dat de vis- schersvloot ter haringvangst zal uitvaren, bepaald op 13 Mei a.s. De vloot zal dan zee mogen kiezen met een onbeperkt aantal netten aan boord, zulks in tegenstelling met de bepalingen der laatste jaren, ook zelfs nog van voor den oorlog. Men zal bovendien niet aan vast gestelde prijzen gebonden zijn, doch deze zullen voorloopig vrij blijven tot 29 Juni as. Voor de tweede helft van Mei is dus „de Hollandsche nieuwe" niet te verwachten. 450 Berlijnsche kinderen tusscheti vier en tien jaar zullen op 8 Mei a.s. per specialen trein naar Zwit serland vertrekken voor een vacan tie aidaar. Dit werd door het Zwut- sersche Roode Kruis geregeld.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1947 | | pagina 1