WAT ZEGT EEN NAAM Wij hebben in dezen bij zonde ren winter extra-kolenslagen beleefd, en ieder vroeg aanstonds: „hoeveel?" Het was ieder een behoefte het re sultaat van de inspanning terstond te kennen. Welk elftal gaat bevre digd van het veld als het niet weet of het heeft gewonnen of verloren? Van iederen strijder voor herstel van welvaart wordt inspanning ver- Wacht, gericht op veel èn goed. Lange jaren zijn wtij er aan -ont wend dat het ook goed kan. Wat waard is gedaan te -worden is waard goed gedaan te worden. Dit is ook ee i economische eisch. In jaren van schaarschte heeft ons kwaliteitsbe wustzijn geleden. Eischen konden wij niet stellen. Met het mogelijke stelden wij ons tevreden, eerst kwaad-, later goedschiks, als ver bruiker en ais producent. Tevredenheid met minder dan mogelijk is moet nu verdwijnen. Wij moeten beseffen als verbrui ker en. als producent wij kunnen wat, nóg en weer. En dat besef moet leven ook in den vreemde, wanneer wij exporteeren. Het gaat om onzen naam. Maar wat zegt een naam? Ditmaal zeer veel. „Gemaakt in Holland" moet weer een vlag Worden. Uitvoer van kwaliteit eischt pro ductie van kwalitiet. Het kwaliteits bewustzijn moet groeien, bij ons allen, maar zeker vooral bij henr die met de vervaardiging zijn belast. In bet maandblad „Nederlamdsch Fabrikaat" heeft men kunnen lezen, dat deze gedachte leeft bij tal van vertegenwoordigers van ons be drijfsleven. En zonder ophouden speurt men naar de juiste wegen die naar dit doel voeren, opleiding, controle e.d. Van groote beteekenis is het daarbij ook dat allen die in de productie zijn ingeschakeld zoo veel doenlijk ervaren hoezeer de kwaliteit van hun werk gunstig be ïnvloed wordt door hun zorg, toe wijding en bekwaamheid. Herwonnen welvaart spreekt tot ieder. Herwonnen kwaliteitsbewust zijn laat zich moeilijk wegen. Min der belangrijk is het zeker niet. Het is een waarborg voor onzen naam. De H A R.K. eindigt haar werkzaamheden De provinciale HARK-afdeeling zal in April liquideeren. Gedurende deze maand zullen nog eenmaal goe deren worden uitgereikt, waarvoor de bestemming reeds vaststaat, zoo dat geen nieuwe aanvragen meer in behandeling worden genomen. Eind April zal de HARK definitief sluiten. Oud-minister Van Boeyen overleden Tc- Soesterberg is Zondag op 57-jarigen leeftijd oüd-minister H. v. Boeyen overleden. De heer van Boeyen heeft als minister van Bin- nenlandsche Zaken deel uitgemaakt van het vierde en vijfde kabrnet- Colijn en het tweede kabinet-de Geer. Modderregen in het Oosten des lands Op verschillende plaatsen in ons land heeft men Zaterdag een merk waardig verschijnsel waargenomen. De regen, die viel, geleek meer op modder dan op zuiver water; op de ruiten bleven na het opdrogen van de regendruppels geel-bruine vlekjes achter. Men heeft dit ver schijnsel in Twente en in de Ach terhoek vrij algemeen waargeno men en ook uit Utrecht kwamen: enkele berichten. Ook een van de Nederlandsche piloten zag de voor ruit van zijn vliegtuig tijdens een regenbui in de buurt van Brussel vuil worden. Te Enschede en an dere steden kreeg men de indruk alsof dc ruiten der huizen in geen macn-den gezeemd waren en auto mobilisten mops tea hun voorruit lap pen alvorens zij konden verder rij den. Deze modderregen vond waar schijnlijk zijn oorzaak in het feit, dat woestijnzand aangevoerd uit de Sahara, met de regen omlaag kwam. STAD en LANDE van SCHOUWEN Onder presidium van Dr. J. J, Westendorp Boerma vond Zatprdag in „Concordia" te Zlerikzee de al- gemeene vergadering plaats van bo vengenoemde vereeniging. Na ope. nin-g gewaagde de voorzitter dat met voldoening mag teruggeblikt worden op de in 1946 verrichte werkzaamheden, waarbij hij den secretaris, den heer P- vain Bever en, prees voor den aan don dag ge!eg den ijver. Tot zijn genoegen moeht de voorzitter constateeren, dat de vereeniging langzamerhand meer gezag krijgt en naar haar woord ook door de autoriteiten meer ge luisterd wordt. Uit het uitgebreide jaarverslag stippen we aan dat het ledental in 1946 is verdubbeld. In de be- stuiursvacature, ontstaan door liet bedanken van Mr- W. Nieuiw'enihuij- sen en het overlijden van A. Groe- neveld die Kater, werd voorzien door de benoeming -van de iheeren P. J. Boot van Oosterlamd en c- p van Berandonck te Zlerikzee. 3 Aug. 1946 werd te Brouwershaven een aigem-eene vergadering gehouden, op 17 Aug. d.v. gevolgd door een excursie in de domaniiale duinen te WestensChouwlan- Het geschriftje „De Stadspborten vain Zierikzee" door Wijlen vdhr- P. D. de Vos ge schreven, vond zooveel aftrek dat het bestuur Werd gemachtigd tot een nieuwe uitgave van denzelfden schrijver, n.l. „Uit Schouwen en Dniyeland's verleden", dat dezer da gen uitkwam. Plannen Wjerden* be sproken betreffende een eventueel® eeuwfeestviering van Zlerikzee ffn 1948- In het bestuur kon hierover geen overeenstemming worden be reikt, daar de bewijzen van haar ontstaan zich verliezen in den nacht der eeuwen. De aan de beurt van aftreden zijnde bestursleden, de (heeren P. van Be veren en W. Din- gemans Werden bij acclamatie her kozen, terWij-1 in de plaats van den heer J. Vijverberg die bedankte, de heer J. Vriezendorp van Renesse gekozen werd. De rekening over 1946, sluitend met een voordeelig saldo van f 368,18, Werd aangehou den en tot leden der kascommissie benoemd de heeren C. O- J. Hen- drikse en W. P. L. Bakker. De zomervergadering zal dit jaar te Renesse'Worden gehouden en Wel op 13 Juli. Een -volgend jaar komt Dreischor aan de beurt- De excur sie door de duinen zal dit jaar reeds opj 7 Juni e.k. plaats hebben. Een excursie in Zierikzee, door de buiten het eiland wanende leden geapprecieerd, Werd uitvoerig be sproken, maar tot later uitgesteld. Op 11 Maart 1948 zal het 700 jaar geleden zijn, dat graaf "Willem II, Roomsch Koning, aan Zierikzee stadsrechten verleende. Voor 1248 Waren reeds stadsrehten verleend maar dat privilegie is niet bewaard gebleven. De 'stad is dus ouder dan 700 jaar. In den boezem van het bestuur bestaat nog geen overeenstemming over de vraag: in welk jaar moet men het eeuwfeest herdenken? Moet mén aanknoopen aan een hechte basis of het zwevende peil aan vaarden? Daarover zullen nog wel nadere publicaties volgen, wanneer men met andere instanties, gemeen tebestuur en V.V.V. tot een nadere regeling komt. Bij de rondvraag Werd bet klach ten boek opengeslagen en gewezen •p de put bij de Nobelpoort, eer tijds een drinkplaats voor het vee, maar thans een vervuild en ver waarloosd basin, waarvoor dikwijls de aandacht is gevraagd, maar men geen aandacht schenkt. Dit is in ge lijke mate het geval met het „Halve Maantje" buiten de Nobelpoort; een „put des aanstoots" en „poel des verderfs". Ieder weet het, ieder ziet het, fende zaak blijft lig gen. Een l'risscher geluid werd ge hoord toen uit den boezem der vergadering het verlangen naar vo ren kwam om den onbekenden- schipper, die bij Urk zijn vaartuig liet zinkon, met de door de Duits- schers geroofde klokken, aan wiens kordate houding het ook te danken is dat de klokken van het carillon te Zierikzee behouden bleven, op te sporen. De schipper zal tot eere- lid der vereeniging w'orden be noemd als bewijs van waardeering voor zijn betoonden moed! STAD EN PROVINCIE BURGH. Benoemd tot gezworene van den calamiteuzen Burgh- .en Westlandpolder de heer A- M. de Glopper. NIEUWERKERK. Vrijdagavond 1.1. werd in de O.L. School alhier een Ouderavond gehouden. Nadat dhr. C. Steendijk als voorzitter, meteen welkomstwoord de vergadering had geopend, gaf hij de verdere leiding aan het hoofd -der school, de heer Buijsse. Aan de beurt van aftreden waren de heeren C. Steendijk en L. J. H. Koopman. De eerste werd met bijna algemeene stemmen hen- kozen., terwijl in de plaats van den heer Koopman, die zich binnen kort elders gaat vestigen, werd ge kozen dé heer D. Quist. Ten bate der kas werd -een deken en een divankleed verloot, beide gemaakt door vrouwelijke leerlingen van een school in Amerika, die de school alhier geadopteerd heeft. De heer Buijsse -deed een aantal mededee- lingen betreffende het onderwijs. In de pauze was gelegenheid het werk der leerlingen te bezichtigen, waarvan een dankbaar gebruik werd gemaakt. De heervan der Have las -een tweetal stukjes voor uit „Langs dieken en wegen" van Pol dermans. 't Was inmiddels ruim ll uur geworden toen de heer Buijsse -de vergadering sloot, dank brengende aan de aanwezigen voor hunne belangstelling en aan allen die hebben medegewerkt om dezen avond te doen slagen. Dhr. A. Timmer, le ambt. ter secr. dezer gemeente is benoemd tarie dezer gemeente is benoemd tot le ambtenaar ter secretarie der gemeenten Molenaarsgraaf, Brand wijk en Wijngaarden, tevens ge meente-ontvanger van Molenaars graaf en Wijngaarden. ST.-ANNALAND. Op den 2enPaasch- dag hoopt het Herv- Kerkkoor V.Z.O.S. naar Stavenisse te gaan, teneinde haar medewerking te ver leen en bij een te houden zangmid dag, georganiseerd door „Ni-euW Le ven" aldaar. THOLEN. VoTige Week werien in verschillende gemeenten op het eiland propaganda-bijeenkomsten gehouden door het bestuur van de afd. Tholen van het Ned. Bijbelge nootschap. Te Tholen vergaderde men in de zaal van hotel „Zee land", waar de bijeenkomst werd geopend door Ds. Vreugdenhil te Oud-Vossemeer. Hierna hield de adj. secr. van het N.B.G. een inte ressante lezing over het onderwerp „Het groote offensief" en besprak uitvoerig hét Indische werk van het N.B.G. De bijeenkomst werd hierna door Ds. v. Leeuwen, Chr. Geref. predikant, gesloten. Benoemd tot stoker aan de gasfabriek, de heer M- Aalbrechfse alhier. OndeT groote belangstelling werd vorige week teT aarde besteld het stoffelijk overschot van den RADIO-PROGRAMMA Woensdag 2 April. HILVERSUM I (301 M.) 7 nieuws; 7.15 gymn.; 7.30 gram4 8 nieuws; 8.15 gram.; 8.50 voor de huisvrouwi; 9 gram.; 10 morgen wijding; 10.20 voor de vrouw; 10.35 kamcrmuziekgezelsehap; 11 gram.; 11.45 fam.berichten; 12 Attentia; 12.35 kalender; 12-35 orgel; 100 nieuws; 1.15 voor het platteland; I.20 Vaudeville-orkest; 2 voor tie vrouw;,2.30 piano; 3 voor de jeugd; 3.45 voor de zieken; 4.15 voor de jeugd; 5.15 accordeonorkest; 5.30 Nederlandsch Volksherstel; 5.35 ver volg 5.15; 6 nieuws; 6.15 Vara- varia; 6.20 gram.; 6.30 Nedériamid- 5che strijdkrachten; 7 lezing; 7.15 pianoduo; 7.30 ons leven en ons geloof; 7.45 lezen in den bijbel; 8 nieuws; 8.05 teeeroverzicht; 8,08din gen van den dag; 8.15 verzoek programma; 9.25 hoorspel; 10.05 pianoduo; 10.30 causerie; 11 nieuws II.15 piano; 11.25 tdansorkest; 12 sluiting. HILVERSUM II (415 M.) 7 nieuw^; 7.15 gymn.; 7.30 NCRV- kleinorkest; 7.45 woord voor den dag; 8 nieuws; 8.15 gram.; 9.15 voor de zieken; 9.30 berichten; 9.50 piano-kwintet; 10.30 morgendienst; 11 piano; 11.30 vragen aan voor bijgangers; 12 kamerorkest; 12.35 derde passieston-de; 1 nieuws; 1.15 geestelijke liederen; 1.35 gram.; 2 Giaconda-ensemble; 2.45 gram.; 3.30 Gesare-trio; 4 voor postzegelverza melaars; 4.15 meisjeszangschool; 4.45 voor jongens en meisjes; 5.30 orgel; 5.45 Rijk overzee; 6 ensemble Don- winsky; 6.45 land- en tuinbouw; 7 n'ieuws; 7.15 nieuws uit Indië; 7.30 Engelsche les; 8 nieuws; 8.05 Jo hannes Passion; 10.15 actueel geluid; 10.30 werken van Mozart; 10.45 a vor.do verdenking; 11 nieuws; 11.15 gram.; 12 sluiting. heer P. J. Blaas, v.h. commies ter secretarie en seer.-boekhouder dér Nutsspaarbank. Een schat van bloe men dekte de baar. Aan het graf Werd het woord gevoerd door den voorz. van de Spaarbank, Dr. Duin- ker en den heer A. Lab an, als vriend De zoon van dein ontslapene, dhr. R. W. Blaas sprak een Woord van dank namens de familie. Daar door verschillende om standigheden de ouder-commissie niet meer intact was, werd door het hoofd der school, de heer W. v. Liere een vergadering gehouden van ouders der leerlingen, teneinde te komen tot samenstelling vaneen oudercommissie. Na een korte uit eenzetting door spr. volgde ver kiezing. Na stemming bleken geko zen te zijn mevr. Reder, de heeren Liefaard, J. Bal, A. F. Goedemondt en M- v. Halst. Aangewezen werd tot voorz- de heer Liiefaard, tot secr.-pennilngm. de heer Bal. In Joego-Slavië is het feit herdacht, dat op 27 Maart 1941 de revolutie uitbrak, die leidde tot het aan de macht komen van maar schalk Tito. Het blad „Politka" schrijft naar aanleiding daarvan: „de revolutie bracht Joego-Slavië vol ledige samenwerking met de Sla vische volken van de groote Sow- jet-Unie." De nieuwbenoemde Amerükaati- sche ambassadeur in Nederland, Dr. Herman Benjamin Baruch, is op 26 Maart aan boord van de „Wester- dam" naar Nederland scheep ge gaan. Hij wordt op 5 April in Ne derland verwacht. Te Lonate Pozzolo, op 30 kilo meter afstand van Milaan gelegen, zal een groote intercontinentale luchthaven worden gebouwd. Joodsche rebellen hebben te Haifa op enkele plaatsen de olie- pijp'.cidingen van de Shell opge- b'.azdn. 7 olietanks geraakten in brand. De schade wordt op 40 mi'.lioen gulden geschat.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1947 | | pagina 2