UW HOND AAN DE RIEM •Gemeenteraad Renesse Vergadering op Dinsdag 25 Maart- Voorzitter burgemeester W- H- Scholder. Afwezig met kennisgeving de heer N- Dalebout. Onder de ingekomen stukken be vinden zich dankbetuigingen van het Prinselijk paar en H.M. de Koningin voor de ontvangen gelukwenschen bij de geboorte van Prinses Marijke Een schrijven van de Rijksverkeers inspectie, in antwoord op de ge zonden brief, inzake wijze van uit- v.oeren van de autobusdienst Burgn- Z'zee v.v. door den ondernemer, wordt eveneens voor kennisgeving aangenomen, waarbij dhr. Stevense opmerkt het antwoord onbevredi gend te achten. Een ingekomen schrijven van meerdere inwoners wonende aan de Hoogezoom, ge meente Noordwelle, om aansluiting bij Renesse, waarbij een grenscor rectie zal moeten plaatsvinden met Noordwelle, zal door B. en W. na der uitgewerkt iworden. Ontvangen is een schrijven van de plaatselijke V.V.V. om kampeergeld voor groe pen boven 6 personen te verlagen. Besloten wordt eenige groepen in te stellen en wel van 1 tot 10 pers-, van 10 tot 100 en boven de 100 pers. en vanaf 10 pers. verlaagde tarieven te bepalen- Daarna is aan de orde bespreking en vaststelling plaats te bouwen 12 arbeiderswo ningen in 1947, welk punt, evenals de volgende 3 punten door dhr. Argelo, directeur» Centrale Dienst Bouw- en Woningtoezicht Noord- Zeeland, toegelicht worden- De burgemeester heet de heer Argelo hartelijk welkom, waarna de ze de ontwikkeling van Renesse als bestaand dorp en de ontwikkeling van Renesse als badplaats uiteenzet. Dhr. Argelo acht het bouwen op de slechtste grond voor Renesse van economisch belang voor Renes se en de Achterweg bij de woning van dhr. Westhoeve de meest ge schikte plaats. Bij de besprekingen hierover, wor den ook de andere door den archi tect van het uitbreidingsplan aan gewezen plaatsen uitvoerig bespro ken, meerderen voeren hierover het woord. De heer de Roo merkt o.a. op dat de rechterzijde van de Laan de beste mogelijkheid biedt tot bou wen, welk standpunt dhr. Argelo evenwel bestrijdt, waarbij hij als punten mede aanvoert lintbebou wing en natuurschoon. Daarna doen B. en W. het voorstel om de 12 woningen aan de Achterweg te la ten bouwen, hetwelk wordt aange nomen met 4—1 (tegen dhr. de Roo). Eveneens wordt met 4—1 stemmen (dhr- de Roo) aangenomen een voor stel om B. en W. de aankoop van verschillende benoodigde terreinen te laten onderzoeken. Een voorstel B- en W. tot den bouw vato 2 mid- denstandswaningen, te financieren volgens de financieele regeling 1947 voor woningbouw, wordt na toe lichting door,dhr. Argelo, met alge- meene stemmen aangenomen. De verbouw van het gemeentehuis tot woning gemeentewerkman, waar over dhr- Westhoeve op de vorige vergadering gezegd had, de inrich ting voor een werkend gezin net efficient te achten, wordt met dhr. Argelo nader onder het oog ge zien, met resultaat, dat eenige wij ziging in het oorspronkelijke plan wordt aangebracht. Een voorstel B. en W. tot aankoop perceel plus grond, welke thans in gebruik is bij dhr. Joh. v. d. Werf, wordt met algemeene stemmen aangenomen- Een gedeelte der woning is reeds eigendom der gemeente, terwijl bij eventueele aankoop door derden, de belangen der gemeente niet ge diend zouden zijn. Een voorstel van B- en W. tot aangaan van een geld- 1 een in g, groot f 2750,— 3 pet. at te lossen in 10 jaar, voor aanleg c.q. verbetering Achterweg wordt met algemeene stemmen aangeno men, (bedoeld is de Achterweg waar thans de 6 nieuwe huizen iin aan bouw zijn). Aangenomen wordt een voorstel van B- en W. tot verhoo ging van salarissen ambtenaren in dienst der gemeente met een tijde lijke toelage van 10 pet. B. en W. worden gemachtigd de oude brandt spuit en een aantal oude lantaarns naar beste weten te verkoopen. De verbouw woning gemeentewerkman zal onderhandsch aanbesteed wor den onder de ambachtslieden dezer gemeente. Bij de rondvraag acht dhr. Ho- gerland het weer invoeren van gym nastiek voor kinderen der Lagere school wenschelijk. Door allerlei omstandigheden is dit tijdelijk on derbroken, thans staat niets meer in den weg om hiermede weer aan te vangen, waarbij alle leden zich aansluiten. B. en W. zullen voor een en ander zorgdragen. De heer de Roo brengt den Achterweg achter zijn waning ter sprake, iwelke voor vrachtauto's niet geschikt is bere den te worden, zonder over zijn grond te rijden. B. en W. zullen deze zaak onder oogen zien. Wet houder Krijger deelt mede, dat hem medegedeeld is, dat binnen 14 da gen met de herstelwerkzaamheden aan de muziektent begonnen zal Worden. Hierna sluiting. Waterleiding Lageland van Schouwen Zooals bekend Zijn in 1939 po gingen gedaan om dit belangrijke weidegebied aan het waterleiding net aangesloten te krijgen. Tenge volge van den oorlog moest hiervan worden afgezien. Vorig jaar heeft zich echter we derom een comitié gevormd om de- deze zaak aan te pakken. De inun datiegevolgen zijn van dien aard dat meer dan ooit dringende be- hoeffte bestaat aan een goede wa tervoorziening aldaar. Vorig jaar heeft zich echter we derom een comité gevormd om deze zaak aan te pakken. De inundatie- gevolgen zijn van dien aard dat meer dan ooit dringende behoefte bestaat aan een goede watervoor ziening aldaar. De ervaringen met het leegpom pen en delven der drinkputten in dit gebied opgedaan zijn dusdanig dat het comité een verzoek tot den Rijksdienst voor Lawdbouwherstel zal richten om haar werkzaamheden te stoppen en de hiermede gepaard gaande kostenbesparing in den vorm van een subsidie toe te kennen voor de aanlegkosten. Diverse commissieleden Zullen op nieuw contact opnemen met gebrui kers van weilanden om tot een zoo groot mogelijke deelneming te ge raken. Laten eigenaar en gebruiker toch overtuigd zijn van het groote belang dat hier op het spel staat en alle mogelijke medewerking verleeneo, opda; een en ander het volgend jaar voltooid mag zijn. Het comité van actie. VOOR DE JEUGD Beste Merels, Terwijl)'ik nog wacht op een paar» merels, die huil oplossing van het Eskimo-vraagstuk nog moeten instu ren, heb ik tijd om jullie brieven te beantwoorden. Het zijn er veel. In één keer komen we niet klaar. Wie dus nog geen antwoord krijgt, moet nog even geduld hebben. Rie tje HendTikse, Kerkwerve; Arie v. d. Linde, Job. v. d. Hoek, Kerk werve; Simon Hanse, Noordwelle; Piet Overbeek, Kerkwerve; Adrie Kristalijn, Ellemeet; Hanna Hart, Noordwelle en J. J. Hanse, Kerk werve danken we allen voor hun oplossing van het provinciën-raad sel. De oplossing was: ROTTERDAM G-R-oningen, O-verijsel, Dren-T-e, U-T-recht, G-E-Iderland, F-R-iesland. Noor-D-Holland, Zeel-A-nd, Li-M- burg. Ook andere combinaties zijn mogelijk. Merel Janus v. d. W. te Z. Dank voor je aangeboden hulp. Ik wil er graag gebruik van makenNog maals: veel dank Merel Adrie K. Dank voor oplos singen en raadsel, kleintje Nieuw raadsel van merel Leen Dooge, Dreischor: Met i zit het in een vrucht; Met o in de keuken; Met e op je hoofd; Met u in de grond. Niet inzenden Oplossing vorig raadsel: „Van bui ten wit, van binnen geel, en ben ik stuk, 'k wordt nooit meer heel". Is: een ei. Tot de volgende keer, Merels De Merelclub, p./a. De Zie- rikzeesche Nieuwsbode, Zier ik zee. SPORT VOETBAL K.N.V.B. In het programma voor a.s. Zon dag 30 Maart zijn de volgende wij zigingen aangebracht: District IV. 2e klasse A. Ingelascht Terneuzen—HERO en uitgesteld: HERO—Terneuzen. District V. Ie klasse. Ingelascht: Veendam—GVAV en Sneek—Be Quick. Uitgest.: Veendam—Be Quick Voor Maandag 7 April (Tweeden Paaschdag) wordt door de districten IV en VI een beperkt inhaalpro gramma vastgesteld, dat nader zal worden hekend gemaakt. VOETBAL. BURGH I—M.O.C. I Zondag a.s. komt M.O C. I uit Bergen-op-Zoomr naar Burgh, M.O.C. staat momenteel aan de leiding in haar klasse mede met R.C.S., dat 2 maal achtereen een misstap deed m met ODIO. Algemeen wordt echter M.O.C. de grootste kans op den titel toege dacht, terwijl haar technische kwa liteiten veel hooger moeten worden aangeschreven dan die van R.C.5>. NederlandBelgië De wedstrijd Nederland-België op 7 April a.s. zal worden geleid door den Franschen scheidsrechter Tibal- fdi, terwijl als grensrechters 2 Fran- sche scheidsrechters zullen fungee- ren, t.w. de heer Fauquemberghe en Baes. DAMMEN Kampioenschap Schouwen-Duiveland Zondag 30 Maart a.s. speelt F. Brandenburg te Zierikzee tegen C. van Bieman (Goes). RUITERSPORT Naar wij vernemen is de Lande lijke Rijvereeniging „De Vlietruiters" te Kruiningen voornemens een groot Concours Hippique te geven op as. Hemelvaartsdag. Voor bijzonderhe den zie men de advertentie in dit nummer en verdere aankondigingen. Vossenjacht M.C. Sparta De Motorclub „Sparta" te Zierik zee opent het rijseizoen op Maandag 7 April as. (2en Paaschdag) met voor deze omgeving geheel nieuwe attractie, n.l. een z.g. „Vossen jacht". De bedoeling hiervan is om via een aantal op den weg zichtbare sporen den vos op te sporen en te vangen. De start vindt des middags plaats van Sociëteit „Concordia". De deelname aan dezen „gezelligheids- rit" staat open voor eiken motor rijder met duopassagier en eiken automobilist met passagiers. Diver se aantrekkelijke prijzen zijn be schikbaar gesteld. Bij gunstig weer mag zeker wel op groote deelname worden gerekend. Voor nadere bij zonderheden verwijzen we naar de in dit nummer voorkomende adver tentie. Trek de straten van Zierikzee in uw verbeelding als elastiek uit el kaar, duw de gevelrijen opzij, breek al wat hobbelig en oneffen is weg en gebruik plastiek voor het weg dek. Deze, aldus ontstane stad der verbeelding, breed, nieuw en ruim is wellicht, met behoud van de hui dige verkeersfrequentie, bij bena dering geschikt qm honden, onze trouwe viervoeters, los rond te laten loopen.' Terugkeerend tot de werkelijkheid, moeten evenwel drie dingen vastgesteld worden: geluk kig blijft het uiterlijk aspect van onze stad zooals het is, overtogen met de schoonheid van vroeger eeuwen, maar met smalle straten, die niet geheel geëigend zijn vooi- het moderne snelverkeer, het ziet min of meer grauw van de losloo- pende honden en tenslotte vinden als logisch gevolg velen van hen een roemloos einde onder het ver pletterend gewjcht van autowielen. Dat de Zierikzeesche hondenfa- mllie zulk een wreeden tol aan de vlrijheid moet betalen, is vrij tra gisch en, niet minder schadelijk voor de resj>ectievelijke eigenaren. Het zou dus alleszins aJs een bewijs van redelijkheid kunnen gelden, wan neer deze hondenbezitters geen ge bruik maakten van de gelegenheid hun Hector, Castor, Tan ja of Pluto, zonder toezicht de straat op te stu ren, ook al geeft de wetgever hier toe geenerlei instructie, mits de belastingpenningen zijn betaald. Een hond is een hond, maaT zijn lijden is er niet minder om, ais hij door een automobiel wordt ver kreukeld. Ingezonden stukken Mijnheer de Redacteur. Mag ik voor het onderstaande een plaats in uw blad? Getuige het feit dat voor onze pas opgerichte ver eeniging voor oorlogsgetroffenen Haamstede-Burgh zich tot op heden nog maar een vijftigtal leden opga ven, komt het ons voor, dat er op dit gebied misverstand heerscht Men verkeert blijkbaar in de mee ning dat alleen zij in genoemde ver een iging thuisbehooren, die belang rijke schade hebben aan woningen en opstallen. Ook degenen, die huis- raad- óf waterschade ten gevolge van de oorlogshandelingen hebben opgei o open, behooren niet in de laatste plaats in onze organi satie thuis. Ook hen, die reeds hun schadegeval, omdat het beneden de f 3000,— was, hebben uitbetaald ge kregen, en die denken, dat zij reeds voor de volle 100 pet. zijn vergoed (het ideaal dat onze orga nisatie voorstaat) roepen wij toe: treedt ook in onze gelederen. Want bedenk wel, dat de genoemde oor logsschadevergoeding voor geval len beneden de f 3000,—'slechtseen regeling betreft en dat de mi nister het recht heeft, om, wanneer onverhoopt onze acties niet mochten slagen, om te komen tot een ver goeding op vervangingswaarde, te rugbetaling te eischen van een ge deelte van de reeds door de regee ring betaalde vergoedingssom. In woners van Haamstede en Burgh, laat het getal 50 spoedig 150 wor den. Treden wij als één man toe tot onze vereeniging. Ook de inwoners van andere plaatsen, waar tot op heden nog geen vereeniging is op gericht, kunnen zich bij de bestaan de vereenigingen als lid laten in schrijven, ongeacht de plaats hun ner inwoning. U, mijnheer de Redac teur, dankend voor de verleende plaatsruimte. A- DE BRUINE. Penningm. der Ver. van Oor logsgetroffenen Haamstede Burgh.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1947 | | pagina 5