Spiering's Pianohandel Poot-Aardappelen 1903 24 Maart 1947 Ned. Herv. Zondagsschool. „Cross Country" Huis te Zierikzee Gentrale Coöp. Veilingsver. Jaarvergadering „DE NOORDZEE" - Dam. Eiereninlevering HUISNUMMERING ADVERTENTIES Herdenking geboortedag J. IKI. DE WAAL te Oosterland. Piano's, Orgels en Vleugels Huisslachting Versche Kropsla Spinazie Brussels lof Gelegenheid tot het con tracteeren van CICHOREI W. QUAAK Land- en Tuinbouwzaden HOOGERHUIS Wie heeft er werk Gemeenteraad Eikerzee In de laatst gehouden vergadering onder voorzitterschap van den bur gemeester, waren alle leden tegen woordig. Na opening volgt allereerst be- eediging van den benoemden secre taris, de heer L. van Wijck, die de vereischte eeden aflegt, waar mee voorzitter hem gelukwenscht en betrokkene dank zegt voor zijn benoeming. Na mededeeling van enkele inge komen stukken, volgt vaststelling voorschot 1947 bijz. school en op voorstel van B. en W. het toestaan van gelden volgens art. 72 L.O.-wet aan de bijz. school voor invoering der nieuwe leermethode, waarmede Ged. Staten en de Inspecteur L.O. zich reeds accoord verklaarden. Voorts besluit de raad tot het aangaan van een kasgeldleening en wordt goedkeur'ng verleend aan de begróoting 1947 Burgerl. Armbest. Hiema wordt breedvoerig uiteen gezet de kvvastie ontvanger-secre taris. Met alg. st. besluit de raad bij Ged. Staten zijn bezwaren te laten hooren tegen de aanhangig zijnde plannen. Wanneer in Duiven- dijke een volslagen ambtenaar ter secretarie noodig is, meent de raad dat deze ook geheel ten laste dier gemeente moet komen, maar door samenvoeging van het ambt van ontvanger moet dit mogelijk worden gemaakt. De lasten komen op deze gemeente en dat kan anders. Er is iemand die ontvanger alhier kan worden, n.l. den in deze gemeente op wachtgeld gestelden ambtenaar Bij aanstelling van dezen zou 't wachtgeld zeer miniem worden en alzoo de financiën gediend. Wat de openb. school betreft zal al vorens verdere stappen te doen, eerst nog eens een bespreking plaats hebben met de ouders. Bij de rondvraag komen verschil lende kleine zaken ter sprake, o.a. het aanbrengen van een nieuw licht punt te Eikerzee en bij de tram halte, N.I.W.I N., evac-vergoeding, vergoeding bijzondere school- Hiema sluiting. Terwijl de sneeuwklokjes nog niet bloeien na den strengen winter, vertoont zich de ooievaar reeds te Schoonhoven. Dus toch Lente. RECHTSZAKEN Politierechter te Middelburg Zitting van 18 Maart 1947. Op den 59-jarigen landbouwer D. v. d. H. te Dreischor, had het zien van buurmans kippen op zijn land dezelfde uitwerking als een roode lap, op een stier. Dit was oorzaak dat hij op 1 November 1946, toen weer een kip van zijn buurman was afgedwaald naar verdachte's land, deze kip met een bietenspade heeft gedood. Reeds eerder was een Kip van G- op het land van v. d. H. met een schrepel doodgegooid. Ver dachte gaf het feit toe en werd veroordeeld tot f 20,of 10 dagen hechtenis. De 22-jarige ratten verdelger B- A. d. B. te Breda had zich te verant woorden wegens diefstal van een portemonnaie, inhoudende f 25,en eenige distributiebescheiden, ge pleegd op 31 Januari 1947 te St. Philipsland, ten nadeele van J. Zan- dee. Hiervoor werd hij veroordeeld tot f 150,— of 30 dagen hechtenis. SPORT De Elfstedentocht Niet Joop Bosman, niet Klaas Schipper, de beide reuzen uit den jongsten Elfstedentocht, maar J. van den Hoorn uit Ter Aar, die als vijf de te Leeuwarden was aangekomen, is officieel winnaar van den Elf stedentocht van 8 Februari. Het be stuur van de vereeniging „De Frie- sche Elf steden" heeft, naar aanlei ding van binnengekomen klachten, besloten talrijke wedstrijdrijders uit te sluiten van de prijzen en slechts vier van de eerste twaalf in aanmer king te laten komen voor een me daille. Huisslachting De Provinciale Voedselcommissa- saris voor Zeeland maakt het vol gende bekend. Zij, die geen land of tuinbouwer of land- of tuinbouwarbeider zijn, doch vorig jaar een varken hebben mogen mesten, worden tot 1 April a.s. in de gelegenheid gesteld ten kontore van de Plaatselijk Bureau houders een aanvrage in te dienen voor het aanhouden 'van een varken voor seizoen 1947—'48. (Zij, die alsnog vóór 1 November 1946 moch ten slachten krijgen thans geen ver gunning). Voor de vaststelling van het aan tal gezinsleden moeten de Distri butiestamkaarten worden getoond. Na 1 April worden door de P.B. H.'s geen aanvragen meer geaccep teerd. Land- en tuinbouwers en land en tuinbouwarbeiders, die een gezin hebben van tenminste 5 personen, geboren vóór 1 Januari 1944, kunnen een 2e aankoopvergunning bij de P.B.H's aanvragen. Voor een 3e of 4e Aankoop ver gunning moet het gezin bestaan dit resp. 9 en 12 personen, geboren vóór 1 Januari 1944. Kinderen geboren na 1 Januari 1944 tellen niet mee bij de vast stelling van het aantal gezinsleden en kunnen ook niet in de zelfver- zorging worden opgenomen. Bij de aanvrage moeten de Dis tributiestamkaarten worden getoond Officieele bonnenlijst voor het tijdvak van 23 Maart tot en met 15 April 1947. Elk der volgende bonnen geeft recht op het koop en van: BONKAARTEN KA, KB, KC 703 (strook No. 3) 65—2 algemeen 750 gr. suiker, bo terhamstrooisel enz. of 1500 gr. jam, stroop enz. of 750 gr. chocola- of suikerwerk BONKAARTEN MA, MD 704 (strook No. 3) 66—2 algemeen 66-3 algemeen 250 f' suikfer' bo: terhamstrooisel enz. of 500 gr. jam, stroop enz. of 250 gr. chocola- of suikerwerk BONKAARTEN MA, MD 703 (strook No. 3) (bijz. arbeid en a.s. moeders) 65—4 suiker 250 gr. suiker, bo terhamstrooisel enz. of 500 gr. jam, stroop enz. of 250 gr. chocola- of suikerwerk TABAKSK. enz QA, QB, QC 703: 3 rants, tabaksart. 2 rants, tabaksart. 65—1 tabak 65—2 tabak 65—3 tabak 65—1 versnaper. 200 gr. choc, en/of suikerwerk of 200 gr. suiker, bo terhamstrooisel enz. of 400 gr. jam, stroop enz. 65—3 versnaper. 100 gr. choc, en/of suikerwerk of 100 gr. suiker, bo- terhamstreoisel enz. of 200 gr. jam, stroop enz. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 21 Maart worden gebruikt. Op de bonnen der tabakskaart zijn gedurende deze 14 dagen we derom in totaal 5 rantsoenen ta baksartikelen beschikbaar. Burg. en Weth. van Zierikzee ves tigen, in verband met de aanstaande volkstelling, nogmaals de aandacht der ingezetenen op de verplichtin gen om de perceelen in deze ge meente te voorzien van het juiste huisnummer, overeenkomstig de be paling van art- 2 der algemeene politieverordening, op de naleving waarvan ten scherpste zal worden toegezien en bij overtreding proces verbaal zal worden opgemaakt. Ter gemeente-secretarie, le afd. worden inlichtingen omtrent de huisnummering verstrekt. Zierikzee, 18 Maart 1947. Burgemeester en Wethouders voornoemd, SCHUURBEQUE BOEIJE, Burg. F. NAEREBOUT, Secr. Met groote blijdschap geven wij kennis van de voorspoedige geboorte van onze dochter MARTINA K. J. Tuinman J. N. TuinmanKloet 17 Maart 1947. Haamstede, O jatstraat 57. (Tijd. Corneliastlchticg Zzee.) Marinus Izak Geluk en Johanna Lena Boot hebben de eer. U kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrek king zal plaats hebben op Woensdag 2 April a.s., des namiddags 2 uur. r*? Huwelijksinzegening te 2 30 uur in de Ned Herv. Kerk, door den Weleerw. Heer Ds B. N. Tonsbeek. A 30 Zonnemaire.—r-Maart 1947 A 75 Gelegenheid tot feliciteeren. op 2 April van 4 tot 5 uur. Toekomstig adres: Ring A 6, Noordgouwe. Ondertrouwd DIRK FLUIJT P.Jz. en BEP LOS Rotterdam. Schietbaanlaan 30 B. Comité Z.S.B. (Ds KNIJFF) Aanvang ZONDAG 23 MAART, 12 uur, in de Chr. School. Het Bestuur. op Zaterdag 22 Maart a.s., om half 2 te Renesse. op het terrein rond de „Wilhelminahoeve". door een aantal ruiters uit geheel Schouwen Dui veland. Notaris P. HEER1NG te Zierikzee zal, op Vrijdag 28 Maart a.s., in „Concordia" te Zierikzee. PUBLIEK VERK00PEN Het geheel van oorlogsschade hersteld en thans onbewoond aan de Venkelstraat D 175, groot 69 c.A. Nadere inlichtingen ten kan tore van genoemden notaris. Zierikzee Algemeene op Zaterdag 22 Maart 1947, des namiddags 2.30 uur In de Sociëteit „Con cordia" te Zierikzee Agenda Volgens gezonden convocatie Het Bestuur Reeds honderden die door waterschade of oorlogshandelingen zwaar be- schac igd waren, hebben wij in onze speciale reparatie- afdeeling in- en uitwendig hersteld en afgeleverd als nieuw. Vraagt vrijblijvend prijsopgave aan Voorstraat 34448 Dordrecht - tel. 3431 PIANOSTEMMEN door geheel Nederland Eenige prima piano's, orgels en vleugels aangeboden. Vraagt aanbiedingen. Zij, die geen land- of tuinbouwer of land- of tuinarbeider zijn, doch vorig jaar een varken hebben mogen houden, kunnen tot 1 APRIL A,S. een aanvraag Indienen bij de P.B.H.'s voor het aanhouden van een varken Zie verder persbericht in dit nummer Van af heden Groote blikken (5 K.G.) Fijne Handperen. Inlichtingen bij Zaadhandel - Telef. 21 Haamstede eiken Dinsdagvoormiddag van 9 tot 11 uur te Moriaanshoofd in café Van den Bos. De verzamelaar L. HAGESTEIJN, Kerkwerve. Hebt U Uw reeds besteld Doe het dan nu, U hebt ze spoedig noodig I Er kunnen nog een. paar per ceelen ERWTEN, best soort voor de betere gronden en ook nog enkele perceelen TUIN- B00NEN tegen zeer lage prijzen geplaatst worden. Verder zijn alle en straks alle soorten PLANTEN bij ons verkrijgbaar. en V. d. HAVE Renesse voor iemand die met tractor of auto wil leren rijBrn. Br. onder letter A. aan Boekh. S. Ocbtman Zoon, Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1947 | | pagina 3