GEMEENTERAAD Z1ERIKZEE Nieuwjaarstede J. Boot Envoy Bouwens „Verbroken beloften" „Eén nacht in de gevangenis" Boerenleenbank OOSTERLAND 9 In de Donderdagmiddag gehouden vergadering van den gemeenteraad waren alle" leden tegenwoordig. Daar het de eerste zitting in 1947 betreft, houdt de voorzitter, burge meester Schuurbeque Boeije een Nieuwjaarsrede. Spr. biedt alle le den de beste wensehen aan voor 1947 en drukt de verwachting uit dat de samenwerking in den raad zal mogen strekken tot het belang van de stad. Spr. memoreert het feit dat verschillende raadsleden, meer dan vroeger, bij het practi- sche werk betrokken zijn en dankt hen voor de samenwerking en za kelijke adviezen, o.a. bij de moei lijkheden rond de kolenvoorziening, het woningvraagstuk, het consuman- tencrediet en de textielvoorzienlng voor de noodgebieden. Met dankbaarheid gewaagt spr. van de geboorte van Prinses Maria Christina, bij welke gelegenheid het dagelijksch bestuur gelukwenschen zond aan H.M. de Koningin en H.H. K.K.H.H. Prinses Juliana en Prins Bernhard. Verder herinnert de voor zitter aan de gemeenteraadsverkie zingen op 26 Juli, welke 9 nieuwe leden in den raad brachten. De vraagstukken van huisvesting en wo- nitngvoorziening vragen nog steeds de aandacht, doch spr. is ervan overtuigd dat de 23 nieuw te bou wen woningen en de 10 Oostenrijk- sche woningen de woningnood aan zienlijk zullen lenigen. De salarissen van het gemeente- personeel ondergingen in 1946 wijzi gingen en voorschriften inzake ge organiseerd overleg werden door den Raad aanvaard, een en ander evenwel nog niet tot volledige be vrediging van alle partijen. De com binatie Centralen Dienst en Weder opbouw in Noord-Zeeland - werkt zeer bevredigend, doch een bezwaar van eerstgenoemde is dat aan ge meentewerken niet die importantie is toegekend welke zij verdienen, met gevolg dat er thans te weinig personeel in verhouding tot het be lang van den Dienst is. Pogingen tot reorganisatie zijn evenwel aan den gang. De zeer hevige winter vergt veel arbeid en spr. dankt alle leden van het gemeente-perso neel die op een of andere wijze het vele werk hebben verzet, ook de vrijwillige hulpkrachten bij de or ganisatie van het consumentencra- diet en de extra-verzorging met textielgoederen vanwege de Her- stelraad Zeeland. De merkwaardige figuur van do Politie, eens gemeentepolitie, maar nu behoorend tot het Gewest Zuid- Holland van de Rijkspolitie, die ech ter nog functicnneert ais gemeente politie, laat de voorzitter de revue passeeren. Wat de toekomst be treft releveert spr. de voorgestelde reorganisatie van het Burgerlijk Armbestuur en de werkzaamheden welke stagnatie hebben ondervon den als het herstel van de binnen- brug, het plein van school B en het baggerwerk in de havens, bene vens de restauratie van het z.g. Tempelierenhuis en het herstel van de Kleine Kerk. Aangaande het on derwijs herinnert spr. aan de ope ning van het lyceum en de puzzle van het 7e en 8e leerjaar, die z.i. alleen door centralisatie opgelost kan worden. Ten slotte bespreekt de voorzitter nog de opheffing van het kantoor van het Rijkskolenbu- reau en de kolencommissie, zoo mede de wijziging in het systeem van brandstoffentoewijzing, wat z.i. achteruitgang beteekent. De agenda N.a.v. de notulen van de beide vorige vergaderingen maken de hee- ren Raap en v- d. Eijnde enkele op merkingen. Laatstgenoemde spreekt de hoop uit dat de notulen in de toekomst steeds op tijd aanwezig zullen zijn, wat volgens den voorzit ter afhangt van het secretarie-perso neel en de drukkerij. B. en W. zul len in deze zooveel mogelijk dili gent zijn. Tot de ingekomen stukken behoort een schrijven van den heer J. L. v. d. Velde, waarin deze mededeelt dat hij zijn benoeming tot lid van de commissie tot wering van school verzuim niet kan aannemen. De hoe ren B. van Droffelaar, A. F. v. d. Berge, A. Hamstra en J- G. Gorlee melden dat zij hun benoeming als lid dezer commissie wel aannemen. Mevr. A. W. M. Jongmans—Brantjes aanvaardt haar benoeming als re gentes van het Burgerweeshuis', Mr. W. Nieuwenhuijsen de zijne als lid van het college van curatoren van het gemeentelyceum en de heer C. M. van Hoorn zijn benoeming tot gemeentegeneesheer. Ged. Slaten verzoeken den raad het accoord inzake de eventueele verbouwing van het kantoorgebouw van den Centralen Dienst Noord Zeeland te handhaven. Dit houdt o.a. in dat gedurende de weder opbouw geen huur wordt betaald en dat de verbouwkosten voor reke ning van den Dienst Wederopbouw zijn. De heer v. d. Eijnde wijst op de noodzakelijkheid van een vooraf gaand schriftelijk accoord en vraagt hoe het na de verbouwing met de huur zal gaan. Weth. du Croo licht een en ander nader toe en zegt dat na de verbouwing weer huur wordt betaald. De voorzitter merkt nog op dat een andere oplossing als hier voorgesteld niet mogelijk zal zijn. De. raad gaat met handhaving van de overeenkomst accoord. Eeni'ge oninbare posten straatbe lasting 1946 worden vastgesteld en de raad hecht z.h.s. zijn goedkeu ring aan een wijziging in de begroo ting 1946. Bij dit laatste punt merkt de heer at. d. Eijnde op dat die ge heel e gemeente-administratie een voudiger en goedkooper gevoerd zou kunnen worden, waarop de voorzitter antwoordt dat het Rijk hier voorschriften geeft. Aangebo den worden de rekeningen 1943 en 1944 van het Burgerweeshuis. De voorzitter benoemt in de comm. tot nazien hiervan de heeren van der Gaast, Steendam en Brouwer. De be grootingen 1945 en 1946 van het Burgerweeshuis worden in handen gesteld van een commissie, bestaan de uit de heeren Catshoèk, van den Eijnde en den Boer. Daar de heer v- d. Velde zijn be noeming tot lid van de comm. tot wering van schoolverzuim niet heeft aanvaard, bevelen B. en W. thans als zoodanig aan de heeren: A. P. Luijben, J- A. van den Eijnde en J. P. J. den Boer. Benoemd wordt de heer Luij'ben met 8 stemmen te gen 5 stemmen 'op den heer v. d. Eijnde. In de vacature ontstaan door periodieke aftreding van Mr. Chr. F. M. de Witt (niet herkiesbaar) als lid van de comm. van toezicht op het M.O. bevelen B. en W. aan de heeren P. Heering en B. A. C. Ballintijn. Benoemd wordt de heer Ballintijn met 7 stemmen tegen 6 op den heer Heering. Vastgesteld wordt het voorschot voor 1947 voor de bijzondere scholen. Dit bedraagt voor g.l.o. f 17.17 en f 19.90 per leerling en voor u.l.o. f 21.13 per leerling. B. en W. stellen voor de art* 16 en 18 van de verordening op de heffing van vermakelijkheids belasting te wijzigen. Dit wordt z. h.s. goedgekeurd. Ook de wijziging van de art. 4 en 10 van de veror dening tot heffing eener belasting op de honden ontmoet geen bezwaar Punt 13 der agenda bevat het voorstel van B. en W. om de be palingen betreffende de gevallen, waarin en de voorwaarden waar onder indienstneming op arbeids overeenkomst naar burgerlijk recht kan plaats hebben door en van wege de gemeente Zierikzee als volgt te wijzigen: In het 2e lid van art. 20 te lezen L.p.v. 80 pet. van zijn loon „het volle loon" (dit be treft de uitkeering in wachttijd, Red.) Be heer Catshoek merkt op dat volgens de Ziektewet de wacht tijd drie dagen bedraagt en vraagt oi het de bedoeling is over meïr wachtdagen de uitkeering ook op 100 pet. te brengen. De voorzitter antwoordt dat dit dé bedoeling is en zet de voorgeschiedenis van dit voorstel uiteen. De heer v. d. Eijnde zegt dit voorstel zeer toe te jui chen. Z.h.s. besluit de raad voor den geheelen wachttijd de uitkee ring op 100 pet- te brengen. (Wordt vervolgd). Schoenen met „open" teen en-ot „open" hiel en-of volledig „opea gelengsfuk", die tot nu toe vrij wa ren, mogen met ingang van 6 Maart slechts worden verkocht tegen in neming van een schoenenbon. Donderdagochtend vertrok het In donesische Tweede Kamerlid van- de Partij van dan Arbeid, de heer Palar, per Skymaster naar Indo nesië. De tot het te Tarakan gelegerde/ detachement behoorende Ambonee- sche, Menadoneesche, Timoreesche, Javaansche, Soendameesche, Boegi- neesche, Balineesche, Maleische en Bataksche militairen hebben in een telegram aan den lult.-gouverneur- generaal hun trouw en aanhankelijk heid betuigd aan het Huis van Oranje. Geboren WILLEMINA. dochter van L. v d. Sluis en A. J. v. d. Sluisv. Burg Kerkwerve. 6 Maart 1947. Met blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje JANNA P. Flikweert J.P zn. W. K. FlikweertBoot Jan Capelle bij Zzee. 7 Maart '47. 10 Maart verloven zich JANNY VIERGEVER en LEEN VAN SLUIS Zonnematte. Bosweg B 126. Brouwershaven. Zuiddijk C 56. Geboren Clazina Johanna Hendrika (Ina) dochter van J. Merle J. K. Merle—Bakker Zierikzee. 7 Maart 1947 Tijdelijk Cornellastichting DIES KOUWENBERG AAD STOUTJESDIJK hebben de eer U kennis te geven VBn hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrek king zal plaats hebben D.V. 21 Maart a.s., 3 ure ten Stadbulze Kerkelijke inzegening 3 30 uur. door den Weleerw. Heer ds Grevlng. in de Geref. Kerk te Zierikzee. Zierikzee. 6 Maart 1947. In plaats van kaarten. HUBR. PANNEKOEK Jzn. en CORRIE SIJRIER hebben de eer U kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk waarvan de voltrekking zal plaats hebben D.V. 25 April a s. Huwelijksinzegening des na middags 3 uur in de Geref Kerk te Haamstede, door den Weleerw. Heer ds D. van Swigchem. Kerkwerve, K 111. Burgh, Lageweg A 35b. M Fill weert en M. F. Flikweert—Viergever zeggen U. mede namens weder- zljdsche ouders, hartelijk dank voor de Jvele blijken van be langstelling voor en bij hun huwelijk ondervonden. Zierikzee, Maatt 1947. Oude Haven D 413. Wegens sterfgeval is de zaak Maandag 10 Augustus des namiddags van 2—5 uur GESLOTEN. A. POTAPPEL Kraanplein. Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde zuster en tante, mej. JANNETJE BOOT, echtgenoote van den heer I. HANSE, in d n ouderdom van 74 jaar. Purmerend. J. Wessel Boot C. M. Wessel Zierikzee. Wed. J. de Jonge—Boot Ouwerkerk. J. P. Boot M. Boot—Hack Kerkwerve. Joh. Boot Ouwerkerk. j. Boot—Jonker Kerkwerve. C. J. Boot Zierikzee, 6 Maart 1947 Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde zuster, behuwdzuster en tante, Neeltje Jacob* Ahltje Boogaart, In de» ouderdom van bijna 69 jaar. Namens de famllle's: Boogaart. Snijders. Bolluyt. Dalebout. Rotterdam. 2 Maart 1947 Heden is van ons heenge gaan onze lieve zuster en tante. ELIZABETH ALEMAN, in den ouderdom van 64 jaar. Zierikzee. J. W. PotappelFlohil. A. Potappel. Koudekerke. B. PotappelFlohil. J. Potappel. Schuddebeurs. A. M. de Regt—Flohil. J. P. de Regt. Hilversum. A. D. Tanis—Flohil. J. Tanis. En kinderen Zierikzee, 7 Maart 1947 Condolatle-Adres Kraanplein D 440 De teraardebestelling zal plaats hebben op Maandag 10 Maart a.s., des namid dags 3 uur. spreekt in het LEGER DES HEILS Poststr. 91. Zzee a.s. Zondagmorgen 10 u. over en Zondagavond half acht over Toegang vrij voor ieder l Bijschrijving van rente en con trole der Boekjes op Dinsdag II Maart a.s. lett. A-M Vrijdag 14 Maart a.s. lett. N Z des namiddags ven 2—5 uur en 79 uur in de Conferentie- kamer. HET BESTUUR Maandag 10 Maart GEEN ZITDAG Heden overleed, na een geduldig lijden, onze lieve tante. JANNETJE BOOT, ech'genoote van I. Hanse, in den ouderdom van ruim 74 jaar. Namen» de familie, J HANSE Czn. Zierikzee, 6 Maatt 1947 RECTIFICATIE. In de advertentie uitvoering Bellamy te Dreischor stond generale repetitie op Dinsdag 12 Maart, dit moe-t zl|n WOENSDAG 12 MAART. NIFUWERKPRK Wij zoeken iemand die op nader overeen te komen voor waarden onze groentetuin wil onderhouden. M. G. WESTERHOF. i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1947 | | pagina 3