Ofticieele bonnenlijst voor het tijdvak van 23 Februari tot en met 8 Maart 1947. Elk der volgende bonnen geeft recht op het koopen van: BONKAARTEN KA, KB, KC 703 (strook No. 1) 61—4 algemeen 250 gr. waschp. en 125 gr. soda 61—5 algemeen 3 eieren 61—6 algemeen 750 gr. suiker, bo-' terhamstrooisel enz. of 1500 gr. jam, stroop enz. of 750 gr. chocola- of suikerwerk BONKAARTEN KD, KE 703 (strook No. 1^ 62—4 algemeen 250 gr. waschp. en 125 gr. soda 62—5 algemeen 3 eieren 62—6 algemeen 62 7 algemeen 250 gr. suiker, bo- 62—8 algemeen terhamstrooisel enz. of 500 gr. jam, stroop enz. of 250 gr. chocala- of suikerwerk BONKAARTEN MA, MD 703 (strook No. 1) 61—4 suiker 250 gr. suiker, bo terhamstrooisel enz. of 500 gr. jam, stroop enz. of 250 gr. chocola- of suikerwerk TABAKSK. enz..QA, QB, QC 703: 61-1, 61-2, 61-3 2 rants tabaksart. 61-1 versnaper. 200 gr. choc, en/of suikerwerk of 200 gr. suiker, bo- terhamstrooisel 400 gr. jam, stroop enz. 61-3 versnaper. 100 gr', choc, en/of suikerwerk of 200 gr. jam, stroop enz. of 100 gr. suiker, bo terhamstrooisel enz. Op de bonnen 61—4 en 62—4 is 250 gram waschpoeder benevens 125 gram soda verkrijgbaar. De bonnen 61—1 en 61—2 Tabak komen voor op de tabakskaart QA 703, de bon 613 Tabak op de gekombineerde kaart QC 703. De volgende bonaanwijzing voor suiker, versnaperingen en tabak zal op Donderdag 6 Maart plaats vin den. VAN ONS EILAND ZI ERIK ZEE- Over het geheele land zijn door de Stichting 1940 —1945 op de gemeentehuizen feli- citatieregisters ter teekening neer gelegd. Waar de medewerkers van de Stichting te Zierikzee hierover niet tijdig instructies hadden ont vangen, waren dientengevolge j.l. Dinsdag geen registers ten stad- huize aanwezig. In der haast is nog iets geïmproviseerd, doch in middels waren reeds velen ver geefs geweest en voldeed het neer gelegde register niet aan de eischen. Vanaf Vrijdag 21 dezer ligt nu een nieuw register ter teekening- Wij wekken alle stadgenooten op hun handteekening hier in te gaan plaat sen. Zij, die Dinsdag reeds hebben geteekend, worden beleefd verzocht nog even in het nieuwe register te komen teekenen. Het register ligt op de trouwzaal ten stadhuize. KERKWERVE. Toen hier het feit van de heuglijke gebeurtenis be kend was, werd vanaf de toren en uit vrijwel alle huizen de driekleur uitgestoken. Verdere fees'elijkheden vonden Dinsdag niet plaats. Woensdagochtend werden de kin deren van beide scholen per auto bus naar het dorp gebracht, waar zij in een daartoe versierd lokaal van de school bijeen kwamen. Hier werd hun een prettige ochtend aan geboden, waarna de belevenissen van Jan Klaassen met Katrijn met intense belangstelling werden ge volgd. Voor bijna allen was het de eerste maal dat zij een poppenkast- vertooning bijwoonden. Afgewisseld door zang en tractatie is deze mor gen omgevlogen. Om 7 uur 's avonds is een dank dienst gehouden door Ds. van der Grift, waarbij door het Chr. ge mengd koor, onder leiding van den heer van Westenbrugge, eenige lie deren werden gezongen. Gezien de nog steeds gladde binnenwegen en de heerschende koude, was de op komst in de kerk zeer goed te noe men. Op eenvoudige, doch waar dige wijze was hiermede de ge boorte der jonge Prinses gevierd geworden. BURGH. Ondanks het minder gun stige weer is de geboorte van prin ses Marijke ook in onze gemeente met op'gevverktheid gevierd. Zoo dra de blijde tijding bekend was, was de gemeente met de talrijke vlaggen in korten tijd in feesttooi. Des namiddags werd in samenwer king met de beide scholen te Haam stede, voorafgegaan door „Witte van Haemstede" een serenade ge bracht voor de gemeentehuizen te Haamstede en Burgh, waarna de leerlingen van onze school getrac- teerd werden. „Witte van Haemste de" verscheen ©enigen tijd. later weer op het tooneel en bracht in hotel „De Koster" er de ware feest stemming in door het spelen van opgewekte marsehen. Des avonds was er in de groote zaal van hotel „De Koster" dansmuziek, terwijl in het café naar de lustige toonen van een strijkje de feestsfesmming op een behoorlijk peil gebracht werd. HAAMSTEDE. De geboorte van prinses Marijke is in onze gemeente ondanks het ongunstige weer met opgewektheid gevierd. Zoodra des morgens de blijde tijding vernomen werd, werden van alle openbare gebouwen de vlaggen uitgestoken en spoedig volgden vele particulie ren. Herauten verkondigden met trompetgeschal de blijde mare aan de burgerij. Wegens de koude wa ren geen volksfeesten georgani seerd. Na den middag werd een bescheiden feestprogramma afge werkt. Voorafgegaan door „Witte van Haemstede" brachten de school kinderen van de gezamenlijke scho len van Haamstede en Burgh een serenade voor de gemeentehuizen in Haamstede en Burgh. Hierna be gaven de leerlingen zich naar hun resp. scholen, waar zij getracteerd werden. De leerlingen van de O.L. school te Haamstede hadden ver schillende liederen ingestudeerd, waarbij door de aanwezige ouders uit volle borst werd meegezongen. Onder leiding van den heer de Haas werd een „hersengymnastiek-les" gegeven, terwijl de heer Geelhoed op de piano begeleidde. Met een ode aan het vaderland werd deze mooie middag door het hoofd der school gesloten. Onderwijl wist de Harmonie in hotel „Bom" er eeni gen tijd de stemming in te houden. Des avonds was door het Oranje- comité een gezellig samenzijn in „Tavenu" georganiseerd, waaraan vele inwoners ondanks de koude gevolg hadden gegeven. Jammer was het dat er niet voor wat meer afwisseling gezorgd was, want dit was de feeststemming zeker ten goede gekomen. OOSTERLAND. Ondanks het kou de winterweer is de heuglijke ge beurtenis te Soestdijk ook in onze gemeente niet onopgemerkt-.voor bijgegaan. In de voormiddag hield Ds. van den Broeck in de Herv. Kerk een gedachtenisrede naar aan leiding van Psalm 127 3a. ^e dienst was goed bezocht. Na den middag deden de schoolkinderen, voorafgegaan door het muziekge zelschap, een tocht over het dorp, waarna dezen in het Chr. Jeugd- gebouw getracteerd werden. Van wege de koude weersgesteldheid kon van het aangekondigde concert op de tent niets komen, zoodat dit in de conferentiekamer geschie de, waarbij ook een groep perso nen vertegenwoordigd was, die op gezellige wijze van hun feestvreug de blijk gaven. Distributiekring Zierikzee Uitreiking bonkaarten 5e en 6e per. 1947, alsmede textielkaarten en aanvraagformulieren MD 323-15 voor een brandstoffenkaart T 707. seizoen 1947-1948. De Directeur van den Distributie- kring Zierikzee maakt bekend, dat in het tijdvak van 24 Februari tot en met 12 April 1947 de volgende bonkaarten zullen worden uitge reikt: KA tot en met KE 705 aan niet zelf verzorgers; LA tot en met LC 705 aan zelf- verzorgers melk en vleesch; OA tot en met OC 705 aan zelf- verzorgers vleesch; PA tot en met PC 705 voor zelf- verzorgers melk. Bovendien wordt tegelijk met de bonkaarten een textielkaart VA 705 verstrekt. Tevens ontvangt ieder gezinshoofd een formulier MD 323-15 ter ver krijging van een brandstoffenkaart T 707, seizoen 19471948- Over de inlevering van dit formulier volgt nog een nadere publicatie. De bonkaarten en textielkaarten zullen worden uitgereikt tegen in neming van de inwisselingsbon. wel ke links boven aan de bonkaart 703 voorkomt- Losse inwisse lingsbonnen wor den onder geen enkele voorwaarde aangenomen. De uitreiking zal plaats hebben op onderstaande dagen en uren te: ZIERIKZEE (Distributiekantoor, Meelstraat B 399): Dinsdag 25 Febr. 1947 van 912 en van 2—4 uur, normaal ver bruikers, wijk A; Woensdag 26 Febr. 1947 van 9— 12 en 2—4 uur, normaal verbrui kers, wijk B; Donderdag 27 Febr. 1947 van 9 12 en 2—4 uur, normaal verbrui kers, wijk C; Vrijdag 28 Febr. 1947 van 912 en 24 uur, normaal verbruikers, wijk D. Medegebracht moet worden: De Tweede Distributiestamkaart (zon der inlegvel) met bijbehoorende bonkaart. Over de uitreiking in de overige gemeenten volgt no,g een nadere publicatie. Distributie van schoenen Uitreiking op cijfers 3. 6 en 9 van de Tweede Distributiestamkaart. In de week van 24 Februari tot en met 1 Maart 1947 zullen per sonen, wier T.D. nummer eindigt Op één der cijfers 3, 6, of 9 en die in verband met het feit, dat ze bij de eerste serie cijferaanwijzin- gen niet in aanmerking zijn geko men voor een schoenenbon, en nog in het bezit zijn van een inlegvel waaraan zich de bon 614 bevindt, in aanmerking komen voor een schoenenbon naar keuze. Uitreiking van schoenenbonnen aan kinderen. Aan kinderen, die zijn geboren in de maand Februari van een der jaren 1932 tot en met 1946 en een inlegvel GC, GD of GE hebben, zul len eveneens bonnen voor schoe nen worden verstrekt, welke wat betreft de soort echter afhankelijk zijn gesteld van de leeftijd van be trokken©. Bedreigde vogelstand Wanneer er in het barre jaarge tijde, dat volgens onveranderlijke wilsbeschikking van de natuur, lan ger wordt gerekt dan de menscn- heid op prijs stelt, het verlangen ontwaakt naar de van zware geu ren doortrokken Lentelucht, dan hooren wij tegelijk, de van spran kelende vreugde geladen vogelstem men, die orgelen langs alle wegen en heggen en in alle boomen en struiken. Hoe zullen wij straks evenwel de zoete vogelmuziek ver nemen, wanneer thans niet alier- wege de vogelstand de helpende hand wordt toegestoken? Wij behoeven er niet lang over te spreken; de vogels hebben het zwaar. Reeds liggen hun stijfbe- vroren cadavers langs de vaarten, terwijl ook een tocht langs dezee kant een treurig resultaat oplevert. Het groote gewicht van een ge zonde vogelstand wordt geacht be kend te zijn. Bij de verdelging van insecten op' ons kale eiland, waar in moerassige weilanden geliefde broedplaatsen voor de larven wor den gevonden, van bijzonder be lang, zijn de vogels onmisbaar. Nog meer dan tot nu toe zal de bevolking mede moeten helpen om de bedreigde vogels te hulp te komen. Nu de vogels, door de kou de verdreven, zich veel in de woon- centra ophouden, is het noodig op regelmatige^ tijden eten te strooien- Een klein bakje water, dat zoo nu en dan ontdooid moet worden, is evenzeer onmisbaar- De bakkers te Zierikzee hebben ihet goede voorbeeld gesteld. Zij stellen broodafvallen ter beschik king voor de bedreigde vogels. De broodrestanten worden opgehaald door de padvinders, die op de meest geschikte plaatsen het voe der strooien. Het is wel zeer te hopen, dat dit goede voorbeeld door alle burgers op ons eiland mag worden ge volgd. Het gaat met de winter toch in ieder geval om de laatste lood jes en door deze precaire dagen moeten de vogels worden heenge- holpen. De uitreiking zal plaats hebben te: ZIERIKZEE: Maandag 24 Febr. 1947 van 2—3 uur, wijk A; Dinsdag 25 Febr. 1947 van 2—3 uur, wijk B; Woensdag 26 Febr. 1947 van 2— 3.30 uur, wijk C; Donderdag 27'Febr. 1947 van 2— 3 uur, wijk D. BRUTNISSE: Woensdag 26 Febr. 1947 van 24 uur. NIEUWERKERK: Dinsdag 25 "Febr. 1947 van 2—4 uur. OOSTERLAND: Maandag 24 Febr. 1947 van 24 uur. HAAMSTEDE/BURGHMaandag 24 Febr. 1947 van 2—4 uur. Op de niet genoemde gemeenten kunnen schoenenbonnen worden af gehaald gedurende de gewone zit tingsuren van de reizende ambte naren. Medegebracht moet worden: De Tweede Distributiestamkaart met bijbehoorend inlegvel. P T T kantoor Zierikzee De Directeur van het Postkantoor deelt mede, dat de termijn van in zending voor rentebijschrijving van spaarbankboekjes van inleggers, wier familienaam met A aanvangt, is verlengd tot 1 Maart a.s. Tot dezen datum kunnen ook in leggers widr familienaam met E aanvangt hun spoarban' boekje voor rentebijschrijving opzenden. Rentebijschrijving kan voorloopig alleen plaats vinden tot en met 31 December 1945. KERKNIEUWS Ned. Hcrv. Kerk. Beroepen te Ei kerzee (toez.) cand. E. J. van Tuil te Bussum, hulpprediker te Zierik zee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1947 | | pagina 3