?3f| «- 1» De eerste foto van de jongste telg uit het Prin- selijk gezin door haar vader. Prins Bernhard. gemaakt. Onbewust van de groote belangstelling voor haar persoon poseert de vor stelijke baby voor de lens. die deze unieke opname op de gevoelige plaat vastlegde. Geboorteherdenking in de beide Kamers In de vergadering van de Tweede Kamer, beeft de voorzitter, mr. van Schaik, in welgekozen bewoordin gen het feit van de geboorte van prinses Marijke herdacht- De Ka merleden, die staande de toespraak aanhoorden, gaven dcor applaus hun instemming te kennen. De communisten onthielden zich van bijvalsbetuigingen. Ook in de Eerste Kamer viel een feestelijk geluid te hooren naar aan leiding van Prinses Marijke's ge boorte. De waarnemend voorzitter, prof. Anema, deed dit in den vorm van een warm speechje, dat aan het slot het Prinselijk gezin, 's Lands Vorstin en heel ons volk lang liet leven. Door bravo's bege leid seaatoriaal handgeklap getuig de van de instemming, die deze woorden hadden ontmoet. Oud-illega1e werkers contra minister Beel De federatie van organisaties van oud-illegale werkers heeft zich met een telegram en een motie tot de regeering, de voorzitters van de Eerste en Tweede Kamer en de fractievoorzitters gericht. Zij spreekt haar verontwaardi ging uit en verklaart zich onder geen beding neer te willen leggen bij het besluit van minister Beel, om woonruimte voor ontslagen po litieke gevangenen te laten zoe ken, ook bij hen, die tijdens de be zetting van diep nationaal besef hebben blijk gegeven. Eveneens neemt zij stell'ng tegen het door den minister geuite voor nemen, de zuivering niet opnieuw ter hand^te nemen. Vestiqingseischen voor de landbouwbedrijven Het groote gebrek aan cultuur grond geeft aan de gemeenschap het recht om te eischen, dat het beschikbare land goed wordt bi- heerd. Dat kan alleen verwacht wor den als flinke, kundige boeren en tuinders den bodem bewerken en als de bedrijven aan redelijke eischen voldoen, zoodat een econo misch verantwoordelijke exploitatie mogelijk is. De vestiglngseischen, die velen voorstaan, zullen dan ook niet alleen aan de menschen, maar ook aan de bedrijven moeten wor den gesteld. Juist de laatste zijn het moeilijkst te formuleeren en bren gen de meeste bezwaren en geva ren mede. Kinderwagens voor 40 babies Een kinderwagenfabriek te Nun- speet heeft aan de ouders van veertig baby's, die kort voor of yna het tijdstip, dat de koninklijke baby werd geboren, ter wetreld kwa- ymen, een kinderwagen ten ge schenke aangeboden. De afdqeling Utrecht van de vakgroep goederen vervoer langs den weg heeft be sloten deze kinderwagens gratis te vervoeren naar de daarvoor in aan merking komende gezinnen, waar deze ook wonen. Tot deze gezin nen behoort ook dat van de fam. Legemaate te Zierikzee. Strijd tegen het ijs Een groot aantal Nederlandsche ijsbrekers heeft den strijd tegen ijsmassa's in den Rijn bij Wezel aangebonden, waar een van de twee overgebleven Rijnbruggen bij dooi ernstig gevaar loopen. Tot nu toe hebben de ijsbrekers geen groote successen kunnen behalen. Als de brug bij Wezel bij dooi zal moeten worden gesloten, omdat het ijs dan alleen met explosies zal kunnen worden verwijderd, zal dat een groot nadeel zijn voor het verkeer uit Zuid-Nederland, daar dan nog slechts van de brug bij Keulen gebruik zal kunnen worden gemaakt. Een negenjarig dirigent Een voor zijn leeftijd veel te kleine, teere jongen in matrozen pak, met korte broek en bloote, dunne beentjes, kwam snel de con certzaal binnen, zoo schrijft een correspondent van de Brusselsche Nieuwe Standaard, die in de Ton- halle te Zurich een concert heeft bijgewoond van den negenjarigen Italiaan-chcn dirigent Pier na Gamba De jeugdige' orkestleider werd stormachtig begroet, boog voor het publiek, besteeg den voor hem sterk verhoogden d rigecrstoel en reikte, zooals dit gebruikelijk is, den con certmeester zijn kinderhandje. Vervolgens gaf hij het teeken, om Beethovens Eerste Symphonie in te zetten. Het wonderkind ver anderde van dat oogenblik af in een groot dirigent, die zonder partituur het orkest leidde. Onverantwoord Te S hagen (N.H speelden twee jongens van 7 cn 11 jaar onder toezicht van hun vader met ccï clcctrlse'iei ortse' ing^drn-d. waar aan een slagpijpje met springstof bevestigd was. Met een zaklantaarn batterij werd de springstof tot explosie gebracht. Het jongste kind verloer twee vingers en het andere kreeg een scherf in den buik. Bei de kinderen zijn naar het ziekenhuis te Alkmaar overgebracht. Verdronken Woensdagochtend reed een be stelauto te Rotterdam in de Maas. Een dame, die naast den chauffeur zat, qjist zich te redden, maar Je 35-jarige chauffeur verdronk. Na dat men de besteiauto op den wal had gebracht, vond men zijn lijk in de bak van de auto. Voortvluchtige directeuren Twee directeuren van onderne mingen, tegen wie een arrestatie bevel was uitgevaardigd, daar zij verdacht werden van verduistering van 250.0C0 pond sterling en die door de politie van Walsall (Staf fordshire! reeds twee jaar lang ge zocht worden, zijn vermoedelijk op gespoord. Bij toeval hééft men een foto van een hunner, bij de beoefe ning van de wintersport te St. Moritz genomen, in een tijdschrift ontdekt. Men vermoedt nu dat de ander hem vergezelt. Volgens de politie van Walsall hebben de be trokkenen eerst in Zuid-Ameriika ^vertoefd. Nu zouden zij in Europa vertoeven. Sabotage in filmtheater In het Casino-theater te Noord- wijk, waar op initiatief van de C.P.N. aldaar, de Russische ver- zetsfilm „De Regenboog" vertoond zou worden, werden kort voor de voorstelling door een tot no? toe niet opgespoorden dader alle ka bels naar het projectie-apparaat doorgesneden. Aangezien de C.P.N. over een eigen apparaat beschikt kon de voorstelling volgens het pro gramma doorgang vinden. Het p0- litie-onderzoek bracht aan het licht dat slechts iemand, die volkomen ter plaatse op de hoogte was, deze saboipgedaad heeft kunnen begaan. Het keizerlijk instituut tc Lon den heeft de aanwezigheid van platina in specimina van grond uit het district Njambe in Tanganyika bevestigd. Deze vondst werd ge daan door een geoloog, die in op dracht van de rcgecring van Tan ganyika een ondrr/ork instelde naar den bedem van Njambe- Het d s'r'ct is gedurende een meer gedetailleer de bestudering voor onderzoekin gen gesloten. RADIO-PROGRAMMA Zaterdag 22 Februari. HILVERSUM I (301 M.) 7 nieuws; 7.15 gymn.; 7.30 mor gengebed; 7.45 gram.; 8.00 nieuws; 8.15 gram.; 11 De Zonnebloem; 11.45 fam.berichten; 12.03 cello en piano; 1 Ned. strijdkrachten; 1.30 concert; 1.45 tooneel en film; 2 gram.; 2.15 Engelsch; 2.45 concert; 3.45 kiosk; 4.20 Kath. Volkshoogeschool; 4.30 causerie; 5 De Wigwam; 6 Beuker en Denijs; 6.15 weekoverzicht; 6.30 Ned. strijdkrachten; 7 nieuws; 7.15 gram.; 7.45 Wederopbouw; 8.00 nieuws; 8.08 De gewone man; 8.15 gram.; 8.30 lichtbaken; 9 de klok heit negen; 10 radiopotpourri; 10.45 avondgebed; 11 nieuws; 11.15 Kath. nieuws; 11.20—12 gram. HILVERSUM II (415 M.) 7 nieuws; 7.15 gymn.; 7.30 grami.; 8 nieuws; 8.15 gram.; 10 morgen wijding; 10.20 feuilleton; 10.35 zang en piano; 11 gram.; 1 nieuws; 1.15 gram.; 2.15 sport; 2.30 kameror kest; 3.30 boekbespreking; 3.45 ac cordeon; 4.15 lezing; 4.30 De Wie lewaal; 5 gram.; 5.30 sport en spel; 6 nieuws; 6.15 orgel; 6.45 lezing; 7 kamerkoor; 7.30 voor de jeugd; 7.45 bijbelvertelling; 8 nieuws; 8.15 en nuOké9 30 soc. commen taar; 10 attentia; 10.30 hoorspel; 11 nieuws; 11.15 hobby hoek; 11.30 12 huisbioscoop. Sir Alexander Cadogan zal in den Veiligheidsraad bij de behan deling van de Britsche aanklacht tegen Albanië foto's overleggen, die naar men aanneemt, pas gelegde mijnen in het kanaal van Corfoe zuilen toonen. Een 2e K.L.M.-Douglas-machine voor het verrichten van luchtfoto- en kartceringswerkzaamheden is naar nien aanneemt, pas gelogde machine zal vliegen via Lissabon, Robertsfieid in Liberia en Natal naar Paramaribo. A'lr Tsjechische piloten zijn in 6taklng gogaan. Zij eischen, dat er op de Tsjechische diensten uitge breider ve'ligheids-maatregclcn wor den genomen. De Nederlandsche zangeres Annie Woud. die thans in Zuid-Afrlka op treedt, heeft onlangs geheel belan geloos twee concerten gegeven een te Johannesburg en een ten huize van den Nederiandschen ge zant te Kaapstad waarvan de opbrengst vBn f2.000 aan het Ne- der'.ands'he Roode Kruis zal wor den afgedragen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1947 | | pagina 2