Russische nota aan de Ver Staten Volgens radio Moskou heeft Mo- lotof, de Russische minister van buitenlandsche zaken den Ameri- kaanschen ambassadeur te Moskou een nota overhandigd, waarin hij protesteert tegen een verklaring die onlangs in den senaat is afge legd door den waarnemend minister van bui'enlandache za'en, Dean Achesan. Volgens de nota was de verklar'ng van Achesan uitermate lasterlijk en vijandig tegenover de Sowjet-Unie". Op 10 Februari 1947, aldus radio Moskou, toon de Amer'kaansche se naat do benoeming van David Li- lienthal tot voorzitter van de com missie voor atoomenergie behan delde ran se-a'cr Kenneth Mc Ktl- lar de vrijheid te vragen: Denkt ge niet dat Rus!and de rest van) Europa en de wereld bezet zou hebben als het de atoombom zou hebben gehad?" In antwoord op dezen aanval tegen de Sowjet-Unie zou Achesan geantwoord hebben: „De buitenlandsche politiek van Rus land is aggressief en expansionis tisch". De erfgename der Woolworth millioenen Het vierde huwelijk van miss Bar bara Huttan is uitgesteld, omdat zij nog niet officieel to.slemming heeft gekregen te schelden van haar der den man, den filmspeler, Cary Grant. Barbara Hutton die zeven millioen pond sterling van WooJ- worth heeft geërfd en de rijkste vrouw ter wereld wordt genoemd, Bcheldde in 1S34 van prins Mdivani, zoon van een Russischen generaal ©n trouwde daarna met den Deen- schen graaf Haugwitz Reventlow. Zeven jaar later is ook .dit huwe lijk ontbonden, en in 1942 heeft Barbara het toen met Cary Grant geprobeerd. Nu is zij verloofd met den. 33-jar'gen prins Tgor Trubeïskoi van Russische afkomst, maar in Frankrijk geboren en in afwach ting van de toestemming om van Cary Grant te scheiden, heeft zij met den Russischen prins haar win- terva-ant'.e te Saint Moritz doorge bracht. Byrd vloog tweemaal over de Zuidpool Admiraal Byrd is Zondag over de Zuidpool gevlogen en heeft daarboven de vlag van de Uno uit geworpen. Dit werd Dinsdag offi cieel medegedeeld. Op 29 November 1929 is de admi raal ook over de Zuidpool ge vlogen. De vl egtocht van Zondag duurde 13 uur. De temperatuur op 3600 meter boven de Pool was 72 graden vorst Fahrenhe't. Er bestaan plannen voor een expeditie op groote schaal naar het ,,Land van de meren", de oase in de Zuidpoolgebieden, welke Vrij dag is ontdekt. Men verwacht, dat dit de be'angrijks'e on'dekking vam de expeditie zal blijken te zijn. Uit latere berichten heeft men een duide'ijkcr beeld gekregen van het geb:ed van 100 km2. waarin zich warmwater-meren bevinden, snecuwvr:e. orbrwroe'de heuvels en ver'a ten stranden. Bij de geboorte van het Prinsenkind De minister-president, dr. L. J. M. Beel heeft in een radiorede uiting gegeven aan de vreugde van de Neder.andsche Regeer ng over de gehoor.e vai het Prlnse.je. In den loop van den morgen is ten paleize Soestijk een prachtige vaas orchideeën bezorgd, als geschenk van den voorzitter en de leden van den raad van ministers. Het geschenk was vergezeld van een oorkonde. In den loop van den dag zijn ten paleize Soestdijk tal van tele grammen met gelukwenschen van ofticieeie instanties bezorgd, zoo wel voor het Prinselijk paar, als voor de Koningin. Tot deze feli citaties behoorden die van den Hoo gt a Raad, den Raad van State, de leger comma dai'eb" commissaries n der Koningin, co leges van B. en W. van tal van gemeenten, hoofd commissarissen van politie, studen tencorporaties, enz. Vreugde buiten onsgrenzen Ook buiten onze grenzen is het medeleven met de blijde gebeur tenis heel groot. Prins regent Karei van Be'.gië heeft gelukstelegram men aan de Koningin en het Prin selijke paar gezonden. De Belgi- Bche minister van Buitenlandsche zaken heeft den Belgischen ambas sadeur in Den Haag opdracht ge geven de gelukwenschen namens de Belgische regeering aan te bieden. De eerste minister van Noord- Ierland, Sir Basil Brooke heeft het Prinselijk Paar zijn gelukwenschen langs telegrafischen weg gezonden. De Belgische bladen hebben het bericht over de geboorte van een Prinses van Oranje in groote op maak gemeld. Te Batavia is het bericht met groote blijdschap ontvangen. De lui tenant Gouverneur Generaal heeft de officieele gelukwenschen inent- vangst genomen. Hoewel de Natio nale feestdag in Indië Woensdag is gevierd, wapnerden Dinsdag roeids overal in de Nederlandsche gezags- gebieden de vlaggen. Ook in de diverse Nederlandsche kolon'es in de bui>"la,nd?che hoofd steden heeft de heuglijke tijding veel blijdschap gebracht. Passagiers en bemanningen van op zee zijnde Nederlandsche sche pen leven natuurlijk eveneens ster1/ mee met de gebeurtenis. De heug lijke tijding is onmiddellijk ter ken nis aan a'le onveren den gebracht. Vele fel'citatietelegrammen zijn reeds door het Prinselijk Gezin ont vangen. De geboorte-aangifte van Maria Christina Woensdagmorgen heeft Prins Bomhard in het Paleis Soestdijk voor dein ambtenaar van den Bur gerlijken Stand der gemeente Baarn, Jhr. van Beek Calcoen, burgemees ter dezer gemeente, aangifte gedaan van zijn jongste dochter, die aan deni ambtenaar en de getuigen werd getoond. Als getuigen fungeerden Jhr. F. Beelaerts van Blokland, vice- voorzitter van den Raad van State, de heer L. J. M. Beel, minister-! president en baron Baud, particulier secretaris van Prinses Juliana. De burgemeester van Baarn las de acte voor en daaruit bleek, dat de jong ste telg uit het Prinselijk gezin den naam draagt van MARIA CHRISTINA. Vraaggesprek met Prins Bernhard Dinsdagmiddag half vier stond Prins Bernhard op Soestdijk aaneen radioverslaggever een vraaggesprek toe naar aanleiding van de dien morgen plaats gevonden blijde ge beurtenis. Voor de luisterende lai.i l- genooten, voor de jongens i.n Indië en de bemanning van de „Willem Barendz" verklaarde de Prins op de vraag naar de welstand van Prinses Juliana: „Mijn vrouw maakt het uitstekend". Namens alle moe- 'ders informeerde de persman naar de jonggeborene. Het is een mooi kindje zei de Prins; donkerblond haar, blauwe oogen. Of ze op Je drie zusjes lijkt? Daarop kon de Prins nog niet antwoorden, maar wel kon hijmededeelen, dat de geboorte heel voorspoedig was ge- gaai. „Hoe reageerden de twee groot moeders en de drie zusjes?" „De beide grootmoeders waren zeer blij; de kinderen werden niet wakker gemaakt. Eerst kwart voor 7 werden zij uit hun bed gehaald. Eerst werd naar de radio en 19 schoten geluisterd, waarop zenaar de wieg van het nieuwe zusje wer den gebracht „Hoe ze reageerden?" „Zeervoor zichtig keken ze in de wieg e.i Trix mocht de baby even vast houden". Op een vraag van den verslaggever over de belangstelling, antwoordde Prins Bernhard, dat een groote stroom felicitaties was bin nengekomen, zoowel uit binnen- als buitenland. Bijzonder dankbaar was de Prins voor het medeleven met zijn gezin. Woensdagmorgen elf uur had de geboorteaangifte plaats van de klei ne prinses, die tot namen kreeg Maria Christina en Marijke zal wor den genoemd. 125 loopers naar Soestdijk Dinsdag klokslag zes uur startten 125 loopers, voor den meer dan 200 km langen tocht door den koudon nacht om een oorkonde van Ge leen, en van de staatsmijn Maurits en een koperen mijnlamp, naar Soestdijk te brengen, waar zij het Woensdagmorgen omstreeks tien uur aan het Prinselijk gezin aan boden. Dit geschiedde door den out ge meester van Geleen sa. t i.i voorzitter van de staatsmijn Mau rits. De loopers werden vergezeld door enkelj auto's. Zakenreizen per vliegmachine De heer B. van Leer, leider van het Van Leer-concern heeft voor bijna twee maanden een Doiuglas DC-4 gehuurd. De heer van Leer gaat een zakenreis maken naar Voor-Indië, Ned.-Indiö, China en Z.-Afrika. De tocht zal duren van 12 Maart tot 4 Mek De reis zal gemaakt worden met de DC-4 1009 PH-TAT „Twenthe", gezagvoerder P. Both. Het vliegtuig staat geheel ter beschikking van den heer van Leer, die waarschijn lijk door zijn echtgenoote verge zeld zal worden. Voor dit speciale doel moet er natuurlijk het een en ander aan het interieur worden veranderd. De vier en veertig passagiersstoelen zullen verdwijnen. In de plaats hiervan 'komen vier compartimenten Alle onderdeelen worden van te voren vervaardigd en enkele dagen voor het vertrek in het toestel ge bouwd. Nieuwe bonnen voor petroleum Gedurende het tijdvak van 23 Februari tot en met 5 April a.s. geven de bonnen 61—3 en 62—3 Algemeen recht op het koopen en RADIO-DROGRAMMA Vrijdag 21 Februari. HILVERSUM I (301 M.) 7 nieuws; 7.15 gram.; 7.3Ö mor gengebed; 7.45 gram.; 8 nieuws; 8.15 gram.; 10 bijbellezing; 10.25 gram.; 11 De 'Zonnebloem; 11.30 als de ziele luistert; 11.45 fam. berichten; 12.03 hoborecital; 12.30 orkest zonder naam; 1 nieuw»; 1.50 van man tot man; 2 gram.; 2.30 Het eeuwige masker; 3.10 gram.; 4.30 na schooltijd; 4.45 zang en orgel; 5 gram.; 5.45 causerie; 6 Tarantella; 6.30 Ned. strijdkrachten; 7nieuws; 7.15 K.A-J.; 7 30 vaudeville-orkest; 7.50 toespraak; 8 nieuws; 8.15 opera 9.25 avondgebed; 10.30 gram.; 11 nieuws; 11.15 Kath. nieuws; 11.30— 12 dansorkest. HILVERSUM II (411 M.) 7 nieuws; 7.15 gymn.; 7.30 gran» 8 nieuws; 8.15 gram.; 8.50 voor de huisvrouw; 9 gram.; 10 morgen wijding; 10.20 De Regenboog; 10.45 Max Havelaar; 11.05 gram.; 11.15 voor de vrouw; 11.30 gram.; 12.30 sport; 12.35 orgel; 1 nieuws; 1.15 Renova septet; 2 kookkunst; 2.20 gram.; 3.20 hoorspel; 4 pianoduo; 4.30 tussc'hen 12 en 16; 5 Atlentia; 5,30 muzikale causerie; 6 nieuws; 6.15 felicitaties;; 6.40 orgel; 7.30 VPRO; 8 nieuws; 8.30 lezing; 9 gram.; 9.30 weekoverzicht; 9.45 sex tet; 10.15 jazz; 10.40 Ds. Spelberg; 11 nieuws; 11-15—12 gram. afleveren van twee liter petroleum. Deze bonnen worden drie weken eerder dan normaal geldig ver- klaard met het oog op de huidige brandstoffenpositie. Er wordt even wel de aandacht op gevestigd dat in de zomermaanden deze periode zal moeten worden ingehaald. De bannen 59—1 en 60—1 Algemeen blijven geldig tot en met 15 Maart aanstaande. Engeland heeft in de Veiligheids raad, Albanië beschuldigd van schen ding van het Internationale recht door het leggen van mijnen in het kanaal bij Korfoe en tevens van het begaan van misdaden tegen de menschelijkheld. Drie tanks, 21 zware kanonnen en een torpedo zijn door de Duit- schers ingeleverd tijdens een 10- daagsch, bestand, door het Belersche ministerie van buitenlandsche zaken afgekondigd. Prins Philip van Griekenland, wiens naam steeds in één adem wordt genoemd met dien van prin ses Elizabeth, heeft bij het Britsche ministerie'van binnenlardsche zaken een verzoek om naturalisatie inge diend. Ook in Indonesië vierde wen feest bij de geboorte van het Prinsen kind Op het Koningsplein te Batavia stond de batterij opgesteld, welke ds saluutschoten loste. A N .P. P.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1947 | | pagina 2