NIWIN-Boekenactie Verplaatsing kantoor E.V.O. VAN ONS EILAND SPORT BOEKENNIEUWS VOOR DE VROUW Distributiekring Zierikzee ADVERTENTIES a s. Zaterdag 15 Februari UITVOERINGEN Lange Delft 1, Wij contracteeren na Witte Boonen C. KIK, Bruinisse. ZIERIKZEE. De Z.O.V heeft voor da komende geboortefeestviering een programma opgesteld. Onmiddellijk na het bekend wor den van de geboorte worden de klokken geluid en klinken hoorn signalen op verschillende plaatsen in do atad. De burgemeester houdt een "korte speech voor het stadhuis t.a.v. het heuglijk feit, waarna op het Havenplein de driekleur wordt geheschen. (Wanneer de geboorte na 17 uur bekend wordt, dan vindt de afkon diging om 8.30 uur plaats, vooraf gegaan om 8 uur door de hoorn- signalen en het hijsehen der vlag). Om 9.30 beklimt ,,Kunst en Eer" de tent, waarna om 10 uur de leer linge» van de 3 laagste klassen der lagero ocholon „met muziek" naar de Concertzaal worden gebracht, waar om half elf een kindervoor- stolling begint. Elf uur vindt een Singelloop plaats en om half 2 worden de overige leerlingen der lagere scholen door „Kunst en Eer" naar de Concertzaal gebracht voor de tweade kindervoorstelling. Dria nui wordt het Havenplein tot sportveld gepromoveerd, want dan wordt er „in costuum" ge korfbald, gevolgd door een rond gang door de stad met muziek aan de apit». Heeft de offieieele feestdag des middag» plaats, dan speelt „Kunst en Eer" niet op de tent, en luidt het programma na klokluiden, hoornsignalen en afkondiging door den burgemeester 13.30 le kindervoorstelling; 14.00 singelloop; 15 gecost. korfbalwed strijd; 15.30 2e kindervoorstelling; 16.80 optocht. D» Renessesche Strao, het oude folkloristische feest, is dit jaar niet ÏR hat water gevallen, maar op het ij*. Het muziekgezelschap „Lue- tor et Emergo" heeft zich evenwel niet onbetuigd gelaten en ondanks de gladheid toch eenige marschen rond het dorp ten beste gegeven. OOSTERLAND. Op de laatste be stuursvergadering van de Oranje vereniging alhier werd besloten ook hier deze heuglijke gebeurte nis niet onopgemerkt te laten voor- bijgaa». Er is een programma sa mengesteld als volgt: Dankstond te houden in de Ned. Herv. Kerk door Ds. v. d. Broeck. Rondgang der schoolkinderen met medewerking van Oosterland's Fanfare. Daarna tractatie der schoolkinderen met de daartoe ge dachte versnapering, 's Avonds con cert op de tent. OOSTERLAND. Burg. stand over Januari. Geboren: 4. Leendert M., 7i. v- M. de Bruine JacZ. en L. v. d. Werf; 8. Marinus, z. v. A. Bouwman en S. Stouten; 12. Neeltje P., d. v. Jan Viergever en M. A. Hanse; 1#. Johanna A., d. v. C. de Bruine en M. P. Bakker; 19. Jan C., %- v. A. Heule en J. J. Kip. Geflurwd: 13. C- J. Breas, 29 j. te Goes en J. Verhoek, 26 j. Over leden: 8. R. Dooge, v. v- D. v. d. Have, 88 j.; 9. M. C. Timmerman, v. v. J. Stouten, 84 j.; 14. K. Stou ten, m. v. Jacoba van der Maas, 69 j.; 88- H. M- Matihijsse, v. v. C. Breukink, 72 j. In het ziekenhuis te Noord- gouwe overleed dezer dagen de heer F. van der Hulle, welke in ons dorpsleven een bekende figuur was. Van beroep aannemer van grond- en waterwerken, voerde hij vele werken, zoowel op als buiten het eiland, uit. Samen met den heer J. J. de Vos, die in de evacu atietijd overleed, had hij eertijds zitting in den raad onzer gemeen te voor de toenmalige S.D.A.P. Verder diende hij vele jaren de Ned. Herv. Kerk als organist. KERKNIEUWS Geref. Kerk. Beroepen te S c h a- r e n d ij k ecand. Duursema te Nieuw-Amsterdam (Dr.) DAMMEN. RENESSE. In Hotel Telle had Woensdagavond de simultaanseance, gegeven door de kampioen van Schouwen- en Duiveiand, de heer F. Brandenburg, plaats. Na bet openingswoord door den voorzitter, dhr. v. d. Werf, werd aan 14 borden aangevangen. Na 3 uur spelen was het pleit beslecht. Dhr. Brandenburg won 12 partijen en speelde er 2 remise tegen de heeren Leendert Bakker en Joost Jonker. Voorwaar een) mooi resultaat. Dhr. Joost Joinker kreeg een mooi damboek ten ge schenke. De seance is volkomen' geslaagd en Renesse boekte weer enkele nieuwe leden. Bij de uitgeverij „Ars Nova" te Goes is een uitgave versdhenen van 10 Z e e u w s c h e liedjes, met tekst van J. P. Paulusse en muziek van H. A. J. Franke. Al ligt ook hier het accent te veel op bepaalde detlem van Zeeland, toch is dit liederen-albumpje een proeve van voortreffelijke volkskunst geworden. Voor allen die zich voor de Zeeuw- sche eigenaard, ook in de muziek interesseeren beteekent het niets minder dan een aanwinst. De me lodieën zijn gelukkig getroffen. Kostelijk voedsel werd minder geliefd „PeulvruchtenO nee, die et-en we nooit meer", „Groene erwten, ik kan ze niet meer zien". Trekt U, die dit leest, verbaa)sd de Wenkbrau wen op? En toch... er zijn tegen-1 Woordig menschen, die zoo over peulvruchten denken en praten. Jammer, want deze behaaren tot het beste, wat onze bodem op brengt. En nu kan men wel zeg gen: wie| ze niet lust„(laat ze staan, doch met deze al te gemakkelijke uitspraak neemt de voedselkundi ge geen genoegen. Hij vraagt zich af: in den oorlogstijd waren lie menschen dol op peulvruchten, tin waarom lusten zij nu geen erwten en boooien meer? Het is gebleken, dat populair gezegd peul vruchten te „zwaar" zijn. Dit is een gevolg van het grao- te percentage ruwe eelstoffen en onverteerbare eiwitten, die ze ba- vatten. Een belangrijk gedeelte blijft onverbruLkt! Dat'ze desondanks een zeer hooge voedingswaarde bezit ten, schijnt echter minder gewicht in de schaal te leggen dan het fleit, dat dit kostelijk voedsel te stevig is. Vooral menschen met gevoelige magen eten ongaarne groene erw ten. Overigens schijnt de lange kook tijd, die veel brandstof vergt, ook niet bijzonder er toe bif te dragein, dit krachtige voedsel opnieuw b>- mind te maken. Na langdurige proefnemingen slaag de het laboratorium van de fa. J. W. Bakker J.Dz. te Groningen er in, groene erwten tot een gemak kelijk verteerbare kost te maken. Het gelukte hen, de erwten zoo danig te bewerken, dat de hoe veelheid ruwe oelstof aanzienlijk kleiner werd, het gehalte aan ver teerbare erwten daarentegen twee maal zoo groot! Het procédé leidlJ tot de „geboorte" van erwtenvlok- ken, een uiterst licht verteerbaa.- product „Ermo" dat uiterlijk lijkt op havermout, doch een zadhten, heel fijnen erwtensmaak heeft De oude bezwaren tegen het ge bruik van groene erwten worden door „Ermo" heelemaal opgeheven. Ermo is zeer snel in eetn kwar tier gaar. En de zwakste ma gen kunnen het verdragen. Erwten- vlokken zijn dermate rijk aan voor de gezondheid onontbeerlijke stof fen, dat het prettig is te hooren, dat ieder ze mag eten. Dat is goed nieuws voor zieken en herstellen den èn voor degenen, die kampen met maagkwaaltjes. Goed nieuws ook voor moeders met moeilijk- etende kinderen. Aanvraagformulieren voor rijwielbanden De Directeur van den Distributie- kring Zierikzee maakt bekend, dat alle aanvraagformulieren voor rij wielbanden, .welke zijn ingediend vóór 1 Februari 1947 zijn ver vallen, voor zooiver aanvragers vó6r 18 Februari 1947 geen op roepkaart je voor het afhalen van bonnen voor rijwielbanden hebben ontvangen. Met ingang van 17 Februari 1947 kunnen wederom nieuwe aanvra gen voor rijwielbanden worden in gediend. a. Collectieve aanvragen voor be drijven met 10 of meer arbeiders Voor arbeiders in bedrijven met 10 of meer arbeiders dient in het vervolg door den werkgever collec tief te worden aangevraagd. Deze aanvragen moeten vóór 26 Februari 1947 ih het bezit zijn van deni Distributiediemst. b, Individueele aanvragen Alle overige personen moeten een individueele aanvraag indienen ge durende het tijdvak van 17 Februari tot, en met 10 Maart 1947. Na-uitreiking bonkaarten 3 en 4e periode 1947 De na-uitreiking van bonkaarten 3e en 4e periode 1947 benevens tabaks-, versnaperingen- en gecom bineerde kaarten zal plaats hebben op Maandag 17 Februari a.s. van 9—12 uur te Zierikzee (Distributie kantoor, Meelstraat B 399). Vliegtuigen zullen bommen wer pen om de ijsdammen op den Rijn, tusschen Lorelei en Bingen, te bre ken. Teneinde Urk uit zijn isolement te verlossen, zal de dijk naar Kam pen ijsvrij worden gemaakt. Zater dag kunnen dan kolen en levens-f middelen per vrachtauto worden aangevoerd. De 'Paiestijnsche conferentie te Londen is op een mislukking uitge- loopen. Engeland overweegt een aantal voorstellen aan de V.N. voor te leggen. Boomkweekersgezellen uit Bos koop, die door de vorst tot werk loosheid zijn gedoemd, hebben zich bij de mijndirecties gemeld voor dan kolenslag. Door de gladheid van den weg is een vrachtauto geladen met vee bij Boxmeer gekanteld. De bestuur- der was op slag dood. Een veertienjarig meisje te St. Louis, in Missouri, aldus meldt een correspondent van de „News of the World", heeft haar vader dood geschoten, omdat deze haar ver hinderde er met een dertien jarigen jongen vandoor te gaan. Het kolenfront werkt hard en het heeft dit niet alleen in Febr. gedaan. Ook in Januari is er hard gewerkt. Daardoor steeg de dag productie van onze Limburgsche mijnen tot 32.046 ton per werkdag, tegen 21.231 ton in December. Met blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje MARIA 1ZABELLA JOHANNA CENTINA C. Bergmans S. Bergmans-v. Iwaardon Hans Zierikzee, 12 Febr. 1947 Janne Wekken A 124 Het Bestuur en Personeel van de Chr. School te Bruinisse geven met droef heid kennis van het over lijden van den heer J. G. DE WAAL Gz., in den ouderdom van 86 jaar. Vele jaren heeft de over ledene de school als be stuurslid gediend. Voor de vele bewijzen van deelneming, ons betoond bij het overlijden van onze ge liefde vader, behuwd-, groot- en overgrootvader, JAN RA DEMAKER, zeggen wij onzen hartelijken dank. C. J. Rademaker M. M. Rademaker—Blom kinderen, behuwd- en kleinkind Burgh, 12 Februari 1947 Voor de vele gelukwenschen ontvangen bij de geboorte van onze dochter, betuigen wij bij deze onzen hartelijken dank. Zierikzee, 12 Februari 1947 H. E. S. Sinck A. R. I. C Sinck-Dierickx Voor de vele blijken van belangstelling voor en bij ons huwelijk ondervonden, zeggen wij bij dezen 'hartelijk dank. Bruinisse, Haven A 1. C. Jumelet M. Jumelet—Hoek Denkt U nog om de groote De door U gereserveerde boeken en de eventueele boeken- bon worden op dien dag af gehaald I Door omstandigheden worden de van de Mandolineclub „Hier 's ek weer" te Nieuwerkerk een week uitgesteld. Deze vinden nu plaats op 25-, 26 en 28 FEBRUARI A.S. Het Districtskantoor der AI- gemeene Verladers en Eigen Vervoerders Organisatie (E.V.O.) is met ingang van 12 Februari 1947 verplaatst van Pijpstraat 7 naar hoek Markt-Nieuwe Burg, Middelburg - Telefoonnr. blijft 2116. voor f 70,- per 100 kg. Deze prijs geldt ook voor alle reeds afgesloten contracten Wagenaars ook verhoogd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1947 | | pagina 3