REGEERINGS MEDEDEELING LAND- en TUINBOUW HUISNUMMERING Distributiekring Zierikzee RECHTSZAKEN Politierechter Middelburg De volgende personen werden ge dagvaard: C. B., 44 jaar, machinist en M. K., 21 jaar, landarbeider te Bruinisse, beiden wegens diefstal van een aantal palen op 7 Septem ber 1946 te Bruinisse, ten nadeele van J. den Herder. Eisch en uit spraak voor ieder f 20,— of 10 dagen hechtenis. AANBESTEDINGEN Het Bestuur der Wa'erkeering van het Cal. Waterschap Bruinisse heeft aanbesteed het bouwen van een woning voor den waterlouw kundig ambtenaar en een woning voor den aluiswachter, voor rekening van ge noemd waterschap. Ingeschreven werd als volgt: A. Vermeulen, Moerdijk f 64100Gebr. F. en J. Kamp, Zevenbergen f61500; Th. Commissaris, Cinte'.oord f60000; W. en J. Boogert, Coster and f f 8330 S. P. Wijsman, Zierikzee f57200; Poldermans v. Ruijswijk f 55250 C. J. v. d. Nieuwenhof, Tilburg f E5COO; Rotterd. Aannemingsbedrijf Perkahaven f54790; W. H. Bos, Enschede f54500; S. C. de Graaf f, Bruinisse f54003; A. J. Boot, Zonne- maire f53940; H. Dobbelaar, Brui nisse f53500; Gebr. van Oeveren!, Bruinisse f52750; A. J. Verjaal, Dreischor f52625; M. J. Padmos, Dreischor f52500; J. H. Tieleman en Zoon, Nieuwerkerk f52450; J. Stouten, Oos'.erland f52250; St. Ca- pelle, Bruinisse f52150; P. de Raat ■en A. W. Everaers, St.-Philipsland f52025; J. den Herder, Bruinisse f51250; N. W. L- Wassenaar Co., Wassenaar f 45450. De gunning is aangehouden. Rijksdienst voor landbouwherstel Verstrekking gras- en lucernezaad Daar er voor het komende seizoen voldoende gras- en lucernezaad in de Inspectie Zeeland voorradig is, «m aan de vraag te voldoen, zal vanaf heden geen zelf gekocht zaad meer worden vergoed. Voor zoover dit nog niet is ge- «chied, kunnen de nota's van het in 1946 aangekocht zaa,d bij het Districtskantoor van den Rijksdienst vow Landbouwherstel te Zierikzee worden ingediend. H erbij dienen onderstaande pun ten te worden opgegeven: 1. Naam, woonplaats en adres. 7. Kadastrale gegevens van het perceel, waarin het aangekochte zaad is gezaaid. 3. Datum van inzaai, de soort en hoeveelheid van het gebruikte zaad en de ingezaaide oppervlakte. 4. Aard van gebruik in 1943; dus bouwland of grasland. De vergoeding kan alleen gegeven worden indien: a. De ingezaaide zaden redelijk zijn aangeslagen, of wel ezn bewijs van de Rijkslandbouwvoorlichtings- dienst kan worden over egd, waar n vermeld is, dat mislukking is ont staan door oorzaken buiten den wil van den landbouwer. b. Blijvend grasland als zoodanig wordt gebruikt en goed wordt on derhouden. Roode klaver, ingezaaid in 1946, als zoodanig wordt geëxploiteerd tot herfst 1947. d. Lucerne, ingezaaid in 1946, als zoodanig wordt geëxploiteerd tot herfst 1948. Voor bedrijven klei ner dan 3 ha. bouwland, behoeft de lucerne slechts tot de herfst 1947 te worden gejfxploitecrd. e. Voor c en d wordt uiteraard de vergoeding pas verstrekt als gebleken is, dat aan de gestelde termijn is voldaan. Wit en rood klaverzaad zal niet meer worden verstrekt, terwijl hier voor eveneens geen vergo.d ng voor zelf aangekocht zaad meer zal wor den gegeven. Districtshoofd Rijksdienst voor Landbouwherstel, B. MENAGE. Het blijkt noodig te zijn, dat be langhebbenden nogmaals op het navolgende worden gewezen: le. Indien de eigenaar een schade aan zijn pand heeft, waarvan de totale herstelkosten (dus van reeds uitgevoerd en nog uit te voeren werk) meer dan f 500,— bedragen, is het nood zakelijk, dat hij de begroo tingen van den aannemer of am bachtslieden plus ev-entueele re keningen aan mijn bureau ter beoordeel in g inzendt. Dezer zijds wordt beslist, welk ge deelte als werkelijke oor logsschade dient te war den aangemerkt, van welke be slissing de eigenaar in kennis wordt gesteld, le. Ter vermijding van misverstand is het gewenscht, dat voor schaden beneden f 500,— even eens een kostenbegrooting wordt overlegd. De eigenaar ontvangt dan van het Stieek- bureau bericht, welk bedrag als basis voor de vergoeding geldt 3e. De f 3000,regeling is van kracht voor woonhuizen (al dan niet met bedrijfsruimte), alsmede voor boerderijen. Voor de financiering van alle andere gebouwen, als werkplaatsen, loodsen, schuren, kantoren etc. etc. wende men zich tot het Str eekbureau. 4e. Het Streekbureau is vooir het publiek voor het indienen van rekeningen slechts geopend op Dinsdag, Donderdag en Vrijdag van 9—12 uur. 5e. Alle belanghebbenden worden dringend verzocht op alle cor respondentie en rekeningen steeds de juiste en volledige ge gevens te verstrekken, als: a. Schade-Enquête-nummer van het onroerend^goed; tx. Naam en adres van den eigen aar; e. Juiste ligging van het pand. 6e. Het indienen der nota's moet beperkt blijven tot 2, ten hoog ste 3 maal. Het Hoofd van het Streek bureau v. d. Wederopbouw „No ord-Zeel an d", A. J. ARGELQ. 1946 TOPJAAR. De Amerikaansche boeren hadden hun beste jaar in 1946, waarbij hun inkomsten de 25 milliard naderden, bijpa een drie maal zoo groot bedrag als gedu rende het tijdvak 19351939- HET GEBRUIK VAN VARKENS- VLEESCH bedroeg vóór den oor log 150.000 ton per jaar, d.w.z. vijf maal zooveel als er op het oogen- blik aan varkens wordt aangebo den (clandestiene slachtingen bui ten beschouwing gelaten). Hieruit volgt, dat het voorshands nog on mogelijk is de vleeschdistributie op te heffen. CANADA LEENT BOTER VAN ENGELAND. Het is wel vreemd, doch Canada heeft zich genoodzaakt gezien aan de Engelsche regeering te verzoeken haar een hoeveelheid boter te leveren. Het ongekende verschijnsel heeft zich n'l. voorge daan, dat de voorraden in Canada zoo laag waren geworden, dat het rantsoen van ongeveer twee ons per week niet gehandhaafd kon worden. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Ooster- en Wester Blokker (toez.): Ds: L. A. F. Reddingius te Poortugaal (v.h. te Zierikzee). Bedankt voor Wissenkerke en aangenomen naar Tzum: Ds. A- Kentie Sneek (v.h. te Haamstede). SPORT De komende Oceaan-race Als eenige Nederlander in de Oceaan-race, die van New York naar IJmuiden gehouden zal wor den, zal de heer Goudriaans uit Rotterdam met p\n „Olivier van Noort" deelnemen. De tocht zal ver moedelijk in de laatste dagen van Juni of in de eerste dagen van Juli worden gehouden, opdat de schepen voor 25 Juli a.s. in IJmuiden zullen kunnen arriveeran. DAMMEN „Gezellig Samenzijn" te Zierikzee. Uitslagen van 20 Januari 1947 I. Hage—N. v. d. Werf 0—2 A. HageH- van Doorn 2—0 M. C. Deurloo—F. Brandenburg 0—2 C. Boot—D. Kardol 2—0 C. J. de Jonge—A. Flikweert 2—0 F. Brandenburg—H. v. Doom 2—0 J. Dogger—I. Hage 2—0 E. de LooffC- Barrevoets 20 H. v. Doorn—F. Brandenburg 0—2 Renesse INieuwerkerk I Zaterdagmiddag heeft te Renesse de belangrijke wedstrijd ,dammen om het ciubkampioenschap van het eiland plaats. Het reeds uitgescha kelde Renesse, zal tegen het goed spelende taem van Nieuwerkerk te weinig kans krijgen op een zege. Daarvoor zijn de gasten te sterk. Aan een gëlijk spel (remise) heb ben zij reeds genoeg. Momenteel heeft Z'zee 5 punten uit 4 wedstr., Nieuiwerkerk 5 punten uit 3 wed strijden. Te Renesse zullen as. Zaterdag de kampioenschappen biljarten 5e klasse afd. Sch.-D. gehouden wor den. De Burgemeester van Zierikzee herinnert in verband met de komen de volkstelling de ingezetenen aan <art. 2 der Algemeene Politie-veror- daning, luidende als volgt; „Op elk gebouw moet aan den hoofdingang, op een van buiten zichtbare plaats, het huisnummer ter grootte van ten minste vijftig milimeter in olieverf geplaatst zijn. „De eigenaars of beheerders van gebouwen zijn verplicht op hunne kosten de nummers te doen aan brengen, in goed leesbaren staat te onderhouden en te zorgen, dat het gebouw aan den openbaren wsg met geen ander nummer gemerkt is". Op de naleving hiervan zal na 31 Januari 1947 ten scherpste wor den toegezien en bij overtreding zal proces-verbaal worden opge maakt. Zierikzee, den 21 Januari 1947. De Burgemeester voornoemd, £CHUURBEQUE BOEIJE. N.B. Ter gemeente-secretarie, le afd., worden inlichtingen omtrent de huisnummering verstrekt. Ord r gebouwen zij e 'rne nn be grepen: schuren, pakhuizen e.d. Uitrei1 ing bonkaarten 3e en 4e periode 1947 alsmede tabaks-, ver snaperingen- en gecombineerde kaarten De Directeur van den Distributie- kring Zierikzee maakt bekend, dat de uitreiking van bonkaarten 3e en 4o periode benevens tabaks-, ver- snaperinegn- en gecombineerde kaarten zal plaats hebben op on derstaande dagen en uren te: KERKWERVE (Gemeentehuis): Maandag 27 Jan. 1947 van 9—11 uur, zelf verzorgers wijk K; van 11—1 uur, zelfverzorgers wijk N en R; van 2—3 uur, normaal ver bruikers. DUIVQNDIJKE (School): Dinsdag 28 Jan. 1947 van 9.30—11 uur, zelfverzorgers; van 11—lï uur, normaal verbruikers. ELKERZEE (Gemeentehuis)) Dinsdag 28 Jan. 1947 van 1—3 uur zelfverzorgers; van 3—3.30uur normaal verbruikers. ELLEMEET (Gemeentehuis) Woensdag 29 Jan. 1947 van S-30 11 uur, zelfverzorgers; van 11 —12 uur, normaal verbruikers. SEROOSKERKE (Gemeentehuis) Woensdag 29 Jan. 1947 van 1 2.30 uur, zelfverzorgers; van 2-30 3 uur, normaal verbruikers. ZCINNEMALRE (Gemeentehuis) Donderdag 30 Jan. 1947 van 9.30 —11 uur, zelfverzorgers wijk A; van 1112.30 uur, zelfverzorgers wijk B; van 1.30—3 uur, normaal verbruikers. NOORDGOUWE (Gemeentehuis) Vrijdag 31 Jan. 1947 van 910.30 uur, zelfverzorgers; van 10.30lï uur, normaal verbruikers. SCHUDDEBEURS (Café Cannoo): Vrijdag 31 Jan. 1947 van 1-30 2.30 uur, zelfverzorgers; van 2.30 —3.30 uur, normaal verbruikers. De uitreiking op de overige plaat sen zal nog nader warden bekend gemaakt. Medegebracht moeten wor den: De Distributiestamkaarten van alle gezinsleden en alle bonkaarten 701, waarvan de inwisselingsbon zal worden ingenomen. Losse inwis selingsbonnen zijn ongeldig. Personen, die een versnaperingen- kaart hebben gekozen, kunnen de ze achteraf niét meer ruilen voor een andere kaart- Alleen op gezegelde stamkaarten zal worden uitgereikt. De na-uitreiking zal alleen te Zierikzee plaats vinden. Aanvragen voor toeslag bijzonderen arbeid 3e en 4e periode 1947 Ce Directeur van den Distributie kring Zierikzee maakt bekend, dat gedurende het tijdvak van 27 Jan. tot en met 7 Februari 1947 aanvra gen voor toeslag bij.onderen arbeid 3e en 4e periode 1947 kunnen wor den ingediend. a. Werkgevers, die ook voor 3a - le en 2e periode 194?' toeslagkaar- ten bijzonderen -arbeid voor hun werknemers hebben ontvangen, kun nen normaal op de hun verstrekte naamlijst de nieuwe aanvragen in dienen. b. Werkgevers, die gedurende de 13e periode 1946 en le en 2e pe riode 1947 GEEN toeslagkaartea voor hun werknemers hebben ont vangen. Land- en Tuinbouw bedrijven moeten voor elke werknemer afzonderlijk een aan vraagformulier MD 223—81 Indie nen. Hierbij moet worden overgelegd: 1. Het destijds aan de betrokken werknemer vrrs'rekte afschrijvings- bewijs MD 252—02; 2. de Tweede Dis ributiestamkaart Personen, de zelfverzorger zijn voor de artike en melk EN vleesch komen niet voor toeV.ag bijzondcren arbeid in aanmerking. Meer dan vierhonderd van "s werelds fijnste diamanten, welke in totaal aanzienlijk meer dan twintig duizend pond sterling waard zou den zijn, zullen door de Zuid-Afri- kaansche regeering worden aange boden aan prinses Elisabeth van Engeland, bij gelegenheid van haar 21sten verjaardag tijdens de voor genomen reis van de koninklijke fa milie. 3

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1947 | | pagina 3