AUVUKIjqm INSTALLATIE burgemeester Noordgouwe Zaterdagmiddag heeft <le ge meente Noordgouwe op eenvoudige wijze den burgemeester ingehaald. Nadat de bestuursleden van de Cultureele Vereeniging den burge meester en zijn familie per auto van zijn waning hadden afgehaald, werd dit gezelschap aan de grens der gemeente opgewacht door een keurige formatie ruiters, onder lei ding van dhr. L. Vis, benevens het muziekgezelschap. Voorafgegaan door deze formatie, begeleid door publiek, trok de stoet met muziek het dorp in. Voor het gemeentehuis werden de ruiters in carré opge steld, de muziek speelde het „Wil helmus". Namens de Cultureele Ver eeniging bood een schoolmeisje mevrouw Cornells bloemen aan, waarna de raadsleden Adriaanseen Janse den burgemeester en zijn fa milie naar het gemeentehuis bege leidden. De schoolkinderen zongen een welkomstlied, waarna het ge meentehuis werd betreden en de installaüezitting een aanvang nam, welke werd geleid door wethouder van de Werve. Na voorlezing der besluiten, be helzende de burgemeestersbenoe ming, sprak hij den burgemeester toe. Plaatsruimte verbiedt ons alle gesproken woorden weer te geven, waarom wij moeten volstaan met een samenvatting. Weth. v. d. Wer- ze zeide, met groot genoegen deze installatie te verrichten. Wij ken nen U, burgemeester, sedert 30 jaar als een voortreffelijk ambtenaar. De 8 maanden, ;,dat ik waarnemend bur gemeester was, heeft de waardee- ring voor Uw persoon nog ver hoogd. Wij vertrouwen dat gij de plaats van eerste burger van Noord gouwe met eere zult innemen. Ik doe een (beroep op Uw groote werk kracht, teneinde de vele problemen die zich voordoen, vlot af te doen. De wethouders zullen alles doen wat in hun vermogen is, om U bij te staan. Nadat de waarn. burgemeester de belangen van gemeente en zijn in stellingen, en het vereeni/gimgsleven in de belangstelling van den burge meester heeft aanbevolen, en war me hulde gebracht voor alles wat dhr. Cornells reeds in Noordgouwe ver richtte, omhing deze den ambts keten, overhandigde den voorzit tershamer, en verklaarde dhr. Z. Cornelis geïnstalleerd als burge meester. De burgemeester, deze re de beantwoordende, bracht eerbie dig dank aan H.M. de Koningin en aan verdere autoriteiten voor zijn benoeming. Zich tot wethoudcT v. d. Werve wendend, dankte hij dezen voor de wijze waarop deze gedu rende 9 maanden het ambt waar nam. Daardoor is een band gegroeid die niet licht verbroken kan wor den. Bij het uitstippelen van zijn werk programma zegt Z.E.A. te willen uitgaan van de gedachte, dat ieder, waar ook geplaatst, hard zal moe ten werken, dus ook hij, ten eimde de vele moeilijkheden vam thans te overwinnen. Als ieder zijn plicht doet, zal dat zeker lukken. Sprekend over de dingen die in de nabije toekomst de aandacht vragen noem ik, uitbreidingsplan, woningbouw1, aanleg sportveld, bouw gemeente huis, stichten van een verenigings gebouw, herstel van Schuddebeurs als recreatie-oord, steunverleenimg van het verenigingsleven, zorg voor goed onderwijs en de bevorde ring van de volksgezondheid. De burgemeester bracht dank aan den zoo vroeg gestorven burgemees ter Geluk, die veel voor Noordgou we heeft gedaan. Spr. wil gaarne beloven dat hij bereid is alle krach ten te geven aan de belangen der inwoners. Hij doet een beroep op den raad, om in eensgezindheid te bouwen, opdat Noordgouwe in de rij der gemeenten een waardige plaats irmeme. Met het uitspreken van den wenseh dat Gods zegen op alle arbeid ruste, aanvaardde hij het burgemeestersambt. Achtereenvolgens werd daarna het woord gevoerd door wethouder van Gastel, die zich aansluitend bij zijn collega, de belangen van den landbouw, als voornaamste bron van bestaan, bij den burgemeester aanbeval. Dhr. Rentier, als oudste lid in zittingsjaren, wil in het open baar verklaren, dat de raad zich gaarne onder de leiding van den burgemeester zal scharen, in een» gezindheid aller belang nastrevend Dhr. den Engelsman wenschte den burgemeester kracht en wijsheid toe bij het bestuur dezer gemeente. Na mens da A.R. en C.H. raadsfracties zegt hij alle medewerking daarbij toe. Dhr. A. H. Vermeulen, secre taris van het Dag. Bestuur van het Ziekenhuis, beval de belangen van het Ziekenhuis iin des burgemeesters belangstelling aan. Hij deelde mede dat de algemeene vergadering dhr. Cornells in het Dag. Bestuur ver koos. Dhr. J. G. Smits sprak namens onderwijzend personeel, en riep de medewerking in voor het op hoog peil brengen van het onderwijs. Ook de wethouder van Zonne- maire, dhr. P- S. Vis, gewaagde van de groote werkkracht van dhr. Cor nells. Hoewel men verheugd is over deze benoeming, ziet Zomnemaire zijn secretaris ongaarne vertrekken. Burgemeester C. Gast van Brouwers haven feliciteerde namens de col lega's. Dhr. P. van Tiggelen en W. M. Talman, sprekend namens de georganiseerde arbeiders, zien met vertrouwen 's burgemeesters beleid tegemoet. Dhr. A. Adriaanse spreekt namens da(kerk en wanscht de bur gemeester Gods zegen toe. Dhr. G. van de Weel© beval „Con Amore" in de belangstelling aan, terwijl dhr. J. Vijverberg de belangen van het Groene Kruis naar voren bracht. De burgemeester dankte voor alle vriendelijke woorden, voor de be toonde belangstelling en verzeker de dat alle naar voren gebrachte wenscbetn zijn voortdurende aan dacht zullen hebben. Hierna werd nog een rondrit door de gemeente gemaakt, waarmede het officieele programma werd beëindigd. Noord gouwe heeft op gepaste wijze sym pathie getoond met de benoeming van dhr. Comelis als burgemeester. KERKNIEUWS Ned. Herv- Kerk. Beroepen te Vollenhove Ds. G- H. J. Marsman te Bruinisse. Beroepen te Stavenisse: Ds. F. Sinke te Meteren; te Wemel- dinge: Ds. J. J. Stoutjesdijk te Tuil (v.h. hulpprediker te Zierikzee). Zeeuwsche ontwikkelingsdag voor de fruitteelt Ondanks de dikke mist en de levensgevaarlijk gladde wegen be reikte het aantal bezoekers op den vijfden Zeeuwschen ontwikkelings dag voor de fruitteelt, die Vrijdag te Goes werd gehouden, een re cord hoogte. Naar schatting wa ren 800 a 900 bezoekers aanwezig. Deze dag was speciaal aan de fruitverwerking gewijd. De voorzitter, de heer J. Q. C. Lenshoek, sprak zijn blijdschap uit over deze enorme belangstelling, verwelkomde verschillende gasten o.w. ook enkele Belgische heeretien herdacht den Donderdag overleden heer A. v. d. Have, die zooveel gedaan heeft in het belang van de fruitteelt. De inspecteur van den tuinbouw, de heer Ir. A- W. v. d. Plassehe sprak daarna de fruitkweekers toe. Vandaag zegt spr. ontmoeten wetenschap en practijk elkaar. In de laatste 25 jaar heeft de fruit teelt groote belangstelling onder vonden en gezegd mag worden dat een gezonde basis voor de ontwik keling aanwezig is, maar of de ontwikkelingsmogelijkheden werke lijkheden zullen worden hangt van de telers zelf af. Het zou te be treuren zijn indien deze ontwikke ling aan banden moest worden ge legd. De afzet moet in goede banen worden geleid. De telers moeten zich richten naar de eischen van de afnemers. En daar ligt juisti bet zwakke punt. Technisch ver toont de fruitteelt een groote voor uitgang. Maar in de wijze van oog sten, het verhandelen en de manier waarop het fruit wordt aangebo den, moet verbetering worden ge bracht. De afnemer moet goed be diend worden. Daarom moeten de telers hun kracht niet zoeken in beperking van de teelt maar in verbetering van den afzet van het fruit. De oorlog bracht ons het ver plicht veilen. Kwantitatief zijn dus de veilingen gestegen, maar kwali tatief moet er nog veel verbeterd worden. Teneinde het publiek ook op bepaalde tijden van het jaar van fruit te voorzien is de fruit- verwerkende industrie onmisbaar. Mr. C- J. G. Becht, directeur van „Bedri" te Bergen op Zoom, be sprak daarna de bereiding van fruitdranken en de toekomst van de vruchtensappen in Nederland. Volgens spr. is appelsap niet al leen genot- maar ook voedingsmid del. Het is daarom jammer dat het verbruik daarvan hier te lande zoo veel minder is dan in andere lan den- Het jaarlijksch verbruik per hoofd in ons land bedraagt slechts 0.1—9.2 L. per hoofd. Dit verbruik moet worden opgevoerd, ook om economische redenen. Er zal een nauwe samenwerking moeten kor men tusscben kweeker en verwer ker, waarbij ook de regeering niet van verre zal mogen blijven staan. Daarom concludeert spr.: er is een goede toekomst voor de fruitteelt. Teeltbeperking is niet gewensoht. Opvoering van kwaliteit en kwanta teit is noodzakelijk. Exportmoge lijkheden voor het verwerkte fruit zijn aanwezig. SPORT Uitslag 16e ronde Damclub Renesse. R. Steur—W. Kostense 0—2 C. Kostense—W. Boot 2—0 Kogei lend—Telle 2—0 J. v. d. Werf—N. Fasol 2-0 Gcedbloed—Geleijnse 0—2 Bakker—Korporaal 0—2 Korporaal—N. Fasol 2—0 Landbouwmededeelingen voor Schouwen en Duiveland Woensdag 15 Januari a.s. zal er te Zierikzee een overnamemarkt worden gehouden voor Landbouw- Herstelvee. Deze overnamemarkt zal aanvan gen om v.m. 9 uur en om 11 uur v.m. worden gevolgd door een Slachtveemarkt. De Distr. Bureauhouder, F. C. HANSE. Gezien den precairen toestand van onzen hariingvoorraad is be sloten om zoo mogelijk een kwan tum Noorsche haring te koopen. De groote Dam in den Dnjepr, die in 1941 door de Duitschers is vernield, is gedeeltelijk hersteld. Weldra zal de eerste electrische stroom sinds den oorlog kunnen worden geleverd. Premier Attlee en mevrouw heb ben yrijdag hun /ilveren bruiloft gevierd, waarbij 22 Attlee's aan wezig waren. Zuid-SIavië heeft in een nota aan Engeland en Amerika gedreigd een klacht bij de V.N. in te dienen, wanneer deze landen niet onmiddel lijk hun beloften nakomen betreft fende het uitleveren van personen, van wie is bewezen dat zij oor logsmisdadigers zijn. Ondertrouwd Willem Karei Schot B.Wz. en Margrieta van Boven. Zierikzee, Hoofdpoortstr. C 290 Yerseke, Van Randwijckstr. 20 11 Januari 1947. Heden overleed, zacht en kalm, onze innig geliefde echtgenoote. moeder, be huwd- en grootmoeder, MARINA VAN G0RSEL, geb. Hoogerland, in den ouderdom van 72 jaar. Zierikzee. 1. van Gorsel Voorburg. M. van Gorsel T. T, van Gorsel—Hanse I. A. van Gorsel Zierikzee. L. van Gorsel Rotterdam, C. van Gorsel G, H. van GorselDuiker Zierikzee, 12 Januari 1947 Weststraat. Heden overleed, na een langdurig, smartelijk, doch geduldig gedragen lijden, onze geliefde zuster, be huwdzuster en tante MARIA ADRIANA DE B0K-REMEEUS, in den ouderdom van 66 jaar en 8 maanden. Ouwerkerk, 12 Jan. 1947. Namens de familie REMEEUS. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, zacht en kalm, onze geliefde moeder, behuwd-, groot- en over grootmoeder, v WILLEMINA DEN BOER. wed. van Marinus Boot. in den gezegenden ouder dom van 91 jaar en 9 maanden. Dreischor. P. J. Boot J. Boot—de Vlieger Zierikzee. W. C. Poot J. J. de Vlieger—Boot J. J. de Vlieger Kerkwerue. C. Boot E. Boot- Boot Zierikzee. J. Boot S. BootPolderman Kerkwerve, W. Boot P. M. Boot—Boot Kleinkinderen en Achterkleinkinderen Zierikzee, 11 Januari 1947 Weststraat Voor de vele blijken van belangstelling tijdens de ziekte en het overlijden van ons ge liefd zoontjeen broertje JOHAN betuigen wij onzen bartelijken dank. P. J. HANSE t A. HANSE—v. d. Sluis KEES NELLIE en MIENEKE Bruinisse. Januari 1947. Voor de vele blijken van belangstelling, ondervonden bij het overlijden van ons geliefd kleinzoontje en neefje JOH AN, betuigen wij onzen hartelijken dank. Earn. v. d. SLUIS. Bruinisse, Januari 1947.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1947 | | pagina 3