UITVOERING Volks-llitvoering „DE SCHOONVADER" ADVERTENTIES WITTE VAK HAEMSTEDE BAL NA Aanvragen Kuikentoewij zing Adverteert in dit streekblad VAN HET EILAND ZIERIKZEE. Dezer dagen kwam 't bestuur der Zierikzeesche Oranje- Vereenigiing bijeen, ter bespreking van de feestelijkheden bij de a.s. blijde gebeurtenis iin het Prinselijk gezin. De vereenigiing heeft, zooals men weet, met financieel® moeilijkhe den te kampen, doch zij hoopt de zer dagen de contributie-kwitanties bij baar leden aan te bieden. Tevens hoopt het bestuur wederom te mo gen aankloppen voor de contributie bij diegenen welke op de laatste vergaderingen bedankten, door de bekende strubbelingen. Het bestuur hoopt in Febr. iets voor de kinderen te kunnen doen. Een vergadering met de besturen der Buurtvereenigingen is reeds uitgeschreven. Op aller medewer king wordt gerekend. Het dagelijksch bestuur is als volgt samengesteld: Mr. W. Nieu- wenhuijsen, voorzitter; W. P. A. Brouwer, secretaris en P. Heering, penningmeester. De heer M. J. te Boekhorst te Sint Laurens, hoofdcommies-verifi cateur ter Provinciale Griffie van Zeeland, is benoemd tot Inspecteur der gemeentefinancieën bij het Mi nisterie van Binnenlandsche Zaken te Den Haag. KERKWERVE. Tot secretaris der gemeenten Ellemeet en Eikerzee is benoemd de heer L. F. v. Wijck, ambt. ter secretarie en gemeent3- ontvanger. Dhr. v. W.. is in het be zit diploma's H.B.S., gemeente-ad ministratie, gemeente-financieën le deel. Zijn practische vorming heeft hij genoten van den burgemeester dezer gemeente. KERKWERVE. Het aantal imvor ners op 31 December 1945 bedroeg 359 m. en 347 v. Dit aantal ver meerderde door geboorten met 16 m. en 10 vr. en door vestiging met 51 m. en 51 v. Dit aantal vermin derde door overlijden met 1 m. en 2 v. en door vertrek met 39 m. en 37 v. De vermeerdering be staat tenslotte uit 27 m. en 22 v. Het aantal inwoners per 31 Dec. 1946 bestond dus uit 386 m. en 369 v. Zeven huwelijken werden gesloten. HAAMSTEDE. Voor een goed be zette zaal gaf „Haamsteeds Zang koor" Woensdagavond in Hötel Bom een zeer goed geslaagde do nateursuitvoering. Het eerste ge deelte bestond uit een viertal zang nummers, die onder leiding van mevr. M- J. Boot—Rotte, maatvast, met een zeer goede voordracht en beschaafd werden uitgevoerd. Een klucht in drie bedrijven: „Harten op hol", werd hierna opgevoerd. De rolverdeeling was zeer goed en behoudens een enkele kleinigheid, werden deze rolvast ten toomeele gevoerd. Er werd over het geheel zeer goed gespeeld, doch de ver tolker van de hoofdrol verdient af zonderlijke vermelding. Tot slot werden nogmaals een viertal zang nummers ten gehoore gebracht, die evenals de eerste vier, verdienste lijk werden uitgevoerd. Namens de aanwezigen dankte de eere-voorzit- ter, de heer L. M- Blom, voor deze mooie uitvoering, waarbij zich de heer T. L. Jonker als vice-voor zit ter van de Zeeuwsche Zangers- bond aansloot en tevens hulde bracht aan de directrice voor haar leiding. „Haamsteeds Zangkoor" kan op een zeer goed geslaagde uitvoering terugzien. BROUWERSHAVEN. Het aantal inwoners op 1 Januari 1946 bedroeg 1183 (581 m. en 602 v.) Dit aantal vermeerderde door geboorten met 18 (14 m. en 4 v.) en door vesti ging met 115 (62 m. en 53 v.) Dit aantal verminderde door overlijden met 9 (5 m- en 4 vr.) en doorver- trek met 103 (55 m. en 48 v) De vermeerdering bestaat tenslotte uit 21 (16 m. en 5 v.) Het aantal Inwoners op 1 Jan. 1947 bedroeg dus 1204 (597 nv en 607 V.) Tien huwelijken Ayerden gesloten en 2 ontbonden. ZONNEMAIRE. Het aantal inwo ners per 1 Januari '46 bedroeg 748 (376 m. en 372 vr.) Dit aantal ver meerderde door geboorten met 14 (8 m. en 6 vr.) en door vestiging met 78 (35 m. en 43 vr.) Dit aantal verminderde door overlijden met 4 (2 m. en, 2 vr.) en door vertrek met 65 (31 m. en 34 vr.) Het aan tal inwoners per 1 Jan. 1947 bee droeg dus 771 (386 m. en 385 ivr.) DREISCHOR. Het aantal inwo ners op 1 Jan. 1946 bedroeg 966 (505 m. en 461 vr.) Dit aantal ver meerderde door geboorten met 25 (12 m. en 13 vr.) en door vesti ging met 70 (29 m. en 41 vt.) Dit aantal v erminderde door overlijden met 14 (11 m. en 3 vr.) en door vertrek met 59 (27 m. en 32 vr.) Het aantal inwoners op 1 Jan. '47 bedroeg dus 988 (508 m en 480 vr.) OUWERKERK. De heer C. P. Kuijper gaf voor de partijleden een bespreking van het urgentiepro gram. Spr. zeide, dat de P.v.d.A. de gemeentepolitiek wil stellen in het teeken van herstel en vernieuwing. De woningbouw dient hier krach tig ter hand genomen te worden. Twee woningen z:ijn reeds aanbe steed en er wordt krachtig aan gewerkt er dezen zomer nog 6 stuks bij te plaatsen. Het anderwijs moet gericht war den op „mensch-vorming", minder instampen van een groote massa parate kennis. Op cultureel gebied: financiëele en moreele steun aan de arbeid van vereenigingen en instellingen, leiding geven aan de besteding door de arbeiders van hun vrijen tijd. Op sociaal gebied is hier behoefte aan vernieuwing. Dit komt tot uitdruk king o.m. in de verandering van de naam „Burgerlijk Ambestuur", in „Maatschappelijk Hulpbetoon" m „Diensten voor Sociale Zaken". Tenslotte behandelde Kuijper: de arbeidsvoorwaarden van het ge- meentepersoneel en samenvoeging en samenwerking van gemeenten Op deze geanimeerde besprekin gen volgden levendige discussies en kwamen diverse punten aan de orde, die in den Raad te berde zullen worden gebracht. Gemeenteraad Dreischor Dinsdag 7 Januari j.l. kwam de raad dezer gemeente in voltallige vergadering bijeen. De loco-burge meester opent de vergadering en wenscht den leden een voorspoedig en gelukkig 1947 toe. De heer C. Klaasse wenscht daarna namens den raad ook den voorzitter een voor spoedig 1947. Allereerst wordt het bouwverbod op de Steengracht vastgesteld. Ook de vaststelling van de bijzondere voor- en achtergevelrooilijnen voor de Steengracht wordt goedgevon den. Daarna komt aan de orde het onderzoek van de gemeentereke ning 1945. Het tekort dezer rekening bedraagt f 17217,10. Door den wnd. secretaris wordt een uitvoerige toe lichting gegeven over de verschil lende inkomsten en uitgaven, zoodat de raadsleden een duidelijk beeld krijgen waaraan het groote tekort in hoofdzaak is te wijten. Hierna besluit de raad de rekening vast te stellen zooals zij is opgemaakt. De voorzitter deelt mede, dat van Ged. Staten het vastgestelde besluit tot het heffen van een vermake lijkheidsbelasting is terugontvan gen, met het verzoek deze aldus te wijzigen dat voor iedere tooncel- voorstelling een vast bedrag, b.v. f 5,— verschuldigd zal zijn. De raad is in zijn geheel van meening dat dit bedrag veel te laag is. Be sloten wordt deze zaak voor ver dere behandeling in handen van B. en W. te geven. Aan J. C. Schouwenaar wordt op diens verzoek ontheffing verleend tot het betalen van 1/2 jaar hon denbelasting. Verder wordt nog be sloten om aan het leerplichtige zoontje van den heer K. Roggeband, die de U.L.O.-school te Zierikzee bezoekt, een bijdrage te verleenem in de kasten van vervoer. In de rondvraag informeert de heer C. Klaasse naar de toekenning van de 10 pet. salarisverhoogiing voor het gemeentepersoneel. Beslo ten wordt deze zaak 'in handen van B. en W. te geven voor onderzoek om daarna een voorstel aan den raad over te leggen. Hierna sluiting. Strijdend Geloof Offensief De generaal van het Leger des Heils, generaal Albert Orsbora> heeft aangekondigd, dat het Leger des Heiis over de geheele wereld dit jaar zal overgaan tot een offen sief op alle fronten, dat bekend zal staan als het "Strijdend Geloof- Offensief', schrijft Envoy A. Bou- we-ns. Er heeft zich allerwege een inzin king van den Christelijken stan daard voltrokken en dit is aan Nederland niet voorbijgegaan. De oorlog gaf een scherpen teruggang te zien in waarheidsliefde en per soonlijke eerlijkheid. Sexueele los bandigheid en zwarte handel wer ken dit meer en. meer in de hand. Gemakzucht brengt velen er toe, dit als een voldongen feit te aan vaarden. In weelderig ingerichte ge bouwen bieden de duistere machten dezer eeuw den volke dans en) drank, goedkoop vermaak en prik kels, die een gezonde moraal on dermijnen. Daarbij komt de toenemende cri minaliteit onder de jeugd, die li egt en steelt in navolging van de oude ren. Bestrijding van gevaarlijke ge slachtsziekten is een probleem van den eersten rang voor de volksge zondheid. Het aantal echtscheiding gen neemt onrustbarend toe en het aantal buiten echt gebaren kinde ren is nog nooit zoo ontstellend groot geweest. Er is allerwege een groote geestelijke en zedelijke ach teruitgang en het Leger ziet dia noodzakelijkheid in, dat alle Chris tenen er van doordrongen worden, dat een grootsch opgezet tegenof fensief tegen de verderfelijke mach ten, noodzakelijk is. Het Leger des Heils is een strij- dend Leger, het weet van geen stilstaan. Het wil dit jaar tot een jaar van grootsche geestelijke acti viteit maken. Ook het korps te Zierikzee heeft groote plannen. Dit korps heeft besloten tot een mobi lisatie van alle beschikbare krach ten. Einde dezer maand zal de opening van het offensief te Zie rikzee plaats vinden. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Burgh: de heer C. B- Th. Enklaar, cand. te Haarlem. Centrale Coöp. Veiling Zierikzee Veiling van 10 Januari 1947. Spruiten f 40—88, Prei f 20—27, Boerekool f 10—12, Peen f 8, Kro ten f 34, Roodekool f 20, Savoye- kool f 20, per 100 kg. Knolselderij f 13—14, per 100 stuks. Distributiekring Zierikzee Aanvragen om transportbanden De Directeur van den Distributie kring Zierikzee maakt bekend, dat in het tijdvak van 15 Januari t.m. 15 Februari 1947 degenen, die een beroep of bedrijf uitoefenen, waar in noodzakelijkerwijs van een trans portrijwiel of carrier gebTuik moet worden gemaakt, een aanvraag voor bonnen voor transportbanden kunnen indienen. Tot onze dtepe droefheid overleed heden In den ouder dom van 57 jaar. onze lieve Man, Vader. Behuwd- en Grootvader, ADRIAAN VAN DER HAVE, Ridder in de orde van Oranje Nassau. Kapel Ie. A. G. van der Have-Lucieer. Goes, A. P. Dirkzwager van der Have. A. Dirkzwager. Ary en Aatje. Kapelle. D. J. van der Have. A. B. van der Have-Wigman Adriaan. P. van der Have. D. C. van der Have-Kuenen. Groningen, C. van der Have. Kapelle-Biezelinge, „Eureka", 9 Januari 1947. Geen bezoek. De teraardebestelling heeft Maandagmiddag 13 Januari te 1 uur plaats gehad. Tot ons diep leedwezen overleed heden nog onver wacht, onze hooggeachte oudste patroon, den Wel- Edelgeboren heer A. VAN DER HAVE, in den leeftijd van ruim 57 jaar. Zijn nagedachtenis zal bij ons allen In dankbare her innering voortleven. Het Personeel der Firma D. J. van der Have. Kapelle, 9 Januari 1947. Zoo de Heere wil, hoopt onze lieve moeder en groot moeder Wed. M. POLDERMAN-Bos Wevershoek 58, Zierikzee. op 15 Januari haar SOsten geboorte dag te herdenken, Fam. T. POLDERMAN. der Harmonie voor Donateurs (trice) op Donderdag 16 Januari, in de zaal van den heer M. C. DE KOSTER te Burgh. Aanvang 7 u. precies op Zaterdag 18 Januari. Entree fl,- Aanvang 6,30 a. Opgevoerd wordt het blijspel In 3 bedrijven Plaatsbespreking op den dag der uitvoering van 1 tot 3 aur a 10 ct aan de zaal. De Prov. Voedselcommissarls voor Zeeland maakt bekend, dat zij, die het hoofdberoep of in nevenberoep de land-; tuinbouw en/of veeteelt heb ben bij den plaatselijken bureau houder een kuikentoewijzing kunnen aanvragen voor kuikens broed 1947, De gelegenheid hiervoor wordt opengesteld t/m 18 Januari a.s.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1947 | | pagina 3