„Cocktail en Confetti" pubueke1erkooping7 Tribunaal te Zierikzee Aanvullende bonnenlljst ADVERTENTIES „Schuttevaêr" uitgesteld. DAMES~ Tooneelclub Renesse. NA AFLOOP BAL „HPESTERLUST" SCHÜDDEBEURS. Een partij Essen-, Iepen-en Eiken Hakhout, S UCC E S J ES Op de zitting van Dinsdag 7 Januari werd over een vijftal poli tieke delinquenten de vierschaar ge spannen. De zaak tegen B. A. Nelemans te St.-Maartensdijk, diende op deze zitting voor de tweede maal. Nader •nderzoek werd gelast in verband met punt 4 van de tenlastelegging, wharin was neergelegd hoe deze verdachte in het blad „De Land stand" van 8 April 1942 een artikel had gepubliceerd onder den titel „De Lente is weer in het land", waarin o.m. een zin was vervat, die als volgt luidde: „Besefffen wij niet, dat de strijd, die Adolf Hitler voert aan het hoofd van zijn dap pere soldaten tegen het roode mon ster van het bolsjewisme, ook pnze strijd is", etc. De verdediger, mr. Dirven, wees •r op, hoe in dit geval het gevoel de overhand had boven het politiek bewustzijn. In bezettingstijd was het van boerenbond naar Landstand slechts een stap geweest en vercL had die stap meegemaakt. Verd. zag voordeel voor den boerenstand, todien de N.S.B. zegevierde. Zij be schikt over een grootere dosis ont wikkeling en ziet zeer wel in dat aij fout gehandeld heeft. Zij is be sloten nooit „meer aan politiek"! te doen en heeft nog groote moei lijkheden voor den boeg. De ver dediger vroeg hierop onmiddellijke imvrijheidssteling, hetgeen het tri bunaal na raadkamer toestond. Als verrassing had de voorzitter nog enede te deelen, dat de gewraakte zinsneden, voor de ontlastende on- ztandigheden waarvan de verdedi ger zich zoo inspande, in feite ncoit in de Landstand zijn afgedrukt. Zij werden wel in de copy aange troffen, doch de redactie coupeerde deze zinnen. Daardoor kwam punt 4 van de tenlastelegging geheel te vervaJe*. M. van der Jagt te St.-Anna- land sloot zich in 1941 aan als lid bij de N.S.B. en verleende hulp aan den vijand door vrijwillig als chauffeur in dienst te treden bij het Reichsverkehrsministerium te Berlijn. In 1943 had verd. voor de bewe ging bedankt. Wat de werkeloos heid nog niet voltooide, werd door de N S.B.-propaganda aangevuld. Door de vordering van auto's wend hij door zijn chef bedankt en zoo teekende hij tenslotte een contract «net het R.V.M. voor den tijd van een half jaar, hetgeen in de prak tijk evenwel 11 maanden werd. Daarna keerde hij weer bij zijn ouden chef terug. Hij droeg geen) uniform en zijn functie had niets met de N.S.K.K. te maken. De verdediger, Mr. van Hasselt, noemde verd. een „angst-brood N.S.B.-er". Hem was verteld, dat hij „toch naar D. uitgezonden zou worden" en daarom ried men hem vrijwillig te gaan. Verd. is geen kwade kerel en zeker geen propa gandist of een „felle". Naderhand deed hij ter compensatie nog zeer veel goed werk te Slledrecht. Ver dediger vroeg op grond hiervan cmmiddell. invrijhedsstelling, welk verzoek werd afgewezen. Uitspraak 21 Januari e.k. In Stockholm is de dader van de Zaterdagavond gepleegde bom aanslagen gearresteerd. De ministerraad zal in een spe ciale zitting bijeenkomen ter behan deling van het Duitsche vraagstuk. Churchill is bezig een boek te schrijven over de politieke geschie denis van de laatste tien jaren. Op Oudejaarsavond werden 11 personen vermoord toen een Indi anenstam een regeeringspost in het gebied van de boven-Amazóne in Brazilië aanviel. voor de tweede helft van de 1ste periode 1947 (5 t.m. 188 Jan.) Elk der volgende bonnen geeft recht op het koopen van: BONKAARTEN KA, KB, KC 701 (Strook no. 2) 55—4 algemeen 100 gram bloem of kindermeel (niet uit rijst bereid) 555 algemeen 1 kg. app. of peren 556 algemeen 50 gram cacao 55—7 algemeen 125 gram kofffie 55—8 algemeen 50 gram thee 55—9 algem. 225 gram huishoud zeep of 90 gr. toiletzeep BONKAARTEN KD, KE 701 (Strook no. 2) 56—5 algemeen 1 kg. app. of peren 58—6 algemeen 50 gram cacao 562D res. ±-225 gram huishoud zeep of 90 gr. toiletzeep 582E res. 450 gram huishoud zeep of 180 g». toiletzeep 56—3D reserve 100 gram bloem of kindermeel (niet uit rijst bereid) TABAKSKAARTEN: T 66 2 rants, tabaksart. De bonnen voor appels of peren blijven geldig t.m. 1 Febr. aj. Marktberichten ROTTERDAM. 7 Jan. Aanvoer: 1841 dieren, waaronder 128 paar den, 8 veulens, 372 gebruiksvee, 300 vette koeien en ossen, 89 graskalve ren, 270 schapen, 159 nuchtere kal veren, 213 biggen, 283 bokken en geiten, 19 varkens. Prijzen per stuk: kalfkoeien 780, 650, 475; melkkoeien 760, 625, 475; varekoeien 500, 350, 275; vaarzen 550, 400, 250; pinken 400, 300, 200; graskalveren 220, 160, 80; biggen 25, 20, 15. Centrale Coöp. Veiling Zierikzee Veiling van 7 Jan. 1947. Spruiten f 8089, Boerekoolfll —14, Wittekool f 3, Kroten f a— 3, Prei f 25, alles per 100 kg. De Fransche troepen hebben Hanoi, de hoofdstad van Indo-China, en de naburige groote havenstad Haiphong, geheel bezet. Ook sommige deelen van Ameri ka lijden onder een hevige koude. Vooral in de buurt van New York is de ontwrichting van het ver keer zeer groot. Tal van lucht lijnen liggen stil. In totaal telt men in deze streken van Amerika 5 dooden en 19 gewonden. De Britsche speler Alexander heeft door in de achtste rende van den Canadeesehen kampioen Yanofs- ki te winnen, reeds beslag gelegd op den eersten prijs van het schaak- toumooi te Hastings. In overeenstemming met een ul timatum van het Nederlandsche le ger, werden alle gewapende In donesische nationalisten uit Palem- bang en een 18 kilometer diep om liggend gebied teruggetrokken. De heer A. H. J. Lovinek is be noemd tot buitengewoon en gevol machtigd ambassadeur te Moskou. De Nationale Bank van België heeft aan Nederland een credlet van 700 millioen Belgische francs verstrekt. Hierdoor is de financie ring van het loopende handelsac- coord tusschen beide landen ver zekerd. De Ver. Staten hebben gepro testeerd tegen de onderdrukkings maatregelen in Polen. Met groote blijdschap en dankbaarheid geven wij u ken nis van de geboorte van ons zoontje BARTEL JAN. M. Kommer J. KommerRoggeband Burgh B 27. 6 Jan. 1947. Volstrekt eenige kennis geving. Heden overleed in het Gast huis te Middelburg, na een korte ongesteldheid, onze lieve moeder en behuwd- moeder. ANT0NIA JOHANNA FREDE.RIKA HELDER, Wed. van Mr. H. C. Moolenburgh, in den ouderdom van 77 jaar. Mr. J. Moolenburgh. A. A. L. Moolenburgh- Dijkhuls. Middelburg. 7 Jan. 1947. De begrafenis zal plaats vinden op Zaterdag 11 Jan., des n.m. te 2.30. op de algemeene begraafplaats te Middelburg. Liever geen bezoek. Heden overleed, nog ge heel onverwachts. in volle overgeving aan Gods H Wil, na een langdurig en met veel geduld gedragen lijden, voorzien van de H H. Sacramenten der Stervenden, in den ouderdom van 65 jaar, onze geliefde moeder, behuwd- en grootmoeder, mevrouw Wilhelmina Jacoba Dietz, wed. van wijlen den heer Cornells Franciscus den Boer Wij bevelen hare ziel in Uwe Godvruchtige ge beden aan. Zierikzee, 8 Januari 1947. J. P J. den Boer. J. A. M. den Boer— Schijvens en kinderen. P. F. den Boer. J P. den Boer—Wijsman en kinderen. W. B. M. den Boer. R. A. M. den Boer. Zoeterwoude, J. M. den Boer, o.s.c. De plechtige uitvaartdienst zal plaats hébben in de Parochiekerk van St -Willl- brord op Zaterdag 11 an. a s. te 8.30 uur. Heden overleed, tot onze d'epe droefheid, onze ge liefde man. vader en groot vader, Johannes van den Berge, in den ouderdom van 71 jaar. Wed. J. v. d. Berge Goudzwaard. L. H. v. d Berge en kind. D. v. d Berge en Verloofde. Bruinisse, 7 Jan. 1947. Heden overleed mijn ge liefde broeder, de heer Johannes van den Berge, in den ouderdom van 71 jaar. E. van den Berge. Bruinisse. 7 Jan. 1947. Hed'n overleed onze ge liefde broeder, behuwdbroe- der en oom, de heer Johannes van den Berge, In den ouderdom van 71 jaar. Fam. C. v. d. Berge— Jumelet. Si-jans'and. 7 Jan. 1947. Heden overleed onze ge achte zwager en oom, de beer Johannes van den Berge, in den ouderdom van 71 jaar. Fam. Goudzwaard Fam. Olree Fam. Gast Bruinisse, 7 Jan. 1947. De Vergadering van de Kon. Schippersvereniging is tot nader order De Secretaris, P. J. v. d. DOE. Vcgeet niet deze week een gezellig truitje, warm broekje of andere bruikbare baby kleertjes te bezorgen bij mevr. M. van Nah-ysde Haan. Oude Haven 360. Deze kleertjes worden ge zonden naar het palels Soest- dijken uitgedeeld aan de babies die op of omstreeks dezelfde dag dat er een prinsje of prin sesje wordt geboren, ter wereld komen, DONDERDAG 16 JANUARI EN ZATERDAG 18 JANUARI [A.8. Opvoering der Revue van Jac. Bess in Hotel Prummel ..Het Wapen van Zeeland" te Renesse. Entiée f 1.25 per persoon. AanvaDg half 8. Kaartverkoop voor beide avon den en plaatsbespreking a 10 cent Zaterdag 11 Jan. a.s. aan de zaal om 4 uur. Deurwaarder G. VAN DUIN te Zierikzee is voornemens, op Zaterdag II Januari 1947, des v.m. 10.30 ure. ter plaatse hier boven gemeld, in het ooenbaar te verkoopen w. o. zeer geschikt voor bakens Vervaldag 1 November 1947. (1—4 regels) f 1.— p. »tuk Te koop Een vulkachel, f 20.— en een z. g. a n gasstel. 2 pits f 15. Agent J. Meganck. Eikerzee. Een nieuwe damesmantel, m. 40. f 50 en 30 puntm. Te bevr. botkh. Fa Plet Ochtman. Een pas gekalfd hebbende vaars. J. J. van Dienst, Zuid hoek, Zieiikzee. Te koop gevraagd: Directiekeeten en barakken. J van Maanen, Ring 28, Noordgouwe. Een waschklok. door A. Kota- wenberg. Ring 20. Haamstede. Wie ruilt: Een paar Amerik. schaatsen: m 28. voor dito maat 30. J. R. v. d. Wekken, Brouwers haven.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1947 | | pagina 3