ANDRÉ DU LANCELLE tOnCERTZflflL BIOSCOOP N.V. DE CONCERTZAAL ZIERIKZEE J PUBLIEKE VERKöOPING. Een partij Essen-, iepen-en Eiken Hakhout, J. K. DEURLOO, OOSTERLAND, Telef. 20 Spaart Uw Textielkaart DINSDAG 7 JANUARI 1947 UITVOERING „De Eendracht" RADIO'S De Banierkalenders Boerenleenbank Tafelzeil, Pasmatten, Wij hebben Mantel- en Kindercostuumstof Stoomen en Verven door „De Zon" Apeldoorn PracktijUipioma Boekhouden Een Kruidenierszaak met flinke woning, Verkoop D.M.C» Albert L. van Geesbergen SUCCESJES Adverteer! tn dit streekblad Wat krijgt de boer voor zijn product? Naar aanleiding van door Tweede Kamerleden gestelde vragen, heeft de Minister van Landbouw onlangs in de memorie van antwoord van de begrooting landbouwerisisfonds o.m. de volgende cijfers gegeven van prijzen, welke de landbouwers in ons land en in een aantal andere landen voor de door hen afge leverde producten ontvangen: Melk: Nederland 16 ct., Dene marken 13 ct., België 21 ct., Austra lië en Nieuw Zeeland 6 a 7 et. en Argentinië 9 ct. per liter. Varkensvleesch: Nederland t 1,67 (plus tijdelijke toeslag van 20 ct), Denemarken f 1,54, België 1 1,80, Canada f 1,04 en Ver. Sta ten f 1,09 per kg. Rundvleesch: Nederland 75 ct., Denemarken 60 ct., België 97 ct., Canada 66 ct., Ver. Staten 89 ct. en Argentinië 22 ct. per kg levend gewicht. Tarwe: Nederland f 20,50, Bel gië f 23,60, Ver. Staten f 17,35, Ca nada f 12,17 en Argentinië f 15,31 per 100 kg. Gerst: Nederland f 19,50, De nemarken J 13,75, België f 21,30, Canada f 7,88 en Argentinië f 18,74 per 100 kg. Haver: Nederland f 18, Dene marken f 13,75, België f 19,50, Ca nada f 8,85, Ver. Staten f 13,37 en Argentinië f 17,70 per 100 kg. AL> V ÜRT EN 1 ifc.5 Coöp. Veilingsver Zierikzee Veiling van 3 Januari Kroten I f 6—6, prei f 12—17, uien B f 57, roode peen f 57, o»ode kool f 11—15, witte kool f 2,50—3, boerenkool f 10—13, sa- voye kool f 16—18, spruiten f 73— 76, witlof f 90—90, alles per 100 kg; knolselderij f 13 per 100 stuks. SPORT Met blijdschap geven wij ken nis van de geboorte van een tweeling, Santina Hubrina (Tineke) Martinus fan (Marjan) Cornellastichtlng A. Kouwenberg H. Kouwenbeig-Lodewijk Lieseke Haamstede. 3 januari 1947 Ring 20 Getrouwd L. VAN OOST en A. E. ALBLAS die, mede namens wederzijd- scbe ouders, hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Delft, Dec. 1946. Voor de vele bewijzen van deelneming, ons betoond, tij dens de ziekte en na het over lijden van onzen geliefden man en vader, behuwd- en groot vader. CORNELIS VAN DE VAATE, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam. Wed. C. v. d. Vaate de Blonde Ellemeet, 3 Jan. 1947 's avonds 8 uur Het telepathisch wereldwonder O Voorspelde de Oorlog in 1940 Buitengewoon interessant en spannend 2e Rang f 1,— - le Rang f 2,— plus 20 °/o Sted. belasting Voorverkoop en plaatsbespreking Dinsdag 7 Jan. 12 1 uur aan de kassa. Bespreekt Uw plaatsen J. O. LESMAN E. J. B. LEoMAN Beije zeggen, mede namens weder- zijdsche familie, hartelijk dank voor de vele blijken van be langstelling bij hun huwelijk ondervonden. Weiwerd, 2 Januari 1947. gem. Delfzijl DAMMEN In de beslissingsrcnde van de voorronde om het kampioenschap van Zeeland is het F. Brandenburg gelukt ook zijn tweede mededinger O- Scherp (Kortgene) te verslaan. De partij Schuitema—Scherp be hoeft nu niet meer gespoeld te worden, daar beiden niet verder j Ban 2 punten kunnen komen. Hier door zijn de belde Z'zeesche deel- j nemers in de finale gekomen. Als j men bedenkt, dat b.v. geen enkele Vlissinger het zoo ver gebracht heeft, dan is dit een rèsultaat dat zeer tot tevredenheid stemt. Uit de voorronden zijn verder geplaatst: W. Bogaard (Middelburg), J. de Smet (IJze.-.dijke), W. Lente (Mid-1 delburg) en J. Strooband (M'burg). Hierbij komei dan nog de zes hoog it aangekomenen van verleden jaar: de kampioen van Zeeland J. Blom (Yerseke), L. Anderson, oud-kampi oen (Goes), M. J. de Jonge (M'burg) oud-kampioen, J- Strooband Jr. (M'burg), J. Sinke (Goes), oud-kam pioen van Utrecht en C- van Biemen (Goes). Een bezetting, zooals er maar zelden in deze wedstrijd is aangetreden ein vooral voor de nieu welingen een uiters zware opgave. Het zal dan ook wel vrij zeker te verwachten zijn, dat het aantal pun ten dat mee naar huis komt, gering eal zijn. Voor de vele blijken van deelneming, ontvangen na het overlijden van onze geliefde echtgenooteen moeder betuigen wij onzen hartelijken dank. R. van Klinken en kinderen Nleuwerkerk, Jan. 1947 Zeer erkentelijk voor de vele goede wenschen bij de jaars- wi seling ontvangen biedende heer en mevr. Vxlesendorp van Renesse wederkeer'g gaarne h erbij de hunne aan. Renesse, 4 Januari 1947. Met dank voor de ontvangen gelukwenschen biedt de familie Van Cittets wederkeerig de hunne aan. Burgh, „Heesterlust". Sold. J. de Meij No. 280213001, 3 veldcomp. Genletr. U Brigade Veldpostk. Batavia, weoscht familie en vrienden een geluk kig nieuwjaar en tot ziens. Padacg, l-l-'47. Familie STEENDIJK SaspMder Nieuwerkerk p. r. p. f. De Zeeland-lijn, tusschen Vlissin- gen en Harwich, zal in Mei wor- den hervat. In den oorlog verloor deze maatschappij een harer sche pen, n.l. de „Prinses Juliana", welke als troepentransportschip in de Noordzee getorpedeerd werd. Dc Katwijker logger KW 159 is op de Westersche.de, ter hoogte van boei NF 9, met het Thoolsche vaartuig TH 42 in aanraking ge weest. Het Thoolsche vaartuig is gezonken. De KW 159 heeft de bemanning te Vlissingen binnenge bracht. Zangvereniging „Haamsteeds - Zangkoor" Donateurs-Uitvoering Woensdag 8 Januari 1947 Volks-Uitvoering Donderdag 9 Januari 1947 TAVENU te Haamstede. Aanvang der belde uitvoeringen 7 30 uur. Entiée f 1.— Plaatsbespreken op den dag der uitvoering van 3—5 uur aan de zaal. Na afloop bal „HEESTERLUST" SCHUDDEBEURS. Deurwaarder G. VAN DUIN te Zierikzee is voornemens, op Zaterdag II Januari 1947, des v.tn. 10.30 ure, ter plaatse hier boven gemeld, in het openbaar te verkoopen w. o. zeer geschikt voor bakens Vervaldag 1 November 1947. Het Nederlandsche Beheersinstituut Vertegenw. Zierikzee maakt bekend, dat het kantoor Oude Haven D 438 ('s Lands- kamet) op Donderdag 9 Januari voor publiek gesloten is In het vervolg is 't kantoor voor publiek uitsluitend opengesteld op Maandag des voormiddags van 9.30 uur tot 12 uur. Op Donderdag des namiddags van 14 uur tot 16 uur. De Secretaris, H. G. FERMIN. Degene, die 1 Januari een Tasch met breiwerk beeft ge vonden wordt verzocht deze terug te bez. bi) Jan Folmer Jacz, Nieuwerkerk. Handelsonderneming belast zich met het leveren en plaatsen van NIEUWE in diverse prijzen en 1 jaar garantie. Een onzer vertegen woordigers komt U deze maand bezoeken om alle gewenschte inlichtingen te vcrs.rekken. Brieven aan het hoofdkantoor Handelsonderneming .,DE EENDRACHT" Schoolstraat D 126 HELVOIRT, Tel. 296 kunnen binnen enkele dagen worden verwacht. Agent L. M. Bolle, Oosterland Noordwelle ZITTING ter bijschrijving van rente Te Serooskerke op Woensdag 8 Jan. van 1—5 in café Boot Te Renesse op Vrijdag 10 Jan. van 9.30—1 uur en van 1 5 uur In calé Telle. Te Noordwelle Maandag 13 Jan. van 15 uur in café de Jonge. Het Bestuur. Wij hebben ontvangen wollen- en gestikte Dekens, 3-deelige Bedden Slaapkamerkleedjes, Gummizeil, Vitrage, Deurmatten Bouc tapijten (goede kwaliteit) voor Tweedjassen en Damesrokken, enz. (130 cm. br.) Deze laatste geven wij voor reclame zonder punten Aanbevelend, Laat uw kleeding vakkundig Filiaal Albert L. van[Geesbergen, Havenplein D 375, Zzee Hedenavond 8 uur Mdsjespensionnaat in opschudding Een vermakelijke geschiedenis uit het soldatenleven RegieRené Pujol - Medesp. Pierre Larqney, Raymond Cordy. e. a. Toegang alle leeftijden Na afloop trams in beide richtingen. binnen één jaar te behalen met onzen bekenden prima goed- koopen schriftelijken cursus. Meer dan 12G0 onzer cursisten slaagden reeds waarbij tien tallen. die slechts L.O. hadden genoten. 3 Ook uitstekende cursussen Nederlandsche-, Duitsche-, Engelsche Handelscorrespon dentie en Stenografie. Vraagt direct prospectus, proefles en lijst van geslaagden aan. Handelsschool „Mercurius" Postbus 1 Arnhem Te koop ofte huur aangeboden op een klein dorpje op Schouwen ro. alleenverkoop van tabaksartikelen, liefst met woningruii. Te hevr. Boekh. Plet Ochtman Donderdag 9 Jan. 9 uur v/h. Fa, J. J. Borst, Zierikzee Te huur Een perceel grond met jonge vruchtboomen, groot 35 Are. gelegea aan de Kloosterweg. Te bevragen bij P. Saman, Smederij, Haamstede (1—4 regels) f 1,— per stuk Kraamverzorgster heeft eind Maart en eind Mei nog vrij. Brieven onder left. K, Boekh. J. Volkeri, Zierikzee. Te koop een paar z. g. a. n. transport schoenen, m. 44. Te bevr, bij den agent Dijkgraaf, N'gouwe een jonge D. herder, 3 mnd. oud. Te bevr. bij den agent Dijkgraaf, Noordgouwe. ongev. 50000 kg. stalmest, bij Adr. v. d. Panne, Schelpweg, Ellemeet. autobanden voor wagen, maat 30 x 5 - Te bevragen agent Stoutjesdijk, Nieuwerkerk.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1947 | | pagina 4