ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIGEUNERBLOED Zaterdag 19 Febr. '44 Telefoon w, 33 Lireoteur-Admlüidtrataur (AdverUntieolief) waarin opgenomen de Zierikzeesche Courant van 1797-1889 Hoofdredacteur KM» A. J. DB LOOZH, Ztorikzee uitgave N.V. „De 2ierikzeesche Nieuwsbode" J' K0ST2K' ^ulsstraat, Zierikzee M» no. .37877 wrnemnmim,mmt!r&9Bto3txi™ Zware gevechten bij Nikopol Staraja Busca ontruimd Hel opperbevel der Duitsche iveermaoht deelde Vrijdag mede: Ten Zuidoosten en len Noorden van Kiro\vo Rog gingen de balsjewisten gis teren met sterke, infanterie- en pantser- strijdkrachten tot den aanval over. Er ontstonden zware gevechten, die nog voortduren. Vooral in een penetratieplek ven Zuidoosten van de staa wordt ver bitterd gestreden. In de zware gevechten in het gebied van Nikopol hebben Oost- marksche, Beieriche. Rijnseh-Westfaal- sche. Saksische Mecklenburgsche. Pom- mersfrhe en Oost-Pruisische divisies, on der bevel van den generaal der bergtroe pen Schoerner en van de generaals Bran- denbefger, Mieth en Kreysing, in de pe riode van 5 Nov. 1943 tot 15 Febr. 1944 in den aanval en afweer sterke door braakpogingen der bolsjewisten, dikwijls met het blanke wapen, verhinderd en hun zware verliezen toegebracht. Daarbij wer-, don 1754 pantserwagens, 533 stukken ge schut, talrijke andere wapens en ander oorldgstuig buit gemaakt of vernietigd en 56 vijandelijke vliegtuigen met infanterie- wapens neergeschoten. Onze luchtmacht heeft in deze successen door het in den strijd werpen van sterke, formaties ge- vechts en slagvliegtuigen een schitterend aandeel. In het gebied ten Westen van Tsjcrkassy wérd na afweer van hevige vijandelijke tegenaanvallen, de verbin dingen hersteld ,met een sedert weken •afgesneden vrij sterke Duilsche gevechts groep, die tot aan het front was door- gedrongen van de pantserformaties die uitgezonden waren om haar te ontzetten. Ten Zuiden van het Ilmenmeer werd een vooruitspringende bocht in het front met de stad S I a r a ja R u s s a, na vernieling van alle militaire installaties en zonder door don vijand .gehinderd te worden, ter verkorting van het front, ontruimd. Ten Westen van het Ilmenmeer en aan het front tot aan het Peipusmeer, als mede bij Narwa, vielen de bolsjewisten op verscheidene plaatsen met vrij sterke strijdkrachten en door pantserwagens ge steund, tevergeefs aan. 36 pantserwagens werden daarbij stukgeschoten. In het ge bied heeft zich de Pommersche 12e divisie onder bevel van luit.-generaal Freiherr von Bodenhausen, bijzonder onderschei den. Ten Zuiden van Rome maakt onze aan val ter verkleining van het landiogshoofd van Netfuno in taaie gevechten voorde- ringen. daarbij door sterke artillerie en luchtstrijdkrachten goed gesteund. In de havens van Anzio én Nettuno werden zware branden en vernielingen veroor zaakt. Bij Cassino sloegen onze dappere grenadiers alle vijandelijke aanvallen af en sloegen op verscheidene plaatsen docr- gedrongen vijandelijke gevechtsgroepen met zware verliezen voor 'den vijand weer lerug. Boven het Italiaansche grondgebied werden gisteren 18 vijandelijke vliegtui gen neergeschoten. Lichte Duitsche vloot- strijdkrachten vernietigden op 16 Febr. des avonds ten Noorden van het eiland Elba twee Britsche artillerie-motortorpe- clobooten. Eenheden der Japansche marinelucht vaartdienst hebben volgens een bericht van een anonieme basis in het Zuidelijke deel van den Stillen Oceaan, in den och tend van den 16en een vijandelijk convoioi ontdekt in de wateren van New Britain. In onverwijlde aanvallenwerd een groot transportschip verscheidene malen getrof fen en in brand geschoten. Alle Japansche machines keerden van deze onderneming op hun basis terug. M M M M W W Wie alleen maar tracht rznri te l men, lean niet hzoriiiikomen. Feuilleton door E. II. 3 Von Rundstedt over de verdediging in het Westen Een der correspondenten van S.P.T. in Frankrijk heeft een onderhoud gehad, met generaal-veldmaarschalk Von Rundstedt, den commandant van den „Atlantikwal" Von 'Rundstedt verklaarde o.m.: Ik weel dat de vijand zijn aanvalsvoorbe- leidster van den Germaanschen Land- dienst. In den landdienst krijgen jongens en meisjes van 14—17 jaar hun eerste op leiding' tol boer en boerin. Overdag wtord.t gewerkt bij boeren in het dorp, terwijl men 's avonds in het kamp terugkeert. Elk omvat 20—30 jongens of meisjes. Zij, die er voor gevoelen de leiding over zulle een kamp op zich te nemen, De reidingeu heeft voltooid. Wij zijn bereid In het Westen komt hij terecht bij een i 'kunnen hiervoor worden opgeleid kustfront, dat er anders uitziet dan waar i opleiding duurt ongeveer 3 maanden, hij tot nu toe heeft "aangevallen. Hier j Aanmeldingen hiervoor te richten aan zijn een Atlantische wal en vestingen, ge- en inlichtingen te bekomen bij den „Nati- schapen uit beton en. staal, waarin alle ervaringen zijn verwerkt uit den' strijd om de Maginof-liniè. De vestingen aan onze kusten zijneven wel heel anders geconstrueerd. Zij zijn veelzijdiger en o.a. tegen de uilvverking van bommen beschermd. Zij hebben diepte en men kan ze niet omtrekken), want er achter is een systeem van stel lingen en steunpunten, die bij het terrein zijn aangepast. Het leggen van landmij nen heeft in het groot plaats gehad, de fundaties, de hindernissen, de tankmuren zijn talrijker en beter dan die van de Maginotlinie. De hindernissen in zee, tegen vijande lijke landingsbooten en de breede stroo- ken zeemijnen 'langs het strand zullen reeds in de eerstefazc een aanval be moeilijken, voordat de vijand, nog'vasten voet aan land kan zetten. Reeds lang zijn geheime maatregelen getroffen tegen lan dingen uit de lucht. Wij zul'en niet uitwijken- of terugtrek ken. Dc kusten eri de diep ingebouwde vestingen zijn tol hnj* laatste toe te hou den. Hierdoor zulleii de vijandelijke troe pen, indien die zouden kunnen landen, worden versplinterd, d,aar zij om elke afzonderlijke vesting zullen moéten strij den. De talrijke groote reserves, vooral die aan tanks en geTnotoriseerde divisies, staan dusdanig opgesteld, dat zij- binnen eenige uren in vol élan. tol den tegen aanval zullen kunnen overgaan. - - Je bent een mooi meisje en een. braaf meisje, Zillah! had de moed.er op haar sterfbed gezegd, zórg, d.at dit zoo blijft. Je weet, ik heb je nooit laten omgaan met de kinderen op straat, om dat ik niet wilde dat je hun manieren, overnam. Wij zijn altijd rein van zeden en eerlijk van aard geweest. Je vader was een Nederlander, mijn vloek en d.e vloek van mijh voorvaderen rust iop hem; je moeder was een zigeunerin, uit Roe menië afkomstig. Houd ook altijd in het oog, dat wij afstammen van een oud geslacht, dat ééns rijk en machtig was en de geheimen van de schepping uit den .loop der sterren las. En, als ooit zoo'n blanke, ,7groote mijnheer" je val- sche dingen voorspiegelt, roep je den mijn waarschuwingen te binnen en sluit je oo^en en je ooren en de poorten van je hart om de gevoelens die soms op jo machten aandringen! Toen had zij naar den middelvinger Vaste brandstoffen voor Rijksduitschers en met dezen gelijkgestelde Nederlanders De Duitsche Gevolmachtigde bij./jg^aiRijks- kolenbure^u maakt, in overleg met het Organisalionsamt van de NSDAP, bekend, dat het in verband met d.e bevoorrading noodzakelijk is, dat d.e bonnen ,,Brenn- stoffe, Eine Einheit NSDAP'' door. de rechthebbenden zoc spoedig mogelijk en wel voor aflevering van de brandstoffen bij de daartoe aangewezen leveranciers worden ingediend- De aandacht wordt er voorts op geves tigd, ciat d.e leverancier de b-uine bon- „Brennstoffe", Eine Einheit jfcliDAP" slechts tot uiterlijk 31 Maart 1944 mogen aannemen; na dien datum hebben zij voor de "verbruikers" hun geldigheid, ver loren. Foste brennsttffo fur Eoïchsdeutsohe und mit dissen gleichgoatellten Niederlagrdor Der Deutsche Bevollmaechligte heim Reichsbuero fuer Kohble gibf. im Eimver- nehmen mit dem Organisationsamt der NSDAP bekannt, dass. im Interesse der Bevorratung oolwendig ist, dass die Bons „Brennstoffe", Eine'^inheit NSDAP" von den Berechtigten sobald wie moeglich, und zw'ar vor Ablieferung der "Brenn stoffe bei den dazu angewiesenen Liefe ranten eingereicht werden. Es wird wei ter darauf aufmerksam gemacht, dass die Lieferanten die braunen Bons „Brenn stoffe, Eine Einheit NSDAP" nur b'is .spae- testens 31 Maerz 1944 annehmen duerfen; nach diesem Datum hab'en sie fuer die Verbraucher ihre Gueltigkeit verloren. Germaaneche landdienst Eind Februari of begin Maart begint de opleiding voor kampleider en kamp van haar linkerhand gewezen, waaraan zij twee ringen droeg: een gladden, goir- den, met een paar letters en den datum er van binnen ingegraveerd en een zil veren met vreerrtde teekeningen op den buitenkant en zwijgend had zij een oogen blik naar die beide zitten kijken. Dézen ze wees naar den gouden ring gaf je vader mij, toen hij ons huwelijk liet ingezegenen door dienpries ter in den perg-kapél.en dezen schoof de neef die mij liefhad,, mij aan den vin ger op deft ochtend van mijn huwelijk toén hij afscheid van mij nam. Bewaar dien altijd, Zillah, Wij zigeu ners hebben geen vaste woonplaats, trek ken van land tot land en allen van ons ras kennen die soort ring en de tee kenen, die er op staan afgebeeld. Als je ooit in moeilijkheden komt en je hebt genoeg van je echtgenoot en van al de beloften, die hij je deed en je ziet geen kans je stam weer te vinden, voeg. je dan ergens bij een troep zigeuners en laat hun den ring zien: ze zullen je helpen ontsnappen, Of als je echtgenoot soms te kort schiet in zijn beloften en hij schuift je op zij voor een andere vrouw en je wilt' je gewroken zien stuur mij dan den ring en ik verzeker je, dat hij zijn gerechte straf zal hebben. fWortft vervólg onale Jeugdstorm", afdeeling landdienst. Utrecht. Toelichting op de bonnenlijst Van 19 Februari tot' en met 4 Maart a.s. geeft de bon „Algemeen 053" recht op het koopen van'100 gram margarine of 20 kaas. Voorts geeft bon „Versnaperingen 09" recht op het koopen van 150 gram ver snaperingen. Op dezen bon zal men 150 gram suikerwerk-artikelen of, voor zpiover voorradig, chocolade-artikelen kunnen be trekken. Voor het tijdvak van 5 tot en met 18 Maart a.s. zal eveneens een bon voor 150 gram versnaperingen worden aangewezen, zoodat men in totaal 300 gram versnaperingen ontvangt gedurende een periode, van vier weken. Tenslotte geeft bon „Boter 09A'' recht op 125 gram margarine en bon „Boter 09B'' recht op 100 gram bak- en braad vet; oip de bonnen „Reserve B 17", Re serve D 17" en „Reserve E 17" wojrdt een bijzonder rantsoen van 125 gram boter beschikbaar gesteld. Op de bannen „Tabak 09'' en ..Tabak 10'' zal uitsluitend sliagtabak, rooktabak of pruimtabak verkrijgbaar zijn. Sigaret ten, sigaren of cigarillos kan men op deze bonnen dus niet koopen De Wilhehninapolder De werkzaamheden aan het in het voor jaar van 1943 tengevolge van een dijkval ondergeloop en gedeelte van den Wilhel- minapolder, gelegen tusschen de Oostèr- scheldé en het dorp Wolphaartsdijk, de stad Goes en de dorpen Kloetinge en Kattendijke, zijp^zoo, go.ed als voltooid,. Dat laatste wil natuurlijk niet zeggen, dat nu ook het leed geleden is, want er zal nog heèl w'at tijd heengaan voordat de óndergeloopen gronden weer volwaar? dig zijn voor den landbouw-. Ongeveer 400 h.a. nabij het dorp Kattendijke stonden maanden lang onder het water van d,e Oosterschelde, welk water een hoog zout gehalte heeft, zoodat ook de grond vee.1 zout heeft opgenomen. Toen enkele maan den geleden he^ laatste gat in het nieuwe dijkliohaam wei"cr*gesfcopt, bleef de grond voorgoed droog en toen was het een ge heel kale vlakte, grauwbruin van kleur en zonder een sprietje onkruid. Maar dat beeld is sindsdien veranderd en de vuuil- te laat zich al Weer gelden. ihi totaal-is door dezen dijkval onge-' veer 15 ha. grond verlóren gegaan, waarvan 5 ha. binnendijks. Er is een nieuwe dijk gelegd ter lengte van onge veer 1200 m. De-totale, schade is moeilijk te schatten, maar dat deze buitengewoon groot is, is te begrijpen. Zoo, is er biiiten veel ander werk. het aanleggen geweest van den nieuwen dijk en van een hulpdijk om het instroomende water te stuiten. Verder het gr.oindverlies, het verlies aan vruchten, welke b'iji het inloopen reeds waren uitgezaaid en het exploitatieverlies over 148 en volgende- jaren. Maar daa/ staat tegenover het behoud van kostbaar land. (N.R.C.) LANDBOUW EN VISSCHERIJ Verplichte vooijaarsstierenkouringen 1944 De verplichte voorjaarsstierenkeuringen 1944 zijn als volgt vastgesteld: Breskens, Hoofdplaat, Biervliet, IJzendijke en Wa- terlandkerkje op 22 Febr.; Aardenburg, Eede, St. Kruis. Sluis, Retranehement en Cadzand op 23 Febr.; Oostburg, Zuid- zande, Nieuwvliet, Groede en Schoon- dijke iOip 24 Febr.; Souburg, Ritthem. Middelburg, N.- en St. Jooslanjl, en Arne- muiden op 25 Febr.; Grijpskerke, Aagte- kerke, Domburg, Ooskappelle en Serofosr kérke op 29 Febr.,Koudekerke. St. Lau rens, Veere. Vrouwenpolder en Gapinge o,p 3 Maart; Biggekerke, Zoutelande, Westkapelle en Meliskerke op 4 Maart; Heinkenszand, 's-Heerenhoek. Borssele en Lewedorp op 2 Maart; Kortgene, Kam perland, Wissekerke, Wolfaartsdijk, Kat tendijke en Wemeldinge op 7 Maart; Goes, ''s-Gravenpolder, Hoedekenskerke. Baarland en Oudelande op 9 Maart; Si- noulskerke, Nissê", Ovezande, Driewegen en Ellewoutsdijk op 10 Maart r Yerseke, Schore, Kruiningen. Kapelle en Kloetinge op 11 Maart; Ouwerkerk, Nieuwerkerk Dreischor, Kerkwerve en Zierikzee op 14 Maart; Zonnemaire, Brouwershaven. Ellemeet, Renesse, en Haamstede op 15 Maart; Scherpenisse, St.-Maartensdijk. Stavenisse en St. Annaland op 16 Maart; Oud-Vossemeer, Poortvliet en Tholen op 17 Maart; Ossenisse, Hengstdijk. Rapen burg, Zaamslag Hoek, Terneuzen en Kloosterzande op 21 Maart; Lamsvvaarde. Graauw, Nieuw Namen, Clinge, Hulst, St. WANNEER VERDUISTEREN? Heden rerdaiitecea van 18 anx tol 7 uur 45. Zondag van 18 uur 15 tot 7 uur 80. De maan komt op om 5 uur 10 en gaat ondei 13 nm 51 Maandag: maan op 6.09, onder 14.37 Nieuwe maan Donderdag 24 Februari. Eerste kwartier Woensdag I Maart. Volle maan Vrjjdag 10 Maart. Laatste kwartier Woensdag 1 Maart 12 tot 19 cent, en voor nuchtere kalve- fren 5 tfoft 8 cent per k.g. Deze toeslag geldt niet voor die vee houders, die vóór 7 Februari moesten leveren maar hieraan niet voldeden. DE WAARN. PROV. VOEDSEL- COMMISSARIS VOOR ZEELAND BONNENLIJST voor de 3e periode 1944 (le helft) 20 Februari t/m 4 Maart PREDIKBEURTEN Zondag SO Februari. Zierikzee. N«d. H«rr. ktrk. Kleine kerk. 11 di. t. d. Poel en 3 are, d». Koijfi (Bed. H. Avondm. en Coll. hulppr. fondi), Luth. kerk. 10 ure, D.n llonstes. Gerei. kerk. 10 en 3.30 are, 4i. Leene. Ckr. Geref. kerk. 10 en 3 are, dl. Hoogendoorn. Gerei. gese. (Sint-Domuistrnnt) 10, 2 en 6 uro, dr. Steenblok. Oud-gerei gen 10 en 2.30 ure, Leeskerk. Leger de> Heil» (Post- etrnftt) 10 Heiiigingfdienst en 7 ure, Ver- loningssM&eBkom&t, leidsters de denes A. Berendsen en J. Akkernens. Jansleen,. Koewacht op 22 Maart; Axel, Zuidxdorpe, Overslag. Westdorpe, Sas van Gent en Philippine op 23 Maart. 056/057 algemeen 1 055 D 20 E 20 054 09 A 09 B 053 Radioprogramma Zondag SO Februari HILVERSUM I. 414.4 M. 7.30 Bamabas van Geczy; 8 De zin van het boer-zijn; 8.30 Sportnieuws; 8.45 Godsd. uitzending; 9 BNO: Nieuws; 9.15 Zondagmorgen zonder zorgen; 10 De kruistocht om de ziel; 11 Salonorkest; 11.30 De Stem der SS; 11.45 Voorwaarts kameraden; 12 BNO: Nieuws; 12.15 Ka merorkest; 12.45 Als ik 't voor 't zeggen had; 13.30 De schijnwerper; 14 Missa so- lemnis van Beethoven; 15 luisterspel; 16.15 Stafmuziekeorps der Haagsche poli tie; 16-55 Sportuitslagen; 17 Recht door zee; 17.30 Wereldschlagers; 18.15 Volks- klanken; 19 BNO; Nieuws; 19.10 Spiegel van den dag; Van 19.15 alleen voor d.e Radio-Centrales; 19.15 Sport; 19.30 Ope- retteeoncerl; 21.30 Hongaarseh Orkest; 22 BNO: Nieuws; 22.15 De kompas naald trilt; 23.15—24 Avondconcert. HILVERSUM II. 301.6 M. 10 Godsd. uitz 11 Omroep Symphonie orkest; 12 BNO: Nieuws; 13 Toespraak; 13.15 Het Amusementsorkest; 14 Vo.or de jeugd; 14.30 Ork'estenrevue; 16 Orgel concert; 17.30 De toekomst der weten schap; 17.50 Prima Ballerina; 18 Georg. Freundorfer; 18.15 Zie programma Hil versum 1; 19 BNO; Nieuws; 19.10 Dains- ciollege; 20 Zoeklicht; 20.15 Rhapsodie en suite; 21.45 Avondwijding; 22 BNO: Nieuws. Officieelo Landbouwmedadeolingen voor do provincie Zeeland AFHALEN VOEDERBONNEN. Op 21 en 22Februari a.s. dienen de voederboimeii door de veehouders afge haald te werden bij d.e PI. Vertegen woordigers. Vóór of iop 24 Februari moe ten de bannen bij den gebruikelijken leverancier afgehaald worden. Het af halen van bonnen bij de P-.V.'s door mole naars is verboden. VERKOOP VAN HENGSTEN- Er zij op gewezen, dat de op de door het Stam boek gehouden of nog te houden heng- stenkeuringen afgekeurde hengsten via de taxaliemarkten moeten worden verhan deld. Deze afgekeurde hengsten mogen niet vrij. worden verkocht. Een uitzondering vormen de hengsten, die goedgekeurd zijn voor dekking, als mede de -hengsten, waarvoor -alhoewel ze zijn afgekeurd-, door het Stamboek een aanhoudersbewijs is afgegeven. Deze beide categoriën hengsten mogen wel vrij verkocht worden, mits de koppers in het bezit zijn van aankoopverguimingen Er zal door ons nauwlettend worden nagegaan, welke hengsten zijn goedge keurd of afgekeurd, alsmede voor welke hengsten een aanhoudersbewijs is afge geven. MENGVOEDERS VOOR PAARDEN EN RUNDVEE. Paardenhouders moeten weten dat het paardenvoed.er een aanzienlijk percentage gedroogde pulp bevat, waar door de paarden gemakkelijk maagover lading kunnen krijgen. Om deze koliek te voorkomen js het zeer gewenscht het paardenvoeder vóór het gebruik circa 12 uur te weeken, Rundveevoeder daar entegen moét bij voorkeur niet geweekt worden, noch het meel, noch de koek jes. Hierin zit een hoog percentage kool- zaadsohroot, dat dropg gevoederd moet worden,, omdat het rundvee het voeder anders slecht wil opnemen. TOESLAG OP SLACHTVEEPRIJZEN Per 7 Febr. is een regeling tot stand gekomen waarbij de rundveehouder 12 tot 20 cent per k.g. méér krijgt voor zijn te leveren rundvee. Voor graskalveren bedraagt de toeslag C9/1Q A Brood 4 rants, brood of gebak 09/10 B Brood 1 rants, brood of gebak 09/10 Beschuit 1 rants, brood, gebak of beschuit rants, brood, gebak of bloem algemeen 250 gram peulvruchten Reserve 250 gram gort Reserve 250 gram rjjst of gort algemeen 100 gram vermicelli Boter Va rants, margarine Boter - V2 rants, bak- en braadvet algemeen 100 gram Kaas 09/10 Melk l8/< melk 09/10 Taptemelk Is/., taptemelk 09/10 A Vleesch 1 rants, vleesch 09/10 B Vleesch V« rants, vleesch 09/10 Aardappelen 2 kg aardappelen 09/10 Toeslag 1. kg aardappelen 052 algemeen 500 gram suiker 051 algemeen 250 gram jam 09 versnaper. 100 gram versnaperingen i 09/10 Tabak 1 rants. Shagtabak, Rooktabak i of Pruimtabak 1 050 Algemeen 1 rants. Eenheidstoiletzeep 049 Algemeen 1 rants. Waschpoeder C18, D18, E 18 Reserve 1 rant6, Waschpoeder E19 Reserve 1 rants. Toiletzeep Bijzondere rantsoenen B 17, C17, D17, E17 Reserve Va rants, boter Op deze bonnen mag reeds op 19 Februari worden gekocht, uitgezonderd vleesch en aardappelen. Alle bonnen zjjn 14 dagen geldig, uitgezonderd 06A, 08A boter 23 Januari t/m 4 Maart. R01 Tabak 26 December t/m 29 April. C49, 050 Algemeen, C 18, D 18, E 18, E 19 reserve 20 Februari t/m 18 Maart Bon 09 Aardappelen en 09 Toeslag 20 Febr. t/m 26 Februari. Eerstvolgende bonaanwgzing op 5 Maart voor alle artikelen, uitgezonderd: Vermicelli op 19 Maart; Scheerzeep op 30 April; Kinderdrankpoeder op 2 April. Nist alleen bonnen, maar ook geld hebben, enze hnismoeders nocdig om eten te knnnen koopen Offert voor haar aan Winterhulp. Giro 5553. KEURINGEN Het SS-Ersatzkammando deelt mede: Iedere gezonde Nederlander, in den leeftijd van 17—45 jaar, kan zich aan melden teneinde gekeurd te worden voor: de Waffen SS, SS wachtbataljon in Amersfoort, Landstorm Nederland, Kriegs- marine en de Germaansohe SS in Neder land, Tijdens de keuringen worden alle inlichtingen verstrekt met betrekking tot de verzorging van familieleden, duurder opleiding, extra levensmiddelen etc. Personen, tnsschen 13-30 jaar, die aanmeldingsplichtig zijn voor de tewerk stelling, knnnen zich eveneens aanmelden on worden gedurende hnn verbintenis van de tewerkstelling vrijgesteld. Gratis reisbiljetten voor de heen- en en terugreis verkrijgbaar bij de neben- stellen der waffen es Amsterdam, Lam 4 Alkmaar, Langestraat 56Haarlem, Saro- leastraat 25; Groningen, Heerenstr. 48; Enschede, Hengelosohestraat 30, en het ss-ersatzkemmando Len Haag, Korte Vij verberg 5, Officier in de Waffen-SS kan ieder worden, die na minstens een jaar dienst tijd zijn geschiktheid voor de officiers opleiding heeft bewezen. Zijn school-op- leiding is niet doorslaggevend. Beslissend voor bevordering zijnkarakter, gedrag, prestatie. 20 Febr., 9—14 uur, Amsterdam, Dam 4 21 Febr., 9—13 uur, Utrecht, n v. Huis, Oudegracht 245. 22 Febr. 9—14 uur, Amersfoort, Pol Durc'hgangslager, Leusderweg. 23 Febr., 9—14 uur, Den Haag, gebouw Amicitia, Westeinde 15. Do Waag op de Nieuwmarkt te Amsterdam. Ook voor het behoud van deze Nederlandscho cultuurwaarden strijden onze vrijwilligers. (G. l./H r ti)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1944 | | pagina 1