ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uit Stad en Provincie Zaterdag 1 2 Febr. '44 100ste Jaerg. No 15470 DIwotenr-AdidnlBtratanr waarin opgenomen de Zierikzeesche Courant van 1797-1889 SsaHradMtow Telefoon na. 33 A. J. DB LOOSE, Sierikzee w, j, KOSTEN. Uitgave N.V. „De Zienkzeeeche Nieuwebode paMH—aegMi———^«8—mi nl i iMMMMiMllSMaMMM—a— K S820 Manhuleetraat, Zlerikzee J37677 Hernieuwde doorbraakpogingen der Sovjets verijdeld Het opperbevel der Duitsche weer macht deelde Dohderdag mede: Aan het Oostelijk front mislukten ook gisteren ten Westen van Nikopol, ten Zuiden van Kirowograd, in het gebied ten Westen van Tsjerkassy, ten Oosten Oosten van Sjasjkof, ten Zuiden van 'de Beresina, in het gevechtsgebied van Wi- tehsk, ten Noorden van Newel en in het gebied tussphen Ilmenmeer en het Pei- pusmeer sterke vijandelijke aanvallen en hernieuwde doorbraakpogingen der bols jewisten in zware gevechten door den heldhaftiger, tegenstand van einze troepen Het aantal der in het gebied van Sjasjkof op 8 Februari stukgeschoten vijandelijke pantserwagens en stormge- sehut, is van 58 tot 113 gestegen. Bij levendige plaatselijke gevechtsacitiviteit in het gebied van Polennoje en Loezk sloegen, cavatleriet'ormaties, in een Snel len aanval, verscheidene vijandelijke com pagnieën uiteen. Tusschen het Ilmenmeer en het Pei- pusmeer voerden onze formaties en en kele sectoren ter verkorting van het front, overeenkomstig het bevel, distan- cieeringsbewegingen uit: Bij de zware alvveergevechten ten-Zuiden van Lenin grad heeft zich een, onder bevel van luitenant-generaal Luczny, staande divi sie luchtafweer van de luchtmacht bij zonder onderscheiden. Zij schept in de periode van 14 Januari tot 7 Februari 105 vijandelijke vliegtuigen neer en ver nietigde in 3 weken tijds 111 sovjet- pantserwagens. In het gebied rondom April ia duurden de .zware gevechten den geheelen dag voort. Het veroverde terrein werd van v Britsche haarden van verzet gezuiverd Een vijandelijke pantseraanval op A p r i- 1 i a werd dóór eigen artillerievuur uit eengeslagen. Hierbij werden 17 pantser wagens vernietigd. Onze luchtmacht viel in dén afgeloopen nacht verkeersruimten der vijandelijke troepen bij Anzio met succes aan. Aan het Zuidelijke front zet ten Amerikaansehe formaties ten N-Wes ten van Cassino, gesteund do.or zeer krachtig artillerievuur, in den loop van den dag hun doorbraakpogingen voort. Zij werden in verbitterde gevechten voor de Duitsche stellingen uiteengeslagen. Aan het overige front verliep de dag, met uitzondering van plaatselijke ge vechtsacitiviteit, kalm. Enkele vijandelijke vliegtuigen wierpen op 9 Februari en in den afgeloopen nacht, bommen neer op plaatsen in W.- Duitschland. In de periode van 1—10 Februari werden 23 vijandelijke vliegtui gen, voor het meerendeel viermotorige bommenwerpers, door vlootstrijdkrachten, luchtdoelartUlerie en van boord van koop vaardijschepen en luchtdoelartUlerie van de marine, neergeschoten. Duitsche duik- booten brachten in het Noordelijk deel van den Atlantisehen Oceaan en in den Indischen Oceaan, 9 schepen, met een in' houd van 63.000 brt. tot zinken; een ander schip werd getorpedeerd. Hernieuwde aanvallen der Sovjets in verschillende sectoren verijdeld Het opperbevel der Duitsche weer macht maakte Vrijdag bekend: De troepen aan het Oostfront slice- gen opnieuw talrijke aanvallen der bols jewisten in het gebied ten Westen van NikopoJ, ten Zuiden van 0Kriwor.og, ten Westen van Tsjerkassy, ten Oosten van Charkow, ten Zuiden van de Beresina, bij Witebsk en in het gebied tusscheïi) Luga en het Peipusmeer, in hevige ge vechten, die in verscheidene sectoren nog voortduren, af. Plaatselijke penetraties werden in tegenaanvallen opgeruimd. Bij succesvolle tegenaanvallen werden vijan delijke gevechtsgroepen uiteengeslagen en- werd de vijand op verschillende plaat sen teruggeworpen'. Ten Zuiden van Pogrébisfcsje werd een achter het front ingesloten bolsjewistische gevechtsgroep vernietigd. De vijand verloor 1200 gevan genen en 700 dooden, alsmede talrijke, wapens en ander oorlogstuig. In het ge bied ten Zuiden van de Pripetmoerassen versloegen troepen van een pantserdivi sie in een -ver rassen den aanval een sterke bolsjewistische cavallerieformatie. In een sector van bet front hebben zich de on der bevel van den generaal der infan terie, Jordan, strijdende neder-Saksische 131e infanteriedivisie, aangevoerd door genera al-majoor Weber, de Oost-Pruisi sche 206e infanteriedivisie, aangevoerd door luit.-generaal Hitter, bijzonder on derscheiden. In het landingshoiofd van Nettuno wordt de zuivering van het gebied van Aprilia voortgezet; ook het station Apri- lia werd veroverd. Vijandelijke aanvadeïi op de nieuwe linies stortten in het ge- contentreerde vuur van alle wapens in een. Sedert het begin der landing ver loeren de Amerikanen en Engelschen in het gebied van Nettuno, meer dan 4000 gevangenen en 98 pantserwagens. De lan dingsplaatsen van den vijand liggen oinSder het voortdurend vuur van Duitsche bat terijen zwaar vèrdragtod geschut. Aan het Zuidelijk front heersöhte ten Noord westen van Cassino tijdens den geheelen dag levendige gevechtsactiviteit. De vij and, die voor den derden keer in het Noordelijk deel van Cassino was binnen gedrongen, werd in verbitterde gevech ten van man tegen man, door onze dap pere pantsergrenadiers, weer uit de ruï nes van de stad teruggeworpen.Een ten Noordoosten van Cassino verloren ge- gane heuvel werd in een tegenaanval heroverd. Aan het overige front onder nam de vijand alleen in den sector ten Oosten van de Golf van Gaeta vrij sterke aanvallen op enze heuvelstellingen, die deels door geconcentreerd vuur, deels in tegenaanvallen werden afgeslagen. Be-^ sehermingsvaartuigen van een Duitsch convooi schoten in het zeegebied van Na pels, van 8 aanvallende vijandelijke jacht bommenwerpers er 5 neer; nog 2 an dere verloor de vijand in luchtgevechten. Duitsche gevechtsvliegtuigen met groo- ten actieradius, hebben aan de Oostkust van IJsland een vijandelijk tankschip van 8000 brt. tof zinken gébracht. Formaties Amerikaansehe bommenwerpers vlogen op 10 Februari des middags door jagers krachtig beschermd, boven midden-Duitsch gebied. De onmiddellijk krachtig optre dende Duitséhe luchtverdediging verh'n- derde den vijand geconcentreerde aan vallen te ondernemen. Door het lukraak 'neerwerpen van bommen werden vooral woonwijken in de stad B r u n svw ij k ge troffen. Tijdens hevige luchtgevechten en door do luchtdoelartillerie werden, vpl- gens de tot dusver nog onvolledige rap porten, 51 vliegtuigen, w.o. 32 viermoto rige bommenwerpers, neergeschoten. ly den afgeloopen nacht wierpen vijandelijke storingsvliegtuigen bommen neer op plaatsen in Noord- en Noordwest-Duitsoh- land. OE STRIJD BIJ NETTUNO Berichten van het Duitsche front in Italië bevestigen den indruk, dat het bij Nettuno gelande Amerikaansehe zesde le ger vooral een flank-druk op de Duit sche stellingen oefent en dat tot nu toe van een opmarsch van dit bruggen hoofd uit naar het op 40 K.M. afstand, gelegen. Rome nog geen sprake is. De buitengewone druk, waaraan de Duit sche divisies door die aanvallen aan het front tusschen Cassino en Minturno van het bruggenhoofd bij Nettuno uit bloot staan, schijnt de gevechtskracht van de Duitsche troepen niet te hébben ver- Zwakt. Hoewel van een verbinding tusschen de twee Geallieerde fronten tot Hu toe geen sprake is, hebben de gevechtshan delingen aan het front bij Cassino—Min turno en bij het bruggenhoofd van Net tuno het karakter van één groeten slag aangenomen. Hoewel hij reeds versehei- denè gevechtsfasen doormaakte, heeft deze groote slag echter nog steeds niet zijn hoogtepunt b'ereikt en worden aan beide zijden troepen en stellingen ver sterkt voor de beslissende rondte. Daar van Britsche Zijde het bruggen hoofd van Nettuno veelal wordt gezien als een „generale repetitie'5 "vojor aan het West-Europeesche front te vormen bruggenhoofden, is de verhouding tus schen de beiderzijdsohe zware artillerie een factor van groot belang. Bij een lan ding in West-Europa immers zou de ver houding zeer waarschijnlijk voor de Ge allieerden aanzienlijk ongunstiger zijn dan bij Nettuno, en men kan aannemen, dat in de smalle wateren van Noordzee en Kanaal de Britsche slag vloot zich veel moeilijker aan de kust van het vaste land kan wagen dan in Italië. Ander zijds beschikken de Duitsche troepen aan de Europeesche Westkust ze'er waar schijnlijk over- aanzienlijk meer verdra gende artillerie dan bij Nettuno. VERSCHILLENDE BERICHTEN SS PK-MAN W. KÜYPER GESNEU- VELD. In den nacht van 17 op 18 Jan 'is bij de gevechten op het schiereiland' Kertsj gesneuveld de SS PK*-man, oor logsverslaggever W. Kuijper. In den zo mer van 1942 meldde hij zich voor d,e SS PK en nadat hij enkele malen was afgekeurd, gelukte het hem tenslotte toch zijn plaats in de SS in te nemen. Hij was reedi- jarenlang in de journalistiek werkzaam. Ongeveer een maand na zijn inzet is hij gesneuveld. In de Haagsche persponferentie heeft SS-Oberscharführer Stemberg zijn dood medegedeeld en hem herdacht. Namens het Departement van Volks voorlichting waren aanwezig de heeren Max Blokzijl en M. A. van Huut, van wie laatstgenoemde eveneens het woord voerde ter nagedachtenis van W. Kuij per. Door op te staan en eénigen tijd stilte te betrachten, heeft men den ge vallene geëerd. BOEKENWORM MET RARE KRON KELS. De Hilversumsche recherche heeft een 17-jarigen student aangehouden, die een zoodanige voorliefde voor boeken bleek te bezitten, dat hij alle eerlijk heid uit het oog verloor. Eerst ont vreemdde hij boeit en uit de openbare leeszaal, waarvoor hij al eens eerder is -aangehouden. Vervolgens deed hij be stellingen bij boekhandelaren, welke in de honderden guldens liepen, zonder dat hij deze kon betalen. Thans heeft hij Kaderoptoiding Garmaansoh© lasddiesst Eeuwen geleden trokken Nederlandsche boeren en handelaars naar het oosten en vestigden zich in de steden of bouw den zich boerenhoeven. Steden als- Dan zig én Marienwerder laten nog heden de Nederlandsche invloed in hun bouw stijl herkennen. Gok nu trokken weer jonge pioniers naar het oosten. In Danzig en Bromberg kan men hen in het blauwe jeugdstorm-hemd ontmoeten. In totaal bevinden zich reeds 5Ó0 Neder landsche jongens en meisjes in den ger- maanschen lauddienst^ om het boerenwerk weer te leeren. Later zullen zij zich eigen hoeven bouwen en mede den grendslag loggen voor een nieuwen germaanschen boerenstand in deze gebieden. De jongens en meisjes zijn ondergebracht in kampen onder Nederlandsche leiding. Over enkele weken begint de opleiding van kampleiders(sters) voor den germaan schen-lancldienst. Zij, die meenen hiervoor geschikt te zijn kunnen zich voor opleiding aanmel- gen. Leeftijd 18—25 jaar. Aanmelden bij Germaansche landdienst, Utrecht, Koningslaan 9. Diensttijd van den Landstorm verlengd Op voorstel' van den Höheren SS- und Polizeiführer en in overleg met den Lei der dor Nat.-Socialistische Beweging in de Nederlanden, Mussert, heeft de Rijks commissaris voor het bezette Nederland sche gebied, bij bestuursvoorschrift van 17 Januari 1944 op grond der 24e ver ordening aflevering 8, van 12 Maart 1943, art. 8, alinea 3, en art, 6 der 70e .ver- ordennig aflevering 21, van 27 Juli 1943, art. 1, alinea 3, en art. 2 alsmede op grond van de 103e verordening van 16 October 1943, art. 4 bepaald, dat met hot ló/og op verdere opleiding in de nieuwe wapens, de diensttijd, van de in September en October 1943 opgeroepen' en niet voor den duur van den. oorlog verplichte recruten van den Landstorm! Nederland met zes weken wordt ver lengd, voorts, dat alle reservisten, die in den Landstorm Nederland, resp. in de vroegere Landwacht jNiederlande hebbed gediend, op 15 Feb mar 1944 om boven vermelde redenen voor vier weken, wor den opgeroepen. Hét SS- Ers atzk om m and o Ni ed er lande heeft van den Höheren SS- und Polizei führer opdracht ontvangen, terstond met de oproepingen te beginnen. kleeren, beddegoed, tafel- en vloerklee- den, welke in de ouderlijke woning wa ren opgeslagen en die zijn tante toebe hoorden, voor f 800 verkocht. Aan rijn ouders verklaarde hij, dat er een in braak was gepleegd en dat hij ae politie had gewaarschuwd. Dooraat een van de buren kwam informeeren waarom hij niet als getuige was gehoord, kwam de po litie de zaak ter o.ore. De jongeman is gearresteerd. I L 'IS Cfïïcieele Landbouwmededeelingen voor do provincie Zeeland KUNSTMEST. Aan belanghebbenden wordt bekend gemaakt, dat met ingang, van 15 Januari j.l. zijn geldig verklaard' de stikstofbonnen .met opdruk noi- 5 en met opdruk B.T. en de kalibonnen met opdruk B.T. De stikstofbonnen met opdruk no. 5 blijven geldig tot 15 Februari as Ter verkrijging van kunstmest hierop moeten de verbruikers deze bonnen vóór 10 Februari a. s. bij den kunstmesthan- delaar hebben ingeleverd. De stikstof- bonnen en de kalibonnen met opdruk B T blijven tot nader order geldig en zullen dit voorjaar uitsluitend worden uitge reikt voor bijzondere toewijzingen. Voor de aanvullende stikstof toewijzing welke slechts voor bepaalde .gewassen wordt gegeven (koolzaad, blauwmaanzaad aardappelen, suikerbieten enz.) zullen t.z l. stikstofbonnen voorzien van opdruk Jaoj. 6 en noi. 7 worden verstrekt. De fosforzuurbomien no. 1 blijven tot nader order geldig. KUNSTMEST VOOR CONTRACTTEELT De telers van landbouwgewassen op con tract welke voor zaad winning be stemd zijn, t.w. suikerbieten, voederbie ten, stoppelknollen, koolrapen, merg-- en voederkool, raygras en andere graszaden, kunnen hiervoor een toeslagstikstoftoe wijzing ontvangen, mits het 'door hen afgesloten contract is vo,or2ie!n van een stempel van het Hoofdbedrijfschap voor Akkerbouwproducten. Zij wier contract nog niet van zoo'n stempel is voorzien moeten dit onmiddel lijk opzenden aan het Hoofdbedrijfsschap voor Akkerbouwproducten, afd. Algem Landbouwa.angelegenheden, Plein 4 te 's- Gravenhage, waarbij er op gelet dient te worden dat het contract nauwkeurig is ingevuld. KUNSTMEST. Zij, die voor een aanvul lende stikstof toewijzing in aanmerking wenschen te komen, moeten zich ten spoedigste tot hun PI. Vertegenwoordi- der wenden alwaar zij eeil teeltplanfor- mulier 1944 moeten invullen aan de hand waarvan hu^ toewijzing zal worden be rekend. Deze opgave van het teeltplan moet geschieden voor 15 Februari a.s. Formu lieren welke na dien datum binnenkomen kunnen als regel niet meer in behande ling worden genomen. NIET IN" HET STAMBOEK INGE SCHREVEN VEULENS. Belanghebbenden gelieven er wel rekening mede te hou den dat de niet in het stamboek inge schreven veulens geboren in 1943, wor den geacht per 1 Februari 1944 één jaar te zijn geworden. Deze veulens mo gen derhalve vanaf 1 Februari 1944 niet meer vrij worden verkocht, doch uitslui tend via het Vee en Vleesch-Aankoopbu- reau op de vastgestelde taxatiemarkten. Wel ingeschreven veulens verjaren op de werkelijke geboortedata. Aanvragen om aankoopvergunningen, geleidebiljetten - etc. voor ingesche- ven veulens ben eden 1 jaar, worden slechts in behandeling genomen, indien uit het overgelegde of opgezonden in- sehrijvingsbewijs blijkt dat het veulen nog geen jaar oud is. d'e waarn. prov. voedsel- 'commissaris voor zeeland ZIERIKZEE. Het gem.-museum werd in 1943 bezocht door 308 betalende en ,on-> geveer 120 niet-betalende belangstellen den., De oplangs overleden conservator Groene veld de Kater heeft zich vooral beziggehouden met het in elkaar zetten en herstellen van houten modellen van kranen, bruggen, sluizen enz., hierbij ge assisteerd door den heer J. C. A. -Rib bons. Eenige bizonder waardevolle voor werpen zijn in veiligheid gebracht in een ooderaardsehe kluis. Er rijn vele geschenken ontvangen» o.a. van de heeren A. de Vos en Mr. J. H. Mulock Houwer te Voorburg, mevr. Len- dejinkvan der Vliet te Schuddebeurs, mevr. Van der Vliet—Ten Haaf, mejuffr. Lpeuwe—Muste, mej. Couvée en de fam. Voeren en de heeren J. Nolet en A. M. van Nieuwenhüijze, allen te Zierikzee Voor de restauratie van het model van een oorlogsschip (-1627) wordt ge hoopt op Rijkssubsidie. Op de bovenzaal van „Concordia'5 hield Vrijdagavond „V.Z.O.S." haar al- gemeene vergadering onder presidium den heer J. Enzlin. Spr. verwelkomde de niet-talrijke aanwezige leden, wien hij mededeelde dat dit jaar geen restitutie zal worden verleend van het bedrag, dat de Coöp. Aankoopvereeniging aan V.Z.O.S. afdroeg. Terugblikkend op het afgeloopen jaar memoreerde hij de be vredigende uitkomst van den landbouw. De kunstmest-positje baarde in 'begin '43 groiote zorg, maar de natuur werkte mee lot het verkrijgen van een goeden oogst, De prijsstijging van het rundvee werd eveneens gememoreerd, alsmede de nu vastgestelde maximumprijsregeling. De voorzitter herdacht -tenslotte de ontslape nen, J. v. d. Wekken en L. Koopman Cz., welke veel voor V.Z.O.S. hebben béteekend. De rekening over het afge loopen jaar slopt met een vpordeelig saldo van f l23.il, welk saldo-, vergele ken bij het vorig jaar, gesmolten is door een tegenvaller wat betreft een inge komen vordering van dé hier gehouden Iandbouweursus, 'betreffende verlichting, verwarming enz. Het aantal leden be draagt 106, de contributie werd, op f0.50 gehandhaafd. Het periodiek aftredende bestuurslid, de heer A. J. van Schelven, werd herko zen, terwijl in de vac'ature J. v. d-. Wek ken werd gekozen de heer J. v. du Wekken. Tot lid van de commissie van toezicht werd in de plaats van den heer I. A. Moermond, benoemd de heer J. P. Kloet. Na rondvraag volgde sluiting. OOSTERLAND. Donderdagavond hield de Kolenver. „Oosterland's Koleinfpods" A.G., in' de oonferentiekamer haar alge- meene jaarlijksche ledenvergadering on der voorzitterschap van dhr. Jos. Beije. Bij monde van dhr. Otte werd mededee- fing gedaan ,dat in 1943 werden afgele verd: 5422 H.L. eierkolen, 604 H.L. an- thrariet, 293 H.L. nootjeskolen en 114 H.L. puf. Benevens dat de totale entvang sten bedroegen f 13274.41 en de uitgaven f 13326.43, zoodat er een nadeelig slo.t was van f52.02. De reserve bedroeg per 31 Dec. 1943 f 1587.97. De voorz. dankte dhr. Otte voor zijn accuraat beheer. De aftredende bestuursleden, de heeren de Rijke en Bakker, werden bij acclama tie herkozen. Vervolgens moet tot stem- mming worden overgegaan voor een lid der Commissie van Toezicht, omdat het aftredend lid dhr. L. de Jonge zich niet meer herkiesbaar stelde. Dhr. Adrie van den Berge Az. verkreeg van de 85 stem men ..er 50, zoodat deze gekozen werd,. De voorzitter doet mededeeling dat de heeren Goudzwaard hebben bedankt als kol en vervoerders en de heer L. Stoutjes- dijlï als kolenwfeger. Voor deze vacatures zal te zijner tijd per advertentie eén oproeping Worden gedaan. Op een vraag van den voorzitter, ver klaart Joh. Goudzwaard zich bereid, nog te blijven rijden, tot een ènder is aange steld. De heer Rosmalen vraagt of in het vervolg ook de buitenmenschen in kennis I WANNEER VERDUISTEREN? Heden verdoitteren ran 17 oor 45 tot 8 uur. Zondag van 18 uur 7 tot 45 uur. De maas gaat ondox om 9 uur 56 ea, kont op 22 uux 16 Maandag: maan onder 10.16, op 23.23 Laatste kwartier Donderdag 17 Pebr. Nieuwe maan Donderd«g 24 Februari. Eerste kwartier Woensdag 1 Maart. Volle maan Vrjjdag 10 Maart kunnen worden gesteld, wanneeer er brandstoffen afgehaald kunnen worden. De voorzitter zegt toe, dat er in hW vervolg in de Zierikzeesche Nieuwsbode een advertentie geplaatst zal worden/ waarin tijd en geldige bon zullen wor den bekend gemaakt - Ten tweeden male hoopt de Chris- lijke Jor.gelingsvereeniging alhier, onze jongens die in Duitschland werkzaam zijn, met een pakket te Verrassen. Derhalve verzoiekt zij om op Donderdagavond 17 Februari van 7 tot 9 uur en Zaterdag middag 19 Februari van .3 tot 5 uur, diegene die hiervoor iets te missen heb ben, dit in het Chr. Jeugdgebouw te- bezorgen. TeVens verzoekt rij aan de ouders en verwanten der jongelui, cok van de nieuw'e, de adressen bekend te maken. Welkom zijn natura zoowel als gelden, tevens is ook verzocht om pak- materiaal. ST.-PHILIPSLAND. Burgerlijke Stand over Januari. Geboren: Cornelia Johanna d. van J. Wesdorp en J. J. van der Reest Jannetje Adriaantje, d. van G. Giljam en A. M. Mol; Janna, d. van M. Geense ,en W. Noorthoek; Janna, d, van J. Ver wijs en C. J. Kosten; Fincent Jan, z. van F4 den Braber en P. Kaashoek; Cor delia Margaretha, d. van A. M. Steijil en Lena Verhage. Overleden: Jan v. d. Bos, 50 j., ongehuwd; Frans de Ronde, 81 j., ongehuwd. KEURINGEN Het SS-Ersatzkommando deelt medie: Tedere gezonde Nederlander, in den leeftijd van 17—45 jaar, kan zich aan melden teneinde gekeurd te worden voor: do Waffen SS, SS wachtbataljon in Amersfoort, Landstorm ftederiacd, Kriegs- marino on do Sermaansche SS in Neder land. Tijdens' de keuring» worden allo inlichtingen verstrekt mot betrekking tot de verzorging van familieleden, duurder opleiding, extra levensmiddelen etc. Personen, tusschen 18-30 jaar, die aanmeldingsplichtïg zijn voor de tewerk stelling, kunnen zich eveneens aanmelden en werden gedurende hun verbintenis van de tewerkBtelling vrijgesteld, Officier in de Waffen-SS kan ieder worden, die na minstens een jaar dienst tijd zijn geschiktheid voor de officiers opleiding heeft bewezen. Zijn school--op leiding is niet doorslaggevend. Beslissend voor bevordering zijn: karakter, gedrag, prestatie. 14 Febr. 9—14 uur, Rotterdam, Deut sche Oberschule, Westerlaan 2. 15 Febr. 9—12 uur, Breda, restaurant Mojdorn, Markt. 15—10 uur, Den Bosch, hotel Noord-Brabant, Markt 45. 16 Febr. 912 uur, VenlofxOeutsches Haus, Egmondstraat 16. 15—18 uur Arn hem, café Royal. 17 Febr., 9—12 uur, Hengelo, café Mo dern, Spoorstraat 18. 15—18 uur Zwolle, hotel Gijtenbeek. 18 Febr., 9—12 uur, Assen, Concerthuis a.d. Vaart. 15—18 uur, Groningen, Hee- renstraal 46, 19 Febr., 9r-12 uur, Leeuwarden, Huize Schaaf, Br eestraat. 20 Febr., 9—14 uur, Amsterdam, Dam 4 21 Febr., 9—13 uur, Utrecht, mv. Huis, Oudegracht 245. 22 Febr. 9—14 uur, Amersfoort, Pol Durehgan gslager, Leusderw eg. 23 Febr., 9—14 uur, Den Haag, gebouw Amicitia, Westeinde 15. Oud-Hollandioh poroslein"in de Oudheidkamer te Za&udijk. Ook voor het behoud van deze Nederlandsche cultuurwaarden strijden onze vrijwilligers. (G. L./S P s)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1944 | | pagina 1