ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uit Stad en Provincie Dinsdag 18 Jan. '44 Telefoon no. 32 Wreetenr-AdmlnJstratenr (Adrertentisohof) waarjn opgenomen de Zierikzeesche Courant van 1797—1889 Hcofdrod»ot»ur 100stc Jaarg. No. 15448 K 2620 A. J, BZ LOOZE, Zierikzee OitRave N.V. „Bo ZierikzeosctLe Nieuwsbode" M. J, KOSTEN, Msnhulsstrsat, Zierikzee M» no. 137677 Herhaalde mislukte Sovjet- aanvallen op vele plaatsen Het opperbevel der Duitsche Weermacht deelde Zondag het volgende mede: Ten Noordoosten van Kertsj en aan het bruggenhoofd van Nikopol stortten de herhaalde hevige aanvallen van de Sov jets In ons afvveervuur ineen. Ten Noord westen van Kirowograd viel de vij and met sterke infanterie- en pantser- slrijdkrachten opnieuw aan. Hij werd in verbitterde gevechten opgevangen. Een penetratieplek uit de la/atste gevechts- dagen werd in een tegenaanval gesloten. In het gebied ten Oosten van Sjasjkoff veroorzaakte een eigen verrassend onder nomen aanvial den vijand bijzonder zware verliezen. Verscheidene ontlastingsaanval- len der bolsjewieken werden afgeslagen. Ten Zuidwesten van Pogrebitsje won de edgen tegenaanval, ondanks taai vij andelijk verzet, weer a-arn terrein. In de gevechten ten Westen van Berditsjew verloor de vijand de twee laatste d.agen 116 stukken geschut, talrijke vrachtauto's, pantserwagens en lainder oorlogstuig. Uit het gebied ten Westen van 'Nowograd- Waiynsk en ten Westen van Sarny wordt melding gemaakt van levendige plaatse- lijke gevechtsactiviteit. In het strijdgebied ten Westen van Resjitza sloegen onze troepen de over de Pripet opgedrongen Sovjet-aanvalsgroepen in een tegenaanval terug. Ten Westen vanKritsjew mis lukten aanvallen van de bolsjewieken. Ten Zuidoosten van Witebsk vielen de Sovjets herhaaldelijk met sterke strijd krachten aan. Een penetratie werd, na het stukschieten van 27 vijandelijke tanks, afgegrendeld, Ten Noordwesten en Noorden van Ne wel, alsmede ten Noorden van het II- m en me er, zetten de bolsjewieken hun' aanvallen voort. Op eenige plaatsen, drong de vijand binnen en werd in een tegen aanval weer teruggeworpen. Ten Zuiden van Leningrad gingen de Sovjets, door tanks en slagvliegers gesteund, tot den aanval over. Zij werden afgeslagen. In een sector zijn de gevechten met binnen gedrongen vijandelijke gevechtsgroepen nog aan den gang. In het gebied van Oranienbaum zijn ook gisteren alle aan vallen der Sovjets mislukt. Op 25 Jan. werden aan het Oostelijke front 72 vijandelijke vliegtuigen neerge schoten. Aan Duitsche zijde gingen 3 toestellen verloren. Aan het Zuid-Italiaansche front werden de sterke vijandelijke aanvallen in den sector ten Noorden van Cervaria, na harden strijd, afgeslagen. Om een pene tratieplek wordt nog verbitterd gestreden. Bij de hevige gevechten in het gebied1 ten Noordwesten van Mignano heeft het tweede bataljon van het pantsergrenadier- regiment 15, onder kapitein Meitzel, als mede het tweede bataljon van het pant- sergrenadierregiment 71, onder kapitein Schneider, zich bijzonder onderscheiden. Beide bataljons zijn «afkomstig uit Hes- sc-n-Thüringen. Eenige Duitsche vliegtuigen hebben gis teren in de avonduren deelen in Zuidi- oost Engeland aangevallen. D« Sovjet-Ruisische-Poolschö betrekkingen Engeland en Amerika ale bemiddelaars aangezocht De Poolsdie regeering te Londen stelt in haar antwoord op de Sowjet-Rus- siscbe verklaring inzake de Sowjet-Rus- sisoh-Poolsche betrekkingenvoor, met de Sowjetunie onderhandelingen te voeren; waaraan ook de regeeringen van Enge land en de Vereenigde Staten gullen deelnemen. Immers, zoo Wordt in het antwoord gezegd, de Poolsche regeering, die er ernstig naar streeft de volkomen solidariteit jjer vereenigde naties te ver zekeren, is van meening, dat het de voor keur verdient thans van verdere bespre kingen in het openbaar /ai te zien. Terwijl de Poolsche regeering eenzijdige beslissingen niet kan erkennen of feiten niet kan goedkeuren, die zich op den bodem van de Poolsche republiek af speelden of kunnen afspelen, heeft zij herhaaldelijk haar oprechten wensdh naar een Poolsch-Sowj et-Russische overeen komst, op een voor beide zijden recht vaardige en lannemelijke basis, tot uit drukking gebracht. De Poolsche regeering doet een berpep op de regeeringen van Engeland en de Vereenigde Staten, opdat deze door hare bemiddeling besprekingen tusschen de Poolsche en de Sow jet-Russische regee ring tot stand brengenwaaraan ook de Britsche en de Amerikaamsohe regeering deelnemen, en wel besprekingen over alle nog open vraagstukken, waarvan de op lossing zou kunnen leiden tot een vriend schappelijke en duurzame samenwerking tusschen Polen en de Sówjetunie. Hei Amerikaansohe ministerie van bui- tenlandsche zaken heeft medegedeeld!, dat het na de ontvangst van het Poolsche verzoek onmiddellijk zijn aandacht aan deze aangelegenheid heeft gewijd. DE PROCESSEN IN ITALIË De Italiaansche minister van justitie heeft de. oprichting bevolen van ze9 nieuwe bijzondere gerechtshoven en wel in de steden Rome, Perugia, Bologna. Florence, Genua en Venetië. De taak de zer gerechtshoven zal in de eerste plaats zijn bet voeren van een strafproces tegen Italianen, die door hun houding of hun gezindheid hebben 'bijgedragen tot d,e ge beurtenissen van 25 Juli. Te Rome zal binnenkort het proces be ginnen tegen den secretaris der partij, Carlo Sfiorza, idiie onlangs werd aan gehouden! Hij wordt ervan beschuldigd, niet het bevel tot mobilisatie van de fascistische partij te hebben gegeven op het oogenblik van de aanhouding van den Duce en vervolgens een brief te heb ben gericht aan Biadoglio, waarin hij zich met dezen accoord verklaarde. Aangaande de verblijfplaatsen van de vroegere leden van den groeten fasois- tischen raad, die bij verstek ter dood zijn veroordeeld, verluidt volgens S.P.T. in wel ingelichte fascistische kringen te Rome het volgende: De vroegere ambassadeur in Berlijn, Dino $lfieri, is in Zwitserland en zeer waarschijnlijk te Genève. Hij is pas gevlucht toen de fascistische radio scherpe critiek op zijn beleid oefende. Grandi, de aanstichter van het gebeurde, is in opdracht van de regeeriing-Bjadoglio naar Portugal vertrokken en houdt zich nog steeds te Lissabon op. Van Botbai wiordt verondersteld dat' hij zich ergens in Italië verborgen houdt. De Marsico en Acerbo zijn uit de Abruzzen afkomstig en men veronderstelt dat zij zich in het bergland hebben teruggetrokken. Over Bastianini en Rossonl heeft men geen enkele aan wijzing, doch men veronderstelt ook van hen dat zij ergens in Italië zitten. De nieuwe ordening der continenten De twintigste eeuw slaat in het teeken van do nieuwe ordening der continenten, zoo schrijft Rijksminister dr. Göbbels in het jongste nummer van Das Reich. De oorlog', zo;o zegt hij. vormt geen bewijs legen deze stelling,, hij schijnt deze veel eer overal te bevestigen. Het kan nau welijks nog ernstig ontkend worden dat Europa in zijn huidige bonte -schakeering en politieke verdeeldheid voor de 'overige, tot hechte economische eenheden aaneen gesloten continenten iedere mogelijkheid tot concurrentie verloren heeft. De yraag luidt dus, of het zijn eenheid uit eigen kracht en zoodoende in zijn eigen voordeel zal hervinden, of dat d,eze eenheid door anti-Europeesche machten in haar voordeel zal worden opgedron gen. De drijfveer van deze anti-Euro peesche machten is daarbij bijna uitslui tend Jjet persoonlijk egoïsme. Europa zou gemakkelijk in staiat zijn uit eigen con tinentale kracht een zelfstandig en vrij leven te leiden. Dit echter moet juist door dezen oorlog verhinderd worden. De politieke krachten, die eigenlijk de ijverigste partijgenooten van DuitschUand moesten zijn op zijn weg naar de nieuwe ordening van Europa, zijn veeleer zijn verbitterdste tegenstanders en desondanks zullen zij. den loop der geschiedenis niet kunnen tegenhouden. Of ons continent vindt door den strijd van het Duitsche rijk om zijn voortbestaan een nieuwen vorm, óf het zal na dezen oorlog nog slechts een speelbal zijn in de handen van aiaïn Europa vreemde of zelfs van anti-Europeesche machten. Het Duitsche rijk kan derhalve in zijn strijd voor het leven van ons werelddeel waarlijk de domineerende Europeesche mogendheid genoemd worden. Zouden wij dezen strijd opgeven of zelfs verliezen, dan zou hierdoor ook het lot van Europa bezegeld zijn. Het gaat dus in dezen oor log om iets meer dan om de aanspraak op een Europeesche hegemonie van de zijde der groote wereldmogendheden. Het gaat erom, of Europa! en in denzelfden zin ook Azië, vo:o,r welks continentale leven Japan den Zelfden strijd voert, aan Ame rika of Afrika gelijkgesteld zuilen worden. Verandering van betrekking Nog altijidf komt het voor, dat werk- I gevers en werknemers, /die een overtre- j ding hebben begaan van de verordening i van idien Rijkscommissaris inzalkle het ver- I an'deren van betrekking zich beroepen op onbekendheid met ide ter zalk'e bestaande voorschriften. Ofschoon een /dergelijk be- roep uiteraarfd' onaanvaardbaar is, zij er nogmaals /aan herinnerd, dat zoowel de werkgever als werknemer /de voorafgaan- die toestemming van het Gewestelijk Ar beidsbureau noodig heeft voor iedere opzegging van een dienstbetrekking, i Dit geldt mede voor ontslag zonder ïn- achtneming van een opzegtermijn. Even- eens is vergunning vereischt voor het in Idiienst nemen van personeel, ook wan neer het leerlingen en volontairs of aan stellingen op pnoef betreft. Deze voor schriften hebben betrekkiing op mannen en vrouwen, ongeacht /den leeftijd van de betrokkenen. Slechts in bijzondere uit zonderingsgevallen kan achteraf (ten hoogste idïie dagen na het ontslag) de toestemming van het Gewestelijk Ar beidsbureau worden gevraagd. Te Soest werd de tweede jaarlQkiche keuring van Shetland-ponvy's gehouden waarvoor groote belangttclling bettotld. In draf voor de jury. (C iv. F /Steven» Pax b) De prijsbehaersching in 1943 Dat er groeiend risico, vastzit aan het begaan van 'prijsovertredingen, blijkt wel duidelijk''uit de' Cijfers, welke de Ge machtigde voor de Prijzen' publiceert om trent de activiteit van het Prijsbeheer- schingsapparaat iri 1943. Öp zichzelf Zijn deze cijfers reeds 'indrukwekkender werden 119.329 gevallen van prijsover- trëding afgedaan, waarbij f 27.268.508.32 aan geldstraffen is opgelegd. Sprekender worden zij echter nog wannéér men ze vergelijkt met id© öorrespondeerend© Cij fers over 1942. Toen. zijn er ruim 92.000 prijs overtredingen behandel d en hierbij is bijna f 12 millioen aan boeten opge legd. - EantsooEboMen eieren ongeldig Het is noodzakelijk gebleken met in gang van heden de riantsoenbonnen vopr eieren,die zijn uitgevoerd in groen met als opdruk Een Ei Ir met een rood num mer 37 ongeldig te verklaren. Deze bon-- nein kunnen dus niet meer bij een han delaar worden ingeleverd ter verkrijging van eieren.Met ingang van heden kan hel publiek uitsluitend eieren betrekken op de rantsoenbonnen van nieuw1 model, die van 10 Januari af zijn uitgegeven. De ondergrond van deze bonnen is in twee kleuren, n.l. bruin en blauw, uitgevoerd, terwijl hierop in rood ,,154 44 Eieren 1R" is gedrukt. Zieken, die in aanmer king komen voor vi vstrekking van boh- nen voor eieren, zullen in vele gevallen bonnen van oud model hebben ontvangen voor verbruik in een na 17 Januari ge legen tijdvak. De distributiediensten zul len hun voor dit tijdvak nieuwe bonnen uitreiken en de betrokkenen hiertoe op roepen, Voor bonnen, die bestemd waren voor verbruik in "een vóór 17 Januari ge legen tijdvak zal in geen geval vergoe ding worden gegeven. Het is nutteloos verzoeken hiertoe of tot ruil van oude tegen nieuwe bonnen in te dienen, aan gezien hieraan in geen geval gevolg kan worden gegeven. VERSQBiLLEN^E BERIQBTEN BESMETTELIJKE ZIEKTEN. In de week van 26 Dcc. 1943 t.m. 1 Januari 1944 kwamen er in ons land 2857 (2121) gevallen van besmettelijke ziekten voor, waarvan 1892 (1485) Idiphterie, 911 (633) roodvonk, 32 (80) dysenteric, 7 (10) kin derverlamming en 6 (2) typhus. Zeeland had 31 (26) gevallen, n.l. 25 Idiphtherie: 5 te Middelburg!, 2 te Baar land, Hoedekensklerke, Ter neuzen, Vlis- singen en Ierseke en 1 te St.-Annalanld, Axel, Borssele, Eikerzee, Goes, Haam stede, Noordgouwe, Souburg, Vogelwaar de, Zierikzee ten 6 ro/odvonjk): 1 te Baar land', 's-Gravenpolder, Krab'bendijke, St.- Maartensdijk, Middelburg en Wisse kerke. De cijfers tUSschen haakjes zijn die der voorafgaande week. ELLEMEET. Het ontvreemden van ko nijnen en ander vee behoort tegenwoor dig tot de dingen, waarvan we niet meer verbaasd staan te kijken. Wanneer er echter zeven konijnen tegelijk worden gestolen, is dit nog wel het vermelden, waard. Dit gebeurde van Dinsdag- op Woensdagnacht taan de Schelpweg. Bij den J)uurman werd kort geleden een schaap weggehaald. NOORDGOUWE. A. RemeeÜs, die ge durende enkele jaren belast was met het ophalen van straat- en huisvuil, heeft met ingang van 1 Jan. 1944 hiervan ont slag gevraagd. Het werk ts thans op gedragen aan L. Nuiens alhier, terwijl het in de bedoeling ligt om deze tevens te belasten met het schoonhouden der straten in de gemeentekom, benevens het onderhouden van andere gemeentelijke eigendommen, als beplantingen, enz. OOSTERLAND. Nadat hij 42 jiairen het kostersambt in de Ned. Herv. kerk heeft bediend, is de heer Johs. Kloote dezer dag eervol uit deze betrekking ontslagen. Van zijn 35ste jaar heeft Kloote, die thans 77 is, met getrouwe plichtsbetrachting het ambt vervuld. Wij hopen dat hij en zijn echtgenoot©, welke hem in alles trouw ter zijde stond, nog van een ^welverdiende rust mogen genieten. Als eén merkwaar digheid dient te worden vermeld, dat hij in al die jaren nimmer door ziekte ver hinderd geweest is des Zondags zijn plicht te vervullen. In zijn plaats is thans benoemd dhr. Abr. Geelhoed. OUD-VOSSEMEER. Burgerlijke Stand over Dec. Geboren: Jacob Adriaan, z.van M. Mioheere en A. H. Gunst', Jacoba, d. van L. P. Smit en M. v. Driel; Fram- ciscus Johannes Leonardus, z. van H. M. Bo.ogaairt en P. H. v. d. ZalndeJanna, d. van H. P. de Graiaff en A. W. v. d. Vlies; Rokus Wilhelmus Anthonius, z. van A. A. Aarden en M. E.. SchUlemain»; Huigtje Cornelia, d. van J. C. Moerland en W. de Roos; Adriana Petronella An na, d. van A. v. d.. Ziande en »M. C. v. d. Velde; Izaak, z. van G.. M P.ot- appel en W. J. v. Daalen. Gehuwd: J. Aarnoudse, 25 j. en A. A. v. Gorsel, 25 j.; H. v. Haaf ten, 30 j. en M. Barendse. 24 j. Overleden: Jacob Leendert Rijsten- bil, 82 j., m. van A. Faasse; Anthonius Hasselton, 77 j., wedn. van J. G. Verhees. Loop der bevolking. Ingekomen: J. I. D. Fase van St.-AnnalandL. S. v. d„ Eijk-Geervliet van Vlissingen; J. Sybran» dij-v. Binsbergen van Ermelo. Vertrok ken: E. Harmsen-Csihor napr Wildervank; J. Kemper-Balbiaan naar Oostzaan; M. J. Berkheij en gezin naar Poortvliet; C. M. Rijk naar Dinteloord; F. J. Hommel naar Schinnen (L.). ST.-ANNALAND. Op 1 Januari 1948 be stond de bevolking dezer gemeende uit 1431 m. en 1317 vr. of in totaal 2748 inwoners. Vermeerdering in 1943 door geboorte 28 m. en 22 vr., totaal 50; vestiging 17 m. en 36 vr„ totaal 53. Totaal 45 m. en 58 vr. is 103. Vermin dering 1943 door: overlijden 11 m. en 19 vr. is 30 inw.vertrek 126 m. en 114 vr. is 240 inw.; totaal 137 m. en 133 vr. is 270 inwoners. Welke verminde ring in 1943 met 92 m. en 75 vr. is 167 inwoners. De bevloiking toëstonld op 1 Januari 1944 alzoo uit 1339 m. en 1242 vr. of in totaal 2581 inwoners. ST.-ANNALAND Vrijdagavond 14 Jian. was het voor de bijenhouders van dit eiland een zeer belangrijke avond. Dooi de vereeniiging tot bevordering van de bijenteelt in Nederland werd een film avond gegeven in de zaal van dhr. F. Rijnberg, na een kort inleidend woord door dhr. Joustra, secretaris der afd,ee- WANNEER VERDUISTEREN? Heden verduwteiem ru 17 aai 15 tot 8 aar 30 De mb&b komt op 1 aar 86 ea gMt onder om 12 uur 80, Nieawe maan Dinsdag 25 Janaari. Eerste kwartier Dinsdag 1 Februari. Volle maan Woensdag 9 Februari. Laatste kwartier Donderdag 17 Febr. ling. De zaal wias tot in alle hoeken- ge-4 vuld. Hel was interessant te zien hoe het in het leven der bijen toegaat, imkers en belangstellenden hebben kunnen ge nieten van deze mooie film, zóiider be vreesd behoeven te zijn voor de zoo: ge vreesde steken. De avond werd beslo ten door een woord van opwekking tot de aanwezigen en een /aansporing om meer kennis te nemen van de interessen" te bijenwereld. Met een woord van dank door dhr. Joustra, werd de avond geslo ten door den voorzitter van de plaat selijke afdeeling, dhr. J. Goedegébüure. Burgerlijke Stand over December. GeborenJan, z. van Johannes Elenbaas en Krijna GoudzwaardAnna Laurina. d. van Cornells van Oudenaarde en Cor nelia Rijnburg; Cornells Johannes, z. van Sander Cornelis v. d. Klooster en Diria Vroegop; Marinus Jan, z. van Eliza de Graaf en Cornelia/ Pieternella Hoek; To bias, z. van Johannes Walhout en Maria v. Dijke; Maria Cornelia, d. van Willem v. d. Boegaart en Pieternella Adriana Hage; Jacob, z. van Eeuwit Grinwis en Cornelia Moerland; Clazina Dima, d. van Abraham Scherpenisse en Adriana J. den Engelsman; Ewoud en Jan, zoons van Matthijs Goedegebuure en Neeltje van VossenIman, z. van Adriaan de Witte en Elizabeth Burgers. Gehuwd: Jan Rijn berg en Catharina Wessels; Johannes Theunisse en Anthomia Schram. Overle den: Johanna Cornelia dë Graaf, echtg. van Frans Rijnberg; Martina Kuijpers van, Vlissingen. Ingekomen: Janna van Oeveren van St.- Maartensdijk; Cornelia P. de Graaf, geb. Hoek van St.-MaartensdijkJohannes W Buis ien gezin van Vlissingen; Anthoaria Theunisse, geb. Schram, van Rotterdam; Jacoba J. van den Boogaard van Meer kerk. Vertrokken: Johanna I. D. Kievit- Fase naar Oud-Vossemeer. Hoofdprijzan Staatsloterij Trekking van 17 Januari. f 1000: 14127, 14828, 15832. t 400: 10891, 21284. f200: 8264, 14822, 17404 21828. f 100 6467, 5776, 9304, 9554 10560, 11004, 11011, 11660, 11844, 11903. 14126, 18498, 19226, 20669, 21649. TELEGRAMMEN LUCHTAANVALLEN OP FRANSCH GEBIED. Bij drie aanvallen van Engelsche vlieg tuigen op Noordwest- en Noord-Frank rijk op j.l. Vrijdag zijn 13 personen ge dood of gewond, zoo meldt ,,Ofi". Za terdag is op 15 gemeenten, die bij vroe gere aanvallen volkomen verwoest en daarna geëvacueerd waren, opnieuw een- groote hoeveelheid bommen uitgeworpen Ook hier valt een aantal dooden en ge wonden te betreuren. DE AARDBEVING IN ARGENTINIË. De Argentijnsche stad San Juan, die Zaterdag door een hevige aardbeving werd geteisterd, is Zondagavond opn;euw door een aardbeving getroffen, die even wel minder krachtig is geweest. ZIERIKZEE. Voor he* /diploma machi ne-Schrijven B, slaagden aan het Insti tuut Pont" te Rotterdam, de dames M. L. J. Boeleman en A. V. Kaltofen, op geleid! do,or dien heer N. B. Siebrecht alhier. Met ingang van 1 Januari 1944 is op zijn verzoek wegens gezondheidsre denen eervol ontslag verleend aan den heer A. Pimmelaar, Assistent der Directe Belastingen, Invoerrechten en Accijnzen alhier, onder toekenning van pensioen. KERKWERVE. Op 31 Dec. 1942 be droeg de bevolking 418 m. en 403 vr. is 821 personen. Vermeerdering door ge boorte 12 m. en 5 vr. is 17 pers; dop.r vestiging 13 m. en 14 vr. is 27 pers. Totale vermeerdering 25 m. en 19 vt. is 44 pers. Vermindering door overlijden 3 m. m 1 vr. is 4 pers. Vertrokken 17 m. en 20 vr. is 37 pers. Totale vermin dering 20 in. en 21 vr. is 41 pers. Uit eindelijke vermeerdering 3 pers., waar door het aantal ingezetenen per 81 Dec. 1943 heeft bedragen 428 m. en 401 vr. is 824 personen. Er werden 3 huwe lijken gesloten. DE DKOMMEDARIS TE ENKHUIZEN Ook voor het behoud van deee kuituur- waarden ttrfjden onze vrfwilltgers. i L IBP s) KEURINGEN Het SS-Ersatzkommondo deelt mede: Iedere gezonde Nederlander, in den leeftijd van 17—45 jaar, kon zich aanmel den, teneinde gekeurd te worden voor Waffen-SS, SS-Wachtbataljon in Amers foort, Landstorm Nederland, Kriegsma- rlne en de Germaansrihe SS in Nederland Tijdens de keuringen worden alle in- lioktingen verstrekt met betrekking tot de verzorging van familieleden, duurder opleiding, extra levensmiddelen etc. Personen, tusschen 19-30 jaar, die aanmeldingsplichtig zijn voor de tewerk stelling, kunnen zich eveneens aanmelden en worden gedurende hun verbintenis van de te werk stalling vrijgesteld. Officier in de Waffen-SS kan ieder worden, die na minstens een jaar dienst tijd zijn geschiktheid voor de officiers opleiding heeft bewezen. Zijn schoolop leiding is niet doorslaggevend, beslissend voor bevordering zijn karakter, gedrag, prestatie. 19.1.44 9—12 Venlo, Deutsche® Haus, Egmondstraat 16; 15—18 uur Arnhem, Café Royal. 20.1.44 9—12 uur Hengelo, Café Modem, Spoortstraat 18. 15—18 uur, Zwolle, Ho tel Gijtenbeek. 21.1.44 9—12 uur, Assen, Concerthuis a.d. Vaart; 15—18 uur, Groningen, Heere straat 46. 22.1.44 912 uur, Leeuwarden, Huize Schaaf, Breedstraat. 23.1.44 9—14 uur, Amsterdam, Dam 4. 24.1.44 9-13 uur, Utrecht. N.V.-Huis, Oudegracht 245. 25.1.44 9—14 uur, Amersfoort, Pol. Durchgangslager, Leusdierweg. 26.1.44 9—14 uur, Dein Haag, Dierentuin, BenOordenhoutsch©weg.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1944 | | pagina 1