mum Het brandkasten- mysterie *1 Wat is't kostbaarste ingrediënt U kunt zelf Uw levens middelen nietonderzoeken. Dat is ook on nood ig. Let er eenvoudig op, of de naam W. A. Scholten op de ver pakking voorkomt. Die ga randeert de voedi ngswaarde van Butaroma, Albumona, Transparants, sago, verpakt aardappelmeel, etc. W. A. SCHOI.TEV Aardappelmeelfabrieken Radioprogramma Dimdag 4 Januari HILVERSUM I. 414.4 M. t 6.45 Zuid-Af rikaansch ©liedjes; 7 BNO: 6.45 Zuid-Afrikaansche liedjes; 7 BNO: (7.40 Sportnieuws; 7.50 Programma-overz. 8 BNO: Nieuws; 8.10 Licht morgencon cert; 8.458.50 Voor de Huisvrouw; 9 Het Omroeporkest; 9.45 Godsd. uitzen ding; 10.15 Orgelconcert; 10.45 Salon-or kest; 11.15 De scheiding van stad en land en hun hereeniging; 11.30 Salonorkest; 12 Almanak; 12.15 Piano voordracht; 12.45 BNO: Nieuws; 13 Land en volk brengt... 13.05 Het Amusementsorkest; 14 De 14 punten van Wilson; 14.15 ItaliaansChe zangen; 14.50 Solistenconcert; 15.30 Voor de zieken; 16 Groninger Orlkestvereeni- ging; 16.45 BNO: Nieuws; 17 De Lichte Toets; 18 BNO: Binnenlandsch gesproken overzicht; 18.05 Orkestraal opera-concert 18.45 Estland; 18.55 Spiegel van den dag 19 BNO: Nieuws; van 19.15 alleen voor de radiocentrales19.15 Bonte verschei denheid; 22 BNO: Nieuws; 22.15 Licht avondconcert; 23.30—24 Gram. HILVERSUM II. 301.5 M. 17 Kamermuziek; 18 Barnabas v. GedZy 19 BNO: Nieuws; 19,15 Voor de kleuters 19.20 Werken van Jean Sibelius; 20.15 Duitsehe taalcursus; 20,40 Het NA F; 20.45 Fragmenten uit Duitsdie opera's; 21.45 A vond wij ding; 22 BNO: Nieuws. VERSCHILLENDE BERICHTEN PROJECTIEL ONTPLOFT. Het 11-jarig dochtertje van de familie FoKkert te Vroomshoop (O.) had in die omge ving van haar woning een klein pro jectiel gevonden en ging daarmede spe len. Plotseling volgde een ontploffing, waarbij het kindi zeer ernstig aan gelaat, handen en beenen werd gewond. DIRECTEUR BOTERFABRIEK IN AR REST. De gem.-politie te 's-Hertogen- b o s c h is een melklknoeierij van ont wonen omvang op het spoor gekomen, in verband1 waarmee de directeur eener boterfabriek te Berghem, J. v. E., die de hoofddader in deze affaire is, is ge arresteerd. In den loop van dit jaar heeft v. E. kans gezien ruim 100.000 L. volle melk achter te houden en clandes tien te verhandelen. Dit was mogelijk doordat (de productiecijfers der fabriek regelmatig werden vervalsCht. In de eer ste plaats werden de boeren, die de melk aan de fabriek leverden, bedrogen, daar hun werd uitbetaald op de basis van een lager vetgehalte dan de gelever de melk had. Het is komen vast te staan, dat op groote schaal met valsche boter- .wikfcels werd gewerkt, terwijl ook regel matig achtergehouden boter clandestien werd verpakt in reeds gebruikte wikkels. Ook de botermaker van de fabriek, A. Feuilleton Speurdersroman 25 door Frank van Falckenoort Maar iemand moet het toch gedaan hebben, mijnheer Van der Vaart, weer legde de commissaris op rustige wijze. En,waar geen enkel spoor van braak gevonden is, kan het niet anders of iemand moet het gedaan hebben, die in het bezit is van de sleutel en tevens bekend is met de cijfercombinatie van het slot. Niemand dan de heer Bakker en U hebben een sleutel en zijn bekend met de juiste combinatie. Het ligt dus voor de hand, dat één van U beiden het gedaan moet hebben en daar, door Uw specula ties, alle schijn tegen U is, zult U zelf wel begrijpen, dat wij niet buiten ons boekje gingen, toen wij U lieten arresteeren. Overigens, al was er vannacht geen tweede inbraak gepleegd, dan was U op het oogenblik toch al reeds arrestant geweest. Op het moment, dat U ons op belde vanuit Uw bank, was ik juist van plan U naar hier te laten komen om U op deze wijze zoo onopgemerkt mogelijk te erresteeren. Vanmorgen hadden wij al voldoende aanwijzingen tegen U. v. d. B., is in arrest gesteld. Het onder zoek werd door de gemeentepolitie in samenwerking met den CCD geleid. - RAZZIA OP KONIJNEN- EN PLUIM- VEEMARKT. Dezer dagen hebben opspo ringsambtenaren van de prijsbeheersching een razzia gehouden op de konijnen- en piuimveemarkt in Den Bosch, waarbij tallooze ernstige prijsovertredingen wer den geconstateerd. Tegen een groot aan tal verkoopers is proces-verbaal opge maakt en vele kippen, konijnen etc. wer den .in beslag genomen, welke ter be schikking1 zullen worden gesteld van zie kenhuizen en minbedeeiden. ONBETROUWBARE AMBTENAREN. TWee ernstige gevallen van fraude en Zwarten handel, waarbij ambtenaren hun medewerking hadden verleend, heeft de Rhedensche politie aan het daglicht ge bracht. Het eerste betrof den clande- stienen verkoop van 61 Ion graan. De transporteurs, die vnl. aan bakkers in de omliggende gemeenten leverden, hadden twee ambtenaren van de voedselvoor ziening er toe overgehaald- de igeleide- biljetten te verval&chen, zoadat deze op nieuw konden worden gebruikt. Bij het andere geval Waren 6 ambtenaren uit Den Haag betrokken, die een fabrikant uit Velp, verwerker van teerproducten, 70 ton van dit materiaal in handen had den gespeeld. De fabrikant moet hier mede zeker een ton verdiend hebben. Tegen allen is proces-verbaal opge maakt. NOODLOTTIG ONGELUK. Op het schoolplein te Usquert (Gr.) waren eenige jongens aan het stoeien. Twee hunner kregen daarbij ruzie en een van hen trok een (klomp van den voet met de bedoeling 'dezen den ander naar het hoofd te gooien. De klomp miste zijn doel, maar trof een derden jongen, die op ©enigen afstand stond1. Deze, de 10- jarige Jan de Pater, moest met een ern stige hersenschudding naar het acade misch ziekenhuis te Groningen wprden vervoerd, waar hij aan de gevolgen is overleden. J HOOFDCONDUCTEUR DOOR TREIN GEGREPEN. Toen employe's van de Isjed. Spoorwegen zich Maandagmorgen vroeg op het emplacement te Ol den zaal be vonden, zagen zij iemand op 'de rails liggen, idie hevig bloedde. Het 'bleek bij onderzoek ide 56-jarige heofdConducteur B. uit Oldenzaai te zijn, die vermoe delijk door een trein is gegrepen. Met een zware hersenschudding werd) het slachtoffer maar het ziekenhuis gebracht, waar hij aan de gevolgen is overleden. HET AANBLIJVEN VAN WETHOU DERS. Aan den secretaris-generaal van het departementvan binhenlandsche Za ken is de vraag gesteld, of de wethou ders, idie overeenkomstig art. 27 van de bekende verordening no. 152 van 1941 de functie waarnemen van de wethou ders, bedoeld in de arftfi. 4, 5 en 6 dier veordening, geacht moeten worden op den eersten Dinsdag van September 1943. te zijn afgetreden. Naar aanleiding van deze vraag heeft genoemde secretaris generaal ,aan de burgemeesters bericht, dat de wethouders niet zijn afgetreden en dus nog als waarnemers functionnee- ren tot nader order. ONZE OUDSTE INWOONSTER. Op 6 Januari as. zal de oudste inwoonster van Nederland, id© wed. Van Bergen—Be- rendsen te Beuningen bij Nijmegen, haar I05en verjaardag vieren. Het vorige jaar op haar 104en geboortedag heeft ze nog op kunnen zitten en den veleni bezoekers de hand gedrukt. Nu is ze na al meer dan een jaar bedlegerig te zijn geweest daar niet meer toe in staat. Vooral geestelijk is ze erg ver zwakt. Op 6 Januari zal haar een be scheiden huldiging worden gebracht. Het Amerikaansche departement van marine heeft bekend gemaakt, dat de duikboot Grayling over tijd is en als verloren beschouwd moet worden. Het schip werd op 3. Januari 1941 in dienst gesteld en had een waterverplaatsiimg van 1475 ton. Dat is allemaal goed en wel, weer legde de gearresteerde en dat de schijn tegen me is, geef ik toe. Maar daarmede heeft U nog geen bewijs. En ik twijfel er aan, of de rechter het feit, dat ik speculeerde als een bewijs tegem me zal beschouwen. Maar daarbij komt nog mengde Koks zich in het gesprek dat U vóói 1 Augustus een bedrag van 17.000 gulden moet storten om het ontstane gat te dekken. Een dag na de inbraak de eerste wel te verstaan betaalt U plot seling dit bedrag, dus bijna veertien diai- gen voor den vervaldag. Hoe komt U iaan dit geld? Daarop wil ik geen antwoord geven antwoordde de directeur kort. De ^commissaris haialde de schouders op. --- Ja, dan moet U het ons niet kwalijk nemen, wanneer wij ook dit als een bewijs van Uw schuld zien. Wanneer het een eerlijke zaak is, behoeft U toch niet te verzwijgen, hoe U plotseling aan dit geld bent gekomen. U blijft zwijgen? Ja, dan n§men wij aan, dat het geen zui vere koffie is. Vertel cms, hoe U aan dat geld bent gekomen. Wij zullen het onderzoeken en als de zaak in orde is, dan besta,a.t de mogelijkheid, dat U weer op vrije voeten wordt gesteld. Op onze discretie kunt U bij voorbaat reke nen, aangenomen tenminste, dat het een eerlijke zaak Is. Ik kan het niet zeggen. 1944 san schrikkeljaar Do GsrmaauBcho tijdrekening Het jaar 1944 is wederom een... schrik keljaar! En zoo'n jaar ikenmerkt zich door toevoeging van een dag: 29 Febr. Bij de tijdsindeeling der oude volkeren was het meestal zoo, dat men heele „schrikkelmaanden" moest inlasschen. Dat kwam daardoor, idat de ,oude volke ren eerst uitsluitend1 te rade gingen naar het „maanjaar", d.w.z. de indeeling van een jaar in twaalf maan^draaimgen. Daar één zoo'n maan-draaiïng slechts 29V2 dag iduurt, kon het maanjaar geen gelijken tred houden met het gewone jaar. Zoo'n maanjaar hadden ook de Germaansche volksstammen. Om 't even wicht tdsschen maan- en zonjaar te krij gen, vatten de oude Germanen acht maanjaren samen tot een „tijdkring" en gaven daarbij verschillende jaren één maand meer. Het le, 5e, 6e en 7e jaar van zoo'n tijdkring hadden twaalf maan den, doch het 2e, 3e en 8e jaar (dertien maanden. Dat was in acht jaar vijf miaal twaalf en drie maal dertien, tezamen 99 maand-,draaiingen, hetgeen tamelijk nauwkeurig overeenkomt met 8 zonne jaren. In 8 jaar bleef er dan nog een verschil van anderhalve 'dag over. Dat verschil werd weggewerkt door om de zestien jaar drie schrikkeldagen in te lasschen. Bijna dezelfde berekening k:en(d© men in vroeger tijden bij de Grieken. De Romeinsohs jaartelling Van de oudstejaartelling |d©r Romei nen, het „jaar van Romulus", van den legendarischen stichter van ide stald1 Rome wiet en we niet veel. Het moet slechts uit 10 maanden bestaan hebben. De 12- maandige Romeinsehe kalender werd door den even legendarischen koning Numa Pompililius hoogstwaarschijnlijk in gevoerd1, die van 715 tQt 672 voor Chr. geheersc-ht moet hebben. Deze kalender kwam herhaaldelijk mét de natuurlijke tijdsindeeling der seizoenen in botsing, zoadat soms de wijnoogst midden in den zomer, inplaats van in den na-herfst viel Julius Caiesar was het, die in het jaar 46 v. Chr. (nieuwe orde in de tijidsindee- ling schiep. De oude Romeinsehe kalen der was toen op de normale tijdsreke- ming ongeveer 3 maanden vooruitgeloo- pen. Dat werd in ide eerste jaren van de Juliaansche tijdrekening vereffend, door het jaar 3 maanden met 80 dagen te geven, iden langsten sdhrikkeltijid, die een jaar cTóït gehad1 heeft! Bij dé Ro meinen heette dit jaar echter „het jaar van verwarring". Nauwelijks was Julius Caesar in 44 v. Chr. vermoord, lof de chaos begon opnieuw. Volgens de Juli aansche kalender was ieder vierde jaar een schrikkeljaar, doch de Romeinsehe priesters gaven ieder Jderde jaar een schrikkeldag! Er waren al 3 schrikkel dagen teveel in de tij:dsrekening geslo pen, toen keizer Augustus die zaak' weer in orde maakte (door 3 dagen te doen vervallen. JOURNALISTIEK EEUWFEEST Honderd jaar C. De Nieuwe Rotterdammer, zoioals de N.R.Ct. hier meestal wordt genoemd, vier de 1 Januari haar eeuwfeest. Bij den aanvang van 1844 werd ze opgericht door den Rotterdiamschen boekhandelaar H. Nijgh, tezamen met den boekdrukker A. Wijnandis. De courant verscheen eerst drie maal per week, maar wend 23 Augus tus 1844 omgezet in een dagblad. Drie generaties Nijgh hebben de directorate leiding gehad t0t 1939, toen mr. H. de Bloem .schoonzoon van dien laatsten Nijgh directeur werd. Van de geestelijke werkJers, idie de N.R.Ct. hebben groot gemaakt, noemen we eerst de hoofdredacteuren mr. Tels, dr. Lamping, dr. Zaaijer, mr. G. v. d. Hoeven en mr. P. C. Swarts. In 1941 is als hoofdredacteur opgetreden mr. J. Huijts, die ruim 20 jaar deel uitmaakte van den redactiestaf van 1de nu .gouden krant van de tweede stad' van ons land. Dan blijft U voorloopig hier, mijn heer Van der Vaiart. Daar is niets aan te doen. Doe wat U goeddunkt, mijnheer de commissaris. Enkele oogenblikken later zat de jong ste directeur van de Haiaxlemsche Bank in een cel. m Na den middag begaf Koks zich naar de w'oning van den nachtwaker, die maar niet jneer naar bed was gegaan, maar nu in z'n h em d smouwen v oor het pp en raam een sigaartje zat te rooken. Vertel me eens, Stem, zei Koks, toen hij gezeten was, het is dus vol gens jou absoluut uitgesloten, dat de in breker dezen nacht zich verscholen heeft in de W.C.? Absoluut, mijnheer, want ik heb ze niet alleen op de heenreis ieder uur ge controleerd, maar ook op de terugreis. Immers zou het een gemakkelijk kunstje zijn geweest, wanneer ik alleen op mijn tocht naar boven had gekeken. - Hoe bedoel je: een gemakkelijk kunstje? Nou, om onopgemerkt het gebouw in en uit te komen. Kijk eens, het is natuurlijk altijd mogelijk om het gebouw juist binnen te komen, wanneer jk boven oip de ronde ben en ook weer er uit te gaan, wanneer ik niet beneden zit. Carameldrank voor kladeren Het was aanvankelijk de bedoeling om ter vervanging van de cacao voor de kin deren van 0—14 jaar nog in den herfst een carameldrank in distributie te bren gen. De voorbereiding heeft eChter mede doordat hierdoor ook andere pro ducten zijn ingeschakeld zooveel tijd gevorderd, (dat aan dit voornemen eerst thans uitvoering kan worden gegeven. Op de hiervoor aan te wijzen bonnen zal een poeder verkrijgbaar worden ge steld; waaruit een naar caramel, cacao of anijs smakende drank kan worden be reid. Ter verkrijging van dit poeder moet het publiek de bonnen „reserve C-5", „reserve D-5" of „reserve E-5" bij den detaillist gedurenid© het tijdvak Va/h; 1 tot en met 8 Januari inleveren. De detail list zal op basis van de door hem ont vangen bonnen worden bevoorraad. De gene, die zijn bon niet op tijd inlevert, kan er niet van verzekerd zijn, te zijner tijd het poeder te kunnen betrekken. De aflevering door. den winkelier aan het publiek mag van 5 tot en met 19 Februari 1944 geschieden, waartoe een aparte afleveringsbon zal worden bekend gemaakt. De af te leveren hoeveelheid bedraagt 300 jjram per bon. Het ligt in 'de bedoeling 'dit rantso-m eens per acht weken beschikbaar te stel len. De thans beschikbaar gestelde hoe veelheid is bestemd voor 'de periode van 26 Dec1. 1943 t0t en met 19 Febr. 194„. Uit het politierapport van Zierifczea Een winkelier was in het bezit van een kat, die zich niet zindelijk gedroeg. Om deze redenen kon hij het dier niet meer uitstaan en gaf het ten geschenke aan een koopman, die het gaarne wilde hebben om het vel. Om dit te verkrijgen slachtte hij het dier en dacht er niet bij na dat leen slachtverbod1 bestond' voor honden en katten. Voorts bleek, dat hij dit ten geschenke gekregen dier niet had aangeteekend in een door hem gehouden register. Het gevolg was dat het bij hem nog aangetroffen vel werd! iribeslagge- nomen en twee processen verb aal voor de door hem begane feiten werden op gemaakt. Een dienstbod©, die zio'h in beleedigonden vorm had uitgelaten over een andere idtensteojde, wiens, betrekking zij had vervangen, moest dit bekoop en met een procesverbaal terzake beleedi- ging. Ben te Noordgouwe wonende landarbeider verkocht aan zijn alhier wo nende Zwager ©en levensmiddelenkaart voor f 22 50. Deze Zwager verklaarde de bonkaart weer te hebben verttoCht aan een opkooper voor f 27.50. Wegens het verhandelen van distributiebescheiden werd tegen déze (drie personen proces verbaal opgemaakt Een hier wonende mosselkweeker verkocht 8 a 9 KJL. aard appelen aan een schippfer. Deze schipper was hiermee zoo in zijn schik, dat hij hem een plezier terug deed (door hem 5 H.L. kolen te verkloppen. Voorts ver ruilde hjj met een ihem nog onbekende schipper een konijn voor 3 H.L. brand stoffen. Daar de mosselkweeker zich idloor vorenstaande schuldig maakte aan over treding der Distributiewet werld tegen hem hiervoor procesverbaal opgemaakt. Een zuster, die met haar broer een pand bewoont, (Ontmoette op de gezame- lijke trappen haar broer voornoemd'. Ge zien de onderlinge verhouding tusschen deze beiden veel te wenschen overlaat, ontving zij tijdens deze ontmoeting een stomp tegen haar schouder, waarvan haar man ooggetuige was. Daar deze stomp haar pijn had veroorzaakt, diende zij een klacht in wegens mishandeling. Door een ander ©vrouw werd Ide hulp van den sterken arm ingeroepen, daar haar zwager haar woning was binnenge komen om i nzage te nemen van verschil lende kasboeken. Dit op zich zelf was niet zoo erg, idjoch ide vrouw kon hem geen inzage verstrekken, daar haar man de sleutels der kasten bij zich had1. Dit was echter niet naar den zin van de zwager, die dreigld© de kast dan wel te zullen openbreken. Ook wenschte hij op haar gedane vorderingen die wfoning Maar gedurende mij» rondgiang moet de inbreker zich dan toch ergens verstop pen. Dat kan tijdens de eerste inbraak geweest zijn op de W.C., maar dat is gedurende de tweede inbraak volkomen uitgesloten. Koks liet een fluitend geluid hooreh. Met andere woorden, Stem, zei hij bedachtzaam, moet de inbreker de tweede maal en misschien ook wel de eerste, een andere schuilplaats gehad hebben gedurende de oogenblikken, dat je langs en in het privékantoor kwam. Juist, mijnheer, zoo denk ik er ook over, En dat moet een deksels goede schuilplaats geweest zijn, dait ik haar niet ontdekt heb. Want ik verzeker U nogmaals: ik heb niets verdachts be speurd, noch dien eersten nacht, noch gedurende den afgeloopene. Gezien de ervaringen, die ik met je gehad heb, Stem, twijfel ik daar niet aan. Ik ben er van overtuigd, dat je iedereen, die het wagen zou een poging tol inbraak te doen en door jou ontdeKt werd, met je revolver in bedwang zou houden tot de politie kwam! Absoluut, mijnheer. Ik moet, als nachtwaker, mijn plicht doen en ik geef U de verzekering, dat ik die ook zal doen. Ook als bijvoorbeeld een der direc teuren de inbraak pleegde? De nachtwaker liet van verbazing haast z'n sigaar uit den mond vallen en keek den rechercheur met groote oogen SCHREEF DE DOKTER KALKmett) VOOR? DAGRAVIT nemen. De lekkersmakende kalkta- bletten met Vitamine D: 't middel, dat ervoor zorgt, dat het lichaam ook werkelijk èlle nut van de kalk heeft. niet te willen verlaten, zoodat hij zich' aan huisvredebreuk schuldig maakte. Op eerste vordering van den sterken arm verliet hij direct ide woning, verrijkt met een procesverbaal. Een rustend land bouwer, die zijn woning niet voldoende verduisterd had. werd voor 14 dagen van electrisch licht verstoken, alsmede een boete toegezonden van f 25, met verbeurdverklaring der infceslaggenomen lamp. Bij een- caféhouder, een notaris en een schipper, die in mindere mate in overtreding der veriduisteringsvoorschrif- ten waren dan Idiea landbouwer, ik on wor den volstaan met het uitreiken van po litioneel© waarschuwingen. Gevonden voorwerpen Bankbiljet;ceintuurs; zilvéib'ons; hand schoenen; bril; nandbéschermers; vulpen; sleutels; boodschappentasch; portemon- naie's met inhoud; zweep; boek; pols horloge; regenpijpen; damespantoffels. RECHTZAKEN Ergerlijks oplichting „Dit is de meest ergerlijke .oplichtings- zaak, die ik in mijn loopbaan heb: mee gemaakt", merkte de officier van Jus titie bij de Bossche rechtbank op ten aanzien van de praktijken waarvoor J. v. B. uit Schouwen-Duiveland terecht stond. Deze jongeman was in Eindhoven gekomen bij den winkelier W. A. Leeuw, wiens vader en broer door de Duitsehe politie waren gearresteerd. Hij stelde zich voor als een goede kennis van den broer en won zoodoende het vertrouwen van den winkelier, die hem gastvrijheid ver leende. Van B. gaf hoog op over zijn goede relaties bij de Duitschers en be weerde reeds eenmaal een gevangen r voor f 1200 te hebbén vrijgekocht. Na tuurlijk zou hij iets dergelijks ook wel voor zijn vriend en diens vader kunnen doen, als er maar geld was. Met f 3000 zou hij beiden wel vrij krijgen, zoo, verzekerde hij en de winkelier ging op op het aanbod in en overhandigde de f 3000. Zijn vertrouwen ging zoo ver, dat hij terstond nog een kennis, mevr. van Bruggen, opbelde, van wie twee fa milieleden in het kamp te Haaren zaten. In Haaren gaat het nog veel gemakke lijker, alleen is het wat duurder, be weerde v. B. en hij liet die vrouw f 4000 neertellen. Een paar dagen later kwam v. B., nadat hij gewichtige telegrammen gezonden had, nogal ontdaan in den vroe gen ochtend ide boodschap brengen, dat de ontvoering gelukt was en dat die be vrijden in een boerderij te Geldrop wa ren ondergedoken. Van B. zag er nogal onthutst uit, maar dat was, naar hij voorgaf van de sensatie, die de ontvoe ring had meegebracht. In werkelijkheid was het van de braspartijen, die hij intesschen van het losgeld op touw had gezet. Onnoodig te zeggen, dat de win kelier en de mevrouw zich des middags vergeefs aan het afgesproken adres pre senteerden voor het blijde weerzien. De politie kon v. B. achterhalen, maar hij had van het geld nog slechts f 700 in zijn bezit De Officier eischte tegen v. B. drie jaren gevangenisstraf. aan. Mijnheer maakt toch zeker maar grapjes"? Noem jij het een grapje, wanneer, in een tijdsverloop van één week twee maal in hetzelfde gebouw wordt ingebro ken en dan nog wel met behoorlijk succes De nachtwalter wachtte even alvorens antwoord te geven. Hefit u wellicht eenig vermoeden mijnheer? Vermoeden, vermoeden, bromde Koks dat is het goede woord niet. Maar met dat al heb ik nog geen antwoord op m'n vraag gekregen. Tja, die is moeilijk te beantwoorden. Kijk eens: de directeuren zijn mijn bazen. Wanneer ik ;dus op mijn rondgang, 's avonds of 's nachts één der directeuren aanwezig zou vinden in het privékantoor, dan zou ik dat gek vinden, maar dan zou ik toch niet het recht hebben om hem bij zijn kraag te pakken en te zeggen: Mee naar beneden, zoo dat ik de politie kan opbellen! Dat zou toch te gek zijn om los te loopen! Misschien, Stem, maar tegenwoordig gebeuren er wel meer gekke dingen. Want directeur van der Vaart bevindt zich op het oogenblik in voorloopige hechtenis op het politiebureau. Stem sprong uit z'ijn stoel, smeet z'n sigaar in de aschbak en kieek Koks stom van verbazing aan. (Wbrtflf vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1944 | | pagina 2