s*„ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODErss- DE FÜHRER SPRAK TE MÜNCHEN Wrwte^A4aUitatr»t«r (Adv#rtentUel»f) W8arin opgenomen de Zierikzeesche Courant van 1797-1889 Hcofdredaotanr k 2820 Tlltton no. 33 A. J. DE LOOZE, Zlorlkzw mtg&ve N.V. „De Zieriiieeeohe Nieuwsbode" M' J- KOSTEN, Manhulsotr&at, Zlerikzw Olro no. 137677 Uur der vergelding komt Binnenlandsch front versaagt niet De Führer heeft Maandag in den kring den oude partijgenooten in de zaal van den Löwenbraukeller deelgenomen aan de herdenkingsplechtigheid ter gelegen heid van den 9den November. In de rede, die hij tot de oude partij genooten heeft gericht, verklaarde de Führer, dat er nauwelijks een tijdperk in de geschiedenis der menschhedd is, iw'aarin in twintig jaren zulke geweldige gebeurtenissen, die de /wereld bewegen en het lot der volken vormen, hebben plaats gegrepen. In groote trekken herinnerde hij zijn toehoorders in een terugblik aan het gebeuren in dit tijdvak. Hij kenschetste het Duitsche Rijk van 1914, de parle mentair-democratische monarchie, /waar in het jodendom Was binnengedrongen in den staat, in het politieke leven en voor al in de zoogenaamde leidende klasse en waarin het economische leven op velerlei gebied uitdrukkelijk domein van het jodendom werd. De politiek van het toenmalige Rijk, aldus vervolgde de Führer, was slechts gericht op het be houd van den wereldvrede. Alleen al het feit, dat het Rijk van toen, hoeWel het bijna dertig millioen inwoners meer had dan Frankrijk, een kleinere leger- sterkte bezat, Weerlegt het best de later geuite bewering, dat de vrede toen door dezen staat bedreigd Was. De omsinge ling van Duitschland had geen ainder doel dan dat, hetwelk door talrijke En gelsehen volkomen openlijk Werd uitge sproken, n.l. dat het Rijk als de orW ganisch sterkste Europeesche kracht door een coalitie-oorlog moest w'orden ver nietigd, precies zooals Engeland in vo rige eeuwen eerst Spanje, daarna Ne derland en ten slotte Frankrijk in lang durige oorlogen had bestreden. Het kleine Bri'tsche eiland, dat door tal- looze oorlogen langzamerhand een kWart van de geheele aardoppervlakte had on derworpen, deed niettemin bij het be gin en tijdens den duur van den eersten wereldoorlog geen afstand van de oude, afgesleten moraliseerende frazen, die Engeland tot dusverre nog in eiken oor log vergezeld hebben. „Strijd voor de vrijheid der kleine volken, strijd voor de hervorming der wereld in den zin der gerechtigheid, strijd voor democratie, strijd voor de gelijkheid'van alle rassen'". afwendbare noodzakelijkheid eener op lossing van de problemen, die op het volk drukten, langzaam groeide. Hij her innerde aan den 8sten November 1923, toen een stap naar een dergelijke op- losssing beproefd werd en mislukte, en de nationaal-socialistische beweging haar ernstigsten tegenslag leed en haar eerste martelaren in den strijd voor idle vor ming van het nieuwle Rijk kreeg. Kracht van vertrouwen Als Wij ons thanSjdezen 8sten No vember van twintig'jaar geleden her inneren, dan Iwlorden wij gegrepen door tweeërlei beseften eerste, welk een (wonderbaren weg onze beweging heeft wen onze aanhangers bezielt. Als een- Wen onze aanhanger! bezielt. Als een maal in komende eeuWien de geschied schrijving, onbemvloed van het vóór en tegen van een strijdenden tijd, de jaren der nationaal-socialistische geboorte cri- tisch zal onderzoeken, dan zal zij Wel niet kunnen nalaten te constateeren, dat hier sprake is geweest van de wonder baarlijkste overwinning van het geloof tegenover de vermeende elementen- van het zakelijk mogelijke. De tweede gedachte, idlie thans bij ons opkomt, kan slechts deze zijn: Wat zou er uit Duitschland en Europa geworden zijn, als de 8ste en 9e November 1923 er niet Wiaren geweest en de nationaal- socialistische gedachten/Wereld het Duit sche Rijk niet veroverd had? Want het overnemen der macht in 1933 is on verbrekelijk verbonden met den 8stan November 1923. Op dezen dag Wierden voor de jonge beweging voor het eerst de geesten gescheiden1; idle zwiakken ver wijderd, de blijvenden echter bezield met een nog toegenomen, versterkt fa natisme. Lang voor het jaar 1933 telde het nationaal-socialisme reeds milMoenen aanhangers in de volksgemeenschap van onze partij. Wat zou er echter geworden zijn van Europa en ons geliefde vader land, indien Duitschland gebleven Was, wat het toen was, de democratische, on machtige staat van Weimarsche origine? De Oost-Europeesche Binnen-Aziatisen- bolsjeiwistische kolos zou zijn bewape ning voltooid en het doel idier beoogde vernietiging van Europa nooit uit het Zwaard en propaganda De Führer herinnerde er aan, dat in Weerwil van de geweldige werelidoven- macht tegen het toenmalige Duitsche Rijk, op geen enkele plaats beslissende overwinninnungen werden behaald, zoo dat de definitieve ineenstorting minder fwas toe te schrijven aan de uitwer king van het zwaard dan wel aan den invloed eener ondermijnen/die propaganda. Een Amerika ansch president goochelde het democratische Duitschland van toen in veertien punten het ideale beeld van eeai nieuWe wereldorde voor. Het volk iwas politiek te weinig geschoold om door dezen nevel te kunnen heenkijken en vooral had het te wieinig ervaring in 'het ernstig opnemen van democra tische verzekeringen. De staatsleiding bestond uit zwakkelingen, die, in plaats van volgens hun plicht tot den laatsten ademtocht te vechten, den schijnbaar gemakkelijker weg van het vergelijk be traden. Zij Werden daarbij aangezet door partijen en leiders, die niet alleen gees telijk, maar ook materieel in handen van het buitenland Waren. Zoo kwam 't tot fden 9den, den lOden en den lilden No vember 1918. In vertrouwen op de plechtig gegeven verzekeringen had het Duitsche volk zijn wapenen neergelegd en zelfs zijn staatsvorm veranderd. Daar mede Waren de voorwaard/en van onze vijanden niet slechts nagekomen, maar zelfs nog overtroffen. In nauwelijks één anderen staat der 'wereld kon het joden dom triomfen vieren als in den toen- maligen November-staat. Niettemin be gon nu een tijd van de laaghartigste kapitalistische plundering en afpersing. De democratische republiek van Weimar Werd door de democraten van het Wes ten stelselmatig doodgemarteld. De prog nose van Clemenceau, dat er in Duitsch land twintig miMoen menschen te veel Waren, was even openhartig brutaal als bijvoorbeeld het onverbloemde idïeige- ment van Engelsche politici van thans, dat er in Indië honderd of tweehonderd millioen menschen te veel zouden zijn. De vervulling van den eisch van* Cle menceau Iwas tastbaar dichtbij. De Führer herinnerde zijn oude strijd makkers er voorts aan, hoe hij toen in de dagen van de ineenstorting het be sluit nam, tegen deze ontwikkeling op te treden, de natie op te roepen, om- haar van haar inwendige gebreken te genezen en de voor de verdediging van het bestaan noodige krachten weer te mobiliseeren. Hij herinnerde aan zijn on versaagde worsteling om de harten van het volk en hoe het besef van de on oog verloren hebben. Het Duitsche Rijk zou tegenover deze Wereldmacht in mi litair opzicht slechts een vorm van een (weinige weken durende weerstandskracht geweest zijn. Hoe ongegrond de ge dachte Was, Europa bijv. door Polen te laten beschermen, behoeft thans niet meer te Worden bewezen. Even dwaas was de veel voorkomende meening, dat men misschien den bolsjdwtiistischen ko los had kunnen sussen, dat zijn plannen tot verovering der Iwlereld door een vreedzaam en zichzelf steeds vender ont wapenend Europa uit den weg zouden zijn geruimd. Dit maakt op mij den in druk, alsof de kippen en ganzen op zekeren dag tegenover 'de vossen Iele plechtige verklaring zouden Willen af leggen, dat zij niet meer voornemens zijn den vossen het toeslaan te verhin deren, in de hoop, de vossen daardoor tot vegetariërs te kunnen maken. Stormloopen uit het Oosten Deze bolsjewistische kolos, aldus ver volgde de Führer, zal tegen Europa stormloopen', zoolang hijzelf niet gebro ken en verslagen is. Of Wil iemand mis schien bewleren, dat Finland den we reldvrede bedreigd heeft? NietteminWier|d het aangevallen en zonder het ingrijpen van Duitschland zou reeds in 1941 zijn bestaan1 aan een niev/wie vreeselijke be proeving blootgesteld zijn geweest. Niémand zal ook in ernst gelooven, dat Ide Estlanders, de Letlanders of de Li- tauers den Oeral hadiden Willen ver overen. Niettemin heeft de Sovjet-Unie beslaten deze menschen uit hun landen te verjagen en naar Siberië weg te voeren. Ook Roemenië Was stellig niet van plan den Kaukasus en de petroleum- bronnen van Bakoe in bezit te nemen, maar Rusland heeft hardnekkig er naar gestreefd, niet alleen 'den mond van den Donau, maar ook de Roemeensche pe troleum velden en zelfs den geheelen Bal kan te bezetten en te gebruiken alisi springplank voor verdere expansie. Tegenover dezen stormloop, 'die sedert bijna tweeduizend jaar Europa steeds Weer uit het Oosten 'bedreigt, kan slechts een enkele staat met sucöes optreden, en dat is Duitschland. En' al is deze Wlorstelihg voor.- ens volk ook grenzenloos zWtaar, zij bewijst toch, dat zonder of tegen Duitschland] geen enkele staat dit gevaar zou kunnen iweeTStaan, dat elke hoop der verschil lende Europeesche volken, door goed gedrag of door een vleien der Mosko- vieten misschien consideratie te verkrijg gen, hoogstens een kinderlijke domheid of een jammerlijke lafheid Is. Zij bewijst echter vooral, dat de mee- ning, als zou in plaats van Duitschland een andere, misschien zelfs een niet- Europeesche, mogendheid de bescherming van dit continent op zich kunnen ne men, niet slechts gedachteloos is, maar een Waarlijk moreele zwakheid open baart. Het is echter vooral het volledige gebrek aan inzicht bij burgerlijke po litici, als men in vele landen doet alsof men gelooft, dat het joodsch-plutocra- tischu Westen het j oodsch-bolsjetwistische Oosten zal overwinnen. Neen, het tegendeel zal het geval zijn: Op zekeren dag zal het joodsch-bolsje- Wistisehe Oosten het jodendom van het Westen ontheffen van zijn taak, nog langer te moeten huichelen. Het kan dan volkomen openlijk het uiteindelijke doel bekendmaken. Die joodsche 'democratie van het Westen loopt n.l. vroeg iof laat zelfs op het bolsjewisme uit. Dezelfde naïeve menschen echter, die nu gelooven in Stalin den geest gevonden te hebben, die voor hen de kastanjes uit het vuur haalt, Zullen het wellicht sneller dan zij kunnen vermoeden beleven, dat de op geroepen geesten der onderwereld hen zelf ombrengen en iwel in hun eigen landen. 1 j. f Dat in dezen oorlog Engeland Weer !de drijvende kracht Wias, dat het met de joden samen oorzaak, ontketening en het voeren van den oorl'og in zich ver- eenigt, beteekent slechts een herhaling 'van de gebeurtenissen van den eersten wereldoorlog. Dat echter dergelijke ge weldige historische gebeurtenissen niet tweemaal tot hetzelfde resultaat leiden, kan dan als zeker Worden aangenomen, (wanneer de krachten van eens zich niet laten vergelijken met die van thans. Dat het huidige Duitschland een andere staat is dan het Duitschland van 19141918 zal wel voor niemand meer een geheim zijn, zooals de 9de November 1943 ook niet meer gelijkt op den 9den November Ee huidige oorlog De Worsteling, waarin wij ons sedert 1939 bevinden, is te geweldig en uniek, dan dat zij met de maatstaven gemeten zou kunnen Wlorden van kleine twisten tusséhen staten. Wij strijden nu in het vijfde jaar van dezen grootsten oorlog aller tijden. Toen hij begon, Iwtas de vijand in het Oosten nauWfelïjkS 150 km van Berlijn verwijderd. Ip.het Westen bedreigden zijn forten den Rijn, het Saargebied lag in het vuur van zijn ar tillerie. Aan de Belgisch-Nederlandschie grens loerden de bij verdrag verbandje» traWanten van Engeland en Frankrijk op nauwelijks 100 km afstand van onze grootste industriegebieden, terWijl Ide de mocratische regeering van Noorwegen de overeenkomsten bekrachtigde, idiehaar op zekeren dag in het kamp van onze vijanden moesten voeren. De Balkan droeg in zich de latente gevaren van de 'ergste verrassingen. Italië Was door de houding van iden' koning en zijn clique tot *'n miet-oorlogvoerenden status ge dwongen en Duitschland was zoodoende geheel alleen op zichzelf aangewezen. En nu, mijn partijgenooten, heeft deze nationaal-socialistische*'' staat in gewel dige historisch unieke slagen dezen om- smgelingsring verpletter d en met (het hel dendom van zijn soldaten de fronten bijna overal vèr over die 1000 kilometer van de grenzen van het Rijk verplaatst Onze vijanden zijh bescheiden geW'orden. Hetgeen zij thans als overwinningen be titelen, hebben zij bij ons eertijds voor gesteld als volkomen onbelangrijke ope raties. Alleen door deze toenmalige on belangrijke operaties is het géwleldige gevechtsterrein gevormd, Waarop zich de huidige volkerenlw|arsteling fin hoofdzaak afspeelt. 1t Naast onzen grooten bondgenoot in Oost-Azië hebben ook Europeesche vol ken in een duidelijk inzicht ide grootte van de historische taken ingezien en dienovereenkomstig hun offers gebracht Wanneer de offers van den met ons verbonden grootsten EuropeesChen staat ten slotte min of meer vergeefsch ge- jWorden zijn, dan is dit alleen toe tei schrijven aan de stelselmatige sabotage van een erbarmelijke clique, die na ja renlang Weifelen zich ten slotte heeft vermand tot een enkele daad, die ech ter in de geschiedenis als schaamteloos heid zeker aanspraak kan maken op den roem van het eenmaal voorkomende. Den Duce gered Ik ben gelukkig, dat het ons gelukt is uit de handen van deze treurigste? verschijningen van dit overigens zoo ge weldige tijdvak ten minst© /den man te redden, die zelf alles gedaan heeft, niet alleen om zijn valk groot, sterk en ge lukkig te maken, doch ook om het te laten deelnemen aan een historisch con flict, dat ten slotte het lot en de cul tuur van dit continent zal bepalen. Dat de Italiaansche ineenstorting met al haar consequenties niet zander terug slag kan blijven op het geheél© oorlogst- gebeuren Is vanzelfsprekend. Desondanks zijn de verwachtingen van onze vijan den ook^faier vergeefsch. Wat zij dade lijk bij het begin gehoopt hebben, in niet ontstaan en ier zal ook niet ont staan, Wat zij voor de toekomst hier van veiWaehten. Zij hadden gehoopt, dat met één slag de Duitsche divisies in Italië afgesneden en vernietigd zouden W/orden, dat de Duitsche eilandbezettin- gen hierdoor verloren zouden gaan, dat de Balkan als een rijpe vrucht in hun schoot zou vallen en dait zij dan het, oorlogsgebeuren met één slag naar de Duitsche grens zouden kunnen over brengen. De stormloop naar den Brenner is ge- fwlorden tot een offensief met een slak kengang vèr ten Zuiden van Rome. Hij zal nu zijn tol aan bloed eischen ert (well niet naar goedvinden van onze vij- .aniden, doch in 'groote lijnen volgens onze plannen. Elke nieulwte landing zal hen'dwingen steeds meer scheepsruimte te binden. Zij zal de strijdkrachten van onze vijanden versplinteren en het ge bruik van onze Wapens nieuwe moge lijkheden geven. Waar ook maar een dergelijke landing wordt gedaan, stuit zij op onze paraat heid en men zal dan .wel de ervaring opdoen, dat hpt om nu eens met Churchill te spreken: ,,één ding is om tegenover de Italianen op Sicilië te lan den en het een geheel ander ding is om! tegenover de Duitschers aan Het Kanaal in Frankrijk, Denemarken of in Noorwegen te landen". Dan zal ook blij ken, of onze terughoudendheid op me nige gebieden zwakheid of koele bere kening was. De strijd im. het Oosten is de zwaar ste dien het Duitsche volk ooit te door staan heeft gehad. Wat onze mannen hier verdragen, kan in het geheel niet vergeleken worden met dat wat onze vijanden presteeren. Oolk hier zal het uiteindelijk doel, het Duitsche front tot een ineenstorting te brengen, niet alleen ni'et bereikt worden, doch zojo.als steeds Soldaten van Bado glio onder de Sov jetster. Een vlag met de Sovjetster, welke den troepen van Badoglio, die aan de zijde der communistische benden in het Dal- matische kustgebied vochten, ontnomen werd. Rechtseen in Istrië gevangen genomen sotdaat van Badoglio, die samen met de com munistische benden tegen de Duitsche troepen streedH(j had een Sovjetster op zijn muts be vestigd. CScherll - Hoffmann CN.F/StP s) in de wereldgeschiedenis zal alleen de laatste sLag de beslissing brengen. Dezen slag echter zal dat volk in zijn Credit kunnen boeken, dat met de groot ste innerlijke waarde, met 'de grootste standvastigheid en met het grootste fana tisme het beslissende uur gebruikt. Wat ik derhalve van Duitsche soldaten eisch, is ontzaglijk. Het is de taak van het front dat het tenslotte het schijnbaar onmo gelijke mogelijk maakt. Het is de taak van het vaderland, dat het het front in zijn strijd tegen datgene wat mogelijk of onmogelijk te 'dragen schijnt, steunt en sterkt, dat het zich in volle duide lijkheid er van bewust wordt, hoe het lot van ons geheele volk, van vrquw en kind en van onze geheele toekomst daarvan afhangt, dat met inspanning van de laatste kracht 'de beslissing in ons voordeel afgedwongen wordt. Dat elk offer, dat wij thans brengen, in geen verhouding staat tot 'de offers die van ons geëischt zouden worden, wanneer wij den oorlog niet zouden winnen. Dat er derhalve zelfs geen andere gedachte kan zijn dan den oorlog onverbiddelijk te voeren met het onveranderlijke doel van het behalen der overwinning, geheel onverschillig hoe telkens de toestand mo ge zijn en geheel onverschillig, waar wij telkens moeten vechten. Geloof en volharding Toen het verraad van den koning van Italië, den kroonprins en zijn militaire Clique steeds duidelijker werd, was onze positie nief mooi, in de oogen van menig een zelfs Wanhopig. De beide 'dictatoren der democratieën hoopten reeds, in Was hington gemeenschappelijk de vernietiging der Duitsche legers en de uitlevering van mijn vriend als een vermakelijk schouw spel te kunnen vieren. En toch werd het bijna onmogelijk lijkende in enkele weken mogelijk gemaakt. Uit een bijniai Bij onze vrijwilligers. De SSpantser- grenadiers beklim men hun pantser wagen voor een inspectie. (SS P.K. Hoff mann OS Ps) Flinke kerels melden zich nu voor de Waffen SS en de Igpdstorm He^JSS-ErsatzCommandb deelt mede: Iedere gezonde Nederlandier m den leeftijd van 17—45 jaar kan zich vrij willig bij de hieronder vermelde adres sen vervoegen teneinde gekeurd te wor den voor die Waffen-SS en de Land storm. Tijdens 'de keuringen worden alle in lichtingen verstrekt met betrekking tot de verzorging van familieleden, duur 'der opleiding, extra levensmiddelen etc. Vrijwilligers, die om bepaalde redenen in Nederl. moeten blijven, kunnen dienst nemen bij de Landstorm of bij' het SS- Wachtbataljon te Amersfoort. Ook vrijwilligers voor de Duitsche Kriegsmarine kunnen zich aanmelden. Zij, die tot de Germaansche SS-Nederland toetreden willen, kunnen zich eveneens aanmelden. Personen tusschen 19 en 30 jaar, die aanmeldingSplichtig zijn voor de tewerk stelling kunnen zich eveneens aanmelden en worden gedurende hun verbintenis van de tewerkstelling vrijgesteld1. Officier in de Waffen-SS kan ieder worden, die na tenminste een jaar dienst tijd zijn geschiktheid voor de officiers opleiding heeft bewezen. Zijn schoolop leiding is niet doorslaggevend. Beslis send voor bevordering zijn: karakter, ge drag, prestatie! 15.11.43 9—14 uur Rotterdam, Deutsche Oberschule, Westerlaan 2. 16.11.43 912 uur Goes, Hotel Centraal 16.11.43 15—18 uur Breda, Restaurant Modern, Markt. 17.11.43 9—14 uur Den Bosch, hotel Noord-Brabant, Markt 45. 1 18.11.43 9—12 uur Venlo, Deutsches Haus, Egmondstraat 16. 18.11.43 1518 uur Arnhem, Cofé Royal 19.11.43 912 uur Hengelo, Café Modern, Spoorstraat 18. 19.11.43 1518 uur Zwolle, Hotel Gi|- tenbeek. 20.11-43 9—12 uur Assen, Concerthuls a. d. Vaart. 20.11.43 15—18 uur Groningen, Heere straat 46. 21.11 ."43 9—12 uur Leeuwarden, Huize Schaaf, Breedstraat. 22.11.43 9—14 uur Amsterdam, Dam 4. 23.11.43 9—13 uur Utrecht, N.V.-Huis Oudegracht 245. 24.11.43 9—14 uur Amersfoort, Pol. Durchgangslager, Leusderweg. 25.11.43 9—14 uur Den Haag, Café Den Hout, Bezuidenhoutscheweg.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1943 | | pagina 1