ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE V Vrijdag 5 Nov. '43 Telefoon no. 32 DireeteM-Adalnlatratenr (Advertentiechef) waarin opgenomen de Zierikzeesche Courant van 1797-1889 HcofdredaoUnr 100ste Jaarg. No. 15387 A. J. DB LOOZS, Zlerikzee Uitgave N.V. „De Zlerlkzoeeohe Nlenwebode" M. J. KOSTEN, Manhnlsstraat, Zlerikzee 137677 Da conferentie te Moskou Commentaar van de Wilhelmetraeee Het A.N.P. meldt uit Berlijn: In de Wilhelmstrasse is men van oor deel, dat door het communiqué van Mos kou de Duitsche verwachtingen omtrent de ..conferentie van drie volledig beves tigd worden. Het communiqué, aldus zegt men, is de ratificatie-oorkonde van de op grond van de krachtsverhoudingen reeds lang voltrokken capitulatie van Engeland en de Vereenigde Staten voor de Sowjet-hegemonie in Europa en tevens de ratificutie-oorkonde van de totale uit levering van Europa aan het bolsjewisme. Het communiqué documenteert volgens het oordeel van Berlijn ook de hulpe loosheid en radeloosheid van de Britsc'he en Amerikaansche politiek. Men wijst er op, dat tot verbazing vian de geheele wereld niet de landen genoemd zijn, die bijzonder door de Eowjetaspiraties ge troffen zijn, maar alleen Oostenrijk, dat sedert 1938 op grond van een vrije volks beslissing, zooals men zich niet groioter en geweldiger kan indenken, zich on verbrekelijk bij het Duitsche Rijk heeft aangesloten.. In dit verband herinnert men er aan, dat reeds na den eersten wereldoorlog onder democratisch regiem een volksstemming in Oostenrijk zich uit sprak voor aansluiting bij het Duitsche Rijk, hetgeen echter geannuleerd werd op grond van de di'Ctaatbepalingen van Versailles. Men noemt het te Berlijn eenvoudig belachelijk, dat men met een beroep op het Atlantische charter een land een „democratische vrijheid" moet worden op gedrongen, hetgeen in flagranten strijd is met de afkondiging van het vrije zelf beschikkingsrecht der volken. Bijzonder schaamteloos en typisch voor den geest van het communiqué noemt men te Ber lijn met het oog op de massagraven van Katyn den eisc'h tot bestraffing van de Duitsche officieren, die zooge-. nanmd poolsche officieren zouden heb ben omgebracht Uitstel als concessie san Stalin De diplomatieke medewerker van het D.N.B., dr. Siegfried Horn, schrijft: Op den voorgrond der besprekingen stonden, naar thans ook officieel wordt gedocumenteerd, militaire kwesties „zon der dat aan de wereldmeening nauwkeu- .riger gegevens worden verstrekt over de voornemens der z'.g. Geallieerden. In de tweede plaats is onderhandeld, over de z.g. politieke problemen, die in het offi- cieele communiqué worden gecamoufleerd door een stroom van frases over nia-|00r- logsc'he politiek, waarbij' de Volkenbonds gedachten onzaliger nagedachtenis, een rol spelen. Uit de volkomen negatieve behandeling van die problemen, welke de Europeesche volken in de eerste plaats zouden kunnen interesseeren, trekt m'eln in Duitsche politieke kringen de conclu sie, dat Stalin iedere bespreking der problemen, die hij beoordeelt als binnen zijn belangensfeer komende afwijzend heeft behandeld en dat hem door zijn partners bij de onderhandelingen de con cessie is gedaan de discussie van die problemen uit te stellen tot een ge schikter tijdstip. Dit beteekent volgens de opvatting alhier niet meer en niet minder dan een principieele concessie aan den dictator van het Kreml om naar believen op te treden overal, waar de belangen van Sow jet-Rusland naar zijn meening een dirigeerende hand nood.ig hebben. Fraseologie uit tijd van den Volkenbond De opvallende elastische formuleering van het communiqué over de Moskou- sche besprekingen wordt in Duitsche kringen aldus uitgelegd, dat wel een principieele overeenkomst is bereikt ten opzichte van den gemeenschappelijken haat der „Geallieerden" tegen de Euro peesche nationale staten en ten aanzien van hun wil om deze te liquideeren op de hun geschikt voorkomende wijze, maar dat verscheidene oneenigheden het noo- dig hebben gemaakt te vluchten in een fraseologie, die herinnert aan recepten, zooals de wereld ze uit den tijd van den Volkenbond voldoende kent. Wanneer in het communiqué over de ontmoeting in Moskou Italië een speciale plaats iftneemt, dan is dat klaarblijkelijk omdat daarmede uitdrukking moest wor den gegeven aan de ontstemming van Moskou over de .eigenmachtige behan deling van een probleem door Engeland en de V.S., waarbij ook Moskou een woordje dacht te kunnen meespreken. Na de instelling van de z.g. Middel- landsche Zee-commissie lijkt de in <het communiqué gevonden formuleering be treffende een speciaieh„Raad van Vier" achteraf datgene te willen goédmaken, wat S.talin niet slechts als een in ge breke blijven ten aanzien van de Wen- schen van Moskou, maar o,ok ten aanzien van de rechten van Moskou dacht te moeten accentueeren. Oostenrijk op den voorgrord Opgevallen is in Berlijn dat Oosten rijk in het bijzonder naar voren wordt gebracht 'als het eenige. land, dat bij de z.g. ;.regellng der ma-norlogsohe pro blemen in het communiqué van Moskou speciaal wordt vermeld. Ongetwijfeld heeft men hier gezocht naar een uitweg om de zelfs van Bngelsclie en Amerikaan sche zijde netelig genoemde regeling van het probleem der kleine staten te behan delen van een standpunt, 'dat de z.ig. groote mogendheden bevrijdt van de pijn lijkheden, die er in gelegen zijn het pro bleem der kleine staten in een door Sow- j et-Rusland al lang veroordeelden vorm aan te snijden, en toch den schijn te be waren van het Atlantic Charter, alsof in Moskou ook de belangen van lal die naties onder oogen waren gezien, welke feitelijk worden geofferd op het altaar van die belangen, welke slechts moeilijk in overeenstemming kunnen worden ge bracht met bekende propagandistische stellingen. Mislukte landingspogingen der Sovjets op de Krlm Het opperbevel der Duitsche weermacht deelde Donderdag mede: Op de Knm werd het vijandelijke lan- dingshoofd ten Zuiden van Kertsj verder mgekrompen. Ten Noorden van Kertsj zijn gevechten met pas gelande vijan- t. delijke strijdkrachten aan den gang. In de straat van Kertsj vielen luchtmacht en marine herhaaldelijk 't overZetverkeer van den vijand aan. Een sovjet-motortor pedoboot en 5 landinigsbooten werden vernietigd; 3 kanonneerb'ootien werden zwaar beschadigd. Bij den afweer van sterke aanvallen op de landengte van Perekop werden 20 sovjetpantsers stuk geschoten. Aan den benedenloop van den Dnjepr werden vijandelijke verk'ennings- aanvallen afgeslagen. Een vijandelijke af- deeling, die er in 'geslaagd was de straat over te steken, werd tot den strijd ge noopt en in de pan gehakt. In de grootie bocht van den Dnjepr ontsonden gisteren vooral ten Zuidwesten van Dnjepropetrowsk weer hevige ge vechten. De aanvallen der sovjets wer den in taaien afweersrijd, hier en daar cloor lelie tegenaanvallen, afgeslagen. Een eigen 'pantserafdeeling drong daarbij vij andelijke concentraties binnen en schoot talrijke pantserwagens stuk. Ten Noorden van Kiev gingen de Sov jets, na sterke voorbereidingen door de artillerie en gesteund door talrijke slag- vliegers, tot den aanval over. Hier zijn zware afweergevechten iaan den gang. In het strijdgebied bij Wilikije Luki zette de vijand ook gisteren zijn ten deele doer tanks gesteunden hevigen aanval voort Om eenige penétratieplëk'ikén wordt gevochten. Van de rest van het Oostelijk front wordt slechts geringe plaatselijke gevechtsactiviteit gemeld. In de hevige gevechten in de bocht van den Dnjepr heeft zich de Zuidwest Duitsche 23e pantserdivisie, onder luit.-genera.al von Formann, door bijzondere dapperheid on derscheiden. Aan het Zuid-Italiaansche front mis lukten vijandelijke aanvallen bij Venafro onder zware Moedige verliezen voio;r den vijand. In den Oostelijken sector drong de vijand met sterke strijdkrachten over de rivier de Trignp. Hij' werd na feilen strijd ten Zuidoosten van de stad. Istunio tot staan gebracht. Vijandelijke formaties vliegtuigen vielen gisteren het gebied van de Duitsche bocht, vooral de stad Wil- helmshafen en in den afgeloopen nacht steden in West-Duitschland aan. Verlie zen en schade, vooral in Dusseldorf. De Dom van Keulen werd ophieuw zwaar getroffen. Strijdkrachten der luchtverde diging vernietigden bij dezen aanval, als mede boven de bezette Westelijke gebie den, volgens de voorloopige berichten, 33 vijandelijke vliegtuigen. Onze lucht- macht ondernam gisteren, zonder zelf verliezen te lijden, een hevigen aanval op de stad Ipswich in Zudoost Enge land, die g'roote branden veroorzaakte. Voor IJmuiden en in de wateren ten Noorden van Lp. Havre, brachten vaar tuigen der kustverdediging en and,ere zeestrijdkrachten der marine 4 Britscho motortorpedoboioiten tot zinken en be schadigden 4 andere ernstig. Idylle in den Oceaan Moderne Bobinsons Het radiostation van Buenos Aires heeft dezer dagen een opzienbarend bericht de wereld ingezonden, dat melding maakt I van de ontdekking van 13 schipbreuke- j lingen van het 'zestien jaar geleden ver gane Argentijnsche schipi „Rembrandt". Naar thans blijkt hebben deze dertien overlevenden al die jaren als moderne i Robinsons geleefd op' een naamloos eilandje in den Stillen Oceaan, waar zij er in slaagden een kleine en gelukkige samenleving op te bouwen. Alle leden van de kolonie, Idie intusschen met ver scheidene kinderen was vermeerderd, ble. ken zich bij hun ontdekking in goefden welstand te bevinden. Uit het -relaas van de reefds lang ver- loren gewaande zeelieden bleek', schrijft de Tel., dat de „Rembrandt" in het jaar 1927 met een bemanning van 50 koppen en 76 passagiers ,op weg was van de Australische haven Melbourne naar Z. Amerika. In de buurt van Ide Kermadee- eilanden, een Britsche eilandengroep ten N.O. van Nieuyv-Zeeland, werd het schip door een ontzettenden storm overvallen en dagenlang tusschen huiZenhooge gol ven en klippen heen eri weer geslingerd, tot het tenslotte in de nabijheid van een onbewoond eilandje verging. 44 leden der bemapning en 69 passagiers vonden daarbij !den dood; slechts zes zeelieden en zeven passagiers konden worden ge red. Uit het (dagboek' dat een der ge reddén nauwkeurig heeft bijgehouden, kan men de verdere lotgevallen van de onvrijwillig van de werelid afgesloten schipbreukelingen op den voet volgen. Het bleek een uitermate boeiend ver haal, vol 'zorgen en vreugden, vol ont beringen, maar ook vol romantiek. De onderlinge verstandhouding tusschen de kolonisten was van den eersten dag af uitstekend en ,om wrijvingen en „be- stuürsmoeilijkheden" te vermijden, besloot men- eendrachtig 't Argentijnsche meisje Linda tot -koningin uit te roepen en voor- laopig het eigenlijke bestuur in 'handen te leggen van een „kroonraad". Toen zij den leeftijd van omstreeks zéventien jaar had bereikt, trad Zij' in het huwe lijk met den tien jaar onderen ka'piteins- zoon. Twee leden van (de bemanning had den 'zich kort ma |dé scheepsramp elk een der geredde Australische meisjes tot echt- genoote gekozen, zoodat (de kolonie op het oogenblik van (haar ontdekking 'drie echtparen telde, (die te zamen reedis Zes kinderen ter wereld hadden gebracht. Geen der onderdanen van koningin Linda voelt er jets voor naar Ide be schaafde wereld terug te keeren. KRAAMGELDUITKEERING Een ingrijpends herziening Bij besluit van de secretarissen-generaal van de departementen van Sociale Zaken en Financiën is de regeling van de Ziekte wet inzake uitkeering van f55 bij beval ling kortelings aan een ingrijpende her ziening onderworpen. Öp grond van de herziene regelirig, waaraan terugwerken de kracht is verleend to,t 1 November 1942, kunnen thans de volgende personen voor een kraamgeld dit is voortaan de offiicieele benaming voor de uitkeering bij bevalling iin aanmerking, komen: 1. de verplic-ht verzekerde vrouw; 2. de echtgenooite van een verplicht ver zekerde 3. de dochters, stief- en pleegdochters van een verplicht verzekerden man, on derscheidenlijk van een verplicht ver zekerde vrouw; 4. de vrouw, wiên bevalling plaats vindt binnen 10 weken na het einde van haar verplichte verzekering; 5. de ec'htgenoote, wier bevalling plaats vindt binnen een maand, c.q. binnen 8 dagen na het einde van de verplichte verzekering van haar man; 6. de dochters, stief- en pleegdochters, wier bevalling plaats vindt binnen een maand, 'C.q. binnen 8 dagen na het einde van de verplichte verzekering van haar vader, stief- of pleegvader of van haar moeder, stief- of pleegmoeder; 7. de weduwe, wier bevalling plaats vindt binnen een maand na het over lijden van haiar verplicht verzekerden echtgenoot; 8. de dochters, stief- en pleegdochters, wier bevalling plaats vindt binnen een maand na het overlijden van haar ver plicht verzekerden vader, stief- of pleeg vader iof van haar verplicht verzekerde moeder, stief- of pleegmoeder; 9. de vrijwillig verzekerde vrouw, die bij het einde'van haar verplichte verze kering zwanger was. Voorwaarde voor het kunnen ontvan gen van kraamgeld is voor al deze Cate gorieën, dat de arbeider in het jaar, voorafgaande aan de bevalling, op ten minste 156 werkdagen onder een goed gekeurde bijzondere ziekengeldregelingi viel, waardoor hij/zij buiten de ziekte- wét werd gehouden. Voor de berekening van die 156 werkdagen tellen mede de werkdagen, waarop de betrokkene ver plicht' verzekerd was ingevolge de ziek tewet of waarop hij1 ten gevolge vin ziekte of ongeval niet heeft gewerkt, of wel in het buitenland werkte tegen een loon van niet meer dan f3000 per jaar. Het particuliere vermogen van ex- koning Victor Emmanuel, dat op gnopd van de besluiten van den Italiaanschen ministerraad der fascistische republiek verbeurd verklaard werdr heeft een waarde van ruim 800 milljoen gouden lire. Het Huis van Savoye was een der rijkste huizen ter wereld. (C!D.) Volgens den Engelsehen nieuwsdienst meldt de corr. van Associated Press in Zuid-Italië, dat Badoglio Koning Victor Emanuel te verstaan heeft igegeven, dat hij niet in staat lis, (een „nieuwe repre sentatieve regeering te vormen, 'zoolang Victor Emanuel koning blijft". De gemeentefinanciën in 1942 Uit de dézer dagen verschenen statis tiek der gemeentefinanciën 1942 blijkt, dat de uitgaven bijna ionafgebroken ste gen van f755 millioen fin 1938 tot f897 millioen in 1942, waartegenover de in komsten van f752 millioen (tot f 784 mil lioen toenamen. In 1935 waren de ink. en uiig. vrijwel gelijk doch in 1942 werd voor fflle gemeenten (tezamen een na- deelig slot der begrootingen geraamd van f113 millioen, waarvan f 78 millioen voor rekening der grootste 7 gemeenten. De ondersteuning aan' 'behoeftigen en werkloozen leverde over 1942 een na- deelig slot op van (f15 per hoofd der bevolking, onderwijs, kunsten en weten schappen f 7, openbare veiligheid f 6 en openbare werken f 6. De (kapitaalsuitga ven beliepen over 1940 Volgens de ge meenterekeningen f232 millioen. De gemeentelijke reserves daalden van f 38 millioen op 31 December 1935 tot f27 millioen op 31 (December 1940; de nog niet definitief gedekte tekorten van den gewonen dienst stegen van f 119 millioen of) 31 December 1938 tolt f 165 millioen op 31 December 1940. De schul den der gemeenten stagen onafgebroken van f 2529 millioen öp 1 Januari 1935 tot f 2670 millioen op 1 Januari 1941, doch waren op 1 Januari 1942 tot f 2647 millioen (f 294 per hoofd der bevolking) gedaald, waarvan ongeveer 56 pet. gel delijk rendabel kan worden (geacht. In de begrootingen voor 1942 werd wegens rente en aflossing per hoofd der bevol king f21 geraamd; de opbrengst van de rechtstreeks ten behoeve der gemeenten geheven belastingen en der uitkeeringen uit het gemeente- en het werklooisheids- feubsidief onds werden voor 1942 geraamd op f 35 per hoofd der bevolking. WINTERHULP NEDERLAND De groote s traaf collecte van Winter hulp wordt van Zaterdag 6 tot en met Maandag 8 dezer in bet geheele. land gehouden onder het motto „Wij worden rijker, naarmate wij meer aan anderen geven". Er zal gecollecteerd Worden mét' de reeds bestaande speldjes, idie ook bij vorige collectes gebruikt Zijn. Het gaat hier om een offer van onZe volksigenooten voor hun eigen minder bedee'de volksgenooten. Winterhulpi speelt hierin niet anders dan een organisatori sche, bemiddelende rol. Zij, die door materieele omstandigheden beslist iriiet in de gelegenheid Zijn een geldelijk offer te brengen, (kunnen met vele anderen toch heel veel doen voor hun volksigenooten, n.l. door 'zich opr te geven als collectant. De leerste straat collecte is een groot succes geworden, moge ook deze niet minder slagen. Bui ten lijst, en straateolleötes ;om, is in Üe week van 18—23 October een bedrag ontv. van niet minder dan f 109,571.98. Nieuwe rantsoenbonnen voor vaste brandstoffen Miet ingang van 1 November j.l. zijn nieuwe rantsoenbonnen voor vaste brand stoffen in .gebruik gesteld. DieZe rantsoen bonnen, waarvan de ondergrond in groe ne kleur is uitgevoerd, 'Zijn van .een horizontale roode gegolfde lijn voorzien en dragen in den linkerbovenhoek ïn rood het nummer 73, terwijl in den rechter bovenhoek het Cijfer I én ide leltter E in zwart voorkomen, evenals het woord „Brandstoffen", dat onder aan den bon over de geheele breedte is gedrukt. De oude in omloop zijnde rantsoenbon nen voor vaste brandstoffen blijven tot nader order geldig. Feuilleton Onder zwaar schuldbewustzijn 33 door Robin Wat ziet die juffrouw van den Heuvel er aller-ongelukkiigst uit! En dan Maar nu viel Dora ziehzelve toch in de rede, want zij had niet den moed, om met Emmie over de bewuste geschiedenis te spreken. Nu, ik zou wel graag eens een „spook" zien! Want ik vind het hier verschrikkelijk saai! Hoe kon zij dat nu zeggen, dacht Emmie. Haar Jeek het leven juist zoo interessant! Je ,mist zeker Walter Brandsma? vroeg zij. Walter? Maair kind, hoe kom je daar nu bij? Die is saaier dan alle anderen bij elkaar! Nu, ik vind hem heel aatidig. Dora haalde de schouders op en vroeg Waar heb je die mooie violen vin daan? Die heeft mijnheer van 'den Heuvel gebracht, zei Emmie, met een kleur als een pioenroos. Aha! Nu begrijp ik, dat je het hier, ook niet saai vindt! Emmie hield niet van dergelijke aar digheden; maar Dora (was lang niet 'zoo fijn-besnaard en vroeg nu weer: Ga je mét Kerstmis naar de Van den Heuvels? Ja, iltó geloof van wèl; althans, WANNEEB VERDUISTEREN Heden verduisteren van 17 nxik 15 tot 7 nar 30. De maan gaat ondex 0 nnv 7 en komt op 15 nnx 09 Volle maan Vrgdag 12 November. Laatste kwartier Zaterdag 20 Nov. Nieuwe maan Zaterdag 27 November. Eerste kwartier Zaterdag 4 December Ned. Jeugdherberg Centrele (Van onzen Haagsehen correspondent) In het Stedelijk museum te 'Amsterdam werd Maandag 1 November een belang rijke tentoonstelling geopend, georgani seerd door de Nederlandsche Jeugdher bergcentrale. Deze tentoonstelling beoogt in breede kringen belangstelling te wek ken voor het jeugdherbergwerft, dat in de laatste jaren steeds meer succes blijkt af te werpen. De aanleiding tot deze tentoonstelling was gelegen in 'het verheugend succes van de prijsvraag, die de N.J H.C. ver leden jaar ha|d uitgeschreven voor een ontwerp van een jeugdherberg, die 300 bedden moet bevatten. Het ontwerp dient namelijk voor den bouw van de grootste jeugdherberg, die Nederland ooit heeft gekend en waarvoor de N.J.H.C. van de Duitsche jeugd in 1941 een bedrag van 500.000 gulden had ontvangen. Zooals de gemachtigde voor het jeugd- herbergevezen, de heer G. A. van Die ren ons verklaarde, is het succes van deze prijsvraag nog grooter geweest dan men had verwacht. Bijnai 60 architecten hebben hun ontwerp ingezonden. Men heeft tenslotte niet alleen de drie prijzen toegekend, doch daarenboven nog vijf in plaats vain vier objecten aangekocht. De eerste prijs viel ten deel aan den jongen architect uit Arnhem, ir. van Emden. Deze expositie, die tot 30 November a.s. geopend zal blijven, is om tweeërlei re den van buitengewoon belang. Vooreerst is het een verheugend feit, te constatee- ren, dat Nederland blijkbaar zulk een groot aantal uitstekende architecten heeft, vooral onder de jongeren. Dit is van groot gewicht voor de periode na dezen oorlog, als de vele plannen tot wederop- bouwi verwerkelijkt zullen worden. De tentoonstelling leert ons, dat wij dan over een aantal bekwame jonge architecten zullen beschikken, die nu nog vrij onbe kend zijn, doich dan alle gelegenheid zul len hebben om naam te maken. Voorts zal de expositie ongetwijfeld het,, zegenrijke werk van het jeugdier- bergwezen zoowel onder de jongeren als de ouderen krachtig propageeren. Dat het iverk bloeit blijkt reeds uit het feit, dat de herberg te Blaricum dit jaar circa 13000 overnachtingen heeft gehad. Dit is een zeer hoog cijfer, omdat deze statis tiek nog slechts betrekking heeft op de eerste negen maanden van dit jaar, ter wijl voor den oorlog hoogstens het cijfer van 10000 voor het geheele jaar bereikt werd. Het totaal iaantal overnachtingen bedroeg over geheel Nederland in 1941 ongeveer 61.000, in 1942 reeds 74.000 en in de perste negen maanden van dit jaar 120.000. De N.J.H.C. is voornemens dezen bloei nog meer te stimuleeren en zal na _den oorlog 125 nieuwe jeugdher bergen laten bouwen. Werp geen «scherp» tusschen de aardappelschillen juffrouw van den Heuvel heeft ons een paar dagen te logeeren gevraagd. Weet je wel wat een onderschei ding dat is, Emmie? Wil je wel gelooven, dat er menschen Zijn, die (daar naar snakken zouden? Nu, en ik1 zou liever thuis blijven. Je bent ook Zoo'n vreemd kind! Toen Dora weg was stond Emmie enkele minuten in gepeins verzonken. Toen 'kleek zij naar de bos viooltjes, die Dora ook' (zoozeer bewonderd had. Wat waren ze praqhtig! Daar kreeg 'zij een ingeving: liep vlug naar haar be scheiden broeikastje, knipte daar enkele, mooie sneeuwwitte chrysanthen af en bond die bij elkaar, waarna zij haar mantel aandeed en schichtig, als een (dief in den nacht, door (do achterdeur ver dween, waarna zij' het hekje doorging, dat naar het kerkhof leidde. Hier keek Ze huiverend even rond, stak toen het vocht/ge gras over en zag, dat het paadje naar het bewuste graf met het witte 'kruis er op zeker regelmatig betredlen was. Even knielde pij er neer en legde de bloemen tegen het kruis aan. Bij het geluid van voetstappen achter zich, sprong zij op met kloppend hart en keerde zich om,... Misschien verwachtte zij niet anders dan 'het spook te ont moeten; maar het was een flinke man- nengestalte en bij liet zien daarvan week alle kleur haar uit het gelaat. Ze stond als uit marmer gehouwen en scheen zich niet te kunnen verroeren. Het was..., Marius Robijn l i h r (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1943 | | pagina 1