KRUSCHEN mag bijdragen om, voor zoover dit slechts op eenigerlei wijze mogelijk is, de voor de Nederlanders bijzonder belangrijke verzorging met vet te garandeeren. Dat de hier ter beschikking gestelde hoeveel heden voor een, laat ons 2eggen op lan- geren termijn normaal gevoerde huishou ding te gering zijn, is een zeer betreu renswaardig feit. De Rijkscommissaris wenschte een e!nde te maken aan het sprookje over de enorme leveranties aan Duitsohland. Ik heb, zoo zeide hij, den verantwoordelijken instanties volledige vrijheid van spreken gegeven en die kunnen u vertellen, wat er in werkelijkheid aan Duitsohland wordt geleverd. Daarbij zou ik echter reeds wïl- len opmerken, dat de hoeveelheden, die juist in dit nieuwe oogstjaar voor de leverantie in aanmerking komen, met het oog op de totale piogstresultaten geringer zijn dan in het vorige jaar. Zij zijn niet grooter dan hetgeen volgens de Haagsche conventie over den oorlog te land aan de bezettingstroepen toekomt en hetgeen nog voor het (onderhoud van de. in Duitsohland werkende Nederlanders noo- dig is. Het is juist, dat de uitvoer van) groente naar Duitsohland omvangrijk is. Daarvoor wordt echter aan broodgraan in het geheel niets verlangd. Integendeel, al het broodgraan dat de bezettende macht in Nederland noodig heeft, wordt uit Duitsohland in Nederland ingevoerd. De clandestiene handel Men dient echter nog het volgende te bedenken: wanneer Nederland als de voornaamste groente-producent van ge heel Europa thans in deze tijden van nood voor Duitsohland niet ter beschik king zou staan, zou men later in nor male tijden ook niet meer herinneren, dat de Nederlanders als groentekweekers eigenlijk er toe uitverkoren zijn, de groen te-verzorgers van een groot deel van Europa te zijn. U zult vrij vaak géhoord hebben, dat er overvallen op distributie kantoren gepleegd en bonnen gesto len worden. Dergelijke voorvallen komen voor de volle honderd procent ten laste van de Nederlandsche voedselvoorziening. De leverantie van de door onze troepen benoodigde hoeveelheden levensmiddelen wordt door dergelijke misdaden in het geheel niet op het spel gezet. Ook deze wandaden werden omhangen met een vaderlandslievend manteltje. Men zeide, dat de geroofde bonnen ter beschikking gesteld werden van de z.g. onderduikers. Dat is niet wé ar. Bij de arrestaties werd geconstateerd, dat deze misdadigers clan- destienen handel drijven. De arrestanten hadden dikke portefeuilles met honderd duizenden guldens bijl zich, die zij zoo juist door den verkoop van geroofde le vensmiddelenbonnen hadden verdiend. De bewapening der N,S,B. Voortgaande herinnerdede Rijkscom missaris aan de moordaanslagen onder de N.S.B.-kameraden van den landbou wersstand. De Nederlanders moeten mij" mijn taak niet zoo moeilijk maken. Ge kunt ervan overtuigd Zijn dat ik het hier als een van mijn voornaamste taken beschouw om de biologische substantie van het Nederlandsche volk door dezen tijd heen te helpen. Er Zijh natuurlijk bevoegde en, van Duitsch standpunt uit gezien, ge rechtvaardigde stemmen, die er op' wij zen, dat het Duitsdie volk de volle kracht en zwaarte van dezen strijd, vooral in het Oosten, draagt en dat derhalve hét Duitsche volk ten laste van de bezette gebieden werkelijk alles moet krijgen, wat op eenigerlei (wijze mogelijk is. Ik! heb tot dusver altijd begrip ont moet en een middel gevonden om een at* M M M M M M M M W W W Geestrijke dranken worden veelal irieer gewuauleerd idan geestrijke Feuilleton Onder zwaar schuldbewustzijn 15 door Robin Nadat Zwartje totaal verzorgd was, sprak ze tegen Dora: Ga nu binnen wat uitrusten! Maar haar oogen keken intusschen even uit- noodigend1 naar Marius. Di© .zei echter: - Dank u; ik moet waarlijk gaan. 'Het spijt mij, dat ik den dominé niet thuis heb gevonden. Het zal Vader ook spijten. Ze gaven elkaar de hand en de jonge man ging zijns weegs; de meisjes traden het huis binnen. Ik ben blij, dat hij weg is! riep Dora. Blij? Waarom? Omdat ik met je praten wilde en dat Zou ik niet kunnen doen, waar hij bij is. Moeder geeft een tuinfeest. Dan hebben we ook een openluchttheater en ik wilde je yragen, of jij wilde meespe len? Maar ik geloof niet, dat ik dit kan! O, ja! Dat zie ik zóó wel aan, je gezicht. Misschien heb je het nog nooit gedaan? Neen. Dat is niets. Ik zal je wel een beetje inwijden. Met de repetities hebben ,we al zoolt pret! Toe, zeg nu maar ja? j tusschenweg tot stand te brengen tus- schen deze gestelde eischen en de Ned. behoeften. Wanneer evenwel thans der gelijke dingen bekend worden, als die afschuwelijke moorden, die niet alleen jegens manhen, doch ook: jegens vrou wen en voor de oogen van de kinderen gepleegd zijn, wanneer b.v. kinderen gedwongen worden een geheelen nacht in een vertrek bii hun vermoorde ouders door te brengen dan weet ik niet hoe lang men in Duitschland met de menscheliik'e nooden nog rekening wil houden. I i Ik heb eens gezegd1, dat tegenover deze gebeurtenissen de revolutionnaire krachten van de nationaal-socialistis'che gemeenschap zullen optreden. Het oogen blik is gekomen. Ik heb gevolg gegeven aan den tot mij geriehten wensch om de mannen der nationaal-socialistische beweging niet meer zonder meer te laten vermoorden en zal de nationaal-socialistische bewe ging bewapenen. Ik- verheel mij niet, dat daarmede een buitengewone verant woordelijkheid in handen van de natio- naal-socialisten wordt gelegd. Ik verheel mij1 echter ook niet. dat de nationaal- socialisten deze verantwoordelijkheid zul len dragen, want 'Zij hebben in een meer dan 10-jarigen strijd geleerd, een moei lijken weg vol verantwoordelijkheid op te gaan. 1 Overigens hebben de Nederlanders het zelf in handen ;om door eigen discipline een toestand te doen ontstaan, die het Nederlandsche volk in staat stelt, Zoo goed mogelijk vol te houden. 2e toestand is Italië Gaat het in het Westen goed', ook in het Zuiden Jtan men dat ïeggen. Spr. dacht aan de situatie in Italië. Zooals die 'ontstaan was door het verraad van Savoye, van ieen Badtoglip en van de overigen vrijmetselaars. Afrika kon niet gehouden worden, omdat de aanvoer die bij de Italianen berustte, niet func- tionneerde, niet omdat de Italiaansche manschappen te kort schoten, maar als gevolg van het verraad van een deel der Italiaansche generaals. En op Sicilië hebben de verraderlijke generaals zelfs in den rug de bruggen in de lucht laten vliegen, terwijl vooraan onZe di- i visies streden. Niettemin was de toestand opi Sici lië zoodanig, dat een half Engelsch le ger het nauwelijks heeft weten klaar te spelen om tegen een versterkte Duitsche pantserdivisie vorderingen te maken. Het kwam slechts zoover vooruit, als die pantserdivisie krachtens haar bevelen te rug ging. Dezelfde ervaring hebben wij opgedaan in Salerno. Diaar waren 2 Engelsch.Amerikaansche legers, deels op, het punt te landen en deels reeds aan land'. De beide legers z'ouden door onZe beschermingsdivisi.es weer verdreven zijn wanneer onze legerleiding bereid geweest was de offers in bloed op: zich te ne- I men, die de vernietiging der gelande troepen onder het vuur van het vijan delijke scheepsgeschut gekost zou heb ben. Daar Salemo niet het beslissende punt is heeft de Diuitsche legerleiding .anders besloten. Wij Zullen wachten, tot de Engelsehen en Amerikanen strijd le veren op een plek, waar wij Zij geen scheepsgeschut meer achter zich hebben. De beslissing valt aan het Oostfront Het Westen en ook het Zuiden zul len $e beslissing niet brengen. In*het Oosten wordt beslist, of dit Europia nog zijn oude bestaan Van vele duizenden jaren zal behouden of niet. Er bestaat hier te lande een aantal menschen, die -meenem, dat in het Oos ten het nationaal-socialisme en het bols jewisme elkaar Zullen vernietigen, dat dan de Engelsehen en Amerikanen West- Europa zullen binnenkomen en aan een grens, waarover men het nog niet eens is, het opdringen van het bolsjewisme zullen tegenhouden. Deze lieden geloo- ven zelfs, dat dit in feite de geheime plannen zijn van de menschen in En geland en Amerika, die aan de touwtjes trekken, dus van Churchill of Roosevelt. Onverschillig van welken aard de jong ste geheime plannen van Churchill en Roosevelt zijn, ik kan hier vaststellen, dat Engelschen en Amerikanen met het bolsjewisme op leven >en dood zijn ver strikt, zoodat zij niets anders kunnen dan Europa prijs te geven. Geven de bolsjewisten den oorlog op, dan is hij ook verloren voor de Engelsehen en Amerikanen. En omdat de Engelschen en Amerikanen dit precies weten, dat Zij ook zonder bezwaren bereid heel Europa op te offeren. Zij hebben het al gedaan. Zij hebben den Balkan uitgeleverd, de Grieksche en de Joegoslavische (emigrantenregeering uit Londen verwijderd, ;Zij hebben Polen prijsgegeven. Dat .Zijn de bevvijZen, dat deze lieden daarginds, onverschillig of zij in het geheim zoo of anders willen, met Moskou zoo verstrikt zijn, dat de bolsjewisten hen als een Shy lock eenl voudig aan hun *oord kunnen houden. De I aatste hoop, dSt die lieden daarginds hebben is, dat althans de Duitschers de voorspiegelingen van Churchill en Roo sevelt dat men zich met het bolsjewisme kan verstaan, niet ernstig opvatten. Sovjet en godsdienst Maar de geesten, jdie z'ij hebben op geroepen, laten hen niet los. Mij'nbeer Stalin heeft ergens een orthodoxen pries ter opgegraven, hem tot aartsbisschop gemaakt en speelt 'nu naar buiten den confessioneel verdraagzamer man. Nie mand1 in Engeland ien Amerika Zal dit van hem gelooven. Maar Zij moeten doen alsof zij het gelooven. Ja, de aartsbis schop van York moet naar Moskou rei zen en daar een niet te overtreffen be wijs leveren van, grenzenlooze huichelarij Maar het is zeer interessant, dat tege lijkertijd terwijl het 'bolsejwisme en com munisme worden voorgestdeld als vrien den van den godsdienst, de bekende En. gelsche schrijver Wells een boek' laat verschijnen onder den titel „Crux Ata- nata". In dit hoek Wordt de huidige oorlog gekenmerkt als een 'wiereJlldom}- spannende strijd, met het doel zich te bevrijden van den wurgenden Octopus, waarmede de Katholieke kerk bedoeld is. Wells spreekt daarbij een speciaal persoonlijk woord van verdoemenis uit aan het adres van het hoofd der k'at-hor lieke kerk, Paus Pius XII. Het bestem pelt hem als den openlijken vijand van alle scheppende en opbouwende denkbeel den, 'die de katholieke geestelijkheid dwingt slechts. dStgene te doen lezen, wat hij wenscht en wiens wezen stamt uit 'het 'duisterste tijdperk. Dat moet toch aanleiding geven tot nadenken. Dat is dat communisme en bolsjewisme dat thans in Engeland niet genoeg bevor derd en geprezen kan worden. Natuurlijk wil ik je niet graag te leurstellen! Dus, als je denkt, dat ik het kan, dan wil ik het wel probeerefc. O, 'het zal best gaan! Walter Brands- ma speelt ook mee. Emmie lachte even, want waar Dotra was, daar was Walter Brandsma ook. En mijnheer van den Heuvel is mee van de partij. Ken je dien? Neen, maai' ik heb wel van hém gehoord. Hij is nog een verre neef van juffrouw van den Heuvel. Er wordt beweerd, dat hij alles van haar erven zal. Zij was verloofd met een anderen neef, maar die is gestorven. Arme juffrouw van den Heuvel 1 Toohi geloof ik niet, dat je haar daarom nu zoo erg hoeft te beklagen! Maar ik moet niet babbelen! Juffrouw van den Heuvel kwam het meisje zeggen. Dora de Roode was niet gauw van streek, maar hu lachte ze toch wat verlegen. Emmie begroette de bezoekster met baar gewone natuurlijke beleefdheid. Juffrouw van den Heuvel was, als jong meisje, heel knap geweest. Zij was nog knap te noemen, maar had een kouden harden blik, die voor velen iets terug- stootends had. Ze was heel rijk, maar ook heel eenzaam, zoodat zelfs Dora de Roode, die er rond voor uitkwam, dal zij geld een benijdenswaardig bezit vond, toch nooit had willen ruilen met jufrfouw van den Heuvel! Die scheen bijzonder gesteld op Emmie, althans, ze hield Emmie's hand in de Het Amerikanisme Onze verhouding tot het Amerikanisme is duidelijk geworden uit de ervaringen van 't jaar 1919. Wat men ons thans van daar wil brengen, is inderdaad precies hetzelfde, alleen nog versterkt, wat wij in 1919 beleefd' hebben. Het is de inva sie van een mateloos uitbuitende kliek van sjacheraars, van ménsdhen dé niets anders voor hebben dan het cultureels leven, het zedelijke leven en het moreel van 'een volk' werkelijk en volkomen te vernietigen. Het is de invasie van het sadistische Jodendom, 'dat niets anders wil dan de Germaansche Volkeren met wortel en tak volkomen uit te roeien. Dat is een resultaat van het Bolsjewisme uit de tweede hand. Voor ons is het Amerikanisme van mijnheer Roosevelt in niets sympathie- hare en keek haar aan, met een voor haar aandoen, zachte uitdrukking in de oogen. Ik moet allereerst mijn excuus ma ken, dat ik al niet eerder aan ben ge komen, begon zij, maar ik ben niet zoo heel wel geweest. Och, wat spijt me dat! Vader heeft vandaag nog gezegd, dat ik wel eens mocht gaan kijken hoe u 't maakte! Dat was heel vriendelijk van hem en het zal mij een waar genoegen Zijn als u mij eens komt opzoeken. U vindt het toch niet saai, hier buiten? Wel neen! Ik vind het hier juist heerlijk! antwoordde Emmie, met een ge zichtje, zóó stralende, dat dit een le- i vendige bevestiging was. i Toen kwam het meisje met de thee en even later trad ook de dominé binnen. Zijn hoffelijke verwelkoming deed juf- I frouw van den Heuvel goed. Ze vroeg toen naar de kerk, die immers in bouw- valligen staat verkeerd had en zei, dat I de dominé altijd maar hun financieele hulp moest inroepen, als dit soms voor het herstel noodig was. j Na de thee verzocht de dominé haar dan ook om hem te vergezellen naar het gebouw; dat zij zich, in persoon overtuigen kon van de verbeteringen, die noodwendig dienden aangebracht te wor den, wilde het oude kerkje in stand blijven. Wat een aardig ding is uw dochter, was de eerste opmerking van juffrouw van den Heuvel. Een moederloos meisje op te voeden, moet anders een heele taak voor u wezen. Er zijh ztoo- kér en in niets verdraaglijker, dan het Bolsjewisme van Stalin. Wij zullen hier deze kdst van Europa met uiterste hard nekkigheid verdedigen, hoe ook de ge beurtenissen in het Oosten verloopen, op dat deze ziekte, die de kiem des doods voor onze Europeesche cultuur in zich draagt, wordt afgeweerd In dit verband kan ik spreken over de bijdrage die het Westen van Europa kan leveren. Die bijdrage kan altijd weer slechts uit een ding bestaan: ons te helpen in den strijd, dien wij nationaal- socialisten om Europa voeren, hetzij in het Oosten, hetzij bier in het Westen. Dat is echter de eenige voorwaarde en tevens ook de stellige garantie, dat deze volkéren, de Nederlanders en alle andere, door de vervulling van deze voorwaar de, n.l. door hun optreden voor Europa, hun volksche vrijheid' en onafhankelijk heid zullen bewaren en garandeeren. Het vijfde oorlogsjaar We bevinden ons, aldus de Rijkscom missaris, in het vijfde oorlogsjaar en hel zou verkeerd zijn te veronderstellen, dat de oorlog geen ernstige geestelijke belas ting beteekent. De gebeurtenissen die in het Zuiden en in het Oosten zijn ontstaan en de hevigheid van de bomaanvallen zijn zware belastingen. Maar die zijn er ook in Engeland. Het is zeer opmerkelijk, dal Churchill, die indertijd steeds gespro ken heeft ,over bloed, zweet en tranen, opeens zenuwachtig wordt en de propa ganda 'die over een lamgdurigen oorlog spreekt, jyensc'ht te vervangen door de bolsjewistische propaganda, 'dat de oorlog nog dit jaar gewonnen kaïn worden. 'Dat dal' de stemming in Engeland een aan merkelijk dieptepunt bereikt moet hebben, ongeveer zooals hier in bepaalde krin gen, die een dergelijke aanvuringsbe- hoefte aan termijnen hebben, waarbij' de optimisten met 'drie weken en de pessi misten met drie maanden rekenen. Dat is een zeer bedenkelijk teeken voor het En gelsch© moreel, maar ook voior die van de vijandig gezinde Nederlanders. Het staat ons duidelijk voor oiogen, dat de zware belasting, die op alle Nationaal-Socialisten en vooral op het het Duitsch© volk drukt, uren van moede loosheid ©n van twijfel kan brengen, maar tevens ook uren van den weerstand, want dan treedt aan het licht, welke een kunnen en welk een geloof er in de menschen steken. Het kunnen schraagt de menschen, die hun strijd om het bestaan voeren, hetzij in het Westen ,of in het Oosten. Wanneer de anderen zouden over winnen, Zou er niets meer zijn, dat het leven in Europa waard maakt geleefd te worden De plaatsen yam de Europeesche Cultuur, de bakermat vaai het Arische ras in 'de geheel© wereld, zouden ver nietigend worden, dat weten wij. Evengoed echter weten wij, dat onze eorlogsdoelsteUingen goed en rechtvaar dig zijn. Wanneer wij, Nationaal-Sooia- Usten ions handhaven, dam zal er in heel Europa 'geen mensch zijn, die niet een betere toekomst tegemoet kan zien. Na tuurlijk mag men niet altijd uitgaan van datgene, dat er eens -wias. Het rad der geschiedenis draait niet terug. Men moet in een vijfde oorlogsjaar uitgaan van den oorlogstoestand en dam kunnen wij slechts zeggenwanneer wij deze ge weldige som van krachten, die wij thans in de machine der vernietiging moeten steken, voor een. socialen opbouw' kunnen gerbuiken, 'dan zal 'het in Europa goed worden on dan zal het ook hier in Neder land weer mooi zijn om te leven, in ieder geval voor den Nederlandsehen boer en voor den NederlandsChen arbeider. Eet sociale doel Het lot heeft ons den Führer gegeven, De Führer is niet een mensch die uit eenigerlei bevoorrechten stand komt. De Führer is een mensch, die uit de arbei dersklasse komt, wien het lot den vader veel dingen, Waar een vader ook niet zoo den tijd voor heeft: (het toezicht op degenen met wie zij" omgaat en zoo. De dominé keek verrast en wist niet waar zij heen wilde; maar juffrouw van den Heuvel ging voort: Een jong m'eisje kan niet voorzich tig genoeg wezen! Overal zijn van die min-gewenschte personen, die geweerd moeten worden in den omgang. Neem mij niet kwalijk, dat ik mij zoo lijk te be moeien met uw zaken; maar toen ik hierheen reed, ontmoette ik' een jongen man, die hier juist van de pastorie van daan kwam: Marius Robijn noemen ze hem. Ik geloof niet, dat hij een ge schikt persoon is om met uw dochter om te gaan. Ik ben u zeer verplicht voor uw goede bedoelingen, juffrouw van den Hoe vel, maar mij lijkt Marius Robijn juist een zeer sympathiek jongmensch! En dan, het huis van den dominé staat open voor al Zijn gemeenteleden! Maar u kunt im'mers nog niet we ten? De dominé keek ernstig en antwoord de op< een toon, die 'duidelijk te ken nen gaf dat hij' van het onderwerp wenscht© af te stappen: Ik heb niets ten zijnen nadeele gehoord1, juffrouw van den Hevel; dus ik hoop dat ik steeds vriendschap van hem zal kunnen blijven voelen. Kijk, hier is dat bouwvallig gedeelte van den toren. Juffrouw van den Heuvel voelde zich blijkbaar béleedigd. Met de gewone, kou de, harde uitdrukking op het gelaat, las Maak 'n spoedig einde aan die kwellende rheumatische pijnen. De zes mlnerule zouten In Kruachm «al- veren Uw bloed en voeren Uw Ucha*m nieuwe levenskracht toe, waardoor de ocr- jjaok ran Uw rheumatische pUn wordt weg genomen. De pijnen zullen spoedig afnemen om tenslotte geheel te verdwijnen. Gezondheid voor een cent per dag Apoth. en Drog. 0.41.0.76, 1.47. N.V. Rowntrefc vroegtijdig heeft ontnomen, torn het te plaatsen voor alle beproevingen. De Führer is als mensch gebleven wat hij was: de eenvoudige man van zijn volk. Adolf Hitler kent alle zorgen, kent allen kommer, die eiken volksgenoot afzonder lijk treft. Hij heeft alles meebeleefd en in zich bewaard. Dat is de bron van zijn groote kracht, ,Nooit heeft hij zich van zijn volk verwijderd. Hij staat er midden in, als een van ons. Dat is voor ons de groote waarborg, dat deze strijd op leven en dood voor het groote sociale rechtvaardige doel eener nieuwe ordening van het Europeesche en het Germaansche leven, gevoerd wordt volgens waarachtige beginselen der so ciale rechtvaardigheid. En daarom zullen wij uit dezen oorlog nog slechts als fanatiekere Nationaal-Scc'alisten te voor schijn komen om te beginnen aan ons vredeswerk. Heil den Führer! Met jiet zingen van de volksliederen werd het oogstdankfeest besloten. Handelsverkeer met België Nieuwe regeling Naar men ons van bevoegde zijde aan het A.N.P. mededeelt, is voor het tijdvak ivan 1 October 1943 tot 1 April 1944 een regeling lot stand gekomen in zake het handelsverkeer tusschen Nederland en België. Voor den invoer uit België zijn o.a. voor de volgende met name genoem de producten contingenten vastgesteld: sierteeltproducten, koperslakkenbloem en Thomasslakkenmeel, vensterglas, natuur steen, kalk, werken van ijzer en staal, zwavelkoolstof, fotografisch materiaal en binnen de grenzen van een afzonderlijke ruilovereenkomst lijnzaad en linnen ga rens. Daarnaast bestaat nog een beperkte invoermogelijkheid vooir andere producten In ruil hiervoor zal Nederland leveren o.a. groentezaden, pootaardappelen, sdhaal- en schelpdieren, bloembollen, snij bloemen en boomkweekerijproducten, zand en grind, werken van ijzer en staal, zuivelmachines, radio-artikelen, strookar- ton, zout, chemische producten, vlas en cokes. Ter verkrijging van een contin gentstoewijzing dienen importeurs 2ich tot de bevoegde rijksbureaux, resp. mono poliehouders le wenden. Met nadruk wordt er op gewezen, dat oompensatie'transacties uitdrukkelijk zijn uitgesloten. De Opperbevelhebber-West Generaal- Veldmaarschalk von Rundtsledt heeft een dezer dagen een belangrijken sector van de Kanaalkusl geïnspecteerd, om ter plaatse een overzicht te krijgen van de omvangrijke werkzaamheden en de ver dere versterkingen van de sterke verde digingswerken aldaar. Brigade-generaal Sutherland, de chef van den gen er alen staf van den opper bevelhebber van de landtroepen op N.- Guinea, generaal Herring, is, naar de Engelsche berichtendienst meldt, bij een vliegtuigongeluk gedood. De Amerikaansche Minister van Ma rine Knox is, naar uit Rio de Janeiroj wordt gemeld, aangektomen op het lucht en vlootsteunpunt Phernam'buco. Naar de Britsche berichtendienst meldt is gene raal Smuts in Engeland' aangekomen. zij de inscriptie op het graf, van: Albert van den Heuvel, oud vier en twintig jaar. Maar toen verdiepte zij zich geheel in de mogelijke restauratie en droeg het gesprek dus verder een zakelijk karakter. De dominé dacht intusschen: als die geschiedenis, die hij gehoord had, waar was, dan viel die rijke, trotsche vrouw toch zeer te beklagen! Ééns 'zou hij mis schien nog haar vertrouwen winnen en zou zij openhartig met hem praten, maar 1 intusschen zou hij 'zijn huis blijven open- stellen van Marius Robijn. j HOOFDSTUK IV. 1 Languit op den rug lag Mairius op een open plek te genieten van het schoo- ne, vredige landschap, toen hij ineens vroolijk hoorde lachen en hem onwille keurig de 'regels invielen, 'die hem zoo getroffen hadden: „Wees vroolijk: I Vroolijkheid en kracht, Is kracht tot arbeid, Kracht tot deugd! Er wordt niets goeds Niets groots, volbracht, Dan bij innerlijke vreugd!" Daar weerklonk 'andermaal die pare lende lach, die een gjans te voorschijn riep in zijn oogen en een blos op zijn gelaat En daar stond een ezelwagentje, juist boven op den heuvel. De kop van den ezel hing naar beneden: hij hield den rug hoog-opgezet en scheen vastbesloten geen duim gronde verder te loop en. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1943 | | pagina 2