ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE GELDIGE BONNEN I Zaterdag 26 Juni '43 Telefoon no. 33 99ste Jaarg. No 15274 Diroctenr-Adminlstratenr (Adjertonüeclief) waarin opgenomen de Zierikzeesche Courant van 1797-1889 Soofdrodaotear 2620 A. J. DE L00ZE, Zierikzee Uitga70 N.7. „De Zierikzeesolie Nieuwsbode" M' J' KOSTEN, Hanbuisstrwt, Zlerikzee «ro no. 137677 mi ii in wf ■agBBsggggggaagBBBgaBg"1 ma.jiiëli-imi.l-jmbb—li»jjüLhiiJgML!*w. Jij-wwamj[j*>m POLEN EN DE SOVJETS Bet bekende EngeLsche maandblad „Ni neteenth Century and After" houidt zich in een uitvoerige en grondige beschou wing bezig met den toestand, welke door het conflict tusschen Polen en de Sovjet- Unie is geschapen. Na te hebben erkend, dat de Duitsche médedeelingen omtrent de vondst in het woud van Katyn in de geheele wereld, doch inzonderheid bij de Polen, diepen indruk hebben gewekt, onderwerpt het blad de houding der Sov jets 'tegenover de Duitsche publicaties aan een scherpe kritiek. De Sovjets sug- gereeren kort en goed, dat de vermiste Poolsche officieren in den zomer van 1941 bij Smolensk in Duitsche krijgsgevan genschap waren geraakt. Zoo de Sovjet- regeerimg dit inderdaad had geweten, waarom had zij dan.;op de angstige Pooi-, sche informaties naar het verblijf van deze officieren niet een overeenkomstig antwoord gegeven? Overigens konden duizenden Poolsche krijgsgevangenen, die in Sovjebknijgsge- vangenschap zaten, toch moeilijk zonder dat de Sovjet-autoriteiten daaromtrent iets wisten in Duitsche handen vallen! In plaats van duidelijke inlichtingen te verschaffen heeft de Sovjet-Unie vervol gens verklaard, dat de Poolsche krijgs gevangenen uit de Sovjet-mtenneeriugs- kampen vrijgelaten waren. Aldus blijft de Sovjet-Unie verantwoordelijk voor het lot van 8300 Poolsche officieren. Doch daarbij blijft het niet! Want toen de roode legers Oost-Polen bezetten, brach ten zij meer dan een millioen Poolsche vrouwen, kinderen 'en mannen naar het Sovjet-Russische binnenland, om hun daar aan een lot over te geven, dat niet anders 'dan een ontzettende menschelijke tragedie kan worden genoemd. O ode in de SovjetrUnie is daaromtrent weinig be kend geworden. Het genoemde blad constateert vervol gens, dat het eigenlijk een wonder moet heeten dat de Pol-én, ondanks deze situ atie, tot op heden aan ide verzoeking weerstand hebben weten te bieden om naar Duitschen kant over te gaan, of schoon zij' door zulks te doen jn gunstiger positie zouden gekomen zijn. Miidderw-ijl hebben de Sovjets alle Polen binnen hun grenzen automatisch tot Sovjet-burgers verklaard, zoodat er praktisch1 in de Sov jet-Unie geen''Polen meer zijn. De vraag blijft over, hoe dit te rijmen is met de oprichting van een „Unie van in de Sov jet-Unie wonende Poolsche patrio-ttern", welke onlangs op Sovjet-initiatief is tot stand gekomen. Het tijdschrift komt vervolgens tot de gewichtige gevolgtrekking, dat het con flict tusschen de Polen' en de Sovjets^ niet een geval op zichzelf isdoch (dat men het als een proefsteen moet beschouwen, allereerst ten opzichte van de geldigheid van verdragen, in het bij zonder van het Britsch-Sovj et-Russische verdrag. Maar ook voor het machtseven wicht in Europa en Engelands zekerheid, dit evenwicht in stand; té houden, is deze zaak van belang. Er doet zich thanS een diepe tegenstelling voor tusschen de S ov j et-Russische en de Britsche buiten- iandsche politiek. Daarom moet de Sov jet-Unie door Engeland tot het opgeven van haar oude politiek gedwongen wor den. Zou zulks niet geschieden, dan zou den niet alleen Engelandis internationale verdragen waardeloos worden en zijn prestige teloor gaan, doch een Idende wereldoorlog zou alsdan onvermijdelijk zijn! 'I Feuilleton 72 door Frank van Falckonoort Goedenavond, begroette ze zacht, ik hoop niet. dat ik te laat ben? O, nee, antwoordde Dirk, terwijl hij achteloos met z'n hand wuifde, dat beteekent niets. Geertje komt ook altijd Iaat thuis en zoo dikwijls is het niet. dat je 's avonds de deur uit gaat. Maar ik heb expres op je gewacht. j Op mij? vroeg Heieen verwonderd. Ja, ik wilde wat met je bepraten. O. Onwennig bleef ze bij de tafel staan. Ik eb.... 'begon Dirk, eenigszins ver legen; hij wist niet goed hoe te beginnen. Ik.... maar wil je niet gaan zitten? Jawel. Werktuiglijk ging ze op de stoel zitten, waar ze op leunde. Vragend keek ze hem aan. Wat ik zeggen wil, is dit,"begon hij- Je zult, als iedereen, natuurlijk wel eens gemerkt hebben, dat vader en ik het zoo af en toe met elkaar aan den stok hebben. Wewe hebben wel eens meenigsverschil, hè. Je weet wel, hóe dat zoo komt. Vader is eenigszins ouder- welseh, ook ten opzichte van het bedrijf en daarom hield hij er nooit van als ik wat vernieuwde of machines aanschafte. Hij kuchte, wachtte even en trommelde op de tafel. Heieen luisterde nieuwsgie rig; waar zou hij heen willen? Wat had zij per slot van rekeening met die ge schillen tusschen vader en zoon te maken HULL GEBOMBARDEERD hoogd, waardoor het grootste gedeelte der bevolking van Celebes niet meer Het opperbevel van de Duitsche weer- onder de directe belastingen valt. macht maakte Donderdag bekend: Aan het Oostelijke front kwam het gis teren slechts hier en daar tot plaatselijke gevechten. De luchtmacht viel concen traties van schepen in het lagunengebied van den Koeban en op het Ladogameer aan. Een kustvrachtschip en 15 landings booten werden in den grond geboord. Bij gewapende verkenning boven den Atiantischen Oceaan werd een koopvaar dijschip van 2000 b.r.t. door een vollen treffer tot zinken gebracht. Een tweede vrachtschip van middelbare grootte werd zoo zwaar beschadigd, dat aangenomen kan worden, dat het vernietigd is. Drie vijandelijke vliegtuigen maakten in den afgeloopen nacht storingsyluch- ten boven het Duitsche Rijksgebied, Zware Duitsche gevechtsvliegtuigen bombardeerden in den nacht van 23 op. 24 Juni de Oost-EngeJsche havenstad Huil. Alle vliegtuigen keerden terug. Ital.aansch weermachtsbericht Het communiqué nr. 1125 van het Itali- aansche hoofdkwartier luidt: Onze torpedovliegtuigem hebben tij dens gewapende verkenning langs de Al- gerijnsche kust een vrachtschip van 15.000 torn tot zinken gebracht 'en een tank schip van 7000 ton getorpedeerd'. Boven Sicilië heeft een van onze verkennings vliegtuigen een' vijandelijk torpedovlieg- tuig neergeschoten en een'tweede ernstig getroffen. De luchthaven Latakieh in Syrië en de verbindingswegen van Foeka in Egypte werden met doeltreffend' resul taat id oor Italiaainische bomm en werpers aangevallen. De vijand ondernam luchtaanvallen op La Spezia, Porto EmpedLocLe en Catania", deed in deze laatste stad: een groot, aan tal particuliere gebouwen instorten en maakte eenige slachtoffers onder de be volking. Luchidoelartilerie van La Spe zia schoot twee vliegtuigen neef; een derde stortte, door het vuur van de bat terijen lhchtd oei artillerie van Livonna ge troffen, ten Westen van Calambrone in zee. CENTRALISATIE VAN CELEBES DOOR JAPAN Japan blijkt groote beteekenis toe te kennen aan het bestuursgebied, waarvan Celebes het middelpunt vormt en dat verder Zi}id-Borneo, de Kleine Soenda- Eilanden en de Molukken omvat. In het jongste nummer van de „Deut sche Voikswirtsehaft'' wordt een uitvoe- rige beschouwing gegeven over de econo mische njaatregelen, door Japan genor men, waaraan o.m. het volgende wordt ontleend. Celebes is verdeeld in vijf pro vincies, waarover Japansche gouverneurs zijn aangesteld. Het postbestuur is over genomen, zooals dat door de Nederlan ders was opgericht; sinds begin 1943 wordt een draadloos telefoonverkeer met Japan onderhóuden. De aansluiting van het gebied aan de Oost-Aziatische groote economische ruim te geschiedt doelbewust. De Bank van Formosa heeft filialen geopend in Ma kassar en Menado; medio Februari zijn dé volksbanken ö.a. in Makassar heropend die de spaargelden van de vijandelijke banken aan de inleggers terug betalen of overnemen. De vrije grens voor de inkomstenbelas ting is van f75 per jaar tot f180 ver- Ik heb er vandaag eens met vader over gesproken. Kijk eens, de luidjes worden al een dagje ouder en ze zijn van plan om 't bedrijf aan mij over te doen, zoodra er een geschikte feoerin is, die moeder kan vervangen. Weer wachtte hij even. t Zooals ik zei, vandaaghebben we ei breed en lang over gesproken en ik zal denkelijk met de zomer of zoo, hier boer worden. De pudelui gaan dan in 't huis van Dalfsen wonen aan den Kleiweg, dat weet je wel, hè? Heieen "knikte vaag toestemmend. Ze begreep er nog" altijd niets van. Hoe lang ben je nu eigenlijk al bij ons, Heieen? Hier? Wel, bijna zeven maanden. Ja, dat meende ik oolf al. Ik had al eerder met je er over willen spreken, maar ik heb gewacht tot het voorjaar, ook in verband met het overlijden vap je ouders. Het meisje kon nog niet anders doen -^dan knikken. Ja, het was al weer drie kwart jaar geleden, dat haar lieve vader en kort daarna haar even lieve moeder stierven. Het was nog als de dag van gisteren. Ze zag alles nog zqo levendig vóoir zich: de Tammes-borg, hét ziekbed, de verkoop der boerderij, het kleine ar beidershuisje.... als een film ging in die enkele oogenblikken alles ewpr haar gees tesoog voorbij. Die lieve moeder! Wat zou ze blij geweest zijn, ate ze het nog had mogen beleven, dat haar eenigste dochter verloofd en weldra getrouwd zou zijn. Hoe had ze dan na al dat verdriet en ellende kunnen deelen in haar geluk, wat zoo vol was en waar ze graag een ander in wilde laten mee- deelën. Wordt vervolgd). De economisch belangrijke producten van Celebes zijn katoen, copra en nikkel. Aan katoen is rond 9000 pikol naar Japan verscheept. De aanplant van den nieuwen oogst is aanmerkélijk grooter dan het vorige jaar. Het ligt in het Voornemen de katoen in de toekomst op Celebes zelf te spinnen tevens zullen aanplantingen van ramie plaats hebben, waarvoor een driejaren plan is opgesteld ter voorziening in eigen behoeften- JOURNALISTENCONGRES TE WEENEN Rede voorzitter Verbond van Nederlanieche journalisten Op het journaiistencongres te Wpenen heeft de heer P. J. van Megohelen, voor zitter van het Verbond van Nederland!- sche journalisten gesproken. Hij schetste de houding van het Nederlandsdhe volk en van den Nederlandsehen journalist tegenover de vijanden van het nieuwe Europa. Het Nederiandsche volk heeft- zich slechts vóór een deel actief in den strijd voor het nieuvye Europa gestort. Niet omdat ons volk geheel veramerikaniseerd of verboisjewiekt zou zijn en Roosevelt en Stalin als helden zou vereeren. Verre van dat. Ons volk heeft eeuwen lang in een .s£il huisje in een hoek van 'ons continent gezeten en een goed 'leventje geleid. Wanneer de aanhangers van Sta lin of Roosevelt aan dat huisje voorbij kwamen, heeft het ten hoogste nieuws gierig door de vensters gegluurd, maar h^t heeft niet de deur geopend- Het heeft in diezelfde geestesverhou-ding pok de deur gesloten gehouden voor de nieu we en vruchtbare denkbeelden van het nieuwe Europa. Dit kan zoo niét blijven. Reeds staat een vastbesloten minderheid rondom den leider van het Nederiandsche volk en streeft er naar dit -actief te laten deel nemen aan- den bouw van het nieuwe Europa, erkennend dé juistheid' van het woord van den Rijkscommissaris Seyss Inquart: „dit volk is thans voor ide vraag gesteld, Qf het nog eenmaal zooveel kracht zal toonen te bezitten, dat het in staat is zichzelf te .hernieuwen en mede te werken aan den bouw van het nieuwe Europa". Duizenden jongemannen hebben dit woord •verstaan en toonen aan het froint in het Oosten en achter den Atiantischen muur dat zij bun leven veil hebben voor een hieuw Nederland in een (nieuw Europa. De eerste ridderkruisdrager van de Ger- maar/sebe vrijwilligers was de Neder lander Mooyman. Met de Nederiandsche Oosteompagnie bouwen v„de Nederlanders onder leiding van mr. Rost varu Tonningen aan bet Ger- magnsche rijk in Oost-Europa. Met trots en voldoening mag ik vast stellen, dat de Nederiandsche journalis ten bun plicht als leiders van het Neder iandsche volk hebben begrepen. Medé door hun woord en werk zal het volk aan de Westkust zich zijn groote ver leden en zijn huidige taak bewust wor den. Het zal uitlijn stille huisje komen en in de Europeesche ruimte zijn man weten te staan. i VERSGHILLENDEBERIGHTEN 4-3-3-1-0-0 Onze mannen aan het Oostelijke front kwamen- als vrije Nederlanders, omdat zij begrepen waarom de strijld plaats vindt. Het gaat nu om ons aller toe komst. Nederlanders, gij hebt een goed vaderland en het ös de moeite waard het te verdedigen. Dat kunt ge doen door u in te zetten in den strijd tegen het bolsjewisme en alles wat daarmee samenspant. Stort tevens op giro- 432109, verzófr- gimgsfonds vanhet vrijwilligerslegioen Nederland. 1 Bestrijding van hooikoorts Bij de bestrijding van de hinderlijke hooikoorts is een kentering ingetreden als gevolg van de onderzoekingen van Duitsche geleerden. Zij constateerden, dat het lichaam der zieken voor den afweer anti-bloedlichaampjes produceert, die ge nezend werken. Men heeft nu uit het bloed van zieken een genezend serum vervaardigd, waarin- ideze anti-lichaam pjes in versterkte mate aanwezig zijn. De klinische onderzoekingen, die tot dusverre tzijn verricht, hebben een groot succes gehad. In 75 pet. der ziektegeval len lijders idiie tot dusver elk jaar hooikoorts kregen werden de organen door het serum onvatbaar gemaakt voor de ziekte. Den laatsten tijd heeft men ook kans gezien dit serum te vervaar digen in den vorm van een poeder, dat wordt opgesnoven en dan rechtstreeks op de slijmvliezen werkt. Zcmdagartsondianst voor Ziorikzeo Zondag 27 Juni: Dr. van de Graaf en Dr. van Hoorn. BEKENDMAKING Kustgebied Zandvoort-IJmuiden verboden Het bureau van den "Wehrmachtbefehls- haber in Nederland' maakt bekend: Het betreden van het verboden kustge bied- in Zandvoort, Bloemendaal en LJmui- den, dat kenbaar is gemaakt dóór. middel van bijzondere borden van de Wehr- machtkommantur Haarlem, is, onmiddel lijk ingaande, zonder Ausweis verboden. Personen, -die in overtreding zijn worden gearresteerd en gestraft. Dientengevolge is ook het uitstappen op ide stations in het versperringsgebied (Zandvoort, Driehuis-Westerveld, Veteen- IJmuiiden Oost, V-els en-Zeeweg,. alsmede op alle stations in IJmuiden), zonder Ausweis, dat hiertoe vergunning heeft, verboden. Een uitzondering wordt ge maakt voor het station Driehuis-Wester- veld, waar bezoekers voor het crema torium mogen uitstappen. Het is hun echter verboden het onmiddellijk aan het station grenzende terrein van het crema torium te verlaten. - Op de op de genoemde stations, als mede op de toegangsstations (Amster dam, Haarlem, Overveen, Bloemend-aal,, Santpoort, Beverwijk, Castricum, Alkmaar -en Uitgeest) geplaatste waarschuwings borden wordt de aandacht gevestigd. Vam de tram te Haarlem kan zond-er Ausweis alleen -gebruik worden gemaakt op 'het traj-et van het station- tot de ha'lte Aer- denhout-Zu'ildlaain. Dringende onvermijde lijke bezoeken van personen on firma's !ih het verboden gebied moeten bij de Wehrmachtkommantur, Haarlem, worden aangevraagd. j FINANTIEEL NIEUWS Insulairs Hypotheekbank Jaarverslag 19 42 Hoewel door de voltooiing der pand- brievenconv-ersies, door- het aflossen der pandbrieven met korten looptijd en de toevoegingen aan de reserves, dé posi tie der Bank verder werd verstrekt, baarde de niet te stuiten inkrimping van het bedrijf zorg. Nadat dan ook din. -de laatste dagen van de maand December 1942 van de zijde van ide Algemeene- Waa-rborgmaatschappij N.V- te Amster dam toenadering was -gezocht iom tot een fusie te komen, meende het toen malig bestuur aan aandeelhouders onzer Bank te moeten advisëeren het door ide Algemeene Waarborgmaatschappij' N.V- geda'an aanbod- tot overneming deraan- deelen tegen -een koers van 220 °/o aan te nemen. Ongeveer 95 o/o der aandeel houders hebben zich overeenkomstig d'it advies bereid verklaard hunne aandeel-en aan de Algemeene Waarborgmaatschappij N.V. over te dragen; nadat ide verklaring van „geen bezwaar" was verkregen op de noodzakelijk geworden statutenwijzi ging, waartoe in de buitengewone alge meene vergadering van aandeelhouders van 25- Februari 1943 werd besloten, wend ini een tweede buitengewone algemeene vergadering van aandeelhouders op 14 April 1943 in verband met de fusie tot verschillende wijzigingen in het bestuur der Bank overgegaan'. Aan -den heer H. J. Korlvinke, sedert de oprichting aan ide Bank verbond-pfa en sedert 1916 Directeur, werd op diens 'daartoe strekkend verzoek met ingang van 1 Mei 1943 eervol' ontslag verleend. Wij stellen er prijs op te dezer plaatse hulde te brengen aan zijn nimmer ver flauwende ijver -en- zijn trouw aan de zaak, die hij- 38 jaren lang met hart en ziel heeft gediend. Tot Dy-ecfceur werd benoemd de heer P. Peel-en Jr-, Directeur der Algemeene Waarborgmaatschappij N.V- en der Hypotheekbank voor Neder land N.V. 1 I De Winst- en Verliesrekening wijst een bruto-winst aan van f 116.914-15. Dividend f4 per aandeel van f 1000, waarop 10 gestort. Na aftrek van 15 dividend belasting zal f3.40 worden betaald, op dividendbewijs no. 29. RECHTZAKEN Wegens politieke moord ter dood veroordeeld Dezer dagen heeft men kunnen lezen, dat op 19 Mei jd- de echtgenoote van den aannemer E- Koopman te Zwolle bij de politie aangifte heeft gedaan, dat haar echtgenoot op 18 Mei de woning had verlaten en sindsdien niet was terug gekeerd. Het onderzoek bracht aan het licht, dat Koopman zijn te Raalte wa nenden broeder had bezocht en dat hij op den terugweg naar Zwolle te Heino in een café was geweest. In dit café ontstond een politieke ruzie, doordat eenige personen K. lastig vielen omdat hij eèn N.S.B.-speidje droeg. Nadat de caféhouder bemiddelend was opgetreden en er in geslaagd was de gemoederen! te kalmeeren, verliet Koopman het lo kaal, ten einde naar Zwolle te gaan. Op weg van Heino naar Zwodle is hij toen door de twee ruziemakers uit het café neergeslagen en in een kuil van een meter diep onder den grond gestopt. WANNEER VERDUISTEREN f Heden verduisteren van 22 nnr 15 tot 5 nnr. Zondag van 22 uur 15 tot 5 uur 15. De maan komt op 2 nnr 50 en gaat onder om 16 nnr 46. Maandag op 3.15, maan onder 18.05 Nienwe maan Vrgdag 2 Juli. Eerste kwartier Zaterdag 10 Juli. Volle maan Zaterdag 17 Juli. Laatste kwartier Zaterdag 24 Ju li. Naar bij de lijkschouwing is komen vast te staan, is de dood door verstikking veroorzaakt Terzake van dit misdrijf hebben zich dezer dagen voor het Sondergericht te 's-Gravenhage te verantwoorden gehad de 20-jarige smid Klaas Muller en de 24-jarige schilder Willem Haaije, beiden woonachtig te Heino. Tegen beide verdachten eischte de Staats anwalt de doodstraf. Van de Zijde der verdediging werd o.a. aangevoerd, dat hier geen voorbe dachte rade aanwezig was en men niet van moord kan spreken. Hadden de ver dachten Koopman willen vermoorden, dan zouden zij zich toch ten minste voorzien hebben van een hamer of iets dergelijks. Het Sondergericht was hierna in raad kamer, waarop de president mededeelde, dat beide verdachten wegens moord ter doo.d veroordeeld waren. Men ziet aldus zeide de president waartoe de politieke haat leidt. Die haal maakt van de menschen dieren. Zulke moorden geven bovendien aanleiding tot ide grootste onrust. De bezettende macht kan dit niet onverschillig laten. Wie zich tot een moord verlaagt, dien zal het ge recht neerslaan en die heeft op geen ihedelijden te rekenen. Notaris vsrduisterdo eon ton Voor de rechtbank te Rotterdam heeft wegens verduistering terecht gestaan een 45-jarige notaris uit Gouda. Hij zou zich in de jaren 1939—1943 bedragen van ver schillende cliënten tot een totaal van ruim 116.000 gulden hebben toegeëigend. De verdachte gaf in het -algemeen de feiten-toe, doch merkte op, dat het be drag, dat aan cliënten toebehoorde, niet meer bedroeg dan 80.000 gld. Het restee- rende betrof familieschulden en andere gelden. Hij verklaarde groote bedragen te hebben geleend aan iemand, die zich later ontpopte als een laartsopliêhter, ter wijl hij ook een dame, die betrokken was bij eèn echtscheidingsproees, her haaldelijk met geldleeningen had gehol pen. Het O.M. vorderde li/s jaar gevan genisstraf. Uitspraak 1 Juli a.s. B» 27 Juni t/m. 3 Juli 27 A brood 27 B brood 27 bosekuit 27 A aardappel tn 27 B aardappelen 27 tabak 4 rants, brood of gcb. i 1 rants, beschuit brood of gebak H/s kg aardappelen 1 kg aardappelen 1 rknt*. tabak 27 Juni t/m 10 Juli 28 A rleesak 28 B rleesak 2 rants, rleesek of rleesohwaren V, rants, rleesek of rlëèsohwaren 13 Juni </m 10 Juli 589 algemeen 587 algemeen 586 algemeen 585 algemeen 584 algemeen 583 algemeen 590 t/m 59$ algemeen 594 t/m 596 alg. 25 t/m 28 melk 25 os 27 taptem. 28 taptemelk 25B, 27 R Knd. 25 A, 27 A Knd. r. 3-34, 4-34 reserre 1 rantsoen rerranglngs.middelen 1 kg suiker 1 mats, jam 250 gram gort 250 gram harermout 100 gr. rermioalli ens. 1 rants, bloem, brood of gebak 100 gram kaas t'U liter melk ls/4 liter taptemelk ts/4 liter karne- of taptemelk 250 gram r^jat 250 gram gort 150 gram oaoao met suiker 100 gram chocolade 100 gram suikerwerk 25 Versnap. 26, 27 Versnap. 13 Juni t'm 7 Aug. S88 tlg.a.et 250gi.kofB«>nrrogMt 28 Juni t/m 9 Juli 26 A 1 rantsoen boter of margarine 26 B V, rantsoen boter of margarine 9 Juni t/m 9 Juli 28 A 1 rantsoen boter of margarine 28 B l/, rantsoen boter of margarine Btfzondere rantsoenen i 13 Juni t/m 10 Juli 4-35 (<ta4) r.i.rr. 300 grtn .inuaipp.l.a 1 Mel t m. 31 Augustus 8 T.iti.l (eoh.«r...p roor mod.h e» josg.DB r»n 15 jur en onder.)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1943 | | pagina 1