ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uit Stad en Provincie waarin opgenomen de Zierikzeesche Courant 1797-1889 Woensdag 30 December 1942 99ste Jaargang No. 15127 Telefoon no. 32, Giro no. 137677 Directeur-Administrateur (Advertentieolief) A. J. DE LOOZE, Zierikzee - HoofdredacteurM. J, KOSTEN, Ziorikzeo K 2620 TUSSCHEN WOLGA EN DON Mielukto nieuwe vijandelijke aanvallen Het opperbevel van de Duitsche weer macht deelde Dinsdag mede: ln het gebied van den Terek mislukten plaatselijke aanvallen der bolsjewisten. Duitsche en Rumeensche trcepen wierpen den vijand, onmiddellijk tol een tegenaan val overgaand, uit zijn stellingen en ver nietigden daarbij verscheidene tanks. Tus- schen Wol ga en Don en de groote bocht van den Don, mislukten vijandelijke aan vallen in hevige afweergevechten. Een sedert verscheidene dagen ingesloten vij andelijke groep strijdkrachten werd ver nietigd. Sedert 24 December werden hier met steun van de luchtmacht 65 tanks 30 stukken geschut, talrijke zware en lichte infanteriewapens en ander oorlogs tuig vernietigd of buit gemaakt en een groot aaiïtal gevangenen gemaakt. De bloedige verliezen van den vijand vormen een veelvoud van het aantal gevangenen Aan de afweergevechten in de groote bocht van den Don heeft zich een Itali- aansche divisie bijzonder onderscheiden. Ten Zuid-Oosten van het Ilmenmeer zette de vijand zijn door zwaar artillerievuur en talrijke tanks 4 ondersteunden aanval voort Hij werd onder zware verliezen afgeslagen. 34 bolsjewistische tanks wer den stuk geschoten. In het hooge- Noorden bombardeerde de luchtmacht belangrijke losstations van den Moermanskspoorweg. In Tunesië werden plaatselijke, aanvallen van vijandelijke verkenningsformaties af geslagen. Formaties van de luchtmacht vernietigden talrijke tanks en automobie len Vijf Britsche vliegtuigen werden in luchtgevechten neergeschoten; een eigen vliegtuig wordt vermist. In een extra-weermachtsbericht deelde het Duitsche opperbevel het volgende me de: Een van Engeland komend in Zuide. lijke richting varend konvooi, is sedert twee dagen door Duitsche duikb'ooten achtervolgd en in den afgeloopen nacht in herhaalde aanvallen uiteengeslagen- 15 schepen met een gezamenlijken inhoud van 85.000 b'rt., alsmede een torpedo jager en een korvet van de strijdkrach ten die het konvooi beschermde11, werden in den grond geboord; drie andere sche pen werden getorpedeerd. Itallaansch waermachtsbericht Levendige focMactiviteit in N.-Afrika Het 948e communiqué van het Italiaan- sche hoofdkwartier luidt: Onze formaties vliegtuigen hébben her haaldelijk vijandelijke kolonnes in de Ly- bische woestijn gebombardeerd, waarvan een flink aantal voertuigen werd vernield of beschadigd. In Tunesië werden aan vallen van vijandelijke pantserstrijdkrach- ten tijdens plaatselijke gevechten tot staan gebracht. Gemotoriseerde afdeelingen werden verstrooid. In de sectoren van Noord-Afrika was de wederzijdsche ac tiviteit in de lucht zeer groot. Italiaan- sche gevechtsvliegtuigen vielen met suc ces gemotoriseerde troepen en voertui gen aan- Vijf machines werden in lucht gevechten door Duitsche jagers neerge haald; een andere werd neergeschoten door het afweergeschut. Een onzer lucht- konvooien werd door numeriek zeer su perieure jagers onderschept en wist daar van in een ongelijkén strijd twee toe stellen te vernietigen. Het konvooi be reikte behouden zijn bestemming. In de Mlddellandsche Zee is een vijandelijke duikboot getorpedeerd door een van onze eenheden. j DE MOORD OP DARLAN Dnitsch commentaar De „Deutsche Diplomatisch-Politische Korrespondenz" beschouwt de berichtge ving omtrent het geval-Darlan uit Was hington en Londen als „van buitenge woon veel beteekenis" met betrekking tot het achtergrond1, die „wat zijn on middellijk aspect betreft door de beide, niet direct innig verbonden geallieerden, bewust in het duister wordt gelaten"- Het orgaan wijst op het tijdstip, waar op de moord gebeurde, met een Kerst- vacantie van drie dagen in het vooruit zicht, in de hoop, dat daarna alles „van een veel rustiger gezichtspunt uit" kan worden beschouwd. Vervolgens wijst de „Korrespondenz" op de tegenstelling tus schen de Britsche en de Amerika anache berichtgeving. Terwijl de eerste, aldus het orgaan, den moord en den persoon van den dader als onbelangrijk naar den achter grond schuift, spreekt men in de Ver. Staten van een ,(laf verraad", waarbij men niet van plan schijnt de plaatselijke medespelers eerst te laten doodschieten, om vervolgens zich een voor rijn doel ondergeschikt surrogaat te laten opdrin gen. Ook Engeland, aldus de „Korres pondenz", wenscht met het oog op Gi braltar geen nieuwe beheerschende groo te mogendheid aan de oevers van de Middellandsdie Zee, als „lachenden erf genaam" van een zich oplossend1 Fransen koloniaal bezit. Darlan's levensloop Naar Ofi mededeelt werd Francois Darlan op 7 Augustus 1881 te Nérac in het Fransche departement Lot en Ga ronne geboren. Hij werd adelborst en nam naderhand o.m. deel aan den veldtocht iri China. Gedurende den vorigeji wereldoorlog voerde hij het bevel over zekere afdee lingen van de marine aan het front in Europa en in het Naburige Oosten. In 1934 werd hij tot commandant over het Atlantisch eskader en vijf jaren later, in Juni 1939, tot admiraal benoemd. Bij het uitbreken van de vijandelijkheden nam hij de leiding van de Fransdie zee strijdkrachten op zich. In September 1940 werd hij door maarschalk Pétain belast 1 met de functie van staatssecretaris van marine. Op 9 Februari 1941 volgde hij j Flandin op als vice-president van den ministerraad. Een dag later vertrouwde I men hem, als eventueel opvolger van j maarschalk Pétain, de leiding M toe van j de ministerie's van buiten]andsche zaken, I marine eh binnenlandsche zaken. Admiraal Darlan ;nam ontslag uit deze I Fransche ambten op 17 April 1942 en werd toen opperbevelhebber van de land-, zee- en luchtstrijdkrachten. In deze func- j tie knoopte de vermoorde in November i 1942, tegen de instructies van het Fran- sche staatshoofd in, onderhandelingen aan met de Amerikaansche invasietroepen in Noord-Afrika. Kerstboodschap van dr. Göbbels Evenals andere jaren heeft ook ditmaal minister dr. Goebbels zijn tradifioneele Kerstboodschap tot het Duitsche volk ge richt. Ter inleiding schrijft hij, datAde Duit sche soldaat nog nooit met Kerstmis zoo ver van zijn vaderland is geweest als dit jaar. De zoon bevindt zich in het Oosten, de man in het Westen, de broer hoog in het ijzige Noorden en de ^vriend in de zandwoestijnen van Afrika. Op alle zeeën kruisen Duitsche oorlogsvaartuigen met Duitsche soldaten om ver van het vader land den strijd voor het Duitsche leven te voeren. De oorlog, aldus de minister, is een hardvochtige aangelegenheid. Hij wordt voor een groot doel gevoerd, dat men slechts kan bereiken, als men al het an dere daaraan ondergeschikt maakt. Hij ontslaat ons geen dag en geen minuut van onze plichten. En dat is ook goed. Als plichten der natie roepen, moet men bukken, hoe moeilijk dat ook menig maal moge vallen. Dat doen onze soldaten aan het front, dat doen onze vrouwen *en mannen, ja zelfs al onze Ntinderen. Na den soldaten dank te he&ben ge bracht, die door het veldheergénie van den Rijkskanselier hun successen konden behalen, herdenkt Göbbels degenen, die hun leven op het veld van eer hebben, gelaten en de levenden voortdurend aan sporen hun pliöht te doen. 3J0e minister verklaart met klem, dat het vaderland het front nooit in den steek zal laten. De Duitsche soldaat is in den rug gedekt door een millioenen leger van arbeiders, boeren en hoofd arbeiders en vooral ook van Duitsc.ie gouwen. Men heeft ons tot deze oorlog genoopt. Wij zullen hem met de kracht van de geheele natie tot het zegenvieren- de einde doorstaan. De groote leermeester „oorlog" heeft ons in de afgeloopen 3y2 jaar veel geleerd. Zij weten, dat 'tleven van ons volk boven ai het andere gaat en dat wij daarvoor moeten strijden en werken als we het Willen behouden. Dit groote' offer van ons volk wordt niet tevergeefs gebracht en het is eerst ten einde ^ls wij het doel hebben bereikt. Göbbels bracht daarop aan alle Duit- schers op de geheele wereld de groeten en dank van den Führer over. De Führer, zoo bwriuit hij, zal ons door strijd en arbeid brengen tot de over winning en den vrede. Dit zij onze over tuiging op Kerstavond 1942. SLUITING CAFÉ'S OP OUDEJAARSAVOND De Commissaris-Generaal voor de Vei ligheid en Höhere SS uhd Polizeiführer maakt bekend: Ter voorkoming van straffen wordt er op gewezen, dat ook op den Oude jaarsavond 1942/43 het op 2 3 u u r vastgestelde sluitingsuur der café's ge handhaafd moet blijven. Ook dien avond moet aan het sluitingsuur streng de hand gehouden worden. Bij deze gelegenheid wordt geconsta teerd, dat de naleving van het op 23 uur vastgestelde sluitingsuur (par. 1 der ver ordening no. 188/1940 en par. 55 alinea 1 no. 3 der verordening no. 138/1940) vaak ernstig te wenschen overlaat. De politie heeft tot taak, op dergelijke over tredingen nadrukkelijk te letten en er voor te zorgen, dat de overtreders ge straft en de voorts nog vereischte maat regelen tegen de eigenaren van het be trokken bedrijf wórden genomen. De Commissaris-Generaal voor de Vei ligheid en Höhere SS und Polizeiführer W. G. RAUTER, SS Gruppenführer en Luitenant- Generaal der Politie. DE NEDERL. ARBEIDSDIENST beschikt thacs over 60 kampen Nadat de Ned. Arbeidsdienst gedurende een jaar slechts toegankelijk was voor vrijwilligers, heeft 1942 daarin wel zeer diepgaande wijzigingen aangebracht. Van 2 April van dit" jaar af zijn di verse categorieën jongemannen als ar- beidsdienstplichtig aangewezen en in No vember kreeg' de commandant van den NAD de bevoegdheid om alle Nederlan ders, die zijn geboren na. 1 October 1924 en den maximumleeftijd voor den ar beidsdienst nog niét hebben bereikt, op te roepen. Een dergelijke uitbreiding van het aan tal dienstplichtigen eischt echter een even snellen aanwas van het aantal kampen en zoo Zullen ér voor ,den nieuwen 'dienst tijd, welke op 4 Januari 1943 aanvangt, zestig -in bedrijf worden gesteld. In Jan. 1942 wareii er nog slechts 30- De 8 reeds bestaande korpsen, waarin de kampen zijn gegroepeerd, zijn thans tot 12 aangegroeid en, als nieuwe or ganisatorische maatregel rijn deze korp sen vereenigd tot districten. Het kern getal, b'.v. 412 (Overloon-Zuid), toont on- middellijk aan, dat het betrokken kamp deel uitmaakt van het eerste korps van het vierde district en daarin kamp no. 2 is. En leest men b'.v. over het 23e korps (Apeldoorn) dan weet men, dat hier het derde korps van het tweede district wordt bedoeld- De legeringsruimte in de zestig kam pen is evenwel nog te gering om een volledige halve (er zijn 2 diensttijden per jaar) jaarlichting arbeidsdienstplich- tigen te ontvangen en de commandant van den NAD heeft derhalve besloten om tegen 4 Januari a.s. naast de vrij willigers, slechts een kwartaallichting op te roepen. Desondanks zullen gedurende dezen diensttijd 10.860 jonge Nederlan ders onder het devies „lek dien" werk zaamheden verrichten ten behoeve van het vaderland. VERSCHILLENDE BERICHTEN Departement van Sociale Zaken In verband met de vestiging van het departement van Sociale Zaken in Am sterdam zal de correspondentie voor het geheele departement van 4 Januari a.s. af gericht moeten worden aan het depar- ment yan Sociale Zaken, Scheepvaarthuis, Prins Hendrikkade 108, Amsterdam-C. Set inleveren van boter en suiker aan banketbakkers Wanneer banketbakkers voor de uit voering van een bestelling van hun klan ten de inlevering van een hoeveelheid boter of suiker verlangen moeten zij ten minste het inkoopbedrag van deze hoe veelheid boter of suiker op hun verkoop prijs in 'mindering brengen. De prijzen hiervoor bedragen voor sui ker 0.05 per 100 <gr. en voor boter 0.25 per 100 gr. verdwenen-Beabrandt terecht De i^eherche van het politiebureau Sin ged tïF Amsterdam is er thans in ge slaagd, het verdwenen schilderij van Rem brandt, „de man die een ganzeveer slijpt", op te sporen en in beslag te nemen, evenals de beide tegelijkertijd verdwenen schilderijen van Simon Marls: een vrou wenportret en een zigeunervrouw met kind. V., ide man, die de schilderijen het laatst onder zijn berusting had, is gearresteerd. Verdronken Tweeden Kerstavond tegen halfzeven geraakte de 27-jarige mevrouw Vreden- burg uit Westzaan unet haar 4y2-jarig dochtertje, dat achter bij haar op de fiets zat, door de duisternis in het water van de Delft tusschen- Assendelft en W estza'an. Hoewel spoedig de reddende hand ge boden werd, bleek, nadat medische hulp was ingeroepen, dat de ileventfeeeterr, zoowel van de moeder als van het kind, reeds waren geweken. In alle hospitalen werd op waardige wijze het Kerstfeest, gevierd. Zooals onze foto toont, werden de gewonden ook i| door vertegenwoor digers van de Partij bezocht Achter den chef-arts, General- lcommissar Schmidt (Stapf-Borrius Pa-n s) PREDIKBEURTEN Donderdag 31 Dec. en Vrijdag 1 Jan, Oudejaar en Nieuwjaar) Zondag 3 Januari Kerkwerye. Oudejaar 8 ure, da. Veen (Coll. pred.-wad. en weeien). Nieuwjaar 10 ure, dhr. r. d. Fiier, hulppr. te Seroos- kerke. Z. 2.30 ure, da. Veen. Burgh.Oudejaar 7.30 ure, da. Saraber (Coll. emer.-pred., pr«d-w«d. an weezee). Nieuwjaar 10 ure, da. Saraber. Z. 10 ure, idea (Ser. kerkeraadaledenen Extra oollaote kerk). Renessft. Oudejaar 7 ure, di. Kleiomen. Nieuwjaar geen dienst. Z. 2.30 ure, ds Kleinman (Bev. kerkeraadsledan). Evangelisatie. Oadejear 7 ure, dhr. v. d. Flier, hulppr, te Serooskerke. Z. 2 30 ure, dhr. Viaoh, zend.-leertar. Noordwelle. Oudejaar 5 ure, de. Klein man. Nieuwjaar geen dienst. Z. 10 ure, ds. Kleinman (Bar. kerkeraadaleden). Haamstede. Oudejaar 3 ure, da. den Hollander. Z. 10 ure, idem. Geref kerk. Oudejaar 3 ure, da. Voornereld. Nieuw jeer 10 ure, idem. Z. 10 en 2 30 ure, idem. Geref. gem. Oudejaar 3 ure, Lees- dienst. Nieuwjaar 10 ure, idem. Z. 10 en 2 30 ure, idem. Eikerzee. Oudejaar 3.30 ure, da. Bosohloo. Nieuwjaar an Z. 10 u*e, idem. Brouwershaven. Oudejaar 3 30 are, de. Ninok Blok (Extra coll) Nieuwj^a- geen dienst. Z. 10 30 nra, ds. Ninok Blok (H'e*. kerkeraadaleden). tteref. kerk. Oudrjaar 3 ura, ds. Meester, Nieuwjaar 10 ure, idem. Z. 10 en 3 ure, ds. Unger van Bruinisse. Zonnemalre. Oudejaar 6 30 ure, ds. Tonabeek. Nieuwjaar en Z. 10 ure, idem. Geref. kerk. Oudejaar 7 ure, ds. v. d. Linde Nieuwjaar 10 ure, idem. Z. 10 en 2.30 ure, ds. Venema van Nieuwerkerk. Noordgouwe. Oudejaar 7.30 ure, ds. v. Griethoyzen (Coll. emer.-predNieuwjaar en Z. 10 are, idem (Coll. noodl. kerken en personen). Ouwérkerk. Oudejaar 2.30 ura, ds. v. d. Poel van Ziariksee. Z. 2.30 ure, ds Westerhof van Nieuwerkerk. Nieuwerkerk. Oudejaar 3 ure, ds Was- terhof (Extra ooll.) Nieuwjaar en Z. 10 u«-e, ds. Westerhoi. Geref. kerk. Oudejaar 3 45 ure, ds. Venema. Nieuwjaar 9 30 ure, id am. Z. 10. oaud. den Koer van Bode gravan en 2 30 ure, ds. Voorneveld van Haamstede. Geref gem. Oadejear 7 nre, Leesdienst. Nieuwjaar 10 ure, idem, Z. 10, 2.30 en 6 ure, idem. Oosterland. Oudejaar 7 ure, dr. Weeda. in het Jeugdgebouw. Nieuwjaar 10 ure, dr. Waeda. Z. 10 en 2 30 ure, idem (Bev. ooderl. en diaken). Geref. kerk. Oudejaar 215 ure, ds. Venema. Nieuwjaar 11 ure, idem. Z. 10, ds. Voorneveld van Haam stede en 2.30 ure, oand. den Boer. Geref. gem; Oudejaar 6 30 ure, Leesdienst. Nieuw- jear 10 ure, idem. Z. 10, 2 30 en 7 ure, Idem. Oud-geref. kerk. Oudejaar 7 ure, ds. Blaak van St. Philipaland, Nieuwjaar' 10 ure, Laesdienst. Z. 10, 2.30 en 7 ure, idem. Sirjansland. Oudejaar 6.30 ure, ds. Aaibars (Ooll voor emer.-pred. en weezee) Nieuwjaar 10.30 ure, ds. Aalbers. Z. 10 ure, idem. Bruinisse. Oudejaar 3 ure, ds. Mars man. Nieuwjaar 10 ura, idam. Z. 10 en 2.30 ure, idem. Geref. kerk. Oudejaar 3 ure, ds. Dnger. Nieuwjaar 10 ure, idem Z. 10 en 3 nre, idem. Geref. gem. Oude jaar 3 ure, Leeskerk. Nieuwjaar 10 ure, id«m. Z. 10 en 3 ure, idem. Oud-garaf kerk. Oadejear 230 ure, Leeskerk. Nieuw jaar 10 ure, idem. Z. 10 en 2.30 ure, idem. St.-FUlfsland. Oudejaar 6 30 ure, ds. Holst. Nieuwjaar 10 ure, idem. Z. 10, Laesdienst en 2 30 nre, ds. Holst. Oud- geref. gem. Oudejaar 6 30 nra, ds. Blaak. Nieuwjaar 9.30 ure, idem. Z. 9 30, 2 30 an 6 ure, idem. Geref. gem. Oudejaar 7 ore, Laesdienst. Nieuwjaar 10 ure, idem Z. 10, 2.30 en 6 30 ure, idem. St.-MaartensdQk. Oudejaar 3 ure, ds. de B'ee. Nieuwjaar 10 ure, idem. Z. 10 en 2.30 ure, idem. Ned. geref. gem. Oade jaar 6.30 ure, Leendienst. Nieuwjaar 10 ure, idem. Z. 10, 2.30 en 6.30 ure, idem, Oud-geref. gem. Oudejaar 6 30 ure, Lees dienst. Nieuwjaar 10 ure, idem. Z. 10, 2 30 en 6 30 ure, idem. Oud-Vossemeer. Oudejaar 2.30 ure, ds. v. Eist. Nieuwjaar 10.30 ure, idem. Z. 10.30 en 2 30 ure, idem. Geref. kerk. Oadejear 6 ure, ds. Vreagdenhil. Nieuw jaar 10.30 ure, idem. Z. 10 30 en 2 30 ure, idem. Oud-geref. kerk. Oudejaar 6 ura, Laesdienst. Nieuwjaar 10.30 ure, idem. Z. 10.30, 2.30 ai 0 ure, idem. •eherpenlsse. Oudejaar 3,30 ure, ds. de WANNEER VERDUISTEREN? Heden (Woensdag) zon onder 16.85 Morgen (Donderdag) zon op 8.51zon onder 16.36 Tusschen zonondergang en zonsopgang moet worden verduisterd. Maan op 1.58; maan onder 12.58 Nieuwe maan Woensdag 6 Januari Eerste kwartier Woensdag 13 Januari Volle maan Donderdag 21 Janua i. Laatste kwartier Vrijdag 29 Januari Heen. Nieuwjaar 10 ure, idem. Z. 10 en 2 30 ura, idem. Geref. gem. Oa 1ejeer 6 30 pre* Leesdienst. Nieawj«er 10 ure, idem. Z. 10, 2 30 en 6.30 ure, idem. Stavenisse. Oudejaar 2.40 ure, de. JDamsté. Nieuwjaar 10.10 ure, idem. Z. 1010 en 2 40 ure, idem (Bev. kerkereeds- ledee). Oud-geref. kerk. Oudejaar 6 10 ure, Leeakark. Nieuwjaar 10.10 ura, idem. Z. 10.10, 2.40 en 6.10 ure, idem. PREDIKBEURTEN Donderdag 31 Dec. en Vrfjdag 1 Jan. Oudejaar en Nieuwjaar) Zondag 3 Januari Ned. flerv. Kerk. j Zierikzee. Kleine kerk. Oadejear 4 ure, ds. v. d. Poei en ds. Veieton (Coil, pred.-wed. en weezen). Nieuwjaar 10 ure, ds. Veieton. Z. 9 30 ure, id«m; 11 ure, ds. Pijnaoker Hordijk, geen middagdienst. Lnth. Kerk. Oadejear 7.30 ure, mej. D.a Monsee». Z. 10 ure, idem. Geref. Kerk. Oadejear 3 ure, ds. Leene. Nieuwjaar 10 ure, idem. Z. 10 en 3 ore, ds. Meester van Brouwershaven. Ohr. Geref. Kerk. Oadejear 3 ure, ds. Hoogendoorn. Nieuw jaar 10 ure, idem. Z. 10 en 3 ure, idem. Geref. Gem. (St.-Domusstraat) Z. 9.30, 2 en 6 ore, Leeskerk. Oud-Geref. Gem. Z. 10 en 2.30 ure, Leeskerk, HAAMSTEDE. Benoemd tot opzichter 2e klasse bij het bouw- en woningtoe zicht „Zeeland1 Noord" de heer Z. Rose- boom, thans werkzaam bij de gemeente werken te Hattem- DRE1SCHOR Op 2en Kerstdag gaf de Mondharmonica-Vereeniging „Kunst na Arbeid'', op de bovenzaal van de Keijzer hare eerste winteruitvoering. Een talrijk opgekomen publiek woonde deze uitvoe ring bij. Met een aanlal populaire muziekstuk jes, werd ter afwisseling opgevoerd een revue „Voor elk wat wils". Het was een goede gedachte van deze vereeniging de jeugd op dezen dag een amusanten avond te verschaffen, waarvan dan ook dankbaar gebruik werd gemaakt. OOSTERLAND. Waarschijnlijk om te gebruiken voor Kerstboom zijn de vorige week, ten nadeele van de Heerlijkheid van Oosterland, eenige denneboomen op het Heerenhof, afgezaagd. Bij de mare- chaussée hier ter plaatse is aangifte van deze daad geschied. BRUINISSE. De vorige week werden van hier verzonden naar Holland door hier wonende handelaars ongeveer 500 tonnen mosselen. Via Yerseke, Tholen en Philippine gin gen ongev. 1500 tonnen mosselen. Prijzen als voren. Aangevoerd werden ongeveer 200 vaten zeebliek. - De collecte voor Kinderzorg in Je Ned. Herv. Kerk gehouden, bracht ruim f165 op. - Het Kerstfeest van de Zondagschool dat gehouden werd in de Ned. Herv- Kerk, mocht zich in- groote belangstelling verheugen. Wegens ziekte van Ds- Mars man berustte de leiding bij ouderling Krijger, die tevens als onderwijzer aan de Zondagschool verbonden is. Hij ver telde het Kerstverhaal, terwijl mej. di Korte een ander verhaal vertelde. De kinderen kregen als gewoonlijk eenige versnaperingen en een leesboek. ST.-PHILIPSLAND. 2e Kerstdag wari in de Ned. Herv. Kerk alhier Kerstfees'l gevierd met de kinderen van de Zondags school, welke onder leiding staat van mej. P. van Nlsteker en dhr. L. C.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1942 | | pagina 1