ERFENIS-HUWELIJK u i"' la* (upr1; neem n akkertje radio-programma kerstcollecte van winterhulp opgave adreswijziging verschillende BERICHTEN örossierdsrij gesloten BERICHT maatregelen voor onderwijzers Woensdag 23 December HILVERSUM I. 415.6 m. 7,15 Accordeon en cither, gr.; 7.30 BNO: Nieuwsberichten; 7.40 Frlssche ochtend klanken, gr.; 8 80 BNO: Nieuwsberichten 8.40 Gesprek met Peter; 8.50 Vele vroo- lljke noten, gr.; 10 Orkest Otto Hendriks 10.80 Een monument van Friesche kunst 10.45 Otto Hendriks en zijn orkest; 11.16 Bioscooporgelsoli, gr.; 1180 Pianovoor dracht; 12 Almanak; 12.05 Dick Wille- brandts en zijn dansorkest; 12.45 BNO: Nieuwsberichten; 13 BNO: Actueele be schouwing; 13.10 18e eeuwsche muziek, opn.; 18 Gerard van Krevelen en Frans Wouters en hun orkesten; 15 Voordracht; 15.16 Halfweg, gevarieerd programma; 16.45 BNO: Nieuwsberichten; 17 Cello en plano; 17.30 Een goed verblijf in elk bedrijf, luisterspel; 17.50 Omroep-Harmo- nie-orkest; 18.30 BNO: Nieuwsberichten; 18.40 Frans Wouters en zijn orkest; 19 Wat niet in de krant staat; 19.15 alleen voor de radio-centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken; 19.16 Mis van Haydn; 20.15 Viool en piano; gr.; 20.45 Symphonlsch concert, gr.; 21.46 BNO: Nieuwsberichten; 22.00 Instrumentale soli, gr.; 22.20 Componis ten portretten, gr. HILVERSUM II. 301.5 m. 7.16—7.40 Zie Hilversum I; 7.40 Och tendgymnastiek; 7.50 Sportnieuws; 8.00 Voor de rijpere jeugd van het platteland 8.16 Werken van A. Ponehielli, gr.; 8.30 BNO: Nieuwsberichten; 8.40 Orkestcon- oert, gr.; 9 Orgelconcert, opn.; 9.15 Voor de huisvrouw; 9.30 Omroep-Meisjeskoor, opn.; 10 Godsdienstige uitzending; 10.40 Lezing: De kerstgedachte in de muziek en de beeldende kunsten; 11 Voor de jeugd; 11.20 Matrozenkoor, gr.; 11.30 Or kest Jack der Kinderen; 12.30 Landbouw- reportage; 12.45 BNO: Nieuwsberichten 18 Programma overzicht; 13.05 Amuse mentsorkest; 14 Godsdienstige uitzending 14.30 Haarlemsche Orkest vereeniging; 15.30 Voor de vrouw15.45 Dansen en walsen voor piano, gr.; 16.07 Kinder-con cert, opn.; 16.45 BNO: Nieuwsberichten; 17 Voor de jeugd; 17.30 Balletmuziek, gr.; 17.45 Spiegel van den dag en BNO: Actu eele beschouwing; 18 Walsencyclus V, gr.; 18-15 Pension Jt Stekeltje, luisterspel 18.30 II pescatori di Perle, opera, gr.; Van 19.15 alleen voor de radio-centrales die over een lijnverbinding met de studio beschikken; 19.15 Eerste Peer Gynt Suite, gr.; 19-30 Vreugde en arbeid; 19.45 BNO; Nieuwsberichten; 19.55 Vreugde en ar beid; 21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22.00 BNO: Actueele beschouwing; 22.10 Avond- wijdjng; 22.20—24 Zie Hilversum L KADIONIBUW8 Woensdag 23 December Ernstige muziek. Hilversum II, 14.30 uur: Concert door de Haarlemsche Orkestvereeniglng onder leiding van Drs. Arend Koole m.m.v'. Ernst Bielke, bas. Het programma be vat werken van Hugo Wolff, Richafd Wagner e.a. Godsdienstige uitzendingen. Hilversum II, 10 uur: Morgenwijding en ziekentroost; 14 uur Godsdienstige le zing; 22.10 uur avohdwijdlng. Voor de jettgd. Hilversum II, 17.16 uur: In de serie „Jongens, dat zou je wel willen", ver telt de bekende piloot Scholte over zijn leven als vlieger. Hilversum II, 11 uur: „Het sprookje van den Kerstboom", een luisterspel voor de Jeugd door Wim Stam- Sport, Hilversum II, 7.50 uur: Sportnieuws uit alle landen. Reportage. Zie Maandag. Feuilleton 20 Hel Oorspronkelijke Nederlandsche roman door Henk van Heeswijk Dan, antwoordde het heertje zege vierend, betwist ik het recht van den heer Blokker op deze erfenis, want en hierbij zag hij op zijn horloge ik constateer, dat het q|p ihet oogenblik vijf minuten over half vier is. Laten we aannemen, dat de heer Blokker met, hm, zijn vrouw thans tien minuten in dit vertrek aanwezig zijn, dan hebben zij eerst om vijf minuten vóór half vier aanspraken gemaakt op de erfenis. Dat is precies een kwartier te laat! Kees schrok. Hij werd bleek en zag rijn jonge vrouw bezorgd aan. Zou hem nu op dit moment nog de erfenis ontgaan? Maar dat wilde hij dan nog wel eens zien! Hij had wei voor heeter vuren ge staan. Mag ik misschien even in herinnering brengen, dat ik reeds op 23 Mei van dit jaar aanspraak heb gemaakt op deze erfenis? De- eenigste voorwaarde, waar aan ik op dien dag niet kon voldoen, was, «tot ik gehuwd moest zijn. De an dere voorwaarde, dat lk minstens een half jaar bij een en dezelfde patroon werkzaam moest zijn, kon ik nakomen. Gesproken woord. Hilversum I, 18 uur: In de serie „Wal niet in de krant staat" behandelt Frans IMeeuwsen de vraag: „Wat beteekent Europeesche denken?" Op 22 en 23 dezer zullen de bussen van de Winterhulp weer dóór de straten worden, gedragen en het publiek worden voorgehouden. Dat wordt dus de Kerst collecte en met nog meer klem dan anders bij de maandelijksche inzameling doet de Winterhulp een beroep op allen die geven kunnen. Immers: van deze col lecte wil zij iets bijzonders maken en dat uiteraard, omdat zij mag verwachten in deze laatste weken van het jaar met haar bijzondere dagen extra te worden bedacht. Moge de Kerstoogst der busramme laars overvloedig zijn. Dan zal deze col lecte een zeer goede figuur maken in de reeks inzamelingen, welker opbrengst zich in stijgende lijn beweegt. Want dat is moodig. De winter toch doet thans zijn intrede en de gevende taak van de Winterhulp breidt zich daarmede uit. Of, zooals de affiches het zeggen: het kwik daalt, dus uw plicht stijgt. De W.H.N. wil' geven en zij ziet haar hulp aan hen, die tekort komen, niet als een liefdadige gift, maar als een daad van rechtvaardigheid, omdat de ontvan gers zich geborgen moeten weten in het eigen volk. En daarom dan ook wordt aan de gevers aan Winterhulp geen lief dadige gift gevraagd, maar, wat meer is, een offer uit gemeenschapszin. Dat in zoo moeilijke tijden idie druk op de groote groep der bevolking, wier inkomen laag is, wel zeer hard is, behoeft geen be toog. Vooral in deze donkere weken, als de winter inzet, wenden steeds meer gegadigden zich tot Winterhulp, teneinde de hulpmiddelen te verkrijgen of die uoo- dige uitbreiding te geven, die de mensch in dit seizoen niet ontberen kan, zoo- als dekking, kleeding, brandstof enz. Dit bedenke men als met de bus tot offeren wordt opgewekt. li verband met sociale verzekeringen Ten einde een vlotte uitvoering der sociale verzekeringswetten te bevorderen en de schadeloosstellingen ojpï tijd te kunnen doen uitbetalen, is het noodzake lijk dat werkgevers en verzekerden bij evacuatie of verhuizing alle stukken op de sociale verzekering betrekking heb bende, medenemen en hun adreswijziging zoo spoedig mogelijk aan de betrokken organen opgeven. Adresverandering moet worden opge geven: Aan de Rijksverzekeringsbank te Am sterdam, afdeeling ongevallenwetten: door hen die krachtens de ongevallenwetten eenigerlei uitkeering ontvangen; aan den raad van arbeid, onder wiens gebied zij behooren: 1. door alle werkgevers, wier arbeiders, ingevolge de ongevallenwet 4921 zijn ver zekerd door de werkgevers die him arbeiders ingevolge de land- en tuinbouw- ongevallenwet hebben verzekerd bij de Rijksverzekeringsbank en door de werk gevers die hun arbeiders ingevolge de ziektewet bij een raad van arbeid heb ben verzekerd; 2e. door arbeiders, die krachtens de invaliditeitswet zijn verzekerd, aan wie een rentekaart is uitgereikt, ook indien zij hun rentekaart tijdelijk aan hun werk gevers hebben afgedragen. <*b W W G*> W Hoe rrieer het geluk van Huilen komt, des te grooter kans heeft het ineen te storten. Het bewijs hiervan is geleverd en wel zwart op wit. Het is onderteekend door den directeur van de Bergmann-Werke te Berlijn, waar ik de laatste twee jaren onafgebroken heb gewerkt. Het papier, waarop dit verklaard is, is gedateerd 25 Mei. j Maar U bent te laat met Uw vrouw j binnengekomen, zeide het oude heertje sarcastisch en daarom kunt U, volgens mijn oordeel, geen aanspraak maken op de erfenis. Mijnheer de no taris, vervolgde "Kees rustig, indien ik mij niet vergis, zeide U, dat oom Klaas op 29 November van het vorige jaar om tien minuten over drie 'smiddags is overleden? -Zoo is het, mijnheer, antwoordde de notaris. En ik meen, dat de tweede voor waarde van oom NicoLaas inhield, dat ik binnen zes maanden na zijn overlijden getrouwd moet zijn, om aanspraak te kunnen maken op zijn erfenis? Inderdaad, mijnheer. Dan komt de erfenis mij toe, con stateerde Kees, met een ironische buiging tot de andere bezoekers, want ons huwe lijk is om vijf minuten voor drie heden middag gesloten. Voor het verstrijken van de zes maanden, die oom Nioolaas als tijdslimiet heeft gesteld, ben ik dus ge trouwd en, zooals oom Klaas heeft ge- wenscht, met een ter goeder naam en faam bekend staande vrouw. Willen de dames en heeren zich van dit laatste even overtuigen? Hier is de verklaring 8e. door verzekerden, die een vrijwillige ouderdomsverzekering hebben gesloten en nog premie betalen; 4e. door verzekerden, die van een raad van arbeid ziekengeld ontvangen. Aan het postkantoor, waar de rente tot nu toe werd ontvangen: le. door hen, die een definitieve, rente oi een rente aan nagelaten betrekkingen ontvangen, (behalve aan de rijksverze keringsbank, dus mededeeling doen aan het postkantoor); 2e. door rentetrekkers ingevolge de invaliditeitswet en de ouderdomswet. Zaklantaarnbatterijen voor bepaalde categorieën Inschrijving vóór 1 Januari hij detailhandel Het ligt in de bedoeling, periodiek batterijen voor zaklantaarns ter beschik king te stellen van bepaalde groepen ge bruikers, die zelfstandig een beroep uit- oefenen, waarbij het gebruik van een zaklantaarn noodzakelijk moet worden geacht, te weten: artsen, dierenartsen, vroedvrouwen en bakers, miet-inwonende verpleegsters en verplegers, apothekers, geestelijken, bodediensten en vrachtrijders zeevisschers en binnenschippers. Deze personen kinnen zich bij een detailhandelaar naai'hun keuze laten in schrijven voor het periodiek betrekken van zaklantaambatterijen- De inschrijving geschiedt door middel van een inschrij vingsformulier, dat bij den detailhande laar kosteloos verkrijgbaar is. Deze for mulieren moeten door den verbruiker zelf worden ingevuld ©n vóór 1 Jan- 1943 bij den detailhandelaar worden in gediend- Op den detailhandelaar rust de ver plichting de gegevens van het inschrij vingsformulier te vergelijken met het per. soonsbewijs van den aanvrager. Indien bij controle blijkt, dat iemand zich bij meer dan één detailhandelaar heeft doen inschrijven, zal hij van levering worden uitgesloten. Nadat de inschrijvingsformulieren door den detailhandelaar aan het bureau voor de metalenverwerkende industrie rijn in- gezonden en deze aldaar zijn gecontro- leerd, zal den detailhandelaar periodiek een toewijzing worden verstrekt, welke hem in staat stelt aan de bij hem in geschreven personen een batterij af te leveren. Betrokkenen doen er dus goed aan, met hun detailhandelaar terzake in contact te bijven. De eerste toewijzing zal ongeveer medio Januari 1943 kunnen geschieden. Mocht de detailhandelaar in gebreke blijven de batterijen aan een ingeschreven verbruiker af te leveren, dan dient de betrokkene zich met een desbetreffende klacht te wenden tot het bureau voor de metalenverwerkende in dustrie, Riouwstraat 182, 's-Gravenhage. Keuring voor Waffen SS en Legioen Het SS-Ersatzkoirimanido deelt ons me de, dat vrijwilligers voor de Waffen- SS en het Legioen zich op onderstaan de data bij de genoemde adressen kun nen vervoegen teneinde gekeurd te wor den. Tevens wordt er 'de aandacht op gevestigd en wel speciaal1 voor hen, die er bezwaar tegen hebben hun dienst buiten Nederland te vervullen, dat thans de mogelijkheid bestaat, om dienst te nemen in een speciaal wachtbatalj'on. De opleiding vindt in Nederland plaats, ter wijl de inzet van dit bataljon ook in Nederland zal blijven. Tijdens de keurin gen voor de Waffen-SS en het Legioen kunnen zich ook diegenen melden, die tot de Germaansche-SS in Nederland wil len toetreden- 4 J$n. '48, 9 uur: Rotterdam, Deut. sches Haus, Westzeedijk. 15 uur: Tilburg, Lange Schijstraat 66- 5 Jan. '48, 9 uur: Roermond, NSDAP, Swalmerstraat 61; 15 uur: Den Bosch, hotel Noord-Brabant, Markt 45. 6 Jan. '43, 9 uur: Arnhem, Wever- van den burgemeester der gemeente, waar zij heeft gewoond. De anderen begrepen thans wel, dat de erfenis nog juist óp het laatste oogen blik hun neus voorbij was gegaan en de een na den ander stond op en ver dwenen na een korten groet tot den notaris, het vertrék. Van Kees en zijn jonge vrouw nam men geen notitie, doch Kees trok zich hiervan niets aan. Hij draaide hen den rug toe en nam plaats in de stoel tegenover den notaris. Ik mag aannemen, mijnheer de no taris, zeide hij, nadat de andere bezoe kers, waarvan Kees thans begreep, dat zij de verschillende filantropische instel lingen vertegenwoordigden, die aanspraak zouden kunnen maken op de erfenis, als Kees niet aan de gestelde voorwaarden zou kunnen voldoen, waren vertrokken, dat u thans eveneens ervan overtuigd rijt, dat ik thans recht heb op deze erfenis. Inderdaad, mijnheer Blokker, ant woordde de notaris. Ik kan niet anders constateeren, dan dat u aan de in het testament gestelde voorwaarden voldoet, zij het dan ook op het allerlaatste oogen blik. Persoonlijk had ilb u reeds ge- schrapt, temeer, omdat ik niets meer van u hoorde na uw laatste bezoek op mijn kantoor. Ik nam aan, dat u er reeds van afgezien had en inmiddels weer ver trokken was naar Berlijn. Des te grooter was mijn veibaring, toen ik u hier van middag plotseling zag verschijnen met uw vrouw. U zult kunnen begrijpen, dat ik 'de eerste oogenblikken niet wist, hoe 6traat 16b; 16 uur: Hengelo, Deutschcs Haus. 7 Jan. '43, 9 uur: Zwolle, hotel Pe ters, Markt. 15 uur: Assen, Friesland kazerne, Vaart Zuidzijde. 8 Jan- '43, 9 uur: Groningen, Concert huis, Poelestraat. 14 uur: Leeuwarden, huize Schaaf, Breedstraat. 9 Jan. '43, 9 uur: Amsterdam, School lepenweg 13. 10 Jan- '43, 10 uur: Utrecht, Wehr- machtheim, Mariaplaats. 11 Jan. '43, 10 uur: Amersfoort, Dienst, gebouw, Leusderweg. 12 Jan- '43, 10 uur: Den Haag. gafé Den Hout, Bezuidenhoutscheweg. De inspecteur voor de prijsbeheersching te Amsterdam heeft een grossier in le vensmiddelen, wonende aldaar, veroor deeld tot een boete van f20.000 met verbod om gedurende vijf jaren als han delaar in levensmiddelen op te treden. De betrokken handelaar had gedurende langen tijd veel grootere winst gemaakt dan voor een grossier in levensmiddelen als normaal moet worden beschouwd. Een van de specialiteiten van den veroor deelde was het artikel huishoud- oi aromablokjes, waarvan de prijs abnor maal hoog was en de kwaliteit niet min der abnormaal slecht. Bij de bepaling van de strafmaat hebben de omstandig heden, dat de grossier in kwestie reeds eerder wegens een prijsovertreding met f 2000 was beboet en dat er regelmatig moeilijkheden waren geweest zoowel met de prijsbeheersching als met den keu ringsdienst voor waren, uiteraard mede gewicht in de schaal gelegd. Dat de veroordeelde geen behoorlijke boekhou ding aanhield, werkt eveneens zeer te zijnen madeele. Maanvisch. aangespoeld Dr. A. B. van Deinse schrijft aan de N.R.C. Dezer dagen ontving ik bericht van In verband met het Kerstleast zal de Nieuwsbode op Vrijdag 25 en Zaterdag 26 December a.t. NIET worden uitgegeven. De Directeur. dr. L. G. Gelderman, arts le Kortgene, Noord-Beveland, dat op dit eiland aan de Noordkust, bij Colijnsplaat, een maan visch was aangedreven. Onmiddellijk werd deze stranding doorgegeven naar het Rijks Museum van Natuurlijke Histo.* rie te Leiden, van waaruit men zijn best zal doen het zeldzame dier te behouden. De brief van den heer Gelderman gaf behalve een uitvoerige beschrijving en eetnige maten ook een zeer goede schets van deze visch, zoodat de determinatie zeker is. Van dit geval is vooreerst merkwaar dig, dat het exemplaar levend aankwam en nog een paar uur op het droge in leven bleef, want onze visschenspeciali- teit, dr. H. C. Redeke, schreef nog in 1935, dat hem, van de zestien strandin gen sedert 1836, nooit een geval bekend was geworden van levend aanspoelen. De totale lengte van dezen ovaalvor- migen, leiblauwen visch bedraagt 118 cm. De hoogte van de driehoekige rug- viini was 50 cm., even hoog was de aars- vin, die dezelfde gedaante heeft. De hoogte van het visschenlichaam was 7(i Diensttijd als kweeksling met aete telt mede voor salaris Belooning voor diploma Dnitsohe taal Donderdag rijn twee besluiten van don Secretaris-Generaal van het departement van Opvoeding, Wetenschap en Kuituur- j bescherming afgekomen, welke van be- i lang zijn voor het onderwijzend per soneel, werkzaam bij het lager onder wijs. Deze besluiten bevatten onderschei denlijk een regeling betreffende den diensttijd, welke is doorgebracht als zelf standig kweekeling met acte, en voor schriften omtrent de belooning, toe te kennen wegeps het bezit van het diploma van geschiktheid tot het geven van on derwijs in de Duitsehe taal aan scholen voor gewoon en voortgezet gewoon la ger onderwijs. Zooals bekend, werden tot nu toe bij de periodieke salarisverhoogingen van on derwijzers niet in aanmerking genomen de dienstjaren, welke als zelfstandig kweekei ing met akte waren doorge bracht. Hierdoor waren onderwijzers, die langen tijd als kweekeling met akte zijn werkzaam geweest, in een aanmerkelijk minder gunstige positie dan hun col lega's, die er spoediger in geslaagd wa ren een aanstelling als onderwijzer te verkrijgen. Dit verschijnsel van ongelijke salarieering als uitvloeisel van het insti tuut van de kweekelingen met akte, heeft de Secretaris-Generaal van het depar tement van O., W. en K. thans te niet gedaan door te bepalen, dat de diensttijd, welken de bezitter van de akte van be kwaamheid als onderwijzer na 31 Dec. 1983 als zelfstandige kweekeling met akte heeft doorgebracht, geldig zal zijn voor periodieke salarisverhoogingen als onder wijzer, mits en voor zoolang de zelfstan dige werkzaamheid zich heeft uitgestrekt over alle lesuren, aangegeven op den rooster van lesuren bestemd voor de leer lingen, waaraan de kweekeling onderwijs he'eft gegeven. Uit een door den inspec teur van het lager onderwijs gewaar merkte verklaring van het hoofd der schooi, waaraan de kweekeling werkzaam is geweest moet blijken, dat en gedurende welke tijdvakken, aan de gestelde eischeu is voldaan. Met dezen diensttijd behoort rekening te worden gehouden van 1 ÖcL. 1942 af. De gevolgen van dezen soci alen maatregel zijn in het bijzonder in de huidige omstandigheden van groote beteekenis. Ten aanzien van het diploma van ge schiktheid tot het geven van lager on derwijs in de Duitsehe taal, uitgereikt aan hen, die met vrucht een applicatie- cursus in de Duitsehe taal hebben ge volgd, is voorts bepaald, dat bezitters vaii een dergelijk diploma een tijdelijke belooning ontvangen van f 45.— 's jaars, mits en voor zoolang zij als vast of tijdelijk hoofd of onderwijzer in deze taal les geven aan scholen voor gewoon en voor voortgezet gewoon laj*p onder wijs. De belooning gaat in met den eer sten dag der maand, waarin hel diploma is uitgereikt. De standplaats- en de on- gehuwdenaftrek zijn op de belooning van toepassing. Er bestaat geen aanspraak op de belooning, indien belanghebbende reeds een verhooging van jaarwedde wegens het bezit van de akte Duitsch l.o. geniet. De belooning wordt niet in den pensioengrondslag opgenomen. ik het had. Maar laten wij1 nu de zaken afhandelen. Mag ik u allereerst een si gaar aanbieden? Of liever een sigaret? Liever een goede sigaar, als ik zoo vrij mag zijn, antwoordde Kees opge wekt, terwijl hij een sigaar uit het hem voorgehouden kistje nam- Om u eer lijk de waarheid te zeggen, ben ik op het oogenblik precies platzak. M'n laat. ste geld heb1 ik gegeven aan den taxi chauffeur, die me met een sneltreinvaart naar hierlbiracht en ik heb vandaag nóg geen tijd gehad om een pakje sigaret ten te koopen. Mag ik mevrouw misschien een si garet aanbieden? vroeg de notaris aan Jo. Deze weerde het aanbod glimlachend af. Dank u, ik rook niet. De notaris klapte de fraaie, met ivoor ingelegde sigarettendoos dicht en zeide op hoffelijken toon: Een bewijs te meer, dat u aan de gestelde voorwaar de voldoet. Het duurde eenigen tijd, voordat de overdracht op de, volgens de wet voor geschreven wijze had plaats gehad. Toen was het echtpaar Blokker in het bézit van een ronde som van ruim f 180.000, benevens een hypotheek-vrij villatje in Aerdenhout met de daarin aanwezige in boedel en de bij het huis behoorenkÜe moes- en bloementuin. Zonder één cent rijn eigendom te kunnen noemen, was Kees Blokker des middags de woning van notaris Bronkhorst binnengetreden, als een welgesteld man kon hij het huis thans verlaten. Toen de jonggehuwden den notaris de hand hadden gedrukt en men aanstalten maakte om te vertrekken, kuchte de no taris en zei: „Het is misschien een in- I discrete vraag, maar mag ik misschien I weten, hoe u er in geslaagd bent om I in zoo'r korten tijd in kennis te komen met deze dame? Ik stel deze vraag daar om, daar u bij uw eerste bezoek aan mij verklaarde, dat u in Nederland geen enkele dameskennis had. Kees lachte eens en keek zijn vrouw aan- Toen zei hij tot den notaris: Hebt u wel eens gehoord van „liefde op het eerste gezicht?" De notaris lachte fijntjes. Aha, ja, ik heb er wel eens van gelezen, maar ik héb nooit gedacht, dat zooiets ook in het werkelijke leven voorkwam- Ik ook niet, antwoordde Kees droog, terwijl hij de deurknop in de hand had. Overigens héb ik ook niet gezegd, dat er in dit geval sprake van was. Ons huwelijk is voorloopig alleen maar een zakelijke overeenkomst. Ik bén in mijn jonge jaren altijd op avontuur uit geweest en heb al verscheidene moeilijk heden in het leven overwonnen. En wat zoudt u doen, wanneer u zes dagen den tijd kreeg om honderdtachtigduizend gulden plus een woning met inboedel te verdienen, door alleen te zorgen vóór dien tijd getrouwld te zijn? Dan denk je niet aan liefde, maar in de eerste» plaats aan het geld. flVordl vervolgd},'

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1942 | | pagina 2