ma ERFENIS-HUWELIJK f. 7.500.000.000- Uil Stad an Provincie Radioprogramma Zondag SO December HILVERSUM I. 415.5 m. 7.30 Het Zondagochtendconcert, gram.; 8.15 Harmoniemuziek, gram.; 8.30 De zin van het boer zijn; 8.45 Lyrische Suite, gr.; 9 BNO: Nieuwsberichten; 9.15 Ge sprek met Peter; 9.80 Zondagmorgen zon der zorgen; 10.80 Deutsche Stunde; 11,30 De Stem der SS; 11.45 Neerlands stem van het Oostfront; 12 BNO: Nieuwsbe richten; 12.15 Cyclus: Kleine geistliche Konzerte; 12.40 Het Duitsche volkscon cert; 14 Omroep-Symphonieorkest; 15 Europeesche schrijvers in dezen tijd; 15.20 Het Omroep-Symphonie orkest; 16 Maes- tTO's, Italiaansch zangprogramma; 16.30 Theo Uden Masman en zijn dansorkest; 17 Het Zondagmiddagcabaret; 17.45 Or kest Malando en solist; 18.30 BNO: Nieuwsberichten; 18.45 Sport van den dag; vanaf 19.15 alleen voor de Radio- Centrales die over een lijnverbinding met de studio beschikken; 19.30 Viool en pia no; 20-15 Luchtige Zondagavondklanken, gevarieerd concert; 21.45 BNO: Nieuws berichten; 22 Filmliedjes, gram.; 22.20 Hongaarsche en Argentijnsche klanken, gram.; 23—24 Disco-variété, gram. HILVERSUM II. 301.5 m. 7.30-9.15 Zie Hilversum I; 9.15 De Stroobloem, luisterspel voor de jeugd; 9.45 Uit dei' Stillen bloemhof; 10.30 Stu diedienst; 11.30 Gewijde muziek, opname 11.45 Advent-Cyclus, gram.; 12 BNO: Nieuwsberichten; 12.15 Programma-over zicht; 12.20 Zang en orgel; 12.30 Toe spraak door den heer H- J. Wouden berg; 12.45 Zang en orgel; 13 „Wie en wat waren onze voorouders?" 13.15 Het Omroeporkest; 14 Ek is een geb'ore 'Transvaler... 14.30 Lichte viool- en gi- taarsoli, gram.; 15 Der Vogelhandier; 16.45 Ned. Boekenschouw; 17 Jeugdcon- cert; 17.45 Spiegel van den dag en BNO: Oostlandpraatje; 18 „De Kortste Dag"; 18.40 De Ned. Taalclub; 19 BNO: Engel- sche uitzending: Dutch News Reel. Voor de radiocentrales: Minon Vallin zingt, gram.; van 19.15 Alleen voor de radio- eentrales die over een lijnverbinding met de studio beschikken; 19.15 Salonorkest 1945 BNO: Nieuwsberichten19.55 Het Salonorkest; 20.15 Symphonisch Zondag- avondconcert, gram-; 21.45 BNO: Nieuws berichten; 22 BNO: Actueele beschouwing 22.10 Avondwijding; 22.20—24 Zie Hil versum I. Maandag 21 December HILVERSUM I. 415.5 M. 7.15 Vroege zangers, gram.; 7.30 BNO: Nieuwsberichten; 7.40 Orkest- en solis tenpraatjes in bonte afwisseling; 8.30 BNO: Nieuwsberichten; 8.40 Gesprek met Peter; 8.50 Rhapsodie en Suite, gram.: 9.30 Spiegel van den dag, opn.; 9.37 Rhapsodie en Suite, gram.; 10 Orkest Rentmeester; 10.30 Voordracht; 10.45 Or gelconcert, gram.; 11 Orkest Rentmees ter; 11.30 Cello en piano; 12 Almanak. 12.05 Frans Wouters en zijn orkest; 12.45 BNO: Nieuwsberichten; 13 BNO: Actu eele beschouwing; 13.10 Piano, viool en cello; 13.45 Reportage; 14 Avondrood, programma voor ouden van dagen; 15 Spel voor voetlicht en camera; 16 Om roeporkest; 16.45 BNO: Nieuwsberichten 17 Pianovoordracht; 17.30 Van heinde en verre klinkt het nieuws; 17.45 Otto Hen driks en zijn orkest; 18.30 BNO: Nieuws berichten; 18.40 Zang en orgel; 19 Po litiek weekpraatje; van 19.15 alleen voor de radiocentrales die over een lijnver binding met de studio beschikken; 19.15 Concertgebouworkest; 20.10 Hugo Wolf en het lied; 20.40 Het Concertgebouwor kest; 21.15 Toccata en rhapsodie voor piano, gram.; 21.45 BNO: Nieuwsberichten 22 Het Lichte lied', gram.; 22.20 De voet jes van den vloer, gram.; 23—24 Frag menten uit Italiaansche opera's, gram. HILVERSUM II. 301.5 Kt 7.15—7.40 Zie Hilversum I; 7.40 Och tendgymnastiek; 7.50 Sportnieuws; 8 Ac tueel nieuws voor boer en tuinder; 8.15 Ouvertures, gram.; 8.30 BNO: Nieuwsbe richten: 8.40 Clavecimbel en orkest, gr.; i 9 Bloemen op den eersten winterdag, gram.; 9.15 Voor de huisvrouw; 9.20 Bloemen op den eersten winterdag, gr. 10 Godsdienstige uitzending; 10.30 Zang met pianobegeleiding; 11 Voor de kleu ters; 11.20 Het Matrozenkoor, gram.; 11.30 Het Sylvestre Trio; 12.30 Winteravond- bezoek bij de familie de Boer; 12.45 BNO: Nieuwsberichten; 13 Programma overzicht; 13.05 Gerard van Krevelen en zijn orkest; 14 Godsdienstige uitzending 14.30 Ned. Kameropera; 15.30 Voorde vrouw; 15.45 Opera-fragmenten, gr,; 16.15 Viool, cello en piano, gram.; 16.45 BNO. Nieuwsberichten; 17 Naar liet lioht, luis terspel voor de jeugd; 17.20 Klaas van Beeck en zijn orkest; 17.45 Spiegel van den dag en BNO: Friesch praatje; 18 j Gram-; 18.15 't Verandert al, episch de- j clamatorium;%l9 Gram.; van 19.15 alleen j voor de radiocentrales 'die over een lïjn- j verbinding met de studio beschikken; 19.15 Theo Uden Masman en zijn dans orkest; 19.45 BNO: Nieuwsberichten; 19.55 Disco Variété, gram.; 20.30 Uit Neerlands Gouwen; 2.45 Orkest Malando, solist en gram.; 21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22 BNO: Actueele beschouwing; 22.10 Avand- wijding; 22.20—24 Zie Hilversum I. ONDERLINGE OORLOGSSCHADE Verzekering Mootschoppij NIOIESTI/ERZEKERINGEN VOOR: beschadiging van gebouwen, inboedels, inventarissen, 'vaar tuigen, enz. bedrijfsschade en huurderving, ook voor binnenvaartuigen; persoonlijke ongevallen; geld, geldswaarden en preciosa Halfjaarlijksche Schaderegeling! Meer dan 500.000 deelnemers verzekerden reeds voor ruim Voegt daarbij ook Uw belang en vraagt inlichtingen bij Uw Assurantiebezorgerl I VERSCHILLENDE BERICHTEN Appelen voor kinderen De secretaris-generaal van het depar tement van landbouw en visscherij' maakt bekend1, dat kinderen van 4 tot en mét 13 jaar, voor zoover woonachtig in het zoogenaamde stadsgebied^ gedurende het tijdvak van 21 December tot en met 31 December 1942 op den met „reserve 3/73" gemerkten b'on van de stadskaart. 1 k.g. appelen zullen kunnen verkrijgen. Teneinde den handel in appelen te kunnen bevoorraden, is het van Donder dag 17 t/m. Zondag 20 December a.s. veib'oden appelen aan het publiek af le leveren. Instellingen als ziekenhuizen, sanato ria e.d. moeten zich wenden tot het be drijfschap voor groenten en fruit, het welk voor hun bevoorrading zal Zotg dragen. Art. 7 t/m 30 Kieswet buiten werking Het Verordeningenblad no. 32 bevat de tiende verordening van den Rijks commissaris betreffende bijzondere maat regelen op administratief rechtelijk ge bied. Hierbij worden de bepalingen van par. 2 van de eerste afdeeling van de Kieswet (voor de lijsten der kiezers de. artikelen 7 'tot en met 30) tot nader order niet van toepassing verklaard. Os bon van hst Keritrantsosn botsr kan men alsnog inleveren Tengevolge van een foutieve publicatie in enkele dagbladen, heeft een aantal personen den termijn, vastgesteld voor de inlevering van den voor het extra rant soen aangewezen bon „Algemeen 446", laten voorbijgaan zonder dezen bon bij den detiaillist in te leveren. Teneinde deze personen alsnog in de gelegenheid te stellen het extra rantsoen te verkrijgen, ikunnen zij bon .Algemeen 446" nog bij den kleinhandel inleveren op Vrijdag 18 en Zaterdag 19 Dec. a-s Keuze tussoben boter en margarine in bet gebeele land In aansluiting op het bericht van eenige dagen geleden wordt thans bekend! ge maakt, dat met ingang van 18 December 1942 niet alleen in het Westen des lands zooals in evengenoemd bericht vermeld werd doch in geheel Nederland een begin zal worden gemaakt met de be schikbaarstelling van margarine- De ver bruikers zullen derhalve naar vrije keuze boter of margarine kunnen betrekken Dit geldt eveneens voor het extra-Kerst rantsoen, waarvoor bon 446 Algemeen reeds werd ingeleverd. Schoolgebouw uitgebrand Dinsdagmorgen is brand uitgebroken in het uit 4 lokalen bestaande schoolge- b'ouw van de openbare lagere school in Den Andël, gemeente Bafflo (Gr.) Het 1 vuur is ontstaan in het voorste school- 1 lokaal, dat gebruikt werd voor het uit- reiken van de distributiebescheiden, ten gevolge van een constructiefout in den schoorsteen. De brandweer kon niet ver hinderen, dat 3 lokalen totaal zijn uit gebrand. Ongeluk in den slaap Een 37-jarige vrouw, wonende in de Gijsbrecht van Aemstelstraat te Am sterdam, die aan slaapwandelen lijdt, is in slapenden toestand uit het raam van haar op de tweede verdieping ge legen woning gevallen. Het gevolg was, dat zii een harer beenen brak. De GGD bracht haar naar het Binnengasthuis. Hevige brand Dinsdag in de avonduren heeft in de omgeving van Doom een hevige brand gewoed. Een indrukwekkend gebouw, „Hydepark", ging geheel in vlammen op, nadat omstreeks half zeven de brand was ontdekt. De brandweerkorpsen uit Utrecht, Doorn en Driebergen bestreden het vuur met een groot aantal stralen, doch zij konden niet' voorkomen, dat het groote gebouw volledig uitbrandde. De oorzaak van den brand is vermoe- delijk te wijten aan kortsluiting. - Lyttelton, dè Britsche minister van pro- ductie heeft zich, naar SPT meldt te i Londen uitgelaten over het vraagstuk van tie tonnage- Hij zeida, dat president Roo sevelt heeft verklaard, idat de Ver. Sta ten in 1943 24 milhoen ton kunnen bou wen. Lyttelton was echter van meening, dat de productie slechts 20 millioen ton zal bedragen- Wegens deelneming aan onlusten te Teheran,of aanstichting daartoe, zijn vol gens radio-Teheran 44 personen gearres teerd; er zijn nog meer arrestaties te i waditen. De Iraansche minister van eere- s dienst heeft aan onderwijzend personeel en studenten deelneming aan betoogin- gen verboden. (DNB) Uit Vichy, wordt gemeld, dat te New York de kostbare inventaris van het Fransche s.s. „Lafayette", de voormalige „Normandië", die in Ide haven van New York in brand' is geraakt en gekenterd, 'bestaande uit kostbare tapijten, schilde- rijen,, meubelen, porselein enz- Zal wor den verkocht. (H. Fr.) Burgerlijke Stand van Zierikzee van A. Flikweert; 14. G. B. Dammers, 89 j., wedn. van E. Winterdijk; 10. M. P. van de Polder, 75 j., wed. van Wv Anker. Feuilleton Het 1» Oorspronkelijke Hederlandsche roman door Henk van Heeswijk Kees keek zijn geldvoorraad eens na. Een telefoongesprek met Berlijn zou een aardige cent kosten, zeker wel de helft van het geld, dat hij nu nog bezat. Maar het risico moest hij maar loopen. Na verschillende informaties te hebben ingewonnen bij den telefoondienst, ad viseerde men daar een telegram te stu ren met betaald antwoord. Dat kostte nog minder dan een telefoongesprek, dat op zichzelf al riskant zou zijn, want hoe zou hij in Berlijn de juiste instantie treffen. Een telegram werd opgesteld en verzonden. Binnen enkele uren kon hij het antwoord verwachten. En Kees ging maar weer de stad in. Jotfwas weer naar Amstelveen gegaan om daar nog enkele schikkingen te treffen. Het eigenaardige was, dat ze in die dagen in het geheel niet meer aan haar vroegere verloofde had gedacht. Ze leefde op het oogenblik in een roes en vergat al het andere. Alleen het avontuurlijke in dit alles trok haar aan en daaraan dacht ze zoodra ze 's morgens opstand, totdat ze 's avonds weer naar bed ging. Ai toet andere om toaar heen was weggevallen. Ze had nog j niet eens de huur van haar kamer ppge- zegd. Doch dit alles scheelde haar niets. Het was reeds half zes 's avonds, toen Kees het antwoord kreeg op het tele gram: „Papieren verzonden per lucht post". Dat beteekende dus, dat ze dien 1 avond, althans den volgenden morgen in Amsterdam zouden zijn. Den volgenden morgen waren ze er evenwel nog niet. Kees begon het be nauwd te krijgen. Het was nu de 29e Mei en dus de laatste dag, waarop hij recht kon doen gelden op de erfenis. Daar stond hij nu met z'n aanstaande vrouw en kon niet trouwen. De ambte naar, die zelf schik begon te krijgen in deze erf en is jacht, was sportief en deed alle mogelijke moeite om te weten te komen, waar de papieren uit Duitsch- iand konden zijn. De posterijen werden opgebeld en daar was men van meening, dat de papieren met het ochtendpost- vliegtuigv uit Duitschland zouden komen. Dan zouden ze, waar het hier een spe ciaal geval betrof, onmiddellijk na aan komst naar het stadhuis worden gebracht. Dat kon op zhi vroegst om twee uur, half drie zijn. En dat was alles, wat de ambtenaar te weten kon komen. Hij advi seerde Kees en zijn bruid om tegen dien tijd maar weer terug te komen. Verslagen liepen ze doelloos door de stad. Ze waren De Bijenkorf binnenge stapt om wat te eten, doch beiden konden ZIERIKZEE- In de Concertzaal sprak Donderdagavond voor het Nutsdeparte- ment, na i ngeleid te zijn door den heer i J. S. Hoogstra, die in zijn openingswoord gewaagde van den grooten toeloop voor deze avonden met eigen krachten, dhr. J J. M. Th. Hefting over: Het ontstaan van ons eiland Schouwen-Duiveland. In het eerste deel zijner causerie béhan- delde spr. de aardlagen waaruit den bo dem bestaat, om in het tweede deel de vergroeiing, door aanslibbing en be- dijking, te behandelen van' de drie oor- i spronkelijke eilanden: Scouden, Drieskiere en Duvelant. i Voor de pauze behandelde spreker de ondergrond, een product van een lang- durig ontwikkelingsproces. Naar aanlei- ding van de rapporten over de grond boring tot 140 N.A.P., ten behoeve der waterleiding in 1913 te Haamstede I gedaan, had spreker enkele gekleurde iprofielteekeningen vervaardigd, waarop 'n I duidelijke voorstelling van de diverse aardlagen waarop ons eiland in den i loop der eeuwen is komen te rusten. i In verband daarmede werd eveneens be handeld de langzame daling van den bodem, die nooit stilstaat, terwijl de zee zich naar het Noorden terugtrekt. De daling bedraagt 18 a 20 c.M. per eeuw. In Noorwegen en Zweden daarentegen rijst de bodem. Bij een geteekenide kaart over de vermoedelijke geografische toe stand omstreeks het begin onzer jaar telling vertelde spreker interessante bij zonderheden over het gebied, waaruit eenmaal de huidige vorm van ons eiland te voorschijn zou komen. Het bewuste gebied, een veenstreelr' achter de duinenrij, was nog niet bedijkt. In de 9e, 10e en 11e eeuw treden groote veranderingen op. Meer en meer komt het water opzetten; vliedbergen verrij zen, naast reeds bestaande terpende kaden der stroompjes, die door het land stroomen, moeten verhoogd, dijken wor den aangelegd pm de lage gedeelten te beschermen. Langzamerhand krijgen de 3 eilanden, waaruit in 1206 Schouwen bestond, bedijkingen. Door breede stiroo- men waren Scouden, Duvelant en Drie skiere gescheiden. In 1210 wordt Zierik zee genoemd. Volgens de Vos vond men daar reeds in de" 9e en 10e eeuw neder zettingen. Bij duidelijke kaartjes, die goed wer den geprojecteerd, vertelde dhr. Hefting, hce in den loop der eeuwen de wateren, die de 3 eilanden gescheiden hielden door inpoldering verdwenen, zo;odat Scouden, Duvelant en Dreiskiere tot een geheel samensmolten. Moge door deze leerzame causerie bij velen de belangstelling gewekt zijn voor het ontstaan van den tegenwoordigien vorm van ons eiland, die bij wandelingen in N.-O. richting van onze stad duidelijk zichtbaar zijn, door het net van kleine polders, die aan Schouwen, Duiveland en Dreischor grenzen. De heer Hoogstra dankte den heer Hefting voor zijn interessante lezing., BRUINISSE. Dezer dagen werd be noemd als assistent aan het Rijks-Arbeids bureau te Zierikzee, de heer J. de Jonge van hier. 1 OUD-VÖSSEMEER. In de zaal van dhr. M. J. Ampt werd door de ANWB voor een vrij talrijk publiek een propaganda- avond' gegeven met een lezing, filmver- tooning en tentoonstelling van belang rijk historisch materiaal- Een woord van waardeering en opwekking tot steun werd gesproken door den heer Mr. J. J. Ver- sluijs, Burgemeester. Hierop verkreeg de vertegenwoordiger van de ANWB het woord en dankte al lereerst den burgemeester voor de wijze waarop hij het openingswoord heeft wil- ilen spreken- Ondanks den oorlogstoestand [blijkt een groote taak te zijh weggelegd, getuige het feit dat meer inlichtingen worden gegeven dan ooit te voren. Uit. 1 voerig stond spr. stil bij hetgeen de j Bond meeds heeft gedaan en nog doet - H.H. Agenten en Kantoorhouders gelieven de reeda in Hun bezit zijnde NIEUWJAARSWENSCBEN on middellijk aan ons bureau op te zenden. De Administratie. OOEEESPONDENTIE In verband met de Kerstdagen verzoe ken wij de predikbeurten vóór Woensdag a.s. in te zenden. REDACTIE. in het belang van het toerisme in al zijn vormen; gewezen werd' o.m. op de wegwijzers, het kaartmateriaal, de tech nische dienst en de rechtskundige dienst. ,Met trots kan er van worden getuigd, dat Nederland met zijn ANWB bij ver gelijking met het buitenland aan de spits staat. Hierop werd de uit drie deelen bestaande film vertoond, die ons liet zien, dat waar de toerist zijn weg ook gaat, te land, ter zee of door de lucht, de ANWB hem trouw ter zijde staal. Hij heefi dan ook in den loop der jaren velen aan zichverplicht en is ons aller sympathie ten volle waard. Een aantal personen heeft zich als 'bewijs van die waardeering doen inschrijven als lid. Uit het politierapport van Zierikzee Een oud-inwoner dezer gemeente ver voerde voor zijn zwager van af Middel burg naar Vlissingen een koffer, inh. 200 pakjes shagtabak. Voor deze bewe zen dienst zou hij als belooning f20 ontvangen, indien de verkoop dier tabak gelukte. Deze zaak liep echter niet in het voordeel van dien inwoner af, daar de politie en, een Controleur der C.C.D in deze zaak gemengd werd. Het gevolg was, dat tegen hem procesverbaal werd opgemaakt terzake overtreding derprijs- voorschriften, daar hij kon begrijpen, dal die tabak zou worden verhandeld tegen hoogere prijzen dan de normale. Door een landbouwer werd aangifte gedaan, dat ten zijnen nadeele een ko nijn werd ontvreemd. Een onderzoek is ingesteld. Tegen een opkooper hier ter plaatse werd proces-verbaal opgemaakt, als ver dacht van het misdrijf heling. Een wielrijder werd bekeurd, terzake dat hij met een rijwiel reed, dat niet van een afgeschermde verlichting was voor zien. Daar dit veelvuldig voorkomt zal tegen dergelijke overtredingen niet meer worden gewaarschuwd, doch onmiddellijk proces-verbaal worden opgemaakt. VERKOOPINGEN ZIERIKZEE, 18 December. J. W. Raap, als plaatsverv. notaris van J. J. van den Ercde, notaris te Zierikzee, verkocht alhier op heden in het openbaar ten verzoeke van de familie Scherpenisse, huis, erf en tuin, aan den Scheepstimmerdijk al daar, groot 3 are 49 c.a. Kooper de heer J. Roggeband. FINANTIEEL NIEUWS schier niets door hun keel krijgen. De spanning was te groot. Zouden de pa pieren vandaag nog komen of niet? Om half twee waren beiden weer op het stadhuis. Gelukkig kwamen de ver- i eischte documenten ook inderdaad met het middag-postvliegtuig mede en waren ruim half drie op het stadhuis. De pa- pieren werden zorgvuldig nagezien en> 1 nu was er niets meer, dat het sluiten van het huwelijk tusschen Kees en Jo in den weg stond. Een eenvoudige plech tigheid had plaats in een klein kamertje. Een paar bedienden van een andere af- deeling van het gemeentehuis fungeerden als getuigen en het carillon van de Dam speelde drie uur, toen Kees Blokker en Jo Bergsma in den echt verbonden wer den. Vlug namen ze de gelukwenschen ui ontvangst en daarna snelden ze de straat op. Natuurlijk was er in geen velden of wegen een taxi te bekennen, doch op de Dam wist Kees er een te bemachtigen. In een sneltreinvaart ging het naar de Keizersgracht naar den notaris. Kees 1 moest z'n portemonnaie heelemaal ledi- gen voor deze fit, doch dat kon hem niet schelen. Als hij het kantoor van 110- taris gronkhorst verliet, was hij immers een rijk man? I Dezelfde bediende deed hen open, maar ditmaal wist Kees den weg. Gearmd met zijn jonge vrouw deed hij zonder kloppen de deur van het kantoor open en tot groote verwondering Van den notaris en een dozijn andere, hem onbekende men- schen, zei Kees: „Mijnheer Bronkhorst, mag ik u mijn wettige echtgenoote voor stellen? Mevrouw Blokker, geboren Bergsma. Wij komen de erfenis halen". VI De uitwerking van de mededeeling van Kees' woorden was werkelijk verrassend. Notaris Bronkhorst stond het jonge paar met open mond aan te staren, terwijl de andere bezoekers beurtelings elkaar, dan het- jonge paar en tenslotte den notaris aanzagen. Het duurde enkele se conden, voordat het gezelschap van haar verbazing bekomen was en daar niemand nog een woord zei, legde Kees alvast de vereischte papieren netjes voor zich op tafel: Het bewijs van de Bergmann- fabrieken te Berlijn, dat hij daar reeds meer dan twee jaren werkzaam was; het trouwboekje en tenslotte de verklaring van den Amstelveenschen burgemeester, dat zijn vrouw van onbesproken gedrag was. i Alstublieft, piijnheer de notaris, zei- de Kees opgewekt, ik geloof dat ik thans wel aan de door mijn oom gestelde voorwaarden voldoe en derhalve meen ik thans aanspraak te kunnen maken op de erfenis. De notaris kwam eindelijk weer wat tot zichzelf. Hij haalde zijn bril uit den koker, ging zitten en bezag vervolgens zeer nauwkeurig de documenten. De an dere bezoekers keken vol spanning naar Zeeuwsche Hypotheekbank De combinatie Overijselsche-Stedelijke Hypotheekbank, die nagenoeg alle aan- deelen der Zeeuwsche Hypotheekbank overgenomen heeft, verklaart zich bereid om de 170 uitgegeven oprichtersbewijzen aan toonder van deze N.V. over te ne men tegen betaling van f150 per stuk. RECHTZAKEN De kindermoord te Oieterwijk Donderdag heeft de rechtbank te B r e- da uitspraak gedaan in de zaak tegen den 35-jarigen Tilburgschen monteur Th. van B., verdacht van den kindermoord te Oisterwijk. De eisch luidde levenslange gev.str. Uitspraak vijftien jaar. den notaris, die eindelijk een zucht loos de en de schouders ophaalde. Het is aan geen twijfel onderhevig, verklaarde hij: Mijnheer Comelis Blok ker is thans eenigst erfgenaam van mijn overleden cliënt. Het spijt mij natuur lijk voor u allen dit tot de andere bezoekers maar uw aanwezigheid' heeft hier thans geen doel meer. De menschen mompelden wat onder el kander, toen één van hen, een dor oud heertje, opstond en met krakende stem zeide: Mag ik misschien nog even van mijnheer de notaris vernemen, op wel ken dag de heer van der Steen is over leden? De notaris keek eenigszins verbaasd naar den vrager. Ik meen, antwoord de hij wat korzelig, dat de datum alge meen bekend' was. Op 29 November van het vorige jaar is mijn cliënt zaliger overleden. Ik bedoel: hoe laat precies, hield de oude heer aan- Indien ik wij niet vergis, is er in het testament sprake van een termijn van een half jaar. Bin nen dit half jaar moet de heer Blokker getrouwd zijn, wil hij aanspraak kunnen maken op deze erfenis. De notaris zocht even in een map met papieren en zei toen: De heer van der Steen is des namiddags om tien minuten over drie overleden. .M (Wordt vervolgd

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1942 | | pagina 2