ERFENIS-HUWELIJK Uit Stad en Provincie RADIO-PROGRAMMA Zaterdag 19 December HILVERSUM I, 415.6 NI. 7.16 Gram.; 7.30 BNO: Nieuwsberichten; 7.40 Instrumentaal operette programma, gr.; 8.06 Duitsche taalcursus; 8.30 BNO: Nieuwsberichten; 8.40 Gesprek met Peter; 8.50 Suite concert, gr.; 9.30 Spiegel van den dag, opn.; 9-37 Suite concert, gr.; 10 Orgelconcert; 10.80 Sta er een oogen- blik bij stil; 10.45 Francis Keth en zijn orkest; 11.80 Orgelconcert; 12 Almanak; 12.05 Frans Wouters en zijn orkest; 12.45 BNO: Nieuwsberichten; 13 Boyd Bachman en zijn orkest; 13.45 Lezing Arbeids dienst"; 14 Planovoordracht; 14.30 Euro- peesche tijdschriftenschouw; 15 Bonte middag; 16.45 BNO: Nieuwsberichten; 16.63 Dansorkest, gr.; 17 Lajos Veres en zijn orkest; 17.30 „Corruptie", luisterspel 18 Orgelspel; 18.30 BNO: Nieuwsberich ten; 18.40 Radio-raadsel-rubriek; 19 BNO: Politiek weekoverzicht; Van 19.15 alleen voor de radio-centrales, die over een lijn verbinding met de studio beschikken; 19.15 Amusementsorkest; 20.15 Piano voordracht; 20.40 Cello en piano; 21.10 Symphonie-orkest, gr.; 21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22 Klanken uit cle Bal kan, gr.; 22.20 Bezoek bij Casanova's en Don Juan's, gr.; 23.30—24 Dansen op filmliedjes, gr. HILVERSUM II. 301.5 M. 7.15—7.40 Zie Hilversum I; 7.40 Och tendgymnastiek7.50 Brandende kwesties 1 opn.; 8.05 Barnabas von Geczy en zijn orkest, gr.; 8.30 BNO: Nieuwsberichten; 8.40 Orkest-suites, gr.; 9 Orkest van den Duitschen Arbeidsdienst, opn.; 9.15 Voor de huisvrouw; 9.30 Orkest van de Duit sche Weermacht10 Godsdienstige uitzen ding; 10.30 Pianosonaten, gr.; 11 Voor de jeugd; 11.20 Kinderkoor, opn.; 11.30 Symphonisch voormiddagconcert, gr. Boerenland in boek en krant; 12.45 BNO: Nieuwsberichten; 13 Programma-overzicht 13.05 Viool en piano, en zang en piano; 14 Godsdienstige uitzending; 14.30 Theo Uden Masman en zijn dansorkest, opn.; 15 Rotterdamsch Philharmonisch orkest en solisten; 16 Orgelconcert, gr.; 16.15 Voor de jeugd; 16.45 BNO: Nieuwsberich ten en spiegel van 'den dag; 17 BNO: Uitzending voor Nederlandsche zeelieden; 17.30 Nederlandsche koorzang, opn.18 Als ik 't voor 'tzeggen had; 18.10 Land- mans Lust; 18.30 Nederlandsche volks klanken; Van 19.15 alleen voor de radio centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken; 19.15 Licht orkest concert, gr.; 19.45 BNO: Nieuwsberich ten; 19.55 Licht orkestconcert, gr.; 20.15 Van dene melodie in de andere, gr.2145 BNO: Nieuwsberichten; 22 BNO: Actueele beschouwing; 22.10 Avondwijding; 22.20 —24 Zie Hilversum I. RECHTZAKEN l (Jroote som vsrdolsterd! RADIONIEUWS Zaterdag 19 December Ernstige muziek. Hilv- II, 1K uur: Concert door het Rott. Philh. Orkest o.l.v. Piet van Mever nun.v. Aty Verhaar, sopraan, Jan de Peinder, piano en Alida Doorman, cello. Tot uitvoering komt een Joseph Haydn- programma. Godsdienstige uitzendingen. Hilv. II, 10 uur morgenwijding; 14 uur Bijbellezing en kerkelijk nieuws; 22.10 u. avondwijding. Cultureel© uitzendingen. Hilv. II 12.30 uur „Boerenland in boek en krant". Ds. W. E H. Egging bespreekt „De eeuwige droom", een boek met Kerstlegenden van Jan Eekhout. Gesproken woord: Hilv. I, 13.45 uur: De heer M. Meuidijk spreekt over den arbeidsdienst; Hilv. I, 1840 uur: Ra-ra-ra De radio-raadsel- rubriek met den wekelijkschen prijs. Voor de jeugd. Hilv. II, 11 uur: Tante Ans en Oom Frans op ziekenbezoek. Feuilleton 18 Het Oorspronkelijke Naderlandsche roman door Henk van Heeewijk Dat is ook vroeg genoeg, antwoord, de Kees verlicht, terwijl1 hij het meisje lachend aankeek. Als het maar uiterlijk den 29en in kannen en kruiken is. Ik ga direct telegrafeeren. Het telegram was spoedig verzonden. Nu zouden ze een paar dagen geduld moeten hebben- In die paar dagen kon den ze elkaar tevens wat beter l'eeren kennen. Jo was dit met hem eens. Daar om spraken ze voor dien avond af bij het Haarlemmermeerstation. Ze zouden dan gezamenlijk ergens heen gaan. Met een handdruk namen ze dien middag bij het lokaaltje naar Amstelveen afscheid. Kees had zijn vrouw gevonden. En daar mede beslag gelegd op de erfenis van oom Nicolaas. De eerste avond was gezellig. Ze wa ren naar het Lido-cabaret tegenover het Leldseheboechje gegaan en daar hadden ?e genoten van het uitzicht en de mu- Kantongerecht te Zierikzee De Kantonrechter heeft op 2 Dec. j.l. veroordeeld wegens overtreding der: Jaohtwet P. J., 80 j., werkman te Renesse en A- d. R., 24 j., werkman te Serooskerke, ieder f 13 b. s. 13 d. h. Verordening! verduisteren: A- J. G., 34 j., schilder te Ellemeel f6 b. s. 3 ld1. h|.; J. J. E., 19 j., arbeider te Ellemeet f5 b'. s. 5 d. h-; A. K., 30 j-, schipper te Bruinisse f 6 b>. s. 6 'dj. h.; A. D., 35 j., arbeider te Duivendijke f4.50 lb'. s. 4 d, h.; W. v. d. P,, 20 js landarbeider te Eikerzee en J. C. R., 21 jtimmersmanskneeht te Noordgouwe, ieder f5 b. s. 5 d. hl; D. K„ 19 j.. dienstbode te Nieuwerkerk ei> J- D., 19 j-, timmerman te Haamstede, ieder f3 b. s. 3 d. h;.; C. V., 21 j., tuinder tc Haamstede en J. V., 25 j., landarbeider te idem, ieder f>6 W. s. 6 d. h. Besluit persoonsbewijzen: (M- L., 61 j., zonder beroep te Zie rikzee, f2.50 b. s. 2 d'. h. Spoorwegwet: G- H., 33 j., grondwerker, f6 b. s. 3 d. h. Wet evenredige vracht- verdeeling: A. H. v. d. Z., schipper te Made en Ddmmelen f 15 b- s. 10 d. h. Tramwegreglement: A. v. H., 23 j., chauffeur te Capelle a. d. IJssel f 12.50 U s. 5 d. h. Invaliditeitswet: P. J., 25 j., zonder beroep te Zonne- maire, f 5 b'. s. 5 d. h. Algem. Politieverordening: C. G. R., 32 j., chauffeur te Haam-' stede f2.50 b. s. 2 d, h.; J. P. U., 66 j„ landbouwer te Zzee f25 b. s. 10 d. h.; C. C. Mi. B., 64 j., z.b. te-Zierikzee f 5 b* s. 5 (d1- ty; M. jMt G., 45 j., agent RTM te St.-Philipsland, geen straf. Verord. Ned. Radio-omroép: J. H. A. O., 25 j., boekhandelaar te Haamstede f 2.50 b. s. 2 d. h. Me 1 k(beslui t P. W. N., 53 j., melkverkooper te Burgh f 450 (b. s. 5 m. h. Wegenverkeersreglement: L. G. G„ 47 jmeetaibeider t© St.- Philipsland, fl.50 b'. s. 1 d. h.; P. W. d. J., 18 j., landaibeider te Duivendijke f8 b. s. 4 d'. ty; A. M. v. D)y 24 j.. landbouwer te St.-Philipsland f7 b. s. 3 d. h.; C. B», 26 j., z.b. te Eikerzee f2.50 b'. s. 2 d. h.; J. C. B-, 28 j.. landbouwersknecht te Duivendijke en D. A. H., 42 j., landbouwer te Brouwersha ven, ieder f3 b. s. 3 d. h. Wegens het laten loepen van vee op gezaaiden grond: J. M. R., 46 j., schaapherder te Zie rikzee f5 b. s. 5 d. h. Wegens het wegmettien van land bouwproducten: B. v. D., 23 j„ dijkwerker te Duiven dijke f 10 b'. s. 5 d. h»; W. v. dv P<, 20 j., landarbeider te Eikerzee, vrijspraak Bald a digheid: J. v. d. W., 40 j„ loswerkman te Burgh f 12.50 b. s. 5 d. h.; P. A. R., 14 j., en F. C. B., 14 j., te Ouwerkerk, berisping. <F> W 0<> Het wdter ligt mét eeuwig vlak. Het onweer weet zlfn tijd en stonden, 't Staat al aan tijd en maal gébonden, Wat voorvalt onder 'themelsch dak. I Vondel. ziek. En geredeneerd. Jo had het een en ander uit haar leven en haar werk verteld. Kees sprak van zijn reizen, van Parijs, van Brussel. Rome, Genève en Ber. lijn. Van zijn omzwervingen door het karakteristieke Bretagne, van de mooie Riviéra, v§n de Zwitsersche Alpen en van de Finsche meren en wouden. Kees wist, dat hij goed kon verteilen en Jo zat dan ook gerulmen tijd achtereen ge boeid naar hem te luisteren. Dat alles zul je zelf ook kunnen zien, als we eenmaal getrouwd zijn, be toogde hij dan tenslotte. Ja, dat is zoo. Als kind heb ik er vaak naar verlangd te kunnen reizen naar .andere landen en andere volken. Maar er kwam natuurlijk noodt iets van. Je moest al een heel jaar sparen, om des zomers op zeer bescheiden wijze ergens naar een goedkoop pension te kunnen gaan. Dat was de eenigste vacan- tie-ontspanning, die je eens in het jaar had. Maar nu Kees genoot van haar opgetogenheid. Ze was nog jong, beslist veel jonger dan hij. Het was toch wel gewenscht, als ze ook wist, hoe oud hij was. Toen de avond al bijna verstreken w&s? zei Kees eenklaps: Ik weet niet ot mijn voorstel ongepast is, maar het lijkt me voor «en aanstaande man en vrouw todh wel gewenscht, als ze elkaar bij den voornaam noemen. Heb je daar iets op tegen. Voor de rechtbank te Rotterdam heelt terecht gestaan de 30-jarlge B. N., di recteur eener N.V., wonende te Scheve, nlngen, wegens verduistering in dienst, betrekking, subsidiair heling. Verdachte was ten laste gelegd, dat hij samen en in vereeniging met andere personen zich had schuldig gemaakt aan verduistering van ongeveer f 66.000, ten nadeele van den Chemicaliënhandel N.V. Habraken, im port- en exportmaatschappij, waarvan hij directeur was, alsmede aan verduistering van ruim f 6000. In het tijdvak 1941—1942 zou hij bedragen uit de kas hebben op genomen en ten eigen bate aangewend. De verdachte ontkende zich te hebben schuldig gemaakt aan verduistering van het groote bedrag. Hij erkende veel geld te hebben opgenomen en nonchalant te zijn geweest, maar niet met de bedoe ling verduistering te plegen. Het bedrag van f 6000 was opgenomen op privé- rekening en voor eigen gebruik. Dat de den er meer; een van de aandeelhou- ders mam eens f 4000 op om er een i bontmantel van te koopen. Uit de stukken bleek, dat de heeren er op los hadden geleefd ten koste van de N.V. Het O.M. vorderde tii/a jaar gevange nisstraf met aftrek van de preventieve hechtenis sinds' Mei j.l. ZIERIKZEE. Woensdag en Donderdag werd in ide garage van 'den heer C. Moermond1 in de Verrenieuwstraat alhier een tentoonstelling van konijnen gehou- den, uitgaande van idie vereen, van konij- j nenfokkers Schou wem-Duivel and, waarvan de heer P. Duson voorzitter is. 370 ras- konijnen werden aangevoerd. Als keur meesters fungeerden de heeren J. M. de Jong te Schiedam en J. van Kooten te Rotterdam- Ongeveer 38 prijzen werden toegekend, bestaande uit médailles, lau werkrans en geldprijzen. Vele van de aangevoerde dieren werden verkocht. De prijzen varieerden van f 15—50. Vooral Donderdag was er veel belangstelling voor deze expositie, waarop fraaie exem plaren voor kenners te bezichtigen wa ren. 1 HAAMSTEDE-BURGH- De jaarlijksche voortuinwedstrijd, welke de laatste jaren door de „Floraliavereeniging" georgani seerd werd, is ook dit jaar uitstekend geslaagd. Ook thans kon weer vooruit, j gang geconstateerd worden bij den aan- I leg en verzorging van verschillende voor tuinen, al zijn er nog steeds tuinen, die met geringe moeite en kosten veel ver beterd zouden kunnen worden. Ook komt het nog voor, dat bij verandering van den tuin nog niet voldoende rekening wordt gehouden met de hoogten van de verschillende planten, terwijl de verhou ding tusschen gras en borders niet altijd goed is. Toch is ook dit jaar weer voor- uitgang te bespeuren. Alle tuinen, die daarvoor in aanmerking kwamen, wedden drie maal gekeurd, terwijl de tuinen, waarin ook bloemen voorkwamen, nog één keer extra gekeurd1 zijn. De uitslag is als volgt: le g roep ie prijs J- H. Landegent, wisselbeker; I 2e pr. Jan v. Waveren; 3e pr. M. W. j Landegent; 4e pr. wed. v. d. Bout, M. den Boer, Joh. A. v. Waveren. 2e groep le prijs. wed1, v. d. Vate; 2e pr. B. Th. Boot B.Thz.; 3e pr. M. J. Landegent; L. O. Jonker; 4e pr/W. Capelle; 3e groep: le prijs J. Slager; 2e pr. Zr. Bokma. 4e groep: le prijs P. Kloet; 2e pr. C. v. d. Maas; W. v. d. Maas; 3e pr. H. Verton. Troostprijzen werden toe gekend aan: W. Dijkman, J. Pleune en de Bil. 1 Aan de prijswinnaars zal binnenkort een lijstje toegezonden worden, waaruit j een keuze voor hun prijs gedaan kan woiden. Ook de naj aarstemtoonstelüng is uitstekend geslaagd; de winnaars van prij zen kunnen deze afhalen tusschen 21 en 24 December aan de Tuinbouwschool; na dezen datum vervallen de prijzen aan „FJoralia". Welnee, waarom? Ik heet Johanna, maar ze noemen me altijd Jo. Dan zeggen we voortaan Jo. E11 ik heet Cormeliis, ofwel Kees. Een kwartiertje later zei KeesWeet je hoe oud ik ben? Ze keek hem onderzoekend aan. Ik schat je op zeven of acht en twin tig. Raad ik ver mis? Ik ben ruim twee en derig, zei hij langzaam, terwijl hij haar stralk aan zag om te zien, welke uitwerking zijn woorden hadden. Je ziet er jong uit, was alles, wat ze zei. Maar even' later vervolgde ze uit eigen beweging: Ik ben heel wat jonger. Hoe oud schat je me? De leeftijden van idames schatten, is altijd gevaarlijk werk, zei Kees lachend. Laten we zeggen: twee en twintig. Niet slecht geraden; over twee maan den ben ik het. O ja, zeg, schrok Kees 'eensklaps op, heb je geen toestemming noodig van je voogd voor ons huwelijk? Maak je geen zorg. Na m'n 21e jaar had ik geen voogd meer en familie heb ik ook niet, behalve een nicht, maar daar kom ik toch nooit. Dan passen we mooi bij elkaar, ant woordde Kees. Ik heb ook geen familie meer. Mijn laatste bloedverwant is zes maanden geleden, op zes dagen na, over leden. Maar hij heeft je dan tóch goed SCHARENDIJKE. Voor hot gehouden examen wijkverpleging en den aanvul- l'ingscursus B krankzinnigenverpleging, slaagde vorige week te Utrecht onze dorpsgenoot© Zr. J. K. Bij de Vaate, BROUWERSHAVEN. Dinsdagavond j.l. heeft Dr. J. J. Westendorp Boerma van Zierikzee in Hötel „Jacob Cats" alhier, voor het Departement Brouwershaven der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, een lezing gehouden over „De belegerin gen van Zierikzee, in 1303—1304 en in 1575—1576". De opkomst was vrij goed. De lezing werd met aandacht gevolgd. Ds. NLnck Blok vertolkte aan het slot den dank der aanwezigen voor het ge- bodene. DRE1SCHOR. Heden, Vrijdag 18 Dec. is in de Openbare Lagere School alhier officieel afscheid genomen van mejuffr. J. A. Mol, welke, als kweekellnge met acte gedurende een zestal jaren in deze school onderwijs gaf. Waar volgens de nieuwe verordening, kweekeling met akte, ophoudt te bestaan, Ls het gevolg dat thans een inoodlge leerkracht de school gaat verlaten. Mocht het zoover kunnen komen, dat zij als wettelijke zeer noo- dtge leerkracht kon worden aangesteld, dan zou aan eene groote onbillijkheid recht worden gedaan. BRUINISSE. Door het Kiescollege der Ned. Herv. Kerk alhier, werd gekozen als diaken in de vacature Visser, de heer A. van den Berge Jz., ajhier. Benoemd tot Hoofd der O.L. school te Sir Jansland, de heer A. Heule alhier. SCHERENISSE. Met ingang van 18 De cember is benoemd als tijdelijk onder wijzer aan de ULO-School te Krabben- dijke, uitgaande van de vereeniging tot het verstrekken van Lager en ULO op Ger. grondslag aldaar, de heer C. J. Hartog. OUDi-VOSSEMEER. Burger!. Stand over November. Geboren: Anna Pieternella Stoffelina, d. van P. J. ld. Hollander en W. N. v. id. Klooster. GehuwdA. A. v. d. Kliundert, 28 j. en J. T. N. Polder man, 22 K. P. v. d- Sande, 24 j. en J. v. ld. Vlies, 25 j. Overleden: Levenloos aangegeven kind van J. F. Etienne en J. P. v. d. Zande; Pieternella, 19 d., d. van G. Jeroense en M. Duine; Anna P. S., 6 d., id. van P. J. id- Hollander en W. N. v. d. Klooster; M. Wessel, 61 j., m- van Chr. v. Dijke. Loop der bevolking. Ingekomen: A- A. Geluk van St.-AnnalandE. C. J. v. d' Houten van Vlissingen; M. v- Daalen van St.-AmnaJandG. W. Roth van Middel burg. Vertrokken: J. C. v. d- Maas naar Nieuw Vosmeer; W. F. Roordie naar 's-Heer Arendskerke; A. Mol naar Sint Maartensdijk. Gedurende 'de afgeloopen bieten campagne werden over de haven dezer gemeente 5.116.137 kg bieten verscheept, waarvan 2.455.035 kg voo£ Dineloord, 1.939.040 kg voor Roosendaal en 721.062 kg voor de C.S.M. Amsterdam. POORTVLIET. Ned. Herv. kerk. Her kozen tot ouderling Chr. Krijger en tot diaken G- K. Krijger. ST-MAARTENSDIJK. Burgerlijke Stand over November. Overleden: Marinus Gom- mert Gerard, 4 (pi., z. van J. J. van Ast en E. J. Stoutjesdijk; R. I. Hage, 60 j., wed', van M. J. Mol. Ondertrouwd: A. jMol, 31 j. j.m., en S. K. Polderman, 27 j. j.d. Vertrokken: G. C. Bos naar den Haag; M- Lindhout naar Goes. Het is reeds enkele malen voor gekomen dat bij aankomst van de eerste bus 's morgens, deze bestormd wordt door de passagiers, welke met die bus meewillen en bang zijn geen plaats te kunnen bemachtigen. Het gebeurt dan ook dat de bus zoo vol loopt, dat de chauffeur weigert met zooveel passagiers weg te rijden. In enkele gevallen is de politie er aan te pas moeten kómen, ómdat bepaalde personen, die daarvoor in aanmerking kwamen, weigerden de bus te verlaten. Soms komt het, zoo bedacht, schertste ze. Zeker, antwoordde hij ondeugend. Behalve een slordige twee mille, ook een net, jong vrouwtje- Ze lachte en keek hem uitdagend aan- Wat is je meer waard', de twee mille, of het nette, jonge vrouwtje? Wie kaatst, moet den bal verwach ten, zei Kees quasi-ernstigmèt voor waarden de twee mille; zonder voor waarden het nette, jonge vrouwtje... De lach op haar gezicht bestierf en ze stond eensklaps op. Het wordt m'n tijd. Ik moet gaan. Kees rekende af en wilde een taxi bestellen, maar ze beweerde dat ze best met de tram kon gaan. De rit naar het Haarlemmermeerstation was zwijgend. Kees mopperde in stilte op z'n eigen. Had hij z'n mond maar gehouden. Maar toen ze in de trein voor het open raam afscheid' van hem nam, antwoordde ze op zijn vraag, of ze nu boos was, la chend: Welnee, hoe kom je daarbij1? Maar we moeten den eerstén tijd een beetje op elkaar passen en voor elkaar oppassen. Begrijp je? Als we te hard van stapel loopen, dan kon ons huwelijk wel eens in brokken liggen nog vóór het gesloten is. En dat zou je toch ook niet willen? Neen, dacht Kees, toen hij met de tram naar zijn hotel reedi, dat wilde hij niet- Maar drommels, hèt was zoo'n Heve meld! H.H. Aganten an Kantoorhouders gelieven de reeds in hun bezit zjjnde NIEUWJAARSWENSCHEN on middellijk aan ons bureau op te De Administratie. niet tot handgemeen, toch tot hooge woorden tusschen passagiers en chauf feurs. Gewoonlijk rijdt de bus in der gelijke gevallen twee maal achter elkaar om de achterblijvers op te halen. Doch zij die met den trein meemoeten, waar de bus op correspondeert, zijn daar wei nig bij gebaat. Het is dan ook jammer dat het niet mogelijk schijnt, dat de bus een keer per dag meer rijdt. Al sinds enkele weken vinden hier ter plaatse pl.m. honderd paar handen, hoofdzakelijk van jonge meisjes, werk bij het schoonmaken van schardijn. Deze wor den in vaten in gepekelden toestand aangevoerd, waarna ze hier van kop en ingewanden ontdaan worden, om daar na wederom in gezouten toestand in va ten verzonden te worden. De vraag naar dit zeebanket is hier te lande van dien aard, dat geen verzending naar het bui tenland plaats heeft. Een en ander wordt uitgevoerd door een ondernemer uit Ier- seke. VOOR KLEINE TUINEN Voedingsgewassen in eigen tuin Met het omspitten van den tuingrond moet men niet wachten tot ver in het voorjaar. Het moet eerder geschieden. Bij zacht weer is het reeds in de winter maanden mogelijk. Indien 's winters ha het spitten nog een flinke vorst optreedt, vriezen de harde kluiten stuk. Zulk een doorvriezen van den omgespitten grond bevordert bijzon der het verkrijgen van een lossere struc tuur van den bodem- Stugge gronden pleegt men daarom in het late najaar te spitten. Ook graslanden, die voor den verbouw van aardappelen en groenten zijn bestemd, spit men zoo vroeg mo gelijk om- Wil het spitten van een stuk grasland' goed geschieden, dan vergt dit veel tijd. Het duurt langer dan het spit ten van ouden lossen tuingrond. Ook dit is een reden om er zoo vroeg mogelijk mee te beginnen. Nimmer inoet men spitten als er sneeuw ligt en evenmin zoolang de grond be vroren is. Het kan gebeuren, dat veel regen of hoogen waterstand den grond hebben doorweekt. Zoolang de grond nog dóórnat is, moet men niet spitten, want door de overmaat van vocht slibt de aarde weldra weer* dicht. Het overtollige water moet men eerst door greppeltjes laten afvloeien. Zoodra de grond vo* doende droog is, maakt men met het spit ten een aanvang. Men gebruikt voor dit werk een stevige spade en zorgt er voor, dat deze vooral niet roest. Hoe blanker ze is, des te gemakkelijker gaat ze in den grond en des te lichter is de arbeid. Indien de tuingrond veel worteldraden van kweekgras bevat, is het raadzaam deze tegelijk met het spitten te verza melen en te verwijderen. Den volgenden dag waren haar papie ren in orde. Ook het bewijs van den burgemeester van Amstelveen, dat haar gedrag onbesproken was, ontbrak niet. Kees slak het in zijn portefeuille, want het moest dienst doen op den dag, dat hij zijn erfenis in ontvangst nam. Dien avond gingen ze weer samen uit, dit maal naar een revue. Ze genoten nadien nog een poosje van het mooie weer op een caféterras en ditmaal rustte haar handje wat langer in de grove knuist van Kees toen ze weer in den trein stapte, die haar naar Amstelveen zou voeren- Kees had haar wel in zijn armen willen nemen, maar hij bedwong zich. Bovendien was hij nog niet eens ge trouwd. Het ging met de papieren uit Duitsch- land niet zoo vlot, als men had verwacht. Het werd 26, het werd 27 en het werd 28 Mei, maar er waren nog steeds geen bescheiden van de gemeente Berlijn. En Kees schrok wel eenigszins, toen hij op den morgen van ,den 28en Mei't stadhuis binnenstapte en weer te hooren kreeg, dat er nog niets was ontvangen. De eenigste oplossing, die de ambtenaar wist. was: telefoneeren. Als de papieren er waren, zou het huwelijk kunnen worden voltrokken. De speciale maCntiging was bereids gekomen. Maar zonder de nood zakelijke acte uit Berlijn kon het huwe lijk niet doorgaan. (Wordl vervolgd

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1942 | | pagina 2