ONGELUKSVOGELS Bo-Bo Wat is UitStad en Provincie En ten derde hebt ge een politieke be levenis gehad, zijt ge een politieke er varing rijker. Nu immers weet ge waarom het in Europa gaat! Gij weet wat het bolsjewisme in wer kelijkheid is. Gij hebt gezien, dat het in het geheel geen geestelijk verschijnsel is, maar dat het een ontzaglijke macht der materie is*, die eenvoudig over den geest van het avondland heen wil rollen Wellicht hebt gij thans ook een voorstel ling gekregen van de ontwikkeling van hot Duitsche volle, dat eeuwen staat tegenover het Oosten en steeds met zijn 'bloed en zijn strijdvaardigheid dit Oos ten heeft afgehouden van u hier in Europa. Tegenover deze materieelen kolos van het Bolsjewisme is het niet voldoende met geestelijke wapens te strijden. Men moet er het geheele gewicht van zijn macht tegenover plaatsen. Het is dan ook dom wanneer men hier soms redeneert: het bolsjewisme beteekent voor ons Nederlanders geen gevaar, omdat we toch geen 'bolsjewisten wordenWat kan dat die bolsjewieken schelen. Dit alles hebt ge in u opgenomen, een belevenis gehad van het groote front van vandaag en dezelfde zekerheid en rust in u gevoéld waarmeee wij strijden. Een zekerheid en rust, die ons niet verlaten. Ook niet wanneer er thans sprake is van een dreiging uit het Wes ten. Een dergelijke dreiging vreezen wij niet, integendeel we begroeten haar. Te meer kunnen wij gerust zijn, omdat wij de middelen van gansch Europa ter on zer beschikking hebben. Engeland heeft indertijd in "Narvik de bus gemist. Toen had het met zijn vloot de kansen kunnen beïnvloeden. Die tijd is echter voorbij en komt niet weerom. Ziet, dat geeft ons de rust en de gela tenheid, waarmede wij. de toekomstige gebeurtenissen tegemoet zien, het bewust zijn van onze kracht, die steeds waar aan den dag treedt. Maar bovendien nog het bewustzijn, dat wanneer in de toekomst nog een Europa wil bestaan het slechts bestaan kan wanneer de Duitsche wa pens ep de wapens der verbondenen zegevieren. Gij hebt den roep van den nieuwen tijd gehoord, moge hij u uw ganschq leven bijblijven. Dan zult gij u blijveit inzetten voor het Nederlandsche volk, voor de gemeenschap van Germaansche volkeren en voor het nieuwe Europa. Vervolgens sprak Ir. Mussert de lei der der N.S.B., de Arbeitsdienstgruppe toe. In ons programma van 1931, zoo zei spr., is de eisch van een jaar arbeids dienstplicht opgenomen. Als de voorloo- per daarvan hebt gij vrijwillig een half jaar gediend. Gij hebt daarna gevolg gegeven aan den oproep mede te wer ken aan den strijd om het zijn of niet- zijn van Europa. Daar in het Oosten op duizenden kilometers afstand hebt gij eerst gevoéld, wat het beteekent dit va derland te mogen hebben en zoon te zijn van het Nederlandsche volk. Na er op gewezen te hebben, dat Eu ropa in het Oosten wordt bedreigd door het bolsjewisme en in het Zuid-Westen door het Amerikanisme, bracht spr. den mannen van den Arbeidsdienst den dank over van de Nat.-Soc. Beweging en van het geheele Nederlandsche volk. Nadat generaal-arbeidsleider de Boeit in een korte toespraak verklaard had, trotsch te zijn op %eze mannen, en zijn vreugde had' uitgesproken over het feit, dat honderd hunner in het kader van den N.A.D. wensehen te worden opge nomen, besloot General-arbeitsfuehrer Bethman het appèl. Na op de stuwende kracht van Adolf <5^ W W <X> <x> Cs> W Denk er aan, dat de helft van hét geluk in geduld bestaat en de andere helft in het vergeten van zichzelf, niaar niet in het stormachtige begeeren en onophoudelijk verlangen naar hooger en beter. Feuilleton 12 door M. K. B. In ieder geval is hier iemand ge komen, die beweerde je vrouw te zijn. Iemand, voor wie wij allen steeds meer gingen voelen, vooreerst om jou en la ter, met den blik naar Mies om haar zelfs wille! Ze is zoo wat een week gebleven en ging toen, vrij onverwacht, weg! Wie kan dat zijn geweest en met welke bedoeling kan Zij dat gedaan heb ben? riep Bertie met een blik naar zijn vrouwtje, of zij ook soms die raadselen wist op te lossen. Met een hooge kleur vloog Truus op en vatte, in haar opgewondenheid de hand van haar man, terwijl ze riep: Ik weet het! Het was Gertrude! Wacht maar even! En zich toen tot haar schoonmoeder wendend: Heeft zij de diamanten meegenomen? De heer Terheijden schrikte. Ja; gedeeltelijk tenminste: een van de armbanden en het medaillon. Wie zei je, dat het was?.... Gertrude?... Ja, zoo heette zijt O, dal wist ik wel! riep Truus, met een tragisch gebaar. Hitier en zijn idee gewezen te hebben, eindigde spreker met een Sieg heil op den Führer waarop het muziekcorps de indrukwekkende plechtigheid met het spelen der volkliederen besloot. SABOTEURS BERECHT Vijftien doodvonnissen Voor het Duitsche Krlegsgericht te Arn hem heeft deze* dagen een groep van 17 personen terechtgestaan, wegens het ple gen van sabotage-handelinglen, of het ver leunen van medewerking hiertoe. Dez; groep van personen allen inwoners van eenige plaatsen in het Oosten des lands had zich schuldig gemaakt aan een aantal brandstichtingen in de om streken van Deventer. Er werd o.m. brand gesticht in een meelfabriek, in eenige opslagplaatsen der Duitsche weermacht, en in verscheidene voorraadschuren, wel ke eigendom waren van Duitsch-gezinde boeren. Het betrof hier een soort georgani seerde sabotage, want alle acties gingien van een centraal punt uit. Deze groep van 17 personen had tot taak den oogst en de voorraden te vernielen; andere groepen richtten zich op spoorwegaan slagen. Ook laatsgenoemde gfroepen zijn evenwel door de Duitsche overheid ach terhaald. Zij zullen eveneens voor den Duitsehen rechter terechtstaan. Tezamen met dit eerste, thans gevoerde proces, betreft het ruim honderd personen. Onder de 17 mannen, wier leeftijd varieerde van 16 tot 47 jaar, bevonden zich studenten, arbeiders, een zakenman, technici, maar over het algemeen waren het handswerklieden. Een van hen was lid geweest van de sociaal-democratische partij, de jongeren behoorden meestal niet tot eenige politieke partij. De meeste sabotage-handellngen werden verricht om streeks den tijd, dat de oogst binnen was. Per fiets of loopend werden dan tochten door de landerijen gemaakt en steeds in het avonduur werden de brand- haarden gelegd, welke zoodanigi werden j eengebracht, dat het vuur eerst gerui- j men tijd later uitbrak, j Op deze wijze zijn de voorraadschuren van een aantal landbowers in de asch gelegd; in enkele gevallen breidde de brand zich zoodanig uit, dat ook de boerentehuizing verloren ging. De verdachten hebben op den eersten dag ter terechtzitting uitvoerig gelegen heid gekregen te motiveeren, hoe zij tot hun wandaden waren gekomen. De mees ten van hen waren zich er volkomen bewust van, dat zij de Duitsche weer macht moeilijkheden in den weg hadden gelegd en de voedselvoorziening van het Nederlandsche volk schade hadden berok kende Dat was echter niet van allen de be doeling geweest. D^zen hadden zich, naar zij verklaarden, alleen maar willen wre ken op boeren, die t€gen woekerprijzen hun producten in den clandestienen han del brachten. Er was een enkeling, die beweerde gehandeld te hebben uit anti pathie tegen de NSB. Als hoofddader wordt beschouwd een gewezen sociaal-democratisch gemeente raadslid, die leiding hadgegjeve n aan vrij wel alle brandstichtingen. Er Zijn dui zenden kilogrammen graan, hooi en stroo vernietigd. Bij een brand in een meel fabriek werd een schade aangericht van f 250.000. Vrijwel alle verdachten legden een volledige bekentenis af. In zijn requisitoir heeft de openbare aanklager er op geweZen, dat de sabo- tage-verordening van den Rijkscommis saris van October 1941 door deze groep verdachten overtreden is. De artikelen 1 en 2 geven een omschrijving van de strafbare feiten, welke met den dood worden gestraft en daaronder vallen naar de openbarre aanklager verklaarde 15 van de 17 verdachten. De beklaagden werden verdedigd door vier advocaten, die in hun pleidooien aandrongen op geringjere straffen. De president van het Kriegsgericht heeft na een korte schorsing de vopnis- j sen bekend gemaakt. Maar daar zal je je toch in ver gissen, liefste! viel Bertie haar in de rede. Gertrude zou toch nooit!».... Neen, dat kan ik niet aannemen! Wacht even Bertie! Dat Truus zic.i, ondanks haar teleurstelling, zoo het mid delpunt voelde van aller aandacht, hier genoot zij toch van. Met indrukwekken- den blik keek zij het gezelschap rond en sprak: Den avond vóór wij het land verlieten, waren Gertrude en ik verdeeld of liever, we hadden een ver schil van meening. Zij verlangde, dat ik haar leenen of geven zou, dit kwam vrijwel op hetzelfde neer, vijfduizend gulden ten behoeve van een bepaalden persoon en dat weigerde ik.... Dus zij had dat geld niet voor zich- zelve noodig? viel Mies in. Neen. Het was voor Ernest Klink- heuvel. Zij was met hem verloofd eer Oom Jan stierf. Ernest is een deugniet en het eind van het lied was dan ook, dat hij in groole moeilijkheden zat, door dat hij zich geld had toegeëigend, dal hij niet kon teruggeven. Om dien man voor den ondergang te behoeden, had zij het geld noodig. Maar ik voelde geen lust, het mijne op die manier te ver gooien; dus weigerde ik; en toen zei ze, dat ze mij dan wel zou dwingen, om het te ge-ven, want dat het geld net zoo goed van haar was, als van mij! Wat bedoelde ze daar mee? Niet onmiddellijk beantwoordde Truus deze vraag; maar ze moest zich eens Vijftien beklaagden Werden ter dood veroordeeld. Ten aanzien van de andere twee andere zal een beslissing volgens na een nader oderzoek. DE VERZEKERING VAN HET HUISPERSONEEL Het behoeft geen betoog, dat met de uitbreiding van ide Ziektewet en de ver plichte Ziekenfondsverzekering tot het huispersoneel - aanzienlijke kosten ge moeid Zijn. Deze kosten worden gedeel telijk idoor de werkgeefster, gedeeltelijk dbor ide dienstbode gedragen. In totaal moet 5.7 pet. van het loon als premie aan den Raad van Arbeid worden be taald, namelijk 4 pet. voor het Zieken- fanidsenbesliuit en 1.7 pet. voor ide Ziek tewet. De werkgeefster Is verplicht van het percentage voor het ziekenfonds de helft, idus 2 pet., op het loon van da dienstbode in te houden. Bovendien is zij bevoegd van de 1.7 pet. voor de ziekte verzekering eveneens de helft, dus 0.85 pet. ;in mindering te brengen. Wat wordt nu verstaan onder „loon"? In de eerste plaats natuurlijk het loon in 'geld, maar verder ook het loon in natura, bestaande uit vrije inwoning eni/of -vrijen kost of uit vrije woning; Van dit totale loon moeten idus de bo vengenoemde percentages igenomen wor den. Voor de berekening van het loon in natura zijn de gemeenten in drie klassen verdeeld: vrije vrije vrije in- vrije kost en woning woning kost inwon. Gem. Ie kl. f200 f100 f350, f450 Gem. -2e kl. f150 f.75 f325 f400 Gem, 3e kl. f100 f 50 f300 f355 Tot de gemeenten 2e klasse behoort in Zeeland alleen Middelburg, tot de 3e klasse de overige gemeenten in Zeeland. Dé waarde van een middagmaal wordt geacht de helft van de waarde van vrijen kost te bedragen, de waarde van een vrij ontbijt of een vrijen koffiemaal tijd één vierde, de waarde van een vrij ontbijt plus een vrijen koffiemaaltijd d'e helft van de waarde van vrijen kost. Aan de hand van deze gegevens kan ieder zelf uitrekenen hoeveel premie aan den Raad van Arbeid verschuldigd is. Was voorheen het huispersoneel bij ziekte, wat betreft de uitbetaling van het loon, min of meer afhankelijk van de werkgeefster, thans heeft het recht op uitkeering van 80 pet. van het loon gedurende ten hoogste zes maanden, als mede op vrije genees- en heelkundige behandeling. Naast dit voorschrift is bovendien blij ven gelden naar de gangbare meening althans de bepaling van" art. 1638c Burgerlijk Wetboek, op 'grond waarvan de werknemer, wanneer hij tengevolge van ziekte verhinderd is geweest zijn arbeid te verrichten, zijn aanspraak op loon behoudt voor „een betrekkelijk kor ten tijd", met dien verstande, dat de uitkeering krachtens de Ziektewet dan in mindering wordt gébracht. Dit betee kent, dat de werkgever gedurende ,yeen betrekkelijk korten tijd" de 80 pct.-uit- keering moet aanvullen tot 100 pet. Hoe lang deze „betrekkelijk korte tijd" moet worden genomen, is niet precies te zeg gen. Het hangt van verschillende facto ren af. VERSCHILLENDE BERICHTEN Schoolinzamsling van oud papier De schoolinzameling van oud papier en andere afvalstoffen georganiseerd door het Rijksbureau voor oude mate rialen en afvalstoffen („Romea") ver heugt zich in toenemende belangstelling. even bezinnen en sprak toen op uit- dagenden toon; Oom Jan had even voor zijn dood, een nieuw testament gemaakt, waarbij 'hij ons ieder de helft van zijn bezit naliet; maar dat testament heeft hij nooit on- dertèekend, zoodat het oude, waarbij ik zijn eenige erfgenaam was, van kracht bleef. Met uitdagenden blik naar haar schoon- zsuter vroeg Mies: Je Oom heeft je heel wat geld nagelaten, hè? Ja! zei Mies, zegevierend rondkij1- kend, of dit een heele verdienste vhp haar was. Een inkomen van ruim tien duizend per jaar. Vindt je niet, ging Mies voort, heel langzaam sprekend en met duidelij- ken nadruk op ieder woord, dat je haar dat kleine sommetje dan wel hadt kun nen. gunnen uit je overvloed. Als je oom maar even langer had geleefd, dan hai ze je dit niet gevraagd. Volgens de wet hoefde je het natuurlijk niet te doen, maar achtte je het dan niet zedelijk verplicht? Waarom? Ernest was geen speci ale vriend van mij! Gertrude voelde in nige liefde voor hem. Ik geloof, dat ze, terwille van hem, voor niets terug gedeinsd zou zijn! Tenminste, dat lijkt wel zoo! De spanning werd onhoudbaar en Mies vloog dan ook op van haar stoel en ijlde het vertrek uit, naar liet terras, Elke maand worden geldprijzen toege kend voor de scholen die hol meest inleveren. Het geld wordt in den „school- pot" gestort. Voor de maand October is de eereprijs, een premie van f50, toe gekend aan ide o.i. school te DLnteloord, hoofd dè heer P. J. Noom. Deze school, die 80 leerlingen telt, heeft niet minder dan 2100 kg oud papier verzameld, d.w.z. £7 kg per leerling. Eigenlijk ligt dit gemiddelde hooger, daar de heer Noom er met 15 leerlingen op uit is getrokken en daarmee dit prach tige resultaat heeft behaald. Wel een bewijs, hoeveel oud papier e.d. ook in kleine plaatsen nog te vinden is, wan neer men er moeite voor doet. Vijf andere scholen ontvingen premies van f 25, f 10 en f 5. Intusschen moge er de aandacht op worden gevestigd, dat de Nederlandsche industrie ook kleine hoeveelheden oud papier en andere afval stoffen op hoogen prijs stelt. Alle beetjes helpen. t li!til! '3 ZIERIKZEE. Reeds in den pruikentijd vertrouwden tal van dames haar haar. dos toe aan de kunstzinnige handen van friseurs en hun instrumenten; in den modernen tijd van heden is het niet anders, alleen wordt de friseur kapper genoemd, doch hij beoefent zijn vak met evenveel liefde en bekwaamheid als Zijn voorgangers. Vooral de jongledochters dies lands vertrouwen haar haardos toe aan den kapper, die wanneer niet aanwe zig golven en krullen te voorschijn toovert, waarop men trotsch mag zijn. De heer J. Koutoun, in de Lange No- belstraat, heeft zijn dameskapsalon met een tweetal nieuwe cabines uitgebreid, zoodat daar 5 cliënten kunnen worden geholpen. Déze salon met donkere be timmering en Üchte wandbedekking maakt een zéér netten indruk, terwijl de nieu- ste apparaten voor haarbehandeling den dames steeds ten dienste staan. Een,drie tal moderne electr. drooginstallaties en perinanentwave-toestel dienen apart ge noemd te worden, omdat zij voormo dern kapwerk onontbeerlijk zijn. Geslaagd voor het 'derde gedeelte van het notariëel staatsexamen de heer G. J. Lunenberg J.Jz.,. surnumerair der registratie en domeinen te Haarlem. - THOLEN. De vischvangsten waren vo rige week voor de kuilvisschers goed loo- nend. Eenige duizenden kg bliek werden aangevoerd. Sardijn werd weinig gevan gen. De botvangsten waren gering. "De verzending van mosselen bedroeg ruim 4000 ton, terwijl de export van oesters geüijk vorige week was. Burgeri. Stand. Geboren: Pieter Kor- nelis, z. van M. Baaij én J. H. Baaij; Levenloos aangegeven kind van A. Kof en H. W. de Jonge. Overleden: Th. A; Aertsen, 72 j., wedn. van J. M. de Wit; L. Grijs, 65 j-, echtgen. van W. C. Baaij- Bij de gehouden--stemming voor no tabel' werden herkozen de heeren M. C. Deurloo en M. Prinse. Tot kerkvoogd de heer L. J. v-Vessem- Voor de vaca ture M. Moeliker .zal herstemming tus- schen een 4-tal' candidaten plaats hebben Vorige week is alhier een vereeni- ging opgericht van konijnenfokkers. In het bestuur zijn gekozen: C. I. Praait, voorzitter; A. Rijnberg, secretaris; H. Deurloo Kz„ penningmeester; J. v. Wezel en L. Somers, commissarissen. Getracht zal worden een Eilandenbond op te rich ten. Donderdagavond werd in de zaal van mej. Hoek alhier, de eerste Nuts1- avonds gehouden. Na opening door den voorzitter, verkreeg de heer J. Strijbos het woord. In een aangename causerie, verduidelijkt door een film, liet spr. ons zien de bijzonderheden van Spitsbergen. Hij voerde ons in gedachten langs het hooge Noorden, langs fjorden en bergten en vertelde op boeiende wijze over het leven in die streken. Interessant was zijn beleving in zijn zwerftochten in een kano waar Gertrude en zij zoo dikwijls op en neer geioopen hadden in den mane schijn. Toen Berns haar een half uur later ging zoeken, vond hij haar daar nog met het hoofdje tegen den muur ge leund. Zoodra ze hem hoorde aankomen, riep ze hem al van verre toe: Nu, hoe luidt de uitspraak? Schul dig, of niet-schuldilg? De uitdrukking van haar gelaat ikon de domimé moeilijk onderscheiden, maar het sarcasme in den toon van haar stem trof hem onaangenaam en hoogst-ernstig antwoordde hij: Na wat er verleden week gebeurd is, kunnen wij geen van allen hard over haar oordeelen, maar dat neemt niet weg, dat er zonde werd bedreven door haar. Dat zie iik niet in: Het was rech tens haar eigen geld, dat moet u toch toegeven? En, waar zij het niet goed; schiks kon krijgen, moest het dan maar kwaadschiks gaan! Neen, Mies, dat ben ik niet met je eens. Ik heb ook erg met haar te» doen, maar toch zal niemand en niets in staat zijn, mij te overtuigen, dat zij tot dien noodsprong mocht overgaan, hoe zelfzuchtig en harteloos het ook van je schoonzuster was, om Gertrude's ver- zoele te weigeren. Ja, natuurlijk, nu zullen jullie alle- j maal tegen haar zijn! Het was ver keerd gedaan, dat weet ik ook wek op zee, waar hij zonder hulpmiddelen en warme kleeding in de woeste omgeving moest achterblijven; zich voedend met planten worstelde hij 6 dagen, trekkende te voet, totdat hij een boot opmerkte, welke hem evenwel niet zag. Eindelijk werd hij door een hulpexpeditie opge nomen en gered. Zijn belevenissen in dit Poolgebied waren werkelijk uniek. Na de pauze vertoonde hij een film, welke ons deed zien het landschap en vogelleven in het hooge Noorden. Na een woord van dank werd dezen mooien avond gesloten. KUNST EN KULTUUR De opbouw van do Nederl. Kultuurkamer Na het groote succes, dat de Neder landsche Kultuurkamerr heeft gehad met de brochure „Waarom een Nederland sche kuituurkamer", zal binnenkort als uitgave 2 van de afdeeling voorlichting der Nederl. kuituurkamer een nieuw vlug schrift het licht zien over den organi- satorjschen opbouw van deze beroeps- standsorganisatie van alle Nederlandsche kunstenaars. Deze in schrift uitgegeven redevoering van den president der Nederl. kuituur kamer, prof. dr. T. Goedewaagen, ver schilt met de eerste brochure voorna melijk hierin, dat thans uitvoerig wordt gesproken over den organisatorisch^ op bouw van de Nederlandsche kuituurka mer, hoe de verschillende afdeelingen en gilden werken en hoe het geheel gteleid wordt. In enkele bladzijden wordt de taak van de leiding uiteengezet, waarbij nog eens duidelijk het versdhil wordt aange toond tusschen het werkgebied van het departement van volksvoorlichting en kunsten, waaronder de z.g. kultuurpoli- tiek ressorteert en dat der Nederland sche kuituurkamer, die voornamelijk de sociale en oeconomische belangen van de kunstenaars behartigt. Het hoofdbureau, zooals dat werkt met aan deh top den algemeenen bestuurder en daaronder de afdeelingen algemeene Zaken, juridische afdeeling, voorlichting, financiën, ledenregistratie en sociale za ken, vindt eveneens een aparte bespre, king, aansluitend hierop worden de gil- den behandeld. Hun taak is: de verte genwoordiging der kultuurwereld zélf. Uitvoerige mededeelingen worden gle- daan over de z.g. gewestelijke bureaux, waarvan op 28 November het eerste te Groningen wordt geopend. Deze bureaux komen tegemoet aan de bezwaren van de vroegere wijze van kultuurbeharii- ging, toen zooals eveneens bij vele an. dere -aangelegenheden, ook de kunst te vee] uit Den Haag werd geadministreerd. ONDERWIJS De Langemarck-opleiding Ten onrechte beschouwen velen het Langemarck-Studium als een school. Veel meer zou men het een opvoedingsinst.- tuut kunnen noemen. Waar begaafdheid en karakter alsvoornaamste factoren bij de toelating gelden, is h,et duidelijk, dat ook bij de opleiding met deze beide ten Zeerste rekening moet worden ge houden. Daarnaast wil het Langemarck- Studium Zijn leerlingen niet slechts een typische vakopleiding geven, doch veel meer een algemeen wetenschappelijke en cultureele ontwikkeling, die hen in staat stelt, later, toegerust met een perfecte beroepsopleiding, als harmonisch gevormd mensch zijn volk op een vooraanstaande plaats te dienen. Het leerplan van de Langemarck - Studium omvat daarom naast de normale vakken als wiskunde, geschiedenis enz. een intensieve sport, beoefening en een uitgebreide cultureele en karakterlijke opvoeding. Dit laatste wordt bereikt door het bezoeken van musea, concerten, opera's enz., door het maken van reizen, door het organiseeren van avonden, waaTop de leerlinge^ zelf blijk moeten geven van hun artistiek Maar daarom zal ik precies net zoo, veeL van haar blijven houden, ja, eigen lijk Mies, pas op! Nu ditmaal kwam de waarschuwing te laat. Mies, die in den regel zoo volg zaam was, had ook wel eens buien, dat zij onstuimig-driftig kon wezen en zoo'n uitbarsting was nu in aantocht. Haar blauwe oogen waren onheilspellend don ker en schoten stralen, verachtelijk krulde zich haar bovenlip en stampvoetend ant woordde zij: Neen, ik pas niet op! Die Truus is een laag, zelfzuchtig schepsel en ik zal nooit anders over haar gaan denken tot aan het eind van mijn dagen! HOOFDSTUK VII. De vraag is maar: wat moeten wij nu doen? zei Bertie tegen zijn vader, toen de heeren den volgenden ochtend in den tuin op en neerliepen, het bran dend onderwerrp besprekend en over leggend. Het zou toch al t© gek ziili, om je 'zulke waardevolle ju woelen maar kalm-aan te laten ontglippen; en even min zou het raadzaam zijn, er drukte over te maken! Ik twijfel er niet aan, of, zooals Truus zegt: Gertrude heeft de diamanten óf verkocht óf beleend en in dat geval zouden wij nog wel kans hebben, ze terug t.e krijgen. (Wordt vervolgd),

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1942 | | pagina 2