Voorts wordt er nog eens met nadruk op gewezen, dat bij de laatstvoornoemde wijziging van de regeling inzake de ver plichte openstelling van winkels de z.g. middagpauze is komen te vervallen. Ten zij zulks door den burgemeester, in ge val van bijzondere omstandigheden, is toegestaan, is het dus (behoudens de be staande vrijstelling voor den Maandag morgen voor andere dan levensmiddelen winkels) volstrekt ongeoorloofd sen win kel tusschen 10 en 17 uur voor het pu bliek gesloten te hebben. HUIDIGE SNOEPBON 2 WEKEN LANGER GELDIG Extra rantsoenen voor kinderen met St.-Nicolaas De secretaris-generaal van landbouw en visscherij maakt in verband imet de aanwijzing der nieuwe bonnen voor voe- dings- en genotmiddelen voor het tijds vak van 1 tot en met 28 November as. het volgende bekend: Tegelijk met het tabaksrantsoen on dergaat ook het versnaperingenrantsoen een verlaging. Deze verlaging wordt be reikt doordat men met de op de thans aangewezen bonnen 56, 57, 58 en 59 verkrijgbaar gestelde hoeveelheid van 400 gram niet in vier weken doch zes we ken moet toekomen. De geldigheidsduur van genoemde bonnen loopt derhalve niet, zooals in de gepubliceerde bonnenlijst is vermeld, tot en met 28 November a.s., doch tot en met 12 December as. Nadien zullen voor het tijdvak van 13 tot en met 26 December as., die is dus voor een periode van twee weken, twee bon nen, elk rechtgevende op 100 gram ver snaperingen, geldig worden verklaard. Een en ander beteekent dus, dat het" versnaperingenrantsoen voor het tijdvak van 1 November tot en met 26 Decem ber, dit is dus een pediode van acht weken, wordt teruggebracht van 800 op 600 gram. Voorts kan thans reeds worden mede gedeeld, dat voor kinderen van 0 tot 14 jaar ter gelegenheid van Sint Nïco- laas, op nader aan te wijzen bonnen een extra rantsoen van 200 gram ver snaperingen beschikbaar zal worden ge steld. UITREIK'NG DISTRIBUTIEBESCHEIDEN De plaatselijke distributiediensten zul len op nader te bepalen tijdstippen ge durende het tijdvak van 8 tot en met 28 November a.s. tegen overlegging van de distributietamkaart en tegen inont- vangstneming van een bon van het in legvel, bonkaarten „Voedingsmiddelen 13e periode 1942", alsmede nieuwe aard'ap- pelkaarten uitreiken. Ook ditmaal zal' iveer onderscheid gemaakt worden tus schen stad- en landkaarten. Aangezien evenwel met ingang van 29 November a.s. een wijziging worden gebracht in de verdeeling in stad- en landgebied zal het in sommige gemeenten kunnen voorkomen, dat men inplaats van stad- kaarten landkaarten of in plaats van landkaarten stadkaarten ontvangt. De diensten zullen uitreiken: aan houders van een inlegvel K 1 of 1 een bonkaart K 110 en twee aard- appelkaarten N 110; aan houders van een inlegvel K 2 of L 2 een bonkaart K 210 en drie aardappelkaarten N 110; aan houders van een inlegvel K 3 of L 3 een bonkaart K 410 en twee aardappelkaarten N 110; aan houders van een inlegvel K 4 of L 4 een bonkaart K 410 en één éaardappelkaart N 110. Houders van L-inlegvellen ontvangen bovendien een toeslagkaart voor aard appelen N 210. Zij, die geboren Zijn tusschen 1 en 28 November van de jaren 1921, 1928 en 1938 moeten hun inlegvellen rullen, alvorens hun bonkaarten in ontvangst te nemen. De aandacht wordt er op gevestigd', dat men zijn kaarten uitsluitend kan af halen bij den distributiedienst der ge meente, waar men in het bevolkings register is opgenomen. Een uitzondering; kan slechts worden gemaakt voor schip pers, woonwagenbewoners, gedetacheer de maréchaussée's, de vaste bevolr king van kostscholen e.d. en voor hen, die tengevolge van oorlogsomstandighe den tijdelijk elders verblijven. Voorts wordt er op gewezen, dat bij uitreiking van de bonkaarten het vakje :K 6 van de idistributiestamkaart zal wor den af gekruist, terwijl van het inlegvel die bon verwijderd Zal worden, waar van het nummer overeenstemt met het nummer der uitgereikt^ bonkaart voor voedingsmiddelen. Het verdient aanbeveling, terstond bij 'het in ontvangst nemen der kaarten na te gaan, of men alle bescheiden, waar. op men recht heeft, inderdaad ontvangen heeft, aangezien latere reclames uiteraard niet in behandeling kunnen worden ge nomen. LUITENANT-GEN. SEYFFARDT 70 JAAR Zondag bereikte luitenant-generaal H. A. Seyffardt, commandant van het Neder- landsch Vrijwilligers legioen, den 70- jarigen leeftijd. Luitenant-generaal H. A. Seyffart, ge boren 1 November 1872 te §reda, stamt uit een militair geslacht, afkomstig uit Duitschland. Zijn bet-overgrootvader, ge boren in 1728 te Erbach in Nassau was i.O 1748 Fahnrich in het voor den dienst in de Nederlanden opgerichte „regiment te voet no, 14 Baden Baden". In 1778 was hij kolonel-oommandant van het regiment Hessen-Da rmstadt, tevens stadcomman- dant van Kampen. Zijn overgrootvader, geboren in 1761 te Erbach werd luitenant- kolonel van den generalen staf, belast met de werving in Zwitserland. Zijn grootvader, jn 1830 wegens do verde diging van de hoofdwacht te Antwerpen tegen de Belgische opstandelingen be noemd tot ridder der militaire Willems orde, stierf als majoor-commandant der troepen in Curasao. Zijn vader diende als artillerie- en als generale staf-officier en was later minister van oorlog. Na zijn lagere- en middelbare school opleiding werd H. A. Seyffardt in 1888 cadet der artillerie aan de Koninklijke Militaire Academie. In 1892 benoemd tot 2e luitenant der vesting-artillerie, diende hij daarna achtereenvolgens als instruc teur aan de artillerieschietsehool en als leeraar in de artillerie-wetenschap aan de K.M.A, Na van 1905 tot 1908 als leer ling te zijn gedetacheerd bij de hoogere krijgsschool, diende hij daarna af wisse lend bij de veldartillerie en in den gene ralen staf tot zijn benoeming in 1926 tot kolonel-commandant der le artillerie- brigade. Als kapitein is hij in 1920/21 gedurende een jaar gedetacheerd, geweest bij de Fransche artillerie en daarna heeft hij als majoor te Metz een hoogeren tactisch-artilleristischen cursus gevolgd. In 1928 benoemd tot generaai-majoor, commandant der le divisie, trad hij een jaar later op als chef van den generalen staf. In 1930 werd hij luitenant-generaal. Vier1 jaar later werd hij gepensioneerd Na zijn pensioneering trad hij in de jaren 1934 en 1935 in tal van belangrijke plaatsen op in de vergaderingen van het Verbond voor Nationaal Herstel om de noodzakelijkheid te betoogen de Neder- landsche weermacht uit haar verval op te heffen en om te pfotesteeren tegen de nog steeds voortdurende afbraak van het leger door de ministers Colijn en Deckers. Ook kwam hij als voorzitter van de afdeeling den Haag van dat verbond in een vergadering in October 1985 met kracht op tegen de onverantwoordelijke daad van onze regeering om zich als haantje de voorste aan te sluiten bij de sancties tegen Italië, j In Juli 1941 nam hij op verzoek van Rijkscommissaris Seyss-Inquart de taak op zich tot het vormen van een Neder- landsch vrijwilligers legioen voor den strijd tegen het bolsjewisme. VOLKSGEZONDHEID ln Nationaal-Soclalistischen zin Zuiver en goed ras Op de eerste bijeenkomst van den Raad voor de Volksgezondheid heeft dr. Keijer, hoofd van de afdeelihg Volks gezondheid der NSB, een rede gehou den over: Wat is leiding van de volks gezondheid in nationaal-soeialistischen zin? De doelstelling is, Zoo Zeide spreker: 1. Zorgen voor de zuiverheid van het ras; 2. zorgdragen voor een gjeZond ras door het instellen van een jeugdcontrole in prophylaktischen aim, die reeds begint vóór de geboorte en eindigt na de ver vulling van den dienstplicht; 3. een ge neeskundig apparaat scheppen, dat in de toekomst zoodanig werkt, dat arbeids kracht Zoo lang mogelijk in stand igje- houden wordt en na ziekte of ongeval' met alle ons ten dienste staande mid delen zoo snel mogelijk valide wordt gemaakt; 4. al die maatregelen treffen, die indirect noodig en van invloed zijn op de volksgezondheid om een lichame lijk en geestelijk geZond en sterk volk te krijgen. Alleen dan is het „Sana mens sano in corpore" verwezenlijkt. De uitwerking van dit programma dient te geschieden in nat.-socialistiscben Zin. Wat wil dat in de eerste plaats zeggen? Voorloopig bundeling van alle krachten op geneeskundig igjebied, die zich voor dat doel willen inzetten. Daarnaast door opvoeding der jeugd in dezen zin groot te brengen, om dit arbeidsapparaat te kunnen uitbreiden en voor de toekomst van den geheelen inzet van alle genees kundige arbeidskrachten tot .dit doel ver zekerd te zijn. Al degenen, die dit prin cipe niet willen aanvaarden, of niet kun nen begrijpen zullen op den duur van zelf uitsterven. Ten tweede dient deZe arbeid ver richt te worden onder resp©cteering van de individueele vrijheid, Zoolang de be langen van de gemeenschap daar niet door geschaad worden. Ik wijs hier met nadruk op, aldus spreker, omdat hier het groote principieel© verschil ligt met het communisme; dit laatste kent totaal geen persoonlijke vrijheid meer; allen zijn zij gelijk, volgens het oude marxis tische principe. Dit principe verfoeit het nationaal-socialisme, dat juist op de waarde van het individu ten opzichte van de gemeenschap den nadruk legt. Ik Zou ons principe willen aanduiden met de uitdrukking: „Vrijheid van hoo« ger orde" en wat daaronder verstaan wordt door een voorbeeld willen toe lichten. Als wij straks een Groot-Gery maanschen Statenbond zullen krijgen, dan zal ieder die in landbouw of industrie werkzaam is, volkomen zijn vrijheid be houden in den werkkring, dien hij ver vult, maar deze takken zelf zullen zich dienen in te voegen in het groote igje- heel, dat een juiste „Bewirtsdhaftung" van Europa garandeeren moet. Om weer tot het medische gedeelte terug t© keeren, kan zich dus ieder dat onderdeel van het arbeidsterrein, dat hem ligt, kiezen naar vrijen wil; .maar aan den staat de plicht, om door het Vestigingsbesluit te reg)elen, hoeveel art sen op den duur voor goeden medischen arbeid per hoofd van de bevolking noo dig zijn, welke specialisten en in hoe groot aantel er voor baanbrekenden me dischen opbouwarbeid benoodigd zijn. Daardoor heeft de staat ook den plicht, om op dit aantal reeds reguleerend in 1 te werken bij het vaststellen van het aantal studenten aan de verschillende faculteiten van de universiteit, j Het tijdperk van afwachtend uitzien, i of liever gezegd van practische werke- j loosheid, wat de erkenning van het ver- i band tusschen voeding en volksgezond- heid betreft, is voorbij. Het voorlichtings- bureau var. den Voedingsraad zal zijn actie moeten richten op: t. het verzekeren van het Zoo doel treffend mogelijk gebruik van de be schikbare levensmiddelen met het drie ledige doel: a. de volkskracht ongerept in stand te houden; b. verspillen te voor komen en c. een harmonischen bouw van onze volkshuishouding te steunen. 2. een stelselmatige voorlichting en propaganda, die de voedingsgewoonten van de bevolking Zoodanig beïnvloedt, dat daardoor ook in de verdere toekomst een zoo volyaardig mogelijke voeding verzekerd blijft*. VERSCHILLENDE BERICHTEN Ambtenaar negeerde burgemeester De inieuwe burgemeester van Montfort in Limburg had bij zijn ambtsaanvaarding de ambtenaren gewezen op hun plichten en een beroep gedaan op hun mede werking. De jonge ambtenaar van H. ne geerde den burgemeestér echter voortdu rend, hetgeen dezen na twee maanden aanleiding gaf van H. te ontslaan. De ambtenaar ging van dit besluit in beroep bij het ambtenarengerecht te Roermond, dat hem in het gelijk stelde. Van deze be slissing ging de burgemeester in hooger beroep bij den Centralen Raad van Be roep te Utrecht. Deze heeft vorige week in deze zaak uitspraak gedaan en de beslissing van het ambtenarengericht be vestigd. .1 1 I l Caoao voor kinderen Evenals vorig jaar zal ook dezen winter wederom cacao met suiker be schikbaar worden gesteld voor kinderen van 0 tot en met 13 jaar. Gedurende het tijdvak van 1 tot en met 28 Nov. zullen de met „reserve 3-65" en „reserve 4-65" gemerkte bonnen der bonkaart voor voedingsmiddelen elk recht geven op het koopen van 150 gram cacaopoeder met suiker. Evenals vorig jaar dient men dezen bon gedurende de eerste week der pe riode, derhalve van 1 tot en met 7 Nov. 1942, bij den winkelier in te leveren. Ge durende de dierde en vierde week der periode, derhalve van 15 tot en met 28 November, zal deze vervolgens de cacao afleveren. Verworvingsvorbod afvalstoffen De Staatscourant van 28 October 1942 bevat een wijziging van artikel 6 van de oude materialen- en af valstof fenbe- schikking no. 2/40, waardoor het aan na tuurlijke en rechtspersonen, die niet zijn ondernemingen in den zin der beschik king, verboden is niet alleen afvalstoffen te koopen, maar ook afvalstoffen op een andere wijze te verwerven. Het huis aan huis of bij bepaalde adressen inzamelen of ophalen van afvalstoffen zonder ver gunning van het rijksbureau voor oude materialen en afvalstoffen, is dus voort aan verboden, ook indien voor de opge haalde goederen geen geld wordt gege ven. Van dit verbod kan door den direc teur dispensatie worden verleend. Een algemeen dispensatie is tegelijk met de afkondiging van bovenstaande wijziging verleend aan verwerkers van afvalstof fen, die op grond van een vergunning van eenig rijksbureau tot verwerking ge rechtigd zijn. Inbraak verijdeld 'De gem--pol it ie te Bergen op Zoom heeft 'n 3-tal inbrekers aangehouden, die 'n po ging hadden ondernomen in 't belasting kantoor aldaar in te breken. De daders waren via een aangrenZenden tuin naar het belastingkantoor gekomen. Door de wacht konden in den tuin reeds twee 1 daders worden aangehouden, o.w. ze kere v. d. B.., leen goede bekende van de politie. De derde dader, Zekere L. W., die op den uitkijk stond', werd even eens aangehouden, doch tijdens Zijn over brenging probeerde de man te ontvluch- ten. De politieman, die de arrestanten j moest overbrengen, loste op den vluch- j tende een viertal schoten, waarvan er een den man trof. Per ziekenauto werd hij naar het burgerziekenhuis overge- bracht. Binnenkort rnndvot op bon 58 Op de bonnen „58" van de boterkaart, welke geldig zullen zijn gedurende het tijdvak van Dinsdag 24 November 1942 tot en met Zaterdag 5 December 1942, zal desgewenscht rundvet verkrijgbaar zijn. Per tweetal bonnen zal men 200 gram rundvet kunnen betrekken. i Zij, die rundvet wenschen te omtvanr gen, dienen de genoemde bonnen bij hun slager in te leveren, desgewenscht tegen ontvangstbewijs, in het tijdvak van Woensdag 4 tot en met Zaterdag 7 No vember 1942. Zij, die gedurende bovengenoemd tijd vak bon 68 niet bij hun slager hebben ingeleverd, kunnen daarop geen rundvet betrekken, doch uitsluitend de artikelen, ter verkrijging waarvan deze bon nader zal worden aangewezen. Uiteraard mag eerst een aanvang wor den gemaakt met de aflevering van het rundvet op 24 November 1942. Bonaanwijzing honden- en kattenbrood Voor de periode van 1 tot en met 30 November wordt op bon no. 1 van de voederkaart voor honden volgens de zelfde normen als voor de voorgaande i periode hondenbrood verkrijgbaar gesteld j Op bon no. 1 van de voederkaart voor hondenbrood (groep K) wordt voor de periode van 1 tot en met 30 November 1942 V/s kg kattenbrood verkrijgbaar ge steld. Generatoranthraciet- en baggerturibonnen voor November 1942 Gedurende het tijdvak van 1 November 1942 tot en met 30 November 1942 geeft elk der met de woorden ,generator- anthracietelfde periode" gemerkte bon nen recht op het koopen van één hecto liter (max. 75 kg) anthracietnootjes IV of V, terwijl gedurende hetzelfde tijd vak elk der met de woorden generator turf tiende periode" gemerkte ooiïnèn recht geeft op het koopen van 60 stuks baggerturf. Chantage De Larensche gemeentepolitie is een geval van chantage op het spoor ge komenin verband waarmede vier per sonen, de 28-jarige N, W. S. uit Laren, bode van een ziekenfonds, de 34-jarige slager F. A. S. uit Huizen, de 19-jarige L. S., vischventer uit Huizen en de 46-arige arbeider N. R. uit Blaricum zijn gearresteerd. De slager heeft, met ge bruikmaking van vervalschte papieren, samen met den vischventer, verscheidene menschen in Laren en Blaricum aanzien lijke bedragen afgeperst, één familie zelfs f1200. Hij profiteerde daarbij van mededeelingen, welke deze menschen den bode, die bnu volle vertrouwen genoot, hadden gedaan. De arbeider R. zou even- eensi nlichtingen hebben verstrekt, doch deze is inmiddels weer op vrije voeten gesteld. 432100 Zakenlieden ópgelet. Ja, wij zijn er vain overtuigd, u hebt het druik. De bij zondere omstandigheden maken het za kendoen voor u niet gemakkelijk en de moeilijkheden eischen uw volle werk kracht. Maar wat dunkt u, waarmede zoudt u het nog druk hebben in zaken, indien het bolsjewisme voor Europa en dus ook over ons land was gekomen? Denkt u zich eens even' dien chaos in, een noodtoestand, waarin van zakendoen geen sprake zou kunnen zijn. Waarmede wij maar willen zeggen, dat ook gij veel. verschuldigd zijt aan die dappere strijders in het Oosten, want zij zijn het die maakten idat u nog steeds zaken kunt doen. En als goed zakenman betaalt u ook in dit geval' uw schuld door het fonds te steunen dat zorgt voor onze O.ostfrontr strijders. Zakenlieden opgelet. Het gironummer is 43 2100 ten name verzorgingsfonds Vrijwilligerslegioen Nederland, Konin ginnegracht 22, 's-Gravenhage. VOOR KLEINE TUINEN Be laatste oogst voor don wintervoorraad Met het intreden van de maand Nov. loopt de oogst van de gewassen voor winterbewaring woldra ten einde. In October werden reeds de laatste aard appelen naar de winterbewaarplaats over gebracht. In verband met de mogelijkheid van hevige nachtvorsten of van een vroeg invallenden winter is het raadzaam om de laatste winterwortelen, herfstknollen, ramenas, knolselderij en koolrapen, welke zich eventueel nog te velde bevinden, thans naar binnen te brengen of op de gebruikelijke wijze in te kuilen. Ook het overbrengen van de late roode-, late witte- en late. gele Savoye- kool naar de winterbewaarplaats is thans nog mogelijk. Men talme echter niet met deze maatregelen en late zich in November niet door zacht weer misleiden. Door een plotseling invallenden vorst kan de bewaarkool, welke nog op het veld staat, in een nacht reeds nagenoeg onge schikt worden voor de consumptie. Dit geldt ook voor de andijvie. Zooals reeds eerder in deze artikelen werd vermeld, kan men de andijvie- struiken omstreeks November nog wel met een kjuit uit den grond steken, dicht naast elkaar in een broeibak gaan in kuilen en dan met een broeiraam afdek ken. Wie niet over glas beschikt, kan de andijviestruiken in deze periode ook met de open kroppen op elkaar leggen en dan met een rietmat of iets dergelijks afdekken. Men houde er evenwel reke ning mede, dat de bladeren dan droog moeten zijn. j In November kan men ook de schor- j seneeren rooien en deze evenals andere wortelgewassen ergens binnen op een koele, vorstvrije plaats bewaren. Met een laag ruigte afgedekt, laat men de schór- senèeren ook wel tot de wintermaanden in den grond zitten. lit den nacht van Zondag op Maandag ie de klok een uur teruggezet, waar mede de plattelandbep^^i^ze^t^^^ baat^zylltf/t a%n. Ken Walchertche boerin zet de klok. een uur achteruit. {V.NP. Zeiflemakér Pax Hollands) RADIO-PROGRAMMA Dinsdag 3 November HILVERSUM I. 415.5 M. Het programma is alleen te beluisteren via de radio-centrales, die over een lijn verbinding met de studio beschikken. 7.15 Coro Belmonte, gr.; 7.30 BNO: Nieuwsberichten; 7.40 Frissche ochtend wandeling, gr.; 8.30 BNO: Nieuwsberich ten; 8.40 Van tijd tot tijd, voordracht; 8.50 Berlijnsch Philharmonisch orkest, gr. 9 Dubbelconcert van Joh. Sab. Bach, gr.; 9.30 Spiegel van den dag, opn.; 9.40 Wiesbadener Collegium Musieum, gr.; 10 Orkest Willy Eberlé; 10.30 Vandaag ge denken wij Hubertus, den schutspatroon der jagers; 10.45 Orkest Willy Eberlé; 11.15 Orkest Malando en solist; 12.00 Almanak; 12-05 Stafmuziek van de Haag- sche politie; 12.45 BNO: Nieuws- en za kelijke belichten; 13 Beroemde operazan gers en -zangeressen, gr.; Als intermezzo Pianovoordracht, gr-; 14 Omroeporkest; 15 „De nachtwacht", klankbeeld; 15-20 Arnbemsche Orkestvereeniging; 16.45 BNO: Nieuws-, zakelijke- en beursberich ten'; 17 „De lichte toets"; 18 „De stad zonder naam"; 18.30 Collegium „Musica Divina"; 19 NeerJands stem van het Oost front; 19.15 Marschen en marschl'iederen, gr.; 19.30 BNO: Nieuwsberichten; 19.40 BNO: Twentsch praatje; 19.50 Gerard van Krevelen en zijn orkest; 20.15 Amu sementsorkest; 21.15 Musette en Hawai- ianspel, grL; 21.45fiNO ■-Nienwsbgja^^;^. 22 Uit Fransche revues en Duitscbe films, gr.23—24 „Eu daarnagr. HILVERSUM II. 301.5 ML 7.15—7.40 Zie Hilversum I; 7.40 Och tendgymnastiek7.50 Ruvue-orkest, gr.; 8 Politiek weekpraatje; 8.15 Orgelspel, 8.30 BNO: Nieuwsberichten; 8.40 Piano- soli, gr.; 9 Orkest Emanuel Raimbour; 10 Godsdienstige uitzending; 10.30 Strijk trio, gr.; 11 Vrouwenmozaïek11.20 Kin derkoor, opn.; 11.30 Weensch Philharmo nisch orkest; 12.15 Uit Neerlands Gouwen 12.30 Programma-overzicht; 12.35 Duitsch Opera orkest, gr.; 12.45 BNO: Nieuws- en zakelijke berichten; 13 Wat doet de Directie van den landbouw; 13.15 Otto I Hendriks en zijn orkest; 14 Godsdienstige 1 uitzending; 14.30 „Melodiën uit een uit- stalkast, opn.; 15.30 Voor de zieken; 16 Frans Wouters en zijn orkest; 16.45 BNO: Nieuws-, zakelijke- en beursberichten17 Voor de jeugd; 17.30 De Melodisten; 18.30 BNO: Nieuwsberichten; 18.40 Spie gel van den idag; 18.50 BNO: Gesproken binnenlandsch overzicht; 19 Landmans Lust; 19-30 Dick Willebrandts en zijn dansorkest; 20 BNO: Engelsche uitzen ding: „Holland and the economie reor ganisation; Voor «de radio-centrales: Fran cisco Canaro en zijn tipiea-orkest, gr.; Van 20.15 alleen voor de radio-centrales, die over een lijnverbinding met de stu dio beschikken; 20.15 Amsterdamsch Ka mermuziekgezelschap 21 Zang met piano begeleiding; 21.30 Piano en orkest, gr.; 21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22 BNO: Militair overzicht; 22.10 Avond wijding; 22.20—24 Zie Hilversum I. RADIONIEUWS Dinsdag 3 November Ernstige muziek. De Arnhemsche Orkestvereeniging o.l.v. Jaap Spaanderman concerteert om 15.20 uur via Hilversum I met solistische mede werking van Herman Krebbers, den con certmeester van het orkest. Er worden wérken van Paganini, Beethoven, An- driessen en Rabaud uitgevoerd. Godsdienstige uitzendingen. Hilversum li brengt om 10 uur de morgenwijding, om 14.00 uur spreekt Dr. K. A. Schipper over „De psalmen als lofzang" en om 22.10 de avondwijding. Cultureele uitzendingen Onder den titel „De Nachtwacht" kunt U oïn 15 uur via Hilversum I tafereelen rondom Rembrandt's beroemde schilderij beluisteren. Agrarische uitzendingen. Om 18,00 uur (Hilversum II) vragen wij

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1942 | | pagina 5