IVOREN BEELDJE MOBILISATIE VAN ALLE ARBEIDSKRACHTEN WORDT LID RADIO-PROGRAMMA Donderdag 29 October HILVERSUM I. 416.5 M. 7.15 Berner Singbuben en het Prisca kwartet, gr.pl.; 7.30 BNO: Nieuwsberich ten; 740 Tempo, gr.; 8.30 BNO: Nieuws berichten; 8.40 Ken U zeiven, lezing; 8.50 Pianosoli, gr.pl.; 9 Bont allerlei, gr.pl.; 9.30 Spiegel van den dag, opn.; 9.40JBont allerlei, gr.pl.; 10 Helmut Zaoharias en zijn orkest; 10.30 Kent Gij Gouda? 10.45 Helmut Zacharias en zijn orkest; 11.15 Viool, cello en plano; 12 Almanak;. 12.05 Frans Wouters en zijn orkest; 12.45BNO: Nieuws- en zakelijke berichten; 13 Om roeporkest; 14 Zang met pianobegelei ding; 16 „Aan weerskanten van de grens" 15.15 Opera-fragmenten, gr.pl.16.45 BNO Nieuws-, zakelijke- en beursberichten17 Gerard van Krevelen en zijn orkest 17.30 Film en operette; 18 Wagner-Strauss, gr. pl.; 18.25 Uit den mond der dwazen, luisterspel; 19 Brandende kwesties,lezing 19-15 Zigeumermuziek, gr.pl.; 19.30 BNO: Nieuwsberichten; 19.40 BNO: De wereld- meening uit vreemde kranten; 19.50 Zang met pianobegeleiding; Van 20.15 alleen voor de radio-centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken; 20.15 Componistenspiegel20.25 Het Con certgebouworkest; 21.25 Gram.; 21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22 Zangprogram ma, gr.pl.; 22.40—24 Licht en luchtig, gr. HILVERSUM II. 301.5 M. 7.15—7.40 Zie Hilversum I; 7.40 Och tendgymnastiek; 750 BNO: Gesproken binmenlandsch overzicht, opn.; 8 Land arbeiders luistert; 8.15 Symhonie .orkes ten, gr.pl.; 8.30 BNO: Nieuwsberichten; 8.40 Orkestwerken van Bedrich Smetana, gr.pl1.; 9 Concert m.m.w. van Rupert Gla- witsch, gr.pl.; 9.15 Voor de huisvrouw; 9.20 Concert m.m.w. Rupert Glawitseh, gr.pl.; 10 Godsdienstige uitzending; 10.30 Piano en orkest, gr.pl.11 De piano en haar voorloopers; 11-20 Koorzang, gr.pl.; 1150 Otto Hendriks en zijn orkest; 12.30 Programma overzicht; 12.35 Berlijnseh Staatsopera Orkest, gr.pl.; 12.45 BNO: Nieuws- en zakelijke berichten; 13 In en om den bijenstal; 13.15 Symphoaiisehe gedichten, gr.pl.; 14 Godsdienstige uit zending; 14.30 Gregor Serban en zijn Roemeensch orkest en orgelspel en zang; 15.30 En hier is de koffergramofoon; 16 Orkest Willy Kok; 16.45 BNO: Nieuws-, zakelijke- en beursberichten; 17 Het kin derkoor van den Nederlandschen Omroep; 17.30 Viool en piano; 18 Schaakpraatje; 18.15 Walsencyclus K, gr.pl.; 18.30 BNO: Nieuwsberichten; 18.40 Spiegel van den 18.50 BNO: Wat Nederland schrijft; 19 Liederen van Ludwig van Beethoven, gr. pl.; 19.10 Het Zepparoni kwartet en zang met pianobegeleiding; Van 20.15 alleen voor de radio-centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken; 20.15 Zang, orgel', de Melodisten en gr.; 2145 BNO: Nieuwsberichten; 22 BNO.: Militair overzicht; 22.10 Avondwijding; 22.20—24 Zie Hilversum I. Het Amerikaansche Ministerie van Ma rine heeft Maandag medegedeeld dat het Amerik. vliegtuigmoederschip „Wasp" verloren is gegaan. De „Wasp" liep in 1939 van stapel en mat 12400 ton. Het vliegtuigmoederschip werd op 15 Sept. in het Zuidelijk deel van den Stillen Oceaan na een voorafgaanden aanval een Japansche duikboot tot zinken ge bracht. 90 pet. van de bemanning zou zijn gered. De Britsche berichtendienst meldt uit Washington, dat de verliezen aan Ame- rikaansch Marinepersoneel sedert het deelnemen van Amerika aan den oorlog met inbegrip van den slag bij Pearl Harbour 16000 man bedragen. Tot van daag zijn 4454 dooden, 1592 gewonden en 9765 vermisten opgegeven. /X\ ivvS CTJ Cs*S Hoeveel goeds kunnen wij doen door een paar vriendelijke woorden, en de gelegenheid biedt zich zoo oneindigi veel- vuldiger aan dan voor vriendelijke daden. NEDERLANDS TAAK - JEUGD EN ARBEIDSDIENST Ongeveer 1400 mannen en vrouwen uit de rijen van N.S.D.A.P. en NSB, die het leiderscorps der districten Overijsel en Gelderland vormen, waren Zondag ochtend in „De Verefeniging" te Nijmegen in een vormingsbijeenkomst vergaderd, 1 door hun aantal en aaneengeslpteinheid de kracht der nat-socialistische ideeook in Nederland symboliseerend. *In groote lijnen schetste de plaatsver vangende vormingsleider van het Arbeits- bereich, Kullmann, den strijd van Europa tegen de Aziatische steppenvolken. De ontzaglijke kracht, welke de Germaansche volken in deze worsteling getoond heb ben, rechtvaardigt het vertrouwen .dat men met de oplossing der kwestie van het Oosten zal slagen. Germaasnsche sta ten in het Oosten, waardoor 't Noorde lijke ras zijn ordende kracht bewees. Het Duitsche rijk was de groote krachtbron, welke Europa van binnen uit orde bracht De lessen, welke de geschiedenis ons leert, sterken ons in het geloof, dat het Duitsche rijk geroepen is om Europa een nieuwen vorm te geven. Indien het nat.-socialisme in de plaats van het we- reldeconomische denken het recht van het volk op leefruimte gesteld heeft, geldt dit inzicht ook voor Nederland, nu de koloniën verloren zijn gegaan. In het geloof, dat wij de ordende mo- gendheid jn Europa zijn, die met de ander© volken van dit continent het Oos- ten moeten ontsluiten, wijden wij ons aan de organisatie en den opbouw van een duizendjarig rijk, aldus Kullmann. „Koers Oost' De leider der hoofdafdeeling vorming van de N.S.B., Van Genechten, zeide. t dat als de Europeesche randstaten in het Westen eens door de ontdekking der nieuwe wereld begunstigd zijn en vooral de Nederlanden het verstonden 1 van deze ontwikkeling profijt te trekken, 1 men thans niet langer de oogen gesloten mag houden voor het feit, dat de tijd, waarin het zwaartepunt van Europa in het randgebied lag, voorbij is. Europa i moet zich thans ojpi zichzelf bezinnen. 1 Zboals de vaderen eens niet gewacht hebben op het einde van den tachtig- jarigen oorlog, maar hun land. in orde brachten, zoo mogen wij thans niet het 1 einde van den oorlog afwachten, maar moeten wij onverwijld den opbouw van Europa aanpakken. Een dringende noodzaak voor het vol brengen van de taak, die in het Oosten wacht, noemde spreker een hoog geboor tecijfer, opdat er voldoende mensehen zijn voor den opbouw1, alsmede het vol ledige gebruik der kolonisatiecapaciteiten, welke het Nederlandsche volk in de ge schiedenis heeft bewezen te bezitten. In dit verband noemde hij ook den Neder landschen boer als een van de flinkst en vlijtigsten gn bekwaamsten, die slechts door het vroegere regime in zijn eigen ontwikkeling geremd is, doch thans ver zekerd is van zijn vrije ontplooiing. Nederlands plichten Terwijl het parool „Koers Oost" in de eerste twee voordrachten der bijeenkomst gemotiveerd was op grond van de histo rische ontwikkeling, schetste de leider van het Arbeitsbereich, Hauptdienstleiter Schmidt, in duidelijke en ondubbelzin nige woorden den eisch, welke uit dit parool volgt voor onze generatie, en wel voor Duitschers zoowel als voor Neder landers. Onder de .plichten, welke voor het Nederlandsche volk uit den tegenwoor- digen toestand voortkomen, noemde Hauptdienstleiter Schmidt het volledige gebruik der arbeidskracht in den vrij heidsstrijd van Europa. „Ik geloof, dat het een gerechtvaardigde eisch is, dat wanneer de Duitsche arbeider, de Duit sche boer het zwaard opneemt, mar cheert en vecht, de Nederlandsche arbei der en de Nederlandsche boer hun plicht doen en de plaats innemen, die vrij ge worden is door den Duitschen soldaat. Zoo zal een onoverwinlijke marschcolon- 15 HET van Sylvia Sylvester Maar hem uit haar gedachten houden, kón ze niet! Ze deed echter haar best tante's voorschrift na te komen en zoo veel mogelijk te genieten van de bui tenlucht. Dus kwam ze eerst thuis, toen het al donker begon te worden. Mevrouw Schoevers riep onmiddellijk: Wel, kindje, een prettigen dag ge had? Je ziet er al beter uit, zou ik Zoo zeggen! Nu, de werkster heeft haar best gedaan! Zoo'n groote beurt is af en toe ook wel eens noodig! Verbeeld je, wat zij onder dat oude kabinet heeft gevonden En tante hield Theo's ring omhoog, terwijl ze voortging: Ik begrijp nog niet hoe die daar kwam, maar hij zal waarschijnlijk uit een laadje of een ander verborgen hoekje zijn gerold. Mooi, hé?... Een groote don kere topaas, met een wapen. Die is zeker wel een goede dertig gjulden waard' Mag ik 'm van ii koopen, tante? Feuilleton t vroeg Mies, voor het uiterlijk kalm. Ik zou 'm zoo graag hebben! 't Is een heerenring, Zooals je ziet kind! Maar je mag 'm houden, als je wilt. Past hij je? Mies bedankte tante hartelijk, schoof den ring aan haar rechter-wijsvinger en was dien avond bijzonder in gedachten verdiept.... natuurlijk aan Theo! Wat ze met den ring Zou doen: of Ze 'm dragen, of 'm terugzenden zou ne ontstaan, die van het Westen naar het Oosten oprukt en hecht samenhangt als een keten. Het oude Nederlandsche lied: „Naar Oostland willen wij rijden", moet derhalve eens weerklinken van den Atlantischen Oceaan tot aan de Wolga. Mobilisatie van werkkrachten De leider van het Arbeitsbereich liet er geen twijfel over bestaan, dat hij als lasthebber van den General-Bevollmach- tigte für den Arbeitseinsatz in het bezet te Nederlandsche gebied alle beschikba e werkkrachten zal mobiliseeren. Hij verklaarde onder luiden bijval: „Het spreekt vanzelf, dat ik er voor zal Zorgen, dat ook de jeugd, die nog nooit een schop in handen heeft gehad, aan het werk komt". In dit verband kon digde Hauptdienstleiter Schmidt aan, dat op 1 Januari 1943 een vierde deel van een geheele lichting der Nederlandsche jeugd tot den Arbeidsdienst zal aantreden Voor het pionierswerk, dat de Jeugd storm en de W.-A. bij de organisatie van den Nederlandschen Arbeidsdienst ge presteerd hebben, vond hij woorden van nartelijken dank. Degenen, die vreezen voor de christelijke opvoeding van hun kinderen, hield hij het positieve chris- tesnddom voor oogen, dat tot uiting komt in de offervaardigheid voor de gemeen schap, bijvoorbeeld steeds weer in de hulpverleening bij EngelsChe luchtaanval len. „Als thans de West wal' tot den Atlan tischen Oceaan vooruitgeschoven is, moe ten de volken, dié onder bescherming van dien wal leven, beseffen, dat de Duitsche soldaten, die daar de wacht betrokken hebben, de eenige garanten van hun leven Zijh. Het oogenblik zal zal komen, waarop ook de Nederland sche jeugd een volledige bijdrage tot den grooten strijd Zal moeten leveren". Hauptdienstleiter Schmidt besloot met getuigenis af te leggen van de Duitsch- Nederlandsche gemeenschap, die geba seerd is op de nationaal-socialistisehe ge dachte. Door deze gemeenschap Zal het groote Germaansche rijk verwezenlijkt worden, dat ieder arbeid en brood geeft Rede van Van Geelkerken De plaatsvervangende leider der NSB, van Geelkerken, noemde het groeien van een Europeesch saamhoorigbeidsgevoel, zooals dat op het jeugdeongres te Wee- nen tot uitdrukking is gekomen, een der opmerkelijkste successen van den strijd, dien Adolf Hitler voor Europa voert. De door Hauptdienstleiter Schmidt uit gesproken gedachte, dat de imuur aan den Atlant. Oceaan een beschermmg voor de volken van Europa beteekent, breidde hij uit door te Constateeren, dat pok het Nederlandsche volk den Führer 'dank baarheid verschuldigd is. Indien nij niet gekomen ware, zou Nederland thans het slagveld van Europa worden, waarvan de Engelschen Zonder bedenken een puin hoop gemaakt Zouden hebben. Zij'n ka meraden, die thans nog een Zwaren strijd voeren, hield hij het voorbeeld der oude Ned. vrijheidsstrijders voor oogen, die eens met een wannhopige mindeTheid tegenover den koning van Spanje ston den. Met klem wees hijl ©r pp, dat de mannen van Mussert in ieder opzicht een voorbeeld moesten Zij'n en niet mo gen ophouden te strijden om de ziel van hun volk. In een Zaterdag gehouden feestver.g(a- gadering van de Weensch© academie van beeldende kunsten ter gelegenheid van haar 1250-jarig bestaan, heeft de rector, dr. Popp, de benoeming tot eerelid der academie bekend gemaakt van den Rijks commissaris Rijksminister Seysjs-Inquart, alsmede van Rijksminister Rust, Reichs- leiter Baldur von Schirach en General- musikdirector dr. Furtwangler. daar was ze het nog niet met zich- t zelve over eens. HOOFDSTUK IX. j (Besluit). Ik ga naar een- verkooping, Mies; j zei mevrouw Schoevers een paar dagen daarna. Ik kan de zaak wel overlaten aan BrUnt en jou hé? Maar ik wilde graag, dat jij mevrouw Beaumont te j woord stond, die de Japansche kopjes komt kijken die ik laatst van die auctie in Hilversum meebracht. Brunt is soms zoo kort-af; dat jaagt de menschen maar den winkel uit; en gewoonlijk zie je Ze dan niet weer! Zooveel mogelijk Zal ik zélf met de klanten onderhandelen tante. Brunt zal j bovendien de dingen halen, die u gis- teren op de auctie kocht, dus hij blijft .wel een paar uren uit! Mevrouw Schoevers was nog geen vijf minuten weg, toen de winkelbel ging: Mies spoedde zich naar beneden en stond daar ineens tegenover Theo, Ze wachtte tot hij' 'begon. En met smee- kend-uitgestoken hand pleitte hij: Wees nu maar niet boos op rniji Mies! Al dagen lang heb ik je trachten te spreken! Maar, telkens als ik hier kwam ontving je tante mij; en ik dacht, dat je soms weg was. Maar nu ik me vrouw Schoevers op den hoek van de straat tegenkwam, besloot ik, nog maar eens mijn geluk te beproeven. Kan je nu niet wat vriendelijker tegen mij' zijn? Heb' ik daar dan reden voor?..,...| Ik dacht, dat jij' ook weg was? Ja, ik ben ook naar Friesland ge weest. Toen ik op het eind van de vorige week terugkwam, vond ik een brief. Hoor eens! kan je mij ook vertellen, waar de dochter van Jan So gers, Marie, ergens woont? Je bent im mers familie van hem? Dus mis schien weet je dit wil? Ze draalde even met antwoorden. Ze heette Zelve ook Marie; maar ze kon nog wel een nichtje hebben van dien naam. Waarom wilde je haar adres weten? Omdat ik haar iets van belang heb mee te deelen. Ik ben haar voogd, zie je. Al9 je het mij niet kunt zeggen, RADIONIEUWS Donderdag 29 October Ernstige muziek. Het Concertgebouworkest o.l.v. Ed. v. Beinum speelt om 20.25 uur (Hilv, I) Bruckner's 9e Symphonie in D kl. t. Lichte muziek. Zender Hilversum I brengt om 17.30 uur een Michael Jary-programma, waar aan medewerken: het Vaudeville-orkest o.l.v. Rlzerd Kuhlman, Cora May, Het Vroolijke Klaverblad en een gemengd koor. Godsdienstige uitzendingen. 10 uur: Morgenwijding; 14 uur behan delt ds. S. P. de Roos Zondag 36 van den Heidelbergschen Catechismus en om 22.10 de avondwijding (Hilv. II), Sport. Om 18 uur (Hiv. II) hoort u een praatje over schaken door A. J. v. d. Hoek. Cultureels uitzendingen Onder den ditel „Kent gijl Gouda" hoort u om 10.30 uur (Hilversum I) klank beelden uit de stad' der pijpen,- samen gesteld door H. P. Wouwenaar.'. Agrarische uitzendingen. Om 13 uur (Hilv. II) wordt er in de serie „In en om den Bijenstal" iets ver telt over „De faam van echt© honing". HUISPERSONEEL EN ZIEKTEWET Nu in den loop dezer week de werk geefsters van huispersoneel' voor de taak staan Zich bij' de postkantoren of de Raden rvan Arbeid te voorzien van. een formulier ivoor de aanmelidiinig vain hum huispersoneel ten behoeve van de Ziekte wet, lis de vraag acuut gewonden welke 'werknemers (nu eigenlijk als huispersoneel zijn te beschouwen. Het besluit van den secretaris-generaal' van het departement van 'Sociale Zaken1 spreekt van personen, die (bij een particulier in loondienst zijn voor het verrichten in diens huishouding vani huiselijke of persoonlijke diensten, en hetzij bij den werkgever inwonen, hetzij wekelijks ten minste vijf 'dagen irn Idienst van denzelfden werkgever plegen werkzaam te zijn. Dit laatste dient zóódanig te worden opgevat, dat ook het huispersoneel', dat de vijf dagen per week gedurende een gedeelte van ideqj dag, b.v. enkele uren in dienst van iden werkgever is, onder de 'Ziektewet valt- Uit het vorenstaande volgt, dat het begrip „huispersoneel" meer omvat dan alleen de dienstmeisjes. Ook 'huisknechten, juffrouwen1 van gezel schap, huishoudsters, huisbewaarders en particuliere 'Chauffeurs vallen er onder. Daarnaast kunnen zich nog verschillende twijfelgevallen voordoen waarvan het moeilijk is een' volledige omschrijving te geven, In ai dergelijke gevallen is het echter ;in het belang van alle betrokke nen, dat men tijdig op de voorgeschreven wijze aangifte doet, waarbij men dan tevens van zijn twijfel kan doen blijken. Ieder twijfelgeval wordt uiteraard nauw gezet bezien. In elk geval drage men zorg, dat de aangifte van huispersoneel voor de Ziek tewet gedurende de eerste week van November 'in het bezit van de Raden van Arbeid komt, terwijl het personeel zelf niet dient te verzuimen zich aan stomdis voor de verplichte verzekering bij een algemeen ziekenfonds aan te melden. VERSCHILLENDE BERICHTEN Nieuwe burgemeesters Het Rijkscommissariaat deelt med©: De Rijkscommissaris voor de bezette Nederlandsche gebieden heeft tot burge meester benoemd: Den koopman M. li. Keiier in Eygels- hoven tot burgemeester van Susteren. den koopman L. L. A. Stille in Maas tricht tot burgemeester van Urmond en den gepensionneerden ritmeester A. A. Brouwers te Goes tot burgemeester van Ierseke. Een voorbeeld ter navolging Het Provinciaal Bureau der Winterhulp meldt ons Door de fa. Fernhout Co. t© BLari- cuim, werd een bedrag van f 1617,42 over gemaakt als bijdrage van de medewer kers en arbeiders dezer firma te Vlissin- gen, welke een half uur of een kwartier van hun uurloon per week afstonden aan Winterhulp Nederland. Spaarsysteem Nu het vacantieseizoen achter den rug :s, wordt reeds thans de aandacht ge vestigd op het Vr©ugde en Arbeid-spaar- systeem, teneinde, een ieder ia staat te stellen, bij het aanbreken van den va- cantietijd in het volgend jaar, zijh va- cantiedagen aangenaam te kunnen door brengen. Met toestemming van overheids wege worden spaarzegels uitgegeven ten bedrage van 25 cent, welke op speciale spaarkaarten geplakt dienen te worden. Men kan zoowel individueel als ook in bedrijfsverband sparen. In het laatste geval is het b.v. mogelijk, dat het be drijf de spaarzegels gedeeltelijk betaalt De mogelijkheden op dit gebied zijd zeer vele en hieromtrent vrage men inlich tingen bij de pl. NAF-kantoren. De be dragen mogen uitsluitend voor vacantie- doeleinden worden besteed. Het meerendeel van de bedrijven, waar het spaarsysteem toegepast wordt, be steed de gespaarde bedragen in over leg met het personeel voor het ma ken van een reisje in bedrijfsverband, waarvan de organisatie verzorgd wordt door de afdeeling Reizen en Vacantie vah Vreugde en Arbeid, j Bedrijven, die nog niet het spaarsys- teem hebben ingevoerd en toch bet vol- gend jaar aan één - of meerdaagsche i reis willen maken, dienen ten spoedigste tot invoering van een spaarregeling over te gaan om hierdoor de vacantiereis van 1943 te kunnen bekostigen. Alle na- dere inlichtingen worden verstrekt door i de afdeeling Reizen en Vacantie van het - Centraal Bureau van Vreugde en Ar- beid, Amstel 224 te Amsterdam. RECHTZAKEN Vrederechter te 'sGravenhage M. J., 18 jaar, koopman te St.-Annna- land; A. J. R., 19 jaar, landarbeider te St.- Annaland en M. Chr. den E., 18 j., landarbeider te St.-Maartensdijk en C.a J.a van Di., '20 jaar, dienstbode te St.-Annaland, wegens mishandeling van K. Heijboer en Joh.a Goudzwaard, door deze meisjes op 1 November 1941 te St.-Annaland te slaan, te stompen en te schoppen. Eisch: J. Vrijispraak; R., den E. en v. Dijke ieder f5 b'. 2 d. h. i Uitspraak: conform eisch. dan zal ik moeten adverteeren. Nuj ik Zal zien, of ik haar adres kan opsporen, Zei Mies peinzend. j Ze wilde namelijk even met zichzelve overleggen. Na wat Helena haar had meegedeeld, leek bet niet aannemelijk, dat haar vader haar wat nagelaten zou hebben. Waarom ter wereld zou nu juist Theo haar voogd moeten Zijh? Jan Segers is al maanden lang dood, ging Zij voort. Dus hoe kom je er nu ineens bij', om iets van zijh doch ter te willen weten? Hij had een brief voor mij in be waring gegeven aan een lid van de expeditie, toen hij' stervende was. En die man is eerst veel later opgedoken, zoo dat de brief mij' pas onlangs in handen kwam. Het is ook eigenlijk geen brief, maar een soort testament, waarin hij' mij1 benoemt tot voogd over Zijn doch ter Marie; Zijh geld is belegd in een Indische bank en van daaruit is het dividend betaalbaar. Nu Zou ik dat meisje nog graa,g vinden, eer mijh verlof om is en ik weer terug moét naar Indië. Ga je al gauw? vroeg Mies, zoo onverschillig mogelijk. De volgende maand pas. Nu; dan mag ik het wel zoo spoedig moiglelijk van je hooren, hé, als je het adres van die Marie Segers gevonden hebt? Goedendag1 Hij stak haar de hand toe en terwijl zij de hare daarin legde, fonkelde de topaas aan haar wijsvinger. Ze wist dat hij den ring gezien had; schoof 'm haastig van den vinger en liet 'm in Zijh hand glijden. Deze werd verleden week onder een kabinet gevonden. Ik geloof, dat die van jou is. Je hebt ©r mij'1 al eerder een ge geven, antwoordde hij, glimlachend. Be houd nu dezen; die staat heel goed aan je vinger. Die ander© was niet van jou. Dat weet ik; hij! was mij te nauw. Maar ik heb niets gezégd tegen mijn neef Eric. Hoor eéns, Mies, vóór ik ga, wilde ik toch nog even teglen je zeggen, hoe het mij spijt, dat ik dien avond zoo leelijk tegen je geweest ben! Je had gelijk, dat je mij' zoo afsnauwde. Den volgenden morgen ben ik je mijh excuses gaan aanbieden, maar toen was je al weg bij Greet Bakker! Dan ben je ook niet zoo heel vroeg op geweest, zeg! antwoordde zij, met ondeugende tinteling in de oogien. Nu, mevrouw Bakker is allerliefst voor mij geweest. En het eerste deel van den avond was toch ook heel prettig! (Slot volgt). .i"- - - r.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1942 | | pagina 2