GELDIGE BONNEN Ben Ho.; Artikel 25 Oct. t/m. 31 Oct. 54 A brood 54 B brood 54 besohult 54 A vleeseh 54 B rleeiob 54 A aardappelen 54 B aardappelen 54 melk 1-60, 2 60 reservo 54 inbak 4 rants, brood of geb */t rant#. 1 rants, beschuit brood of gebak 1 rants, vleesoh of vleesoh waren Vt rants, vletsoh of rleesohwaren 2 kg aardappelen 1 kg aardappelen l'/4 liter nelk ls/4 liter taptemelk 1 rants, tabak 4 Oct. t/m. 31 Oct. 402 algemeen 403 algemeen 404 algemeen 405 algemeen 406 algemeen 407 algemeen 397 t/m 399 algemeen 408 t/m 411 algemeen 1 kg suiker 1 rants, jam 125 gr. peulvruchten 125 herermont 250 gram gort 100 gram vermicelli of maixen» 100 gram kaas 1 rants, bloem, brood of gebak 250 gram rijst tOO gram chocolade 100 gram suikerwerk 4-57, 4-58 reserve 51, 52 Versnap. 53, 54 Yersnap. 4 Oct. t/m. 28 Nov. 400 algemeen 250 gr. koffiesurrogaat 19 Oct. t/m. 30 Oct. 53 boter ot vet rants, boter 13 Sept. t/m. 11 Nov. Reserve 261, 2-62, I l/s rants, boter n 3-61,3-62, I l/s rants, boter 4 61 I l/j ranfs. boter Bon No. Artikel 2 liter petroleum 1 eenh brandstoffen 1 eenh- brandsloffen 1 eenh. brandstoffen 1 rants, eenheidszeep 1 rants, eenheidszeep 1 rants, waschpoeder 1 rants, waschpoeder 75 gr. Toiletzeep 80 Textiel 45 gr- Scheerz Geldig tot 30 Apr 31 Oct. 31 Oct, 31 Oct. 31 Oct 31 Oct 31 Dec. 02 2 liter petroleum 31 Oct 01 l/m 05 B V. 1 eenh brandstoffen 31 Dec 06 t'm 08 B.V. 1 eenh. brandsloffen 28Febr- 01, 02, 03, 04 K F 412 algemeen N eenheidszeep 413 algemeen N waschpoeder N toiletzeep H (Mannen) geen Anthraciet. (Geldig lot 30 April 1943) Koopt geen brood zonder bon De ondervakgroep broodibakkerij doet langs dezen weg nogmaals een dringend beroep op het publiek om geen broö,d zonder bon te koopen, noch om de ber zorgers van brood te verleiden tot ver koop van broodbonnen. Immers door brood zonder bon van bezorgers te koo pen werkt men er aan mede het bedrijf van den bakker, voor wien de broodbe zorgers het brood distribueer en, ten on der te brengen. De bakker immers krijgt "slechts meel tot het produceeren van brood in verhouding tot het aantal door hem ingeleverde broodbonnen. Reeds ver schillende bakkersbedrijven hebben hun bedrijf stil moeten leggen op grond van het fedt, dat zij geen meel meer konden krijgen, daar het publiek hun de noodige broodbonnen had pnthouden. Daarnevens zijn reeds vele bezorgers (door de bakkers ontslagen wegens verkoop van brood zon der bon, terwijl een aantal vervolgd is wegens diefstal van broodbonnen. Het pubiliek is mede schuldig aan bet leed, dat over de huisgezinnen van de bak kers en de arbeiders is gekomen, door dat het de bezorgers op allerlei wijzen tracht te bewegen tot verkoop van brood zonder bon. Daarom dit dringend' beroep op het publiek om voortaan geen brood zonder bon te betrekken. Betaal geen buitensporige verhuiskosten In verband met de eventueel ontrui ming van een gedeelte van de kuststrook, vestigt de gemachtigde voor de prijzen er met nadruk de aandacht op, dat de tarieven van verhuis- en meubel trans- portondernemingen wettelijk zijn vastge legd. Een zeer ernstige waarschuwing wordt tot de ondernemers gericht om deze tarieven niet te overschrijden en tot het belanghebbende publiek om ge vraagde te hooge verhuiskosten niet te betalen. Daarop zal een intensieve con trole worden toegepast, terwijl in ide gevallen, waarin reeds te hooge tarieven zijn berekend, zeer strenge straffen zul len worden opgelegd. De wettelijk toe gestane tarieven.1 zijn den verhuis- en transportondernemingen zeer wel bekend. Mocht blijkens dat desondanks te veel wordt gevraagd, dat doet het belangheb bende publiek er goed aan dit onmiddel lijk ter kennis te brengen van den' pro vincialen inspecteur voor de prijsbeschik- king, te weten; voor Zeeland: Noordsingel 176, Middel-, burg, tel. 2481- Het Hoofdkwartier van het V.N.V. deelt mede, dat de heer Staf d e Cl er c q, leider van het Vlaamsch Nationaal Ver bond, Donderdagavond1 te 22 uur iin de kliniek van Professor Daels te Gent, aan de gevolgen van een hartaandoemimg is overleden. Staf de Clercq was in 1884 geboren. IN HET OOSTLAND WORDT EEN TOEKOMST OPGEBOUWD Nederlanders als pioniers Onze eerste uit Wit-Roethenië afkom stige brief is door de Nederlandsche pers uitvoerig weergegeven en heeft heel wat beroering te weeg gebracht, want we ontvingen stapels brieven. Er zijn epistels bij, die zóó uit het hart gegre pen zijn, waardoor wij met vele brief schrijvers een blijvend contact hebben opgenomen. Alle brieven zullen even wel persoonlijk beantwoord worden, maar de schrijvers zullen nog wat ge duld moeten oefenen, omdat op het oogenblik de tijd voor het beantwoorden te eenenmale ontbreekt. Er is nu erg 'veel werk en.... zaken gaan altijd voor het tmeisje. Wij zitten al vaak tot 's avonds laat te schrijven en, willen wij onze nachtrust niet ontberen, dan moet er toch eens een einde aan den dag komen. Wij maken het hier nog steeds goed. Er zijn wel eens puzzle's op te los sen, maar dat maakt het leven interessan ter, Dat er moeilijkheden voor zouden komen, wisten we vooruit, daar zijn wij pioniers yoor. Om eerlijk te zijn, heb ik er in het begin tegen opgezien om af en toe eens wat te schrijven. Een boer is nu eenmaal geen journalist. Maar een goed Nederlandsch spreekwoord zegt: „Een gegeven paard moet men niet in zijn bek kijken" en uit $jeze zegswijze put ik den* moed om aan het verzoek te voldoen. Ondanks de voorkomende moeilijkhe den, gaat alles naar den zin. Op bijna alle gropte bedrijven, waar wij den scep ter voeren, zijn nieuwe, uit Duitschland gekomen dorschmachines in bedrijf ge steld. Met de dorschmaöhines gaat het puik, maar de meeste misère hebben Wij met de tractoren, die van Russische makelij zijn. Over het algemeen is alles "wat van „Vadertje Stalin" komt van een inferieure kwaliteit, maar mocht men dat nog niet weten, probeer dan met de tractoren om te springen en het zal spoedig duidelijk zijn. De tractoren zijn van oorsprong een Amerikaansch product, de „Deering"-machine, maar de bolsje wieken zijn in hun pogingen deze tractor na te maken, deerlijk gestrand. Wij hebben nu de beschikking gekregen over een motor met zijspan en razen dan ganse hen dag over het bedrijf om. alle machines na te zien. Vanzelfsprekend zijn wij erg zuinig opi ons mooie materiaal en we waken er dan ook angstvallig; voor, dat er ergens een van de machines „in de soep gedraaid" wordt. De tractor bestuurders moeten alles nog leeren. Zul ke machines hadden ze nog nooit gezien en we hebben alles over de bediening en verzorging aan hun verstand moeten brengen. Enkelen hebben het al vrij aar dig te pakken. Over het algemeen kan men zeggen, dat ze van goeden wille zijn. Ze leeren het wel! Laeje in het ploegen Behalve in verband met de tractoren voor de dorschmachines beleven we op het oogenblik een drukken tijd door het naloopen en inspecteeren der traetoren die voor de ploegen gespannen zijn, die het land omwoelen voor de roggezaai. De roggezaai is druk aan den gang. Zoo alles bij elkaar is er dus arbeid genoeg! Piet heeft het in verband met de rogge zaai wel erg druk. Hij moet alle tractor- bestuurders een lesje in het ploegen ge ven. Wat dat betreft, zijn die "kerels ontzettend slordig. Wanneer het er een beetje op lijkt, vinden ze het al erg mooi, maar dat is het vak niet. Met echte Nederlandsche degelijkheid wordt hier alles afgewerkt, en zpo moet het ook, willen er resul taten zijn. Het geharrewar met die Rus sische "tractoren neemt 'hopelijk spoedig een einde, want we hebben berichten gekregen, dat uit Duitschland 'de nieuwe 'Lanz-Bulldoig-landbouwtractor zial worden geleverd. Dat is een vooruitgang. We hebben ze hier reeds gezien, maar bij ons zijn ze nog niet verschenen. Als het dorschseizoen gesloten is, la ten we alle machines weer naar de reparatiehallen komen en wordt alles grondig nagezien. Hier wordt ieder deel genummerd en ijlgepakt opgeborgen in afwachting van de volgende campagne. Ruimte genoeg! In gedachten zie ik me er al trotsch als een pauw omheen loo.pen! Voldoende werk voor den winter Werk voor den winter is hier vol doende. Behalve de tractoren, worden alle ploegen (vijf-scharige tractorploegfen) naar de montagehallen gebracht om te worden géreviseerd en wanneer we dan nog in aanmerking nemen, dat de meeste groote tractoren Zullen worden omge bouwd op houtgas, door middel van een zeer voor dat doel geschikte gene rator, dan weten we Zeker, dat we den winter niet in ledigheid Zullen door brengen! Met onze trouwe motor met zijspan leggen we per dajgl gemiddeld meer dan 100 k.m. af. Des avonds voelen we ons soms erg door elkaar gerammeld, want de wegen zijn hier niet in een dusda- nigen staat, dat het rijden een onver deeld genoegen is. Maar we houden de boel aan het draaien en dat is het voornaamste. De „Verwalters" hebben respect voor ons gekregen. Zooveel „ser vice" hadden Zij niet verwacht en Zij zijn het ook niet gewend. We heb'ben hier een groote behoefte aan kerels, die weten aan te pakken, aan goede vak bekwame boeren, die leiding kunnen ge ven. Mochten vele Nederlanders dit hu 1 maar eens beseffen, want wat op het oogenblik hier is, daarvan Zou men kun nen zeggen: „Alle hout is no(gf geen tim merhout". Ze kunnen de vrijwilligers niet scherp genoeg Selecteeren. Het glaat hier niet om bedrijven, zooals wij in ons Vaderland gewend zijn, maar om bedrijven met schier gigantische afme- tinen. Toen wij deze kwestie eens be spraken, was men het roerend met ons eens, maar de moeilijkheid blijft: Waar haal je de menschen vandaan? Enfin, we zullen maar zeggen, dat ook Keulen en Aken niet op één dag gebouwd zijn. (Wcrdt vervolgd). GARNALEN WORDEN GEPELD door bijzondere werk- loozen te Rotterdam. Ten aanzien van het vraagstuk der werkloosheid heeft men steeds, behaive met gewone werkloosheid, voortsprui tend uit een geheel© of gedeeltelijke ongeschiktheid tot werken der betrok kenen. Dit vraagstuk is steeds van niet te onderschatten beteekenis aangezien hierdoor een groot aantal menschen ten laste van de gemeenschap komen, men schen, die zich nog vrijwel dienstbaar gemaakt hebben aan die gemeenschap. Te Rotterdam is Dinsdag 20 October een begin gemaakt met een ernstige po ging oan thans, niu men elke arbeidskracht zoo uitstekend kan gebruiken, ook pas send werk te vinden voor deze groep werkloozen, y/ier arbeidsgeseh ik theiid daartoe van te voren individueel aan een onderzoek wordt onderworpen. Dr. H. Scalogne van den Gemeentelijken Ge neeskundigen Dienst te Rotterdam heeft daarbii verband gelegd' tusschen digZe groep bijzondere werkloozen, welke te Rotterdam omstreeks 5000 menschen om vat, en het feit, dat het op het oogenblik niet mogelijk is de garnalen gepeld te krijgen, omdat de normale arbeidskrach ten der garnalenipellerijen op het oogen blik werk vinden in den landbouw. Dit feit is eens te meer te betreuren, omdat garnalen zulk een uitstekend voedsel vor men, hetgeen dr. Scalogne op het idee heeft gebracht de bijzondere werkloozen garnalen te laten pellen. Hij nam daartoe contact op met Maat schappelijk Hulpbetoon te Rotterdam, wier afdeeling Maatschappelijk Werk deze kwestie speciaal in studie nam, waarbij men tot de conclusie kwam, dat dit denkbeeld inderdaad levensvatbaar geacht moet worden'. Besprekingen tus schen dr. Stalogne en de Iheeren L. C* Krul en J. H. Geijs van Maatschappelijk Hulpbetoon leidden er toe, dat de plan nen meer praktische vormen kregen, waarna samenwerking werd gezocht met de Nederlamdsche VLsscherij Centrale, die in dezen alle medewerking ten aanzien van de voorziening van garnalen toezegde En zelfs hebben zich wijdere: perspectie ven geopend. Het is n.l. een feit, dat de haven van Stellendam op het- oogen: blik aan het verzenden is. Blijkt het gar- nalenpellen door bijzondere werkloozen levensvatbaar, dan ligt het in de bedoe ling de geheele gajrnalenpellerij van Stel lendam en wellicht ook van andere plaat sen over te 'brengen naar Rotterdam', waardoor zich aldaar zelfs een belangrijk garnalencentrum zou kunnen vormen. En dat dit beteekenis kan krijgen blijkt wel uit het feit, dat het jaarcijfer voor 'den garnalenvangst in Nederland op 5.000.000 kg mag worden gesteld. Bij het garnalenp ellen té Rotterdam is ingeschakeld de firma Jansen, die als werkgeefster optreedt. Gewerkt wordt op dezelfdecondities ,alis bij andere garna len-pellerijen 't geval is, te weten tegen een belooning van '50 «cents .per kg ge pelde garnalen. Overeenkomstig de ge bruikelijke regeling zal van hetgeen de betrokkenen aldus verdienen tweederde worden gekort in verband met de steun- uiitkeering, met uitzondering van de eer ste week. Daai mogen de nieuwe pellers n.l. de volledige verdienste behouden, om dat men rekening heeft willen houden met hun gebrek aan routine en de daar uit voortvloeiende aanvankelijke gering heid van den omzet. Op de eerste dag van dit garnalenpel- len, toen ook de directeur van Maat schappelijk Hulpbetoon te Rotterdam, dr. F. M. O- vain Walsem'blijf gaf van zijn belangstelling, waren er eenige meisjes uit Stellendam aanwezig om de 40 ar beiders, waarmede de werkzaamheden begonnen zijn in een gemeentelijk ge bouw aan de Veemarkt, voorlichting te geven. Het ligt in de bedoeling, dat deze meisjes eenigen tijd zullen blijven, om straks bij een uitbreiding der werkzaam heden opnieuw voorlichting te kunnen geven. En die uitbreiding ligt op korten termijn .in het voornemen, want het is de b edoeling voor dit garnalenp ellen een gebouw te betrekken met een oppervlak van 2000 vierkante meter, waar men met ongeveer 1000 pellers tegelijk fcal kunnen werken. Alvorens «de gegadigden tot dezen arbeid worden toegelaten, worden zij evenwel aan een strenge keuring onder worpen, Bovendien zijn uitgebreide maat regelen genomen ter verzekering van de grootst mogelijke hygiëne tijdens de werkzaamheden. Met dit garnalenpellen wordt een drie ledig doel bereikt. In de eerste plaats het sociale doel, dat ook de bijzondere werkloozen zich dienstbaar kunnen ma ken aan de gemeenschap. In de tweeds plaats het vooral onder de huidige om standigheden practische doel, dat de garnalen gepeld worden, iets wat lang zamerhand tot een probleem dreigde uit te groeien. En in derde plaats krijgen de garnalen voorloopig een zeer nuttige bestemming. Zij worden n.l. verkocht aan de visohhandelaren in Rotterdam, die als gevolg van oorlogsgeweld nog een ach terstand in zaken hebben in het kader der herbevoorrading door de Stichting Cen trale Voorziening Rotterdam, die d us mede bij dit pionnierswerk is ingescha keld. VOOR DE HUISVROUW De hooiklet in de huishouding De kotenpositie van .ons land blijft zorgwekkend en zal iden geheeten duur van den oorlog wel kritiek blijven. Daar om is het zaak om bij voortduring er op de wijzen, idat allen de uiterste zui nigheid met gas en electrioiteit moeten betrachten en er naar moeten streven om zoo dit eenigszins mogelijk is zelfs onder de toegestane rantsoenen te blijven. In «dit verband is het van belang er op te wijzen, dat thans reeds vaststaat, dat zoo het ooit tot een verscherping van de rantsoenneering zou moeten ko men >deze niet zal worden gegrond op het huidige verbruik, noch op het basisrantoen, n.l. het verbruik in 1940. In het huisgezin en zeker ook in win kels, kantoren, magazijnen, werkplaatsen, café's restaurants en hotels, kan nog veel energie worden gespaand, als nauwlettend op de „kleinigheidjes" wordt toegezien. Hoeveel kan nog worden bezuinigd, als alle lichtbronnen worden uitgeschakeld, zoodra deze niet meer worden gebruikt, als de radio wordt afgezet, wanneer niet meer aandachtig wordt geluisterd, als alle electrische apparaten niet meer worden gebruikt dan strikt noodzake lijk is. 1 Ook met gas kan doelmatiger en dus zuiniger worden omgesprongen. Zoo kan zeker het warmteverbruik voor koken, wasschen en baden' op lager peil worden gebracht, aardappelen en groenten kan men met een minimum aan water opzet ten (zoo wordt bovendien voorkomen, dat veel kostbare voedingswaarden ver loren gaan), bij het koken moet men steeds het deksel op .de pannen houden, en zoodra damp uit pan of ketel komt, kan men gerust den gasbrander klein stellen, met minder gas bereikt men dan hetzelfde effect. Men late voorts geen kleine gasvlammetjes doorloopend onder keuken- of badgeyser branden; men zette geen ketels vol water ,op, als men een kopje koffie of thee wil zetten. Ook is het zeer .duur twee- of driemaal «daags heet water voor het vaatwerk te maken. Een object, dat tot veel bezuiniging van gas en. electrieiteit voor kookdoeleinden kan leiden, is «de hooikist, een goede bekende uit den vorigen .oorlog reeds, «die ook in vredestijd niet werd vergeten, «doch nu zeker wederom allerwegen warme sympathie geniet. De hooikist, welke ieder met betrekkelijk eenvoudige middelen zelf kan maken, wordt voor vele doeleinden gebruikt. Vooral voor het langdurig aftrekken van soep en het «doorkoken van pap. en boonen kan de hooikist uitstekende diensten bewijzen. Ook wanneer men water/ dat op de kachel .of haard reeds ,op temperatuur is gekomen, voor de wasch of het vaat werk warm wil houden, is de hooikist tegenwoordig, een huishoudelijk voor werp van onschatbare waarde het aangewezen middel. boekenIènTröchüres- „WERKEND VOLK" schenkt in het laatst verschenen nummer veel aandacht aan onze molens, die een zoo karakteriseerd deel van ons polder land uitmaken. Ook in de naaste toe komst zal de wind de energiebron een belangrijke rol' spelen. Drs. W. Wiebelt bepaalt den lezer bij de met 1 November a.s. in werking tredende Grondwet van den Arbeid, waarin een nieuwe principieele koers wordt aangegeven. „De jeiigjd helpt mee bij de papierinzameling. Een paar foto's illiusteeren duidelijk met welk enthousi asme de schooljeugd op sommige plaat sen heeft medegewerkt. Twee pagina's zijn gewijd aan de „O.T." onder den titel: „Arbeiders be schermen Europa", verlucht met foto's, die een indruk geven van hetgeen er langs de kusten van de Noordzee eau Oceaan verricht werd. Behalve de ge wone rubrieken trekt „Lezers schrijven" de aandacht. SPORT VOETBAL. 25 October. NVB - Afdeeling Zeeland. Ie klasse C. Zierikzee II—IZieriksöee I 1—3 Noordgouwe I—Zonnemaire I 0—2 2e klasse C. Zierikzee III—Noordgouwe II (laatstgenoemde niet opgekomen). Noordgouwe III—Schouwen III (laatstgenoemde niet opgekomen). Zonnemaire II—Burgh II 2—6 Renesse II—Ouwerkerk I 6—3 V riendschap pelij k. ZEVA—NAD-elftal 1-10 Zierikzee XI—Zierikzee I 1—3 Io een aardige wedstrijd, weer in rok de spanning niet ontbrak, is hst eerste elftal ran Zieriksee er in geslaagd het tweede met 31 te kloppen, nadat de rast aset 10 voor de reserves was inge gaan. Laatstgenoemden hebben den ge heelen wedstrijd goed partij gegeven rooral wat verdedigen betreft. Dooh ook ban voorhoede zette aardige aanvallen op, dia door hun snel en open karakter de verdediging van het eerste soms de han den vol gavan. De voorhoede van het eerste speelde daarentegen veel te kort, terwijl het znivare sohot geheel ontbrak. De verdedigingen waren aan weerszijden goed. Vooral Pairoux, die het vanzelf sprekend veel drukker had dan Hage, was in goeden vorm, maar ook Peate en v. d. Westen speelden weer een goede partij. Alleen het uittrappen liet vaak veel te wensohen over. De backs van bet eerste waren goed al trapte v. d. Westen veel uit. Hage was als gewoonlijk. Van het tweede mogen verder spil Pijper en G. Pairoux, genoemd worden en van het eerste elftal Catshoek, Kraak, de Hooge en Koster. De linkervleugel ven het tweede, waarmede Sohooneu, waren matig. Scheidsrechter Brouwer had het niet moeilijk en kon het rustig aandoen. Over den wedstrijd het volgendeDe eerste aanvallen zijn voor het eerste elftal, dat voor de rust met zon en wind mee speelde. Een mooi schot vaa dohoontn stompt Pairoux over de lat tot boeksohop, welka weggewerkt wordt en schoten van t. Doorn gaan naast oi over. Ook Kraak krijgt enkele kansen maar hij schiet naast terwijl Paironx bij een doorbraak van hem mooi redt. De hieruit ontstane hoekschop komt schitterend voer het doel maar tenslotte weet Huib Sohot. die dezen wedstrijd een goede zin had, redding te brengen. Een goede nitval van het tweede mislukt door buitenspel van Chr. Peute maar dan valt er een doelpunt als nil een hoekschop Volkeri den ba! juist voor de voeten van H. Buijze kopt die zioh niet bedenkt en Hage onhoudbaar passeert (10). Het eerste komt dan weer eenigen tijd in den aanval en Paironx krijgt druk werk maar soms geholpen door Vrouwe Fortuna weet hij zijn doel sohoon te houden en met de rust is da stand onveranderd. Na de rust komt het eerste direot al fel opzetten. Kraak sohtet joist over en Sohoonen precies naast. Een ineens door Koster iDgesohoten bal na goed aangeven van Sohoonen heeft Pairoux goed, maar uit een voorzet van rechts mist hij leelijk waaruit de bal echter naast gaat. Tooh wordt de druk op het doel te zwaar en spoedig komt de gelijkmaker als Koster zioh door de ver dediging heen speelt en van diohtbij den uitloopenden doelman paneert (t1). Het tweede zet dan ook enkele aas- vallen op. Een hoeksohop levert niets op en een sohot van Heijboer stopt Hage. Aan de audere kant slaat Pairoux e^n kogel Van van Doorn mooi uit zijn deel maar kort daarop moet hij zwiohten voor een sohot van Sohoonen van tamelijk diohtbij gelost (l2). De Hooge breekt dan alleen goed door maar ziju sohot gaat over, waarna van Doorn precies tegen de kruising van lat en paal sohiet. v. d. Westen voorkomt dan een zeker doelpunt door den bal netjes nit den bovenhoek te koppen. De hieruit ontstane hoekschop mislukt door een hond. Aan de andere kant krijgt dan Heijboer onverwachts een kans na een voorzet vaa Pairoux. Hage trapt den bal eenmaal uit zijn doel tot hoekschop^ welke niets oplevert. Een doelpunt valt dan juist aau de andere zijde als v. d. Westen mist en de doorgebroken de Hooge laag langs Pairoux sohiet (1—3). Bijna valt er weer een doelpunt als de uitloopende doelman mist dooh van Doorn sohiet net tegen de )at. Na nog enkele aanvallen van weers zijden klinkt spoedig daarop het eind- tigcaal. Schouwen I—Zierikzee II Door de Strafcommifsie van den N.V.8. Afd. Zeeland is de uit het voorgevallene bij den wedstrijd Schouwen IZierikzee I o prtgevloeide strafzaak direot kraohti* ter hand genomen. Reeds zijn vijf daarbij betrokken spelers ingaande 22 Ootobrr, das 4 dagen na het gebenrde reeds, voor loopig geschorst. De Voorzitter van de Strafoommissie heeft de zaek zelf geheel in henden ge nomen en verklaarde in deze zaak niet te zullen rusten vóór alle schuldigen gestraft zijn, omdat dergelijke gebeurtenissen de sport op meer dan ergerlijke wijze omlaag halen. Hier passen geen xaohteheelmeesters, ivelnn, ze zullen er ook niet aan te pas komen. RECHTZAKEN Rechtbank te Middelburg Vrijdag 23 Ootober 1942. A. H., 33 jaar, molenaar te B u r g h, had zioh te verantwoorden in hooger bi- roep wegens het feit dat hij op 19 Febrnaii 1942 te Bnrgh, als eigenaar van een aldaar staande koren windmolen, welke als monu ment is aangemerkt, zonder voorafgaande toestemming van de Rijkscommissie voir de Monumentenzorg deze molen heeft ge sloopt, althans door het verwijderen van dien molen van drie wieken en enkele maalsteenen en het gedeeltelijk afbreken van de zwfohtstelling, een aanvang met die slooping heeft gemeakf, voor we'k feit hij bij vonnis van den Kantonrechter te Zierikzee van 15 April 1942 is ont- slagon van alle rechtsvervolging. De Ambtenaar van het Opepbaar Mini sterie was tegfn dat vonnis in hooger be roep gekomtn.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1942 | | pagina 3