IVOREN BEELDJE j RADIO-PROGRAMMA Donderdag 22 October HILVERSUM I. 415.5 M. 7.15 Bielefelder kinderkoor, gr.; 7.80 BNO: Nieuwsberichten; 7.40 Klein maar fijn, gr.8.30 BNO: Nieuwsberichten;8.40 „Fin de siècle", voordracht; 8.50 Orkest- concert, gr.; 9 Bekende orkestwerken, gr.; 0.30 Spiegel van den dag; 9.40 Be- kende 'Orkestwerken, gr.; 10 De Melo- j disten en solist; 10.30 „Kampen, stad van steur en uien"; 10.45 Melodisten; j 11.15 Viool en piano; 12 Almanak; 12.05 Klaas van Beeck en zijn orkest; 12.45 BNO: Nieuws- en zakelijke berichten; 13 Otto Hendriks en zijn orkest; 14 Gooisch Strijkorkest; 15 „Kermis in het Vlaam- sche land"; 15.15 Amhemsche Orkestver- eeniging; 16.45 BNO: Nieuws-, zakelijke- en beursberichten; 17 Orgelconcert; 17.30 Omroepharmonie-orkest18.15 „Plakboek 1900"; 19 Brandende kwesties, lezing; 19.15 „Walsencycius I", gr.; 19.30 BNO: Nieuwsberichten; 19.40 BNO: De wereld- meening uit vreemde kranten; 19.50 Ge vraagde platen; Van 20.15 alleen voor de radio-centrales, die over een lijnver- binding met de studio beschikken; 20.15 ComponistenspiegelC.a. 20.40 Concert- gebouworkest; 21.20 Piano-, viool- en cel- losoli, gr.; 21-45 BNO: Nieuwsberichten.; 22 Variété internationale, gr.; 23—24 Me- lodieën klinken bij maanlicht, gr. I HILVERSUM II. 301.5 M. 7.15—7.40 Zie Hilversum I; 7.40 Och- 1 tendgymnastiek1 7.50 BNO: Gesproken 5 binnenlandsch overzicht, opn.; 8 „Oost- land roept"; 8.15 Twee ouvertures van Frans von Suppé, gr.; 8.30BNONieuws berichten; 8.40 Tenoren zingen aria's, gr.; 9 Morgenconoert, gr.; 9.15 Voor de huis vrouw; 9.20 Morgenconcert, gr.; 10,00 Godsdienstige uitzending; 10.30 Symhonie- orkest, gr.; 11 Voor de vrouw; 11-20 Kinderkoor, opn.; 11.30 Orkest Willy Kok 12.30 Programma overzicht; 12.35 Brahms Fantasie, gr.; 12.45 BNO: Nieuws- en za kelijke berichten; 13 Kleine tuinbouw; 13.15 Alt, Röntgenkwartet en piano; 14 i Godsdienstige uitzending; 14.30 Een strijk- orkest; 15.30 En hier is de koffergramo- foon; 16 Zang met pianobegeleiding; 16.45 BNO: Nieuws-, zakelijke- en beursbericht ten; 17 Het Kinderkoor van den Neder- landschen Omroep; 17.30 „Wij maken U goede vrienden met18 „Hoe was het in Milaan"; 18.15 Marschmuziek, gr.; 18.30 BNO: Nieuwsberichten; 18.40 Spiegel van den dag; 18.50 BNO: Wat Nederland schrijft; 19 Twee violen' en piano, gr.; 1 19.15 Concertgebouworkest; Van 20.15 5 alleen voor de radio-centrales, die over 5 een lijnverbinding met de studio beschik ken; 20.15 Gerard van Krevelen en zijn orkest; 21 Will Glahé en zijn orkest, opn.; 21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22.00 BNO: Militair overzicht; 22.10 Avondwij- ding; 22.20—24 Zie Hilvei-sum I. I RADIONIEUW 8 Donderdag 22 October Ernstige muziek. Hilversum I brengt om 15.15 uur een aansluiting met Musis Sacrum te Ara- hem, waar de Amhemsche Orkestvereen. onder leiding van Jaap Spaanderman en m.m.v. den violist Jaap Emner conoer- teert. Er worden werken van Beethoven, Brahms, Mozart e.a. uitgevoerd. Over den zender Hilversum II hoort u om 19.15 uur een concert door het concertgebouw orkest, dat ditmaal geleid Zal worden door de bekende Italiaansche opera- en symphonie-dirigent Edmondo de Vecchi. 1 Er wordt een programma van Italiaan- sche werken uitgevoerd, waaronder wer ken van Verdi, Vivaldi, Respighi e.a. j Godsdienstige uitzendingen. i Deze brengt Hilversum II om 10 uur, de Morgenwijding, om 14 uur, een Igjods- 1 dienstige lezing door ds. G. v. Doorn te Vollenhove en om 22.10 uur de Avond- wijding. Sport. A. J. van der Hoek vertelt om 18 uur (Hilv. II) iets over het spel op 64 velden 9 Feuilleton i HET van Sylvia Sylvester Hij sloot dc glazen deur, liet de gor- dijnen weer vallen, zooals ze gehangen hadden en sprak nadrukkelijk, maar hooghartig-Koud Het spijt mij Was dan ook niet zoo'n doordrijver geweest! Ik zei immers, dat het geen 1 inbreker was! Maar je hebt mijzelf op het idéé gebracht, man!.... Hoor eens, Eddie, waar om kwam zij hier? De Klerk dwaalde even. Ma gr, daar hij zidh overtuigd hield, dat Theo haar gezichtje niet had gezien en haar dus niet zou hebben herkend en daar hij het eveneens van groot belang achtte, dat zijn vriend niets zou weten van de vergissing met den prijs van het beeldje, loog hij: Nu, waarom denk je dat zij hier kwam?... Om mij op te Zoeken, natuur lijk I Ik dacht, dat je je met dergelijke dingen niet langer zoudt ophouden, nu i je trouwen gaat! Cultureele uitzendingen. „Kermis in het Vlaamsche Land", een uitzending door Emile Buijsse, die om 15 uur via Hilv. I uitgezonden wordt. Agrarische uitzendingen: Onder den titel „Oostland roept" hoort u om 8 uur een vraaggesprek met J. Bovendregt over „Het boerenleven in Oostland". PIONIERSJN DE OEKRAÏNE Be Nel Oost-Compagnie Ir. P. P. Heerema, de tweede directeur van de Nederlandsche Oost Compagnie, hebben wij onmiddellijk na zijn terugkeer van een reis naar de Oostelijke gebieden bezocht, om uit zijn mond eenige actueele bijzonderheden te vernemen over dit stuk van Europa, dat voor ons land van zoo groote beteeeknis zal worden. Naar aanleiding van de oprichting der Nederlandsche Oost-Reederij had onze eerste vraag betrekking op de transport mogelijkheden van en naar de bezette Oostelijke gêbieden; een punt dat onder de huidige omstandigheden en bij het toenemend verkeer met Nederland, van belang is te achten. Zooals U begrepen zult hebben''-, ant woordde Ir. Heerema, „bevinden de sta pelgoederen zich in hoofdzaak in de Oekrajina. De transportmoeilijkheden zul len al voor een goed deel zijn opgelost, wanneer de Nederlandsche Oost Reederij eenmaal op volle kracht kan stoomen. Wanneer eenmaal de mogelijk heid van een kortere binnenland - sche verbinding zou worden ovei- wogen, dan zou wellicht een Ne- derlandsch initiatief, gegrond op onze ervaring als waterbouwkun digen, hiertoe den weg kunnen aan wijzen". „Kunt u ons iets naders vertellen over de ervarigen van onze arbeiders .in de Oekrajina?" „Nu, er zijn erbij', die nooit meer te rug willen. En uit gesprekken is mij ge bleken, dat Zijl dit niet wenschen, om dat het er zoo goed van eten en drinken is", maar vooral omdat zij de groote mogelijkheden, welke er in dit landvoor hen liggen, hebben opgemerkt. Van de gehuwden is reeds een deel met verlof naar Holland geweest, maar vrijwel zon der uitzondering hebben zij een nieuw contract geteekend. Velen hopen, dat zij zich spoedig met hun gezin voorgoed in het Oosten kunnen vestigen". Goed eten en drinken „U sprak zooeven over de voedselvoor ziening. Is het er inderdaad goed van eten en drinken?" „De organisatie daarvan is in één woord voortreffelijk", luidde het ant woord. „De rantsoenen zijn belangrijk hooger dan in Duitschland of Nederland. Koffie, warm eten, vleesch, brood of boter is er volop. De levensmiddelentrein, die deze week uit de Oekrajina in Berlijn is aan gekomen, bevatte o.a. 165 kisten boter, 80 ton bloem, ruim 20.000 levende kippen, 230.000 eieren, 50 zakken gedroogde pe ren, 144 kisten gedroogde kool en appe len. Wanneer men zoo'n voorloopig ge schenk van vijftig wagons naar de „Heimat" kan zenden, hoef ik U niet meer te vertellen, of het eten er goed of slecht is!" „Inderdaad, U doet ons watertanden. En gaat ook verder het leven alweer zijn gewonen gang?" „Dat zou ik niet willen beweren. Eerst wanneer de herstelwerkzaamheden geheel voltooid zijn, zal daarvan sprake kunnen zijn. Maar wel maakt men zich van de verwoestingen van den oorlog vaak een overdreven voorstelling. In Kowno bijvoorbeeld, waar de Rijkscom missaris voor de Oekrajina, Erich Koch, resideert en welke stad in Nederland vooral bekendheid heeft als het centrum van den Werkdienst Holland, zullen zeer zeer spoedig ook de laatste sporen van den oorlog zijn uitgewischt. Ook. is het weinig bekend, dat het klimaat er, nog Dat is ook zoo. Maar daarom had ze mij1 toch nog wel even kunnen goe dendag zegglen, zonder dat daar nog iets' achter gezocht hoefde te worden? Had jij dat arme kind nu ook maar niet achterna gezeten in je onhandigheid! Had mij' dan maar een wenk ge geven, dan was ik niet eens binnen gekomen Nu, in ieder geval is er niets mis daan! Dank je nog wel hartelijk voor je mooi cadeaeu! Zullen wij nu nog eQn uurtje naar de club gaan? HOOFDSTUK V. Den volgenden ochtend was het schit terend weer en tante Julie, zond haar nichtje al vroeg uit, dan moest Mies maar eens een flinke wandeling maken. De honderd gulden van kapitein de Klerk had zij reeds bij het ontvangen geld gevoegd en tante, die bezig was met de verschillende voorwerpen, die zij van de auctie had meegebracht, uit te pakken, en er de prijzen op te zetten, zou zeker nog in geen twee uren begin nen met de kas na te kijken. Mies had bij zich verschillende waar devolle juweelen, die zij van haar moe der geërfd had; en nog enkele moderne sieraden, die ze van Helena had gekre gen. Ze was bijna in verleiding gekomen om er ook den topazen ring van Eric in dezen tijd van het jaar, heerlijk droog en zonnig Is. Zelfs nu in October kan men in de buurt van de Dnjepr naar hartelust zonnebaden". Geen angst voor den winter „Is men op den komenden winter, wal kleeding betreft, goed voorbereid?" „Dat zou ik denken! Behalve de gewone bruine kleeding, die van dik laken ver vaardigd is, heeft de weermacht onze arbeiders nog zoo ruim van wollen klee ding en bont voorzien, dat ook de felste kou kan worden afgewacht. Naar men mij verzekerde, heeft men zelfs voor een nieuwen record-win ter niet de minste vrees: van binnen goed gevoed, van bui ten warm gekleed. Dat is het parool, waaronder onze mannen den winter in gaan, om in de komende lente zoover met het werk gevorderd te zijn, dat naar nieuwe objecten kan worden uitge zien. „In ,het algemeen", zoo besloot Ir. Heerema zijn uiteenzetting, „kan aan moederskindjes slechts de raad gegeven worden, thuis te blijven. Voor flinke ke- .rels echter, die er niet tegen opzien een moeilijk karwei met beide handen aan te pakken, die niet alleen de lasten, rnanr ook de bekpripg yan een pioniersbestaan weten te vinden, voor hen zijn er in het Oosten groote mogelijkheden weg gelegd".' f; if I Regeling voor veevervoer met paard en wagen Binnenkort zullen- door do rijksver keersinspectie eenige regelen voor het vervoer van vee met paard en wagen worden uitgegeven, waaraan zooveel mo gelijk zal moeten worden voldaan. Indien bij controle blijkt, dat de houders van vergunningen voor dit vervoer in te sterke mate van deze regelen afwijken, zal de vergunning kunnen worden inge trokken. Deze mededeeling werd gedaan op een bijeenkomst van Inspecteurs der Ned. Ver. tot bescherming van dieren, Z,aterdag te Utrecht gehouden, waarbij ervaringen werden uitgewisseld en richtsnoeren uit gegeven. Was de toestand voor den oorlog ten gevolge van de overheidsmaatregelen en de actie -der vereeniginjg vrij bevredigend, thans moeten, weer tal van schrijnende ge vallen worden gerapporteerd, vooral bij het vervoer van vee door gelegeniheids- vervoerdiers. De spoorwegen verleenden al'le moge lijke medewerking; in het algemeen re glement' zal! nog een, aanvullende bepa ling wonden opgenomen. Ook het ver voer per boot gaf in het algemeen geen aanleiding tot ernstige klachten. Bij de verzorging ien behandeling va/n het paard werden weer tal van over tredingen geconstateerd. Moge het voe derrantsoen voor sommige paanden on voldoende zijn, wanneer een heelle stal aan ondervoeding lijdt, is er meestal sprake van schuld bij den eigenaar. Som mige eigenaren, verkoopera de voeder- bonnen, andere laten de dieren gedu rende te langen tijd of te zwaar werk verrrichten. Geld om een weide te pach ten Rebben deze menschein er niet voor over, eerder gevoelen zij zich tegen risico gedekt door de verzekeringspolis. Zoo werd melding gemaakt van' een ergerlijk geval bij een rijtuigverhuurder. Verscheidene zijner paarden moesten des morgens met de zweep tot opstaan ge dwongen of met een katrol worden op- gehesehen. Een onderzoek zal hiernaar worden ingesteld. De waterstand van de Potomac, welke rivier voorbij Washington stroomt, is sterk gestegen en de stad wordt door overstrooming bedreigd. Pres. Roosevelt heeft persoonlijk den plaatselijken autoriteiten last gegeven alle noodzakelijke maatregelen te treffen om de stad tegen het gevaar te beschermen. Afdeelingen van het Roode Kruis hebben zich naar Washington begeven om aan elke eventualiteit het hoofd tekunnen bieden. Voorts worden overstroomingen gemeld in den staat Virginia. bij te voegen; maar dien moest ze hem te eeniger tijd toch weer terug zenden. Dit hoefde echter nog zoo gauw niet. Erich was hèel nonchalant en ze achtte hem best ini staat, dat hij dien ring nog eens aan Helena zou geven, of 'm haar althans zouf laten zien en Helena zou 'm dan dadelijk herkennen als den ring, die deni ochtend na het bal, door den tuinman gevonden was. Neen; met dat terugzenden moest ze dan in ieder geval wachten, tot He lena den tijd had gehad, om den topaas te vergeten! En, mocht Eric zidh soms eenigszins bezorgd maken over het lot van den ring; des te beter, dacht zij boos! Toch zou zij het ding nooit verkoopen of beleenen, daar had zij het recht niet toe. Zte kreeg maar een goede honderd gulden voor al haar juweelen; dat viel haar niet mee! Maar gelukkig kon zij er de ontbrekende vijf-en-twintig nog wel van haar spaargeld bijleggjen, zoo dat tegenover tante h^t te kort in ieder geval gedekt zou wezen. Juist kwam rZe uit den winkel, toten ze Theo haast tegen het lijf liep. Nu, dat had ik ook niet durven hopen! juldhte hij. Ik moest een boodschap doen voor tante. Wat een heerlijk weer is het, hé? Laten we dan even een eindje op wandelen. Wilt u wel gelooven, dat ik VERSCHILLENDE BERICHTEN EngelBche bommen op Nederland Bij zijn vluchten boven het Nederland sche gebied op j.l. Zaterdag heeft de Brit wederom doelen van zuiver burger lijken aard met boordwapens aangeval len. De aangerichte materiele schade is gering. Daarentegen werden van de bur gerbevolking vijf personen -gjedood en verscheidene gewond. Twoedo premietrekking van Winterhulp Te Rotterdm heeft de tweede premie- trekking van de Winterhulploterij 1942 plaats gehad. 1 j$||| j Namens de Winterhulpleiding zeide de heer W. J. Eckardt, dat de belangstel ling voor de Winterhulploterij toeneemt, want terwijl vorig jaar de actie begon 'op 1 Mei en dit jaar op 1 Augustus is men thans met den verkoop van loten even ver als op hetzelfde tijdstip in het vorig jaar. [||jr Hierna werd met de trekking begon nen. De eerste van de 20 premies van f 100 was gevallen op no. 380145. De overige premies van f 100 vielen op nummers 292538, 978358, 120057, 754364 25807, 592165, 460671, 316433, 27756, 70117 22466, 385175, 938459, 69364, 784324, 344127 505241, 785922. 513520. De prerhie van f 10.000 viel hierna op het nummer 33168. Opnieuw kwamen er premies van f 100 uit en wel op de nummers: 957286, 518951 238122, 597116, 105971, 990209, 60183 9247S7 208657, 852396, 30255, 104200, 3262)92, 579783 8305, 963158, 604856, 385054, 974013, 55416, 698917, 123127. 695, 470283, 732204, 95859, 990773, 342540, 878777, 207681, 427376.73874 916802, 416727, 520845, 305197, 75867. 47)2350 - 22479, 476209. 713803, 708940, 40688.63707 523, 277605, 99523, 231096, 301163 53106. Oplichter gegrepen Enkele weken geleden kreeg de echt- genoote van iemand te Hilversum, die zich als gijzelaar in arrest bevindt'/ bezoek van een man, die zeide als mare chaussee in dit kamp bewakingsdienst te doen. Hij kwam de groeten brengen en een bedrag van f 100 als zakgeld vragen, dat hij zou meenemen. Hoewel de echt- geraoote de zaak niet vertrouwde, gaf zij hem toch een geldbedrag mee. Al spoedig bleek echter, dat hier een oplichter aan het werk was geweest. Dezer dagen her kende het dochtertje des huizes den op lichter, toen hij op het Stationsplein liep, waardoor hij kon worden gearresteerd. Het is de 25-jarige HilversumsChe chauf feur A. van R., die zich naar thans blijkt, aan meer gevallen van oplichting heeft schuldig gemaakt. Modern klein duimpje Dezer dagen werd er uit een woning bij Ede het is geen sprookje een partij rogge ontvreemd. Het bleek echter, dat er in een der zakken een klein gaatje was geweest, waaruit tij dens het vervoer de rogge siepelde, zoo dat de diéf ongewild plagiaat pleegde op de vindingrijkheid van Klein Duimpje. De politie te Ede beroemt er zich dan ook geenszins op dat zij, het rogge- spoor volgend, van de plaats van den diefstal regelrecht naar de woning van den modernen sprookjesheld stapte. Groenten en fruit in beslag genomen De politie te Leiden heeft om samenwer king met den C.C.D- een onderzoek inge steld naar de voorraden groenten en fruiit bij détailhandelaren. In het bijzonder betrof het onderzoek winkels, waar bord jes prijkten met het opschrift: „Geen fruit" ol „Fruit uitverkocht" e.d., of waar totaal geen fruit of igeen of zeer weinig groente in den winkel aanwezig was. Het resultaat was, dat bij 14 winke- liers in kelders, in huiskamers, op zol ders of in andere daartoe niet geëigende ruimten in totaal werden in beslag ge nomen 55 kisten appelen, 27 kisten peren, 25 kistjes druiven, alsmede een hoeveel heid uien, bloemkool en heerenboonen. heel wat aan u gedacht heb, sinds wij elkaar onlangs ontmoetten? Het spijt mij erg, maar zoo lang kan ik nu niet uitblijven. Tante heeft gisteren heel wat gekocht op die veiling en ze is nu op het oogenblik bezig, de dingen uit te pakken en te prijzen. Komt u een dezer dagen maar eens kijken! -- Maar zij heeft u nu toch op een boodschap uitgezonden? We moeten nog even praten over de dancing; weet "u wel? Mies schudde het hoofd: Kunt u dan niet met mij praten in den winkel, waar tante bij is? Want ik! moet nu zoo gauw mogelijk gjaan. U weet niet half, wat een gewichtig persoontje ik ben! O, ja; óf ik dat besef. Maar ik zal u'dan in ieder geval thuis brengen. Ik vind niet, dat u, op uw leeftijd, zoo alleen mag loopen. U is zeker nog gieen Zeventien? Over veertien dagen word ik al een- en-twintig! Dat is wat anders! Och, u zult eigenlijk ook best op uzelve kunnen passen! antwoordde hij, een tikje sarcastisch. Maar neen, hij kon onmogelijk den vorigen avond gezien hebben, dat zij' het was; anders zou hij haar wel gevraagd hebben naar dat Boeddha-beeldje; en óók hoe zij aan het adres gekomen was, dat hij haar toch niet gegevenNhad! Alles was blijkbaar bestemd om voor hooge prijzen in den sluikhandel te wor den verkocht. Om deze reden werden klanten, die normale prijzen wenschten te besteden, weggestuurd, waarbij werd gewezen op den leegen winkel of op het bordje „uitverkocht." De in beslag genomen voorraad is op normale wijze via de veiling weer in de consumptie gebracht. Vluchtende dief gedood Twee agenten te Amsterdam, die des avonds op surveillance waren, hoorden in de buurt van een perceel aan de Nieuwe Leliestraat gestommel; toen zij eens wilden gaan kijken, wat er aan de hand wa$, vluchtten twee mannen naar buiten. Na eenige vergeef sche sommatics om te blijven staan, loste een der politie mannen drie revolverschoten, waardoor een der vluchtenden in het achterhoofd zoodanig werd getroffen, dat hij vrijwel onmiddellijk dóód was. De tweede man wist te ontkomen. Een nader onderzoek in het bedoelde perceel, waarin een si garenfabriekje is gevestigd, bracht nog twee mannen een 26-jarige bloemenkoopman en een 23-jarige wielrenner aan 't licht, die beiden in het bezit van inbrekerswerk tuigen bleken te zijn. Inbrekers verschalkt Een Amsterdamsch rechercheur zag des nachts op Wittenburg een groote, ledige verhuisauto staan, waarbij eenige man nen op fluisterenden toon een druk ge sprek veerden. Zijn speurdersinstinct rcok lont en toen de mannen zich even ver wijderden, stapte de politieman in den wagen en verborg zich in de z.g. deken kist. Na korten tijd namen ook de ande ren in den auto plaats en toen ging hel naar de Miquelstraat, waar de wagen stopte, het ruitje van een buitendeur werd ingeslagen en de inbrekers met spoed aan de „verhuizing" begonnen. Al les werd leeg en overhoop gehaald. Wat waarde had voor de dieven, werd in den verhuiswagen geladen. Toen de wo ning was leeggeplunderd werd de terug reis aanvaard, welke haar eindpunt vond voor een huis in de le Wittenburger- dwarsstraat. Terwijl de mannen met het Lossen bezig waren, kroop de recher cheur uit de dekenkist te voorschijn, spoedde zich naar het bureau Katten burg, waar hij assistentie kreeg en geza menlijk toog men naar de le Witten- burgerdwaarsstraat. Twee der inbrekers werden direct ge grepen, de derde ontvluchtte .maar kon na eenige uren worden gepakt. De klompenmaker heeft het thans zeer druk, daar de vraag naar dit houten schoeisel zeer groot is. Alvorens de klomp door de machine wordt gevormd en uit geboord, worden de stukken in het ver- eiechte model gehakt. (Hartgerink Pax Holland s) Nu, wanneer zal de dancing dan plaats hebben? vroeg hij, toen ze al vrij dicht bij den winkel waren. Als we dan eerst samen eens gingen dineeren in een hotel en u kleedde u daar, voor de ge legenheid? O, maar denkt u nu, dat tante dit ooit goed zou vinden? Neen, daar is geen kwestie van! Maar nu moet ik als een haas weg! Die wandeling heeft je zeker goed gedaan, zei mevrouw Schoevers, toen haar nichtje binnenkwam. Of heb je je soms gehaast?... Dat zou mij erg spij ten!.... Je moet maar profiteeren van de enkele mooie dagen, die er zijh!... Kijk eens, hoe vindt je deze uitstalling? Zijn dat geen prachtige dinlgjen? Wacht, ik zal eerst even mijn man tel uitdoen, tante, en dan kom ik uw sch a tten bewonderen Mies legde het geld in de cassa en had alle hoop, dat haar vergissing dus maar voor goed tot het verleden zou behooren. Mevrouw Schoevers was namelijk met hart en ziel verdiept in een Sèvres-desserlservies, een poederdoos a la Marie Antoinette en nog enkele van die curiositeiten. Eerst nadat de winkel gesloten was. sprak ze: (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1942 | | pagina 2